-2.0

  • Δημιουργός θέματος Renegade
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Αρνούμενος να δεχθώ τον εμπαιγμό της "δημοκρατικής προπαγάνδας" που ονομάστηκε ψηφοφορία και την επιβολή προαποφασισμένης "επιλογής", αποχωρώ μετά από αρκετό καιρό από ετούτο το παίγνιο.

Ευχαριστώ θερμά όλους τους συμπαίκτες για την συντροφιά και τις ωραίες στιγμές που περάσαμε μέσα στο παιχνίδι αλλά και παράλληλα με το παιχνίδι.

Καλή συνέχεια σε όλους , ότι κι αν κάνετε.

Καλά μυαλά στους "τετραπέρατους" που θεωρούν πως τα ξέρουν όλα και πως κερδίζουν με τους δικούς τους πλάγιους τρόπους, οπές εν ύδωρ.
 

DeletedUser

Guest
Ακολουθουν και αλλοι..

Φιλε μου καλη συνεχεια σε οτι κανεις.Θα ακολουθησουν και αλλοι μετα απο αυτο ολοι εχουμε καταλαβει οτι αυτο θα γινοταν ασχετα με την ψηφοφορια,δε μπορει το 80% τουλαχιστο των συμμαχιων να δηλωνουν οτι απαντησαν οχι και ξαφνικα βρεθηκαμε να παιζουμε ενα παιχνιδι που δε διαλεξαμε.Οταν μπηκαμε να παιξουμε διαλεξαμε το παιχνιδι επειδη εχει πολεμικη στρατηγικη οχι αυτο που καλειται η καθε συμμαχια η παιχτης να κανει τωρα.Και αν σε καποιον κοσμο διαλεξαν την 2.0 ας γινει η αναβαθμιση σε αυτον τον κοσμο για ποιο λογο εγινε η ενωση των αποτελεσματων σε ολους?Αλλοι εχουν δωσει λεφτα και εχουν ξοδεψει χρονο απο τις ζωες τους για να κανουν 100 η οσες πολεις εκαναν γιατι τους αναγκαζουν να πεταξουν αυτον τον κοπο με ενα πατημα κουμπιου?(Διαγραφη)
Ειναι σαν να λενε σε τοσους παιχτες,Αυτο ειναι το παιχνιδι τωρα μπειτε και παιξτε το.
 

DeletedUser5433

Guest
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι βαλατε ψηφοφορια όταν το αποτελεσμα ειταν προκαθορισμενο.Ηεπιλογη ΟΧΙ ειχε σαν αποτελεσμα να μην την δεχετε αμεσως .
Μπορουμε να σας αποδειξουμε κάνοντας φηφοφορια η κάθε συμμαχια και να σας δωσουμε τα πραγματικα αποτελεσματα του κοσμου Γ
Αυτό που σας ενδιαφερει είναι να βαζουμε λεφτα περισσοτερα και όχι η διασκεδαση.
Δηλαδη οποιος εχει μεγαλύτερο πορτοφολι θα είναι και ο κυριαρχος του κοσμου;
Θα πρεπει να μας επαναφερετε στην αρχικη μορφη του παιχνιδιου .
 

DeletedUser

Guest
[kin]Καμία ψηφοφορία δεν ήταν προκαθορισμένη. Οι παίκτες ψήφισαν με προσωπικά κριτήρια ο καθένας και τα αποτελέσματα έχουν ήδη γραφτεί ΕΔΩ. Όσο και να προσπαθήσουν κάποιοι να αποδείξουν το αντίθετο θα είναι πολύ λιγότεροι από αυτούς που επιθυμούν να απολαύσουν την έκδοση 2.0 και ψήφισαν υπέρ της.[/kin]
 

DeletedUser5433

Guest
Ωραια τοτε θα πρεπει να περιμενετε να δειτε τα αποτελεσματα που θα κανουν οι συμμαχιες:h:cool
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΤΟΣΩΝ ΜΗΝΩΝ!!!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΑΙΚΤΩΝ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΖΗΤΑΝΕ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ GREPOLIS 2.0. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ, ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ, ΟΛΟΙ ΕΚΦΡΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΑ ΣΧΟΛΙΑ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΖΩΗ (ΣΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΥΓΝΩΜΟΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ)! ΟΛΗ Η ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΡΑΧΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΓΕΣΙΕΣ ΤΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΣΥΜΜΑΧΙΩΝ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΝ ΕΠΙ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΕΤΑΧΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΚΑΛΑΘΟ ΤΩΝ ΑΧΡΗΣΤΩΝ!

ΥΓ: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΑΤΕ.
 

DeletedUser

Guest
Σεβαστο και αυτο που λες φιλε μου αλλα αυτη ειναι η αποψη μας,και επιβεβαιωνεται οσο περισσοτερο επικοινωνουμε και με συμμαχους και με αντιπαλους ακομα.Πως γινεται τα μεγαλυτερα ποσοστα των τεσσαρων απο τις μεγαλυτερες συμμαχιες στον κοσμο Γ να λένε οτι ψηφησαν οχι και να παιζουμε ηδη την 2??
Επισης Πως γινεται σε κοσμους που απο την αρχη εχουν την εκδοση 2 να μην εχουν θαυματα ακομα επειδη δε πληρουν προυποθεσεις σαν σερβερ και εμεις που την παιζουμε μια μερα στις 3 τη νυχτα να ξεκινησουμε θαυματα?Επειδη πληρουμε τις προυποθεσεις κατα λαθος επειδη ετυχε να ειμαστε πιο παλιος κοσμος?Ασχετα που παιζαμε διαφορετικα?
Πολυ απλα δε διαλεξαμε να παιξουμε αυτο το παιχνιδι!Σταματησαμε να πολεμαμε ηδη.Θα εχουμε το μυαλο μας που?στο να μαζευουμε υλες για τα θαυματα?Ποιος θα πολεμησει?Αυτος που θα το κανει δε θα μπορει να στελνει υλες για το θαυμα.
Αν θελει να βοηθησει τη συμμαχια να χτισει θαυμα δε θα πολεμησει για να εχει υλες.Ολα γυρω απο ενα θαυμα,ελεος.Δε θελουμε ρε παιδια.
 

DeletedUser5433

Guest
φηφοφορια

μεσα σε 5 λεπτα που εβαλα θεμα ψηφου στους Αχαιους το αποτελεσμα ειναι 92.31%ΟΧΙ στην αναβαθμηση τι λενε οι αλες συμμαχιες;
 

DeletedUser8137

Guest
εχει δημιουργηθει κοινη ψηφοφορια για ολες τις συμμαχιες του κοσμου Γ....
 

DeletedUser

Guest
Παίζαμε ένα ωραίο παιχνίδι στο οποίο επενδύσαμε χρόνο και προπάντων ΧΡΗΜΑ και το καταστρέψατε, αφού φυσικά τόσο καιρό δεχόσασταν τα ωραία λεφτουδάκια του premium...

Λυπάμαι αλλά αν ήθελα να είμαι χτίστης, καλύτερα να έπαιζα παιχνίδι γνωστό στο διαδίκτυο που χτίζεις πόλη και σπέρνεις χωράφια και να έχω ήρεμο μυαλό, παρά να ψάχνομαι επί 1 ώρα να βρω που πήγε που και γιατί πήγε το παιχνίδι κατά διαόλου...

μαζικές διαγραφές ενόψει.... λυπάμαι, αλλά ούτε και εγώ θα πάρω τη περιβόητη έκδοση 2... αν ήθελα να τη δω, θα γραφόμουν σε μεταγενέστερο κόσμο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser8137

Guest
αυτο ειναι το μονο σιγουρο....εχουν απογοητευτει πολλοι παιχτες (μεταξυ τους και εγω) και αναμενονται πολλες διαγραφες (μερικοι εχουν αρχισει ηδη νομιζω)...
 

DeletedUser

Guest
επίσης απ' όσο γνωρίζω η έκδοση 2 ήταν από το Θ κόσμο και μετά... τις σας πείραζαν οι παλιοί κόσμοι? θεωρήσατε ότι θα το κάνετε καλύτερο το παιχνίδι?

στο βωμό του χρήματος λοιπόν, αλλά η κίνηση αυτή μάλλον θα επιφέρει λιτότητα και έλλειμμα στα ταμεία της εταιρείας από το κόσμο που απλά θα αποφασίσει να σταματήσει...


υγ... ξέρω, σιγά που σας νοιάζει... θα γραφτούν νέοι παίχτες... σιγά τα ωά λοιπόν!
 

DeletedUser4519

Guest
Ωρα να αδειαζει ο κοσμος μας απο οσους δεν εχουνε διαθεση να παιξουν


Αντιο σας :)
(και στους δικους μας το ιδιο)

Παιζουμε για να νικησουμε, οι κανονες αλλαξαν αλλα τους κανονες δε τους βαζουμε εμεις... μακαρι να φυγουν οσο το δυνατον περισσοτεροι χαχαχα
 

DeletedUser

Guest
Και θα νικήσεις πως? Πλέκοντας πουλόβερ για τα στρατά που δεν θα πολεμούν γιατί θα τους κάνουμε χτίστες?
 

DeletedUser

Guest
Διαθεση να παιξουμε εχουμε φιλε,διαθεση να παιξω ομως αυτο που θελω εγω και αυτο που διαλεξα να παιξω!Οταν ξεκινας ενα παιχνιδι εχει ενα συγκεκριμενο τροπο που παιζεται και εναν στοχο,οχι ξεκινας και στη μεση σου αλλαζουν το στοχο η τη φιλοσοφια του παιχνιδιου.Επειδη η ψοφοφορια στον Γαμα ειναι σε εξελιξη,και τα αποτελεσματα ειναι συντριπτικα κατα της νεας εκδοσης,απο οτι φενεται αυτοι που την θελουν η που δεχονται να παιξουν με οτι τους δωσουν ειναι λιγοτεροι θα ηταν προτιμοτερο να αφησουν τους εκατονταδες να κανουμε το παιχνιδι μας που ΜΗΝΕΣ τωρα εχει ο καθενας τη στρατηγικη που μολις πηγε στραφη,και αυτοι οι λιγοι που ειστε να πατε σε αλλο κοσμο με την εκδοση 2.Μου φενεται πιο δικαιο..
 

DeletedUser

Guest
Και εγώ που νόμιζα ότι Μπόμπ λένε τον Σφουγγαράκη... :confused:

Η ψηφοφορία αν και σε εξέλιξη είναι όντως συντριπτική... παρ' όλα αυτά έχω την εντύπωση πως θα προτιμήσουν να χάσουν το 92-95% του κόσμου Γ παρά να επαναφέρουν το παιχνίδι όπως ήταν...

σε αναμονή λοιπόν!


υγ.... ίσως έτσι να "νικήσουν" και οι πικραμένοι του παιχνιδιού...
 

DeletedUser8137

Guest
αγαπητε kinder...θα ηθελα αν γινεται να ξερω αν τα αποτελεσματα που παραθεσατε ηταν οι ψηφοι μονο απο τον κοσμο Γ ή συνολικα για ολους τους κοσμους?????.....γιατι γραφει πως ψηφησαν πανω απο 2000 ατομα ειδικα αφου δεν υπηρχε ημερομηνια ληξης της ψηφοφοριας και πολλοι δεν προλαβαν να ψηφισουν...οσον αφορα τον κοσμο Γ εκτος του οτι οπως ηδη σας εχουν πει πολλοι αμφισβητουν τα αποτελεσματα τησ ψηφοφοριας δεν υπαρχει περιπτωση ουτε καν να ψηφισαν τοσα ατομα καθως οι ενεργοι δεν φτανουν αυτον τον αριθμο....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

phoenix12

Πρώην Game Admin
αγαπητε kinder...θα ηθελα αν γινεται να ξερω αν τα αποτελεσματα που παραθεσατε ηταν οι ψηφοι μονο απο τον κοσμο Γ ή συνολικα για ολους τους κοσμους?????.....γιατι γραφει πως ψηφησαν πανω απο 2000 ατομα...οσον αφορα τον κοσμο Γ εκτος του οτι οπως ηδη σας εχουν πει πολλοι αμφισβητουν τα αποτελεσματα τησ ψηφοφοριας δεν υπαρχει περιπτωση ουτε καν να ψηφισαν τοσα ατομα καθως οι ενεργοι δεν φτανουν αυτον τον αριθμο....

Τα αποτελέσματα είναι απ όλους τους κόσμους, εκτός του Ητα που έγινε χωριστά λόγο προβλήματος.

Για 7 κόσμους που υπήρχε η ψηφοφορία, η συμμετοχή ήταν μικρή.
Εφόσον δεν ασχολήθηκαν οι υπόλοιποι παίχτες να ψηφίσουν βγήκε αυτό το αποτέλεσμα.
Στα συμμαχικά φόρου πολλοί ψήφισαν, αναρωτηθήκατε αν πήγαν και στην κανονική ψηφοφορία να ψηφίσουν ή βαριοντουσαν;
 

DeletedUser5433

Guest
ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΚΟΣΜΟΣ Α 75.66% ΟΧΙ
22.29% ΝΑΙ
ΚΟΣΜΟΣ Β 75.00% ΟΧΙ
23.47% ΝΑΙ
ΚΟΣΜΟΣ Γ(ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ) 90.16 ΟΧΙ
9.84 ΝΑΙ
Μπορειτε να μου δωσετε σας παρακαλω μια απαντηση ,αν το αποτελεσμα δεν ειταν προκαθορισμενω; σας ειπα οτι θα ψηφησουμε πραγματικα .Ποσο μεγαλητερο ποσοστο θα πρεπει να βγει για να μην γινει η αναβαθμηση;this is grepolis
 
Κορυφή