ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ -ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ

  • Δημιουργός θέματος gstam
  • Ημερομηνία έναρξης

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Τόσα και τόσα περνάμε κάθε μέρα, αυτό θα μας τρομάξει τώρα; Ας βάλω λοιπόν πάλι την κασέτα (CD για τους μοντέρνους): Το παιχνίδι δεν είναι τσιφλίκι των διαχειριστών και δεν αποφασίζουν οι διαχειριστές πώς θα ελέγξουν ή αν και ποιον θα τιμωρήσουν αν βρουν παράβαση, ούτε καν αποφασίζουν από μόνοι τους τι είναι παράβαση και τι όχι. Τους κανόνες τους έφτιαξε η εταιρεία και δεν χωρά καμία διαπραγμάτευση ανάμεσα σε παίκτες και διαχειριστές. Τα εργαλεία ελέγχου και τον τρόπο λειτουργίας τους επίσης τα καθόρισε η εταιρεία. Η εταιρεία ακόμη δίδαξε πώς να ερμηνεύονται οι ενδείξεις του συστήματος. Θεωρήστε λοιπόν ότι οι διαχειριστές είναι μέρος της αλυσίδας ελέγχου και τίποτε άλλο, μιας άψυχης και παγερής αλυσίδας. Οπότε προτάσεις για επίδειξη κατανόησης ή ανθρωπιάς ή οτιδήποτε άλλο σας βολεύει να το χαρακτηρίσετε εσείς δεν έχει χώρο ανάμεσα στις συναλλαγές μεταξύ παικτών και διαχειριστών .
Εμείς είμαστε ακούραστοι, δεν θα σταματήσουμε να το διατυμπανίζουμε και πιστεύω πως κάθε φορά που διαβάζουν το ίδιο πράγμα 100 άτομα, 2-3 απ' αυτά το κατανοούν, οι υπόλοιποι μετά από λίγες ώρες ή μέρες το ξαναθίγουν το θέμα. [/8ea]
 

DeletedUser2573

Guest
ειναι καιρος να βαλεις - παρεις αλλη κασετα (αν θες και CD).το ειπα οσο ποιο απλα μπορουσα.αν υπηρχε τροπος θα τα ελεγα αμμεσα στην εταιρεια.αυτο δεν μπορω να το κανω και το ξερεις πολυ καλα.οταν φερουμε μια προταση δεν ειναι για να την κανετε εσεις αλλα για να την φιαξετε οσο ποιο καλα μπορειτε ετσι ωστε να σταθει στα ματια και στα αυτια της εταιρειας.
δεν ξερω τι δουλεια κανεις και αν εχεις μπει στο τρυπακι της λειτουργιας μιας εταιρειας,αλλα η γνωμη του καταναλωτη εχει σημασια παντα.
τωρα αν για χ λογους σας πεφτει βαρυ, μπορειτε απλα να μας πειτε να μην ξαναγραψουμε τιποτα.
αραγε ποσες "εθνοσυνελευσεις" εκανε η εταιρεια για να πει το οκ ,για αυτα τα τρομερα αριστεια.
φιλε θεαγενη δεν με χαλανε ολα αυτα που λες αλλα το υφακι που πας να περασεις.μπορειτε να συνεχεισετε ΑΚΟΥΡΑΣΤΟΙ να μας αγνοειτε και να μας υποτιματε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
λεω εγώ τώρα μήπως εχουμε ξεφύγει απο το αρχικό θέμα
 

DeletedUser

Guest
δεν θυμάμε μιχάλη πρέπει να το δω αχαχαχαχαχαχαχα αλλα σίγουρα εχουμε ξεφύγει απο το θέμα βέβαια.
 

DeletedUser2573

Guest
ετσι ειναι οι κουβεντουλες γιωργη.το ενα φερνει το αλλο.το θεμα ειναι να μπορουμε να πουμε 3-4 πραγματακια και να βγαζουμε ακρη.η ολη κουβεντα εχει ουσια οταν μιλαμε και περνουμε σοβαρες απαντησεις.τα "εβαλα" με τον θεαγενη γιατι μπορουσε να μου απαντησει με 1.000.000 τροπους αλλους που θα ηταν ποιο νορμαλ στα αυτια μου.οχι σαν να μιλαει σε καποιο παιδακι του δημοτικου.
μπορει η ορθογραφια μου να ειναι σε αυτο το επιπεδο ωρες ωρες,αλλα το μυαλο μου ειναι πολυ μπροστα.
ψαχνω τροπους για υγιη διαλογο και δεν μπορω να βρω.ουτε καν ....... τον διαλογο
this is grepolis
 

DeletedUser

Guest
Κάτι δεν κατάλαβα..

1ee2c35c12414559b7c40d0.png

462fb0a286904a80ac603e3.png
 

DeletedUser

Guest
οταν καταλάβεις γιατί μιλάμε τότε να γράψεις είσαι εκτός θέματος στό σχολείο αν έγραφες έκθεση θα έπαιρνες -
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα και σε εσένα καταρχήν μου αρέσει το πνεύμα που γραφείς ξεκινώντας με το καλησπέρα και το φίλε πράγμα που κάποιοι άλλοι δεν το κάνουν και σε τιμάει αυτό εάν θέλεις να συζητήσουμε για τις φωτογραφίες άνοιξε άλλο θέμα όχι όμως σε αυτό το ποστ γιατί είναι άλλο το θέμα που άνοιξα και πιστεύω ότι εάν το διαβάσεις από την αρχή θα το καταλάβεις.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα και σε εσένα καταρχήν μου αρέσει το πνεύμα που γραφείς ξεκινώντας με το καλησπέρα και το φίλε πράγμα που κάποιοι άλλοι δεν το κάνουν και σε τιμάει αυτό εάν θέλεις να συζητήσουμε για τις φωτογραφίες άνοιξε άλλο θέμα όχι όμως σε αυτό το ποστ γιατί είναι άλλο το θέμα που άνοιξα και πιστεύω ότι εάν το διαβάσεις από την αρχή θα το καταλάβεις.

καλησπέρα γιώργο. Έχεις δίκιο. Απλά ο φίλος από πάνω ανέβασε μια φωτό στην οποία φαίνονται κατακτήσεις πόλεων και ήθελα να μάθω για πιο λόγο τις ανέβασε και τι θέλει να επικαρποθεί με αυτές.
 

DeletedUser9087

Guest
την τυχη μου μιχαλη , με βαλες στο τρυπακι να ξαναγραψω...........ειχαμε πει να μην ασχολουμαστε πλεον με τους διαχειρηστες ,
μονο αξια που δεν την εχουνε , παιρνουνε........
πραγματικα , με τα διαφορα ασχετα ποστ εχω χασει την ουσια του θεματος. Αλλος βαζει νικες αλλος ητες αλλος αναθεμα την τυχη μου και αν ξερει τι λεει και τι ποσταρει ..τσπ.......
επειδη εχω εδω και καιρο αποσυρθει , το θεμα δεν το κατανοω πληρως ......θα αναφερθω σε αλλα ισως και σε αυτο στην συνεχεια.....
1) υπαρχει το βραβειο της καρδιας , και σε αυτο εισαι νικητης στην δικη μου, πρωτος των πρωτων!!!!!!!!!!!!!1
να αιτιολογησω λιγο , και οσοι διαφωνησουν δικαιωμα τους.....
ιδρυτης 3 συμμαχιων , στις πρωτες θεσεις οι 2 , και στους εφιαλτες ολων των υπολοιπων η τριτη........σκαλο , καταλαβαινεις καλυτερα απο ολους τι εννοω !!!!!!!!!!!:d
2) οι κατακτησεις πλεον στο επιπεδο , που εισαστε μια πανω μια κατω , δεν εχει ιδιαιτερο νοημα........τις καθαρες θελω να μαθω που μοιραζει η μελωδια βραβεια , ασυστολα και χωρις μετρο.......και εξηγουμε...........
οχι ανενεργους , οχι δευτεραντζες , οχι προμοσιον.....μιλαμε για καθαρες κατακτησεις.......... τι ειπα τωρα????? εεε μελωδια ??????
δυσκολα πραγματα!!!!!!!!!!!!!!!!!
3) μια συμβουλη στα ελ - αετους ........φτιαξτε μια υπερ , μια στιγμη πρωτοι και μετα ολοι μαζι διαγραφη , δεν εχει νοημα , δεν οδηγει πουθενα ο γαμμα.....

υστερογραφο.....θεαγενη δεν θα σου κανω την χαρη και την τιμη να ασχοληθιω μαζι σου αυτη την φορα , να μεινεις στην μιζερια σου
και στην ανια σου...!!!! this is grepolis:d

φιλικα παντα dimlin110..............
 

DeletedUser

Guest
[QUOTE
οχι ανενεργους , οχι δευτεραντζες , οχι προμοσιον.....μιλαμε για καθαρες κατακτησεις.......... τι ειπα τωρα????? εεε μελωδια ??????
δυσκολα πραγματα!!!!!!!!!!!!!!!!!
/QUOTE]

ντιμακο αυτα που λες ειναι για αλλο επιππεδο. αν μερικες-μερικοι, εχουν παιξει σε αλλους κοσμους για 1-2 χρονια , αυτο δεν παει να πει οτι ξερουν και το παιχνιδι.
 

DeletedUser

Guest
Από την εφημερίδα της συμμαχίας μας… και η ειδησεογραφική μας ομάδα άλλα κατάλαβε..

GXcPBME.png

iE94VYO.png

7yL8srY.png

c1a5a8568884446b9175fb8.png


Συνεχίζω την παράθεση στοιχείων.. και θεωρώ ότι είναι μέσα στο θέμα μιας και ο τίτλος αναφέρετε στο ότι όποιος κατάλαβε.. κατάλαβε.. και συνεχίζει με λέξεις συνώνυμες της ήττας!

Τι ποιο σχετικό λοιπόν από το να δούμε την πορεία των -ΕΛ- μέσα στο χρόνο..
Ποιος αμφισβητεί αυτή την μεγαλοπρεπή ήττα;

Η κατάταξη των φυλών ( 1/12/2010) έχει ως εξής:
42411944.png


Η κατάταξη των φυλών ( 07/04/2012) έχει ως εξής:
aa76a2edf10c4aeda066800.png


Η κατάταξη των φυλών ( 31/01/2013) έχει ως εξής:
b6nC2RG.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2573

Guest
βρε γαβ γαβ (πλακα κανω ρεεεεε.μην φαω μπαν γιατι δεν μου εδωσε το οκ να γραψω το ονομα του )
γιατι δεν λες οτι τα κρι κρι απο τις πολλες φαπες φευγουν και μπαινουν σε σας για ..... ενα καλυτερο αυριο.κατσε και δες ποσες πολεις εχετε χασει απο μας και ποσες εχετε παρει.
ξεχασες στην αφισα να γραψεις οτι τα 2 θαυματα ειναι χορηγια των GammAΕΤΩΝ.
ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΣΑΣ
εχετε βαλει μεσα και την κουτση Μαρια και της δωσετε και 2ερο ποδι για να παιζει καλυτερα.ελεος ρε σκυλεεεεεεεεεε
τωρα ολο αυτο δεν ειναι σπαμ ??????

Υ.Γ στα κολπα με τα γραφικα εισαι αστερι.σε αυτο παει πασο ολο το γκρεπολις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
βρε γαβ γαβ (πλακα κανω ρεεεεε.μην φαω μπαν γιατι δεν μου εδωσε το οκ να γραψω το ονομα του )
γιατι δεν λες οτι τα κρι κρι απο τις πολλες φαπες φευγουν και μπαινουν σε σας για ..... ενα καλυτερο αυριο.κατσε και δες ποσες πολεις εχετε χασει απο μας και ποσες εχετε παρει.
ξεχασες στην αφισα να γραψεις οτι τα 2 θαυματα ειναι χορηγια των GammAΕΤΩΝ.
ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΣΑΣ
εχετε βαλει μεσα και την κουτση Μαρια και της δωσετε και 2ερο ποδι για να παιζει καλυτερα.ελεος ρε σκυλεεεεεεεεεε
τωρα ολο αυτο δεν ειναι σπαμ ??????

Υ.Γ στα κολπα με τα γραφικα εισαι αστερι.σε αυτο παει πασο ολο το γκρεπολις

Το δικό σας θέμα το έχουμε συζητήσει κατ' ιδίαν.. να μην επαναλαμβανόμαστε..

Όσο αφορά το πόσες πόλεις μας έχετε πάρει.. θα αρχίσω να μετράω από την στιγμή που οι συμμαχίες μας θα συναντηθούνε.. όχι πολύ αργά.. σε κανένα εξάμηνο από τώρα..
Το να καμαρώνεις επιδεικτικά για το τίποτα.. γιατί οι κατακτήσεις σας επί των ανενεργών καμιά σχέση δεν έχουνε ούτε με τον πόλεμο αλλά ούτε και με καμιά αξιόλογη επιτυχία επί του παιχνιδιού!
Ξέρεις πόσο σε αγαπώ.. δυστυχώς.. η συμπάθεια μου αυτή.. δεν είναι ικανή να αποσιωπήσει την αλήθεια!
Όσο η Παγκρήτια ήτανε ενεργή σαν συμμαχία… δεν σας ήξερε ούτε η μάνα σας!

Τώρα για το θέμα των βραβείων που τόσο επίμονα ζητάς.. μιας και αναγνωρίζεις τις γραφικές μου ικανότητες... σε πληροφορώ ότι θα μπορούσα να σου φτιάξω ένα βραβείο για να παρηγορηθείς..
Πες μου το τι θα ήθελες να γράφει και στο ετοιμάζω αμέσως!

Υ.Γ. θα σε συμβούλευα.. φιλικά πάντα.. να σταματήσεις να γράφεις με έντονους χαρακτήρες.. Στον γραπτό λόγο αυτό σημαίνει δυο πράγματα:.
1ον ότι φωνάζεις. (και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το γιατί)
2ον ότι νιώθεις μειονεκτικά έναντι τον άλλων ομιλητών και προσπαθείς (απουσίας επιχειρημάτων) να δειχτείς, μέσα από τους έντονους χαρακτήρες..
Καθόλου κολακευτικά και τα δυο!
 

DeletedUser

Guest
Πάλι εισαι εκτός του αρχικού θέματος όταν καταλάβεις ποιό ειναι το θέμα (που δεν το νομίζω) μπορούμε να το συζητήσουμε αλλά μέχρι τότε θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην γράφεις οτι σου κατεύει στο κεφάλι απλά για απροσανατολισμό και για να χαίρεσε εσυ και η συμμαχία σου.
 

DeletedUser2573

Guest
χαχαχαχαχαχ
εχουν σπασει τα τηλ.ολος ο γαμμα κοσμος εχει παρει ποπ κορν και πατατακια και περιμενει να δει την μαχη μου με τον σκυλο (παντα σε επιπεδο χαβαλε.οπως ειπες τα εχουμε πει καλα εμεις οι 2 και δεν εχουμε τιποτα αλλο να πουμε.ας κανουμε την πλακα μας)

ξερεις πολυ καλα οτι οι μαχες σε μεγαλο επιπεδο ισως να μην ερθουν και ποτε.το να θεωρεις οτι οι κρητικοι που μπαινουν σε εσας ( με το τσουβαλι) ειναι αυτοι που θα βγαλουν το φιδι απο την τρυπα ,εμας δεν μας λεει τιποτα.κρι κρι τα βλεπουμε παλι.το οτι μπηκαν σε σας παλι δεν μας λεει τιποτα.οι φαπες ειναι φαπες.ετσι το 6 μηνο που λες δεν εχει ουσια.δεν ξερω αν το εχεις δει αλλα αρχιζουμε και παμε προς τα πανω.ΕΜΕΙΣ ανεβαινουμε.οχι οτι κατεβαινετε εσεις.

δεν μπορω να καταλαβω γιατι θα αρχισεις να μετρας απο τοτε.δλδ οσες πολεις εχουν παρθει ως τωρα δεν ειναι μεσα στα στατς?
λες για ανενεργους.ναι εχουμε παρει και ανενεργο. τον metalwarrior που ηταν στα κρι κρι και του ειπα να μπει σε σας για να μην ειναι στους πρωτους στοχους που ειχαμε.
ενα δεν εχω καταλαβει.εσεις σαν συμμαχια δεν ειχατε παιχτες στις νοτιες θαλασσες?
τι εγιναν αυτοι οι παιχτες? ποιος του καθαρισε? γιατι εφυγαν ρε αδερφε αν δεν τους βαραγε κανεις?
δεν ξερω αν εχεις ακουσει αλλα υπηρχε μια συμμαχια που ειχε κανει μπαχαλο ολη την νοτιοδυτικη θαλασσα. το ονομα G.AM.A.W σου λεει τιποτα?

μηπως δεν μας ηξερες γιατι ημασταν εκει και βαραγαμε οτι υπηρχε εδω κατω?
μηπως δεν μας ηξερες γιατι η φαπα που επεφτε δεν ηταν απο εναν αλλα απο πολλους?
αυτον τον φουκαρα τον κωνσταντινο τον ξεχασες που εκλαιγε στο φορουμ σας και ζηταγε το κεφαλι μου?
μηπως και τοτε οι δικοι σας ετρεχαν να κρυφτουν στους κρητικους και γιαυτο δεν ειχατε παιχτες εδω κατω ?
μηπως ολοι αυτοι εχουν δωσει ραντεβου στο ρολοι ( πυξιδα) που λεει και το φιλαρακι μου ο πετραν. ;)
πολλα τα μηπως αδερφε.

λες για μια ενεργη παγκρητια.τι εγινε αραγε και η πρωτη και ποιο ενεργη συμμαχια στον κοσμο εχει γινει αυτο που βλεπουμε τωρα.
μια ευκολη λυση ειναι να πουμε οτι βαρεθηκαν ξαφνικα ολοι μαζι και σταματησαν να παιζουν.θα βολευε πολλους αυτο.εγω λεω να δω λιγο τα στατς :http://www.gr.grepostats.com/world/...e&enemy_alliance=1955&min_points=&max_points=

78 σελιδες αδερφε.δεν εχει μεσα αυτες που πηραμε απο τα φαντασματα τους.ηταν μοδα μια εποχη οποιος κρητικος εχει πανω απο 20 εξεγερσεις να τα πεταει φαντασματα.ναι ,ολα αυτα ειναι χωρις τα φαντασματα τους.δεν ειναι και ασχημα για μια τοσο τρομερη συμαχια !!!

παμε τωρα και στα καλα.
ελα πες το μονος σου.ψαχνεις αφορμη για να φιαξεις παλι σχεδιακια. ;)
οχι.δεν το θελω απο σενα.θα το παρω απο την μελωδια με δοξα και τιμη.ετσι το θελω.
εσυ αν θες φιαξε τα βραβεια της ενωσης οικοδομων βορειας θαλασσας.φιαξε 173 οσα και τα μελοι σας !!!

δεν μπορω να καταλαβω πως εχεις το θρασος να μιλας εσυ για βραβεια την ωρα που εχεις φαει ολον το κοσμο με τα θαυματα.
τι ειναι δλδ τα θαυματα κατι καλυτερο ????
τι θα κερδισεις δλδ με αυτα ? θα σε γραψει η ιστορια !!!!
βλεπεις οτι δεν κοιτας την καμπουρα σου αλλα κραζεις εμενα.μαχες θελει το παιχνιδι σκυλε.μαχες και φαπες.το παιζεις ροτβαιλερ αλλα με αυτα που κανεις εχεις γινει τσιουαουα.

κλεινω γιατι σας ζαλισα λεγοντας οτι απο την κουβεντα που ειχαμε μου εισαι αρκετα συμπαθης.δεν εχω τιποτα μαζι σου και με κανενα αλλο παιδι απο την παρεα σου.ειπαμε κανουμε και λιγο πλακα.

Υ.Γ ξεχασες να βαλεις το 3.) ειμαι μεγαλη βεντετα (που λεει και ο γιαννακης ο φλωρινιοτης) και θελω να κανω την διαφορα.ειναι δικο μου στιλ.ειναι GANGNAM STYLE ( το πιασες ε?)

Υ.Γ2 γιωργη οσο θα παρω εγω απαντηση για το ποστ με τα ονοματα πολεων αλλο τοσο θα παρεις και εσυ απο τους Ελληνων ConstructioN
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Μιχάλη θυμάσαι κάποιον ιδρυτή που λίγο πρίν μπει το αποικιακό ενω ήξερε οτι έχανε την πόλη έβγαζε τον παίκτη εκτός συμμαχίας και μετά τον ξαναέβαζε για να μην φαίνετε στα στατς οτι έχασαν πόλη σίγουρα τον θυμάσαι τον geronimo.
 
Κορυφή