Συζήτηση για την αναβάθμιση 2.75

DeletedUser13572

Guest
Καταρχας να πω ότι χαιρομαι που βγηκε καποιος από την ΟΔ και σχολιασε, είμαι σιγουρος ότι βλέπετε οσα γραφοντε αλλα ένα παρον ποτε δεν είναι κακο.

Θα υπενθυμίσω ότι σε πολλές αλλαγές που εγιναν δεν είμασταν σύμφωνοι, ουσιαστικά όμως δεν κάναμε κατι για αυτό και τα φάγαμε αμάσητα, συνεχίσαμε να παιζουμε και καποιοι να τα χώνουμε.
Ανηκω στη κατηγορία αυτων που παιζουν με Premium , το ταΐζω οσο αντεχει η τσεπη μου και οσο θεωρω ότι είναι λογικο για τα δικα μου δεδομενα.
Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απολογηθω σε αυτους που παιζουν χωρις χρυσο, μαγκια τους αν το κάνουν και αν μπορουν να σταθουν στο παιχνιδι χωρις αυτό, η ιστορια παντως εχει δειξει ότι χωρις Premium δεν επιβιωνεις και οσοι βρισκοντε στη πρωτη κατοσταδα ενεργού κόσμου και λενε πως δεν εχουν Premium κατά τη γνωμη μου μας δουλεύουν κανονικα.

Για να συνοψισω , τα σημεία στα οποια πιστεύω πως η εταιρεία εχει πράξει λάθος είναι τα εξης:

1) Αύξησης κόστους χρυσου ανευ ουσιαστικού λογου , το παιχνιδι εγινε ένα από τα πιο ακριβα του είδους.
2) Μη δυνατοτητα μειωσης κατασκευών , μεγιστο λαθος καθως λιγοι εχουν την οικονομικη δυνατότητά να κανουν τις αμεσες αγορες.
Η ψαλίδα μεταξύ έχοντες και μη ανοιγει επικίνδυνα.
3) Δεν ανοιγουν πλεον στην Ελλαδα γρηγοροι κοσμοι, πολλοι παιχτες σταματουν το Γκρεπο ή εχουν φυγει για ξενους σερβερ, με το κλείσιμο του Ομικρον φεύγουν πολλοι έμπειροι παιχτες χωρις σκοπο να συνεχίσουν αλλού, σε αυτό τουλάχιστον πρεπει να ενεργήσετε άμεσα!!

υγ.Συγνώμη για το ότι εχω ποσταρει τόσες φορες, με πνίγει το δικιο αδέλφια!
υγ1. Γεια σου βρε Βασίλη.
Είσαι πολύ σωστός ρε φίλε!!! Μαζί σου 1.000% Από τις πιο εύστοχες τοποθετήσεις που έχω διαβάσει εδώ και καιρό. Ο 8EAGENHS είναι επίσης πολύ σωστός. Αυτά τα δημιουργήσαμε εμείς! Το σημερινό Grepolis, το οποίο είναι ένα τερατούργημα, μία μηχανή εισροής χρημάτων, τουτέστιν μία μηχανή αισχροκέρδειας, είναι δικό μας δημιούργημα. Δε γίνεται ο Χ να μπαίνει και στην πρώτη μία ώρα του κόσμου να έχει 2.500 πόντους και μετά να μπαίνει και ο Ψ και για να τον συναγωνιστεί να φτάνει την πόλη 3.500 πόντους. Αυτά είναι τεράστια λάθη! Για εμένα προσωπικά το Grepolis βρίσκεται πολύ κοντά στα πρόθυρα του να τελειώσει... Με τις ταχύτητες των κόσμων, αλλά και με την τελευταία αναβάθμιση με το χρυσό, έχω ξενερώσει αφάνταστα. Και να ομολογήσω πως στις αρχές του Psi έκανα το μεγάλο λάθος να μπω και να βάλω ακόμη και χρήματα. Το μετανιώνω ακόμα. akalestos πολύ σωστός επίσης, όπως πάντα! Συμφωνώ με όλους. Τώρα το θέμα είναι να γίνουν τα παράπονα πράξη. Αυτό μπορεί να γίνει;
 

DeletedUser

Guest
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ akalest0s, ΑΛΛΑ ΞΕΞΕΧΝΑΣ ΙΣΩΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΟΥΝ/ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩΝΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ, ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΧΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ FREE TO PLAY, PAY TO WIN ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΧΕΡΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΧΩΣΕΙ ΧΟΝΤΡΑ? ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟΥ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΕ ΠΑΙΞΕΙ ΣΕ ΚΟΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΗ Η ΑΛΟΓΙΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΧΡΥΣΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ, ΑΝΑΠΟΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΖΗΤΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΨΗΛΑ, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ "ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ".
ΑΡΑ Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΕΠΒΑΛΑΝ Ή ΜΑΣ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ, ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΤΟ, ΑΠΟ ΤΑ 5-10 ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΞΟΔΕΥΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ 50-100 ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ 50-100 ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ 500+ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙΣ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΜΠΟΤ. ΚΑΙ ΕΔΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΔ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΡΙΠΤΑΚΙΑ. ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΜΠΟΤ (ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 50% ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΟΣΜΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ. ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟΙ. ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ) Η ΟΔ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΠΑΛΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΜΕ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ. ΜΕΧΡΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΝ 2-3-4-5 ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ (ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΙΟΥΝ ΜΠΟΤ) ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΝΑ ΣΚΡΙΠΤ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΥΝΟΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΠΟΤ, ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΙΣΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΑΓΝΟΙ" ΠΑΙΚΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΠΟΤ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ?

ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΙΣ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
[8ea]Επειδή μερικά πράγματα που λέγονται αντέχονται και προκαλούν και θυμηδίες, μερικά άλλα όμως όχι και προκαλούν δυσφορία όσο καλή θέληση κι αν έχει κάποιος να σας "ακούσει", πάρτε το χαμπάρι πως η ΟΔ δεν κάνει τις αλλαγές ούτε στο παιχνίδι αλλά ούτε και στις οικονομικές συναλλαγές. Η ΟΔ είναι ένα μικρό κομμάτι του μηχανισμού ελέγχου για να διατηρείται η ισονομία στο παιχνίδι. Σε όλα τα άλλα το πάνω χέρι έχει η εταιρεία. Έχετε οι περισσότεροι την γκρίνια και το παράπονο στην πρώτη γραμμή, αλλά ακόμη δεν έχετε μάθει τι δουλειά κάνει ο καθένας στην διαχειριστική αλυσίδα της ζωής του παιχνιδιού. Δεν έχετε εντοπίσει ποιος φταίει και πόσο, γιατί δυστυχώς το βλέμμα σας χαρακτηρίζεται από πολύ στενό φάσμα και η οπτική γωνία μέσα απ' την οποία βλέπετε τα πράγματα δεν ξεπερνά τις 5°.
Και σε κάτι άλλο που ειπώθηκε πιο πάνω, και καλά δηλαδή ότι η ΟΔ πρέπει να επαναστατήσει έναντι των αλλαγών που επιβάλλονται στο παιχνίδι, έχω να πω: "γιατί παρακαλώ να το κάνουμε αυτό; εσείς δεν είστε σε θέση να αντιδράσετε με 1002 τρόπους; γιατί δεν το κάνετε; τι σας λείπει; μήπως η ομοψυχία; η σύμπνοια; η έλλειψη θέλησης για οργάνωση και η υποταγή σε μια κοινή θέση; η απώλεια βολέματος; ο φόβος για επωμισμό ευθυνών; όλα αυτά τα πιο πάνω;" Η μεταφορά των παραπόνων όχι μόνον γίνεται αμέσως, αλλά και ίδια στελέχη της εταιρείας έχουν άμεση πρόσβαση σε όλα αυτά που γράφονται και στο φόρουμ αλλά και στα αιτήματα υποστήριξης που στέλνουν οι παίκτες. Εμείς και να παραιτηθούμε (που λέει ο λόγος αλλά σιγά να μην το κάνουμε, δεν έχουμε λόγο), που ίσως θεωρείται και η πιο σοβαρή αντίδραση, θα βρεθούν άλλοι διαχειριστές. Η σκληροπυρηνική, όπως την χαρακτηρίζετε, στάση της εταιρείας υπάρχει και ευδοκιμεί γιατί απλούστατα βρίσκει γόνιμο έδαφος. Δώστε ένα τέλος στην γκρίνια κι οργανωθείτε, κάντε τα παράπονά σας πράξη, όσο μένουν παράπονα θα προκαλείτε μόνον τον οίκτο και τα χαμόγελα και θα συνεχίσετε να πληρώνετε.
[/8ea]


ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΥΡΙΕ ΘΕΑΓΕΝΗ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΑ BONUS ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝΕ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΩΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ? ΠΕΤΑΤΕ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΝΑ ΑΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.

γιατί δυστυχώς το βλέμμα σας χαρακτηρίζεται από πολύ στενό φάσμα και η οπτική γωνία μέσα απ' την οποία βλέπετε τα πράγματα δεν ξεπερνά τις 5°.
ΕΑΝ ΤΟ ΕΓΡΑΦΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΜΕ ΜΠΑΝΑΡΑΤΕ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΥΡΙΕ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΟΔ. ΕΣΕΙΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ. ΚΑΛΑ ΠΑΤΕ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13572

Guest
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ akalest0s, ΑΛΛΑ ΞΕΞΕΧΝΑΣ ΙΣΩΣ ΟΤΙ ΟΣΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΟΥΝ/ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩΝΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ, ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΜΕΡΙΔΙΟ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΧΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ FREE TO PLAY, PAY TO WIN ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΧΕΡΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΧΩΣΕΙ ΧΟΝΤΡΑ? ΠΕΡΑΝ ΤΟΥΤΟΥ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΕ ΠΑΙΞΕΙ ΣΕ ΚΟΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΥΤΗ Η ΑΛΟΓΙΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΧΡΥΣΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΕΙ ΦΤΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ, ΑΝΑΠΟΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΖΗΤΑΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΨΗΛΑ, ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΟΠΟΙΟΣ ΤΑ ΧΩΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ "ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ".
ΑΡΑ Η ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΓΕΝΙΚΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΕΠΒΑΛΑΝ Ή ΜΑΣ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ, ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΤΟ, ΑΠΟ ΤΑ 5-10 ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΞΟΔΕΥΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ 50-100 ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ 50-100 ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ 500+ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙΣ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΜΠΟΤ. ΚΑΙ ΕΔΩ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΥΘΥΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΟΔ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΡΙΠΤΑΚΙΑ. ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΜΠΟΤ (ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ 50% ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΟΣΜΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ. ΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΠΛΟΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟΙ. ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ (ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ) Η ΟΔ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΠΑΛΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΜΕ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ. ΜΕΧΡΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΣΟΥΝ 2-3-4-5 ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ (ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΙΟΥΝ ΜΠΟΤ) ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ. ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΝΑ ΣΚΡΙΠΤ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΥΝΟΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΠΟΤ, ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΙΣΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΑΥΤΟΙ ΟΙ "ΑΓΝΟΙ" ΠΑΙΚΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΠΟΤ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ?

ΑΥΤΟ ΕΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΜΕΙΣ

Φίλε Παναγιώτη, συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά πιστεύω πως το θέμα μας αφορά όλους και για αυτό γράφω. Προσωπικά παίζω κι εγώ από τον Delta, όταν δεν ήταν τόσο μεγάλη η ανάγκη χρυσού. Επειδή λοιπόν εγώ προσωπικά, μιλώ για τον εαυτό μου αυτήν τη στιγμή, ανήκω σε αυτούς που αναπολούν τους καιρούς που το Grepolis δε χρειαζόταν 500$ το μήνα για να είναι ανταγωνιστικός κάποιος, θέλω να πω τα εξής: για εμένα την ευθύνη την έχουμε ΌΛΟΙ! Και όσοι έχωναν χρυσό και όσοι δεν έχωναν και όσοι έπαιζαν με μποτ και όσοι δεν έπαιζαν αλλά έκαναν τις πάπιες γνωρίζοντας πως οι σύμμαχοί τους παίζουν, δηλαδή εν κατακλείδι συμφωνώ με όσα λες παραπάνω. Φταίμε ΌΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ!!! Και όσοι υποστήριξαν την ταχύτητα 1-2 τα τελευταία χρόνια και όσοι στην ταχύτητα 3, στον Chi π.χ, έβαζαν 500% τη μέρα για μαντιχώρες. Έπρεπε να το ξέραμε πως οι Γερμανοί, σαν τοκογλύφοι που είναι σαν έθνος, θα το εκμεταλλεύονταν στο έπακρο. Τώρα ήρθε αυτό... το τουλάχιστον για κλάματα σύστημα χρυσού. Το θέμα είναι... τώρα τί κάνουμε;
 

DeletedUser10011

Guest
Ο καθενας τα βλεπει απο την δικια του οπτικη και κατα ποσο τον συμφερει και καθετε και γραφει
και γραφει και λεει τον πονο του χωρις να να λετε κατι ουσιαστικο.
Το χειροτερο απ ολα ειναι πως οταν καποιος βγενει και γραφει πανω στο θεμα του την πεφτουν καποιοι
και του χωνουν τα διαφορα που για μενα ειναι τα ανχη που κουβαλαει ο καθενας και απλα κατι θελει να πει αλλα ουσιαστικα δεν ξερει
τι λεει.
Φυσικα δεν θα μπω στην διαδικασια να αρχισω να λεω τι λεει ο ενας και τι ο αλλος και να ξεφυγω
απο το θεμα, αλλα και παλι, που το πατε πως το φερνετε να μενει ο λογος μονο στον χρυσο.
Οκ σας καιει γιατι δεν θα μπορειτε να χωνετε χρυσο και να ειστε οι καλυτεροι επειδη πληρωνετε.
Ξερω πολλα παιδια που δεν παιζουν με πριμιουμ και ακομα περισοτερα που εχουν μονο την πενταδα
της διαχειρεισης.σας πληροφορω πως ολοι αυτοι και εγω μαζι τους κοιταμε τις αλλαγες στο παιχνιδι
και οχι αν μας συμφερει να ριξουμε χρυσο η οχι.
Αν σας εκανε ανταγωνιστικους ο χρυσος καλα κανατε και συνεχιστε ετσι.
θα συμφωνησω σχεδον σε ολα με τον ΑΚΑΛΕΣΤΟΣ και ας ΤΣΑΝΤΙΖΕΣΤΕ που λεει απλα την πραγματικη οψη του θεματος.
Εχουμε μαθει να φταινε παντα οι αλλοι και ποτε εμεις.ολα τα λαθη τα κανουν οι αλλοι.
Εμεις ειμαστε παντα σωστοι???
Επισης κατι απαντησε ο ΘΕΑΓΕΝΗΣ που απλα επιχειρησε να μας ξυπνηση για το θεμα του χρυσου αλλα πιστευω οι κολημενοι θα συνεχισουν.Ναι θα συνεχισουν να βλεπουν το δεντρο και οχι το δασος
Φυσικα δεν απαντησε ολοκληρωμενα και αμεσα παρα μονο εμεσα αν δεν το καταλαβατε πως το θεμα του χρυσου δεν συμβενει παγκοσμια αλλα μονο τοπικα.μονο στην ΕΛΛΑΔΑ.Δεν λεω μονο για τον ΒΕΤΑ κοσμο Και φυσικα εχετε τροπο αντιδρασης.
(και λεω εχετε γιατι δεν βγαζω στρατο σε μια μερα)
Ολες οι αλλες αλλαγες ειναι παγκοσμιες.
Επισης κουβεντα για το αλλο ακομα μεγαλυτερο προβλημα.ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΜΠΟΤ.
(βαλατε το καπσα να τους πιανει λες και το καπσα δεν λυνετε απο το μποτ).
Τωρα για τις αλλες αλλαγες σε συνδυασμο με την αυξηση του πριμιουμ αρα πιο απαγορευτικο
πιστευω πως γινετε πιο ανταγωνιστικο το παιχνιδι.φυσικα θα το δειξει η πορεια.
 

8EAGENHS

Forum Leader
ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΥΡΙΕ ΘΕΑΓΕΝΗ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΑ BONUS ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝΕ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΩΣ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ? ΠΕΤΑΤΕ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΝΑ ΑΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ. ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑΤΙΚΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ. ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΝΝΟΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΟ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.

γιατί δυστυχώς το βλέμμα σας χαρακτηρίζεται από πολύ στενό φάσμα και η οπτική γωνία μέσα απ' την οποία βλέπετε τα πράγματα δεν ξεπερνά τις 5°.
ΕΑΝ ΤΟ ΕΓΡΑΦΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΑ ΜΕ ΜΠΑΝΑΡΑΤΕ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΥΡΙΕ, ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΟΔ. ΕΣΕΙΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ. ΚΑΛΑ ΠΑΤΕ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ.

[8ea]Ασφαλώς και ενδιαφερόμαστε να κυλά ομαλά το παιχνίδι, αλλά πας σκεπτόμενος λογικά και πρακτικά θα δει ότι οι οργανωμένοι παίκτες που θα κινηθούν σε μια κοινή γραμμή άρνησης πληρωμών θα πονέσει πολύ περισσότερο απ' όσο θα πονέσει η παραίτηση μιας ομάδας διαχειριστών που θα αντικατασταθούν έστω και όπως όπως την επόμενη κιόλας στιγμή. Τα περί φιλοτίμου βεβαίως είναι κουραφέξαλα, γιατί δεν υπάρχει μεγαλύτερη απόδειξη φιλοτίμου από το να συνεχίζουμε να προσφέρουμε ακόπιαστα και αγόγγυστα ενώ κανείς δεν αναγνωρίζει την προσφορά μας.
Όσο γι' αυτό το μπόνους διαχειριστών πια που το μασουλάτε κάθε τρεις και λίγο, το έχω ξαναπεί, όποιος θέλει να έλθει να δουλέψει για 'μένα 2 ώρες τη μέρα να του δίνω 50€ τον μήνα, θα παίρνει πολύ παραπάνω από την μηδαμινή ποσότητα πρίμιουμ που λαμβάνουμε σε σύγκριση με τις ώρες που απασχολούμαστε γιατί μας ΑΡΕΣΕΙ και μόνο.
Και καθόλου δεν είναι προσβολή όταν περιγράφω μια κατάσταση, αν θεωρείτε προσβολή την ρεαλιστική περιγραφή κάντε κάτι που να αποδείξει ότι ψεύδομαι. [/8ea]
 

DeletedUser7828

Guest
[8ea]Επειδή μερικά πράγματα που λέγονται αντέχονται και προκαλούν και θυμηδίες, μερικά άλλα όμως όχι και προκαλούν δυσφορία όσο καλή θέληση κι αν έχει κάποιος να σας "ακούσει", πάρτε το χαμπάρι πως η ΟΔ δεν κάνει τις αλλαγές ούτε στο παιχνίδι αλλά ούτε και στις οικονομικές συναλλαγές. Η ΟΔ είναι ένα μικρό κομμάτι του μηχανισμού ελέγχου για να διατηρείται η ισονομία στο παιχνίδι. Σε όλα τα άλλα το πάνω χέρι έχει η εταιρεία. Έχετε οι περισσότεροι την γκρίνια και το παράπονο στην πρώτη γραμμή, αλλά ακόμη δεν έχετε μάθει τι δουλειά κάνει ο καθένας στην διαχειριστική αλυσίδα της ζωής του παιχνιδιού. Δεν έχετε εντοπίσει ποιος φταίει και πόσο, γιατί δυστυχώς το βλέμμα σας χαρακτηρίζεται από πολύ στενό φάσμα και η οπτική γωνία μέσα απ' την οποία βλέπετε τα πράγματα δεν ξεπερνά τις 5°.
Και σε κάτι άλλο που ειπώθηκε πιο πάνω, και καλά δηλαδή ότι η ΟΔ πρέπει να επαναστατήσει έναντι των αλλαγών που επιβάλλονται στο παιχνίδι, έχω να πω: "γιατί παρακαλώ να το κάνουμε αυτό; εσείς δεν είστε σε θέση να αντιδράσετε με 1002 τρόπους; γιατί δεν το κάνετε; τι σας λείπει; μήπως η ομοψυχία; η σύμπνοια; η έλλειψη θέλησης για οργάνωση και η υποταγή σε μια κοινή θέση; η απώλεια βολέματος; ο φόβος για επωμισμό ευθυνών; όλα αυτά τα πιο πάνω;" Η μεταφορά των παραπόνων όχι μόνον γίνεται αμέσως, αλλά και ίδια στελέχη της εταιρείας έχουν άμεση πρόσβαση σε όλα αυτά που γράφονται και στο φόρουμ αλλά και στα αιτήματα υποστήριξης που στέλνουν οι παίκτες. Εμείς και να παραιτηθούμε (που λέει ο λόγος αλλά σιγά να μην το κάνουμε, δεν έχουμε λόγο), που ίσως θεωρείται και η πιο σοβαρή αντίδραση, θα βρεθούν άλλοι διαχειριστές. Η σκληροπυρηνική, όπως την χαρακτηρίζετε, στάση της εταιρείας υπάρχει και ευδοκιμεί γιατί απλούστατα βρίσκει γόνιμο έδαφος. Δώστε ένα τέλος στην γκρίνια κι οργανωθείτε, κάντε τα παράπονά σας πράξη, όσο μένουν παράπονα θα προκαλείτε μόνον τον οίκτο και τα χαμόγελα και θα συνεχίσετε να πληρώνετε.
[/8ea]



Ας εξαιρεσω το γεγονος οτι μας λετε βλακες κλπ κλπ (γιατι οπτικες γωνιες 5μοιρων και τα υπολοιπα αυτο εννοουν)θελετε να μου πειτε δλδ οτι εσεις σαν ΟΔ δεν εχετε το σθενος να στειλετε ενα μεμο με προτασεις διαφωνιες,και ας πεσει κατω?
Το κανατε μηπως και σας ειπαν δεν ειναι δουλεια σας?
Γιατι εγω ξερω σαν υπαλληλος μιας εταιριας οταν δω κατι που δεν ειναι συμφερον για την εταιρια θα ενημερωσω τον προισταμενο μου διευθυντή μου η οποιον ειναι αμεσα απο πανω μου στην αλυσιδα οτι αυτο μπορει να ειναι εναντια στα συμφεροντα και θα δημιουργησει ζημιες....
Εσεις κυριε Θεαγενη θεωρειτε οτι αυτη η αλλαγη θα δημιουργησει αυξηση στα κερδη της εταιριας η καθετη πτωση?γιατι εγω με το δικο μου μυαλο (και σας διαβεβαιω δεν ειμαι βλακας οπως νομιζετε) προβλεπω μια καθετη πτωση στις πωλησεις της εταιριας και ισως σε λιγο καιρο να μην χρειαστει να παραιτηθείτε αλλα απλα να μεινετε χωρις δουλεια.....
Σχετικα τωρα επειδη σας αποκαλεσα απατεωνες δεν μιλαγα προσωπικα σε εσας αλλα σε ολη την εταιρια, δεν παιρνω κουβεντα πισω..
Η τακτικη που χρησημοποιηθηκε μονο ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΤΙΚΗ θα μπορουσε να χαρακτηριστει....θα μπορουσατε να κανετε την αναβαθμυση και μετα να κανατε την αυξηση...και θα βλεπατε ενα απεραντο μηδενικο στις πωλησεις της μετα 2.75 αναβαθμησης
 

DeletedUser

Guest
Αυτό που βλέπω εγώ είναι να γκρινιάζουν μόνο παίκτες που έχωναν χρυσό, όσοι δεν έχωναν αυτή η αλλαγή δεν τους ακουμπά.
Την άποψη ότι όλοι φταίνε, προσωπικά δεν μπορώ να την καταλάβω, γιατί να φταίει κάποιος που δεν έχει χρησιμοποιήσει bot;
είναι σαν να λέμε "κακώς υπάρχουν τα botakia στο παιχνίδι, κάνουν κακό στο παιχνίδι, αλλά φταις που δεν τα χρησιμοποιείς".
 

DeletedUser

Guest
Αυτό που βλέπω εγώ είναι να γκρινιάζουν μόνο παίκτες που έχωναν χρυσό, όσοι δεν έχωναν αυτή η αλλαγή δεν τους ακουμπά.
Την άποψη ότι όλοι φταίνε, προσωπικά δεν μπορώ να την καταλάβω, γιατί να φταίει κάποιος που δεν έχει χρησιμοποιήσει bot;
είναι σαν να λέμε "κακώς υπάρχουν τα botakia στο παιχνίδι, κάνουν κακό στο παιχνίδι, αλλά φταις που δεν τα χρησιμοποιείς".

ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΠΟΤ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΙΣΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΕ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΘΕΑΓΕΝΗ (Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΞΕΔΡΑ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ), ΕΙΔΑΜΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΡΓΟΣ. ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΑ ΣΑΪΝΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΡΟΪΔΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΛΙ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΑΙΚΤΕΣ.

ΑΡΑ ΑΣ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΕΛΙΤΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΝΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΩΝΑΝ ΧΡΥΣΟ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΤΡΑΒΟ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΜΕ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΑΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ. ΚΑΜΙΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΑΘΟΥΣ" ΚΑΙ "ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ" ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΣ.


ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΣΤΟΝ ΥΨΙΛΟΝ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠ' ΑΟΡΙΣΤΟ ΑΝΑΚΩΧΗ ΜΕΤΑΞΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ ΚΑΙ "ΑΠΕΡΓΙΑ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΧΡΥΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ Ή ΣΥΜΜΑΧΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΧΡΥΣΟ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙ ΣΕ ΑΡΓΟ ΚΟΣΜΟ, ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΑΞΕΩΝ ΤΟΥ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser10011

Guest
Αν λεω αν αισθανεσαι saolinakos να σε ειπαν βλακα δικαιωμα σου.εγω δεν το αισθανομαι και δεν ειμαι.
Και ξαναλεω ΑΝ το θεμα σας ειναι το πριμιουμ τοτε πραγματικα εχετε μεγαλο προβλημα.
Και ρε παιδια ΜΗΝ το τρωτε πλεον αφου σας πειραζει.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
Ο μοναδικος μεχρι τωρα κοσμος που παρεμεινε απο την αρχη ως το τελος χωρις πριμιουμ στο στρατευμα ηταν ο θητα (THETA)
ειχε στο χτισιμο αλλα τα 25αρια μηπως οσοι δεν γουσταρουμε το πριμιουμ που δεν σε κανει παιχτη αλλα καταθετη να ζητησουμε τετοιο
κοσμο ωστε να παιζουμε και να τον ευχαριστιομαστε.
Και παλι κουβεντα περι μποτ.
 

DeletedUser

Guest
1. Πόσο ισχύει ότι οι αλλαγέσ στο χρυσό είναι μόνο στην Ελλάδα? Και για ποιεσ από τισ δύο αλλαγέσ μιλάμε, την αυτόματη αγορά, την μείωση στην αναλογία ευρώ/χρυσόσ, ή και τα δύο?

2. @Panagiotis the Great. Ακόμη και αν δεχθούμε ότι όλοι φταίνε, δεν μπορούμε να τα βάλουμε όλα στο ίδιο καζάνι. Καταρχάσ, υπάρχουν αυτοί που ακόμη και τώρα που μιλάμε δεν ξέρουν την ύπαρξη του μποτ, καν.
Πέραν αυτού, κάποιοι κάνουν φιλότιμεσ προσπάθειεσ να μην παίξουν με χρυσό/μποτ, ή να παίξουν με όσο το δυνατόν λιγότερο. Δεν φταίνε το ίδιο με αυτόν που βάζει αβέρτα κουβέρτα χρυσό. Εγώ δέχομαι την συνενοχή μου, αλλά τώρα μην μου πεισ ότι είναι το ίδιο. Εγώ σε αυτό που φταίω είναι ότι ενώ θεωρώ το παιχνίδι άδικο, τελικά παίζω. Αλλά τα ευρώ τησ αισχροκέρδιασ, η εταιρεία, δεν θα τα βγάλει από μένα τελικά. Και χωρίσ αυτά τα λεφτά, που εγώ δεν τησ τα δίνω, δεν θα κρατούσε αυτέσ τισ αλλαγέσ, θα συμμορφωνόταν. Αλλά!... Και δεν μιλάω για 5 φράγκα που είναι απαραίτητα για να τρέχει ο σέρβερ και η εταιρεία, αυτά να τα δώσω ευχαρίστωσ.
Το παιχνίδι το παίζω για τόσα χρόνια, το έχω αγαπήσει. Το ότι όμωσ τελικά δεν δέχομαι να παίξω στην λογική που σε προμοτάρει η εταιρεία, με κάνει κατά κανόνα να καταλήγω στην εγκατάλειψη κάθε τόσο, στην ήττα. Εγώ προτιμώ την ήττα, παρά να τησ κάνω το χατήρι. Δεν φταίμε το ίδιο λοιπόν, όχι. στον Ζ κόσμο και πίσω δεν ήταν έτσι τα πράγματα βέβαια. Όπωσ λεσ, όλοι αναπολούμε την παλιά εποχή. Γιατί κανένασ όμωσ δεν κάνει κάτι ή δεν έκανε κάτι για να επιστρέψουμε σε αυτήν τόσο καιρό? Γιατί τώρα σασ πονάει, ενώ τόσο καιρό αδιαφορούσατε? Γιατί μπορούσατε. σου ξαναλέω, δεν κατηγορώ κανέναν για το πόσα θα χαλάσει στο παιχνίδι, απλά μην βγαίνετε τώρα να κλάψετε, είναι πολύ αργά και είναι και υποκριτικό!

Για να καταλάβεισ τι εννοώ, αν είχαμε το ήθοσ να κάνουμε μια συντονισμένη προσπάθεια, αν αντί για γκρίνιεσ και κλάψεσ όποτε πονάει τον καθένα, μαζεύομασταν να κάνουμε κάτι συντονισμένο, τότε θα ήμουν φουλ μέσα. Αλλά δεν πρόκειται να γίνει ποτέ. Μόνο ο καθένασ κοιτάει την πάρτη του, και όταν τον πονέσει... κατεβαίνει στο σύνταγμα και το παίζει αγανακτισμένοσ.

Λοιπόν δέχομαι ότι ίσωσ φταίω και γω. Αλλά δεν θα βάλω εμείσ, γιατί δεν φταίμε το ίδιο. Αν έκανεσ αυτό που κάνω, η innogames θα είχε κόψει εξ' αρχήσ τισ μαλακίεσ. Αν έκανα αυτό που κάνεισ, η εταιρεία θα ήταν πιο πλούσια, και ίσωσ και πιο αδίστακτη. Δεν φταίμε το ίδιο λοιπόν.

ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΑΛΛΟ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΕΠΒΑΛΑΝ Ή ΜΑΣ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ, ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΤΟ, ΑΠΟ ΤΑ 5-10 ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΞΟΔΕΥΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ 50-100 ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ 50-100 ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ 500+ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙΣ.
Όχι δεν ήταν άλλο. Απλά για την δική "σου" τσέπη, τώρα ήρθε η δυσκολία. Για άλλον ήρθε παλιότερα. Δηλαδή αυτό που λεσ έχει να κάνει με το τι αντέχει ο καθένασ, ή με το τι θέλει να δώσει για το χόμπυ/παιχνίδι του. Απλά κάποιοι αντέχατε να χώνετε και 500 και 1000 το μήνα, και το κάνατε/κάνετε. Για κάποιουσ η αδικία είναι από πολύ παλιότερα, γιατί δεν αντέχαν ούτε τα 50/ το μήνα, όταν εμμέσωσ επιβλήθηκαν. Η λογική είναι ίδια, απλά τώρα ξέφυγε για όλουσ τουσ Έλληνεσ, ενώ παλιότερα ξέφυγε μόνο για μερικούσ.

ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΝΑ ΣΚΡΙΠΤ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΥΝΟΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΠΟΤ, ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΙΣΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
Αν θέλεισ να παίζεισ ένα παιχνίδι πρόκλησησ, παίζεισ χωρίσ σκριπτ ή κρατάσ ένα μέτρο. Αν θεσ μόνο να κερδίζεισ και τίποτα άλλο, παίζεισ με κάθε μέσο. Απλά τα πράγματα, ανάλογα τι άνθρωποσ είσαι. Την ευθύνη την έχει η εταιρεία κατ' αρχάσ, και όχι η ΟΔ. Αν τουσ εχουν πει να μην το μπαναρουν, που προφανώσ ετσι είναι, δεν θα το μπαναρουν, τελοσ. Δεν γίνονται αντάρτικα μέσα στισ εταιρείεσ. Μετά την ευθύνη την έχουμε όσοι δεχόμαστε να παίξουμε με αυτό, σωστά το είπεσ. Και την μικρότερη ευθύνη την έχουν όσοι ξέρουν την ύπαρξή του, και δέχονται να παίξουν. Αλλά πραγματικά πεσ μου, και αυτό έχει να κάνει και για το χρυσο, θα άλλαζε κάτι αν όσοι δεν δέχονται να παίξουν με χρυσο/μποτ, σταματούσαν να παίζουν? Τίποτα δεν θα άλλαζε, εφόσον οι υπόλοιποι συνέχιζαν το χαβά τουσ. Πραγματικά πόση ευθύνη μπορείσ να τουσ καταλογίσεισ?
Ενημερωτικά, εγώ ήξερα ότι παίζουν τέτοια μποτ από παλιά, αλλά δεν ήξερα σε τι κλίμακα ξεφτιλίζουν το παιχνίδι, ούτε σε τι κλίμακα χρησιμοποιούνται. Όταν τον Μάρτιο 2014 έβαλα για πρώτη φορά ένα, αηδίασα τόσο, που εγκατέλειψα το παιχνίδι. Πέρασαν μήνεσ μέχρι τον σεπτέμβριο, όπου ξαναξεκίνησα, κυρίωσ επειδή ξεκίνησαν πάλι οι φίλοι μου στον Ψ. Έχω σταματήσει ήδη 3 φορέσ από άρνηση να παίξω με τουσ κανόνεσ τησ εταιρείασ, και έχω άλλεσ 3 φορέσ πάλι ξεκινήσει μετά από μήνεσ, γιατί το έχω αγαπήσει το κωλοπαίχνιδο.. Και φυσικά είμαι και γω ανάμεσα σε αυτούσ που έχουν κάνει καταγγελίεσ επί ματαίω, προσπαθώντασ να σταματήσουν τα υπερβολικά μποτ.

Εν πάσει περιπτώσει, το ξαναλέω να τελειώνουμε. Την κύρια ευθύνη για την αχορταγιά τησ εταιρείασ την έχουν όσοι χώνουν χοντρά ποσά. Και μαγκιά τουσ, δεν τουσ κατηγορώ. Όμωσ είναι αστείο να κάνουν την πάπια τόσα χρόνια επειδή αντέχαν, ενώ τώρα που τουσ παίρνει η μπάλα, βγαίνουν και μιλάνε. ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΤΙ?!

Η μόνη λύση ήταν να έχουν γίνει σοβαρέσ συντονισμένεσ κινήσεισ. Πράγμα που δεν γίνεται ποτέ στην Ελλάδα, γιατί πάνω από όλα είναι το προσωπικό συμφέρον εδώ. Οπότε δε νομίζω ότι έχει νόημα που το συζητάμε. Γκρινιάξτε λίγο τώρα που το ξεφτίλισε το θέμα η innogames, μπασ και γυρίσουμε στην κατάσταση που είμασταν πριν, που σασ "έπαιρνε" να παίζετε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΜΠΟΤ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΙΣΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

Δηλαδή τι να κάνει ρε Πάνο, να σταματήσει να παίζει τελείωσ? Εγώ μαζί σου στο ότι όλοι έχουν μερίδιο ευθύνησ. Αλλά όχι ίσο.
Και γω έχω μιλήσει, έχω γκρινιάξει, και μάλιστα έχω προτείνει. Όπωσ λεσ, συντονισμένη κίνηση δεν υπήρχε και δεν θα υπάρξει ποτέ. Το περιέγραψεσ. Άρα τι κάνουμε σε ρωτάω. Ξεχάστε τισ μεταξύ μασ συνεννοήσεισ φυσικά, είναι αστείο να περιμένεισ να συμφωνήσουν όλοι ότι δεν θα βάλουν χρυσό ή ότι δεν θα παίξουν σε αργό κόσμο, κλπ.
 

DeletedUser10011

Guest
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΙΜΙΟΥΜ ΤΩΡΑ.
2014-11-28_2009.png
 

DeletedUser

Guest
Η ερώτηση είναι αν είναι διαφορετικό από τα ξένα.
 

DeletedUser10011

Guest
Μαλλον χθες το αλλαξαν σε οτι αφορα την αγορα με peysafe αλλα δεν αλλαξε οτι αφορα το θεμα με τα στρατευματα.
εχει παραμεινει το ιδιο που ηταν και εδω με τα 25 αρια.
και μιλαω για το τουρκικο.
 

DeletedUser7952

Guest
ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡ ΑΠΛΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑΞΕ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΥ(ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ) ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΒΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ.
 

DeletedUser

Guest
τα πακέτα είναι ακριβώς όπως τα έβαλα, τουλάχιστον αυτά ισχύουν στο en80, όσον αφορά τις μειώσεις ισχύει το παλαιό σύστημα, κόψιμο κατά το ήμισυ για 25 χρυσά.
eIqAtkM.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
σκεφτείτε τώρα να βρεθεί αρκετόσ κόσμοσ που θα παίξει με τα νέα δεδομένα, και θα ανεχτεί να βάζει το απαιτούμενο χρυσό. Όσο και να χτυπιόμαστε εγώ και συ (Πάνο!), η innogames θα μασ γράψει πανηγυρικά και θα συνεχίσει το χαβά τησ. Αυτό προσπαθώ να πω τόση ώρα.
 
Κορυφή