H ομάδα διαχείρισης σας απαντά

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]Σε αυτό το νήμα μπορείτε να επικοινωνείτε με την ομάδα διαχείρισης για ερωτήσεις και απορίες που αφορούν μόνον θέματα της διαχείρισης.

Σκοπός του νήματος είναι να υπάρξει ένας υγιής διάλογος με τους παίχτες και παρακαλούμε να το σεβαστείτε αυτό.
Δεν θα γίνονται συζητήσεις για ποινές που έχουν δοθεί στο παιχνίδι ή στο φόρουμ σε αυτό το νήμα και οτιδήποτε άλλο απαγορεύουν οι κανόνες του φόρουμ.

1. Θα πρέπει να μιλάτε κόσμια και χωρίς χαρακτηρισμούς.
2. Δεν θα πιάνετε κουβέντα μεταξύ σας και δεν θα σχολιάζετε τους άλλους, το νήμα αυτό είναι για να μιλάτε μαζί μας.
3. Αν δεν σας ενδιαφέρει αυτό το θέμα, απλώς μην το διαβάζετε, αφήστε μόνο όσους ενδιαφέρονται να το διαβάζουν και να γράφουν.
4. Εδώ γράφουμε για να λυθούν απορίες για τη διαχείριση και τους κανόνες, όχι για καταγγελίες και λοιπά προβλήματα.
Για αυτά, υπάρχει το Κέντρο Υποστήριξης.
5. Όχι απορίες για λειτουργίες του παιχνιδιού. Για απορίες, ανοίξτε νέο νήμα στην ενότητα ερωτήσεις.


Όποιος παίχτης δεν μπορεί να σεβαστεί τα παραπάνω και απαντήσει με χαρακτηρισμούς και παραβιάζοντας τους κανόνες, θα τιμωρείται αυστηρά και θα διαγράφεται το μήνυμα του.


[/pho]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Γεια σας,
Πριν λιγες μερες γραφτηκε στο παιχνιδι μια ανιψια μου.Δεν ηξερα οτι θα μπορουσα να την καλεσω στο ιδιο νησι η τουλαχιστον κοντα μου στην ιδια θαλασσα.Θα ηθελα να ρωτησω αν θα μπορουσε να ερθει(να την φερεται) στη θαλασσα που ειμαι εγω,στο ιδιο νησι η πρεπει να διαγραψει το λογαριασμο της(ετσι κι αλλιως ειναι καινουργια στο παιχνιδι)?
Αν διαγραψει το λογαριασμο της μπορει μετα παλι να κανει λογαριασμο στον ιδιο κοσμο η μπορω εγω να την καλεσω αυτη τη φορα κοντα μου?
Ευχαριστω εκ των πρωτερον
 

DeletedUser11210

Guest
Καλησπερα εγω εχω να κανω μερικες ερωτησεις προς την ομαδα διαχειρισης
Επειδη στον κοσμο Μυ δημιουργηθηκε ενα θεμα
εχω να ρωτησω αν καποιος κανει καταγγελια για εναν πεχτη πχ οτι ειναι διπλος λογαριασμος,μπορει μετα να ενημερωθει αν ο πεχτης μπαναριστηκε με ανοιχτο μπαν η οχι?μπορει να ρωτησει δηλαδη διαχεριστη και ο διαχειριστης να απαντησει σε αυτο? γιατι και εγω εχω καταγγειλει..και εχω ρωτησει μετα απο 1 μερα τον διαχεριιστη με αιτηση υποστηριξης και μου ειπε οτι απλως θα το ερευνησουν ,δεν απανταει αν ο πεχτης εφαγε ανοιχτο μπαν η οχι..τοτε πως μερικοι πεχτες το μαθαινουν ας πουμε?
δευτερη ερωτηση ειναι η εξης
γινεται ενας πεχτης να φαει μπαν..μονιμο κιολας απο εναν κοσμο επειδη βγηκε απο διακοπες..πηρε 14 πολεις πανω σε ενα θαυμα και μετα ξαναβγηκε σε διακοπες? ο κανονισμος αυτος δεν υπαρχει πουθενα ...και ομως γνωριζω προσφατη περιπτωση που ατομο που ξενυχτουσε..και βγηκε διακοπες για οικογενειακους λογους μπαναριστηκε επειδη πηρε 13 πολεις πχ σε θαυμα και βγηκε διακοπες σε 4 ωρες...
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Γεια σας,
Πριν λιγες μερες γραφτηκε στο παιχνιδι μια ανιψια μου.Δεν ηξερα οτι θα μπορουσα να την καλεσω στο ιδιο νησι η τουλαχιστον κοντα μου στην ιδια θαλασσα.Θα ηθελα να ρωτησω αν θα μπορουσε να ερθει(να την φερεται) στη θαλασσα που ειμαι εγω,στο ιδιο νησι η πρεπει να διαγραψει το λογαριασμο της(ετσι κι αλλιως ειναι καινουργια στο παιχνιδι)?
Αν διαγραψει το λογαριασμο της μπορει μετα παλι να κανει λογαριασμο στον ιδιο κοσμο η μπορω εγω να την καλεσω αυτη τη φορα κοντα μου?
Ευχαριστω εκ των πρωτερον

[pho]Δεν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς της πόλης.
Αλλά αν όπως λέτε είναι νέος λογαριασμός, μπορεί να πατήσει διαγραφή στον παλιό λογαριασμό και να κάνει έναν νέο λογαριασμό από πρόσκληση σας σε συγκεκριμένο σημείο που θα επιλέξετε εσείς.
[/pho]

Καλησπερα εγω εχω να κανω μερικες ερωτησεις προς την ομαδα διαχειρισης
Επειδη στον κοσμο Μυ δημιουργηθηκε ενα θεμα
εχω να ρωτησω αν καποιος κανει καταγγελια για εναν πεχτη πχ οτι ειναι διπλος λογαριασμος,μπορει μετα να ενημερωθει αν ο πεχτης μπαναριστηκε με ανοιχτο μπαν η οχι?μπορει να ρωτησει δηλαδη διαχεριστη και ο διαχειριστης να απαντησει σε αυτο? γιατι και εγω εχω καταγγειλει..και εχω ρωτησει μετα απο 1 μερα τον διαχεριιστη με αιτηση υποστηριξης και μου ειπε οτι απλως θα το ερευνησουν ,δεν απανταει αν ο πεχτης εφαγε ανοιχτο μπαν η οχι..τοτε πως μερικοι πεχτες το μαθαινουν ας πουμε?
δευτερη ερωτηση ειναι η εξης
γινεται ενας πεχτης να φαει μπαν..μονιμο κιολας απο εναν κοσμο επειδη βγηκε απο διακοπες..πηρε 14 πολεις πανω σε ενα θαυμα και μετα ξαναβγηκε σε διακοπες? ο κανονισμος αυτος δεν υπαρχει πουθενα ...και ομως γνωριζω προσφατη περιπτωση που ατομο που ξενυχτουσε..και βγηκε διακοπες για οικογενειακους λογους μπαναριστηκε επειδη πηρε 13 πολεις πχ σε θαυμα και βγηκε διακοπες σε 4 ωρες...

[pho]Όχι δεν κοινοποιείται αν θα δοθεί αποκλεισμός και ποια θα είναι η ποινή σε κάποιον παίχτη.

Το 2ο θέμα έχει βγει σχετική ανακοίνωση εδώ
[/pho]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Δεν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς της πόλης.
Αλλά αν όπως λέτε είναι νέος λογαριασμός, μπορεί να πατήσει διαγραφή στον παλιό λογαριασμό και να κάνει έναν νέο λογαριασμό από πρόσκληση σας σε συγκεκριμένο σημείο που θα επιλέξετε εσείς.

ευχαριστω για την απαντηση
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα
πιος ειναι ο σωστος τροπος αιτησης ελενχου σε αλλο χρηστη - λογαριασμο ?

απο οτι εχω μαθει υπαρχουν δεκαδες παραλαγες και μεχρι ποσο διαστημα μπωρει να ελενχθει π.χ. για δυο τελευταιες εβδομαδες η περισσοτερο ?
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Ουδεμία παραλλαγή υπάρχει. Αναφέρεις ονόματα παικτών και ζητάς έλεγχο. Όταν αναφέρεται ένας παίκτης γίνεται εξονυχιστικός έλεγχος στον λογαριασμό του.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
το δεχωμαι ,,οσον αφορα σε βαθος χρονου ?
προσφατα εμαθα οτι επηβληθηκε ποινη για πριν δυο μηνες ,το ειδα με αναρτηση της ποινης που μας εκανε ο χρηστης στο σκαιπ
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]Οι παραβάσεις δεν παραγράφονται και η ομάδα διαχείρισης έχει να ελέγξει χιλιάδες παίχτες. Δεν μπορεί να τους ελέγχει όλους ταυτόχρονα.
Παρ όλα αυτά, ο χρήστης που σας έκανε ανάρτηση στο skype δεν πρέπει να έχει καταλάβει το είδος της παράβασης και της ποινής που δέχθηκε. Για να σας λέει για 2 μήνες πριν, δεν εξηγείται αλλιώς. Εκτός και αν είναι υβριστικό μήνυμα και το ανέφερε ο συνομιλητής 2 μήνες μετά
[/pho]
 

DeletedUser

Guest
δεν θελω να ενοχλησω κουβεντα κανουμε
ηταν θεμα κηνης συνδεσης που δεν ειχαν βαλει δυο χρηστες και βρεθηκαν να ειχαν παραβει τον αναλογο κανονα "ταδε" αλλα αυτο που μ ερεθησε ηταν η ημερομηνια που τους ειχε ανακοινωθει και ηταν δυο μηνων
προσωπικα αν παει ο ελενχος τοσο πισω εχουμε θεμα ολοι ? η εαν εχουμε εκτησει ποινη μεταγενεστερα παραγραφονται αδηκηματα του παρελθοντος ?
3 χροννια τωρα και ακομα οι κανονες ειναι βρονχος και τα λαθοι μας το ιδιο
πιστευω παντος οτι η ανακοινωση του λογου ποινης φανερα θα ειχε αποτρεπτικο χαρακτηρα για χρηστες ,οχι του ιδους ποινης που θα πεσει αλλα του λογου αυτης
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
[pho]Δεν επιτρέπονται όμως συζητήσεις για αποκλεισμούς στο φόρουμ.
Παρ όλα αυτά με τα νέα δεδομένα που γράψατε, φαίνεται ότι δεν έχει καταλάβει ο συμπαίχτης σας καλά γιατί τιμωρήθηκε.
Αν και ο ίδιος έχει την ίδια απορία με εσάς, μπορεί να ζητήσει στην ένσταση του να μιλήσει μαζί μου και να ενημερωθεί αναλυτικά για τα σημεία που δεν έχει καταλάβει.
[/pho]
 

DeletedUser11210

Guest
ξερω οτι εχει ηδη απαντηθει η απορια αυτη..αλλα ουσιαστικα μονο απορια δεν ειναι,,ειναι ερωτημα που μας απασχολει ολους
στους κανονες αναγραφεται δικαιο και ισονομο παιχνιδι,τι σημαινει αυτο δηλαδη?με απλα λογια μπορειτε να μας εξηγησετε για να μην εχουμε τα ιδια περιστατικα πανω στα θαυματα με τους ατρειδες στον κοσμο μυ?δηλαδη αν ενας πεχτης πανω στο θαυμα εχει ολες τις πολεις απαγορευεται?επισης αν αυτος ο πεχτης βγει διακοπες ενα μηνα..πηρε αδεια απο την δουλεια του ??μπαν επειδη βγηκε διακοπες?
αυτο που κανουμε πολλες φορες οι πεχτες ειναι να κινουμαστε μεσα στο πλαισιο των κανονων προσπαθωντας να βρουμε ''παραθυρακια στους μη ξεκαθαρους κανονες οπως αυτος..οκ οταν εχουμε διπλο λογαριασμο το ξερουμε απαογευεται..ξερουμε οτι θα φαμε μπαν..αλλα αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε..δωστε μας λοιπον 2,3 παραδειγματα για να καταλαβουμε τι ενοειται οτι πρεπει να υπαρχει δικαιο και ισονομο παιχνιδι..γιατι ο καθενας το εκλαμβανει διαφορετικα..
 

DeletedUser

Guest
συγνωμη που ρωταω στους κανονες του παιχνιδιου λετε απογωρεβωνται οι χαρακτηρισμοι ρουφιανη και τα λοιπα
αν καπιος με αποκαλεσει ετσι πρεπει να το παραδοσω σε εσας ;;;
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
ξερω οτι εχει ηδη απαντηθει η απορια αυτη..αλλα ουσιαστικα μονο απορια δεν ειναι,,ειναι ερωτημα που μας απασχολει ολους
στους κανονες αναγραφεται δικαιο και ισονομο παιχνιδι,τι σημαινει αυτο δηλαδη?με απλα λογια μπορειτε να μας εξηγησετε για να μην εχουμε τα ιδια περιστατικα πανω στα θαυματα με τους ατρειδες στον κοσμο μυ?δηλαδη αν ενας πεχτης πανω στο θαυμα εχει ολες τις πολεις απαγορευεται?επισης αν αυτος ο πεχτης βγει διακοπες ενα μηνα..πηρε αδεια απο την δουλεια του ??μπαν επειδη βγηκε διακοπες?
αυτο που κανουμε πολλες φορες οι πεχτες ειναι να κινουμαστε μεσα στο πλαισιο των κανονων προσπαθωντας να βρουμε ''παραθυρακια στους μη ξεκαθαρους κανονες οπως αυτος..οκ οταν εχουμε διπλο λογαριασμο το ξερουμε απαογευεται..ξερουμε οτι θα φαμε μπαν..αλλα αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε..δωστε μας λοιπον 2,3 παραδειγματα για να καταλαβουμε τι ενοειται οτι πρεπει να υπαρχει δικαιο και ισονομο παιχνιδι..γιατι ο καθενας το εκλαμβανει διαφορετικα..

[pho]Σχετικά με αυτό, θα βγει ανακοίνωση με την τελική απόφαση της εταιρείας και οδηγίες.[/pho]

συγνωμη που ρωταω στους κανονες του παιχνιδιου λετε απογωρεβωνται οι χαρακτηρισμοι ρουφιανη και τα λοιπα
αν καπιος με αποκαλεσει ετσι πρεπει να το παραδοσω σε εσας ;;;
[pho]Βεβαίως. Αν είναι σε προσωπικό μήνυμα θα πατήσετε αναφορά μηνύματος. Αν είναι σε οποιοδήποτε άλλο μέρος του παιχνιδιού, θα κάνετε αίτηση υποστήριξης και θα κάνετε καταγγελία τον παίχτη αυτό.[/pho]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
ρωτησα γιατι σε εναν συμαχο τον εβρησε ενα παιχτης αλλα δεν τον ειπε ρουφιανο
αν μου επητρεπεται να χρησιμοποιησω τις λεξεις που χρησημοπιησε
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Όχι, ευχαριστούμε. Δεν χρειάζεται να μάθουμε ούτε επιτρέπεται να πεις την λέξη. Πες τους συμμάχου σου να κάνει αναφορά του μηνύματος. [/8ea]
 

DeletedUser

Guest
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΙΚΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΜΕ ΙΒΡΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΟΣΕΤΑΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11210

Guest
επισης και κατι αλλο,γινεται ενας πεχτης να μειωσει την ποινη του αν στην αρχη ειχε τιμωρηθει με μονιμο μπαν απο την διαχειριση?
 

8EAGENHS

Forum Leader
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΙΚΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ ΜΕ ΙΒΡΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΟΣΕΤΑΙ
[8ea]Kάνοντας κλικ στο εικονίδιο με το φακελάκι που έχει τον τίτλο "Αναφορά μηνύματος" πάνω δεξιά από το μήνυμα.
Εικονογραφημένος οδηγός
mEZkh.jpg


[/8ea]
επισης και κατι αλλο,γινεται ενας πεχτης να μειωσει την ποινη του αν στην αρχη ειχε τιμωρηθει με μονιμο μπαν απο την διαχειριση?

[8ea]Οι ποινές δεν είναι διαπραγματεύσιμες.[/8ea]
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή