ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ -ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ

  • Δημιουργός θέματος gstam
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΣΥΝΏΝΥΜΑ ΤΟΥ χάνω

αδυνατίζω, αναλίσκω / αναλώνω, αποβάλλω, απόλλυμαι, απολλύω, αποστερούμαι, βγάζω, δεν προλαβαίνω, δευτερεύω, είμαι + κατώτερος / πίσω / σε μειονεκτική θέση / σε μειονεκτική μοίρα / υποδεέστερος, εκχωρώ, εξαντλείται / εξαντλώ, επισκιάζομαι, έρχομαι τελευταίος, έχω απώλεια, ζημιώνομαι, ηττώμαι, θίγομαι, καταναλίσκω / καταναλώνω, μειονεκτώ, μειώνομαι + ηθικά / σε αξία / σε βάρος / σε όγκο, μένω πίσω, μού + κοστίζει / στοιχίζει, μπαίνω στο περιθώριο, νικιέμαι, ξεπέφτω, ξοδεύω, παρουσιάζω ελλείψεις, παύω να έχω, πλήττωμαι, ρισκάρω, σπαταλάω /σπαταλώ, στερούμαι, τίθεμαι στο περιθώριο, τζάμπα + αφιερώνω / δίνω / ξοδεύω κ.λπ., υπολείπομαι, υστερώ, υφίσταμαι + απώλεια / ζημιά / ζημία / ήττα / φθορά, φθείρομαι, φυραίνω, χαραμίζω, ωχριώ (ενώπιον)
.
 

DeletedUser6084

Guest
Εγώ το έπιασα μιλάς για την πόλη που βάρεσε η πρώτη και καλά μου συμμαχία του γάμμα κόσμου με οργανωμένο σχέδιο και έσπασε τα μούτρα της 3500 επιθέσεις έμαθα και το μόνο που κατάφεραν ήταν να ξύσουν ένα τούβλο από το τείχος αχαχαχαχχαχαχα μακάρι να ξαναχτυπήσουν οι παιχταράδες.

Πότε λες να ξανάρθουνε..άν λέω τώρα έτσι?
 

DeletedUser

Guest
ρε tsouk9 σπιθας εισαι το επιασες το υπονοουμενο μπραβο οσο για την ερωτηση που εκανες σου απανταω ΠΟΤΕ
 

DeletedUser3333

Guest
ΞΥΠΝΑΤΕ ρεεεεεεεεε καθε μερα ερχομαστε αλλα τι να κανουμε

Οταν ενας παιχτης χανει 7 πολεις και σωζει την μια εσεις βλεπετε νικη
Οταν μια υπερ χανει 14 πολεις (-ελ-)σ`ενα νησι και καμμια 15ρια τριγυρω (υπερ) παλι Βλεπετε την μια που σωσατε
οταν μια συμμαχια παει να χτυπησει ενα θαυμα και μετα απο τις επιθεσεις της περισσευουν 55000 διηρεις , τοτε που ουτε το τοιχος δεν ξινεις ,ποιο τοιχος λεμε τωρα ,εκει κανετε τουμπεκι
και οταν μια συμμαχια βλεπει 5000-6000 μεταφορικα συν 10000 διηρεις και ορμαει μου λεει πως δεν κολωνει ,ολες αυτες τις εκφρασεις που χρησιμοποιησες φιλτατε gstam βαλτες στον πατο της βαλτωμενης συμμαχιας των ελ,γιατι δεν ειχετε κοτσια να προχωρησετε μπροστα ,ολο και προς τα πισω πατε κοιταξε κανεναν χαρτη και θα καταλαβεις(κανε και ανανεωση)

Εγω ομως δεν μπορω να καταλαβω που βρηκατε το οργανωμενο σχεδιο,εδω γελαμε ολοι
Θα πρεπει οι στρατηγικες σας κρισεις να ειναι πολυ χαμηλου επιπεδου εως ανυπαρκτες ,εαν πιστευετε οτι ηταν οργανωμενο ,ετσι και αλλιως φαινοντε απο τις κινησεις σας σαν συμμαχιες, βγαλτε αμυνες σας χρειαζοντε ,γλυψτε και τον υπολοιπο γαμμα κοσμο απο ανατολη νοτο μερια για να εχετε την πλατη σας ησυχη
περα αυτου
Αφθορμητο ηταν το χτυπημα και 5 ατομα ενεργοποιησαν μια θαλασσα και το καταχαρηκαμε απο τις συμμετοχες
ειστε πολυ μιζερες συμμαχιες που δεν μπορειτε ν`απολαυσετε την καθε πτυχη του παιχνιδιου
αυτο ελειπε να λυπηθουμε τα στρατιωτακια μας,οπως κατι του τυπου ελ που το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να ριχνουν σεισμους
ελ και ριχνει μονο σεισμο?ρωτα κανα Σωτηρη κανα Κωστα στον δελτα να σου πει τι αααα και αν τους βρεις δωσε και χαιρετισματα στον Μηνα
εν κατακλειδι
τωρα που γυρισατε ολη την 44 σε αμυνες (ημαρτον διονυσε)να εχεις την κυριοτητα της θαλασσας και να φοβασαι αυτον που ερχετε
τωρα λοιπον που γυρισατε την 44 σε αμυνες γυριστε και την 53 να παιζετε φαρμα και pac man με την ησυχια σας, γιατι οποιος μπλεκει με τα πιτουρα στο τελος τον τρωνε οι κοτες
καλη η προσπαθεια σας αλλα οσο και να κακαριζετε μοναχα τετοιου τυπου αυγα θα γεννατε
τωρα που τσιμπησα και απαντησα ,βγαλτε την μιζερια σας απο τις αποτυχιες που ειχατε με το που πατησαμε 2013
 

DeletedUser

Guest
φιλε μου μαλλον εισαι εκτος πραγματικοτητας και μου κανει εντυπωση γιατι εισαι σοβαρος παικτης 3500 επιθεσεις σε μια πολη που δεν την πηρατε και λες οτι εγω δεν βλεπω νικη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι επρεπε να δω εκτος απο ενα κοπαλι βουβαλια που ορμαγαν στο νερο οπως λες απο τις κατασκοποιες που ειχατε εγω δεν αναφερθηκα στο τι εγινε η τι γινετε σε καποιες θαλασσες μην ξεφευγεις απο το θεμα εσκεμενα αλλα απαντα σε κατι συγκεκριμενο δεν ηταν δηλαδη λαθος στρατηγικη η ιδρυση πολης δικης σας στην βραχονησιδα για να βλεπετε και καλα μου λιμανι μεγα λαθος δινοντας δικαιωμα στον παικτη να μπαινοβγαζει τον στρατο του βουλιαζοντας τα αποικιακα σας πες οτι θελεις αλλα η ιστορια εγραψε στην μαχη αυτη ηττα δικη σας και για να ειμαι δικαιος η ιστορια εχει γραψει και αλλες πολλες δικες μας ηττες σε αλλα θεματα.
Οσο για τα παιδια που ανεφερες θα τους πω τα χαιρετισματα σου.
 

DeletedUser

Guest
Σιγουρα μας δουλευετε ,δεν εξηγειται αλλιως...Βγηκατε στο κεντρικο για να "κοκορευτειτε" για μια νικη σας????Γιατι η πολη ειχε 3500 επιθεσεις?
Την προηγουμενη ακριβως μερα εχετε χασει 15+ πολεις ,αναμεσα τους και μερικες ο Ντιαμ και σεις "υπερηφανευεστε" για την 1 που σωσατε????
Εχετε 1 (ΜΙΑ) πολη στην 33,(επαναλαμβανω 1 πολη σε ολη την 33!) κι αυτη απο ιδρυση και εχετε μεσα 100 χιλιαδες αμυνες απο ολη την υπερσυμμαχια σας,και νομιζετε οτι εγινε κατι σημαντικο???το οτι οσονουπω χανετε άλλη μια θαλασσα,δεν σας προβληματιζει?Νομιζετε οτι θα πειραξετε τα θαυματα?Ουτε τα φαντασματα της 33 δεν μπορειτε να πειραξετε τοσο καιρο.
κι αν νομιζετε οτι ηταν οργανωμενη επιθεση,αυτο που ξεκινησαν για πλακα 4-5 ατομα που βαριουνταν ενα Σαββατο βραδυ και τελικα εξελιχθηκε σε πανηγυρι,τοτε σιγουρα καταλαβαινω γιατι χασατε τον Γαμμα κοσμο....
Ποσα συνωνυμα ειπαμε εχει η ηττα?
 

DeletedUser2573

Guest
βρε βρε βρε ολα τα καλα παιδια εδω :)
δεν ξερω τι εχει γινει εκει πανω και ουτε με νιαζει.απλα δεν εχω δει κανενα παλικαρακι απο τους ελευσις να πει ενα ευχαριστω !!!
ενα ευχαριστω για το 2 θαυματακι που σπασαμε απο τα κρι κρι και το εφιαξαν αυτοι.στρατο ακομα σε περιμενω στο σκυπε .τωρα που σιγα σιγα μαζευετε τα κοπελια που τρεχουν να σωθουν θα εχουμε πολλα να πουμε.
γιωργγγγγγγγγγγγγ ποσες ωρες αποικιακο θελουμε για να φτασουμε στην 33
χαχαχαχαχαχαχαχ
αχ και να σας ειχαμε ποιο κοντα.
φιλακια μαναρια.
 

DeletedUser4282

Guest
ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ( ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΕΝΝΟΩ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΟΛΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ) ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΜΙΧΑΛΙ. ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ. Η 46 ΠΑΕΙ ΠΛΕΩΝ. ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΓΕΡΑ ΓΙΑ 45. ΕΚΕΙ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΠΡΩΙΝ ΚΡΙΚΡΙ ΚΑΙ ΝΥΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ. ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΞΕΚΙΝΑ...
 

DeletedUser8154

Guest
οποιος καταλαβε -καταλαβε μιλαμε και για την ηττα

Σιγουρα μας δουλευετε ,δεν εξηγειται αλλιως...Βγηκατε στο κεντρικο για να "κοκορευτειτε" για μια νικη σας????Γιατι η πολη ειχε 3500 επιθεσεις?
Την προηγουμενη ακριβως μερα εχετε χασει 15+ πολεις ,αναμεσα τους και μερικες ο Ντιαμ και σεις "υπερηφανευεστε" για την 1 που σωσατε????
Εχετε 1 (ΜΙΑ) πολη στην 33,(επαναλαμβανω 1 πολη σε ολη την 33!) κι αυτη απο ιδρυση και εχετε μεσα 100 χιλιαδες αμυνες απο ολη την υπερσυμμαχια σας,και νομιζετε οτι εγινε κατι σημαντικο???το οτι οσονουπω χανετε άλλη μια θαλασσα,δεν σας προβληματιζει?Νομιζετε οτι θα πειραξετε τα θαυματα?Ουτε τα φαντασματα της 33 δεν μπορειτε να πειραξετε τοσο καιρο.
κι αν νομιζετε οτι ηταν οργανωμενη επιθεση,αυτο που ξεκινησαν για πλακα 4-5 ατομα που βαριουνταν ενα Σαββατο βραδυ και τελικα εξελιχθηκε σε πανηγυρι,τοτε σιγουρα καταλαβαινω γιατι χασατε τον Γαμμα κοσμο....
Ποσα συνωνυμα ειπαμε εχει η ηττα?
ειπα να μην μηλισω και να μην ξαναασχοληθω μαζι σας. αλλα δεν ειναι ετσι φιλε.τα 4-5 ατομα γιατι ειναι 50 ατομα που βλεπω της αναφορες?γιατι την πολη την ειχατε εξεγερση 49 παιχτες.οσο για της πολης στην 44 σας της χαρισα φιλε.παιχτη σας 1.000.000 συν με ρωταγε αν θα τα βουλιαξω η οχι.σεισμους γιατι μου κανεται καθε μερα?και εγω π.χ στον δελτα τρχω ποσειδονα 150 την ωρα .σεισμο κανω οταν παω να παρω πολη. δυστηχως για εσας μονο αυτω μπορειτε. μονο φαντασματα ανενεργους σε εμενα π.χ δεν μπορειτε ουτε με αετω να παρασετε πανω απω την πολη. οσο για μια συμαχια οταν βλεπη 10.000 2ειρης και 5.000-6.000 χιλ μεταφορικα δεν κολονι και εγω απορισα γιατι η πλυροφοριες που εχω ηταν οτι δεν θελεται να μου δοσεται ποντους και μονο οταν δεν θα ειμουν μεσα θα ερχοσασταν. κριμα για μια συμμαχια να πεζη ετσι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8154

