-2.0

  • Δημιουργός θέματος Renegade
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser8137

Guest
Τα αποτελέσματα είναι απ όλους τους κόσμους, εκτός του Ητα που έγινε χωριστά λόγο προβλήματος.

Για 7 κόσμους που υπήρχε η ψηφοφορία, η συμμετοχή ήταν μικρή.
Εφόσον δεν ασχολήθηκαν οι υπόλοιποι παίχτες να ψηφίσουν βγήκε αυτό το αποτέλεσμα.
Στα συμμαχικά φόρου πολλοί ψήφισαν, αναρωτηθήκατε αν πήγαν και στην κανονική ψηφοφορία να ψηφίσουν ή βαριοντουσαν;
εφοσον εχει γινει συνολικη ψηφοφορια ολων των κοσμων ταυτοχρονα αυτο ειναι πολυ ανευθυνο εκ μερους τις εταιριας....θα επρεπε να γινονται ψηφοφοριες ανα κοσμο....στον κοσμο Γ που ειμαι, μεσα σε 4 ωρες η κοινη ψηφοφορια ειναι 167 κατα της αναβαθμισης και 19 μολις υπερ με οσους "παλιους" και "εμπειρους" παιχτες εχουν ψηφισει να δηλωνουν κατα....τυχαιο????....τα αποτελεσματα μεχρι στιγμης μιλανε απο μονα τους.....ειναι μεγαλο λαθος επειδη μπορει σε εναν κοσμο να ψηφισαν 100% υπερ της αναβαθμισης (πραγμα που αμφισβητω ετσι και αλλιως εκτος και αν μπηκαν στην ψηφοφορια και οι κοσμοι οπου ηδη εφαρμοζεται η νεα εκδοση (ωραιο κολπο θα ηταν)) να επιβαλλεται η αναβαθμιση και σε αλλους κσομους οπου η πλειοψηφια ψηφισε κατα της αναβαθμιση...
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
εφοσον εχει γινει συνολικη ψηφοφορια ολων των κοσμων ταυτοχρονα αυτο ειναι πολυ ανευθυνο εκ μερους τις εταιριας....θα επρεπε να γινονται ψηφοφοριες ανα κοσμο....
Σε αυτό έχεις ένα δίκιο αλλά το όλο σκηνικό ήταν ή θα γίνει σε όλους ή σε κανέναν. Οπότε δεν είχε και νόημα να γίνει ανά κόσμο.

στον κοσμο Γ που ειμαι, μεσα σε 4 ωρες η κοινη ψηφοφορια ειναι 167 κατα της αναβαθμισης και 19 μολις υπερ με οσους "παλιους" και "εμπειρους" παιχτες εχουν ψηφισει να δηλωνουν κατα....τυχαιο????....τα αποτελεσματα μεχρι στιγμης μιλανε απο μονα τους.....ειναι μεγαλο λαθος επειδη μπορει σε εναν κοσμο να ψηφισαν 100% υπερ της αναβαθμισης
Όλοι αυτοί τώρα που μπήκε η έκδοση 2.0 ψηφίζουν στα φόρουμ, που ήτανε όλοι αυτοί στην επίσημη ψηφοφορία;
Εγώ ψήφισα όχι γιατί είχα συνηθίσει την παλιά έκδοση και περίμενα ότι αυτό θα κάνουν όλοι, αλλά παραπάνω από τους μισούς δεν ψήφισαν καν και ενδιαφέρθηκαν μόνο μετά την αναβάθμιση.

(πραγμα που αμφισβητω ετσι και αλλιως εκτος και αν μπηκαν στην ψηφοφορια και οι κοσμοι οπου ηδη εφαρμοζεται η νεα εκδοση (ωραιο κολπο θα ηταν)) να επιβαλλεται η αναβαθμιση και σε αλλους κσομους οπου η πλειοψηφια ψηφισε κατα της αναβαθμιση...
Κανένας κόσμος με έκδοση 2.0 δεν έλαβε μήνυμα για την ψηφοφορία.
 

DeletedUser8137

Guest
μπορει να εχεις δικιο οτι οι περισσοτεροι ενδιαφερθηκαν μετα την αναβαθμιση...παντως το θεμα ειναι οτι τωρα που ενδιαφερθηκαν εαν η εταιρια δεν θελει να εχει χασουρα (πραγμα που πιστευω την ενδιαφερει) καλο θα ηταν να επαναφερει (τουλαχιστον σε οποιον κοσμο χρειαζεται (κ δεν νομιζω να της ειναι και τοσο δυσκολο)) την παλια εκδοχη γιατι αλλιως πιστεψτε με πολλοι παιχτες που ηταν μεγαλη εστια "εσοδων" καθως και πολλοι που παιζανε χωρις το premium θα πατησουν διαγραφη.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

phoenix12

Πρώην Game Admin
΄Μπορείτε να στείλετε emails στην εταιρία αναφέροντας ότι είστε κατά της αναβάθμισης, μπορεί έτσι να αλλάξει κάτι.
 

DeletedUser8137

Guest
΄Μπορείτε να στείλετε emails στην εταιρία αναφέροντας ότι είστε κατά της αναβάθμισης, μπορεί έτσι να αλλάξει κάτι.

απλα επειδη αποκλειεται να στειλουν ολοι email...εαν σταλουν τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας ή δωθουν στους admin και τα στειλουν αυτοι????....εκτος του οτι επιβαλλεται οι admin να ενημερωσουν την εταιρια οτι υπαρχουν πολλα παραπονα για την αναβαθμιση....
 

DeletedUser3152

Guest
OXI

Συμπληρώνοντας τα παιδιά που έγραψαν πιο πάνω, θα πω πως μέσα σε μια στιγμή πετάξατε στα σκουπίδια ένα καλό παιχνίδι.
Επειδή παίζαμε αυτό το παιχνίδι και δεν μιλάμε από απόσταση, δε μπορούμε να δεχτούμε πως η πλειονότητα των παικτών ήθελε την αναβάθμιση.
Είναι προφανές ΚΑΙ από το στήσιμο της δήθεν ψηφοφορίας πως προσπαθήσατε να οδηγήσετε τα αποτελέσματα εκεί που εσείς θέλατε .. αν και δεν νομίζω πως σας βγήκε. Οπότε ανοίξατε τον τσελεμεντέ και βουαλά! 66% - λέει - ψήφισαν "ναι".
Που είναι?
Δείξτε τους!
Βρείτε τους αν μπορείτε!
...
Δικό σας το παιχνίδι, ότι θέλετε κάνετε. Σεβαστό.
...
Να το χαίρεστε! ;)
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Εμείς ασφαλώς και τους ενημερώνουμε, δεν είναι το ίδιο όμως να τους τα λέμε εμείς και το ίδιο να τους τα λέει ο "πελάτης" απευθείας.

Ασφαλώς και δεν μπορούν να στείλουν όλοι email, μπορούν να στείλουν οι ιδρυτές των συμμαχιών όμως.

Έχετε δικαίωμα να παραπονεθείτε αλλά να το κάνετε στο σωστό μέρος, για να εισακουστείτε, το φόρουμ δεν είναι το κατάλληλο σημείο.
Αυτά που λέτε, την γνώμη σας δηλαδή πρέπει να την πείτε και στην εταιρία, εκεί θα έχετε ανταπόκριση και κάποιο αποτέλεσμα.
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Συμπληρώνοντας τα παιδιά που έγραψαν πιο πάνω, θα πω πως μέσα σε μια στιγμή πετάξατε στα σκουπίδια ένα καλό παιχνίδι.
Επειδή παίζαμε αυτό το παιχνίδι και δεν μιλάμε από απόσταση, δε μπορούμε να δεχτούμε πως η πλειονότητα των παικτών ήθελε την αναβάθμιση.
Είναι προφανές ΚΑΙ από το στήσιμο της δήθεν ψηφοφορίας πως προσπαθήσατε να οδηγήσετε τα αποτελέσματα εκεί που εσείς θέλατε .. αν και δεν νομίζω πως σας βγήκε. Οπότε ανοίξατε τον τσελεμεντέ και βουαλά! 66% - λέει - ψήφισαν "ναι".
Που είναι?
Δείξτε τους!
Βρείτε τους αν μπορείτε!
...
Δικό σας το παιχνίδι, ότι θέλετε κάνετε. Σεβαστό.
...
Να το χαίρεστε! ;)

Η ψηφοφορία δημιουργήθηκε από την εταιρία, το να λες εδώ για ψεύτικα και νοθευμένα αποτελέσματα δεν λέει κάτι.
Χωρίς αποδείξεις μπορείς να το πεις αυτό στην εταιρία (που έχει δικαίωμα να λάβει και νομικά μέτρα);
 

DeletedUser

Guest
e-mail

΄Μπορείτε να στείλετε emails στην εταιρία αναφέροντας ότι είστε κατά της αναβάθμισης, μπορεί έτσι να αλλάξει κάτι.

το e-mail στο οποιο πρεπει να απευθυνθουμε ποιο ειναι ?
επισης πρεπει να στειλουμε e-mail απο αυτο που εχουμε δηλωμενο στο παιχνιδι ?
 

DeletedUser

Guest
ψήφοι

μιας και ψηφίσαμε σε αυτή την παρωδία , μπορούμε τουλάχιστον να έχουμε ένα link με το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας από την εταιρία που διοργάνωνε την ψηφοφορία και όχι απλά ένα τελικό νούμερο "ρητό" και άκρως αμφισβητήσιμο ?
 

DeletedUser

Guest
Όλοι αυτοί τώρα που μπήκε η έκδοση 2.0 ψηφίζουν στα φόρουμ, που ήτανε όλοι αυτοί στην επίσημη ψηφοφορία;
Εγώ ψήφισα όχι γιατί είχα συνηθίσει την παλιά έκδοση και περίμενα ότι αυτό θα κάνουν όλοι, αλλά παραπάνω από τους μισούς δεν ψήφισαν καν και ενδιαφέρθηκαν μόνο μετά την αναβάθμιση.

Πιθανόν να έχεις δίκιο σ' αυτό μια που είμαι μία από τους άνω παίχτες που δεν ψήφισαν στην επίσημη ψηφοφορία λόγω 15ήμερων διακοπών και όταν επέστρεψα ήταν πλέον αργά...

Φαντάζομαι λοιπόν πως έχω δικαίωμα να εισακουστεί και η δική μου ψήφος, έστω καθυστερημένα. Συμφωνώ με την πρότασή σου και εκτιμώ που μας δίνεις και το λινκ να στείλουν ένα μήνυμα οι αρχηγοί της κάθε συμμαχίας που δεν θέλουν την αναβάθμιση.
 

DeletedUser

Guest
Dear Sir/Madam

I have been playing Grepolis for almost a year and recently there has been an update to version 2.This new version is extremely problematic as it is not at all playable because it has got numerous bugs. Moreover most of the players of the older worlds do no agree to this update for the same reasons. Finally,please let me inform you that in some worlds the vote did not happened at all because the technicians had some problems sending the proper message there.For these reasons and since many of us thinking to stop playing this game,we do believe that if we wanted to play to version 2,we would choose the worlds that had already had this edition,I would like to ask you to reconsider your decision on changing the older worlds to this malfunctioned version 2.
Yours Sincerely
JOEDO /zeta

EΓΡΑΨΑ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΑΦΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΑΗΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΦΕΡΑΝ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΚΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΜΕ.ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.
 

DeletedUser7858

Guest
ΟΛΗ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ

ΟΛΗ Η ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΕΙΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΦΙΛΟΙ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΠΛΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ. ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΦΩΝΆΖΟΥΜΕ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΩΣΕΙ 2 ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΞΕΡΕΙ ΠΛΕΩΝ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ.

ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΦΟΝΤΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΧΙ ΣΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ 80% ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ .

ΑΛΛΑ ΣΊΓΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ

ΤΟΜAGIC ΑΠΟ ΕΤΑ
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Μα πότε θα καταλάβετε ότι η ομάδα διαχείρισης αποτελείτε από εθελοντές παίχτες;
Πότε θα καταλάβετε ότι δεν κάνουμε εμείς κουμάντο στην innogames;

Θέλετε να σας βάλω τώρα μια ψηφοφορία για να ψηφίζετε;
Αλλά σας το λέω από τώρα ότι δεν θα έχει καμία απολύτως βαρύτητα για αλλαγή της έκδοσης 2 .
Όχι γιατί δεν θέλουμε αλλά γιατί δεν μπορούμε, γιατί είμαστε εθελοντές και δεν παίρνουμε εμείς αποφάσεις.

Όταν θα καταλάβετε τα παραπάνω, ίσως θα καταλάβετε προς τα του πρέπει να απευθυνθείτε.
 

DeletedUser2754

Guest
Μα πότε θα καταλάβετε ότι η ομάδα διαχείρισης αποτελείτε από εθελοντές παίχτες;
Πότε θα καταλάβετε ότι δεν κάνουμε εμείς κουμάντο στην innogames;

Θέλετε να σας βάλω τώρα μια ψηφοφορία για να ψηφίζετε;
Αλλά σας το λέω από τώρα ότι δεν θα έχει καμία απολύτως βαρύτητα για αλλαγή της έκδοσης 2 .
Όχι γιατί δεν θέλουμε αλλά γιατί δεν μπορούμε, γιατί είμαστε εθελοντές και δεν παίρνουμε εμείς αποφάσεις.

Όταν θα καταλάβετε τα παραπάνω, ίσως θα καταλάβετε προς τα του πρέπει να απευθυνθείτε.

Ναι , να βαλεις.
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Ναι , να βαλεις.

Η τα ελληνικά μου είναι χάλια ή κάποιοι δεν νιώθουν πλήρως.
Πήγαινε στην αγορά και κάνε έναρξη νέου θέματος και μετά έναρξη ψηφοφορίας.
Την ίδια βαρύτητα θα έχει, είτε την κάνεις εσύ είτε εγώ. Αυτό λέω και στην προηγούμενη απάντηση.

Με πιο απλά ελληνικά γιατί τα έλεγα περίπλοκα πριν, δεν θα μετράει, δεν θα αλλάξει τίποτα, δεν είναι επίσημη.

Πόσο πιο απλά να το πω δηλαδή.

ΥΓ. Αυτή είναι και η τελευταία μου απάντηση για το θέμα της ψηφοφορίας.
Συγγνώμη αλλά κουράστηκα.
Καλή συνέχεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser2754

Guest
Η τα ελληνικά μου είναι χάλια ή κάποιοι δεν νιώθουν πλήρως.
Πήγαινε στην αγορά και κάνε έναρξη νέου θέματος και μετά έναρξη ψηφοφορίας.
Την ίδια βαρύτητα θα έχει, είτε την κάνεις εσύ είτε εγώ. Αυτό λέω και στην προηγούμενη απάντηση.

Με πιο απλά ελληνικά γιατί τα έλεγα περίπλοκα πριν, δεν θα μετράει, δεν θα αλλάξει τίποτα, δεν είναι επίσημη.

Πόσο πιο απλά να το πω δηλαδή.

ΥΓ. Αυτή είναι και η τελευταία μου απάντηση για το θέμα της ψηφοφορίας.
Συγγνώμη αλλά κουράστηκα.
Καλή συνέχεια


Δεν ξερω αν τα ελληνικά σου ειναι χαλια ή οχι αλλα τα δικα μου ειναι μιά χαρα και κυρίως δεν θελουμε να σε νιωθουμε αλλα να σε καταλαβαινουμε οταν δινεις λυση στα θέματά μας.
Αν πιστευεις οτι το ιδιο ειναι να κανει μια ψηφοφορία ενας admin με εναν απλο παικτη τοτε σταματα την ερασιτεχνικη σου αυτή ασχολία γιατι εμεις που πληρώνουμε θελουμε ακριβείς τοποθετήσεις και όχι αποποίηση ευθυνών. Το οτι εμεις πληρωνουμε σημαινει οτι καποιος πληρωνεται αρα αυτο τον κανει επαγγελματία. Συνεπώς καποιος εκει θα ειναι. Ή κανω λαθος?
Αν δεν εισαι εσυ αυτος πες μας ποιος ειναι τουλαχιστον για να απευθυνθουμε
 

DeletedUser7858

Guest
Zaitsev Community Manager

Zaitsev
Community Manager

ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ .

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
 

DeletedUser

Guest
ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ?ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΜΑΙΛ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ , Η ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΟΛΗ ΣΧΕΔΟΝ.
 
Κορυφή