H ομάδα διαχείρισης σας απαντά

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]Δεν τίθεται θέμα να ξεχωρίζουν οι διαχειριστές μέσα στο παιχνίδι και θα σας εξηγήσω γιατί.
Μέσα στο παιχνίδι οι διαχειριστές είναι απλοί παίχτες, τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο απ όλους τους υπόλοιπους. Ποτέ κανένας διαχειριστής δεν επικοινωνεί μέσα στο παιχνίδι με άλλους παίχτες με την ιδιότητα του διαχειριστή. Διαχειριστής είναι κάποιος μόνο σε κόσμους που δεν είναι παίχτης. Οπότε και σε αυτούς τους κόσμους, επικοινωνεί με τους παίχτες μόνο μέσω του κέντρου υποστήριξης για θέματα της διαχείρισης και όχι μέσα στο παιχνίδι με προσωπικό μήνυμα, φόρουμ συμμαχίας κτλ, για λόγους ασφάλειας.
Αν δείτε κάποιον διαχειριστή μέσα στο παιχνίδι, τον αντιμετωπίζετε όπως κάθε άλλο παίχτη γιατί είναι απλός παίχτης εκεί που παίζει.
Όσον αφορά τα θέματα εξαπάτησης των παιχτών με άτομα που παριστάνουν διαχειριστές, ελέγχουμε τέτοιες περιπτώσεις και λαμβάνουμε μέτρα έγκαιρα πριν υπάρξει κάποια απώλεια. Όπως στην πρόσφατη περίπτωση που αναφέρατε. Επίσης έχουμε μόνιμα στην αρχική σελίδα του παιχνιδιού την ανακοίνωση για την ασφάλεια των λογαριασμών και σε τακτά χρονικά διαστήματα ανακοινώνουμε και μέσα στο παιχνίδι ξανά ότι κανείς διαχειριστής δεν θα ζητήσει ποτέ τον κωδικό σας.
[/pho]
 

DeletedUser12392

Guest
Σε πλείστες όσες των περιπτώσεων έχει τα αβαντάζ του διαχειριστού.Και ενθυμούμαι την περίπτωση του Kalhas στον "Ε" που ήτανε στην συμμαχία "Ηρακλείδες".Αλλά αυτό δεν αφορά θέματα ασφαλείας και είναι άλλη ερώτηση.
Όπως έχω και περίπτωση διαχειρηστή στον "Σ" που παίζει σε κάποια συμμαχία.Έχουν το αβαντάζ της τεράστιας ποσότητας χρυσού κτλπ.
Απο κει και πέρα και ενώ ο κάθε διαχειριστής έχει το δικαίωμα να παιζει σε όποιον κόσμο θέλει κατ εμέ όπως και ο κάθε απλός παίκτης θα ήθελα απλά να το φέρω αυτό σαν πρόταση για την επόμενη αναβάθμηση.Θα ήθελες σε παρακαλώ να μου ΄δωσεις το λινκ των προτάσεων των παικτών για τις βελτιώσεις του παιγνιου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

8EAGENHS

Forum Leader
Έχουν το αβαντάζ της τεράστιας ποσότητας χρυσού κτλπ
[8ea]Για να συνεχίσουμε να συζητάμε, παρακαλώ να χαλιναγωγήσεις την καλπάζουσα φαντασία σου. Η πλειονότητα των διαχειριστών λαμβάνει γύρω στα 1000 χρυσά μηνιαίως, με μέσο όρο δύο ώρες προσφοράς στο κέντρο υποστήριξης ημερησίως. Το ανώτατο που μπορεί να λάβει ένας διαχειριστής σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις είναι 2.000 νομίσματα, και με προσφορά στο κέντρο υποστήριξης πάνω από 5 ώρες ημερησίως.
Ιδέες παικτών. [/8ea]
 

DeletedUser12392

Guest
Δεν είναι τεράστιες ποσότητες ενώ ο απλός παικτης ίσως βάλει μια paysafe των 5 τον μήνα?
Επειδή δεν ανέφερα 1000 ή 2000 ή 10000 χρυσά δεν σημαίνει οτι έχω καλπάζουσα φαντασία1
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Δηλαδή κάποιος εργάζεται 60 ώρες τη βδομάδα και λαμβάνει χρυσό αξίας ας πούμε 10€, αυτό θεωρείται τεράστια ποσότητα μπροστά στα 600 χρυσά των 5€;
Αν άνοιξες αυτό το θέμα για να μας εμπαίξεις, διάλεξες λάθος νήμα. [/8ea]
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Δεν είναι τεράστιες ποσότητες ενώ ο απλός παικτης ίσως βάλει μια paysafe των 5 τον μήνα?
Επειδή δεν ανέφερα 1000 ή 2000 ή 10000 χρυσά δεν σημαίνει οτι έχω καλπάζουσα φαντασία1

[pho]Αγαπητέ μου εργάζεται ο κάθε διαχειριστής και παίρνει αυτό το ελάχιστο ποσό. Δεν το παίρνει τσάμπα για να κάθεται.
Για να παίζετε εσείς και άλλοι πόσοι χιλιάδες το παιχνίδι και να έχετε υποστήριξη και ελέγχους για παραβάσεις των κανόνων, οι διαχειριστές είναι αυτοί που κάνουν όλη αυτή τη δουλειά. Τις μεταφράσεις, τις προτάσεις, την εύρεση σφαλμάτων, wiki, κέντρο υποστήριξης, φόρουμ, διαγωνισμούς όλα αυτά οι διαχειριστές τα κάνουν.
Όσοι είναι εκτός τα νομίζουν εύκολα, αλλά υπάρχουν πάνω από 43.000 παίχτες και αφιερώνουν ώρες από την προσωπική τους ζωή οι διαχειριστές για να προσφέρουν αυτά που έχετε στο παιχνίδι.
Γι αυτό πριν κατηγορήσουμε κάποιος ότι παίρνουν τεράστιες ποσότητες χρυσού, να ξέρουμε πρώτα για τι πράγμα μιλάμε.
1000 χρυσά δεν είναι βασικός μισθός, υπάρχουν διαχειριστές που θα πάρουν και 500. Ανάλογα με την δουλειά που βγάζει ο καθένας. Είναι παράλογο να λέγονται τέτοια πράγματα.

Υπάρχουν πάρα πολλοί παίχτες που βάζουν 100πλάσιο χρυσό την εβδομάδα, απ ότι παίρνει ένας διαχειριστής με τόσες ώρες δουλειάς το μήνα. Γι αυτό το λόγο και έχει ονομάσει η ιδιοκτήτρια εταιρία τους διαχειριστές, εθελοντές. Γιατί σε σχέση με τις ώρες που πρέπει να αφιερώσουν και την δουλειά που πρέπει να βγάλουν ο χρυσός δεν καλύπτει αυτή την εργασία σε καμία περίπτωση.
[/pho]
 

DeletedUser12392

Guest
Nαι θα συνφωνήσω είναι μιρή η αμοιβή αλλά μπορεί να δωθεί με άλλους τρόπους....για αυτό είπα να μου δώκει το λινκ.
Αλλά και πάλι πολλοί παιζουν και δεν έχουν να βάλουν ούτε την 5ευρή....
Και σε τελική ανάλυση αγαπητέ θεαγένη που βρίσκεις το κακό να εκφέρει κανείς την γνώμη του;Και αν είναι λάθος μπορείς ευγενικά παντα να διορθώνεις το όποιο λάθος και όχι να ανεβάζεις τους τόνους της συζήτησης γιατί έτσι δεν προάγεται ο διάλογος και προφανώς δεν είναι αυτός ο τρόπος που αρμόζει σε διαχειρηστή.Πιστεύω οτι δεν το έκανες σκοπίμως και οτι ήταν στην ένταση της στιγμής....Στο κάτω κάτω άνθρωποι είμαστε όλοι ε?
Φιλικά ΔΗΜΉΤΡΗς.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea] Όχι σκοπίμως το έκανα, δεν είναι δυνατόν να γίνεται υγιής συζήτηση όταν δεν υπάρχει λογική συνέπεια. Προσπάθησα ευγενικά να σου δώσω να καταλάβεις ότι δεν είναι τεράστια τα ποσά χρυσού ούτε η διαφορά ανάμεσα στο 600 και το 1000. Όταν δεν μπορείς να το καταλάβεις αυτό και απαιτείς να συνεχίζουμε να "συζητάμε" λογικά, ε κάπως πρέπει να σε σώσω.
[/8ea]
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Δυστυχώς δεν είσαι σε θέση να επιλέγεις ποιος θα απαντήσει στο φόρουμ ή οπουδήποτε αλλού.
Για τα υπόλοιπα δεν θα απαντήσω γιατί το θέμα δεν είναι για προσωπικές αντιπαραθέσεις.
[/8ea]
 

DeletedUser12392

Guest
Δεν είσαι ο μόνος διαχειριστής και πιστεύω οτι δεν εισαι σε θέση να απαντάς στον κόσμο λόγω κακής συμπεριφοράς.
Όλοι οι υπόλοιποι moderators πχ Mελωδία,phoinix12 κτλπ δεν εχουν δώσει ποτέ δικαίωμα για τίποτα και κανείς δεν έχει παράπονο και τους σέβεται (εξαίρεση ο Kalhas).Είτε έχεις να αντιμετωπίσεις ένα παιδί μικρό είτε ένα 18χρονο είτε 30-40 χρονών παικτη όλοι είναι πελάτες και θα πρέπει να συμπεριφέρεσαι ευγενικα.
Και σε τελική ανάλυση ποιος είσαι εσύ που θα σώσεις ποιον;Δεν μας γνωρίζεις παρά μόνο σαν ονόματα και δεν είσαι σε θέση να ξέρεις περισσότερα.Και δεν στο ζήτησε κανείς.Αλλά έχεις το σύνδρομο Αντώνη Σαμαρά.Η Συμπεριφορά σου επειδή έχεις μια τυπική εξουσία στο φόρουμ είναι λίαν φασιστική.Συγνώμη εάν σε προσβάλλω το κάνω με μόνο σκοπό να σκεφτείς μόνος σου κάτι από κάποιον φίλο και ίσως να το διορθώσεις...και κλείνω εδω την αντιπαράθεση μας.
Καλό απόγευμα.

Υ.Γ. Παρακαλώ να το κρατήσεις ένα αντίγραφο στο πισι σου πριν το διαγράψεις.Θα ήταν καλό για σένα να το διαβάζεις που και πού και να κάνεις αυτοκριτική.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Το συγκεκριμένο νήμα έχει δημιουργηθεί για ερωτήσεις παικτών ώστε να απαντήσει η ομάδα διαχείρισης. Θα παρακαλούσα λοιπόν, όποιες αντιπαραθέσεις έχετε, να μη της κάνετε στο τρέχον νήμα.

Και για για κλείσει το θέμα εδώ
Ο 8eagenhs όπως και κάθε μέλος της ομάδας διαχείρισης, δεν έχουν δώσει ποτέ δικαιώματα. Τα υποτιθέμενα δικαιώματα μας έχουν δοθεί, απ τους παίκτες που δήθεν έχουν διαβάσει τους κανονισμούς και του παιχνιδιού και το φορουμ και δήθεν γνωρίζουν καλύτερα τη δουλειά του διαχειριστή. Γι' αυτό το λόγο δεν ανεχόμαστε από κανέναν υποδείξεις. Όσο αφορά το όρο "πελάτης", πληρώνει ή δε πληρώνει κάποιος, έχει την ίδια αντιμετώπιση. Καλό είναι να διαβάζετε προσεκτικά τα λεγόμενα του κάθε συνομιλητή μας είτε αυτός είναι διαχειριστής είτε παίκτης και μη βάζετε τον εγωισμό σας πάνω απ το λογική.

[/kni]
 

DeletedUser12392

Guest
Με άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.....Δεν βγάζω άκρη....Τώρα ποιος κοροιδεύει ποιον.Δεν υπενύχθησα ποτε οτι έχει κανείς άλλη αντιμετόπιση άμα πληρώνει αλλά οτι επειδή πληρώνει ο κόσμος και είναι πελάτης να έχει πιο καλή αντιμετώπιση απο τον εν λόγω κύριο....
Απο την υπόλοιπη ομάδα παράπονο ουδέν...Και ελπίζω να συνεχίσει έτσι.
όσο για τις υποδείξεις....καλό είναι να δέχεστε και εσείς όπως και ο καθε άνθρωπος και να μην το πέρνετε εγωιστικά γιατί μόνον έτσι ανελισσόμαστε και γινόμαστε καλλίτεροι....
Με κάθε φιλικό τόνο ειλικρινά
Δημήτρης.

Ας λήξει εδώ γιατί είναι και εσάς η θέσης σας τέτοια και εμένα....
Και βαριέμαι να ξαναχτίζω αν ρίξει κανείς αποκλεισμό.....Εγώ βλέπεις δεν μπορώ να αντιδράσω αλλιώς απο το να ... γκρινιάξω λιγάκι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12230

Guest
ΕΑΝ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ Η ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ "REFRESH" ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ?? ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ...!!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Την συμπληρώνεις όποτε την δεις, δεν έχει σημασία το πότε.[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser12392

Guest
Nα κάνω και άλλη μια ερώτηση...
Έχετε εικόνα πότε θα βγάλει αίτηση για διαχειρηστές?
Θέλω να κάνω αίτηση για διαχειρηστης ΧΩΡΙΣ χρυσα και καμία αμοιβή.
Έτσι για το καλό.

(Ελάχιστες ελπίδες έχω βέβαια μετά την στιχομυθία με τον κύριο Θεαγένη αλλά ξέρεις τι λένε....η ελπίδα πεθαίνει τελευταία πάντα)
Φιλικά εκ της ομάδας του Grepolis Brain Burned!
 

DeletedUser12392

Guest
Αγαπητέ nirak αυτό που βλέπεις είναι μια έκδοση του επίσημου grepolis η οποία είναι δοκιμαστική.
Δηλαδή με απλά λόγια εσύ δοκιμάζεις τις πιθανές αλλαγές στο παιχνίδι, και βοηθάς έτσι στην ανάπτυξη του.
Είναι αυτονόητο οτι αναφέρουμε άμεσα στην ομάδα διαχείρησης τα όποια σφάλματα βλέπουμε για να γίνει άμεση επιδιόρθωση (όταν λέμε άμεση λέμε όσο πιο σύντομα μπορέσει η τεχνική ομάδα να τα λύσει).
Φιλικά Δημήτρης.

[8ea] Προειδοποίηση: To spam και το κυνήγι αναρτήσεων δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Κάθε απάντησή μας πρέπει να συμβαδίζει με τον τίτλο του θέματος.
Επεξήγηση: "H ομάδα διαχείρισης σας απαντά" κι ως είναι φανερό, εσείς δεν ανήκετε ακόμη στην ομάδα διαχείρισης.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
τι πρεπει να κανω αν βγω σε λαθος νησι?

ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ! ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ! ΕΝΑ ΒΛΑΚΑΣ ΣΑΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Η ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ! ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥς ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΧΩΣΟΥΝΕ !
ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΟΙ! ΓΕΡΜΑΝΟΔΟΥΛΟΙ! ΕΦΑΓΑ ΒΑΝ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗΣ ΑΝΑΚΤΗΣΗΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΙς ΕΞΗΣ ΒΡΙΣΙΕΣ (ΒΛΑΚΕΣ,ΓΕΡΜΑΝΟΔΟΥΛΟΙ,ΑΧΡΗΣΤΟΙ) ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΟΝΙΜΟ ΒΑΝ! ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕ ΟΠΩς ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΕ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ "ΓΑΜΙΑΔΕΣ" ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ! ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΦΟΡΑΤΕ ΠΩς ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ !(ΑΠΕΙΛΗ ! ΟΧΙ ΠΡΟΗΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΛΩΣ)
οταν ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΟΡΝΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΜΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
ΦΙΛΑΚΙΑ!
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ! ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ! ΕΝΑ ΒΛΑΚΑΣ ΣΑΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Η ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ! ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥς ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΧΩΣΟΥΝΕ !
ΕΙΣΤΕ ΑΣΧΕΤΟΙ! ΓΕΡΜΑΝΟΔΟΥΛΟΙ! ΕΦΑΓΑ ΒΑΝ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗΣ ΑΝΑΚΤΗΣΗΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΤΙς ΕΞΗΣ ΒΡΙΣΙΕΣ (ΒΛΑΚΕΣ,ΓΕΡΜΑΝΟΔΟΥΛΟΙ,ΑΧΡΗΣΤΟΙ) ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΟΝΙΜΟ ΒΑΝ! ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕ ΟΠΩς ΕΙΧΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΕ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ "ΓΑΜΙΑΔΕΣ" ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ! ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΤΟΝ ΦΟΡΑΤΕ ΠΩς ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ !(ΑΠΕΙΛΗ ! ΟΧΙ ΠΡΟΗΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΛΩΣ)
οταν ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΟΡΝΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΜΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
ΦΙΛΑΚΙΑ!

[pho]2 Χρόνια αποκλεισμό και από το φόρουμ.
Συνεχίστε το παραμύθι ότι όσοι ακολουθούν τους κανόνες τιμωρούνται. Βλέπουν όλοι ξεκάθαρα πόσο ακολουθείτε τους κανόνες, καθώς επίσης και το επίπεδο σας.
[/pho]
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή