Grepolis 2.0!!!

DeletedUser4521

Guest
προβληματα

εγω οταν ειχα γραφει στον beta server world 3 η εκδοση ειχε καποια προβληματα και δεν ηταν ευκολη στην χρηση και δεν μου φανηκε ωραιο ελπιζω εδω που θα μπει στους ιδιους κοσμους να λειτουργει σωστα
 

DeletedUser

Guest
[kin]Γι' αυτό είχε δημιουργηθεί ο ΒΕΤΑ, για να εντοπιστούν τυχόν προβλήματα και να επιδιορθωθούν... [/kin]
 

DeletedUser

Guest
καλη φαση η αναβαθμιση στο 2.0 απλα για να γινει το παιχνιδι πιο συλλογικο καλο ειναι να υπαρχουν τα 7 θαυματα (wonders), αλλα και οι 12 Θεοι του Ολυμπου μαζι με τα μυθικα στρατευματα τους ετσι για να εχει και ποιο πολυ στραγικη ο πολεμος. Τα ερωτηματα ομως που θελω να παραθεσω ειναι τα εξης :.....

1ον- Αν καποιος παιχτης βοηθα πιο πολυ στην κατασκευη του θαυματος ευνοειται περισσοτερο ?.

2ον- Τι θα γινεται ομως σε περιπτωση που φυγει ο παιχτης απο την συμμαχια, σε σχεση με το θαυμα που τοσο θα εχει συμβαλλει στην υλοποιηση του ?.

3ον- Κατι πρεπει να γινει ρε παιδια και με με την αλλαγη των στρατευματων μας που θελουμε ν΄αλλαξουμε σε περιπτωση λαθους κατασκευης μας, οπως δηλαδη γινεται και αυτη την στιγμη και με τα κτιρια .

Παντως το θεμα κατ΄ εμε δεν ειναι τα θαυματα σαν κυριο θεμα στην αναβαθμιση, αλλα οτι χρειαζομαστε εδω ΄μεσα και τους 12 Θεους στην αναβαθμιση που προκειται να γινει, για να υπαρχει μεγαλη ποικιλια σε στρατηγικες πολεμων . Το λεω αυτο γιατι υπαρχουν πολλοι παιχτες με ανω των 30 - 50 πολεων που φανταστειτε τωρα μονο με 4 θεους αυτη την στιγμη ποσο ευκολα γεμιζει η ευνοια ....Παντως αν εχεις ολους τους Θεους του Ολυμπου το παιχνιδι θα γινεται πολυ ποιο ομαδικο πανω σε θεματα οργανωσης και στρατηγικης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
[kin]Τις ιδέες σου για τους 12 θεούς και τα στρατεύματα προσωπικά τις βρίσκω πολύ καλές και θα ήθελα να τις συζητούσαμε σε ένα ανεξάρτητο θέμα ώστε να ακουστούν κι άλλες απόψεις και αν τις βρουν αρκετοί παίκτες χρήσιμες να τις προωθήσουμε...

[/kin]
 

DeletedUser

Guest
Χαιρομαι που το ακουω φιλε kinder θα χαρω κι εγω να το συζητησουμε το θεμα με ολα τα παιδια εδω ΄μεσα και ν΄ακουστουν ολες οι γνωμες. Αυτο παντως με τα στρατευματα που λεω δινει ακομη μεγαλυτερη βαση στην παραπλανηση της κατασκοπειας ετσι ωστε να μην ξερει και ο αντιπαλος το τι στρατευμα εχεις καθε εβδομαδα, ενω τωρα κανουν ολοι 1 κατασκοπεια και μετα επαναπαυονται για πολυ καιρο. Καλο θα ειναι να δυσκολεψει λιγο ο πολεμος και να ευνοηθει ο αμυνομενος με λιγοτερες πολεις (πιστευω οτι δεν εχουμε ολοι μας την πολυτελεια να παιζουμε συνεχεια με premium), ετσι ωστε να παιζουμε πιο ισορροπημενα και με πιο ομαδικες χειρουργικες κινησεις .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΥΣ 12ΘΕΟΥΣ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ.
ΠΧ ΣΤΗΝ ΙΛΙΑΔΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΘΕΟΙ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΥΣ ΗΡΩΕΣ Η ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΣΤΟ ΝΟΣΤΟ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ (ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΡΜΗΣ).

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΚΑΘΕ ΘΕΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΘΕ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΑ.
ΠΧ Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΩΝ ΦΑΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΟΙ ΔΙΗΡΕΙΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ.

Η ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕ ΜΙΑ ΜΑΚΡΙΝΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΙΣΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ 2 Η ΚΑΙ 3 ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΟΝΟΜΑΣΙΕΣ(ΑΧΑΙΟ - ΤΡΩΕΣ ΚΤΛ)ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ.
ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΙΣ ΑΠΟ 6 ΘΕΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΕΙΝΑΜΕΙΣ.

ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ ΣΤΟ GREPOLIS.
ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ GREPOLIS ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΣΥΝΦΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ.
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΕΜΠΝΕΥΣΗ :p
 

DeletedUser

Guest
aporia

to grepolis 2.0 θα ειναι αναβαθμισοι του κανονικου grepolis η θα ειναι καινουργιο παιχνιδι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
αναβαθμιση.με καλητερα γραφικα,θαυματα,θεο αρη και αλλα που θα τα δεις σε 9 μερες,5 ωρες,31 λεπτα!
 

DeletedUser

Guest
ερώτηση

όταν λέμε οι καλύτεροι παίχτες πάνε σε κόσμο ηρώων τι ακριβλως εννοούμε;
Μόνο τα μέλη της νικήτριας συμμαχίας ή και άλλοι;
 

DeletedUser

Guest
to grepolis 2.0 θα ειναι αναβαθμισοι του κανονικου grepolis η θα ειναι καινουργιο παιχνιδι

[kin]Στους ήδη υπάρχων κόσμους θα γίνει απλά μια αναβάθμιση και θα συνεχίσουν όλα κανονικά... σε καλύτερο φυσικά περιβάλλον...[/kin]
 

DeletedUser

Guest
Παρατήρηση

Το grepolis 2 είναι απλά τέλειο.
Νομίζω όμως ότι θα μπορούσατε να έχετε το παράθυρο της επισκόπισης πόλης πιο μεγάλο...:confused:

Μεγάλες αλλαγές είδα στα παρακάτω σημεία:

Ναός: Άδης
Χάρτης Νησιού: Σε φόντο
Πόλη: Πιο φωτεινή και φιλική προς τον παίχτη
Φάρμα: Πολύ καλύτερο σύστημα "Farming"
Ακαδημία, Κατασκοπία: Τώρα η κατασκοπία, ανακαλύπτεται στην ακαδημία και δεν υπάρχει αυτόματα μόλις φτιαχτεί η σπηλιά.
Στρατώνες: Έχουν διαφορετικές απαιτήσεις κτηρίων.

Ελπίζω η έκδοση 2 να λάβει υπόψην της τα λόγια μας ώστε να είναι πιο επιτυχημένη.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

DeletedUser

Guest
μακαρι της νηκιτριας συμμαχιας...να πηγαινουν στον κοσμο των ηρωων να παω κι εγω.:h:p
 

DeletedUser1096

Guest
Ακαδημία, Κατασκοπία: Τώρα η κατασκοπία, ανακαλύπτεται στην ακαδημία και δεν υπάρχει αυτόματα μόλις φτιαχτεί η σπηλιά.

δεν ειναι ακριβως αυτο
υπαρχει στην ακαδημια ο κατασκοπος αλλα απλα ανακαλυπτοντας αυτη την ερευνα η κατασκοπεια παει πιο γρηγορα
οταν χτισεις σπηλια οι κατασκοπειες ισχυουν κανονικα
 

DeletedUser1640

Guest
Καλημέρα,
το γκρέπολις 2.0 θα ειναι απλή αναβάθμιση συνεπώς και οι πόλεις μας κλπ θα παραμείνουν ως΄έχουν στον κόσμο αλφα
 

DeletedUser

Guest
Εγω δεν ξερω τιποτα απλα θα τα μαθω ολα οταν ενεργοποιηθει η νεα εκδοση!
 
Κορυφή