Συζήτηση για την αναβάθμιση 2.75

DeletedUser13572

Guest
Επειδή η συζήτηση ξέφυγε λίγο... ακούστηκε πιο πάνω από τον ippokratis misegiannakis ότι όλοι όσοι μπήκαμε και γράψαμε σε αυτό το θέμα εδώ διαμαρτυρόμενοι για την αλλαγή στο χρυσό, ως προς το κόψιμο δηλαδή, παίζουμε αφειδώς με αυτόν. Για κάτσε φίλε μου, εμένα που μπήκα και διαμαρτυρήθηκα πού με ξέρεις σαν παίκτη; Έχουμε υπάρξει ποτέ σύμμαχοι ή αντίπαλοι και δεν το θυμάμαι; Καλό θα είναι λοιπόν ο καθένας να προσέχει τι λέει.. Και για να σου λύσω την απορία φίλτατε, όχι, προσωπικά δεν παίζω με χρυσό πλην των κεφαλιών. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Πάμε παρακάτω τώρα. Επειδή δεν έχω προλάβει να διαβάσω με προσοχή τις αλλαγές, μία γρήγορη ανάγνωση τους έκανα, αν αυτό με το χρυσό ισχύει μόνο για την ελληνική κοινότητα τότε πρέπει όλοι να σηκωθούμε να φύγουμε. Είναι απαράδεκτο αυτό!!! Αλλά βέβαια, όταν δίνεις δικαιώματα θα σε καβαλήσουν, με άπληστα πλάσματα έχουμε να κάνουμε...
 

DeletedUser

Guest
ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΟΤΑΚΙΑ? ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ, ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΣΟΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ Ή ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΟΜΟΙΩΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ?
ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΠΟΤ, ΝΟΜΙΜΑ Ή ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΓΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΚΟΣΜΩΝ, ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ΠΛΕΟΝ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ PREMIUM ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΧΟ ΚΑΙ ΣΚΟΠΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΧΟΝΤΡΗ ΑΡΠΑΧΤΗ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΗΜΑ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΩΣ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΕΒΕΤΑΙ ΣΑΝ ΠΑΙΚΤΕΣ-ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩΝΑΜΕ (ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ, ΟΧΙ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ) ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΔΩ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΑΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7952

Guest
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ.ΡΩΤΑΩ ΞΑΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ(ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ) ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΣΕ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΑ ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ?
 

DeletedUser

Guest
ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΟΙ, ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΧΡΥΣΟ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΞΗΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΪΟΝ ΤΟΥΣ
smiley_emoticons_panik4.gif


ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΑΓΟΡΑΣ ΧΡΥΣΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ, ΑΛΛΑ Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΣΤΡΑΤΟΥ-ΚΤΙΡΙΩΝ κλπ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΔΙΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΧΡΥΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΕΝΑΝΤΙ ΧΡΥΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ, ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΩΝΩ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΕΓΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΝΕΟΣ ΔΙΑΡΗΣ (ΠΑΛΙ) ΚΟΣΜΟΣ. Η ΑΓΑΝΑΚΤΙΣΗ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΣΥΜΠΑΙΚΤΩΝ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ "ΠΑΚΕΤΟ" ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΝΕΣΕ Ή ΘΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΣΕΠΗ.

ΥΓ: EAN ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΥ ΑΝΕΧΟΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΩΡΙΣ ΜΠΟΤ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑΔΕΣ, ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΛΕΦΤΑΔΕΣ ΘΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ 100 ΑΤΟΜΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΑΡΑ ΕΠΙΜΕΝΩ Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ "ΑΘΩΟΙ" ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΙΔΙΟ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Κύριοι τα πολλά λόγια είναι φτωχια. Ζούμε σε μια καπιταλιστική κοινωνία, σε μια ελεύθερη αγορά, η εταιρεία ασκεί την πολιτική της και οι πελάτες είτε την δέχονται είτε όχι. Όσοι την δέχονται συνεχίζουν και παίζουν, όσοι δεν την δέχονται αλλάζουν μαγαζί.
Το αντίδοτο της δράσης είναι η αντίδραση, όλα τα υπόλοιπα είναι υψηλές αναλύσεις απλά για να γίνονται, δεν λέω ότι κακώς γίνονται, καλά κάνουν και γίνονται αλλά δεν λύνουν το πρόβλημα.
 

DeletedUser10011

Guest
Antonios DL δεν θυμαμε να ανεφερα που θενα το name σου η ονομα σου οπως και σε κανεναν προσωπικα.ΑΝ μπεις στον κοπο να τα διαβεσεις ολα θα δεις οτι οι περισοτεροι που εγραψαν αναφερουν στο πως θα παιξουν τωρα που ακριβινε ο χρυσος.
Στο οτι δεν θα μπορουν να ειναι ανατγωνιστικοι,δεν μπορουν να χαλανε περισοτερα λεφτα απ οτι χαλανε τωρα,πως ειναι κλεψια το να τους παιρνουν 200 και οχι 25,γιατι να χαλανε 1000 και οχι 500 και γενικα τα λεφτα που χαλανε για να παιξουν.Λες και καποιος του υποχρεωσε η τους εβαλαν το πιστολι στον κροταφο και τους επεβαλαν να τα δινουν.
Αρα για ολα αυτα τα παιδια τα εγραψα.Αν ησουν και εσυ μεσα σε αυτους ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΠΙΠΛΗΞΕΙΣ ΦΙΛΤΑΤΕ αλλα οχι στο οτι κανω λαθος στα λεγομενα μου.Αλωστε και ο NKSDDS πανω κατω αυτα ειπε και ο ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ με πιο αιχμηρη γλωσσα αυτα περιπου ειπε αλλα ακομα ακομα και ο θεαγενης μια απο τα ιδια ειπε.
ΟΤΙ ΔΛΔ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΙ και εχουν θεμα γιατι για να συνεχισουν θα πρεπει να δινουν περισοτερα.Αν θελετε να χωνετε το κεφαλι στην αμμο και να προσπαθειτε να με κανετε και εμενα να μην τα βλεπω, δυστυχως δεν θα μπορεσω να ακολουθησω αυτη την λογικη.
Τωρα οσο για το ΜΠΟΤ Παναγιωτη ναι θα ηθελα να ακουσω την διαχειρειση μιας και δεν προκειται να απαντηση ΕΔΩ η εταιρεια.
Αλλα οχι τα ιδια και τα ιδια.Και μαλιστα ακοΥγετε και δεν ξερω κατα ποσο ειναι και ραδιο αρβυλα πως η εταιρεια ελενχει το θεμα του μποτ και δινει κατ επιλογη τα ΜΠΑΝ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΚΙΝΩΜΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ.
 

DeletedUser

Guest
πως λεει ο πανταζης????
ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΤΕ!!!!!
στους ξενους σερβερ δεν βαζουν ουτε τις κεφαλες,δεν παιζουν με πρεμιουμ.οποιος εχει παιξει ξερει.για αυτο εχουν ταχυτητες 4.
εδω εμεις δεν κοιταμε την ουσια αλλα οποιος την εχει πιο μεγαλη την τσεπη ειναι και ο πρωτος στον κοσμο,ετσι δεν γινεται παντου στην χωρα μας???λαδωνεις και χεις τα παντα.
τωρα επειδη διαβαζω καποιους οτι θα κοψουν το πρεμιουμ(αν και δεν το νομιζω.)μακαρι μπας και παει κανενα μνμ στους υπευθυνους και ευχαριστηθουν το παιχνιδι και αλλοι που δεν αγοραζουν πολεις αλλα προαπαθουν να τις κερδισουν.
graphics-funny-664282.gif
και δεν μιλαω για μενα μην παρεξηγηθω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
συμφωνώ με σχεδόν όλα όσα γράφετε.
Προσωπικά δεν περιμένω να γίνει τίποτα προσ το καλύτερο, το πολύ πολύ να γυρίσουμε στην αμέσωσ προ ν2.75 κατάσταση.
Ούτε τα μποτ περιμένω να σταματήσουν, ούτε τίποτα.
Και μια ένσταση στον Πάνο.
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΝΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΗΜΑ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΛΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΤΙ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΠΩΣ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΕΒΕΤΑΙ ΣΑΝ ΠΑΙΚΤΕΣ-ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΧΟΝΤΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.
Το ίδιο πιστεύω και εγώ, πωσ δηλαδή η εταιρεία δεν μασ σέβεται. Εκεί που διαφωνούμε είναι ότι εγώ σου λέω πωσ, γιατί να σε σεβαστεί η εταιρεία, όταν δεν σέβεσαι τον εαυτό σου. Δηλαδή αφού σε βλέπει να βάζεισ λεφτά με το τσουβάλι (όσοι το κάνουν τελοσπάντων), γιατί να κάνει πίσω? σε αντιμετωπίζει έτσι, ωσ μπρούκλη. Το ίδιο και τουσ υπόλοιπουσ, που μπαίνουν για να παίξουν πιο ασ το πούμε "καθαρά". Τουσ αφήνει να είναι η τροφή των παικτών με τα μποτ και το απειρο χρυσό. Οπότε, το πρόβλημα δεν είναι άμεσα αυτοί που ανέχονται την κατάσταση, είτε αντιδρούν έτσι είτε αλλιώσ. Άμεσα, το πρόβλημα είναι η συμπεριφορά τησ εταιρείασ, αλλά εκεί δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Όμωσ εμμεσα, εμεισ υποκινούμε την συμπεριφορά τησ αυτή, είτε βάζοντασ 1000 ευρώ το μήνα, είτε υπομένοντασ αυτή την κατάσταση και συνεχίζοντασ να παίζουμε. Δεν μπορείσ λοιπόν να λεσ ότι σε πειράζει το ένα(η συμπεριφορα τησ εταιρειασ), και δεν σε πειράζει το άλλο(η συμπεριφορα μασ).

ΥΓ: EAN ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΥ ΑΝΕΧΟΝΤΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΩΡΙΣ ΜΠΟΤ, ΣΕ ΕΝΑ ΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΛΕΦΤΑΔΕΣ, ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΛΕΦΤΑΔΕΣ ΘΑ ΕΠΑΙΖΑΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΜΕΝΑΝ 100 ΑΤΟΜΑ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΑΡΑ ΕΠΙΜΕΝΩ Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΟΙ "ΑΘΩΟΙ" ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΙΔΙΟ.
Αυτό ισχύει μόνο εν μέρει. Έχω ήδη εξηγήσει ότι συμφωνώ με αυτό, αλλά δεν ισχύει έτσι απόλυτα που το λεσ. Οι λεφτάδεσ θα παίξουν έτσι και αλλιώσ, ακόμη και αν είναι εναντίον μόνο λεφτάδων. Απόδειξη ότι οι κόσμοι δεν κλείνουν μόλισ ξεχωρίσουν οι μεν από τουσ δε. συνεχίζουν και παίζουν ακόμη και όταν μένουν 200-300 ενεργά άτομα μέσα, όλοι λίγο πολύ με μποτ, πρίμιουμ, διαφόρων επιπέδων. Έχει μια επίδραση, αλλά μην πούμε ότι θα έκλεινε το παιχνίδι αν δεν υπήρχαν αυτοί που δεν (πολύ)βάζουν χρύσο!

Τέλοσπάντων, συμφωνώ με adipas.ioannis, ότι οι υπεραναλύσεισ δεν βοηθούν, και ήδη έχω πει πολλά (συγγνώμη γιαυτό!:p).

Εγώ ουσιαστική αντίδραση δεν βλέπω να υπάρχει. Έχω κάνει καταγγελίεσ (για πρίμιουμ μποτ), έχω κάνει προτάσεισ (όσο πιο ποιοτικέσ μπορούσα, πχ ό,τι έχει αλλάξει στισ μυθικέσ αυτή τη στιγμή, το έχω καταθέσει σαν πρόταση ήδη εδώ και μήνεσ), έχω διαμαρτυρηθεί, έωσ και έχω σταματήσει να παίζω όπωσ είπα 3 φορέσ στα 6 χρόνια, γιατί δεν μπορούσα να ανεχτώ το χάλι που αντιμετώπιζα και την inno να μην νοίαζεται. Τίποτα από αυτά δεν λειτουργεί όμωσ όπωσ φαίνεται, ούτε έχω δυστυχώσ ελπίδα σε κάτι ομαδικό.

Πραγματικά αν βλέπετε ότι μπορεί να γίνει κάτι, θέλω να ακούσω, είμαι όλοσ αυτιά!
smiley_emoticons_idea2.gif


ΥΓ> μην ασχολείστε με το μπαν του μποτ. Όπωσ είπαμε είναι φαυλοσ κύκλοσ. Η εταιρεία θέλει λεφτά, τα λεφτά τα έχουν οι (πρεμιουμ)μποτάκιδεσ, οι διαχειριστέσ θέλουν δεν θελουν τουσ αφήνουν να παίζουν. Αν κάναν μπαν όλα τα μποτ τα παρανομα, θα κλείναν αυτομάτωσ ΟΛΟΙ οι κόσμοι, και τα εσοδα θα πέφταν στο 0.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser6169

Guest
Νίκο, Βασίλη, Παναγιώτη, αλλά και όλοι οι άλλοι που είπαν τις απόψεις τους άσχετα εάν παίζουν με χρυσό η όχι, εάν τους φαίνεται ακριβή η αγορά του χρυσού η όχι, η πως χρησιμοποιούσες τον χρυσό και πως μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις τωρα, σε γενικές γραμμές τελικά όλοι βάζουν το ίδιο ζήτημα τον τρόπο που η εταιρεία μας αντιμετωπίζει σαν πελάτες, και μην νομίζετε πως αυτοί που δεν βάζετε δεν είσαστε πελάτες όλοι είμαστε πελάτες και αυτός που παίζει με χρυσό και αυτός που δεν παίζει, τώρα οποίος θέλει ας διαβάσει για να καταλάβει πως είμαστε όλοι πελάτες.
Στην συνέχεια θα γράψω και για τον φίλτατo 8EAGENHS με τα λογύδρια του που προσπαθεί να μας πείσει πως εμείς φταίμε που δεν οργανωνόμαστε και να κατέβουμε σε στάση πληρωμών. Φυσικά είναι αστείο να με κατηγορεί κάποιος για την οπτική μου γωνιά όταν φυσικά δεν την ξέρει αλλά το παίζει δοκησίσοφος εδώ όμως μέσα από την προσωπική του άποψη αλλά γράφοντας και για όλη την ομάδα διαχείρισης μάλλον μετέφερε και την άποψη της για όλους μας, ότι εμείς είμαστε αυτοί που φταίμε, και το χειρότερο πως προκαλούμε και οίκτο.
φίλτατε δοκησίσοφε 8EAGENHS, πέρα από τα παράπονα μου σαν πελάτης προς την εταιρεία θα φροντίσω να φτάσει και αυτό ότι δηλαδή πως αυτοί που έχουν εδώ για να φροντίζουν για τα συμφέροντα τους όχι μόνο απαξιώνουν όλους μαζί τους πελάτες της εταιρείας αλλά και τους υποτιμούν. Πίστεψε με φίλτατε πως και τα αγγλικά μου και τα γερμανικά μου είναι τόσο καλά έτσι ώστε να μεταφέρω ακριβώς αυτό που λες και να γίνει κατανοητό έτσι όπως ακριβώς το γράφεις πως εσύ και η ομάδα διαχείρισης δεν έχετε κανένα λόγο για την ελληνική κοινότητα και πως στα παράπονα της νίπτετε τας χείρας σας και φταίμε εμείς που δεν οργανωνόμαστε. Η μεταφορά μου αυτή δεν είναι κανενός είδους απειλή είναι ξεκάθαρο παράπονο.
Πρώτα από όλα θα πω για εμένα premium χρησιμοποιώ αλλά και ποτέ μου δεν έχω παίξει και ούτε θα παίξω με κανενός είδους script κοινώς μποτάκι, η διαμαρτυρία μου είναι ξεκάθαρη στον τρόπο που θέλουν να μου τα πάρουν και απλά δηλώνω πως δεν θα μου τα πάρουν έτσι όπως αποφάσισαν αυτοί σε μια νύκτα με την αντισυμβατική τους συμπεριφορά έτσι αποφάσισα και εγώ να μην μου τα παίρνουν άλλο αλλά να απαιτήσω να μου επιστραφούν και χρήματα που πρέπει, μου είναι αδιάφορο το ποσόν αλλά η συμπεριφορά τους .
Πάμε τώρα για την ουσία. Πελάτες είμαστε όλοι για το λόγο πως συντηρούμε μια εμπορική εταιρία, εμείς που βάζουμε χρυσό αλλά και εσείς που δεν βάζετε όπως λέτε και δεν έχω κανένα λόγο να το αμφισβητήσω. Εμείς που βάζουμε γιατί συντηρούμε τον ελληνικό σέρβερ η ελληνικούς σέρβερ (πιστεύει κανείς πως εάν η εταιρεία δεν έβγαζε κέρδος θα τους είχε ανοικτούς), εμείς όμως δεν φτάνουμε πρέπει να υπάρχει και ο ανάλογος αριθμός παικτών για να είναι ενδιαφέρον το παιχνίδι άρα είναι ανοικτό και σε αυτούς που δεν βάζουν χρήματα η βάζουν ελάχιστα . Τελικό συμπέρασμα το ελληνικό υποκατάστημα της εταιρείας αν δεν υπήρχαν οι free play παίκτες και οι pay play παίκτες δεν θα μπορούσε να λειτουργήσει, είναι σαν το καφενείο, εάν πας να παίξεις τάβλι δεν πληρώνεις για το παιχνίδι αν και σε κάποια πληρώνεις και για αυτό, αλλά για τους καφέδες. Μια καλή όμως παρτίδα τάβλι κρατάει και άλλους θαμώνες που πίνουν κι αυτοί τον καφέ τους άρα πληρώνουν, ποιος καφετζής θα δούλευέ τσάμπα απάντηση κανείς , αγαπητέ συμπαίκτη που δεν βάζεις χρυσό δεν θα μπορούσες να είσαι παίκτης σε ελληνικό server εάν δεν υπήρχαμε εμείς που βάζουμε κάποια χρήματα δεν θα υπήρχε ελληνικός server να παίζεις και εσύ.
Φίλτατε 8EAGENHS είναι καλό να χρησιμοποιούμε την γνώση της γλώσσας για να δημιουργούμε εντυπώσεις αλλά εντυπώσεις ουσίας. Εμένα πάντως μέχρι τώρα ποτέ δεν με έχεις εντυπωσιάσει, σε αυτό όμως το ποστ όχι μόνο δεν έχεις κάτι να πεις αλλά ξεφεύγεις και από την συνήθη συμπεριφορά του υπαλλήλου μιας εταιρείας προς τους πελάτες της. Κανείς δεν σου ζήτησε να απεργήσεις, να φύγεις από την ομάδα διαχείρισης σαν διαμαρτυρία και ότι άλλο γράφεις αλλά είσαι μακριά νυχτωμένος όταν λες πως εμείς είμαστε οι στενόφθαλμοι και εσύ αυτός με την μεγάλη γωνιά βλέμματος. Αλήθεια έχεις καταλάβει σε αυτό το ποστ τι ζητάμε; Έχεις κατανοήσει τον ρόλο σου για την εταιρεία; Έχεις καταλάβει πως εδώ είσαι για να υπερασπίζεσαι τα συμφέροντα της άρα το σωστό μάρκετινγκ και η μεταφορά των απόψεων των πελατών της είναι σημαντική ή είσαι εδώ για να κοντράρεις απλά τους παίκτες; Έγραψες για μόχθο και θα συμφωνήσω μαζί σου. Μοχθείς για λιγα ευρώ τον μήνα και αυτά σε χρυσό στο παιχνίδι αλλά ήταν επιλογή σου, ήθελες να είσαι κάτι παραπάνω από απλός παίκτης για να μπορείς να έχεις έναν λόγο πιο πάνω από εμάς τους απλούς πελάτες-παίκτες.
Κύριοι και Αμαζόνες της Ο.Δ., νομίζω πως τελικά θα πρέπει να κατανοήσετε πως είσαστε το team ενός υποκαταστήματος μιας εταιρείας στον τόπο μας άρα η σωστή μεταφορά κάποιων γεγονότων στην εταιρεία έχει και τα σωστά τα αποτελέσματα. Εσείς μεταφέρετε το τι ζητάνε οι πελάτες της και τι είναι αντίστοιχα εφικτό από τους στόχους της εταιρείας στο εδώ αγοραστικό κοινό. Τώρα φυσικά προσπαθείτε να μας πείσετε πως χωρίς εσάς αποφάσισε η εταιρεία να κάνει όχι την αύξηση του χρυσού, αυτό έχει να κάνει με αρκετούς παράγοντες όπως με το εάν έβγαινε να συντηρηθεί ο server-υποκατάστημα στην Ελλάδα, αλλά με την πρωτοτυπία του να μην μπορείς να μειώσεις όπως εσύ θέλεις άρα να διαχειριστής το κεφάλαιο σου που έχεις εναποθέσει στην εταιρεία προκαταβολικά για τις παροχές που είχατε μέχρι τώρα συμφωνήσει πως αυτό το κεφάλαιο θα εξυπηρετεί.
Βασίλη (akalestos) αναρωτιέσαι μπορούμε να κάνουμε κατι, φυσικά και μπορούμε να κάνουμε.
Σαν παίκτες, έχουμε κάνει δυο αποδοχές ως προς την εταιρεία, έχουμε κάνει αποδοχή κατά την εγράφη στους γενικούς ορούς συναλλαγών με την εταιρεία αλλά και αυτοί έχουν δεσμεύσεις απέναντι μας, και όταν αγοράζεις premium αποδοχή των όρων για το premium άρα και για αυτούς ισχύουν κανόνες.
Και τώρα στο δια ταύτα αν και μέχρι τώρα έχω γίνει κουραστικός νομίζω πως εδώ υπάρχουν παίκτες που τα νομικά τους είναι καλύτερα από τα δικά μου άρα μπορούν να πουν εάν κάνω λάθος η όχι, μπορεί κάτι να μην λέω σωστά παρακατω.

Ο συνδεσμος των ΓΟΣ

Τα άρθρα 7-8 σε όλα τα εδάφια τους είναι ξεκάθαρα τι ισχύει και για τους δυο, στο εδάφιο 3 του άρθρου 8 γράφει

YXeTEKq.png

από το άρθρο 8 και μετα αναφέρετε στις καταγγελίες των συμβάσεων και πως μπορείς να τις καταγγείλεις και τι να απαιτήσεις. Και που μπορείς να προσφύγεις και εναντίων ποιων και που σε ποιο δικαστήριο εάν δεν συμμορφωθούν.
Ας μαζευτούμε λοιπόν 100-200 να καταγγείλουμε την σύμβαση του premium να πρέπει να μας επιστρέψουν κάποιες χιλιάδες ευρώ να δεις πως αλλάζουν τακτική και το σημαντικότερο από ότι καταλαβαίνω εγώ από τους όρους σαν πελάτες λιανικής μπορούμε να ασκήσουμε εδώ κάθε νόμιμο μέσο γιατί η αγορά έγινε εδώ και με το ελληνικό δίκαιο μπορείς να προσφύγεις στο τόπο που έγινε η αγορά
Και από την άλλη δεν μπορούν να μας διώξουν σαν παίκτες γιατί τους γενικούς όρους δεν τους έχουμε παραβεί.
 

DeletedUser13650

Guest
Καμοια φορά τα λέει τόσο σωστά που σου έρχετε να του σκάσεις μπουκέτο(με λουλούδια])

play with akalest0s to win..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
δύο επισημάνσεις,
1ον η εταιρεία δεν πουλά κανένα παιχνίδι, το παρέχει δωρεάν, πλεονεκτήματα πουλά τα οποία μάλιστα δεν σε υποχρεώνει να τα αγοράσεις, άσχετα εάν χωρίς αυτά δεν μπορείς να παίξεις.
2ον στο ΓΟΣ δεν αναφέρει πουθενά την λέξη πελάτης, όσον αφορά την χρήση πλεονεκτημάτων τους παίκτες τους αναφέρει ως χρήστες και αυτό έχει τεράστια διαφορά από τον όρο πελάτης.
 

DeletedUser6169

Guest
δύο επισημάνσεις,
1ον η εταιρεία δεν πουλά κανένα παιχνίδι, το παρέχει δωρεάν, πλεονεκτήματα πουλά τα οποία μάλιστα δεν σε υποχρεώνει να τα αγοράσεις, άσχετα εάν χωρίς αυτά δεν μπορείς να παίξεις.
2ον στο ΓΟΣ δεν αναφέρει πουθενά την λέξη πελάτης, όσον αφορά την χρήση πλεονεκτημάτων τους παίκτες τους αναφέρει ως χρήστες και αυτό έχει τεράστια διαφορά από τον όρο πελάτης.

Η λέξη υπηρεσίες καθορίζει την σχέση άρθρο 1.1 η σχέση πελάτη - εμπόρου δεν καθορίζετε μόνο από το τίμημα η την εμπορική πολίτικη μιας εταιρείας, το παιχνίδι το έχει δωρεάν άλλα αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να προκαλέσει αστική βλάβη μονομερώς, εγώ δεν κάλεσα ποτέ κάποιον που δεν έχει πληρώσει να απαιτήσει επιστροφή χρημάτων άλλα εξήγησα γιατί είναι πελάτης ακόμα και εάν δεν πληρώνει.

bNozbqF.png


και οσο για το πελατης ειναι εδω ξεκαθαρο στους ΓΟΣ

IdhJw73.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]
είναι αστείο να με κατηγορεί κάποιος για την οπτική μου γωνιά
To σχόλιό μου μερί οπτικής γωνίας αφορούσε ξεκάθαρα αυτούς που κινούνται σ' αυτόν τον χώρο και παραμένουν αδαείς για το ποιος κάνει τι και ούτε φαντάζονται αν υπάρχει ιεραρχία και πώς λειτουργεί (πχ είναι πάρα πολλοί αυτοί που επειδή με βλέπουν να κινούμαι σε διάφορους χώρους του παιχνιδιού όπως είναι το κεντρικό φόρουμ και το support, νομίζουν πως είμαι το αφεντικό της εταιρείας).
Έτσι λοιπόν για κάθε τι στραβό που συμβαίνει ΠΑΝΤΑ φταίει η ΟΔ.
αυτοί που έχουν εδώ για να φροντίζουν για τα συμφέροντα τους όχι μόνο απαξιώνουν όλους μαζί τους πελάτες της εταιρείας αλλά και τους υποτιμούν
Κανείς δεν αγνοεί τα παράπονα των παικτών και κανείς δεν τους υποτιμά εκτός από τους παίκτες που υποτιμούν τους ίδιους τους τους εαυτούς. Μίλησα πιο πάνω για ιεραρχία.
Εμένα πάντως μέχρι τώρα ποτέ δεν με έχεις εντυπωσιάσει
Ποσώς μ' ενδιαφέρει, πάντα μ' αρέσει να εκφράζομαι ευθέως και σαφώς και να λέω αυτό που αισθάνομαι χωρίς να φοβάμαι κάτι ή ν' αποζητώ την δικαίωση και την δόξα.
Κανείς δεν σου ζήτησε να απεργήσεις, να φύγεις από την ομάδα διαχείρισης
Κάνεις μεγάλο λάθος γιατί διάβασες είτε πλημμελώς είτε καθόλου τις απαντήσεις όλων των συμπαικτών σου. Ζητήθηκε κατ΄ επανάληψη, θίγοντας μάλιστα και το φιλότιμο των διαχειριστών που δεν παραιτούνται για να δείξουν την συμπαράστασή τους στους παίκτες.
Αλήθεια έχεις καταλάβει σε αυτό το ποστ τι ζητάμε;
Ίσως είμαι ένας από τους πολύ λίγους που κατάλαβε.
Έχεις κατανοήσει τον ρόλο σου για την εταιρεία;
Απόλυτα, αλλά αυτό δεν μου στερεί το δικαίωμα να σχολιάζω αρνητικά κάποιες αποφάσεις και ενέργειές της. Για μεταφορά απόψεων και παραπόνων μίλησα πιο πάνω για ιεραρχία.
Τώρα φυσικά προσπαθείτε να μας πείσετε πως χωρίς εσάς αποφάσισε η εταιρεία να κάνει ...............την πρωτοτυπία του να μην μπορείς να μειώσεις όπως εσύ θέλεις άρα να διαχειριστής το κεφάλαιο σου που έχεις εναποθέσει στην εταιρεία
Δηλαδή υπάρχουν λογικά σκεπτόμενοι άνθρωποι που πιστεύουν το αντίθετο; Ότι δηλαδή η εταιρεία πριν από κάθε βήμα αλλαγής στα οικονομικά (όταν πρόκειται για αύξηση της τιμής του προϊόντος βεβαίως) παίρνει στα σοβαρά τους εθελοντές διαχειριστές;
Πίστεψε με φίλτατε πως και τα αγγλικά μου και τα γερμανικά μου είναι τόσο καλά έτσι ώστε να μεταφέρω ακριβώς αυτό που λες και να γίνει κατανοητό έτσι όπως ακριβώς το γράφεις πως εσύ και η ομάδα διαχείρισης δεν έχετε κανένα λόγο για την ελληνική κοινότητα και πως στα παράπονα της νίπτετε τας χείρας σας και φταίμε εμείς που δεν οργανωνόμαστε. Η μεταφορά μου αυτή δεν είναι κανενός είδους απειλή είναι ξεκάθαρο παράπονο.
Και εδώ φαίνεται ότι διάβασες στο πόδι τις απαντήσεις. Όπως προανέφερα η εταιρεία δεν περιμένει από κανέναν να της υποδείξει συμπεριφορές και λεγόμενα παικτών και διαχειριστών γιατί έχει απ' ευθείας πρόσβαση παντού και ελέγχει καθημερινά τα πάντα (άρα έχει και άμεση αντίληψη των παραπόνων κλπ). Ένας κίνδυνος που διατρέχω από αυτήν την ξεκάθαρη απειλή, είναι να με συμβουλεύσουν να πάψω να σας προτρέπω έμμεσα πλην σαφώς να οργανωθείτε για να αποτρέψετε τις όποιες "αδικίες". Ένας άλλος κίνδυνος είναι να με διώξουν για να σας εξευμενίσουν. [/8ea]
smiley_emoticons_biggrin.gif
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser7952

Guest
ΦΙΛΕ ΘΕΑΓΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑ
ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΘΕΣΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ.ΡΩΤΑΩ ΞΑΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ(ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ) ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΣΕ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΑ ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Η ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Εν συντομεία να πω δυο λόγια.
@Γεωργέλο
Βασίλη (akalestos) αναρωτιέσαι μπορούμε να κάνουμε κατι, φυσικά και μπορούμε να κάνουμε.
Σαν παίκτες, έχουμε κάνει δυο αποδοχές ως προς την εταιρεία, έχουμε κάνει αποδοχή κατά την εγράφη στους γενικούς ορούς συναλλαγών με την εταιρεία αλλά και αυτοί έχουν δεσμεύσεις απέναντι μας, και όταν αγοράζεις premium αποδοχή των όρων για το premium άρα και για αυτούς ισχύουν κανόνες.
Αν μπορείς εξήγησέ μου για ποιο λόγο λες να κάνουμε καταγγελία. Δηλαδή πάνω σε τι θα πατήσουμε? Στα άρθρα που παραθέτεις, δεν βλέπω σε τι παρέβει τους κανόνες η εταιρεία. Σε τι είναι αντικανονική η στιγμιαία αγορά?
Δεν βλέπω κάποιον κανόνα όταν αγοράζω premium που να καταστρατηγείται επειδή θα βάλω το χρυσό στην στιγμιαία αγορά αντί για τα 25άρια που είχαμε πριν.

Έτσι όπως το βλέπω εγώ, δεν υπάρχει λύση απλά. Θεωρητικά υπάρχει, να σταματήσουν ταυτόχρονα όλοι να βάζουν παραπάνω χρυσό από το βασικό. Βασικό εννοώ αυτά που υπήρχαν τα παλιότερα χρόνια, πριν το χρυσό σε στρατώνες κλπ. Εναλλακτικά, να σταματήσουν ταυτόχρονα να παίζουν όλοι όσοι δεν βάζουν το "παραπανήσιο" χρυσό, ώστε να μείνουν μόνοι τους οι υπόλοιποι, και να θορυβηθεί η εταιρεία.
Φυσικά, τίποτα από τα δύο δεν πρόκειται να γίνει, για χίλιους λόγους, όπως για παράδειγμα το ότι μερικοί πλέον έχουν συνηθίσει να παίζουν με 300 ευρώ το μήνα, και δεν θέλουν να αλλάξουν το στυλ τους, και παραμένει δικαίωμά τους. Ή ότι κάποιοι δεν αντέχουν να μην παίζουν το παιχνίδι, έστω και άδικο που είναι. Και δεκαδες άλλοι λόγοι που μπορεί ο καθένας μας να σκεφτεί. Απλά δεν πρόκειται ποτέ να γίνει αυτό.
Άλλος τρόπος δεν υπάρχει, οπότε αυτό που βλέπω εγώ, είναι να μην αλλάζει τελικά τίποτα.

Για το θέμα της ΟΔ, χωρίς να λέω πως θεωρώ κομπλέ την δουλειά τους, πάντως δεν καταλαβαίνω την τοποθέτηση που έχετε μερικοί. Λες και είναι συνδικαλιστές μας τα παιδιά. Δεν είναι προφανές ότι τις αποφάσεις τις παίρνει η εταιρεία και ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ να τις εφαρμόσουν όλοι από κάτω οι εργαζόμενοί της? Και από την στιγμή που ό,τι γράφουμε εδώ, το βλέπει απευθείας η εταιρεία, είτε σαν πρόταση είτε σαν διαμαρτυρία, τι την χρειαζόμαστε την ΟΔ? Εδώ είμαστε εμείς οι ίδιοι, και δεν μπορούμε να βγάλουμε άκρη, θα βγάλουν άλλοι για εμάς?!

ΥΓ1> Είπα θα πω σύντομα 2 λόγια και πάλι εγραψα ολόκληρη παράγραφο...
smiley_emoticons_no_sad.gif

ΥΓ2> Το θέμα μασ εδώ είναι μαγικό... στα πρώτα ποστ πατούσα 3-4 γράμματα και δεν έβγαιναν, και πάνω που είμαι έτοιμοσ να αποδεχτώ ότι το πληκτρολόγιό μου τα έπαιξε και πάω για αλλαγή, τσουπ, ξεκίνησε πάλι να δουλεύει κανονικά! οοοοοοκ!
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif
smiley_emoticons_stevieh_rolleyes.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
@Γεωργέλο

Αν μπορείς εξήγησέ μου για ποιο λόγο λες να κάνουμε καταγγελία. Δηλαδή πάνω σε τι θα πατήσουμε? Στα άρθρα που παραθέτεις, δεν βλέπω σε τι παρέβει τους κανόνες η εταιρεία. Σε τι είναι αντικανονική η στιγμιαία αγορά?
Δεν βλέπω κάποιον κανόνα όταν αγοράζω premium που να καταστρατηγείται επειδή θα βάλω το χρυσό στην στιγμιαία αγορά αντί για τα 25άρια που είχαμε πριν.
[8ea]Ίσως κάποιος θα μπορούσε να "πατήσει" στην παράγραφο που αναφέρει:
8.3 Ισχύουν τα περιεχόμενα, οι λειτουργίες και οι προϋποθέσεις των υπηρεσιών premium τη χρονική στιγμή της παραγγελίας, όπως εμφανίζονται στους ιστότοπους της InnoGames και στις Mobile App, στα αντίστοιχα καλάθια αγορών, καθώς και στην εκάστοτε επιβεβαίωση εντολής.
Δηλαδή, εγώ αγόρασα premium με σκοπό να το χρησιμοποιήσω σε κοψίματα χρόνου με κόστος 25 χρυσά κι εσύ τώρα κυρά-Εταιρεία μου το αλλάζεις το δεδομένο και με υποχρεώνεις σε άλλο κόστος και άλλον τρόπο μείωσης χρόνου.[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή