Συζήτηση για την αναβάθμιση 2.75

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
[8ea]Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για την αναβάθμιση 2.75.
Αναρτήσεις με σχόλια που δεν έχουν σχέση με το θέμα θα διαγράφονται πάραυτα.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
αυτό είναι από τον beta
CWAXO8q.png
, γιατί άραγε αυτή η διαφορά?
 

DeletedUser

Guest
ουσιαστικα με αυτή την αναβαθμιση θα χρησιμοποιούμε πολύ περισσοτερο τις τριηρεις γιατι πλεον εχουν και μεγαλυτερη ταχυτητα από τους φαρους και αρκετα καλη επιθεση
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ουσιαστικα με αυτή την αναβαθμιση θα χρησιμοποιούμε πολύ περισσοτερο τις τριηρεις γιατι πλεον εχουν και μεγαλυτερη ταχυτητα από τους φαρους και αρκετα καλη επιθεση
ακόμη και έτσι φίλε μου, εξακολουθούν να είναι υποδεέστερες από τους φάρους, 1 φάρος χρειάζεται 10 άτομα για να γίνει και έχει επίθεση 20 πάντα σε πληθυσμιακό ισοζύγιο και 1 τριήρη χρειάζεται 16 άτομα για να γίνει και έχει επίθεση 15,2 σε πληθυσμιακό ισοζύγιο.
Έστω ότι βρίσκουμε μέσα σε ένα λιμάνι 330 διήρεις (2640 άτομα), θα χρειαστούμε 264 φάρους (2640 άτομα) και ιδανικές συνθήκες (100 ηθικό, 0 τύχη) για να το περάσουμε. Με τα 2640 άτομα που χρειαστήκαμε για τους φάρους βγάζουμε 165 τριήρεις, οι οποίες δεν περνούν τις 330 διήρεις.
 

DeletedUser13211

Guest
Καλησπερα... παρακαλω πολυ καποιος υπευθυνος απο την ΟΔ να μου λυσει μια απορια!!!

Διαβασα προσεκτικα τα νεα δεδομενα που θα περασετε και εχω χασει λιγο το ΦΩΣ μου!!! οσο αφορα για τις νεες τιμες των στρατευματων με αφηνει παγερα αδιαφορο μιας και αυτο που μου εχει ταρακουνησει το εινε μου ειναι η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΙΣΧΡΗ ΑΛΛΑΓΗ στην διαδικασια τις χρησεις premiun (οσοι παιζουν με αυτο)!!!

Καταργειτε λοιπον την μιωση στο κατα το ημιση σε στρατολογησεις, κατασκευες (για καθε 50% μιωση, πληρωνα 25 χρυσο) και μου λες τωρα οτι δεν θα εχω αυτη την επιλογη... αλλα ας το πουμε με παραδειγμα:

για να ολοκληρωσω 200 σφεντονες... που κανουν 10 ωρες θα πρεπει να πληρωσω 200 χρυσα εφαπαξ!!! ενω με την παλια επιλογη... εαν ηθελα να τις ολοκληρωσω σχετικα γρηγορα θα πατουσα μια 25 χρυσο και θα πεφταν στις 5 ωρες, αλλη μια 25 χρυσο στις 2,5 ωρες, αλλη μια 25 χρυσο στις 1,25 ωρες και παει λεγοντας... και ειχα την επιλογη (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ) να σταματησω να κατεβαζω τον χρονο οπου ηθελα!!!

Υ.Γ: Με την πιο πανω πραξη απο 10 ωρες μεχρι τις 1 ωρα 25 λεπτα... μου εχει κοστισει 75 χρυσα!!!!! και οχι 150!!!

Αρα για αλλη μια φορα... ξεχνατε την σωστη πελατιακη μας σχεση και κοιτατε την παρτυ σας!!! απο καποιους σαν εμενα που βγαζετε τον μηνα 500 ευρω... τι νομιζετε? οτι θα τα κανετε χιλια? ΝΤΡΟΠΗ!!!

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Καντε αυτο που θελετε.... αλλα αφηστε στον πελατη σας να εχει την επιλογη να διαλεξει εαν θελει να σπαταλησει εφαπαξ ενα Χ ποσο η να πατησει 25 χρυσο και να κατεβασει απλα στο μισο το χρονο!!! αν ακομα υπαρχει φιλοτιμο σε αυτο το παιχνιδι!!!

Υ.Γ 2: Το ''Αγανακτισμενο'' μου μηνυμα δεν απευθυνεται σε κανενα απο τα παιδια της ΟΔ, αν ειχα την δυνατοτητα να ''κραξω'' την εταιρια θα το ειχα κανει!!! απλα δυστηχως για εσας... εσεις ειστε εδω για να τα ακουτε!!! και ευχομαι να τα μεταβιβαζετε!!!

Τελος... επισεις ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΛΕΨΙΑ ειναι η αλλαγη απο 25500 με 80 ευρω που τωρα θα πληρωνω τα ιδια λεφτα και θα παιρνω 23000... σε ολη την οικονομικη κοινωνια μας η τιμες κατεβαινουν και ανεβενει η ποσοτητα των ειδων που αγοραζουμε!!! εδω γινεται ακριβως το αντιθετο!!! λυπαμαι πραγματικα για τα λεφτα και τα χρονια που εχω σπαταλησει σε μια εταιρια χωρις σοβαρο προφιλ και ηθος!!!

Με εκτιμηση Αντωνης!!!
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα... παρακαλω πολυ καποιος υπευθυνος απο την ΟΔ να μου λυσει μια απορια!!!

Διαβασα προσεκτικα τα νεα δεδομενα που θα περασετε και εχω χασει λιγο το ΦΩΣ μου!!! οσο αφορα για τις νεες τιμες των στρατευματων με αφηνει παγερα αδιαφορο μιας και αυτο που μου εχει ταρακουνησει το εινε μου ειναι η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΙΣΧΡΗ ΑΛΛΑΓΗ στην διαδικασια τις χρησεις premiun (οσοι παιζουν με αυτο)!!!

Καταργειτε λοιπον την μιωση στο κατα το ημιση σε στρατολογησεις, κατασκευες (για καθε 50% μιωση, πληρωνα 25 χρυσο) και μου λες τωρα οτι δεν θα εχω αυτη την επιλογη... αλλα ας το πουμε με παραδειγμα:

για να ολοκληρωσω 200 σφεντονες... που κανουν 10 ωρες θα πρεπει να πληρωσω 200 χρυσα εφαπαξ!!! ενω με την παλια επιλογη... εαν ηθελα να τις ολοκληρωσω σχετικα γρηγορα θα πατουσα μια 25 χρυσο και θα πεφταν στις 5 ωρες, αλλη μια 25 χρυσο στις 2,5 ωρες, αλλη μια 25 χρυσο στις 1,25 ωρες και παει λεγοντας... και ειχα την επιλογη (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ) να σταματησω να κατεβαζω τον χρονο οπου ηθελα!!!

Υ.Γ: Με την πιο πανω πραξη απο 10 ωρες μεχρι τις 1 ωρα 25 λεπτα... μου εχει κοστισει 75 χρυσα!!!!! και οχι 150!!!

Αρα για αλλη μια φορα... ξεχνατε την σωστη πελατιακη μας σχεση και κοιτατε την παρτυ σας!!! απο καποιους σαν εμενα που βγαζετε τον μηνα 500 ευρω... τι νομιζετε? οτι θα τα κανετε χιλια? ΝΤΡΟΠΗ!!!

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Καντε αυτο που θελετε.... αλλα αφηστε στον πελατη σας να εχει την επιλογη να διαλεξει εαν θελει να σπαταλησει εφαπαξ ενα Χ ποσο η να πατησει 25 χρυσο και να κατεβασει απλα στο μισο το χρονο!!! αν ακομα υπαρχει φιλοτιμο σε αυτο το παιχνιδι!!!

Υ.Γ 2: Το ''Αγανακτισμενο'' μου μηνυμα δεν απευθυνεται σε κανενα απο τα παιδια της ΟΔ, αν ειχα την δυνατοτητα να ''κραξω'' την εταιρια θα το ειχα κανει!!! απλα δυστηχως για εσας... εσεις ειστε εδω για να τα ακουτε!!! και ευχομαι να τα μεταβιβαζετε!!!

Τελος... επισεις ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΛΕΨΙΑ ειναι η αλλαγη απο 25500 με 80 ευρω που τωρα θα πληρωνω τα ιδια λεφτα και θα παιρνω 23000... σε ολη την οικονομικη κοινωνια μας η τιμες κατεβαινουν και ανεβενει η ποσοτητα των ειδων που αγοραζουμε!!! εδω γινεται ακριβως το αντιθετο!!! λυπαμαι πραγματικα για τα λεφτα και τα χρονια που εχω σπαταλησει σε μια εταιρια χωρις σοβαρο προφιλ και ηθος!!!

Με εκτιμηση Αντωνης!!!


ενα μεγαλο μπραβο στον συμμαχο που τα λεει οπως ακριβως ειναι.αλλα δεν φταινε αυτοι αδερφε,εμεις φταιμε που τους πληρωνουμε.ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ...μαλλον αυτο το ξεχασαν φαινεται και ψαχνουν κοροιδα που θα ριξουν παραπανω χρυσο για κατι που αυριο μεθαυριο θα τελειωσει κιολας(κλεισιμο κοσμου).ας το παρουμε ολοι αποφαση να σταματησουμε ολοι το παιχνιδι και θα σου πω εγω για ποτε ολα αυτα θα αλλαξουν και παλι..
 

DeletedUser

Guest
Τελος... επισεις ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΛΕΨΙΑ ειναι η αλλαγη απο 25500 με 80 ευρω που τωρα θα πληρωνω τα ιδια λεφτα και θα παιρνω 23000... σε ολη την οικονομικη κοινωνια μας η τιμες κατεβαινουν και ανεβενει η ποσοτητα των ειδων που αγοραζουμε!!! εδω γινεται ακριβως το αντιθετο!!! λυπαμαι πραγματικα για τα λεφτα και τα χρονια που εχω σπαταλησει σε μια εταιρια χωρις σοβαρο προφιλ και ηθος!!!
εάν δεις φίλε μου αυτή η ρατσιστική συμπεριφορά εφαρμόζεται στην Ελληνική κοινότητα. Παραπάνω έχω ανάρτηση με τις τιμές που ισχύουν στον beta κόσμο.
 

DeletedUser

Guest
Εν συντομεία, να πω ότι τις αλλαγές στις μυθικές κάποιοι τις περιμέναμε 4 και πλέον χρόνια! ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ! Βέβαια δεν εχω κατσει να τις δω σχολαστικά, αλλά φαίνεται να είναι ακριβώς αυτό που περίμενα. Το ίδιο για την τριήρη.

Το θέμα της κατασκευής κτηρίων με χρυσό περιμένω να δω νούμερα για να έχω γνώμη.
Αυτό με την Ελένη (ήρωας) θέλει πολλή προσοχή, γιατί ουσιαστικά ευνοεί τον επιτιθέμενο, και αμφιβάλλω αν χρειαζόμασταν κάτι τέτοιο αυτή τη στιγμή!

Επίσης ένα άλλο:
Η κατασκοπεία τώρα δίνει 20% αμοιβή επί του ποσού των ασημένιων νομισμάτων που δόθηκαν για την κατασκοπεία.
Αυτό είναι σωστό ή λάθος μετάφραση? Γιατί ως τώρα έκανε κάτι τελείως διαφορετικό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
Επίσης ένα άλλο:

Αυτό είναι σωστό ή λάθος μετάφραση? Γιατί ως τώρα έκανε κάτι τελείως διαφορετικό.

[8ea]Αρχικό κείμενο: "Espionage now gives a bonus of 20% on the invested silver coins to a dispatched spy".
Μάλλον αυξάνει το ποσόν του ασημιού της πληρωμής του κατασκόπου, δηλαδή αν στείλεις 1000 ασημένια νομίσματα θα είναι σαν να στέλνεις 1.200 (όπως το καταλαβαίνω εγώ με τα πτωχά μου αγγλικά).[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα... παρακαλω πολυ καποιος υπευθυνος απο την ΟΔ να μου λυσει μια απορια!!!

Διαβασα προσεκτικα τα νεα δεδομενα που θα περασετε και εχω χασει λιγο το ΦΩΣ μου!!! οσο αφορα για τις νεες τιμες των στρατευματων με αφηνει παγερα αδιαφορο μιας και αυτο που μου εχει ταρακουνησει το εινε μου ειναι η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΙΣΧΡΗ ΑΛΛΑΓΗ στην διαδικασια τις χρησεις premiun (οσοι παιζουν με αυτο)!!!

Καταργειτε λοιπον την μιωση στο κατα το ημιση σε στρατολογησεις, κατασκευες (για καθε 50% μιωση, πληρωνα 25 χρυσο) και μου λες τωρα οτι δεν θα εχω αυτη την επιλογη... αλλα ας το πουμε με παραδειγμα:
ια εσας... εσεις ειστε εδω για να τα ακουτε!!! και ευχομαι να τα μεταβιβαζετε!!!
(...... σβήνω μερικά γιατί είναι μεγάλη παράθεση .......)
Τελος... επισεις ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΛΕΨΙΑ ειναι η αλλαγη απο 25500 με 80 ευρω που τωρα θα πληρωνω τα ιδια λεφτα και θα παιρνω 23000... σε ολη την οικονομικη κοινωνια μας η τιμες κατεβαινουν και ανεβενει η ποσοτητα των ειδων που αγοραζουμε!!! εδω γινεται ακριβως το αντιθετο!!! λυπαμαι πραγματικα για τα λεφτα και τα χρονια που εχω σπαταλησει σε μια εταιρια χωρις σοβαρο προφιλ και ηθος!!!

Με εκτιμηση Αντωνης!!!

Φίλε, εν πολλοίς έχεις δίκιο, αλλά αν είσαι σε αυτούς που δίνουν 500 ευρώ το μήνα, είσαι από αυτούς που έχουν βοηθήσει την innogames να γδέρνει τους παίχτες και να κάνει άνισο το παιχνίδι.
 

DeletedUser

Guest
[8ea]Αρχικό κείμενο: "Espionage now gives a bonus of 20% on the invested silver coins to a dispatched spy".
Μάλλον αυξάνει το ποσόν του ασημιού της πληρωμής του κατασκόπου, δηλαδή αν στείλεις 1000 ασημένια νομίσματα θα είναι σαν να στέλνεις 1.200 (όπως το καταλαβαίνω εγώ με τα πτωχά μου αγγλικά).[/8ea]
Μάλλον αυτό που λες είναι. Αυτό φαίνεται να γράφει δηλαδή στα αγγλικά. Το μπέρδεμα γίνεται με την τωρινή μετάφραση, που λέει ότι η κατασκοπία σου δίνει 10% γρηγορότερη κίνηση στον κατάσκοπο.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Μπορεί να το άλλαξαν στο πλαίσιο της εξισορρόπησης, γιατί εδώ που τα λέμε δεν είναι και τίποτε σοβαρό το 10% ταχύτερος κατάσκοπος.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Ισχύει, δεν την έχω κάνει ποτέ αυτή την τεχνολογία!
 

DeletedUser

Guest
Η όλη προσέγγιση από την εταιρεία μπορεί να θεωρηθεί λάθος και αδικη ως προς τους χρήστες.
Τα ποσά που ζητούνε πλέον από εμάς είναι εξωφρενικά, γίνεται αυξηση στο Premium την ωρα που οι υπάρχοντες παιχτες έχουν κουραστεί με το παιχνίδι και δύσκολα προσελκύοντε νέοι.
Σκόπιμα δε ολοι οι κοσμοι που ανοίγουν(τουλάχιστον οι Ελληνικοί) είναι αργοί , για να φτιάξουμε μονάδες χωρις να περιμένουμε μερόνυχτα πληγώναμε ένα ποσο , ακόμα και αυτό το ποσο λοιπόν το αυξήσατε εν μια νυχτι.
εμείς που θέλουμε να δώσουμε μάχες πρέπει να δώσουμε πακτωλο χρημάτων σε Premium , ακόμα μια φορα ευνοούντε οι χτιστες που θα πανε σε ηρεμα και ομορφα νερα θα φτιάξουν τα θαυματα τους και θα παρουν το όμορφο βραβείο τους.
Δεν αφουγκράζεστε τις ανάγκες του κόσμου και ενεργείτε μονομερώς, λυπάμαι πραγματικά για τη κατάντια και τους πονηρούς χειρισμούς.
Πλέον το παιχνιδι εχει γίνει από τα πιο ακριβα του είδους και ας μην γελιόμαστε οι παρεχόμενες υπηρεσίες γραφικά ,gameplay κτλ. δεν το δικαιολογούν ολο αυτό.
Ως Ιδρυτής μιας συμμαχίας 150 ατόμων θα εισηγηθώ να πατήσουμε μαζική διαγραφή, το παιχνιδι δεν μας χωραει πια, είναι μονο για τους λίγους και τους έχοντες.
Σίγουρα κανεις δεν θα ιδρώσει , κάποιοι παιχτες θα συνεχίσουν αλλού, αλλά να είστε σίγουροι ότι για πολλούς από εμάς αυτή θα είναι και τελευταία μας ενασχόληση με το παιχνιδι που λέγεται Grepolis.

Θα ήθελα η Ομαδα διαχείρισης το παραπάνω να το μεταφέρει στην εταιρεία.
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε που θα μπορούσα να το αποστείλω στα Αγγλικά.
 

DeletedUser14247

Guest
Η όλη προσέγγιση από την εταιρεία μπορεί να θεωρηθεί λάθος και αδικη ως προς τους χρήστες.
Τα ποσά που ζητούνε πλέον από εμάς είναι εξωφρενικά, γίνεται αυξηση στο Premium την ωρα που οι υπάρχοντες παιχτες έχουν κουραστεί με το παιχνίδι και δύσκολα προσελκύοντε νέοι.
Σκόπιμα δε ολοι οι κοσμοι που ανοίγουν(τουλάχιστον οι Ελληνικοί) είναι αργοί , για να φτιάξουμε μονάδες χωρις να περιμένουμε μερόνυχτα πληγώναμε ένα ποσο , ακόμα και αυτό το ποσο λοιπόν το αυξήσατε εν μια νυχτι.
εμείς που θέλουμε να δώσουμε μάχες πρέπει να δώσουμε πακτωλο χρημάτων σε Premium , ακόμα μια φορα ευνοούντε οι χτιστες που θα πανε σε ηρεμα και ομορφα νερα θα φτιάξουν τα θαυματα τους και θα παρουν το όμορφο βραβείο τους.
Δεν αφουγκράζεστε τις ανάγκες του κόσμου και ενεργείτε μονομερώς, λυπάμαι πραγματικά για τη κατάντια και τους πονηρούς χειρισμούς.
Πλέον το παιχνιδι εχει γίνει από τα πιο ακριβα του είδους και ας μην γελιόμαστε οι παρεχόμενες υπηρεσίες γραφικά ,gameplay κτλ. δεν το δικαιολογούν ολο αυτό.
Ως Ιδρυτής μιας συμμαχίας 150 ατόμων θα εισηγηθώ να πατήσουμε μαζική διαγραφή, το παιχνιδι δεν μας χωραει πια, είναι μονο για τους λίγους και τους έχοντες.
Σίγουρα κανεις δεν θα ιδρώσει , κάποιοι παιχτες θα συνεχίσουν αλλού, αλλά να είστε σίγουροι ότι για πολλούς από εμάς αυτή θα είναι και τελευταία μας ενασχόληση με το παιχνιδι που λέγεται Grepolis.

Θα ήθελα η Ομαδα διαχείρισης το παραπάνω να το μεταφέρει στην εταιρεία.
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε που θα μπορούσα να το αποστείλω στα Αγγλικά.

Δεν χρειάζεται διαγραφεί, αυτό είναι ένα πείραμα , αν δεν πάρουν τα λεφτά που υπολογίζουν να πάρουν , θα ξαναγυρίσουμε στα παλιά, χρειαζεται από εμάς ένα στοπ σε οποιαδήποτε μάχη για ένα μήνα , και μετά να δεις πως ξαναρίχνουν τις τιμές!
Ας κ.ανουμε .ολοι ένα μήνα υπομονή και ας κανουμε μονο γιορτές πόλεων και φάρμα!
 

DeletedUser

Guest
Οσο συνεχίζω να βλέπω τις αλλαγές τόσο πιο πολύ ενοχλούμαι, παντα είχατε παράπονα από τις εκάστοτε αλλαγές αλλά παντα στο τελος παίρνατε συγχωροχάρτι , παντα ότι κάνατε είχε προσανατολισμο το κερδος, αλλά εχει μεγαλη διαφορα το κερδος απο την αισχροκερδια , και αυτή τη φορα δεν θα σας το συγχωρέσουμε.
Μου ζητάει αυτή τη στιγμη το παιχνιδι 150 χρυσο για 9 φάρους??? Σοβαρά μιλάμε τωρα?
Από τον Ομικρον έχετε να ανοίξετε έναν πιο γρηγορο κοσμο, μόνο και μόνο για να μας τα παίρνετε χοντρά μιας και χωρις Premium πρέπει να έχουμε την υπομονη του παππού που πετάει φελους στο βαρέλι στη διαφήμιση του jack daniels για να δουμε το στρατο μας να φτιάχνεται.
Πείτε στον κυριο που έκανε το statistics analysis και είδε το γράφημα το ποσο ανεβαίνουν τα κερδη με αυτές τις αλλαγές και τις αυξήσεις ότι η παράμετρος αντίδραση και φυγή παιχτών δεν εχει ληφθεί σωστά υπόψιν και δεν μπορει να θεωρηθεί ως σταθερά.
Ειλικρινά θα μείνω ολη μερα να μελετω τις αλλαγές και άλλο τοσο θα μπαινω εδώ να αντιδρώ, γιατι καλύτερα αποκλειεται να τα δω τα πραγματα.
 

DeletedUser

Guest
Τι το κουράζετε ρε παιδιά η μόνη λύση είναι κανείς πλέον χρυσό. μπορουμε να το κάνουμε όλοι? όλοι μποικοταζ πλεον και θα δεις μετά αν το ξαναλλάξουν. Αυτοι μας νομίζουν για αμερικανάκια ψάχνουν για κορόιδα. ε να λοιπόν η ευκαιρία μας να τους αποδείξουμε ότι δεν είμαστε
 

DeletedUser13211

Guest
Μηνυμα προς την εταιρια:

Για να δειτε ποσο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ειστε!!! καταστρεψατε το παιχνιδι! ξεφτιλες!!! που μου ζητας 100 χρυσα για 3 διηρης!!!

LLEJTbY.png
 

DeletedUser6169

Guest
Η όλη προσέγγιση από την εταιρεία μπορεί να θεωρηθεί λάθος και αδικη ως προς τους χρήστες.
Τα ποσά που ζητούνε πλέον από εμάς είναι εξωφρενικά, γίνεται αυξηση στο Premium την ωρα που οι υπάρχοντες παιχτες έχουν κουραστεί με το παιχνίδι και δύσκολα προσελκύοντε νέοι.
Σκόπιμα δε ολοι οι κοσμοι που ανοίγουν(τουλάχιστον οι Ελληνικοί) είναι αργοί , για να φτιάξουμε μονάδες χωρις να περιμένουμε μερόνυχτα πληγώναμε ένα ποσο , ακόμα και αυτό το ποσο λοιπόν το αυξήσατε εν μια νυχτι.
εμείς που θέλουμε να δώσουμε μάχες πρέπει να δώσουμε πακτωλο χρημάτων σε Premium , ακόμα μια φορα ευνοούντε οι χτιστες που θα πανε σε ηρεμα και ομορφα νερα θα φτιάξουν τα θαυματα τους και θα παρουν το όμορφο βραβείο τους.
Δεν αφουγκράζεστε τις ανάγκες του κόσμου και ενεργείτε μονομερώς, λυπάμαι πραγματικά για τη κατάντια και τους πονηρούς χειρισμούς.
Πλέον το παιχνιδι εχει γίνει από τα πιο ακριβα του είδους και ας μην γελιόμαστε οι παρεχόμενες υπηρεσίες γραφικά ,gameplay κτλ. δεν το δικαιολογούν ολο αυτό.
Ως Ιδρυτής μιας συμμαχίας 150 ατόμων θα εισηγηθώ να πατήσουμε μαζική διαγραφή, το παιχνιδι δεν μας χωραει πια, είναι μονο για τους λίγους και τους έχοντες.
Σίγουρα κανεις δεν θα ιδρώσει , κάποιοι παιχτες θα συνεχίσουν αλλού, αλλά να είστε σίγουροι ότι για πολλούς από εμάς αυτή θα είναι και τελευταία μας ενασχόληση με το παιχνιδι που λέγεται Grepolis.

Θα ήθελα η Ομαδα διαχείρισης το παραπάνω να το μεταφέρει στην εταιρεία.
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε που θα μπορούσα να το αποστείλω στα Αγγλικά.

Nικολα τα πράγματα είναι απλά από ποιους τα επερναν σε μεγαλύτερο ποσοστό η απάντηση είναι από τους επιθετικούς παίκτες που τα έχωναν. και ποιοι είναι οι χαμένοι αυτοί που αμύνονταν, είναι πέρα από κάθε λογική, οι δήθεν και τάχα της ισονομίας του παιχνιδιού για μια ακόμα φορά έδειξαν το πρόσωπο τους εάν φτιάχνεις στρατό για να κάνεις επιθέσεις και χρησιμοποιεις τον χρυσό για αυτό είσαι μάγκας και ο στρατός γίνετε αμέσως, γιατί λοιπόν να χάσεις τα επιθετικά σου και να μην μπει το αποικιακο σου και τι βρώμικο σκέφτηκαν αν είσαι αμυνόμενος και έχεις βάλει αμυντικό στρατό περιμένοντας τα τελευταία δεύτερα να σπρωξεις χρυσό σιγά μην μπορεις να το κάνεις τότε και μόνο τότε σαν αμυνόμενος όσα και να χώσεις πρέπει να περιμένεις 5 λεπτά για να γίνει ο στρατό σου αρα παει και η πολη, άρα όλα δείχνουν που στοχεύουν με αυτό, αποκλειστικά στους επιθετικούς παίκτες που τους τα έχωναν και μάλλον θα συνεχίσουν να τα χωνουν σταθερα

Εγω θα ελεγα πως η καλυτερη τιμωρια θα ηταν οχι χρυσος αλλα ουτε οχι εξω απο το παιχνιδι να συνεχισουν οι server να τρεχουν και μαζι με αυτους και τα εξοδα τους, ετσι ωστε να αρχισουν να μας αντιμετωπιζουν σαν πελατες και οχι σαν βλακες πελατες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή