προβλέψεις

  • Δημιουργός θέματος firewind
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΤΩΝ ΣΠΑΡΤΙΑΤΩΝ ΚΑΘΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΝΑ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ(ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΠΑΓΚΡΗΤΕΙΩΝ)Η ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ ΥΠΕΡ.
 

DeletedUser

Guest
φίλε μου τα θαύματα δεν είναι σίγουρα ακόμα για τον κόσμο γ εκτός αν βγήκε καινούργια ανακοίνωση και δεν το πήρα χαμπάρι ..οι σπαρτιάτες έχουν πυρήνες και τα θαύματα αυτό που χρειάζονται είναι κυριαρχία σε θάλασσες και οι σπαρτιάτες έχουν θάλασσα δικιά τους μαζί με greek navy ..όλες οι συμμαχίες έχουν βέβαια ..δεν νομίζω ότι η πρώτη υπερσυμμαχία θα διαλυθεί λόγω θαυμάτων ..αν διαλυθεί μια υπερσυμμαχία θα είναι λόγω εγωισμού μερικών πάντα έτσι γίνεται σε όλα τα παιχνίδια έλληνες είμαστε και όλοι θέλουμε να γίνουμε αρχηγοί!!!
 

DeletedUser

Guest
ΣΩΣΤΑ Ε ΤΟΤΕ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΤΕΙΣ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ Η ΥΠΕΡ ΠΑΓΚΡΗΤΕΙΑ - ΣΑΡΙΣΑ-ΕΛΕΥΣΙΣ-ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΤΡΑΤΙΑ



ΥΓ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ:p
 

DeletedUser

Guest
Αυτό Δήμητρα είναι πολύ σωστό που λες. Αλλά κοίταξε να δεις, πλέον, επειδή με γνωρίζεις και σαν χαρακτήρα, δεν θα το χρησιμοποιούσα σαν δικαιολογία. Είμαστε υπεύθυνοι και για τις αδυναμίες μας, και κυρίαρχα υπεύθυνοι να τις λύσουμε. Άρα δεν θα χρησιμοποιούσε ποτέ σαν δικαιολογία, ότι ο δικός σου λογαριασμός άλλαξε χέρια, ότι ο χάσαμε άλλους δύο από τους καλύτερους παίχτες μας στην περιοχή. Είμαστε μια ισχυρή συμμαχία, και πρέπει αυτά τα κενά να τα αναπληρώσουμε. Φτάσαμε τις 1100 σχεδόν πόλεις στη 44 που πριν ενωθούν Παγκρήτιοι και απαράδεκτοι, ήταν αδιανόητο για μία θάλασσα. Τελοσπάντων, λίγο νόημα έχει αυτή η συζήτηση. Καλύτερη φυλή για μένα δεν υπάρχει. Είπα προτιμούσα τους χμερ. Για ευνόητους λόγους. Η συνέχεια στις μικρές μας μάχες μέσα στο παιχνίδι. Και για όσους δεν μπορούν να κλείσουν μάτι, η συνέχεια στις οθόνες τους...;)

Gogo δεν μιλησα για δικαιολογιες, ξερεις πολυ καλα την αποψη μου οτι οι μαπα εφυγαν οταν εφυγε ο πυρηνας τους κ εγω ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝ Ο ΠΥΡΗΝΑΣ. μπηκα λιγο αργοτερα κ ημουν 8 μηνες στη συμμαχια αλλα δεν την ειχα στην πλατη μου. δεν εγραψα για να υπεραστιστω μια ολοκληρη συμμαχια αλλα τη θαλασσα στην οποια παλευα. οταν χαθηκαν οι πολεις εγιναν για συγκεκριμενους λογους που τους ξερω ολους, αλλωστε μπηκα κ εγω για λιγο να βοηθησω ασχετα αν μετα με προδωσε το νετ.
Το ατομο που πηρε το λογαριασμο μου οχι μονο δεν θα το δικαιολογησω ως ανιδεο η οτι δεν ηξερε αλλα ειμαι σιγουρη οτι εκανε το καλυτερο που μπορουσε! Αυτα τα παιδια βρηκα να υποστηριξω κ μονο!
 

DeletedUser

Guest
ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΑΜΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΛΗ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΥΡΗΝΕΣ ΣΕ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ.ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΟΙ <ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ> ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΓΡΕΜΙΣΟΥΝ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΗΣ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΑΠΛΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΚΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ.
ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΩ ΕΝΩΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΜΕ ΠΑΓΚΡΗΤΕΙΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ.


ΑΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Η ΠΡΩΤΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΙΝΕ.ΠΑΓΚΡΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΘΡΟΙ. ΟΜΩΣ ΟΙ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΗΣ ΥΠΕΡΣΥΜΜΑΧΕΙΑΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΙΖΟΥΝ(PLEON EXOYN ENW8EI) ΕΝΩ Η ΠΑΓΚΡΗΤΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΕΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥΣ ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ.ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Η ΠΑΓΚΡΗΤΕΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ(ΕΛ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΛΑΔΙΑ-ΜΑΠΑ ΣΟΟΥ-ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ΚΑΙ ΓΚΡΙΝ ΝΑΒΥ- ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡ ΕΟΓ) ΕΧΟΝΤΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΣΑΡΙΣΑ - ΕΛΕΥΣΙΣ-ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΤΡΑΤΙΑ.ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ.ΠΧ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΕΡΣΥΜΜΑΧΙΕΣ.Η ΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΗΣ ΥΠΕΡΣΥΜΜΑΧΕΙΑΣ ΠΑΓΚΡΗΤΕΙΑ-ΣΑΡΙΣΑ-ΕΛΕΥΣΙΣ-ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΤΡΑΤΙΑ
ΣΥΜΜΑΧΙΣΟΥΝ .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3168

Guest
Κυριακο φιλε μιλας παρα πολύ χωρίς ουσιαστικά να ξέρεις τίποτα... δεν εχεις ιδέα για το τι παίζεται οποτε καλύτερα ας μιλήσει καποιος που ξερει τι παιζεται... γιατι <<γίνονται πολλά κάτω απο το τραπέζι>>
 

DeletedUser

Guest
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΑ ΩΣ ΜΕΛΟΣ ΚΑΜΙΑΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΟΥΤΕ ΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΙΑΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ.ΕΓΩ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ.ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ <ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ>.
 

DeletedUser

Guest
Πιστευω οτι με την εισοδο της εκδοσης 2 στο παιχνιδι μπορει για να χτιστουν θαυματα να δουμε καποια ενωση συμμαχιων οπως για παραδειγμα η Ελληνοφρενεια με τα φιλαρακια καθως θα ανεβουν πολυ ψηλα και θα μπορουν να φτιαξουν ισχυρους πυρηνες...
Ακομα θεωρρω οτι συμμαχιες σαν την ...---... θα πρεπει να αρχισουν να στρατολογουν μελη γιατι ετσι που ειναι 25 ατομα με 10.000.000 σαφως εχουν τεραστιο μεσω ορο ποντων αλλα θα ειναι δυσκολο να κατακτησουν μονοι τους νησια...
 

DeletedUser

Guest
με αυτόν τον διαχωρίσμό ούτε οι σπαρτιάτες ούτε οι παγκρήτιοι κερδίζουν όμως με την πάροδο του χρόνου αυτοί που θα βγουν κερδισμένοι είναι οι ελ και οι μάπα..
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητέ φίλε stef1998 η ...---... δεν είναι συμμαχία. Είναι παρέα. Αυτό το θεωρώ πολύ σημαντικό. Είμαστε όλοι φίλοι μεταξύ μας. Πάμε για καφεδάκι κάνουμε τρελό χαβαλέ συζητάμε για τις δουλειές μας για τα παιδιά μας είμαστε μαζί ώρες ατελείωτες. Αυτό το θεωρώ το καλύτερο από όλα τα θαύματα του grepolis 2.0....
 

DeletedUser

Guest
Αν ειναι ετσι οπως τα λες τοτε τι να πω;
Καλη συνεχεια...
 

DeletedUser

Guest
είσαι τυχερός εμείς που παίζουμε εδώ στον 63 παρέα είναι όλοι στην λαμία και εγώ αθήνα .χαχαχα.. τεσπά στο θέμα μας περιμένω μεγάλες εξελιξεις χχαχαχαχ όλοι τα σπασάνε και ελάχιστοι είναι οι κερδισμένοι ..
υπάρχουν μερικοί που δεν έχουν πάρει θέση ακόμα σε όλο αυτόν τον χαμό και ξέρω ότι άμα κολλάς μια συμμαχία στον τοίχο και τους αφήνεις ξεκρέμαστους χωρίς συμμάχους ξαφνικά ή θα διαλυθεί ή θα βγει πιο δυνατή από αυτο
the future is a mystery....
 

DeletedUser

Guest
όπως είπα και πιο πάνω περιμένω μεγάλες εξελίξεις τελικά αρχίσαν να γίνονται νωρίτερα από ότι περίμενα ;)
έλα φύγατε όλοι για τον ήτα?? περιμένω σχόλια χε χε χε
 

DeletedUser

Guest
Τι έγινε ρε παιδιά που πήγατε όλοι???Οι σπαρτιάτες διαλύθηκαν οι ε.α.πι.π. το ίδιο (πιστή μετάφραση των g.a.ma.w.) οι σάρισσα με τους παγκρήτιους έχουν αρχίσει τα ερωτικά μαχαιρώματα .Οι ελ προσπαθούν να καταλάβουν τι πήγε στραβά και δεν ασχολείται κανείς με αυτούς ..και οι μάπα προσπαθούν να βγάλουν τα μαύρα που είχαν βάλει με την αποχώρηση του croux ..!!Λίγες περισσότερο "βρόμικες" λεπτομέρειες δεν έχει κανείς ..???είπα οι υπερσυμμαχίες οι περισσότερες θα διαλυθούν και έγινε.Πω πρέπει να πάω να πάρω τη θέση της χαρτορίχτρας απέναντι σίγουρα θα βγάλω κανα ψιλό να πληρώνω το paysafe.
 

DeletedUser

Guest
........

ωπα ρε firewind μεγαλε παιχταρα,τα παρατησαν ολοι γιατι σε φοβηθηκαν.εισαι πολυ μικρος για να μιλησεις εσυ για τους G.AMA.W.ποσσες συμμαχιες αλλαξες;;;μετα που θα πας;ποιον θα γλυψεις για να παιρνεις πολεις-φαντασματα.ολες οι *** μιλανε για ηθικη και ολοι οι προδοτες για πατριδα,αιντε μπρακ ρε τσουτσεκια,ο καθε καραγκιοζης με την *** του εδω μεσα

[slo]
Προειδοποίηση για Απαράδεκτη συμπεριφορά.
Παρακαλώ προσέξτε τις εκφράσεις σας στο κεντρικό φόρουμ.
SLonE​
[/slo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
.....

τωρα το θυμηθηκες κυριε slone;;που εισουν οταν σε σοβαρα θεματα και ερωτησεις πεταγοταν το καθε τσουτσεκι και ελεγε το δικο του κι εσεις καθοσασταν απλα και τους επιτρεπατε να βριζουν και να λενε το δικο τους

[slo]
10 πόντοι για Παράβαση των Κανόνων του Φόρουμ.
Ο σχολιασμός των αποφάσεων της Ομάδας Διαχείρισης απαγορεύεται στο κεντρικό φόρουμ. Αν έχετε παράπονα ΜΟΝΟ στο Κέντρο Υποστήριξης.
>> SLonE <<​
[/slo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
φίλτατε φαβόρι κάνω λίγη σάτυρα το σέβας μου προς τους g.a.ma.w. το έδειξα στο ποστ που λένε για διαγραφή και ξέρω ότι είναι μία από τις καλύτερες φυλές που πέρασαν.Και για τους σπαρτιάτες επειδή τουτς γνώρισα τρέφω ακόμα μεγαλύτερο σεβασμο!Μην χαλάς την σοβαρή εικόνα που είχαν δημιουργήσει με παιδιαρίσματα!
 
Κορυφή