Guest
βρε βρε βρε ολα τα καλα παιδια εδω :)
δεν ξερω τι εχει γινει εκει πανω και ουτε με νιαζει.απλα δεν εχω δει κανενα παλικαρακι απο τους ελευσις να πει ενα ευχαριστω !!!
ενα ευχαριστω για το 2 θαυματακι που σπασαμε απο τα κρι κρι και το εφιαξαν αυτοι.στρατο ακομα σε περιμενω στο σκυπε .τωρα που σιγα σιγα μαζευετε τα κοπελια που τρεχουν να σωθουν θα εχουμε πολλα να πουμε.
γιωργγγγγγγγγγγγγ ποσες ωρες αποικιακο θελουμε για να φτασουμε στην 33
χαχαχαχαχαχαχαχ
αχ και να σας ειχαμε ποιο κοντα.
φιλακια μαναρια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Σιγουρα μας δουλευετε ,δεν εξηγειται αλλιως...Βγηκατε στο κεντρικο για να "κοκορευτειτε" για μια νικη σας????
φιλε μου ΝΑΙ γιαυτο βγηκαμε γιατι δεν ηταν μια απλη νικη αλλα και Η ΝΙΚΗ τωρα εσυ λεγε και γραφε οτι θες.
 

DeletedUser3333

Guest
Η πολη κρατηθηκε και συμφωνω οτι τετοιες στιγμες ειναι που ενωνουν τις συμμαχιες και ανεβαζουν το ηθικο
απλα
Εαν εφοσον λετε οτι η πολη σας δεχτηκε 3500 επιθεσεις τοτε πολυ απλα θεωρω πως εκεινο το πσκ οι Ελευσις πραγματοποιησαν περιπου 6000-7000 επιθεσεις και κατακτησαμε οσες πολεις κατακτησαμε αυτο ειναι νικη για εμενα και ειναι αδικο να με κρινεις στο κεντρικο σαν ηττημενο οπως επισεις ειναι φυσικο οπου υπηρχαν περισσοτερες αμυνες να πηγαν και οι περισσοτερες επιθεσεις.
Για την ιδρυση στην βραχονησιδα εχεις δικιο, αλλα το μυστικο της επιτυχιας δεν ειναι εκει και το ξερουμε πολυ καλα και οι 2 μας...

Τωρα εαν θελεις να συγκρινουμε το μεγεθος του ογκου της αμυνας της πολης ,πολυ απλα σου λεω οτι εσυ μου μιλας για 1 πολη που ειχε μονιμες αμυνες καμμια 70-80 πολεις και επρεπε να σπασουν αυτα για να σηκωθει εξεγερση και εγω σου μιλαω απλα για πολεις,εαν θεωρεις οτι ειμαι εκτος πραγματικοτητας τοτε εξηγησε μου γιατι σε μια πολη με 100 μεταφορικα δεν ερχεστε να την χτυπησετε και βλεπω συνεχομενα 20 φαροι 30 φαροι και παει λεγοντας
Οπου χρειαστηκε να μπαζωσουμε πολεις το καναμε (βλεπε στο θαυμα σας με -amazona-) και κρινε απο τις αντιδρασεις σας σε αντιστοιχο ζητημα τις διαφορες

Διαμαντη μην εισαι αφελης...μου εριξες σεισμο και μετα απο μιση ωρα ειδες βελακια,συναμα 3 βδομαδες εβλεπα ποτε εισαι και δεν εισαι μεσα απο τα ξορκια που μου ριχνες καθε μερα(και ας εβγαζα λαθος και συμπερασμα) ...Δεν ξερω τι λες εσυ ,αλλα πολη μοναχα συμμαχος μπορει να μου χαρισει ,οχι εχθρος ,τετοιου τυπου δικαιολογιες κρατα για τους συμμαχους σου ,οχι για τους εχθρους,ο εχθρος δεν προκειτε να σε δικαιολογησει!!!οι παιχτες απο 5 γιναν 50 υστερα απο κυκλικο που εβγαλα εγω 1ωρα μετα την ωρα που αρχισαν οι επιθεσεις μας σ`εσενα ,θα επρεπε και αυτο να το γνωριζεις εφοσον λες οτι εμαθες !!!απο κει και περα την ανταποκριση την ειδες!!!

Παιζουμε παιχνιδι στρατηγικης
μπαινω σε νεα θαλασσα ,δεν με απασχολει τι ειναι ο παιχτης(ενεργος ,ανενεργος)αυτο ειναι προβλημα και λαθος ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΣΟΥ,στοχος μου ειναι να πατησω και να δυναμωσω εγω στην συγκεκριμενη θαλασσα και τα ρισκα και οι επιλογες ειναι δικα μου,σε οσουν εχουν περασει σε πολλες εχθρικες θαλασσες πιστευω πως το καταλαβαινουν απολυτα τι εννοω,οσοι εχουν κολλησει σε 1 θαλασσα και παλευουν 3 χρονια ας διωξουν τις σκεψεις δεν τους αφορα δεν καταλαβαινουν δεν εχουν κουραστει για τπτ!!!

Μιχαλη τι ακριβως θελεις να πουμε στο σκυπε ,γιατι εγω ξεχασα ,(στο ειχα πει οτι θα το ξεχασω) ειδα οτι δεν ειμαι και περασμενος στις επαφες σου και θεωρησα οτι δεν εχεις σκοπο να τα πουμε και εκανα το ιδιο!!!Στειλε μου οταν εισαι ευκαιρος να τα πουμε υποψιν σκ διακοπαρω
Περα αυτου ,αναρτηση για το θαυμα των παγκρητιων και για το βουλιαγμα των ελ στο θαυμα μας
δεν εγινε στο κεντρικο γιατι μετα τις τελευταιες αναρτησεις (4ο θαυμα και μαχητης του κοσμου γαμμα) αποφασισαμε πως ειναι πιο ευχαριστο να το γιορτασουμε στο φορουμ της συμμαχιας μας, ειναι ανουσιο να βγουμε εδω να ποσταρουμε και να κακαριζουμε 5 συμμαχιες παρεα,διαβασε ξανα παρομοια ποσταρισματα και θα καταλαβεις!!!
απο κει και περα πρωτα ανεβαζουμε το θαυμα στο 9 μετα το γεμιζουμε υλες και μετα χτυπαμε το αντιπαλο θαυμα, εσεις πηρατε την πολη και μετα τρεχατε να το αναβαθμισετε 2 επιπεδα και τωρα πρεπει να σας πουμε και ευχαριστω???????????
Παντως εαν θες ...εναν δικο σας λυκαων βλεπω κοντα μου στην 44 πες του να κανει κινηση και στηριξτε τον μετα ολοι οι αετοι
Ετσι να δουμε εσεις τι πουλια πιανετε σε πολη που δεν ειναι ακομα μπαζωμενη και ξερετε οτι θα μπαζωθει και αυτο απλα το αναφερω γιατι μεχρι να φτασετε εσεις εκει πανω εγω το κοβω να το χω παρατησει,επομενως καντε μου την τιμη με πραξεις και θα κανουμε καλαμπουρι και με μηνυματα κιολας ετσι να το χαρουμε!!!...μετα θα μπορειτε να γκριναξετε κιολας αν παρω και καλυτερη θεση στην καταταξη του μαχητη γιατι πηρα αμυνες απο συμμαχους μου ,αλλα αποφασιστε πρωτα ποιος ειναι ο αδικος η θα μιλαμε γι`αυτους που τρωνε ξυλο και τους στηριζει η συμμαχια τους η γι`αυτους που δερνουν και τους στηριζει η συμμαχια τους ,μην μια το ενα και μια το αλλο!!!και υποψιν υπερατλαντικα ταξιδια εχω κανει παρεα με πολλους ελευσις σε αρκετες θαλασσες μη μου δικαιολογηθεις γι`αυτο δεν προκειτε να το καταλαβω γιατι η πραξη απο τα λογια εχουν μια διαφορα!!!

Ελπιζω να καλυψα ολους τους προλαλησαντες
Επομενως φιλε gstam ,η νικη που λετε δεν εχει καμμια σχεση με την δικια μας νικη,ο τροπος διαφερει για την συγκεκριμενη στιγμη ,απο κει και περα η αρχικη αντιδραση εχει να κανει,οτι κρινατε λαθος .χαρουμενοι ειμαστε παρα ηττημενοι και δεν προκειτε να μας την σπασει κανενα σχολιο,
Τους λογους τους εξηγησα και υποψιν παιζουμε ομαδικο παιχνιδι εαν χτυπησαμε ομαδικα σε πολλα μετωπα και αμυνθηκατε ομαδικα σε μια πολη τοτε σιγουρα μπορω να νιωθω ευτυχισμενος για την συμμαχια που βρισκομαι παρα ηττημενος για τ`αποικιακα που δεν περασαν

Καλη συνεχεια και καλες μαχες σε ολους!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8154

Guest
Η πολη κρατηθηκε και συμφωνω οτι τετοιες στιγμες ειναι που ενωνουν τις συμμαχιες και ανεβαζουν το ηθικο
απλα
Εαν εφοσον λετε οτι η πολη σας δεχτηκε 3500 επιθεσεις τοτε πολυ απλα θεωρω πως εκεινο το πσκ οι Ελευσις πραγματοποιησαν περιπου 6000-7000 επιθεσεις και κατακτησαμε οσες πολεις κατακτησαμε αυτο ειναι νικη για εμενα και ειναι αδικο να με κρινεις στο κεντρικο σαν ηττημενο οπως επισεις ειναι φυσικο οπου υπηρχαν περισσοτερες αμυνες να πηγαν και οι περισσοτερες επιθεσεις.
Για την ιδρυση στην βραχονησιδα εχεις δικιο, αλλα το μυστικο της επιτυχιας δεν ειναι εκει και το ξερουμε πολυ καλα και οι 2 μας...

Τωρα εαν θελεις να συγκρινουμε το μεγεθος του ογκου της αμυνας της πολης ,πολυ απλα σου λεω οτι εσυ μου μιλας για 1 πολη που ειχε μονιμες αμυνες καμμια 70-80 πολεις και επρεπε να σπασουν αυτα για να σηκωθει εξεγερση και εγω σου μιλαω απλα για πολεις,εαν θεωρεις οτι ειμαι εκτος πραγματικοτητας τοτε εξηγησε μου γιατι σε μια πολη με 100 μεταφορικα δεν ερχεστε να την χτυπησετε και βλεπω συνεχομενα 20 φαροι 30 φαροι και παει λεγοντας
Οπου χρειαστηκε να μπαζωσουμε πολεις το καναμε (βλεπε στο θαυμα σας με -amazona-) και κρινε απο τις αντιδρασεις σας σε αντιστοιχο ζητημα τις διαφορες

Διαμαντη μην εισαι αφελης...μου εριξες σεισμο και μετα απο μιση ωρα ειδες βελακια,συναμα 3 βδομαδες εβλεπα ποτε εισαι και δεν εισαι μεσα απο τα ξορκια που μου ριχνες καθε μερα(και ας εβγαζα λαθος και συμπερασμα) ...Δεν ξερω τι λες εσυ ,αλλα πολη μοναχα συμμαχος μπορει να μου χαρισει ,οχι εχθρος ,τετοιου τυπου δικαιολογιες κρατα για τους συμμαχους σου ,οχι για τους εχθρους,ο εχθρος δεν προκειτε να σε δικαιολογησει!!!οι παιχτες απο 5 γιναν 50 υστερα απο κυκλικο που εβγαλα εγω 1ωρα μετα την ωρα που αρχισαν οι επιθεσεις μας σ`εσενα ,θα επρεπε και αυτο να το γνωριζεις εφοσον λες οτι εμαθες !!!απο κει και περα την ανταποκριση την ειδες!!!

Παιζουμε παιχνιδι στρατηγικης
μπαινω σε νεα θαλασσα ,δεν με απασχολει τι ειναι ο παιχτης(ενεργος ,ανενεργος)αυτο ειναι προβλημα και λαθος ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΣΟΥ,στοχος μου ειναι να πατησω και να δυναμωσω εγω στην συγκεκριμενη θαλασσα και τα ρισκα και οι επιλογες ειναι δικα μου,σε οσουν εχουν περασει σε πολλες εχθρικες θαλασσες πιστευω πως το καταλαβαινουν απολυτα τι εννοω,οσοι εχουν κολλησει σε 1 θαλασσα και παλευουν 3 χρονια ας διωξουν τις σκεψεις δεν τους αφορα δεν καταλαβαινουν δεν εχουν κουραστει για τπτ!!!

Μιχαλη τι ακριβως θελεις να πουμε στο σκυπε ,γιατι εγω ξεχασα ,(στο ειχα πει οτι θα το ξεχασω) ειδα οτι δεν ειμαι και περασμενος στις επαφες σου και θεωρησα οτι δεν εχεις σκοπο να τα πουμε και εκανα το ιδιο!!!Στειλε μου οταν εισαι ευκαιρος να τα πουμε υποψιν σκ διακοπαρω
Περα αυτου ,αναρτηση για το θαυμα των παγκρητιων και για το βουλιαγμα των ελ στο θαυμα μας
δεν εγινε στο κεντρικο γιατι μετα τις τελευταιες αναρτησεις (4ο θαυμα και μαχητης του κοσμου γαμμα) αποφασισαμε πως ειναι πιο ευχαριστο να το γιορτασουμε στο φορουμ της συμμαχιας μας, ειναι ανουσιο να βγουμε εδω να ποσταρουμε και να κακαριζουμε 5 συμμαχιες παρεα,διαβασε ξανα παρομοια ποσταρισματα και θα καταλαβεις!!!
Παντως εαν θες ...εναν δικο σας λυκαων βλεπω κοντα μου στην 44 πες του να κανει κινηση και στηριξτε τον μετα ολοι οι αετοι
Ετσι να δουμε εσεις τι πουλια πιανετε σε πολη που δεν ειναι ακομα μπαζωμενη και ξερετε οτι θα μπαζωθει και αυτο απλα το αναφερω γιατι μεχρι να φτασετε εσεις εκει πανω εγω το κοβω να το χω παρατησει,επομενως καντε μου την τιμη με πραξεις και θα κανουμε καλαμπουρι και με μηνυματα κιολας ετσι να το χαρουμε!!!...μετα θα μπορειτε να γκριναξετε κιολας αν παρω και καλυτερη θεση στην καταταξη του μαχητη γιατι πηρα αμυνες απο συμμαχους μου ,αλλα αποφασιστε πρωτα ποιος ειναι ο αδικος η θα μιλαμε γι`αυτους που τρωνε ξυλο και τους στηριζει η συμμαχια τους η γι`αυτους που δερνουν και τους στηριζει η συμμαχια τους ,μην μια το ενα και μια το αλλο!!!και υποψιν υπερατλαντικα ταξιδια εχω κανει παρεα με πολλους ελευσις σε αρκετες θαλασσες μη μου δικαιολογηθεις γι`αυτο δεν προκειτε να το καταλαβω γιατι η πραξη απο τα λογια εχουν μια διαφορα!!!

Ελπιζω να καλυψα ολους τους προλαλησαντες
Επομενως φιλε gstam ,η νικη που λετε δεν εχει καμμια σχεση με την δικια μας νικη,ο τροπος διαφερει για την συγκεκριμενη στιγμη ,απο κει και περα η αρχικη αντιδραση εχει να κανει,οτι κρινατε λαθος .χαρουμενοι ειμαστε παρα ηττημενοι και δεν προκειτε να μας την σπασει κανενα σχολιο,
Τους λογους τους εξηγησα και υποψιν παιζουμε ομαδικο παιχνιδι εαν χτυπησαμε ομαδικα σε πολλα μετωπα και αμυνθηκατε ομαδικα σε μια πολη τοτε σιγουρα μπορω να νιωθω ευτυχισμενος για την συμμαχια που βρισκομαι παρα ηττημενος για τ`αποικιακα που δεν περασαν

Καλη συνεχεια και καλες μαχες σε ολους!!!
καλη χρονια δεν στις περνω.
angel.diam την 05/01/13 στις 14:30
kalhmera file.χρονια πολλα καλη χρονια να εχεις να χεραισε την οικογενια σου και οτι επυθημης.να σε ρωτησο κατι?χρειαζοταν να μου κανης επιθεση?η πολης αυτες εσυ μου της ειχες δοση.εκτως αν δεν εισαι εσυ και τον λογαριασμο τον εχεις δοση.
 

DeletedUser8154

Guest
καλη χρονια δεν στις περνω.
angel.diam την 05/01/13 στις 14:30
kalhmera file.χρονια πολλα καλη χρονια να εχεις να χεραισε την οικογενια σου και οτι επυθημης.να σε ρωτησο κατι?χρειαζοταν να μου κανης επιθεση?η πολης αυτες εσυ μου της ειχες δοση.εκτως αν δεν εισαι εσυ και τον λογαριασμο τον εχεις δοση.


1
troufsas7
angel.diam την 06/01/13 στις 01:56
οχι τα αφηνο να περασουν.
troufsas7 την 05/01/13 στις 22:33
ΘΑ ΤΑ ΒΥΘΙΣΕΙς Η ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙς ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ
troufsas7 την 05/01/13 στις 14:54
καλως
angel.diam την 05/01/13 στις 14:51
θελω να φυγο απω 44.
troufsas7 την 05/01/13 στις 14:46
γιατι που θα πας
angel.diam την 05/01/13 στις 14:42
.θα της αφησω να χαθουν εγω θελω να φυγο απω εδω.παρε οτι μπορεις.η πολης ειναι δικες σου. αυτω στρατο σου λεει κατι?πριν ξεκηνησεται πανω στην 44 εγω ειχα θεμα με το pc. στο game ειμαι μεσα 20 ωρες το λιγοτερο οποτε φιλε οτι και να τσεκαρης εισαι λαθος.οταν μπηκα το τειχος 01.00.00 το βραδυ ηταν 16. λιγο πριν την πρωτη επιθεση το τειχος 25.θα μου πης ρε φιλε γιατι αφησες της πολης στην 44?και η 7 πολης λυπαν υποστηριξη σε συμμαχο και επειτα η πολης αυτες ηταν του τσουφρα οταν φιλε στρατο με γλυφανε να ανεβω στην 43-42-34-44 η προδοτες .με αυτα που εβλεπαν τι εκανα στην 32.στην ουσια εγω εσκισα τον λογαριασμο μου γιατι θα ειμουν απω την αρχη 53 και θα εκανα παιχνιδι εκει!!!που αυτα τα ξερεται καλυτερα απω εμενα.οσο για την επιθεση θα σου πω το εξης ηταν η καλυτερη μαχη που εχω δοση σε ολους τους σερβερ.τωρα οσο για νικη και για ητα εγω θα σου πω το εξης αν σας επερνα θαυμα τι θα κανατε φιλε τωρα?οποτε φιλε χασαμε εμεις εκει και εσεις χασατε στην επιθεση που κανατε.για εμενα ολα περισευουν θελω να πυστευω ο πολεμος τωρα ξεκινα.ηεσεις πρεπει να παρετε πολη εγω πρεπει να παρω θαυμα.αυτω σε απαντηση οχι στους ελευσης στον vrontarxis και σε οσους δεν με υπολογισαν σαν παιχτη κατω στην 32.αυτα και καλες μαχες να εχουμε και πανω απω ολα τιμιες μαχες.
 

DeletedUser

Guest
Για την ιδρυση στην βραχονησιδα εχεις δικιο, αλλα το μυστικο της επιτυχιας δεν ειναι εκει και το ξερουμε πολυ καλα και οι 2 μας...

και ομως εκει ητανε το μυστικο η πολη θα ειχε πεσει αν δεν μετακινουσε τις αμυνες ο παικτης διπλα και τις εβαζε πισω σε 2-3 αποικιακα που εμπαιναν γιατι ολες οι υποστηριξεις εμπαιναν μετα.
 

DeletedUser8154

Guest
καλη χρονια δεν στις περνω.
angel.diam την 05/01/13 στις 14:30
kalhmera file.χρονια πολλα καλη χρονια να εχεις να χεραισε την οικογενια σου και οτι επυθημης.να σε ρωτησο κατι?χρειαζοταν να μου κανης επιθεση?η πολης αυτες εσυ μου της ειχες δοση.εκτως αν δεν εισαι εσυ και τον λογαριασμο τον εχεις δοση.
σου εριξα σεισμους σε σικοσα εγω και ο νικος κουρ απω θερμοπυλες και η μονι αμηνα ηταν να βριζεις εσυ και ο νανος 69 ο τελευταιος εβγαλε την πολη που πηρε na bghw fantasma. και εγω σου λεω στρατο βγενο φαντασμα δηλαδη ετσι θα κερδισεται?κριμα για καποιους παιχτες που εχεται εκει μεσα.
 

DeletedUser2573

Guest
Μιχαλη τι ακριβως θελεις να πουμε στο σκυπε ,γιατι εγω ξεχασα ,(στο ειχα πει οτι θα το ξεχασω) ειδα οτι δεν ειμαι και περασμενος στις επαφες σου και θεωρησα οτι δεν εχεις σκοπο να τα πουμε και εκανα το ιδιο!!!Στειλε μου οταν εισαι ευκαιρος να τα πουμε υποψιν σκ διακοπαρω
Περα αυτου ,αναρτηση για το θαυμα των παγκρητιων και για το βουλιαγμα των ελ στο θαυμα μας
δεν εγινε στο κεντρικο γιατι μετα τις τελευταιες αναρτησεις (4ο θαυμα και μαχητης του κοσμου γαμμα) αποφασισαμε πως ειναι πιο ευχαριστο να το γιορτασουμε στο φορουμ της συμμαχιας μας, ειναι ανουσιο να βγουμε εδω να ποσταρουμε και να κακαριζουμε 5 συμμαχιες παρεα,διαβασε ξανα παρομοια ποσταρισματα και θα καταλαβεις!!!
απο κει και περα πρωτα ανεβαζουμε το θαυμα στο 9 μετα το γεμιζουμε υλες και μετα χτυπαμε το αντιπαλο θαυμα, εσεις πηρατε την πολη και μετα τρεχατε να το αναβαθμισετε 2 επιπεδα και τωρα πρεπει να σας πουμε και ευχαριστω???????????
Παντως εαν θες ...εναν δικο σας λυκαων βλεπω κοντα μου στην 44 πες του να κανει κινηση και στηριξτε τον μετα ολοι οι αετοι
Ετσι να δουμε εσεις τι πουλια πιανετε σε πολη που δεν ειναι ακομα μπαζωμενη και ξερετε οτι θα μπαζωθει και αυτο απλα το αναφερω γιατι μεχρι να φτασετε εσεις εκει πανω εγω το κοβω να το χω παρατησει,επομενως καντε μου την τιμη με πραξεις και θα κανουμε καλαμπουρι και με μηνυματα κιολας ετσι να το χαρουμε!!!...μετα θα μπορειτε να γκριναξετε κιολας αν παρω και καλυτερη θεση στην καταταξη του μαχητη γιατι πηρα αμυνες απο συμμαχους μου ,αλλα αποφασιστε πρωτα ποιος ειναι ο αδικος η θα μιλαμε γι`αυτους που τρωνε ξυλο και τους στηριζει η συμμαχια τους η γι`αυτους που δερνουν και τους στηριζει η συμμαχια τους ,μην μια το ενα και μια το αλλο!!!και υποψιν υπερατλαντικα ταξιδια εχω κανει παρεα με πολλους ελευσις σε αρκετες θαλασσες μη μου δικαιολογηθεις γι`αυτο δεν προκειτε να το καταλαβω γιατι η πραξη απο τα λογια εχουν μια διαφορα!!!

χαβαλε να κανουμε στρατο.δεν εχουμε να πουμε κατι το τρομερο.αν εστειλες και δεν το δεχτηκα θα εγινε καταλαθος.δεν το πηρα χαμπαρι.

ποσταρουμε εδω για να κανουμε λιγο πλακα.αν το κεφαλακι εχει λιγο μυαλουδακι μεσα δεν υπαρχει λογος να κανουμε καβγαδες.
τωρα για το επιπεδο που λες δεν μπορουσαμε να κανουμε αλλιως.η ευκαιρια ηταν εκεινη την ημερα.(πιασαμε κοτσο ενα παλικαρακι απο τα κρικρι ;) ).ναι ρε στρατο θελουμε ενα ευχαριστω.αν δεν ειχατε τα 2 που σπασαμε τωρα θα ειχατε 2 εσεις και 5 οι ΕΛ.λιγο καλο σας καναμε ?

τωρα για το φιλαρακι μου τον λυκαων σαφως και δεν μπορει να κανει και πολλα εκει πανω.μπορουμε να το κανουμε αναποδα !!!!
για καθε πολη που θα περνετε απο αυτον εμεις θα σας περνουμε 5.θες να το κανουμε να δεις :) .
στρατο βγαλαμε off τους κρητικους που ηταν και ποιο καλοι παιχτες απο εσας (αυτο ειναι αληθεια και το ξερει ολος ο γαμμα κοσμος), λες να μας σταματησουν οι τουριστες που εφυγαν απο αυτους και μπηκαν σε σας ????
εδω και 1,5 χρονο λεω οτι τα παραταω και ολο εδω ειμαι.ετσι εμαθα να μην λεω μεγαλα λογια για το ποτε θα την κανω.ποτε δεν ξερεις.ετσι οπως παει ο κοσμος σε λιγο θα ειμαστε 50 παιχτες ολοι κι ολοι (μαζι με τους διπλους σας :) ) λογικα καπου θα βρεθουμε.
τωρα αυτο με τον μαχητη τι το ειπες !!!!!

ΜΕΛΩΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ βλεπεις τι μου κανεις.αμα ειχα το αριστειο τωρα δεν θα μου την ελεγε. χαχαχαχαχαχαχαχ
κλεινω στρατο.κλεινω λεγοντας οτι εγω δεν τα παω καλα με τα υπερατλαντικα.αν θα μας βρεις θα ερθουμε με τον σωστο τροπο.οχι μια πολη εδω και μια στον δελτα κοσμο.
αυτα φιλαρακι.τα αλλα ελπιζω να τα πουμε στο σκυπε.

Α ξεχασα.αυτο το παλιοπαιδο τον μασκαριτο που τον εχετε? ξερω οτι καπου εκει μεσα ειναι αλλα δεν μπορω να τον βρω.παλια μου εριχνε και καμια θεικη.τωρα τιποτα :)

Υ.Γ σημερα ειδα οτι εγινα Ξιφομαχος Member.ΑΦΟΥ δεν μου δινετε βραβειο για τις περισοτερες κατακτησεις θα παρω το βραβειο του φορουμ.ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΤΙΧΩΡΑΣ Member
χαχαχαχαχαχ καλο βραδυ σε ολουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8285

Guest
εδω και 1,5 χρονο λεω οτι τα παραταω και ολο εδω ειμαι.ετσι εμαθα να μην λεω μεγαλα λογια για το ποτε θα την κανω.ποτε δεν ξερεις.ετσι οπως παει ο κοσμος σε λιγο θα ειμαστε 50 παιχτες ολοι κι ολοι (μαζι με τους διπλους σας :) ) λογικα καπου θα βρεθουμε.

μιχαλη δεν θελω να με παρεξηγησεις αλλα βλεπω τεραστια αλληλουποστιριξη απο πλευρα σου προς στους συμαχου σου -ελ-..
κανεις δεν αρνηθηκε οτι εχει διπλους ή ακομα τριπλους λογαριασμους και αυτο φανηκε περιπου στους κρητικους ποσοι μπαναριστηκαν? 10-15 λογαριασμους πανω κατω τον αυγουστο η θ46 ειχε περιπου 250 φαντασματα τον δεκεμβριο η θ45 200 ας πουμε, πηστευω κατι παραπανω..
οι περισσοτεροι παιχτες ξεραμε για τους διπλους της καθε συμαχιας ή το πηστευαμε με το ενστικτο που εχει ο καθε εμπειρος παιχτης..
οι ελ δεν εχου διπλους?
θυμαστε τιν αδερφικη συμαχια των ελ? ελ akademy?
συγκεκριμενα 8 παιχτες απο τους ελ ειχαν και εναν λογαριασμο στους ελ akademy..
το ηξερα αλλα δεν ασχοληθηκα οπως και συμαχοι μου..
που θελω να καταληξω: οτι γνωριζουμε για τους διλπους οι περισσοτεροι, αλλα δεν βλεπω να ασχολιομαστε εκτος απο τους αετους οπως φαίνεται και θα φανει στο μελλον..
 

DeletedUser2573

Guest
γιωργγγγγγγ καλημερα.
το οτι με τους ελ ειμαστε αδερφια το ξερουν και οι πετρες.αυτο που δεν ξερουν ειναι οτι οι σχεσεις που εχουμε ειναι κατι περα απο το παιχνιδι. σαν συμμαχια εχουμε δωσει αλλα και εχουμε παρει παιχτες ο ενας απο τον αλλον .αυτο δεν το κανουν αλλες συμμαχιες.με αρκετα παιδια εχουμε προσωπικες επαφες και αυτο μας εχει δεσει σε μεγαλο βαθμο.δεν ειπα ποτε οτι οι συμμαχιες δεν εχουν διπλους.οσο ποιο μεγαλες τοσο ποιο πολλους.ειναι λογικο.
απο εκει και περα σε θεματα λογαριασμων ειμαι ξεκαθαρος.σου τα εχω πει και σε μηνυμα.
σε ενα παιχνιδι στρατηγικης θεωρω απαραιτητο να προσπαθει η μια συμμαχια να δει το φορουμ της αλλης.ειναι μεσα στην λογικη του παιχνιδιου.υπο αυτες τις συνθηκες βρησκω σωστο καποιος να εχει εναν διπλο λογαριασμο.ως εκει ομως.
ο λογαριασμος που ειναι στους αντιπαλους πρεπει να παιζει με την λογικη της συμμαχιας.δλδ αμυνες κτλ.
απο εκει και περα ομως υπαρχουν και παιδια που μετα απο 2,5 σχεδον 3 χρονια παιχνιδιου πρεπει για Χ λογους να σταματησουν.εδω πρεπει να μπει η ομαδα διαχειρισης και με αναλογες αιτησεις να δωσει το δικαιωμα στην συμμαχια ,σε εναν Χ χρονο να μπει καποιος αρχηγος μεσα και να σπασει τον λογαριασμο στους συμμαχους του.δεν λεω να τον παιξει.ειμαι ξεκαθαρος .Εχουμε φτασει να βαζουμε κοινες και να εχουμε τις γυναικες μας ,τα παιδια μας,τους παππουδες μας και τις γιαγιαδες μας να δουλευουν τον λογαρισμο για να μην φαμε μπαν.
με απλα λογια κυριοι αντμιν.θελουμε μια φορμουλα για να μαζευουμε τους ανενεργους μας.
δωστε μας 1-2 μηνες με σας απο πανω να ελενχετε το τι κανει ο λογαριασμος για να τους τελειωνουμε.ετσι θα σταματησει αυτο το θεμα.
τωρα αν μερικα γατακια εχουν μαθει να παιζουν με 2 και 3 ειναι στο χερι των αντμιν.
οταν τους στελνουμε ονοματα πρεπει να τα περνανε απο κοσκινο.αν δεν μπορουν να τους πιασουν πρεπει να βρουν αλλους τροπους.
υπαρχει παιχτης που παιζει με 4,μας στελνει μνμ και απο τους 4 δλδ οταν θελει και επειδη εχει 3-4 στικακια δεν τρωει μπαν.
βρητε τροπους παιδια.πιαστε και τα μνμ σαν τεκμηριο.οταν τα γεγονοτα κανουν μπαμ πρεπει να τους σταματατε.
δωστε τελος στα 5-10 ημερα μπαν.σε επιασα να παιζεις διπλο..... ΤΕΛΟΣ.
ειναι τοσο απλο.φιλε θεαγενη ειναι προτασεις.βαλτες κατω με τα παιδια και φιαχτε τα.
αυτα απο μενα.προσπαθω οσο κανεις αλλος εδω μεσα να δινω πυξιδα στους λογαριασμους που δεν εχουν ενεργο παιχτη.
αν δειτε τα στατς θα καταλαβετε ποσους εχουμε φαει ως τωρα.
ΝΑΙ κυριοι.πλεον εχουμε και εμεις δηλωμενους λογαριασμους.το καναμε γιατι ο κοσμος χανει παιχτες ασταματητα.σκοπος μας ομως ειναι να κανιβαλιστουν και οχι να παιξουν την δευτερατζα του καθε πατατα.καλυτερα να εχουμε αμπαλους συγγενεις να πατανε κουμπακια που και αυτοι δεν ξερουν τι ειναι , παρα να ειμαστε ολοι μερα πανω απο 2-3-4-5 και ποσους αλλους δεν ξερω.

Υ.Γ ΜΕΛΟΝΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΔΩΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΡΩΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ :)
ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΑΛΙ
:h:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή