προβλέψεις

  • Δημιουργός θέματος firewind
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Για μένα, το καλύτερο στην επόμενη έκδοση του παιχνιδιού θα ήταν να μην υπάρχουν θαύματα, να μην υπάρχουν υπερσυμμαχίες και κοινά φόρουμ, και να μην υπάρχουν καθόλου συνθήκες ειρήνης. Κάθε συμμαχία μόνη της και ας κερδίζει κάθε φορά η καλύτερη.

αυτο το λεει ο αρχηγος σας και συμφωνω απολυτα

Μου λες οτι χασαμε 30 πολεις με καμαρι και περηφανια αλλα εσεις πηρατε 11 για τις αλλες πολεις γιατι χαιρεσαι μηπος χαιρεσε που τις υπολοιπες 19 οι οσες ειναι που τις πηραν οι ελληνων και οι παγκριτιοι, δεν λες ποσοι ησασταν που βαρεσατε ολοι μαζι, βαρεσατε αυτη η λαμπρη υπερσυμμαχια που κατα τα αλλα δεν ειστε. Προφανος και το παιχνιδι οταν παιζεται κατω απο τετοιους συσχετισμους χανει την εννοια του και την ομορφια του εγω προτιμω να παρω μια πολη στα ισια απο μια συμμαχια οπως και εχω κανει επανηλημενος και με ιδιαιτερη επιτυχια παρα να μαζεφτουμε ολος ο χαρτης τις 43 και 33 για να χτυπησει συνολο 50 πολεις οπως εγινε στην επιχειρηση που μου λες υπαρχουν παιχτες που φοβουνται αν δεν βλεπουν μονο πρασινα σημαιακια στον χαρτη και με αυτα που εχετε κανει εδω στην 43 - 33 δειχνει αυτο το πραγμα και για εσας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3776

Guest
θερμο χειροκροτημα

ενα θερμο χειροκροτημα για τον συνασπισμο αυτων των συμμαχιων που εκαναν αυτες τις κατακτησεις εναντι σε μια συμμαχια που ουτε καν βοηθεια δεν ζητησε. δεν κλαιγομαι υπερηφανευομαι γιατι ερχεται και η σειρα μου και ξερω οτι θα πεσω ηρωικα. πανω στην ωρα κιολας γιατι ο γαμμα κοσμος εχει καταντησει αδεια και εχει γινει βιωμα σε παρα πολλους παιχτες οι οποιοι υπερηφανευνται σαν γυφτικα σκεπαρνια(οπως λενε στα μερη μου) που κατακτουν πολεις των μαπηδων και ονομαζουν τις πολεις τους λες και ειναι ο ιδιος ο ναπολεων και καταφερε και κατεκτησε τον κοσμο. εδω ακουσαμε οτι θα ερθουν απο την 35 και την 45 καποιες συμμαχιες να καθαρισουν την 44. μηπως να τρεμει και η 43 μετα γιατι δεν βλεπω να μενουν μονο στην 44. οσον αγορα τους αρηγους crux by far και μετα ακολουθει ο gogos33 σαν αρχηγος των παλιων χμερ που μας ειχαν κανει να τρεχουμε ολος ο κοσμος γαμμα και εμου συμπεριλαμβανομενου.

εν κατακλειδει ξερετε τι μου θυμιζουν οι μαπα?? το μικρο γαλατικο χωριο που αντιστεκεται στους ρωμαιους!!!
τα φρουρια πετιμπονουμ(σπαρτιατες)
μπαμπαορουμ(ελληνων ελευσις)
ακουαριουμ(παρκρητια-απαραδεκτοι) αυξανονται και πληθυνονται και εχουν κατακτησει ολο τον κοσμο γαμμα!! ολο? οχι.
μια συμμαχια αντιστεκεται στους κατακτητες και το μονο που φοβουνται τα μελη της ειναι να μην της πεσει ο ουρανος στο κεφαλι.
η γεναια αυτη συμμαχια του gogos33.
"Μηπως τελικα με ολα οσα γινονται εκει εξω ειναι καιρος να οχυρωθουμε μαζι τους?


Φυγαμεεεεεεεε! Που παμε? Μας νοιαζει? Οπου μας αρεσει οπου μας παει ο ανεμος..

Ολοι εχουμε στο κυλισμα του χρονου μια μεγαλη στιγμη,,,

Οποιος ειναι τολμηρος δοκιμαζει,

οποιος ειναι δυνατος πολεμαει, οποιος ειναι αδυνατος πεφτει....

Ο ιδιος ανθρωπος θα ηταν ικανος και για τολμηρος

και για αδυναμος και για δυνατος

Δεν πρεπει ομως να ειμαστε ολα μαζι

Πρεπει να διαλεξουμε...

Και αυτο μερικες φορες ειναι πολυ δυσκολο

Παμε για το αδυνατο , παμε για το τολμηρο ,
παμε σε γωνιες που ματια ανθρωπου δεν
τις εχουν αντικρυσει

Αλμυρα ,κυμα , ανεμος , βουνησια ποταμια αιωνια πλατανια, ψηλα βουνα, Ερχομαστε ετσι χωρις προγραμμα

Μονο τους οριζοντες βλεπουμε και παμε Παμε για οριζοντες που αφηνουν την ελπιδα να φεγγει εστω και απο μια χαραμαδα Συγκαπετανισσα φυγαμε?

Παμε για εκει οπου δεν εχει παει κανεις ακομα"
 

DeletedUser

Guest
πω πω...μην κλαψουριζειs αδερφε και παιξε....
 

DeletedUser

Guest
πω πω...μην κλαψουριζειs αδερφε και παιξε....

Τώρα αυτό εδώ πόση σχέση έχει με το θέμα μας;;;
Εσύ που τραγουδάς ρε φίλε;;; Θα βγάλουν γλώσσα και οι μαστορες τώρα;;
Έριξα μια ματιά στα στατιστικά σου. Έχεις 39 πόλεις, 72426 ολόκληρους πόντους επίθεσης. Και έχεις κατακτήσει 5 πόλεις από παίχτες χωρίς συμμαχία και 5 πόλεις φαντάσματα. Συν ότι ο βασικός εχθρός σου είναι η ΛΟΓΧΗ.
Αν είναι να παίζει έτσι ο Σαββας, καλύτερα να κλαψουρίζει.
Και που σαι, όσα ξέρει ο Σάββας για το παιχνίδι εσύ θα τα μάθεις τουλάχιστον σε δύο χρόνια.
Και εδώ ας πούμε και κάτι ουσιαστικό. Γουστάρω πολύ τις ολιγομελής συμμαχίες. Αυτό είναι το πρότυπό μου για μια συμμαχία, έως 50 μέλη, όλοι ενεργοί και άκρως επιθετικοί. Το θέμα είναι ότι από τις ολιγομελείς συμμαχίες που υπάρχουν έως τώρα, οι περισσότερες δημιουργήθηκαν μέσα από άλλες διαδρομές. Δηλαδή, αν εγώ πάρω την ολντγουμαν και τους 10 καλυτερους παίχτες των μαπα και κάνω φυλή, δεν αναιρεί ότι όλοι αυτοί οι παίχτες μεγάλωσαν τους λογαριασμούς τους και πήρανε πόλεις όσο ήτανε στους μαπα. Γι αυτό και θεωρώ, ότι καλύτερη φυλή ήταν οι χμερ. Τουλάχιστον τα δικά μου στανταρ, τα κάλυπταν (θα μου πεις, ιδρυτής ήσουν, τι θα έλεγες).
Από τις τωρινές μικρές φυλές, όλες γίνανε, αφότου οι παίχτες είχαν μεγαλώσει μέσα στις δυνατές συμμαχίες..
 

DeletedUser

Guest
χαχαχαχα...οταν επαιζα βρε τελεμε τετοια παιχνιδια,εσυ επαιζεs ακομα με τα play mobil:)μιλαs εσυ που πηρεs 20 πολειs απο τη συμμαχια σου βρε καννιβαλε;;χαχαχαχαχα,ημαρτον!!
 

DeletedUser

Guest
Μαστροντοριαν, το τι σου γράφει ο άλλος, μάλλον εσύ δεν κατάλαβες. (και το έχω πει το συστημα εκπαίδευσης στην ελλάδα έχει αφήσει τα παιδιά αμόρφωτα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα).
Τι σου λέει, ότι δεν παίζεται μόνοι σας. Είστε στην υπερσυμμαχία των άλλων αλλά όχι με ισότιμο τρόπο. Δηλαδή, όσο τους βολεύεται σας παίζουν. Από εκεί και πέρα, ενώ σε όλο αυτό το τοπικ μιλάτε υποτιμητικά για την παγκρήτια και το αρχηγό της. Έχετε και συνθήκη ειρήνης μαζί τους και χτυπάτε εμάς μαζί τους. Που άλλωστε είμαστε και η μοναδική συμμαχία που τους πολεμάει ανοιχτά και χωρίς σταματιμό. Τουλάχιστον στο βόρειο τμήμα του χάρτη.
ΘΑ σου πω επίσης, ότι στις 30 πόλεις που είπες, οι 10 ήταν πρώην πόλεις του reddove που δεν είχανε βγάλει στρατό ακόμα γιατί ήταν μόλις 5 μέρες στην κατοχή μας.
Επίσης, το ότι είσαι συμμαχία με τόσους ανενεργούς παίχτες μην το χρησιμοποιείς σαν δικαιολογία, τουλάχιστον όχι σε τοπικ για τις καλύτερες συμμαχίες.
ΥΓ. Για μένα είναι πολύ απλό, αν θέλεις να επικεντρωθούμε σε εσάς, να ζητήσω από παγκρήτια συνθήκη ειρήνης, όπως έχετε εσείς και να δούμε τι θα γίνει. Μην προκαλείτε, παίξτε τώρα που σας χαιδεύουμε γιατί αν αρχίσουν τα χαστούκια, το παιχνίδι θα γίνει βάσανο για εσάς.
ΥΓ2. Εγώ δεν μίλησα σε έντονο ύφος, αλλά μην προκαλείτε..


To εκπαιδευτικο συστημα στην Ελλαδα εχεις δικιο ειναι χαλια και αφηνει τα παιδια αμορφωτα...
Κριμα ομως που και αξιες που θα επρεπε να δινοντε απο ελληνικες οικογενειες στα παιδια τους δεν υπαρχουν πια.....
Τον reddove???
Πω πωωω τι μου θυμισες τωρα ρε συ αληθεια???
Θυμασαι ποτε εχασε τις πολεις του ο Δημητρης?
5 μερες και δεν βγαλατε στρατο???Γτ ειχανε απεργια οι στρατωνες?
Θυμασαι ποτε σας καναμε το μαζικο ντου στις 33-43-34?
Θυμασαι παλι το προηγουμενο ΣΚ ποσες πολεις χασατε?
Βαλτα τωρα ολα αυτα κατω χρονικα και πες μου τι σχεση εχουν.
Ασε να σου πω εγω ο αμορφωτος.
ΚΑΜΙΑ.
Οσο για αυτο που λες να πεις στην Παγκρητεια για συνθηκη...
Και καλα... για να χτυπησετε εμας!!!
Εσεις?
Οι τιτανοτεραστιομεγιστη συμμαχια που στο διαβα της καταστρεφει τα παντα???
Εσεις θελετε συνθηκη με παγκρητιους για να χτυπησετε εμας? Χωρις συνθηκη δεν μπορειτε?
Η μηπως νομιζεις οτι οι Παγκρητιοι ειναι σαν τους ΕΛ για να δεχτουνε κατι τετοιο?
Με τους ΕΛ γτ κανατε συνθηκη φιλε γογο?
για τις τρομερες ικανοτητες τους στο παιδιο της μαχης?
ΟΧΙ φιλε γογο αλλα γτ θελατε καποιους εκτος της 44 ωστε να ανασανετε και λιγο στις αλλες θαλασσες.

Αυτα απο εναν "αμορφωτο" οπως λες αλλα με κατι που εσυ ισως αγνοεις...
ΣΕΒΑΣΜΟ για τους αλλους.

Για μένα, το καλύτερο στην επόμενη έκδοση του παιχνιδιού θα ήταν να μην υπάρχουν θαύματα, να μην υπάρχουν υπερσυμμαχίες και κοινά φόρουμ, και να μην υπάρχουν καθόλου συνθήκες ειρήνης. Κάθε συμμαχία μόνη της και ας κερδίζει κάθε φορά η καλύτερη.

αυτο το λεει ο αρχηγος σας και συμφωνω απολυτα

Μου λες οτι χασαμε 30 πολεις με καμαρι και περηφανια αλλα εσεις πηρατε 11 για τις αλλες πολεις γιατι χαιρεσαι μηπος χαιρεσε που τις υπολοιπες 19 οι οσες ειναι που τις πηραν οι ελληνων και οι παγκριτιοι, δεν λες ποσοι ησασταν που βαρεσατε ολοι μαζι, βαρεσατε αυτη η λαμπρη υπερσυμμαχια που κατα τα αλλα δεν ειστε. Προφανος και το παιχνιδι οταν παιζεται κατω απο τετοιους συσχετισμους χανει την εννοια του και την ομορφια του εγω προτιμω να παρω μια πολη στα ισια απο μια συμμαχια οπως και εχω κανει επανηλημενος και με ιδιαιτερη επιτυχια παρα να μαζεφτουμε ολος ο χαρτης τις 43 και 33 για να χτυπησει συνολο 50 πολεις οπως εγινε στην επιχειρηση που μου λες υπαρχουν παιχτες που φοβουνται αν δεν βλεπουν μονο πρασινα σημαιακια στον χαρτη και με αυτα που εχετε κανει εδω στην 43 - 33 δειχνει αυτο το πραγμα και για εσας.

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΧΑΜΕΝΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΑΠΟ ΜΑΠΕΣ: 31


ΑΝΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ:


-ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ-: 14
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ.: 13
ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ - ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ: 3
GREEK NAVY: 1

Αν θελεις μπορω να σου στειλω στο παιχνιδι τελειως αναλυτικα και με bb codes την λιστα!!!
Και δεν θα δικαιολογηθω που οργανωσαμε κατι που εφερε τετοια αποτελεσματα...
αν δεν κανω λαθος και εσεις με τους συμμαχους σσς κανατε κατι αντιστοιχο σε ολες τις θαλασσες σχεδον και οχι μονο 43-33 αλλα δυστυχως για εσας χωρις τετοια αποτελεσματα.

Από εκεί και πέρα, ενώ σε όλο αυτό το τοπικ μιλάτε υποτιμητικά για την παγκρήτια και το αρχηγό της.
Επειδη ειμαι αμορφωτος βοηθησε με λιγο...
Που και ποιος ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ μιλαει υποτιμητικα για την Παγκρητια και τον αρχηγο της???
Σε παρακαλω δλδ γτ οσο και αν το ξανακοιταω δεν βρισκω κατι!!!

[slo]Έγινε συγχώνευση των μηνυμάτων.
~> SLonE <~[/slo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
πω πω...μην κλαψουριζειs αδερφε και παιξε....

χαχαχαχα...οταν επαιζα βρε τελεμε τετοια παιχνιδια,εσυ επαιζεs ακομα με τα play mobilμιλαs εσυ που πηρεs 20 πολειs απο τη συμμαχια σου βρε καννιβαλε;;χαχαχαχαχα,ημαρ

πω πω ε για αυτο δεν ασχολουμαι με το κεντρικο και κακος ασχοληθηκα πεταγετε ο καθε κατακαυμενος που εχει πολεμησει με κατι ακυρους οταν εδω μιλανε οι συμμαχιες βαρομετρα του σερβερ, να μας πει την αποψαρα του και να το παιξει μαγκια κλανια οταν προσπαθει να γινει μια κουβεντα και απλα διαλυει την κουβεντα. αντε παλι τα ιδια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4322

Guest
... παίξτε τώρα που σας χαιδεύουμε γιατί αν αρχίσουν τα χαστούκια, το παιχνίδι θα γίνει βάσανο για εσάς.

smiley-laughing021.gif


μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα...

Σιγα μην κοψεις κανα δαχτυλο...

Κοιταξτε πρωτα το σβερκο σας που εχει μελανιασει απο τις "φαπες",βαλτε καμια κρεμουλα να στανιαρετε και οποτε θελετε ξαναελατε...

Ξερεις εσυ...
 

DeletedUser3776

Guest
πω πω...μην κλαψουριζειs αδερφε και παιξε....

ποιος εισαι εσυ να με κρινεις?? απο που ξεφυτρωσες??? ποσους ποντους μαχης εχεις??? τους μισους μου??? και ποσες πολεις???? 10 παραπανω!! με ποια συμμαχια χτυπιεσαι??? να μιλαγε ο masterdorian η καθε σπαρτιατης της 43 να μιλαγε ο vrontarxis η οποιοδηποτε ελλ ελλ της 43 να ελεγα και παλι ενταξει αλλα εσυ δεν εχεις κανεναν δικαιωμα για αυτο ασχολησου με την συμμαχια και την θαλασσα σου!!!

ευχαριστω πολυ και ελα να μου μαθεις εσυ το παιχνιδι αφου παιζεις τοσα παιχνιδια!!!
 

DeletedUser

Guest
ποια χρονιά πέσαν οι δίδυμοι πύργοι ;;;

[slo]+10 πόντοι για Spam.
Παρακαλώ μην γράφετε αν δεν έχετε κάτι να προσφέρετε στη συζήτηση.
- SLonE -[/slo]

Αυτό δεν είναι μομφή για την Παγκρήτια ε;; Αλλά είπαμε είσαι και αμμόρφωτος και αστοιχείωτος. Δες τώρα και όλο αυτό το διάστημα πόσες πόλεις σας πήραμε εμείς;;; Σύγκρινε λίγο πόσες πόλεις σας έχουμε πάρει στην 43 που ηγεμονεύεται και πόσες έχετε πάρει εσείς από εμάς στη 44 που ηγεμονεύουμε εμείς.
Επίσης, το άλλο το παιδάκι, ας έρθει να δει το σβερκο μου. Αν είναι μελανιασμένο. Ειδικά από τους σπαρτιάτες, ναι με λυσσάξανε, δεν μπορώ να πάρω ανάσα. Και έχω και πόλη μέσα στον πυρήνα τους στη 44. Έλα εσύ σε πυρήνα μας μέσα να δεις ξύλο που θα φας. Αλλά υπάρχει και μία διαφορά ποιότητας. Δες το πρώτο μου ποστ πριν αρχίσετε να προκαλείται και θα καταλάβεις.
Ούτε έχω μεγάλη ιδέα για τη συμμαχία μου ούτε τίποτα. Ξέρω τι συμμαχία έχουμε, απλά βλέπω και τους άλλους και λέω ότι είμαστε καλά. Αν εσύ νομίζεις ότι έχεις την καλύτερη φυλή, πέρα από ανόητος είσαι και γελασμένος. Εγώ δεν θεωρώ την φύλη μου την καλύτερη. Κι αν θέλεις να μάθεις γιατί έκανα συνεργασία με τους ΕΛ θα σου το πω ανοιχτά.
Γιατί ήταν η μόνη συμμαχία που δεν ήθελε να μπει στο πλευρό της υπερσυμμαχίας. Ενώ όλες οι κοτούλες τρέξατε. Να μπείτε κάτω από τις φτερούγες τους. Δεν με νοιάζουν οι λόγοι τους. Απλά είπαμε ότι εφόσον όλοι οι άλλοι ενώθηκαν εναντίον μας, ας έχουμε τουλάχιστον ένα μέτωπο κλειστό.
Και θα το έχεις διαπιστώσει, ότι όταν η συμμαχία μου χτυπάει δεν θέλει παρέα για να έχει αποτέλεσμα. Σε αντίθεση με εσάς, που αν δεν βαρέσετε 4-5 φυλές δεν κάνετε τίποτα. Και τώρα κάνετε και τους καμπόσους. Κατά την παροιμία εβγαλε η μύγα κ***.
Η τεράστια φυλή των σπαρτιατών χτιστών, που έχει μαζέψει σε 10 μήνες ούτε τους διπλάσιους πόντους επίθεσης από ότι μαζέψαμε εμείς σε λιγότερο από μήνα...
 

DeletedUser

Guest
Αυτό δεν είναι μομφή για την Παγκρήτια ε;; Αλλά είπαμε είσαι και αμμόρφωτος και αστοιχείωτος. Δες τώρα και όλο αυτό το διάστημα πόσες πόλεις σας πήραμε εμείς;;; Σύγκρινε λίγο πόσες πόλεις σας έχουμε πάρει στην 43 που ηγεμονεύεται και πόσες έχετε πάρει εσείς από εμάς στη 44 που ηγεμονεύουμε εμείς.
Επίσης, το άλλο το παιδάκι, ας έρθει να δει το σβερκο μου. Αν είναι μελανιασμένο. Ειδικά από τους σπαρτιάτες, ναι με λυσσάξανε, δεν μπορώ να πάρω ανάσα. Και έχω και πόλη μέσα στον πυρήνα τους στη 44. Έλα εσύ σε πυρήνα μας μέσα να δεις ξύλο που θα φας. Αλλά υπάρχει και μία διαφορά ποιότητας. Δες το πρώτο μου ποστ πριν αρχίσετε να προκαλείται και θα καταλάβεις.
Ούτε έχω μεγάλη ιδέα για τη συμμαχία μου ούτε τίποτα. Ξέρω τι συμμαχία έχουμε, απλά βλέπω και τους άλλους και λέω ότι είμαστε καλά. Αν εσύ νομίζεις ότι έχεις την καλύτερη φυλή, πέρα από ανόητος είσαι και γελασμένος. Εγώ δεν θεωρώ την φύλη μου την καλύτερη. Κι αν θέλεις να μάθεις γιατί έκανα συνεργασία με τους ΕΛ θα σου το πω ανοιχτά.
Γιατί ήταν η μόνη συμμαχία που δεν ήθελε να μπει στο πλευρό της υπερσυμμαχίας. Ενώ όλες οι κοτούλες τρέξατε. Να μπείτε κάτω από τις φτερούγες τους. Δεν με νοιάζουν οι λόγοι τους. Απλά είπαμε ότι εφόσον όλοι οι άλλοι ενώθηκαν εναντίον μας, ας έχουμε τουλάχιστον ένα μέτωπο κλειστό.
Και θα το έχεις διαπιστώσει, ότι όταν η συμμαχία μου χτυπάει δεν θέλει παρέα για να έχει αποτέλεσμα. Σε αντίθεση με εσάς, που αν δεν βαρέσετε 4-5 φυλές δεν κάνετε τίποτα. Και τώρα κάνετε και τους καμπόσους. Κατά την παροιμία εβγαλε η μύγα κ***.
Η τεράστια φυλή των σπαρτιατών χτιστών, που έχει μαζέψει σε 10 μήνες ούτε τους διπλάσιους πόντους επίθεσης από ότι μαζέψαμε εμείς σε λιγότερο από μήνα...

Στο τοπικ μπηκα γτ ακουσα οτι ο Κριτικοφ εφαγε μπαν επειδη απαντησε σε σπαμ του επιμενιδα οποτε δεν μπηκα καν στην διαδικασια να διαβασω τι εγραψε ο επι!!!
Ηγεμονευουμε στην 43???
Μου συγκρινεις τις 100 πολεις διαφορα (γτ μεχρι πριν λιγες μερες τοση διαφορα ειχαμε) με τις 898 που εχετε εσεις διαφορα στην 44?
Πλακα μας κανεις?
Παντως οι θαλασσαρχες σου που εχουμε μιλησει στο σκαιπ ποσες φορες ειχαν αλλη αποψη για την 43 που μας θεωρουσαν ισοδυναμους.
Χαιρομαι παντως που ο αρχηγος της συμμαχιας τους δινει σε μας τον ψηφο εμπιστοσυνης του θεωρωντας μας και ηγεμονια στην 43!!!
Σε υπερσυμμαχια οι Σπαρτιατες???
Με τους navy ειμαστε μαζι σαν φορουμ φιλε μου και με καμια αλλη συμμαχια.
Σορρυ κιολας που εχουμε καλες σχεσεις και συνεργαζομαστε και με αλλες φιλικες συμμαχιες, δεν ξεραμε να σας ρωτησουμε πρωτα αν μας το επιτρεπετε.
Για ποιες 4-5 φυλες μιλας???
Καναμε ενα χτυπημα στην 43 και στην 33 παρεα ουσιαστικα με τους Ελευσις και μια παρεα παιδιων απο τους Απαραδεκτους που τοτε ηταν στους παγκρητιους.
Και εμεις απο Σπαρτιατες βαρεσαμε μονο 7-8 ατομα!!!
Δεν ειχαμε μαζικη συμμετοχη στην επιχειρηση για δικους μας λογους.
Παρολα αυτα λοιπον καταφεραμε και σας πηραμε σε ενα χτυπημα 2 θαλασσων τις 3πλασιες πολεις απο το αντιστοιχο δικο σας χτυπημα μαζι με ΕΛ σε ολες τις θαλασσες!
Ενα θα σου πω και κρατα το καλα.
Εμεις σαν συμμαχια φοραμε παντελονια!!!
Δεν γλυφουμε εκει που φτυναμε...
Και αν δεν ξερεις γτ πραγμα μιλαω τοτε δεν ξερεις καλα την διπλωματια των μελων σου.

Αλλά είπαμε είσαι και αμμόρφωτος και αστοιχείωτος.

Καποιος admin θα επεμβει στον μαγκα του πληκτρολογιου για τους χαρακτηρισμους του???
 

DeletedUser

Guest
Για την έκκλισή σου στους αντμιν, χρησιμοποίησα χαρακτηρισμούς για εσένα που χρησιμοποίησες κι εσύ. Υπερσυμμαχία, τονίζω τις συμμαχίες που έγραψες ότι κινηθήκατε μαζί στην επιχείρηση... Νομίζω συνεννοούμαστε, άλλωστε έχεις συνθήκη ειρήνης με όλη την υπερσυμμαχία και έγραψα την άποψή μου, για τη σχέση σας μαζί τους.
Εγώ εκφράζω την επίσημη θέση της συμμαχίας μου. Εσείς λέτε πολλά και αφήνετε να εννοηθούν άλλα τόσα. Τα έχω συζητήσει και με τον αρχηγό σας που τον εκτιμώ ιδιαίτερα. Και σου το είπα αν προσέξεις, δεν ανέβασα εγώ τους τόνους αλλά εσύ. Και αν διαβάσεις καλύτερα τα μηνύματα, θα μου δώσεις και σε άλλα πράγματα δίκιο. Γιατί από όσα ξέρω δεν είσαι υδροκέφαλος. Τελοσπάντων, αφού ζήτησες και την καταδίκη μου, μπορούμε να συνεχίσουμε και τετ α τετ τη συζήτηση.
Α, επίσης, εγώ δεν χρησιμοποίησα εκφράσεις τύπου μαγκας του πληκτρολογίου... Όταν δεν γνωρίζω προσωπικά έναν άνθρωπο, δεν κρίνω το χαρακτήρα του και την ντομπροσύνη του πίσω από το pc. Άντε γιατί εμείς οι μπουζουξήδες δε σηκώνουμε προσβολές..
 

DeletedUser4322

Guest
Δες το πρώτο μου ποστ πριν αρχίσετε να προκαλείται και θα καταλάβεις.
Ούτε έχω μεγάλη ιδέα για τη συμμαχία μου ούτε τίποτα. Ξέρω τι συμμαχία έχουμε, απλά βλέπω και τους άλλους και λέω ότι είμαστε καλά.
Aπο το προφιλ της Συμμαχιας σου...

"ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ MAPA ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΝΕ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ "ΤΗΕ MAPA RELOADED"
ΜΕ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΜΑΠΕΣ-ΦΑΠΕΣ!!! ΣΚΥΨΤΕ ΣΒΕΡΚΟ ΛΟΙΠΟΝ!!!

KOΣΜΕ GAMMA ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΦΙΛΗ ΣΟΥ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ: ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ...
"

smiley-taunt001.gif
smiley-taunt001.gif
smiley-taunt001.gif


Αν εσυ,καθε αποψη που ειναι διαφορετικη απο τη δικη σου την θεωρεις προκληση,δικο σου προβλημα...
Ο πρωτος που προκαλεσε εδω μεσα ησουν εσυ...

Η επαρση και η μεγαλοστομια ηταν κατι που σας χαρακτηριζε διαχρονικα αλλωστε σαν συμμαχια...

Και κατι τελευταιο,χαρακτηρισμους τυπου "παιδακι" κρατα τους για εκει που σε παιρνει...

Στο σπιτι σου...!!!!
 

DeletedUser

Guest
Για την έκκλισή σου στους αντμιν, χρησιμοποίησα χαρακτηρισμούς για εσένα που χρησιμοποίησες κι εσύ. Υπερσυμμαχία, τονίζω τις συμμαχίες που έγραψες ότι κινηθήκατε μαζί στην επιχείρηση... Νομίζω συνεννοούμαστε, άλλωστε έχεις συνθήκη ειρήνης με όλη την υπερσυμμαχία και έγραψα την άποψή μου, για τη σχέση σας μαζί τους.
Εγώ εκφράζω την επίσημη θέση της συμμαχίας μου. Εσείς λέτε πολλά και αφήνετε να εννοηθούν άλλα τόσα. Τα έχω συζητήσει και με τον αρχηγό σας που τον εκτιμώ ιδιαίτερα. Και σου το είπα αν προσέξεις, δεν ανέβασα εγώ τους τόνους αλλά εσύ. Και αν διαβάσεις καλύτερα τα μηνύματα, θα μου δώσεις και σε άλλα πράγματα δίκιο. Γιατί από όσα ξέρω δεν είσαι υδροκέφαλος. Τελοσπάντων, αφού ζήτησες και την καταδίκη μου, μπορούμε να συνεχίσουμε και τετ α τετ τη συζήτηση.
Α, επίσης, εγώ δεν χρησιμοποίησα εκφράσεις τύπου μαγκας του πληκτρολογίου... Όταν δεν γνωρίζω προσωπικά έναν άνθρωπο, δεν κρίνω το χαρακτήρα του και την ντομπροσύνη του πίσω από το pc. Άντε γιατί εμείς οι μπουζουξήδες δε σηκώνουμε προσβολές..


Τους τονους τους ανεβασες Υπονοώντας οτι ειμαι αμορφωτος.
Και εγω σου ειπα οτι σου λειπετε ο Σεβασμος, προφανως επειδη δεν με σεβαστηκες οταν υπονοησες οτι ειμαι αμορφωτος χωρις να με ξερεις.
Στην συνεχεια εγραψες:

είσαι και αμμόρφωτος και αστοιχείωτος.
!
Εκει λοιπον παυεις να το εννοεις και πλεον χρησιμοποιεις χαρακτηρισμους!
Οταν λοιπον χρησιμοποιεις τετοιες εκφρασεις χωρις να γνωριζεις τον χαρακτηρα του και την ντομπροσυνη ενος ανθρωπου οπως λες και εσυ τοτε δικαιως αποκτας τον τιτλο του μαγκα του πληκτρολογιου γτ πουλας μαγκια....
Και γιαυτο και θα το ξαναπω οτι πρεπει οι admin να κανουν κατι γιαυτο!!!
Τωρα βεβαια αν θελεις να κανουμε αυτην την κουβεντα τετ α τετ οπου και εκει θα εισαι ελευθερος να χρησιμοποιησεις οτι χαρακτηρισμο θελεις πολυ ευχαριστως να το κανονισουμε με καποιο μνμ στο παιχνιδι.
Φιλικα και χωρις καμια διαθεση για παραπερα κουβεντα στο φορουμ MasterDorian - Νικος!
 

DeletedUser

Guest
ΖDENKO, μαζί σου δεν μιλάω. Ήρθες στο πρώτο μήνυμά σου είπες τη χαζομάρα σου και δεν με ενδιαφέρει καν. Και για μένα, παιδάκι είσαι γιατί ως τέτοιο συμπεριφέρεσαι.


Νίκο είχες δίκιο, ήμουν ειρωνικός, και το έχω αυτό σαν χαρακτηριστικό, όταν ο άλλος ανεβάζει τους τόνους, ειδικά ως αναφορά το παιχνίδι, ειδικά στηρίζοντας το σκεπτικό του σε ανακρίβειες.
Αλλά επίσης, δείτε τα δύο πρώτα ποστ μου σε τι ύφος είναι. Και πως απαντάς εσύ Νίκο από κάτω. Για να δεις ποιος προκάλεσε πρώτος. Και αν σε πείραξε τόσο το αμόρφωτος και η ειρωνεία μου, που σε αυτό στέκεσαι, το παίρνω πίσω. Αρκεί να πάρεις κι εσύ τις προσβολές περι μαγκα του πληκτρολογίου....
 

DeletedUser

Guest
ΖDENKO, μαζί σου δεν μιλάω. Ήρθες στο πρώτο μήνυμά σου είπες τη χαζομάρα σου και δεν με ενδιαφέρει καν. Και για μένα, παιδάκι είσαι γιατί ως τέτοιο συμπεριφέρεσαι.


Νίκο είχες δίκιο, ήμουν ειρωνικός, και το έχω αυτό σαν χαρακτηριστικό, όταν ο άλλος ανεβάζει τους τόνους, ειδικά ως αναφορά το παιχνίδι, ειδικά στηρίζοντας το σκεπτικό του σε ανακρίβειες.
Αλλά επίσης, δείτε τα δύο πρώτα ποστ μου σε τι ύφος είναι. Και πως απαντάς εσύ Νίκο από κάτω. Για να δεις ποιος προκάλεσε πρώτος. Και αν σε πείραξε τόσο το αμόρφωτος και η ειρωνεία μου, που σε αυτό στέκεσαι, το παίρνω πίσω. Αρκεί να πάρεις κι εσύ τις προσβολές περι μαγκα του πληκτρολογίου....


Με μεγαλη μου ευχαριστηση να ανακαλεσω, μιας και δεν με ενδιαφερει κανενος ειδους αντιπαραθεση με κανεναν ανθρωπο ενω τρεχουν πολυ πιο σημαντικα προβληματα στην ζωη μου.
Ποσο μαλλον αν αυτη η αντιπαραθεση εχει ως βαση ενα παιχνιδι του οποιου η μοναδικη χρησιμοτητα ειναι να με διασκεδαζει και να με κανει να ξεχνιεμαι!
 

DeletedUser4322

Guest
Ήρθες στο πρώτο μήνυμά σου είπες τη χαζομάρα σου και δεν με ενδιαφέρει καν. Και για μένα, παιδάκι είσαι γιατί ως τέτοιο συμπεριφέρεσαι.


Νίκο είχες δίκιο, ήμουν ειρωνικός, και το έχω αυτό σαν χαρακτηριστικό, όταν ο άλλος ανεβάζει τους τόνους, ειδικά ως αναφορά το παιχνίδι, ειδικά στηρίζοντας το σκεπτικό του σε ανακρίβειες.
Αλλά επίσης, δείτε τα δύο πρώτα ποστ μου σε τι ύφος είναι. Και πως απαντάς εσύ Νίκο από κάτω. Για να δεις ποιος προκάλεσε πρώτος. Και αν σε πείραξε τόσο το αμόρφωτος και η ειρωνεία μου, που σε αυτό στέκεσαι, το παίρνω πίσω. Αρκεί να πάρεις κι εσύ τις προσβολές περι μαγκα του πληκτρολογίου....

Το ποιος γραφει χαζομαρες και ποιος προκαλει ασυστολα εδω μεσα μπορει να το καταλαβει κι ενα 10χρονο αν διαβασει τις 3 προηγουμενες σελιδες του νηματος...

ΖDENKO, μαζί σου δεν μιλάω.
Δεν θα κλεισω ματι το βραδυ...

Υ.Γ. Η βλακεια ειναι ανικητη...
 

DeletedUser

Guest
MasterDorian μη με κανεις να γυρισω εχω εξεταστικη....:mad:

Παιδια να σοβαρευτουμε λιγο, οτι γινεται στη 43 ειναι κυριως στη νοτια 43 που εχουν μεινει 3 παικτες κ παρολα αυτα δεν τα παρατανε. στη βορεια 43 δεν ξερω τι γινεται τωρα αλλα επι μηνες τα παιδια ειχαν σουζα τη μιση θαλασσα.
Οσο κ να υπεριφανευεστε ακομα θυμαμαι τις 7 μερες που ειχα σπαρτιατες κ παγκριτιους σε συνεχομενες εξεγερσεις κ δεν επαιρνα πολη γιατι δεν ειχα ποντους μαχης (βλεπεις με τις γιορτες πολεις ειχα τσακωθει) κ τις 10 μερες που ημουν μονη μου εκτος διακοπων πριν ενα διμηνο σε ολη τη νοτια 43 κ δεν επεσε καμια πολη. MasterDorian τοτε δεν ειμασταν γειτονοπουλα, ουτε οταν ειχα 3 πολεις σε εξεγερση κ αντι να τις χασω επαιρνα κανα 2 ακομα για να σπασω το ηθικο αυτων που βαρουσαν.

Σεβομαι τους Σπαρτιατες σαν συμμαχια για τον τροπο που φερθηκαν οταν χρειαστηκε να φυγουμε, δεν συνεχισα για δικους μου λογους, αλλα οπως κ να το κανουμε στα 2-3 ατομα που επιμενουν να παιζουν μιση θαλασσα μονοι τους, νομιζω οτι ενα μπραβο το αξιζουν γιαυτον κ μονο το λογο. αλλωστε αν φυγουν αυτοι εσεις μετα τι θα παιζετε? τις κουμπαρες?

Οσο για καλυτερη συμμαχια κ αρχηγο εξαρταται πως το βλεπει κανεις. οι μαπα εγιναν για χαβαλε κ για να παιξουμε πολεμο οσο αντεχαμε, δεν εγιναν για να κατακτησουν τον σερβερ, σκασιλα τους!! υπο αυτη την εννοια λοιπον προτιμω τη συμμαχια που ειχα γιατι κυριαρχουσε ο ΧΑΒΑΛΕΣ σε ενα ΠΑΙΧΝΙΔΙ. τωρα απο θεμα στρατηγικης θα σας γελασω αλλα νομιζω οτι αν εβγαζαν τους ελ ελ απο τη μεση (οχι Vrodarxis δεν παιζει να σε συμπαθησω οσος καιρος κ να περασει, εσυ κ το καννις μου καθεστε στο στομαχι οχι σαν παικτες αλλα σαν χαρακτηρες) θα ψηφιζα Σπαρτιατες κ αυτο γιατι εκατσαν κ εμαθαν το παιχνιδι!

Φιλικα Δημητρα (κακο πραγμα η αυπνια, διαβαζεις παλια φορουμ)
 

DeletedUser

Guest
Αυτό Δήμητρα είναι πολύ σωστό που λες. Αλλά κοίταξε να δεις, πλέον, επειδή με γνωρίζεις και σαν χαρακτήρα, δεν θα το χρησιμοποιούσα σαν δικαιολογία. Είμαστε υπεύθυνοι και για τις αδυναμίες μας, και κυρίαρχα υπεύθυνοι να τις λύσουμε. Άρα δεν θα χρησιμοποιούσε ποτέ σαν δικαιολογία, ότι ο δικός σου λογαριασμός άλλαξε χέρια, ότι ο χάσαμε άλλους δύο από τους καλύτερους παίχτες μας στην περιοχή. Είμαστε μια ισχυρή συμμαχία, και πρέπει αυτά τα κενά να τα αναπληρώσουμε. Φτάσαμε τις 1100 σχεδόν πόλεις στη 44 που πριν ενωθούν Παγκρήτιοι και απαράδεκτοι, ήταν αδιανόητο για μία θάλασσα. Τελοσπάντων, λίγο νόημα έχει αυτή η συζήτηση. Καλύτερη φυλή για μένα δεν υπάρχει. Είπα προτιμούσα τους χμερ. Για ευνόητους λόγους. Η συνέχεια στις μικρές μας μάχες μέσα στο παιχνίδι. Και για όσους δεν μπορούν να κλείσουν μάτι, η συνέχεια στις οθόνες τους...;)
 

DeletedUser

Guest
καλύτερη συμμαχία δεν υπάρχει μην τρελαθούμε ο καθένας θα υποστηρίξει την δικιά του για ευννόητους λόγους αν θέλω να μάθω ποιά είναι η καλύτερη συμμαχία θα το ανοίξω το πόστ στο κόσμο α να μου απαντήσουν παιδιά που δεν παίζουν τον γ αλλά διαβάζουν το φόρουμ για να έχουμε αντικειμενικότητα..
τέλοςπάντων αυτό που ήθελα ήταν οι απόψεις σας περι υπερσυμμαχιών όχι ποια θα κερδίσει αλλά ποιά θα διαλυθεί πρώτη λο΄γω διαφωνιών χε χε χε ..
 
Κορυφή