Συζήτηση για την αναβάθμιση 2.75

DeletedUser10148

Guest
7NocGwB.png

Στο ψιλό μας έχουν πάρει... Eμποροπανήγυρις...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser10011

Guest
Καλησπερα.
2014-12-05_1320.png

ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ.Βασιλη προταση εκανα καθαρα βασιζομενος σε αυτο που ειχε βγαλει καποια στιγμη η εταιρεια πως θα θελαμε ενα κοσμο που μας αρεσει να παιζουμε.Ειναι καθαρα θεμα το ποσες υπογραφες θα μαζευτουν φυσικα.
Τωρα αν το κανει πραξη? ναι μαλλον δεν θα το κανει αλλα υπαρχει προηγουμενο για κοσμο χωρις κερδος.
Εφτιαξε το ΥΠΝΟΒΙΤΣ οπως τον λεω εγω, τον υπερβορεια.Ε δε νομιζω πως ειναι κοσμος να χωνεις χρημα?

Για το μποτ τι να λεμε? Οταν αποφασιση η εταιρεια να το καταργηση τοτε τα ξαναλεμε.
Οσο για αυτους που βαζουν χρυσο και μαλιστα το ποσο βαζουν ειναι καθαρα θεμα τσεπης και τιποτα αλλο,κανενα μετρο και κανενα νημα δεν προκειται να σταματηση αυτους που για διαφορους λογους θελουν να βαζουν χρηματα.Δεν μπορεις σε κανεναν να απαγορευσεις να τα βαζει αφου μαλιστα ειναι νομιμοτατο.Εδω βαζουν το μποτ που ειναι παρανομο θεωριτικα θα κολησουν στο χρυσο???
 

DeletedUser13617

Guest
Καλησπέρα...
Παρακολουθώ το θέμα απο την αρχή και έχω διαβάσει πολλές ενδιαφέρουσες προτάσεις
Φυσικά έχω δεί και το πόσο υπάρχουν άνθρωποι που ακόμα αγοράζουν το Ληστρικό προιόν της εταιρίας
μετά και την τελευταία αναβάθμιση. Προσωπικά ξεκίνησα απο τον Γάμμα κόσμο, και κυρίως παιχνίδι στον Δέλτα...
Εκεί το παιχνιδάκι κατά 90 % παιζόταν επι ίσης ώρης...
1) Δέν υπήρχαν μειώσεις ή στιγμιαία αγορά όπως συμβαίνει σήμερα.
2) Δέν υπήρχε το λεγόμενο 5λεπτο...( φαρμάραμε τα χωριά με τον στρατό μας 2-3 φορές την ημέρα)
Το μόνο που υπήρχε ήταν τα λεγόμενα 5 ανθρωπάκια που όποιος ήθελε αγόραζε paysafe των 10 ευρώ και πέρναγε 1,5 Μήνα.
Αυτό σημαίνει ότι ήταν βιώσιμο οικονομικά για την μεγαλήτερη μάζα των παιχτών ( Αλλά έκανε κακό στην τσέπη της εταιρίας ).
Και μην ξεχνάμε εκεί δέν ήσουν παίχτης ανάλογα με το πόσο μεγάλη τσέπη έχεις ή το κατα πόσο είσαι διαθετημένος να τα χώσεις...
Αλλά με την αξία σου... εκεί φαινόταν αν αξίζεις η ΌΧΙ.

Και εν τέλει τι κατάφεραν με αυτές τις 2 αλλαγές που έκανε η εταιρία ?( Βάζω μόνο 2 γιατί τις θεωρώ και τις πιό σημαντικές )

1) Με τίς μειώσεις χρόνου και τώρα με την στιγμαία αγορά υπάρχουν παίχτες που θα τα σκάσουν γερά
και αυτοί που δέν έχουν να τα σκάσουν ή δέν θέλουν να τα σκάσουν για ένα παιχνίδι...να υπάρχουν απλά
για να έχουν οι δήθεν παίχτες να παίζουν...γιατί χωρίς τους φτωχούς δέν μπορούν να παίξουν και οι άλλοι.

2) Με το λεγόμενο 5 λεπτο...βρώμησε και το παιχνίδι στην κυριολεξία της παρανομίας...( εκτός ότι σου τρώει πολύ προσωπικό χρόνο για αυτούς τουλάχιστον που βαράνε το 5 λεπτο με το χέρι )
Οι περισσότεροι παίχτες φοράνε διάφορα λογισμικά αυτοματοποίησης του παιχνιδιού είς βάρος άλλων.
Αλλά ακόμα και αυτοί που δέν είχαν μάθει να παίζουν βρώμικα αναγκάζονται να το πράξουν για να μπορέσουν να ακολουθήσουν
τους υπόλοιπους ( Υπάρχουν βέβεα και μερικοί που συνεχίζουν να τηρουν την νομημότητα οι λεγόμενοι ........ που λέει ο Λαός μας.

Το προιόν για μένα το βρώμισε η ίδια η εταιρία με τις πρακτικές και τις αναβαθμίσεις...
ξέρουμε όλοι ότι η Ομάδα Διαχείρισης είναι εθελοντές...είναι παλιοί παίχτες...άρα έχουν τα παιδιά
όπως όλοι μας γνωριμίες απο συμμάχους που είχαν παίξει μαζί...

Εδώ υπάρχει λοιπόν και η καχυποψία απο πολλούς παίχτες προς την ομάδα διαχείρισης...
Να γιατί ευνοούν την τάδε συμμαχία ? εχουμε κάνει τόσε καταγγελίες για διπλούς Bot κ.τ.λ
και δέν γίνεται τ.π.τ ... μπάς και τους προσέχουν επειδή κόβουν πολύ χρήμα ? μπάς και τους αβαντάρουν απο γνωστούς ?
μπάς μπάς μπας ......

ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΟΛΟΓΟΣ ΑΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΡΕΖΟΥΜΕ.

Παίζω το παιχνίδι 4 χρόνια...βαρέθηκα αυτές τις καταστάσεις...βαρέθηκα να με κοροιδεύουν
σαν άνθρωπο ( γιατί εμείς οι παίχτες άνθρωποι είμαστε ) και επιτέλους κάτι πρέπει να γίνει για ΟΛΑ
Όχι όμως στα λόγια αλλα με πράξεις.

Υπήρχαν παίχτες που έβαλαν Χρυσό έβαλαν τα ωραία τους λεφτάκια για να παίξουν με το 25 χρυσό μείωσης
Αυτό που έγινε είναι καθαρή κλεψιά...όσοι έβαλαν χρυσό με την αναβάθμιση που Έγινε έχασαν την Αγοραστική τους Δύναμη.

Με το να ενεργούμε απλά γράφοντας στο φόρουμ δεν θα κερδίσεις τπτ
θα μου πείς να προχωρήσω σε Αγωγή για ένα παιχνίδι...θα σου πώ ΌΧΙ δέν αξίζει για ένα παιχνίδι...
Αλλα Αξίζει Για Μία Λέξη Που Λέγεται ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ

Είμαι διατεθημένος να προχωρήσω δικαστικά κατά της εταιρίας.
Φυσικά για να γίνει πράξη ας μαζευτούμε 5-10 άτομα και απο κοινού
και με την αναλογία του κόστους να προχωρήσουμε.
Όποιος θέλει ας μου στείλει Π.Μ

Και μετά ας δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος
Είναι Νόμιμη Η Αναβάθμιση 2.75 ?
Υπάρχει Ισόνομο παιχνίδι απο τους διαχειριστές και απο την εταιρία ?
Υπάρχει παραβίαση προσωπικών δεδομένων απο το σύστημα της εταιρίας ?
Είναι νόμιμη η μη δημοσιοποίηση του ποινολογίου σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
[slo]Δεν θα γράψω την άποψή μου για τις αλλαγές διότι προτιμώ να κρατήσω την άποψή μου για μένα. θα απαντήσω συγκεκριμένα στην παρακάτω παράγραφο.
Είναι Νόμιμη Η Αναβάθμιση 2.75 ?
Υπάρχει Ισόνομο παιχνίδι απο τους διαχειριστές και απο την εταιρία ?
Υπάρχει παραβίαση προσωπικών δεδομένων απο το σύστημα της εταιρίας ?
Είναι νόμιμη η μη δημοσιοποίηση του ποινολογίου σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία ?
Προφανώς και είναι νόμιμη η αναβάθμιση 2.75. Το παιχνίδι ανήκει στην InnoGames οπότε μπορεί να κάνει όποια αλλαγή θεωρεί σωστή.
Το αν υπάρχει ισόνομο παιχνίδι το γνωρίζει σαφώς καλύτερα η InnoGames που μας ελέγχει. Εκτός αν νομίζετε βέβαια ότι μία οποιαδήποτε εταιρία θα έκανε κάτι για να ζημιωθεί η ίδια.
Δεν τίθεται θέμα παραβίασης οποιουδήποτε προσωπικού δεδομένου από τη στιγμή που αποδέχεστε τους Γενικούς Όρους συναλλαγών και πραγματοποιείτε εγγραφή στο παιχνίδι.
Τέλος, η ελληνική νομοθεσία δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Το παιχνίδι δεν βρίσκεται στην Ελλάδα, δεν έχει τη βάση του στην Ελλάδα και δεν είναι ελληνικό!! Υπάγεται στη Γερμανική νομοθεσία και μόνο.

Φυσικά δεν θα ανοίξουμε συζήτηση για το εν λόγω ζήτημα μιας και το νήμα δεν αποτελεί χώρο συζήτησης νομικών υποθέσεων. Ως εκ τούτου λοιπόν οποιαδήποτε ανάρτηση σχετικά με το ζήτημα δεν θα απαντηθεί εκ νέου.[/slo]
 

DeletedUser13617

Guest
[slo]Δεν θα γράψω την άποψή μου για τις αλλαγές διότι προτιμώ να κρατήσω την άποψή μου για μένα. θα απαντήσω συγκεκριμένα στην παρακάτω παράγραφο.

Προφανώς και είναι νόμιμη η αναβάθμιση 2.75. Το παιχνίδι ανήκει στην InnoGames οπότε μπορεί να κάνει όποια αλλαγή θεωρεί σωστή.
Το αν υπάρχει ισόνομο παιχνίδι το γνωρίζει σαφώς καλύτερα η InnoGames που μας ελέγχει. Εκτός αν νομίζετε βέβαια ότι μία οποιαδήποτε εταιρία θα έκανε κάτι για να ζημιωθεί η ίδια.
Δεν τίθεται θέμα παραβίασης οποιουδήποτε προσωπικού δεδομένου από τη στιγμή που αποδέχεστε τους Γενικούς Όρους συναλλαγών και πραγματοποιείτε εγγραφή στο παιχνίδι.
Τέλος, η ελληνική νομοθεσία δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Το παιχνίδι δεν βρίσκεται στην Ελλάδα, δεν έχει τη βάση του στην Ελλάδα και δεν είναι ελληνικό!! Υπάγεται στη Γερμανική νομοθεσία και μόνο.

Φυσικά δεν θα ανοίξουμε συζήτηση για το εν λόγω ζήτημα μιας και το νήμα δεν αποτελεί χώρο συζήτησης νομικών υποθέσεων. Ως εκ τούτου λοιπόν οποιαδήποτε ανάρτηση σχετικά με το ζήτημα δεν θα απαντηθεί εκ νέου.[/slo]

1)Προφανώς και στα δικά μου μάτια δέν είναι νόμιμη η αναβάθμιση 2.75
πολύ απλά καταργείτε δικούς σας κανόνες εκτός και αν δεν τους έχετε διαβάσει όλους.

rbGlYEp.png

Ισχύουν τα περιεχόμενα, οι λειτουργίες και οι προυποθέσεις των υπηρεσιών premioum τη χρονική στιγμή της παραγγελίας.

2) Το αν υπάρχει ισόνομο παιχνίδι το γνωρίζει σαφώς καλύτερα η InnoGames που μας ελέγχει. Εκτός αν νομίζετε βέβαια ότι μία οποιαδήποτε εταιρία θα έκανε κάτι για να ζημιωθεί η ίδια.

Φυσικά και στα δικά μου μάτια η InnoGames κλείνει τα μάτια σε παίχτες που κόβουν πολύ χρυσό...άλλωστε
αυτό που μας έχει δείξει με τις αναβαθμίσεις που έχει κάνει την νοιάζει μόνο το στεγνό κέρδος...επομένως θα συμφωνήσω μαζί σου
Δέν θα έκανε κάτι για να ζημιωθεί γι'αυτό και κλείνει τα μάτια στους χρυσωθήρες

3) Δεν τίθεται θέμα παραβίασης οποιουδήποτε προσωπικού δεδομένου από τη στιγμή που αποδέχεστε τους Γενικούς Όρους συναλλαγών και πραγματοποιείτε εγγραφή στο παιχνίδι.

Φυσικά και δέν τίθετε οποιδήποτε θέμα προσωπικού δεδομένου όσο αφορά τον λογαριασμό που διαθέτουμε στην InnoGames
οποιαδήποτε άλλη παραβίαση ελέγχου ( π.χ προσωπικά δεδομένα p/c ) αποτελεί παράβαση προσωπικών δεδομένων
που σε καμία περίπτωση δεν έχει αποδεχτεί κανένας παίχτης.

4) Τέλος, η ελληνική νομοθεσία δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Το παιχνίδι δεν βρίσκεται στην Ελλάδα, δεν έχει τη βάση του στην Ελλάδα και δεν είναι ελληνικό!! Υπάγεται στη Γερμανική νομοθεσία και μόνο.

Μπορεί και να έχετε δίκιο αλλά θεωρώ απο την στιγμή που παίζουμε σε Ελληνικό server και ρίχνουμε Ελληνικό Χρήμα
κρατάω μία επιφύλαξη αν υπάγεται η Όχι αλλά όπως λέτε αυτά είναι Νομικά θέματα.

Λοιπόν παίδες όποιος θέλει να προχωρήσουμε την διαδικασία Αγωγής
Εκτός τα προσωπικά Μυνήματα Υπάρχει και το Skype.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3233

Guest
καλησπερα, 2 ερωτησεις στους αγωνιστες του grepolis προς σκεψη..

1. ποσοι απ τους χιλιαδες που παιζουν σε ολους τους ελληνικους σερβερ χωνουν χρυσο? οι 10 πρωτοι καθε κοσμου? οι 20 πες? που αν τους μαζεψεις μαζι ολους ειναι 50-100 ατομα?

2.Σε ποσους απ τους χιλιαδες που παιζουν και ΔΕΝ χωνουν χρυσο οπως οι προηγουμενοι απλα βαζουν τα κεφαλια η ΔΕΝ βαζουν καθολου πρεμιουμ εχει επιπτωση η τελευταια αναβαθμιση?

Δλδ με λιγα λογια αυτο που κανουν οι γερμανοι ειναι να εκμεταλευονται την ΕΛΙΤ των πελατων τους, και να τους πιανουν αλλη μια φορα κοροιδα...Αφορα την συντριπτικη πλειοψηφια των παικτων αυτο? Φυσικα και ΟΧΙ γιατι οι συγκεκριμενοι που τα χωνουν, καποια στιγμη σε καποιο κοσμο (βλεπε psi) θα κανουν μια συμμαχια ολοι μαζι και φυσικα αφου στην ουσια αγοραζουν πολεις θα ειναι ανικητοι καταδυναστευοντας τους φτωχομπινεδες που μπαινουν στο παιχνιδι ειτε γιατι ειναι ανεργοι, ειτε γιατι τους βγαινει τζαμπα να διασκεδασουν εστω και ετσι!

Συμπερασμα: Η αναβαθμιση αφορα αυτους που παιζουν χρυσο με το τσουβαλι αφου τους βγαινει ακριβοτερη η πολη που αγοραζουν, για οοοοοοοολους τους υπολοιπους 10 ευρω το μηνα βαζανε, παλι 10 θα βαζουν (η καθολου ε?) μαζευτειτε λοιπον εσεις οι πλουσιοι και πηγαιντε καντε οτι θελετε με την εταιρια, εμας δεν μας αφορα κυριοι ουτε συναγωνιστες θα βρειτε σ αυτον τον "αγωνα" σας απ αυτους που στελνετε 3 φορες την ιδια επιθετικη σας σε μια μερα, η σηκωνατε το τειχος σας σε 4 ωρες απ το 0 στο 25! Κανονικα θα επρεπε να ενωθουμε ολοι εμεις οι χιλιαδες και να ζητησουμε απο την εταιρεια να ακριβηνει κ αλλο το πρεμιουμ στους στρατωνες και την συγκλητο.. Περαστικα σας, καλο αγωνα και συνεχιστε να τα χωνετε μη μασατε, οι υπολοιποι διασκεδαζουμε τζαμπα και μαζι σας ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13437

Guest
Καλησπερα σε ολους εγω θα πω την αποψη μου , προσωπικα δεν με νοιαζει τι αλλαγες γινανε στο παιχνιδι αλλωστε απο την στιγμη που μπαινεις μεσα σου λεει οτι υπαρχει η επιλογη του να υπερτερεις απεναντι σε καποιον αλλον με τον χρυσο. Το ξερεις και αν θες παιζεις αν θες δεν παιζεις ή δεν ριχνεις χρημα.Συγνωμη αν παω αλλου την συζητηση αλλα κανεναν δεν τσαντηζει η χρηση μποτ!!! Δηλαδη εγω που λογω εργασιας μπορω να ειμαι πανω στον υπολογιστη 20 ωρες την μερα ειμαι λιγοτερο αποτελεσματικος (σε υλες ) απο αυτον που εχει βαλει μποτ.
Δεν μπορω να καταλαβω πως αυτο δεν σας ενοχλει αλλα που ειναι παρανομο και σας ενοχλει ο χρυσος.
Ξερουμε ολοι οτι το μποτ το επιτρεπει η εταιρια παρολου που ειναι παρανομο για να μπορει να ρυθμιζει καταστασεις και οποιος καταλαβε καταλαβε...

υγ. επειδη σε προηγουμενα ποστ μιλησε ο θεαγενης και ο καθε θεαγενης οτι δεν καταλαβαινουμε πολλα απο την λειτουργια του παιχνιδιου, θελετε να μας πειτε δηλαδη πως αν εγω γινω διαχειριστης δεν θα βοηθησω τους φιλους μου ως ενα σημειο ουτε θα εχουν καποια υποστηριξη απο εμενα...ελατε τωρα στην Ελλαδα ζουμε ειναι στο DNA μας η λαμογια σε καθε τομεα μην κοροϊδευομαστε.

υγ.1 οσο για το πως πρεπει να αντιμετωπισουμε την κατασταση εδω ειναι το φορουμ ανοιχτε ενα ποστ και βγαλτε μια ανακοινωση στον επομενο κοσμο κανενας να μην ριξει χρυσο τιμια και με μπεσα (που δεν υπαρχει και πολυ σε αυτο το παιχνιδι) , τουλαχιστον απο τους μεγαλους παιχτες να δεις τοτε πως χορευουν τσαμικα...Ιδου η Ροδος ιδου και το Π...
 

8EAGENHS

Forum Leader
θελετε να μας πειτε δηλαδη πως αν εγω γινω διαχειριστης δεν θα βοηθησω τους φιλους μου ως ενα σημειο ουτε θα εχουν καποια υποστηριξη απο εμενα..

[8ea]Για εσάς δεν ξέρω και δεν μπορώ να πω, εκείνο που ξέρω είναι ότι όποιος προσπάθησε να το κάνει, είδε την πόρτα της εξόδου. Κι αυτό που είπα και ισχύει, είναι ότι οι περισσότεροι δεν έχετε κατανοήσει την λειτουργία της διαχειριστικής αλυσίδας (υπάρχουν βέβαια και καμιά δεκαριά που έχουν κατανοήσει τα πράγματα ως ένα βαθμό). Πάψτε να νομίζετε ότι η διαχείριση είναι τσιφλίκι μιας ομάδας εθελοντών διαχειριστών και η εταιρεία που τουφεκίζει δίευρω στα 100 μέτρα κάθεται και το ανέχεται. [/8ea]
 

DeletedUser

Guest
@ badwolf
Είναι πολύ περισσότεροι αυτοί που βάζουν χρυσό, οι περισσότεροι ανάμεσα στουσ 100-150 πρώτουσ του κάθε κόσμου, χώνουν μπόλικο πράμα. Αυτοί οι 10-20 που λεσ είναι οι ΚΑΡΑ μπρούκλιδεσ.
smiley_emoticons_lol.gif


@ Ηλίασ
Συμφωνώ πωσ το παιχνίδι άλλαξε τελείωσ με τισ παπαριέσ με το χρυσό. Κάποτε είχεσ κριό και φάλαγγα και ήταν υπόθεση. Έκανεσ πύργο και τείχοσ και ένιωθεσ οχυρωμένοσ. Ο επιτιθέμενοσ έβαζε κάνα δυο ούριουσ, κάνα δυο ηρωικέσ και τέρμα. Τώρα τι τα έχεισ τι δεν τα έχεισ.. ένα και το αυτό. Ο άλλοσ σκάει με +30-50% μπόνουσ σε όλεσ τισ επιθέσεισ του, τι να κλάσεισ? Έχει χαλάσει στον Δημόκριτο και στον τροχό κάνα 1000ρικο χρυσό, και έχει μπόνουσ μέχρι του παραχρόνου. Πλέον, στο βωμό του κέρδουσ, όποιοσ ξεφύγει στην αρχή ενόσ κόσμου, άντε πιάστον μετά...

Πάντωσ δεν βλέπω τι σόι αγωγή θεσ να κάνουμε. Ούτε νιώθω ότι αξίζει τον κόπο. Δεν πιστεύω ότι θα φέρει κανένα αποτέλεσμα. Ούτε άλλοσ τρόποσ υπάρχει να έρθει αποτέλεσμα, βέβαια. Για αυτό και σιώπησα πρωτύτερα. Για μια αξιοπρέπεια όπωσ λεσ, θα τραβιχτείσ σε δικαστήρια και αγωγέσ?

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ασ σταματήσουν όλοι οι μπρούκληδεσ να φωνάζουν ενάντια στην ιννο, τώρα που θίχτηκε η τσεπούλα τουσ. Μέχρι τώρα ήταν καλά, αλήθεια? Αυτό είναι που είπα από την αρχή.. αλλά ο καθένασ κοιτάει τη πάρτη του.

@Head Admin.
Ντάξει, μπορεί να σασ χρεώνουν το οτιδήποτε, έχουν ακούσει και σασ τα αυτιά σασ.... αλλά μην βγαίνετε να λέτε ότι δεν τρέχει τίποτα μεταξύ διαχειριστών και παιχτών. Παιδιά, απλά μην γίνεστε προκλητικοί. Δηλαδή κοροϊδευόμαστε τώρα μεταξύ μασ? Απλά ασ το αφήσουμε και ασ κάνουμε ότι δεν ξέρουμε τίποτα, όπωσ γίνεται δηλαδή τόσα χρόνια...

@ L13Grey
Αφού τα εξηγήσαμε τι ψάχνεισ? Οι μποτακηδεσ είναι πηγή χρυσού, αρα όσοι δεν είναι ή γίνονται για να παραμένουν μέσα στο παιχνίδι, ή δεν γίνονται και βγαίνουν εκτόσ. Τόσο απλό.
Η μόνη λύση πλέον είναι να αλλάξει η εταιρεία τουλάχιστον το φαρμάρισμα, τουλάχιστον. Αλλά αυτοί κάναν 6 χρόνια να φτιάξουν τισ μυθικέσ, που ευθύσ εξ αρχήσ ήταν αίσχοσ, με το μποτ και το φαρμάρισμα θα ασχοληθούν?
 

DeletedUser

Guest
@ L13Grey
Αφού τα εξηγήσαμε τι ψάχνεισ? Οι μποτακηδεσ είναι πηγή χρυσού, αρα όσοι δεν είναι ή γίνονται για να παραμένουν μέσα στο παιχνίδι, ή δεν γίνονται και βγαίνουν εκτόσ. Τόσο απλό.
Η μόνη λύση πλέον είναι να αλλάξει η εταιρεία τουλάχιστον το φαρμάρισμα, τουλάχιστον. Αλλά αυτοί κάναν 6 χρόνια να φτιάξουν τισ μυθικέσ, που ευθύσ εξ αρχήσ ήταν αίσχοσ, με το μποτ και το φαρμάρισμα θα ασχοληθούν?
Έχετε σκεφτεί τα μποτάκια να είναι οφσορ εταιρείες της INNO? Είναι scriptakia που παρεμβαίνουν και παίρνουν δεδομένα από τον κώδικα του παιχνιδιού και το ερώτημα είναι, δικλείδες ασφαλείας στον κώδικα του παιχνιδιού δεν υπάρχουν? εδώ ένα adblock βάζεις και τέρμα οι διαφημίσεις στον browser σου...ολόκληρη εταιρεία δεν έχει ένα ανάλογο adblock?
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Είναι scriptakia που παρεμβαίνουν και παίρνουν δεδομένα από τον κώδικα του παιχνιδιού και το ερώτημα είναι, δικλείδες ασφαλείας στον κώδικα του παιχνιδιού δεν υπάρχουν? εδώ ένα adblock βάζεις και τέρμα οι διαφημίσεις στον browser σου...ολόκληρη εταιρεία δεν έχει ένα ανάλογο adblock?

Βασικά επέτρεψέ μου αν διορθώσω τον συλλογισμό σου... Διότι λες κάτι που βασίζεται εντελώς σε μια λανθασμένη αντίληψη.
Έχει τεράστια διαφορά ο "κώδικας" που τρέχει στους servers της εταιρείας από τον "κώδικα" που βλέπεις εσύ στον browser.

Ο "κώδικας" που σου έρχεται στον browser όσο εσύ παίζεις παράγεται από τον server της εταιρείας.

Το html που φορτώνει κάθε browser όταν μπαίνεις σε ένα οποιδήποτε website μπορείς να το δεις πανεύκολα.
Όμως ο κώδικας που παράγει αυτό το html αρχείο δεν μπορείς να δεις.

Η ασφάλεια που αναφέρεις εκεί έγκειται. Στο να εμποδίζει τον οποιοδήποτε να εισέρχεται στον κώδικα που υπάρχει σε κάθε server.
Και δεν αναφέρομαι μόνο στο παιχνίδι αλλά γενικότερα.

Το adblock που αναφέρεις δεν επεμβαίνει ποτέ στους servers. Αυτό που κάνει πολύ απλά είναι να τροποποιεί κάπως το html αρχείο που στέλνει ο server ώστε εσύ να μην βλέπεις διαφημίσεις.

Ελπίζω να σε κάλυψα

Υ.Γ. Όσοι ασχολείστε με την πληροφορική μην με στήσετε στον τοίχο. Απλά προσπάθησα όσο πιο απλά γίνεται να εξηγήσω κάποια θέματα.
 

DeletedUser

Guest
Βασικά επέτρεψέ μου αν διορθώσω τον συλλογισμό σου... Διότι λες κάτι που βασίζεται εντελώς σε μια λανθασμένη αντίληψη.
Έχει τεράστια διαφορά ο "κώδικας" που τρέχει στους servers της εταιρείας από τον "κώδικα" που βλέπεις εσύ στον browser.

Ο "κώδικας" που σου έρχεται στον browser όσο εσύ παίζεις παράγεται από τον server της εταιρείας.

Το html που φορτώνει κάθε browser όταν μπαίνεις σε ένα οποιδήποτε website μπορείς να το δεις πανεύκολα.
Όμως ο κώδικας που παράγει αυτό το html αρχείο δεν μπορείς να δεις.

Η ασφάλεια που αναφέρεις εκεί έγκειται. Στο να εμποδίζει τον οποιοδήποτε να εισέρχεται στον κώδικα που υπάρχει σε κάθε server.
Και δεν αναφέρομαι μόνο στο παιχνίδι αλλά γενικότερα.

Το adblock που αναφέρεις δεν επεμβαίνει ποτέ στους servers. Αυτό που κάνει πολύ απλά είναι να τροποποιεί κάπως το html αρχείο που στέλνει ο server ώστε εσύ να μην βλέπεις διαφημίσεις.

Ελπίζω να σε κάλυψα

Υ.Γ. Όσοι ασχολείστε με την πληροφορική μην με στήσετε στον τοίχο. Απλά προσπάθησα όσο πιο απλά γίνεται να εξηγήσω κάποια θέματα.
ναι φίλε μου με κάλυψες, δεν γνωρίζω και τόσα πολλά από pc και κώδικες, απλά μια υπόθεση έκανα.
 

DeletedUser

Guest
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ 30 ΠΡΩΤΩΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΞΗ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ (ΦΙΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ) ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΥΨΙΛΟΝ, Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Ο.Δ. ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Innogames.


Ο κόσμος Ύψιλον αποφάσισε να αντιδράσει από κοινού στις πρόσφατες αλλαγές που επήλθαν στο παιχνίδι με την αναβάθμιση 2.75 και συγκεκριμένα τη στιγμιαία αγορά για την κατασκευή κτιρίων και τη στρατολόγηση μονάδων. Τα προβλήματα που προκαλεί η συγκεκριμένη αλλαγή, σε συνδυασμό και με την πρόσφατη απροειδοποίητη και αδικαιολόγητη αύξηση των τιμών αγοράς χρυσού, έχουν αναλυθεί ήδη επανειλημμένα στο κεντρικό φόρουμ και δεν χρειάζεται να τα επαναλάβουμε. Επί της ουσίας, η αναβάθμιση 2.75 προκαλεί ακόμα μεγαλύτερες ανισότητες σε βάρος των παικτών που δεν παίζουν με χρυσό, ενώ συγχρόνως κάνει πανάκριβο, σε απαγορευτικό βαθμό, το παιχνίδι και για όσους παίκτες χρησιμοποιούσαν μέχρι σήμερα τον χρυσό ως λύση για ταχύτερο παιχνίδι, μιας και η εταιρεία αρνείται επιδεικτικά τα αιτήματα της ελληνικής κοινότητας για γρηγορότερους κόσμους. Το χειρότερο δε και ενδεικτικό της ληστρικής απέναντι μας στάσης είναι ότι η συγκεκριμένη αλλαγή δεν έχει εφαρμοστεί σε κανένα άλλο, πλην του ελληνικού σέρβερ.

Για τους παραπάνω λόγους ζητάμε από την INNOGAMES:

1) την κατάργηση της στιγμιαίας αγοράς και την επαναφορά στο καθεστώς μείωσης του χρόνου στρατολόγησης/ολοκλήρωσης κτιρίων που ίσχυε πριν την αναβάθμιση 2.75. Αν για τεχνικούς λόγους δεν είναι δυνατή η κατάργηση της στιγμιαίας αγοράς, να παρέχεται ως δυνατότητα παράλληλα με την μείωση χρόνου που επέτρεπε το προηγούμενο καθεστώς. Επίσης την μείωση του κόστους αγοράς Premium τουλάχιστον στις πρό αναβάθμισης τιμές, δεν ειναι δυνατόν σε εποχές ύφεσης και λιτότητας η εταιρεία να επιβάλλει αυξήσεις στο προϊόν της.

2) την αναθεώρηση της πολιτικής της ως προς την ταχύτητες νεοανοιγόμενων κόσμων, οι οποίοι, σύμφωνα με τα επανειλημμένα αιτήματα της πλειοψηφίας της ελληνικής κοινότητας θα πρέπει να είναι ταχύτητας 3.0 ή και 4.0.

Θα περιμένουμε από την εταιρεία να ανταποκριθεί και υλοποιήσει τουλάχιστον το πρώτο από τα παραπάνω αιτήματα το αργότερο μέχρι τις 31/1/2015. Μέχρι τότε έχουμε συστήσει στα μέλη μας να ελαχιστοποιήσουν η και σταματήσουν την αγορά χρυσου. Σε περίπτωση που δε γίνει δεκτο το αίτημα μας ή σε περίπτωση που υπάρξει νωρίτερα αρνητική απάντηση, οι συμμαχίες μας θα εξετάσουν το ενδεχόμενο μαζικής αποχώρησης από τον κόσμο Υ πατώντας διαγραφή/επανεκκίνηση.

Το συγκεκριμένο μήνυμα/διαμαρτυρία θα αποσταλεί απευθείας στα κεντρικά της εταιρείας, ωστόσο ζητάμε και από την Ομάδα Διαχείρισης να το μεταφέρει στους υπευθύνους μαζί και με τα υπόλοιπα παράπονα των μεμονωμένων παικτών. Παράλληλα θα αποσταλεί επιστολή στην Επιτροπή Ανταγωνισμού και στον Συνήγορο του Καταναλωτή, με το ερώτημα της αισχροκέρδειας με βάση τις διατάξεις περί αισχροκέρδειας (405 ΠΚ) καθώς και με το άρθρο 2 του ν. 3959/2011 περί κατάχρησης δεσπόζουσας θέσης.

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΓΡΑΦΟΝΤΕΣ ΣΑΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ των παικτων του κοσμου Υ διατηρουμε ΚΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΣΟΜΕΘΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΜΙΜΑ, ΕΝΔΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ, ΜΕΣΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. Τέλος, καλούμε τους παίκτες και συμμαχίες των υπόλοιπων κόσμων του ελληνικού σέρβερ σε ανάλογες κινήσεις ώστε να υποχρεωθεί η εταιρεία να σεβαστεί τις απαιτήσεις των Ελλήνων πελατών της.


6uKmqGt.png
 
Κορυφή