προβλέψεις

  • Δημιουργός θέματος firewind
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ξερει εκεινος..:rolleyes:αλλωστε τι καλυτερο απο το να ειναι κανεις ασυνειδητος?
μπορει να κανει και να λεει οτι θελει χωρις καμμια ντροπη και καμμια τυψη..:d
 

DeletedUser

Guest
προβλεψεις

ξερει εκεινος..:rolleyes:αλλωστε τι καλυτερο απο το να ειναι κανεις ασυνειδητος?
μπορει να κανει και να λεει οτι θελει χωρις καμμια ντροπη και καμμια τυψη..:d
 

DeletedUser

Guest
για άλλο λόγο το άνοιξα το ποστ φίλτατε φίλε μου θα ήθελα οι προσωπικές επιθέσεις να μην λάβουν άλλο χώρα εδώ ευχαριστώ.Αν και δεν πήγαινε σε μένα οι προσωπικές επιθέσεις προς αγνώστους δεν είναι ευχάριστες ..αν θες να κάνεις προπαγάνδα δεν με χαλάει καθόλου ίσα ίσα που θα ανάψουν λίγο τα αίματα!
 

DeletedUser

Guest
Ασχετα από τι συμμαχία είστε θα ήθελα να ξέρω τι πιστεύετε για την συνέχεια του παιχνιδιού .ποιές συμμαχίες θα συγχωνευθούν ποιοι πόλεμοι θα σταματήσουν ή θα ξεκινήσουν κτλ!και σίγουρα την γνώμη σας για τον πόλεμο των 4 υπερσυμμαχιών(αν ψάχνετε ποιές υπερσυμμαχίες λέω ,εννοώ τους εογκ, τους μάπα με τους ελ, τους παγκρήτιους μαζί με τις υπόλοιπες συμμαχίες και τους σπαρτιάτες μαζί με κοινό των θεσσαλών και greek navy)! Άντε μπας και πάρει ζωή το φόρουμ!!

ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΘΗ,ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΕΜΟΙ,ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ._


[slo]+10 πόντοι για Spam.
Παρακαλώ μην γράφετε αν δεν έχετε κάτι να προσφέρετε στη συζήτηση.
>> SLonE <<[/slo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
κάποιος να πει στους υπεύθυνους του παιχνιδιού να αφήσουν τα θαύματα για το civilization, ή τουλάχιστον να μην κερδίζεται το παιχνίδι με αυτόν τον τρόπο. Αν τα φτιάχνουμε, να είναι για να δίνουμε αίγλη στις φυλές ή κάποια μπόνους.

Για μένα, το καλύτερο στην επόμενη έκδοση του παιχνιδιού θα ήταν να μην υπάρχουν θαύματα, να μην υπάρχουν υπερσυμμαχίες και κοινά φόρουμ, και να μην υπάρχουν καθόλου συνθήκες ειρήνης. Κάθε συμμαχία μόνη της και ας κερδίζει κάθε φορά η καλύτερη.

[slo]+10 πόντοι για Spam.
Παρακαλώ μην γράφετε αν δεν έχετε κάτι να προσφέρετε στη συζήτηση.
>> SLonE <<[/slo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
φίλτατε slone είναι μέσα στο θέμα συζήτησης ο kritikov απλά ίσως δεν το έκφρασε σωστά τα θαύματα θα φέρουν μεγάλες αλλαγές γνώμη του είναι πως δεν θα έπρεπε να γίνουν γιατί θα χαλάσουν πολλα και πολλές συμμαχίες θα βρεθούν με την πλάτη στον τοίχο και αυτο θα αλλάξει πολλά πράγματα στο προσκείμενο μέλλον .Γι αυτό το μέλλον θα θελα να ακούσω απόψεις ,τα θαύματα θα μπούν θέλουμε δεν θέλουμε, ο καθένας ετοιμάζεται όσο καλύτερα μπορεί!

δεν νομίζω ότι θα κυριαρχούσε απλά μία συμμαχία σε αυτόν τον χάρτη δεν είναι το ίδιο gameplay όπως οι φυλετικές που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο στο τέλος μπορεί να απομείνει ένας!οπότε χρειάζεται ένας τρόπος λήξης όποιος κι αν είναι αυτός!!!

στο θέμα μας τώρα οι φυλές είναι πολλές τα θαύματα θα έρθουν οι υπερσυμμαχίες δεδομένες (?)

το θέμα είναι ότι δεν κερδίζει η υπερσυμμαχία αλλά η συμμαχία εκεί νομίζω θα παιχτεί όλο το θέμα...
ενώσεις διαλύσεις συμμαχιών κτλ.. ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα κυριαρχήσει στο τέλος και επιτέλους δικαιώνομαι για κάτι πάντα έλεγα ότι οι πυρήνες παίζουν συμαντικό ρόλο σε τετοια παιχνίδια..και η διπλωματία ακόμα μεγαλύτερο χαχαχα .. παιδιά δώστε μου τα φώτα σας για το μέλλον!!
 

DeletedUser3491

Guest
[cho]Οποιαδήποτε μορφή ενστάσεως ως προς τις αποφάσεις των διαχειριστών θα πρέπει να γίνεται στο Κέντρο Υποστήριξης και μόνο.

Μια γενική προειδοποίηση που ίσως σας αποτρέψει από το να γεμίσετε το θέμα αυτό με ποστ που εναντιώνονται στους κανόνες του φόρουμ.

Συνεχίστε παρακαλώ. :)[/cho]
 

DeletedUser

Guest
προβλεψεις

δεν εχω κατι προσωπικο με κανεναν..παιχνιδι ειναι..αλλα κανει κανεις διαπιστωσεις για το χαρακτηρα του αλλου:p..και βαση του χαρακτηρα γινονται οι προβλεψεις..:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
ίσως είναι ένας μικρός καθρέφτης του καθενός το παιχνίδι(παύση στέλνω επίθεση..συνεχίζω)

warpig όμως δεν είσαι εντός θέματος πιστεύω μιλάμε για φυλές (συνηδητοποιώ τι είδα στους χρόνους επιθέσεων ,τις έστειλε να φτάνουν 10 δευτερόπτα πριν από ότι έλεγε και εγώ υπολόγιζα για 10 δευτερόλεπτα μετά ότι θα τα στελνε..πεφτουν κανα δύο κατάρες και συνεχίζω) είσαι αρχηγός φυλής λογικά θα ξέρεις παραπάνω επι του θέματος από εμένα .. (αν με πείσεις με καλή απάντηση παρατάω σάρισσα σπαρτιάτες κτλ και έρχομαι στην φυλή σου)
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα σε ολλους

εμενα πρωσοπικα η αποψυ μου για τουσ πολεμους αναμεσα σε συμαχιεσ ειναι οτι η (παγρητια) θα συνεχησει να τιν πεφτει στου (ελ)......ειμαι σε μια απο αυτες τισ συμαχιεσ απο τοτε που ξεκινισα να παιζω ...........συγνωμη για τα ορθογραφικα.......
 

DeletedUser

Guest
Μιας και άνοιξες αυτό το πολύ ενδιαφέρον θέμα θα πάρω και εγώ θέση.. θερωρώ πως οι καλύτερες συμμαχίες του Γ κόσμου ειναι οι Σπαρτιατες οι Εογκ και οι ελευσις.... Οσο για το καλύτερο αρχηγο πιστεύω οτι ο Κρούξ ήταν ο καλύτερος που έχει περάσει ποτέ... Οσο για τον χειρότερο δεν σχολιαζω... ο νοών νοείτο
ποια χρονιά πέσαν οι δίδυμοι πύργοι ;;;

[slo]+10 πόντοι για Spam.
Παρακαλώ μην γράφετε αν δεν έχετε κάτι να προσφέρετε στη συζήτηση.
- SLonE -[/slo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Επιμενίδα, το σπαμ επιτρεπεται μόνο στο φόρουμ των Σπαρτιατών, χαχα!

(ξέρω, ξέρω, θα φάω κι εγώ ποινή γιατί σπάμαρα. Συγνώμη διαχειριστές αλλά δεν κρατήθηκα, ο επιμενίδας είναι γνωστός σπάμερ και του έχουμε αδυναμία!)
[8EA]Συγγνώμη κι από 'μένα, 10 πόντοι για spam.
8EAGENHS[/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Με το ζορι χτιστες!!!
Aυτο θα γινουμε ολοι με τα θαυματα, υπαρχουν νησια σε πολλες θαλασσες που απλα δεν αγγιζοντε.
Εκει θα γινουν τα θαυματα εκει θα δωσουν βαση οι συμμαχιες και εμεις που αγαπαμε λιγο παραπανω το επιθετικο παιχνιδι θα κοιταμε να κατακταμε καμια πολη λες και θα εχει νοημα πια.....
Πανω σε αυτο θα πονταρουν και ολες οι υπερσυμμαχιες, στο πως θα χτισουν αυτες το/α θαυμα/τα τους με χιλιαδες περιστερια ειρηνης να πετανε πανω απο τα νησακια τους και πενθυμα τραγουδακια που εξιστορουν την αγαπη θα ακουγοντε παντου!!!
Το ζητημα ειναι σε επιπεδο υπερσυμμαχιων πια συμμαχια θα ριξει τον εγωισμο της αφηνωντας την αλλη να χτισει τα θαυματα εκεινα που θα την χρισουν νικητρια του παιχνιδιου.
Οσο για τους καλυτερους αρχηγους εγω θα πω τον kritikov γτ οδηγησε μεχρι εδω τους ΣΠΡΤΙΑΤΕΣ παντελονατα χωρις να πηγαινει οπου φυσαει ο ανεμος μαχαιρωντας πισωπλατα παλιους συμμαχους, αλλα προτιμησε να να παει κοντρα στο ρευμα και να μεινουμε μονοι μας ακομα και οταν το μεγαλυτερο μερος του σερβερ ηταν εναντιων μας.
Θα πω και τον crux για τον επιθετικο του χαρακτηρα.
Ελπιζω να μην φαω καποιο ban επειδη η γνωμη μου δεν συναπτει με της εταιριας....
Αλλα απο την αλλη στο φορουμ μπαινω σπανια, οποτε...
 

DeletedUser

Guest
κλασικοί σπαρτιάτες μια ζωή στο σπάμ μου έχει λείψει αυτό χαχαχχαχα
..
εγώ περιμένω να δω ποιές υπερσυμμαχίες θα διαλυθούν και ποιές θα δημιουργηθούν ξανά !!!
 

DeletedUser

Guest
Ρε πάτε καλά, ποια ειναι η καλύτερη συμμαχία και ποιος είναι ο καλύτερος αρχηγός. Ποιος είναι ο καλύτερος τραγουδιστής;; Ο Καζαντζίδης ή ο Μπιθικώτσης;;;
Αρχηγός δεν υπάρχει καλύτερος. Συμφωνώ ότι ο Crux ήταν ο καλύτερος σε οργανωτικά θέματα που έχω δει ποτέ.
Αλλά από εκεί και πέρα, ο αρχηγός κρίνεται από πολλά πράγματα, και προπαντώς, από το πόσο δεμένη έχει τη συμμαχία του. Αυτό δεν μπορείς να το πεις για κανέναν. Πρέπει να είσαι μέλος της συμμαχίας. Επίσης, μπορεί ο αρχηγός να μη λέει και πολλά, αλλά να υπάρχει ένα επιτελείο δίπλα του που να οργανώνει πολύ καλά τη συμμαχία.
Αλλά δεν μπορείς να πεις ποιος είναι καλύτερος, το θέμα είναι υποκειμενικό κάθε φορά.
Εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με τη συμμαχία μου γιατί στους πόντους επίθεσεις αν και δεν έχει ούτε δύο μήνες ζωής καλπάζει. Από την άλλη έδειξε αδυναμίες κάτω από δύσκολες συνθήκες και έχασε αρκετές πόλεις το προηγούμενο ΣΚ.
Το βασικό θέμα όμως είναι ότι σε συγκεκριμένα σημεία του χάρτη έχουν βρεθεί οι καλύτεροι παίχτες. Και χτυπιούντε χωρίς αποτέλεσμα. Πέφτουν κορμιά χωρίς να παίρνονται πόλεις.
Αντίθετα σε άλλες περιοχές, βρίσκει κάποιος να έχει τεράστια υπεροχή απέναντι στους αντιπάλους του και τους λιώνει. Απλά τουλάχιστον στο Βόρειο τμήμα του χάρτη νομίζω ότι μάχη σοβαρή γίνεται μόνο στα σύνορα 44-54. Τα υπόλοιπα είναι μ άλλα λόγια ν αγαπιόμαστε.
 

DeletedUser

Guest
γι αυτό το έγραψα θέλω να πέσει λίγος τσακωμός μπας και γίνει ενεργό καθόλου το φόρουμ το γενικό..δεν συμφωνώ φίλε μου με αυτό που λες δεν μαζεύτηκαν όλοι οι καλοί παίχτες σε ένα σημείο κάθε θάλασσα έχει τους δικούς της καλούς παίχτες.και δεν είναι καν αυτό ένας καλός παίχτης μόνος του δεν φέρνει την άνοιξη .. το θέμα είναι οι ομάδες που μαζεύονται και λειτουργούν γύρω από αυτον αυτές παίζουν συμαντικό ρόλο.. ας πούμε στην 63 που μαι εγώ έχει καλούς παίχτες έχω δει μερικούς που έχουν τον θαυμασμό μου από τους αντιπάλλους (δεν σημαίνει βέβαια ότι στο τέλος δεν θα τους πάρω τις πόλεις αυτό είναι άλλο...)
και έχω δει συμμάχους εξίσσου καλούς παίχτες ..αν και νομίζω στην 63 για να κερδίσει κανείς από τα 2 αντίπαλα στρατόπαιδα πρέπει να παιχτεί καλή διπλοματία.. ή απλά να τσαντιστώ και να πάρω τα πράγματα στα χέρια μου χε χε :d
 

DeletedUser

Guest
Η διαφορά φίλε μου ξέρεις ποια είναι;; Ότι στο σημείο που σου λέω είναι μαζεμένοι πάρα πολύ παίχτες με ποιότητα. Εκεί βρίσκεται η αφρόκρεμα της Παγκρήτιας, Εμείς (που ναι δεν έχουμε πεθάνει), η Ελληνοφρένεια, Τα Φιλαράκια. Αν θέλουν και οι αντίπαλοί μου ας το πουν. Όταν ξεκινάει μια επίθεση, τρώμε 5 μέρες 20ωρα πάνω από το pc κάνοντας επιθέσεις και βγάζοντας άμυνες και οι δύο πλευρές. Και πολλές φορές χωρίς να παρθεί πόλη από τη μία ή την άλλη πλευρά.
Βλέπω αυτές τις μέρες κάτι τζερεμέδες, που έχουν ανακηρύξει τους εαυτούς τους παιχταράδες, να ονομάζουν τις πόλεις τους 23 ή 22 παρελάσεις όταν δέχονται επίθεση. Όταν ξεκινήσουμε μάχες με την Παγκρήτια, αν δεχτώ επιθέσεις δεν βγαίνω με κάτω από 200 παρελάσεις και αν χτυπήσω μόνο οι 80 είναι σίγουρες.
Απλά τόση συσσωρευμένη ποιότητα σε δύο αντίπαλες πλευρές, δε νομίζω ότι υπάρχει σε άλλο σημείο του χάρτη. Βεβαια, μπορεί να κάνω και λάθος, γιατί δεν έχω εικόνα από παντού. Αλλά τα στατιστικά, μου το επιβεβαιώνουν.
 

DeletedUser

Guest
θα μου πεσουν τα μαλλια

Παιδια εδω θα μου πεσουν τα μαλλια εμενα με αυτα που ακουω, ακου εκει οι σπαρτιατες ειναι ο λουκι λουκ θα τρελαθω.

Γιατι υπερυφανευονται οτι ειναι μονοι και παλευουν με ολους αφου στην 43 την 34 και 33που εκει ειστε ολοι οι σπαρτιατες, στην ουσια ολοι μαζι ειστε. τωρα θα μου πειτε για το κοινο φορουμ οτι δεν υπαρχει και τετοια αλλα αυτα ειναι η βιτρηνα, η ουσια ποια ειναι ομως μετραει!

Ας παμε στα στατς να δουμε ποσσες πολεις εχετε χασει - παρει απο ελληνων ελευσης και παγκρητια και μεχρι πριν λιγο καιρο και απαραδεκτους.
 

DeletedUser

Guest
Παιδια εδω θα μου πεσουν τα μαλλια εμενα με αυτα που ακουω, ακου εκει οι σπαρτιατες ειναι ο λουκι λουκ θα τρελαθω.

Γιατι υπερυφανευονται οτι ειναι μονοι και παλευουν με ολους αφου στην 43 την 34 και 33που εκει ειστε ολοι οι σπαρτιατες, στην ουσια ολοι μαζι ειστε. τωρα θα μου πειτε για το κοινο φορουμ οτι δεν υπαρχει και τετοια αλλα αυτα ειναι η βιτρηνα, η ουσια ποια ειναι ομως μετραει!

Ας παμε στα στατς να δουμε ποσσες πολεις εχετε χασει - παρει απο ελληνων ελευσης και παγκρητια και μεχρι πριν λιγο καιρο και απαραδεκτους.

Aν δεν ξερεις οταν διαβαζεις ενα κειμενο να απομονωνεις το νοημα δεν φταιει κανεις.
Διαβασε και το μνμ που σου εχω στειλει στο παιχνιδι και θα καταλαβεις.
Στα στατς αραγε φαινεται η ατακτη φυγη που εχετε κανει καποιοι απο εσας στην 44 που ειναι η θαλασσα που κυριαρχειτε?
Φαινεται οτι εχετε αρχισει και κανετε αποικιες?
Φαινεται οτι σε οργανωμενο ντου που κανατε στις θαλασσες που ανεφερες πηρατε ποσες πολεις?
Και ποσες ηταν απο ενεργους παικτες?
Ναταν συνολο καμια 10αρια και οι μισες ηταν απο ανενεργους.
Το οτι σε 1 μαζικο ντου χασατε 30 πολεις γαργαρα?
Ασε την δημιουργια εντυπωσεων Θωμα με τα στατιστικα κτλ.
Και προς ενημερωση σου... Τουλαχιστον εμεις οι Σπαρτιατες απο ελευσις παγκρητιους κτλ δεν παιρνουμε πολεις ανενεργων τους εκτος αν μας το προτεινουν οι ιδιοι κατι που γινετε σπανια.
Αντε τωρα να παρετε τις πολεις του la buse και του mushroom factory που τελειωσαν οι διακοπες τους!
Ξερετε εσεις στην "Νεκροφιλια" δεν πιανεστε...
 

DeletedUser

Guest
Μαστροντοριαν, το τι σου γράφει ο άλλος, μάλλον εσύ δεν κατάλαβες. (και το έχω πει το συστημα εκπαίδευσης στην ελλάδα έχει αφήσει τα παιδιά αμόρφωτα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Τι σου λέει, ότι δεν παίζεται μόνοι σας. Είστε στην υπερσυμμαχία των άλλων αλλά όχι με ισότιμο τρόπο. Δηλαδή, όσο τους βολεύεται σας παίζουν. Από εκεί και πέρα, ενώ σε όλο αυτό το τοπικ μιλάτε υποτιμητικά για την παγκρήτια και το αρχηγό της. Έχετε και συνθήκη ειρήνης μαζί τους και χτυπάτε εμάς μαζί τους. Που άλλωστε είμαστε και η μοναδική συμμαχία που τους πολεμάει ανοιχτά και χωρίς σταματιμό. Τουλάχιστον στο βόρειο τμήμα του χάρτη.
ΘΑ σου πω επίσης, ότι στις 30 πόλεις που είπες, οι 10 ήταν πρώην πόλεις του reddove που δεν είχανε βγάλει στρατό ακόμα γιατί ήταν μόλις 5 μέρες στην κατοχή μας.
Επίσης, το ότι είσαι συμμαχία με τόσους ανενεργούς παίχτες μην το χρησιμοποιείς σαν δικαιολογία, τουλάχιστον όχι σε τοπικ για τις καλύτερες συμμαχίες.
ΥΓ. Για μένα είναι πολύ απλό, αν θέλεις να επικεντρωθούμε σε εσάς, να ζητήσω από παγκρήτια συνθήκη ειρήνης, όπως έχετε εσείς και να δούμε τι θα γίνει. Μην προκαλείτε, παίξτε τώρα που σας χαιδεύουμε γιατί αν αρχίσουν τα χαστούκια, το παιχνίδι θα γίνει βάσανο για εσάς.
ΥΓ2. Εγώ δεν μίλησα σε έντονο ύφος, αλλά μην προκαλείτε..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή