Χαρειτε καημενοι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser6511
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
A και ο λεστατ το να παιζει με διαχειριστη οταν στην ουσια δεν παιζει σχεδον καθολου μιας και εσεις ειπατε οτι το παραταει φαση γιαυτο και του περνανε τις πολεις ειναι λιγο απιθανο!
Καλα για τον FotisK9 αστο εσεις ξερετε στανταρ καλυτερα τις λεπτομεριες του γτ ηρθε στην συμμαχια - ποτε ηρθε - ποτε τον βαλατε σε εξεγερση - πως πηρατε τις πολεις του κτλ κτλ κτλ.

νικο σου χα απαντησει και στο προσωπικο μυνημα, οι ποντοι που φαινονται σε καθε μερα στο γκρεποστατς ειναι στην ουσια της προηγουμενης μερας. Δηλαδη στις 12.00 (η 10 η 2 δεν εχει σημασια) οταν μπαινουμε στην 12/6 θα καταχωρηθουν οι ποντοι που ειχα εκεινη τη στιγμη ως 12/6. Οποτε αν ειχε ο αλλος βαλει απο την προηγουμενη να γινονται κτηρια και δεν ξαναμπαινε δε θα φαινοταν κατι στο γκρεποστατς. Οσον αφορα τον αλλον, δεν ξερω λεπτομεριες αλλα προφανως για να μπηκε ελλ ελ καποιος απο εκει του εκανε προσκληση απο τους ελλ ελ. Οποτε γιατι να ξερουν τα παιδια των μαπα που ειναι εκει πανω παραπανω πραγματα;
 

DeletedUser

Guest
Κοιτα να δεις ρε Μαστροντοριαν, συνεχίζεις να γίνεσαι εριστικός, τονίζοντας υποτιμητικά το επάγγελμα του Λεστατ0, που είναι πυροσβέστης. Ούτε νταβατζής, ούτε ΜΑΤατζής, ούτε έμπορος ναρκωτικών. Δλδ, εσύ αν πιάσεις φωτιά τη σβήνεις μόνος σου και τα καλοκαίρια εισαι εθελοντής δασοπυροσβέστης; ΕΛΕΟΣ!
Τελοσπαντων, για ακόμα μια φορά, επέλεξες να πας σε πόλη που δεν είχε άμυνες. Μαγκιά σου, στο παιχνίδι πρέπει να λειτουργούμε έξυπνα. Απλά πρέπει να καταλάβεις το εξής: Αν δεν πολεμήσεις, τη θάλασσα θα τη χάσεις. Και αν εξαιρέσεις μια πόλη του θωμά που πήρατε, όταν δείτε το αστρονομικό ποσό των 1.500 διήρεων επιλέγεται να μην πάτε για την πόλη. Κάνετε συλλογή από στρατιωτάκια δλδ. Ποιος τα ξαναφτιάχνει καημένεεεεεεεεεεεεε!!!
Γι αυτό και δεν μπορείτε να θεωρηθείτε αξιόλογη φυλή. Αιντε και πες στους αρχηγούς σου, να πάνε στην 32 να πάρουν την πόλη από κανέναν παίχτη με 10 πόλεις. Τουλάχιστον εσείς οι "πρώην" έχετε μεγαλύτερο τσαγανό, αυτοί είναι απαράδεκτοι (οχι αυτοι του gimanis, κυριολεκτικά). Ελπίζω να πιάσουν τουλάχιστον το επίπεδο το δικό σου, μπας και φιλοτιμηθουν να δώσουν καμιά μάχη και ομοεφύνει το παιχνίδι. Το έχετε κάνει ανιαρό και προβλέψιμο.
 

DeletedUser

Guest
Ε ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΤΟΣΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΕΠΕΡΝΕΣ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΛΕΣΤΑΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΟΝ ΟΧΙ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΠΗΡΑ ΠΟΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΠΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΝΗΣΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ 4 ΠΟΛΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΒΑ ΒΛΑΚΙΕΣ....ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΑΝΕ ΠΟΛΕΙΣ Ο ΛΕΣΤΑΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΡΑΤΟ ΛΙΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΑΡΜΑΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΟ this is grepolisthis is grepolisthis is grepolis
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΤΟΣΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ,ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΕΠΕΡΝΕΣ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΛΕΣΤΑΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΟΝ ΟΧΙ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ ΠΗΡΑ ΠΟΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΠΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΝΗΣΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ 4 ΠΟΛΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΥΒΑ ΒΛΑΚΙΕΣ....ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΑΝΕ ΠΟΛΕΙΣ Ο ΛΕΣΤΑΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΡΑΤΟ ΛΙΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΜΕ ΑΡΜΑΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΛΛΟ this is grepolisthis is grepolisthis is grepolis

Νικολα αν δεν κανω λαθος το ονομα σου, δεν θα ελεγα τπτ γιατι δεν ηταν δα και κανενα κατορθωμα το να παρω πολεις απο καποιον που δεν ειναι μεσα...
Αυτο που λεω ειναι οτι απο την στιμγη που οπως λες εισαι 2!!! λεπτα με αρματα και ενω εχεις καταλαβει τι παιζει πανω απο μια ωρα πριν!!! αμυνες μπηκανε ΜΟΝΟ στο αποικιακο!!!
Αυτα τα ολιγα και πολυ το κουρασαμε, μεγεια οι πολεις απο μενα και ΤΕΛΟΣ!
 

DeletedUser

Guest
Κοιτα να δεις ρε Μαστροντοριαν, συνεχίζεις να γίνεσαι εριστικός, τονίζοντας υποτιμητικά το επάγγελμα του Λεστατ0, που είναι πυροσβέστης. Ούτε νταβατζής, ούτε ΜΑΤατζής, ούτε έμπορος ναρκωτικών. Δλδ, εσύ αν πιάσεις φωτιά τη σβήνεις μόνος σου και τα καλοκαίρια εισαι εθελοντής δασοπυροσβέστης; ΕΛΕΟΣ!
Τελοσπαντων, για ακόμα μια φορά, επέλεξες να πας σε πόλη που δεν είχε άμυνες. Μαγκιά σου, στο παιχνίδι πρέπει να λειτουργούμε έξυπνα. Απλά πρέπει να καταλάβεις το εξής: Αν δεν πολεμήσεις, τη θάλασσα θα τη χάσεις. Και αν εξαιρέσεις μια πόλη του θωμά που πήρατε, όταν δείτε το αστρονομικό ποσό των 1.500 διήρεων επιλέγεται να μην πάτε για την πόλη. Κάνετε συλλογή από στρατιωτάκια δλδ. Ποιος τα ξαναφτιάχνει καημένεεεεεεεεεεεεε!!!
Γι αυτό και δεν μπορείτε να θεωρηθείτε αξιόλογη φυλή. Αιντε και πες στους αρχηγούς σου, να πάνε στην 32 να πάρουν την πόλη από κανέναν παίχτη με 10 πόλεις. Τουλάχιστον εσείς οι "πρώην" έχετε μεγαλύτερο τσαγανό, αυτοί είναι απαράδεκτοι (οχι αυτοι του gimanis, κυριολεκτικά). Ελπίζω να πιάσουν τουλάχιστον το επίπεδο το δικό σου, μπας και φιλοτιμηθουν να δώσουν καμιά μάχη και ομοεφύνει το παιχνίδι. Το έχετε κάνει ανιαρό και προβλέψιμο.



Δεν το ειπα υποτιμιτικα ποσο μαλλον οταν και εγω ο ιδιος εχω διπλωμα πυροσβεστη μιας και αυτη ηταν η ειδκικοτητα μου στον στρατο!!!
Οσο για τις 1500 διηρεις κτλ κτλ κτλ ασε Γωγο....
Γτ σας εχουμε παρει και πολεις και απο κατω γραφατε....
ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩ ΠΟΤΕ!!! ΠΟΛΗ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΑΜΥΝΕΣ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ!!!
Δεν ξερω ειδικα αυτο για τις 1500 διηρεις που λες οτι τις βλεπουμε και δεν παμε αλλα προσωπικα να σου πω οτι με 1500 διηρεις παω και μονος μου για κατακτηση αν δω στο λιμανι!!!
Επισης λες και ξαναλες οτι την θαλασσα θα την χασω.... Αλλα κοιτα κατι περιεργα πραγματα... ακομα δικια μου ειναι και η διαφορα αντι να μικραινει μεγαλωνει!!!.....
Μπραβο μας παντως που αν και ανιαροι και προβλεψιμοι σας σηκωσαμε 30 εξεγερσεις στον χαβαλε χωρις το 50% της θαλασσας να συμμετεχει για Χ - Ψ λογους!!!

[8EA]Προσοχή: Το διπλοποστάρισμα δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Αν δεν μεσολαβήσει απάντηση άλλου χρήστη και θέλετε να γράψετε κι άλλα, αφού υποβάλετε το πρώτο σας θέμα, κάνετε επεξεργασία και προσθέτετε αυτά που θέλετε.
8EAGENHS [/8EA]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΙ ΩΡΑ!!! ΠΟΣΤ ΤΟΥ ΛΕΣΤΑΤ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΑΜΥΝΕΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΥΘΙΣΕΙ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ!!!

Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν υπάρχει ποστάρισμα του Λεστάτ;

Γτ σας εχουμε παρει και πολεις και απο κατω γραφατε....
ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩ ΠΟΤΕ!!! ΠΟΛΗ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΑΜΥΝΕΣ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ!!!

Πώς ξέρεις τί γράφαμε εμείς, στο παράδειγμά σου, στο φόρουμ μας;

Νομίζω ότι είναι εύλογες οι ερωτήσεις μου και προφανείς οι απαντήσεις σου...!
 

DeletedUser

Guest
Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν υπάρχει ποστάρισμα του Λεστάτ;



Πώς ξέρεις τί γράφαμε εμείς, στο παράδειγμά σου, στο φόρουμ μας;

Νομίζω ότι είναι εύλογες οι ερωτήσεις μου και προφανείς οι απαντήσεις σου...!


Προφανως και ειναι προφανεις οι απαντησεις μου.
Απαντηση Νο1:
.
Επισης δεν υπαρχει ποστ του Γιωργου γιατι δε ποσταρε το καταλαβαμε επειδη πηρες πολη.
Aπαντηση Νο2:
Οπως θα εχεις δει απο τις απαντησεις μου με τα πιο πολλα παιδια εχω επικοινωνια μεσα στο παιχνιδι, οποτε ειδικα μετα απο κατακτησεις-χαμενες πολεις ανταλασουμε αποψεις κτλ.
Που ειναι λοιπον το περιεργο του να ξερω εκεινο το σχολιο?

Θεαγενη ευχαριστω για την διευκρινηση δεν το ηξερα.
 

DeletedUser

Guest
Νικο θα μου επιτρεψεις αλλα αυτο στο ειπα μετα που μου ανεφερες για ποσταρισμα του lestat0 και ησουν σιγουρος απο οτι καταλαβα οτι δεν υπαρχει ποσταρισμα, αλλα για μενα λιγη σημασια εχει.Ξερουμε πολυ καλα και εμεις και εσεις οτι υπαρχει παιχτης σας που βλεπει το φορουμ μας,ειτε παιχτης δικος μας που τα ψιθυριζει..Σε ολες τις συμμαχιες υπαρχουν τετοια ελα παιζουμε τοσο καιρο δε θα τα μαθουμε τωρα!Για αυτο δε βγαζουμε στις κατακτησεις σχεδον τιποτα πλεον.Αφου ποσταρανε παιχτες μας στις κατακτησεις και οταν ξεκινουσαν να χτυπανε κανανε παρτυ οι δικοι σας με ηδη μπαζωμενες τις πολεις οπως rizario κλπ μερικοι καταλαβαινουν καλα τι λεω.
 

DeletedUser

Guest
Νικο θα μου επιτρεψεις αλλα αυτο στο ειπα μετα που μου ανεφερες για ποσταρισμα του lestat0 και ησουν σιγουρος απο οτι καταλαβα οτι δεν υπαρχει ποσταρισμα, αλλα για μενα λιγη σημασια εχει.Ξερουμε πολυ καλα και εμεις και εσεις οτι υπαρχει παιχτης σας που βλεπει το φορουμ μας,ειτε παιχτης δικος μας που τα ψιθυριζει..Σε ολες τις συμμαχιες υπαρχουν τετοια ελα παιζουμε τοσο καιρο δε θα τα μαθουμε τωρα!Για αυτο δε βγαζουμε στις κατακτησεις σχεδον τιποτα πλεον.Αφου ποσταρανε παιχτες μας στις κατακτησεις και οταν ξεκινουσαν να χτυπανε κανανε παρτυ οι δικοι σας με ηδη μπαζωμενες τις πολεις οπως rizario κλπ μερικοι καταλαβαινουν καλα τι λεω.

Nικολα αυτο που σου εγραψα ηταν ακριβως το μνμ που εστειλα στον Σαββα οταν μου ελεγε οτι ο λεστατ δεν ειναι διπλος.
Και του λεω οτι αν δεν εχει μπει ο ιδιος μεσα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βαλετε σε τοσο μικρο παραθυρο (15 δευτερα περιπου) αμυνες.
Αν οντως λοιπον υπαρχει παικτης λεστατ που σας εγραψε τοτε ΜΠΑΙΝΕΙ αποικιακο βαλτε αμυνες δειξτο μου για να σε πιστεψω.
Τελευταια φορα που υπηρχε κατασκοπος απο πλευρας μας ηταν απο τους Σπαρτιατες Νικολα και μαλιστα παικτης που δεν ηταν στην 43, απλα αν εβλεπε κατι σχετικα μας ελεγε.
Σαν Λα Φαμιλια δεν ειχαμε κατασκοπο σε εσας οπως θελω να πιστευω οτι και το 100% των παικτων μας τοτε (41 ατομα) ηταν ολοι τους 1οι λογαριασμοι και δεν ειχατε και εσεις κατασκοπους σε εμας.
Τωρα στους Ελευσις με το χερι στην καρδια σου λεω οτι δεν ξερω αν εχουν τα παιδια κατασκοπους σε εσας και δεν με νοιαζει κιολας μιας και δεν εχει νοημα για εμενα κατι τετοιο, χανετε η ουσια και η ομορφια του παιχνιδιου ετσι.
Συνοψιζοντας λοιπον:
Zητησα ποστ ωστε να πειστω, (χωρις να ξερω αν εχει γινει η οχι) και κατασκοπο η τουλαχιστον καποιον να μου σφυραει "κλεφτικα" εχω να δω η να ακουσω μηνες.
 

DeletedUser

Guest
Νικο συγνωμη αλλα νομιζω οτι βλεπεις φαντασματα εκει που δεν υπαρχουν εχουν μπει στην συζητηση ολοι οι εμλεκομενοι στα εχουν εξηγησει απο 2 φορες ο καθενας και επιμενεις δεν νομιζω οτι μπορουν να σε πεισουν με λογικα επιχειρηματα γιατι απλα θες να πιστευει οτι ο λεστατο ειναι διπλος η οτιδηποτε εχεις στο μυαλο σου αμα τον ειχες και επαφη στο σκαιπ μπορει και να καταλαβενες. Γιατι μας λες για τις εξεγερσεις που σηκωσατε και δεν λες ποσες πολεις πηρατε τελικα παντος σε μενα 2 αποπειρες κανατε και παιχτης μαλιστα με διπλο λογαριασμο (ειναι μπαναρισμενος τωρα) και φαγατε τα μουτρα σας και τις δυο φορες 3 φορες ξερω εγω οτι στην ν43 σας σπασαμε 5 αποικιακα και πολυ στρατο χωρις αποτελεσμα κανενα απο εσας. Εχετε μια τακτικη που λεει πολλες εξεγερσεις να σπασουν οι αμυνες εμεις απο την αλλη δεν παιζουμε ετσι η μαλλον αναλογος τι θελουμε να κανουμε προσαρμοζουμε και την τακτικη μας την ουσια δεν μας λες ποσσες πολεις πηρατε!

προς διαχειριστες τι να το κανω το 5μερο μπαν και μεσα στο τριημερο κιολας ο χρισταρας θα απολαυσει τα μπανακια του χωρις κανενα αγχος, που μου εφαγε απο τους δυο λογαρισμους που επαιζε, 1 εκατομυριο ασημι απο τις σπηλιες μου, το το ασημι θα το δω πισω? αν εχανα πολη θα την επερνα πισω?
 

DeletedUser

Guest
προς διαχειριστες τι να το κανω το 5μερο μπαν και μεσα στο τριημερο κιολας ο χρισταρας θα απολαυσει τα μπανακια του χωρις κανενα αγχος, που μου εφαγε απο τους δυο λογαρισμους που επαιζε, 1 εκατομυριο ασημι απο τις σπηλιες μου, το το ασημι θα το δω πισω? αν εχανα πολη θα την επερνα πισω?

Ρε συ Θωμά... σκέψου όμως τον χριστάρα τη ζέστη θα φάει στην παραλία, τί κίνηση θα συναντήσει στους δρόμους, πόσα λεφτά θα χαλάσει στο πήγαινε-έλα, καφέδες, βενζίνες, ξαπλώστρες κτλ, κτλ, κτλ... για εσένα δουλεύουν οι διαχειριστές...
 

DeletedUser

Guest
Νικο συγνωμη αλλα νομιζω οτι βλεπεις φαντασματα εκει που δεν υπαρχουν εχουν μπει στην συζητηση ολοι οι εμλεκομενοι στα εχουν εξηγησει απο 2 φορες ο καθενας και επιμενεις δεν νομιζω οτι μπορουν να σε πεισουν με λογικα επιχειρηματα γιατι απλα θες να πιστευει οτι ο λεστατο ειναι διπλος η οτιδηποτε εχεις στο μυαλο σου αμα τον ειχες και επαφη στο σκαιπ μπορει και να καταλαβενες. Γιατι μας λες για τις εξεγερσεις που σηκωσατε και δεν λες ποσες πολεις πηρατε τελικα παντος σε μενα 2 αποπειρες κανατε και παιχτης μαλιστα με διπλο λογαριασμο (ειναι μπαναρισμενος τωρα) και φαγατε τα μουτρα σας και τις δυο φορες 3 φορες ξερω εγω οτι στην ν43 σας σπασαμε 5 αποικιακα και πολυ στρατο χωρις αποτελεσμα κανενα απο εσας. Εχετε μια τακτικη που λεει πολλες εξεγερσεις να σπασουν οι αμυνες εμεις απο την αλλη δεν παιζουμε ετσι η μαλλον αναλογος τι θελουμε να κανουμε προσαρμοζουμε και την τακτικη μας την ουσια δεν μας λες ποσσες πολεις πηρατε!

προς διαχειριστες τι να το κανω το 5μερο μπαν και μεσα στο τριημερο κιολας ο χρισταρας θα απολαυσει τα μπανακια του χωρις κανενα αγχος, που μου εφαγε απο τους δυο λογαρισμους που επαιζε, 1 εκατομυριο ασημι απο τις σπηλιες μου, το το ασημι θα το δω πισω? αν εχανα πολη θα την επερνα πισω?

Kαι τι περιμενεις ρε Θωμακο να βγουνε να πουνε?
Ναι ειναι διπλος λογαριασμος?
Που εγω δεν λεω οτι ειναι διπλος!!!
Για κοινοχρησια μιλαω...
Εχετε η δεν εχετε βγει τοσο εδω οσο και στο παιχνιδι και εχετε πει ποσες διαφορετικες δικαιολογιες σχετικα με το ποσο ενεργος ειναι με το τι εγινε και μπηκανε αμυνες κτλ κτλ κτλ?
Απαντησε μου σε 1 πραγμα μονο και μετα πες μου αν βλεπω φαντασματα η οχι!!!
17:20 το ΑΠΟΓΕΥΜΑ πηρε εξεγερση στην πολη ο bokone απο πολη που οπως ο ΙΔΙΟΣ ειπε κανει 2 λεπτα με αρματα...
Απο τις 17:20 που σηκωσε εξεγερση στην πολη εως και τις 18:35:05 γτ δεν υπηρχε στην πολη ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΦΑΝΤΑΡΟΣ????
Γτ υπηρχαν αμυνες στις 18:35:19 που μπηκε το αποικιακο αν οπως λετε δεν μπηκε ποτε ο lestat0 να ενημερωσει σχετικα?
1 ωρα και 15 λεπτα τι εκανε ο bokone? Γτ δεν εβαζε αμυνες μεσα ενω ειχε χαθει ηδη μια πολη???
Αυτο που δεν καταλαβαινετε ειναι οτι η ωρα τις κατακτησης του bokone κανει το οτιδηποτε σεναριο λετε, μη πιστευτο!
Δωσε μου εξηγηση σε αυτο που σε ρωταω και μετα ναι εχετε δικιο!!!
Οσο για το τι να το κανεις το 5ημερο μπαν....
Οπως εσυ εχασες Χ ασημι αλλο τοσο εχασε και εκεινος για να σου κανει τις κατασκοπιες - οπως εσυ εχασες πλοια και στρατο ετσι και εκεινος εχασε.
Η διαφορα ειναι οτι εσυ μπορεις να τα αναπληρωσεις ενω εκεινος οχι!
Δεν προσπαθω να δικαιολογησω τον Χρηστο μιας και αν παρανομησε πολυ σωστα τιμωρηθηκε, απλα απανταω στο "ρητορικης φυσεως" ερωτημα σου!
Οσο για τις εξεγερσεις κτλ το θεμα δεν ειναι ποσες σηκωνουμε - ποσες παιρνουμε.
Το θεμα ειναι ποσες σηκωνουμε - ποσα αποικιακα στελνουμε και ποσα μπαινουνε!
Αλλα λεπτομεριες σχετικα ξερει ο yannism που το οργανωσε για να σου πει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ;;;

ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ;;;18:20 ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΡΑΤΟ( ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ 15 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΠΑΕΙ) ΚΑΙ ΣΤΙΣ 6:20:mad:@ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ....ΜΗΝ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;;;ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ...ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΠΑΡΑΒΑΣΗ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ,.........
ΔΕΣ ΛΙΓΟ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Kαι τι περιμενεις ρε Θωμακο να βγουνε να πουνε?
Ναι ειναι διπλος λογαριασμος?
Που εγω δεν λεω οτι ειναι διπλος!!!
Για κοινοχρησια μιλαω...
Εχετε η δεν εχετε βγει τοσο εδω οσο και στο παιχνιδι και εχετε πει ποσες διαφορετικες δικαιολογιες σχετικα με το ποσο ενεργος ειναι με το τι εγινε και μπηκανε αμυνες κτλ κτλ κτλ?
Απαντησε μου σε 1 πραγμα μονο και μετα πες μου αν βλεπω φαντασματα η οχι!!!
17:20 το ΑΠΟΓΕΥΜΑ πηρε εξεγερση στην πολη ο bokone απο πολη που οπως ο ΙΔΙΟΣ ειπε κανει 2 λεπτα με αρματα...
Απο τις 17:20 που σηκωσε εξεγερση στην πολη εως και τις 18:35:05 γτ δεν υπηρχε στην πολη ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΦΑΝΤΑΡΟΣ????
Γτ υπηρχαν αμυνες στις 18:35:19 που μπηκε το αποικιακο αν οπως λετε δεν μπηκε ποτε ο lestat0 να ενημερωσει σχετικα?
1 ωρα και 15 λεπτα τι εκανε ο bokone? Γτ δεν εβαζε αμυνες μεσα ενω ειχε χαθει ηδη μια πολη???
Αυτο που δεν καταλαβαινετε ειναι οτι η ωρα τις κατακτησης του bokone κανει το οτιδηποτε σεναριο λετε, μη πιστευτο!
Δωσε μου εξηγηση σε αυτο που σε ρωταω και μετα ναι εχετε δικιο!!!
Οσο για το τι να το κανεις το 5ημερο μπαν....
Οπως εσυ εχασες Χ ασημι αλλο τοσο εχασε και εκεινος για να σου κανει τις κατασκοπιες - οπως εσυ εχασες πλοια και στρατο ετσι και εκεινος εχασε.
Η διαφορα ειναι οτι εσυ μπορεις να τα αναπληρωσεις ενω εκεινος οχι!
Δεν προσπαθω να δικαιολογησω τον Χρηστο μιας και αν παρανομησε πολυ σωστα τιμωρηθηκε, απλα απανταω στο "ρητορικης φυσεως" ερωτημα σου!
Οσο για τις εξεγερσεις κτλ το θεμα δεν ειναι ποσες σηκωνουμε - ποσες παιρνουμε.
Το θεμα ειναι ποσες σηκωνουμε - ποσα αποικιακα στελνουμε και ποσα μπαινουνε!
Αλλα λεπτομεριες σχετικα ξερει ο yannism που το οργανωσε για να σου πει.

νικο τα εχεις μπερδεψει λιγο με τους χρονους επειδη ειναι διαφορετικο το ρολοι σου μαλλον. Ο βοκονε πηρε την πολη 6:20 π.μ. σε ωρα ελλαδος. Λογικο γιατι 17.20 δεν ειχε χαθει ακομα καμια πολη του λεστατ0.

Μιας και μιλαμε με υποθεσεις ομως, απαντησε και εσυ ρε νικο, αν μπαιναμε απο τον κωδικο του λεστατ0 γιατι να σε αφηναμε να παρεις τη δευτερη πολη; Απο τη στιγμη που οπως ειδες αμεσως αντιληφθηκαμε την πολη που χαθηκε; Δεν καταλαβαινεις πως αυτο ειναι παραλογο; Επισης εν μεσω επιχειρησης σας δε θα εμπαινε αυτος που χε τον κωδικο του να στειλει τις διηρεις του, εφοσον ηταν διπλος λογαριασμος που ειχες αναφερει πριν;

Για τα υπολοιπα που λες υπαρχουν πολλες λογικες υποθεσεις γιατι μπορει να μην υπηρχαν αμυνες ωρα πριν. Δεν εχει νοημα να τις πω εδω γιατι εχει κουρασει το θεμα και γιατι δεν τις εστειλα εγω για να απαντησω. Σου χα πει ελα σκαιπ να τα πουμε και να λυθει η παρεξηγηση εκει, γιατι περι τινος προκειται, ακομα ισχυει. Το γιατι φτασανε εκεινη την ωρα και οχι 20 δευτερολεπτα νωριτερα ειναι απλα τυχη. Συμβαινουν και αυτα. Θα μπορουσαν να εφταναν 5 δευτερολεπτα μετα και να γελουσες.

υγ με προλαβε ο αλλος ο νικος μεχρι να το δημοσιευσω. Οντως ρε συ νικο, λογικο δεν ειναι να περιμενει να δει αν θα βγει η εξεγερση και μετα να στειλει αμυνες να τη μπαζωσει;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Αν οντως αυτοι ειναι οι χρονοι (που αυτοι ειναι) τοτε κανω λαθος και ο λογος ειναι το ρολοι.
Παντως ρε Bokone παιξε κανα τζοκερ αν οντως καταφερες να κολλησεις αμυνες στην τυχη στο αποικιακο.
Γτ αν ησουνα μια φορα τυχερος με την πολη φαντασμα τοτε με αυτην ησουνα 1000!
 

DeletedUser

Guest
ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩ ΠΟΤΕ!!! ΠΟΛΗ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΑΜΥΝΕΣ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ!!!
Δεν ξερω ειδικα αυτο για τις 1500 διηρεις που λες οτι τις βλεπουμε και δεν παμε αλλα προσωπικα να σου πω οτι με 1500 διηρεις παω και μονος μου για κατακτηση αν δω στο λιμανι!!!

Έλα μια φορά να μου σηκώσεις εξέγερση, να δεις λίγο αμυνούλες πως μαζεύονται. Και σου υπόσχομαι, θα αμυνθώ χωρίς να ποστάρω στο φορουμ μας. Μόνος μου, με τις δικές μου άμυνες, και χωρίς πρεμιουμ.
Μια φορά να μου κάνετε την τιμή να με επισκεφτείτε. Πες μου ότι θα έρθετε και θα βγαλω τις άμυνες από τις πόλεις που έχετε κοντά μου. Μην μου πας όμως στον παίχτη που έχει δωσει εδώ και 1 μήνα τις πόλεις του και έχει μείνει στο παιχνίδι για την παρέα. Όχι ότι έχω πρόβλημα να το κάνεις. Γι αυτό και δεν έχουμε παραπονεθεί όταν δεχόμαστε οργανωμένες επιθέσεις, ούτε υποτιμούμε τις ενέργειες των αντιπάλων μας. Αλλά δεν είναι ενδιαφέρον για μένα και για τους δυνατούς μου παίχτες, να αρνείστε να χτυπηθείτε μαζί μας.
Εμείς τουλάχιστον, χτυπάμε ενδιάμεσους στόχους, για να σας πλησιάσουμε και να γινει μαχη. Εσείς κινείστε στην αντίθετη πλευρά του χάρτη. Σα να αποφεύγετε τον κύριο όγκο της δύναμης μας που πολεμάει και προσπαθείτε αν βρείτε διέξοδο προς τα πάνω. Όμως μετά τη 42 δεν 'εχει πιο πάνω, οπότε κάτω θα κριθεί η ανταπαράθεσή μας. Στο μέτωπο που όπως παραδέχεσαι υπερτερώ. Όπως για μένα, δεν κρίνεται με εσένα η δυνατότητα της συμμαχίας μου, αλλά πως θα κατεβώ κι εγώ προς τα κάτω. Τελοσπάντων, αν τα έβλεπες όλα αυτά, θα σου έδινα τη θέση μου στη συμμαχία. Θα ήσουνα στην ελιτ των παιχτών και πολλά άλλα. Πάντως, σε παραδέχομαι σαν αξία. Και τώρα που κατέβασες και τους τόνους και μιλάς και πιο λογικά, μπορούμε να κάνουμε και μια κουβέντα που έχει την αξία της.
 

DeletedUser

Guest
Έλα μια φορά να μου σηκώσεις εξέγερση, να δεις λίγο αμυνούλες πως μαζεύονται. Και σου υπόσχομαι, θα αμυνθώ χωρίς να ποστάρω στο φορουμ μας. Μόνος μου, με τις δικές μου άμυνες, και χωρίς πρεμιουμ.
Μια φορά να μου κάνετε την τιμή να με επισκεφτείτε. Πες μου ότι θα έρθετε και θα βγαλω τις άμυνες από τις πόλεις που έχετε κοντά μου. Μην μου πας όμως στον παίχτη που έχει δωσει εδώ και 1 μήνα τις πόλεις του και έχει μείνει στο παιχνίδι για την παρέα. Όχι ότι έχω πρόβλημα να το κάνεις. Γι αυτό και δεν έχουμε παραπονεθεί όταν δεχόμαστε οργανωμένες επιθέσεις, ούτε υποτιμούμε τις ενέργειες των αντιπάλων μας. Αλλά δεν είναι ενδιαφέρον για μένα και για τους δυνατούς μου παίχτες, να αρνείστε να χτυπηθείτε μαζί μας.
Εμείς τουλάχιστον, χτυπάμε ενδιάμεσους στόχους, για να σας πλησιάσουμε και να γινει μαχη. Εσείς κινείστε στην αντίθετη πλευρά του χάρτη. Σα να αποφεύγετε τον κύριο όγκο της δύναμης μας που πολεμάει και προσπαθείτε αν βρείτε διέξοδο προς τα πάνω. Όμως μετά τη 42 δεν 'εχει πιο πάνω, οπότε κάτω θα κριθεί η ανταπαράθεσή μας. Στο μέτωπο που όπως παραδέχεσαι υπερτερώ. Όπως για μένα, δεν κρίνεται με εσένα η δυνατότητα της συμμαχίας μου, αλλά πως θα κατεβώ κι εγώ προς τα κάτω. Τελοσπάντων, αν τα έβλεπες όλα αυτά, θα σου έδινα τη θέση μου στη συμμαχία. Θα ήσουνα στην ελιτ των παιχτών και πολλά άλλα. Πάντως, σε παραδέχομαι σαν αξία. Και τώρα που κατέβασες και τους τόνους και μιλάς και πιο λογικά, μπορούμε να κάνουμε και μια κουβέντα που έχει την αξία της.

Δεν θα σου αναλυσω στρατηγικα το γτ δεν χτυπαμε κατω σε εσας και το γτ χτυπαμε εκει που χτυπαμε.
Χαιρομαι ιδιαιτερα παντως να βλεπω οτι οι λογοι που νομιζεις οτι το κανουμε δεν εχουνε καμια σχεση με το σκεπτικο μας!
Η 43 και η 44 ειναι 2 τελειως διαφορετικες θαλασσες.
Οταν εχεις μια θαλασσα ΜΠΛΕ και προσπαθεις να ανεβεις στην απο πανω τοτε ειναι ευλογο τις πολεις που κατακτας να τις κανεις επιθετικες γεμιζοντας τες αμυνες απο τα μετοπισθεν σου που δεν κινδυνευεις απο τπτ!
Δυστυχως οπως ειναι η 43 ακομα εμεις δεν μπορουμε να κανουμε κατι τετοιο για να ερθουμε στην 44. Νομιζω το καταλαβαινεις αυτο.
Αν ειχα την πολυτελεια της ασφαλειας που δινει η 44 σε εσενα να εισαι σιγουρος οτι το 80% των πολεων μου δεν θα ειχανε καν τοιχος για να μου δεσμευει πληθυσμο...
Και δεν καταλαβαινω γτ με κατακρινεις που πηγα για κατακτηση στον lestat0.
Εχθρικο νησι ηταν με 2 αντιπαλους παικτες πανω που ο ενας παιζει μονο αμυντικα.Καπως επρεπε να ισχυροποιησω την θεση μου στο νησι, αν και πιστεψε με βαση του πλανου της επιθεσης εγω δεν θα επρεπε καν να χτυπησω τον lestat0 ποσο μαλλον να παω για κατακτηση, αλλα να που τελικα με βολεψε και το εκανα."Στο ποδι" ηταν που λεμε οι κατακτησεις, Δεν υπηρχε απο πριν κανενας σχεδιασμος.
 

DeletedUser

Guest
Πάντως, μου αρέσει που δεν θα μου ανέλυες, αλλά σαν να το έκανες. Δεν έχετε τέτοιες φιλοδοξίες Νίκο, έχω συγκεκριμένη εκτίμηση για τους λόγους που δεν προχωράτε. Είναι γιατί δεν μπορείτε. Έχετε έλλειψη δυνατών και ενεργών παιχτών, γεγονός που φαίνεται από το ότι δεν συμπληρώνετε πόντους επίθεσεις. Ακόμα να περάσετε μια συμμαχία, που σχεδόν έχει διαλυθεί εδώ και 2 μήνες (GAMAW). Συν ότι όλοι εκεί πολεμάμε και βλέπουμε. Δεν έχετε δυνατότητες, λόγω κόπωσης; Λόγω βαρεμάρας, αυτό δεν είμαι σε θέση, ούτε και είναι δικός μου λογαριασμός να το κρίνω.
Απλά το αποτέλεσμα στην 43 ξέρω ότι θα με δικαιώσει. Και δεν θα πω δημόσια τους λόγους, όταν και αν θα τα πούμε οι δυο μας, θα σου αναλύσω το σκεπτικό μου. Τα μαθήματα οργάνωσης δεν παραδίδονται δημόσια, ούτε και δωρεάν. (πλάκα κάνω φυσικά).
 

DeletedUser

Guest
Πάντως, μου αρέσει που δεν θα μου ανέλυες, αλλά σαν να το έκανες. Δεν έχετε τέτοιες φιλοδοξίες Νίκο, έχω συγκεκριμένη εκτίμηση για τους λόγους που δεν προχωράτε. Είναι γιατί δεν μπορείτε. Έχετε έλλειψη δυνατών και ενεργών παιχτών, γεγονός που φαίνεται από το ότι δεν συμπληρώνετε πόντους επίθεσεις. Ακόμα να περάσετε μια συμμαχία, που σχεδόν έχει διαλυθεί εδώ και 2 μήνες (GAMAW). Συν ότι όλοι εκεί πολεμάμε και βλέπουμε. Δεν έχετε δυνατότητες, λόγω κόπωσης; Λόγω βαρεμάρας, αυτό δεν είμαι σε θέση, ούτε και είναι δικός μου λογαριασμός να το κρίνω.
Απλά το αποτέλεσμα στην 43 ξέρω ότι θα με δικαιώσει. Και δεν θα πω δημόσια τους λόγους, όταν και αν θα τα πούμε οι δυο μας, θα σου αναλύσω το σκεπτικό μου. Τα μαθήματα οργάνωσης δεν παραδίδονται δημόσια, ούτε και δωρεάν. (πλάκα κάνω φυσικά).

Μα οντως δεν σου ανελυσα :h:p
Τωρα για θεματα οργανωσης για να μιλησω για μεχρι ΚΑΙ την La Familia να μου πεις τι?
Νομιζω οτι οι αριθμοι στην συγκεκριμενη περιπτωση μιλανε απο μονοι τους.
Η ψαλιδα ΜΟΝΟ ανοιγε υπερ μας στην 43... (ακομα ανοιγει βασικα!)
Οποτε ισως πρεπει πρωτα να κανεις ιδιαιτερα στους θαλασσαρχες της 43 γτ αν δεν κανω λαθος σε 4!!! οργανωμενα ντου επι Σπαρτιατων που μας ειχατε κανει μας πηρετε μονο 1 πολη!!! και αυτη απο παικτη που δεν ηταν μεσα για να ενημερωσει.

όταν και αν θα τα πούμε οι δυο μας.
Στο skype προχτες ποτε ηταν μια χαρα μιλουσαμε - καναμε ψιλη κουβεντα και μολις σε ρωτησα τι ειναι αυτο για το οποιο μου ειχες πει οτι θες να μιλησουμε δεν ξαναπηρα απαντηση, αλλα εχω ολη την καλη διαθεση οταν μπορεις και εσυ να το κανονισουμε να κουβεντιασουμε.

Και θα κλεισω οπως εκλειναν και τα κυκλικα μου στην 43 για να εχουνε μια ωραια αναμνηση οσα παιδια απο την 43 και τους Σπαρτιατες διαβαζουν εδω.

ΠΟΛΗ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΟ ΣΠΑΡΤΙΑΤΗ ΣΤΗΝ 43 ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΕ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Που να τον βρουμε τον ενεργο σπαρτιατη. Πανε αυτοι μας αφήσανε χρόνους. Μπροστά τώρα. Από κει και πέρα. Είπα ποτέ ότι μας πήρατε πόλη ανενεργού; Αν είστε μια συμμαχία ανενεργών, είναι δικό σας πρόβλημα. Τι να κάνουμε. Μπορείτε να απαλλαγείτε από τους ανενεργούς. Το θέμα είναι ότι οι ανενεργοί σας είναι και ο λόγος που είστε μικρή συμμαχία. Απλά το ξέρεις ότι η 43 θα είναι θάλασσα δικιά μας στο είπα. Η ψαλίδα δεν εχει ανοίξει καθόλου. Να πω για την ακρίβεια. Όσες πόλεις είχαν πριν οι εχθροί μας, πάνω κάτω έχουν και τώρα, απλά πριν. Εμείς ανεβαίνουμε, επομένως δεν έχω κανένα παράπονο. Πήρες κάποιες πόλεις θα πάρεις κι άλλες αύριο μεθαύριο. Απλά στο ΒΔ τμήμα του χάρτη, θα επικρατήσουμε εύκολα ή δύσκολα. Και να το ξέρεις γιατί δεν βλέπεις προς τη σωστή κατεύθυνση, τη 43 θα την πάρουμε είτε παίξουν ειτε όχι οι παίχτες μου 43 όπως πρέπει. Από αλλού να φυλάγεσαι.
 
Κορυφή