Ταχύτητες κόσμων αισχρές/Η απάντηση πρόβλημα για γερούς λύτες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser10832
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Πάντως έχω να πω και κάτι άλλο. Πως οι ελληνικοί server είναι αρκετά λίγοι. Δε γίνεται να υπάρχουν έως 5 ανοιχτοί κόσμοι, οι 2 εκ των οποίων μάλιστα χωρίς θαύματα, ενώ σε άλλες χώρες υπάρχουν οι τριπλάσιοι και λίγα λέω. Τέλος πάντων, ακόμη κι έτσι, αυτήν τη στιγμή δεν υπάρχει καθόλου ενδιαφέρον. Ο Tau, σε μία περίοδο που κανονικά θα έπρεπε να ακμάζει ως server, έχει μείνει με πολύ λίγους παίκτες. Καλά, ο Ypsilon για κλάματα. Ο Phi για γέλια και για κλάματα μαζί. Αν η εταιρία κάνει το λάθος και δεν αποδεχτεί το αίτημά μας, τότε προβλέπω διαγραφές και μάλιστα μαζικής κλίμακας. Οπότε το καλό θα ήταν να εισακουστούμε κι ο Chi, όποτε αυτός ανοίξει, να έχει ταχύτητα τουλάχιστον 3. Το τονίζω το τουλάχιστον, καθώς ο τελευταίος κόσμος με ταχύτητα 4 ήταν ο Kappa, που σε μερικές μέρες κλείνει.

ΥΓ: Αυτόν τον νουμπόκοσμο τον Υπερβορεία γιατί τον άνοιξαν με ταχύτητα 1; Αν ήταν με μία ταχύτητα 5 ας πούμε, θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον, ειδικά για χαβαλέ.

ΣΥΜΦΩΝΩ, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
 

DeletedUser

Guest
ΟΝΤΩΣ ΕΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΔΙΚΙΟ ! ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ! ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΠΩΣ ΣΤΟΝ ΣΙΓΜΑ ΟΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΚΥΡΙΩΣ. ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΟΣΜΟΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΑΝ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΥΣ ΗΘΕΛΑΝ!
 

DeletedUser10832

Guest
Διαφωνώ κάθετα φίλε πάνω σε αυτό το θέμα. Πέρα από το γεγονός πως είναι ανούσιο, είναι και πραγματικά αχρείαστη ενέργεια, για αυτό και δεν πραγματοποιείται.
 

DeletedUser10832

Guest
Εδώ μπορούμε να έχουμε ένα χρονοδιάγραμμα; Δηλαδή πόσο θα πάρει στην εταιρία να τα ελέγξει όλα αυτά. Έναν μήνα, δύο μήνες; Μία εβδομάδα, δύο εβδομάδες; Πόσο;
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Προφανώς και κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό. Μήνα δε θα κάνει σίγουρα. Υπομονή.

[/kni]
 

DeletedUser12026

Guest
Καλημερα σε ολους πρωτα απ'ολα καθησα και διαβασα το τι λεει ο καθενας και εφριξα λετε ολοι για γρηγοροτερο κοσμο και κλεγεστε οτι ο κοσμος ειναι αργος και οτι να γινει ψηφοφορια απο την εταιρια για το τι ταχυτητα θα ειναι ο νεος κοσμος και οτι χωνουν χρυσο καποιοι και δεν ξερω και εγω τι αλλο. ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ? 1ον Ηεταιρια βγαζει πολυ περισοτερο χρημα απο του αργους κοσμους γιατι στον γρηγορο δεν υπαρχει λογος να χωσεις χρυσο γιατι ολα γινονται γρηγοροτερα. 2ον Ποια ψηφοφορια και βλακειες λετε ? θα σας ρωτησει η εταιρια τι θα βγαλει ? 3ον οποιου δεν του αρεσει ας μην μπει καν στον κοσμο γιατι η εταιρια βλεπει οτι ο κοσμος εχει ανταποκριση και συνεχιζει στο ιδιο μοτιβο (ασχετως που οι μισοι και βαλε τα παρατανε) αρα εσεις οι ιδιοι διαιωνιζετε αυτη την κατασταση και μετα κλεγεστε οτι ο μονο αργοι κοσμοι βγαινουν , δηλαδη οταν μπαινατε δεν ειδατε σε τι κοσμο μπηκατε ?
Μην παρεξηγειτε αυτα που γραφω γιατι και εγω γουσταρω περισοτερο ταχυτητα 3 η 4 αλλα ετσι που το κανετε δεν προκειται να κανετε κατι , υπαρχουν σερβερ αλλων χωρων που μπορειτε να παιξετε οτι ταχυτητα θελετε και να ευχαριστηθητε το παιχνιδι.
Σας ευχαριστω για την υπομονη σας
 

DeletedUser10832

Guest
Καλημερα σε ολους πρωτα απ'ολα καθησα και διαβασα το τι λεει ο καθενας και εφριξα λετε ολοι για γρηγοροτερο κοσμο και κλεγεστε οτι ο κοσμος ειναι αργος και οτι να γινει ψηφοφορια απο την εταιρια για το τι ταχυτητα θα ειναι ο νεος κοσμος και οτι χωνουν χρυσο καποιοι και δεν ξερω και εγω τι αλλο. ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ? 1ον Ηεταιρια βγαζει πολυ περισοτερο χρημα απο του αργους κοσμους γιατι στον γρηγορο δεν υπαρχει λογος να χωσεις χρυσο γιατι ολα γινονται γρηγοροτερα. 2ον Ποια ψηφοφορια και βλακειες λετε ? θα σας ρωτησει η εταιρια τι θα βγαλει ? 3ον οποιου δεν του αρεσει ας μην μπει καν στον κοσμο γιατι η εταιρια βλεπει οτι ο κοσμος εχει ανταποκριση και συνεχιζει στο ιδιο μοτιβο (ασχετως που οι μισοι και βαλε τα παρατανε) αρα εσεις οι ιδιοι διαιωνιζετε αυτη την κατασταση και μετα κλεγεστε οτι ο μονο αργοι κοσμοι βγαινουν , δηλαδη οταν μπαινατε δεν ειδατε σε τι κοσμο μπηκατε ?
Μην παρεξηγειτε αυτα που γραφω γιατι και εγω γουσταρω περισοτερο ταχυτητα 3 η 4 αλλα ετσι που το κανετε δεν προκειται να κανετε κατι , υπαρχουν σερβερ αλλων χωρων που μπορειτε να παιξετε οτι ταχυτητα θελετε και να ευχαριστηθητε το παιχνιδι.
Σας ευχαριστω για την υπομονη σας

Πρώτον, πρόσεχε πως εκφράζεσαι στο κεντρικό φόρουμ, για εντός ολίγου θα φας πόντους ποινής. Η λέξη βλακείες δεν επιτρέπεται νομίζω. Εγώ φίλε μου έχω να μπω σε κόσμο από τον Sigma, κοντά ένα χρόνο. Όσοι μπήκαν Phi δεν καταστρέφουν μόνο τους εαυτούς τους, αλλά και την υπόλοιπη κοινότητα. Παρ'όλα αυτά, μην ξεχνάς πως μερικοί έχουν ακόμη όρεξη να παίξουν. Οι ήρωες μπήκαν σαν ''κράχτης''! Πάνω σε αυτά που λες για το χρήμα, η εταιρία είναι εταιρία κι εγώ πελάτης. Δε γουστάρω να χώνω τα λεφτά μου σε ένα παιχνίδι. Μην ξεχνάς πως η εταιρία με έχει ανάγκη, δεν την έχω. Δεύτερον, φυσικά και θα ρωτήσει τι θα βγάλει. Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο, το ξεχνάς; Επίσης, αν έχουν έστω και λίγο μυαλό, θα πρέπει να ξέρουν πως κάποτε οι ''έξυπνοι'' που σκάνε όλα τα λεφτά τους στο παιχνίδι, θα κουραστούν και θα σταματήσουν. Στο τρίτο μέρος της απάντησής σου συμφωνώ.
 

DeletedUser9974

Guest
Καθησα και διάβασα προσεχτικά όλες τις απαντησεις

1. Ειμαι υπερ γρηγορου κοσμου (όλα 3)

2. Πιστευω οτι ηταν αστοχη η παρατηρηση οτι το ζητανε μονο 20 ατομα γιατι αν το παρουμε αντιστροφα διαβασα μόνο εναν ότι ειναι υπέρ αργου κοσμου οπότε δε βγαινει νόημα παρα μόνο με ψηφοφορία θα βγουν ασφαλή συμπεράσματα
Ψηφοφορια οπου θα την γνωρισουν όλοι οσοι παιζουν με την αποστολη μηνυματος στο παιχνιδι οπως γινεται με διαγωνισμους ή αναβαθμίσεις ειτε μεσα απο το παιχνιδι
Ετσι τα στοιχεια που θα βγουν απο την ψηφοφορια αναλογα της συμμετοχης θα ειναι πιο πειστικα για την εταιρεία!

3. Δε μπορω να παραλείψω ότι στατιστικά αντέχουν πιο αργοί κόσμοι (δε ξερω εδω αν η συγκριση ειναι σωστη μιας και οι αργοι κοσμοι ειναι περισσοτεροι απο τους γρηγορους) σε διάρκεια παιχνιδιού, οπότε φταινε και οι ιδιοι οι παίκτες που περνουν μέρος αναμένοντας να ανοιξει παντα καποιος πιο γρηγορος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12395

Guest
[art]Αγαπημένοι μας παίκτες του Grepolis, μετά από δική σας αίτηση, η εταιρεία αποφάσισε να διεξαχθεί μία δημοσκόπηση πάνω στα αποτελέσματα της οποίας θα στηριχθούν τα χαρακτηριστικά ενός από τους επόμενους κόσμους.
Ψηφίστε τον συνδυασμό που σας αντιπροσωπεύει κι αν θέλετε στηρίξτε με λίγα λόγια την ψήφο σας.
Ψηφίστε σε όλες τις ενότητες για να προωθηθεί ολοκληρωμένη η πρόταση, όπως μας ζητήθηκε.[/art]

Ταχύτητα Κόσμου
Ταχύτητα μονάδων
Ταχύτητα εμπορίου
Λοιπά χαρακτηριστικά
 

DeletedUser13442

Guest
Βάλτε ρε παιδιά τους ήρωες στον Άλφα !

[8ea]Προειδοποίηση: Δεν επιτρέπονται οι εκτός θέματος αναρτήσεις στο κεντρικό φόρουμ.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Με συγχορειτε ρε παιδια εγω σα νεος παιχτης που ειμαι εχω απλα και μονο μια απορια: μου πηρε 1 και κατι εβδομαδα να φτασω συγκλητο 14 ακαδημια 10...για ακαδημια 11 μου λεει 5 ωρες 1 λεπτο...το ερωτημα μου ειναι το εξης, αμα για 10->11 θελει 5 ωρες ακομα και παραβλεποντας ολα τα υπολοιπα κριτηρια (κτιρια, υλικα καθως φυσικα και το χρονο να τα χτοισω/αποκτησω) ποσους μηνες δηλαδη αναμονης με περειμενουν μεχρι να φτασω ακαδημια 28 να μπορεσω να καταλαβω αλλη πολη? Αμα ο χρονος κατασκευης ειναι μονο +1/4 πανω απο το προηγουμενο επιπεδο Χ επι το 125% του ακομα και με cheat/hack για υλικα και αναιροντας τις προϋποθεσεις κατασκευης αλλων κτιριων πριν να εχω την δυνατοτητα να αναβαθμισω την ακαδημια μου θα πρεπει να φαω το καλοκαιρι ολο ΜΟΝΟ για να κανω κατακτηση αλλης πολης. Αν εχω καταλαβει κατι λαθος παρακαλω διορθεστε με γιατι μου φενεται εξοπραγματικο να ισχυει κατι τετοιο και πραγματικα ελπιζω τα φαινομενα να απατουν...Δηλαδη αμα βαλεις την μια σου πολη σα συνολο ΚΑΙ μοναδες επιθεσης ΚΑΙ μοναδες αμυνας ΚΑΙ την αναπληροση τους μετα απο μαχες ενταξει πλεον μιλαμε για κατασταση WoW 2-3 χρονοια σε ενα και μονο server να "τερματισεις" το παιχνιδι και μετα να ξεκινησεις να το απολαμβανεις (late game).Σε αλλα αντιστοιχα παιχνιδια που εχω μπει οσο θα θελει ακαδημια σε θεμα χρονο να παει απο ξερω γω 14 σε 15 επιπεδο ηθελε το αντιστοιχο του grepolis θαυμα που σου εδεινε προσβαση στα πιο τουμπανα μοναδες/τεχνολογιες του παιχνιδιου..Μη ξεχασω να αναφερω οτι ξεκινησα στο Phi server.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser10832

Guest
Με συγχορειτε ρε παιδια εγω σα νεος παιχτης που ειμαι εχω απλα και μονο μια απορια: μου πηρε 1 και κατι εβδομαδα να φτασω συγκλητο 14 ακαδημια 10...για ακαδημια 11 μου λεει 5 ωρες 1 λεπτο...το ερωτημα μου ειναι το εξης, αμα για 10->11 θελει 5 ωρες ακομα και παραβλεποντας ολα τα υπολοιπα κριτηρια (κτιρια, υλικα καθως φυσικα και το χρονο να τα χτοισω/αποκτησω) ποσους μηνες δηλαδη αναμονης με περειμενουν μεχρι να φτασω ακαδημια 28 να μπορεσω να καταλαβω αλλη πολη? Αμα ο χρονος κατασκευης ειναι μονο +1/4 πανω απο το προηγουμενο επιπεδο Χ επι το 125% του ακομα και με cheat/hack για υλικα και αναιροντας τις προϋποθεσεις κατασκευης αλλων κτιριων πριν να εχω την δυνατοτητα να αναβαθμισω την ακαδημια μου θα πρεπει να φαω το καλοκαιρι ολο ΜΟΝΟ για να κανω κατακτηση αλλης πολης. Αν εχω καταλαβει κατι λαθος παρακαλω διορθεστε με γιατι μου φενεται εξοπραγματικο να ισχυει κατι τετοιο και πραγματικα ελπιζω τα φαινομενα να απατουν...Δηλαδη αμα βαλεις την μια σου πολη σα συνολο ΚΑΙ μοναδες επιθεσης ΚΑΙ μοναδες αμυνας ΚΑΙ την αναπληροση τους μετα απο μαχες ενταξει πλεον μιλαμε για κατασταση WoW 2-3 χρονοια σε ενα και μονο server να "τερματισεις" το παιχνιδι και μετα να ξεκινησεις να το απολαμβανεις (late game).Σε αλλα αντιστοιχα παιχνιδια που εχω μπει οσο θα θελει ακαδημια σε θεμα χρονο να παει απο ξερω γω 14 σε 15 επιπεδο ηθελε το αντιστοιχο του grepolis θαυμα που σου εδεινε προσβαση στα πιο τουμπανα μοναδες/τεχνολογιες του παιχνιδιου..Μη ξεχασω να αναφερω οτι ξεκινησα στο Phi server.

Μια φιλική συμβουλή. Αν θες να απολαύσεις το παιχνίδι και να μάθεις τι πραγματικά εστί Grepolis, φύγε από τον Phi και περίμενε μέχρι να ανοίξει ένας νέος κόσμος, ταχύτητος 3. Τότε θα δεις ότι αυτό το παιχνίδι έχει ενδιαφέρον.
 

DeletedUser

Guest
Μια φιλική συμβουλή. Αν θες να απολαύσεις το παιχνίδι και να μάθεις τι πραγματικά εστί Grepolis, φύγε από τον Phi και περίμενε μέχρι να ανοίξει ένας νέος κόσμος, ταχύτητος 3. Τότε θα δεις ότι αυτό το παιχνίδι έχει ενδιαφέρον.

Saranths αποτι φενεται δεν εχω καταλαβει και πολυ λαθος και ας υπερεβαλα λιγο...σε ευχαριστω για την συμβουλη που μαλλον θα ακολουθησω :)
 

DeletedUser7794

Guest
παιδες μπηκε στον πλεον προσφατο κοσμο του παιχνιδιου τον Χ. Τωρα βιωνω το βασανιστηριο των ηρωων καθως και των αναμνησεων απο γρηγοροτερους κοσμους (kapppaaaaaa) περαν τις ικανοποιητικης ταχυτητας. Το Game με εναν τροπο θα σωθει τελος οι ηρωες ταχυτητες μονο 3 και 4. Αυτα απο μενα προσωπικα θα στειλω και μνμ στα ''κεντρικα'' μπας και μας παρουν στα σοβαρα
 

DeletedUser

Guest
καλημερα σε ολη την κοινοτητα...πριν λιγο καιρο και αν δεν με απαταει η μνημη μου, μας ειχαν αναφερει με βαση την εταιρια οι διαχειριστες,οτι σε κανενα σερβερ δεν θα εβγαινε κοσμος με ταχυτητα υψηλη...ελα ομως που αυτο δεν αληθευει...εριχνα μια ματια σε ολους τους σερβερ(για περιεργεια κυριως) και ειδα οτι στις 5 του μηνα ανοιξε κοσμος στην φινλανδια με ΤΑΧΥΤΗΤΑ 4...προφανως μονο οι ελληνες ειμαστε περισσοτερο ανοητοι που δινουμε χρηματα για να παιξουμε αυτο το παιχνιδι και μαλιστα με ταχυτητες 1 και 2 και παρακαλαμε εστω για μια 3αρα...τα συμπερασματα δικα σας..
 

-PNS-

Άρμα
καλημερα σε ολη την κοινοτητα...πριν λιγο καιρο και αν δεν με απαταει η μνημη μου, μας ειχαν αναφερει με βαση την εταιρια οι διαχειριστες,οτι σε κανενα σερβερ δεν θα εβγαινε κοσμος με ταχυτητα υψηλη...ελα ομως που αυτο δεν αληθευει...εριχνα μια ματια σε ολους τους σερβερ(για περιεργεια κυριως) και ειδα οτι στις 5 του μηνα ανοιξε κοσμος στην φινλανδια με ΤΑΧΥΤΗΤΑ 4...προφανως μονο οι ελληνες ειμαστε περισσοτερο ανοητοι που δινουμε χρηματα για να παιξουμε αυτο το παιχνιδι και μαλιστα με ταχυτητες 1 και 2 και παρακαλαμε εστω για μια 3αρα...τα συμπερασματα δικα σας..

Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ κανένα αγαπητέ συμπαίκτη, θα πρέπει να σου θυμίσω ότι οι διαχειριστές απλά μεταφέρουν τις αποφάσεις της εταιρείας. Αυτή είχε πει ότι δεν θα ανοίξει πουθενά κόσμος πάνω από ταχύτητα 3. Αν άλλαξε και πάλι γνώμη, δεν γνωρίζω τι έχει γίνει στη Φινλανδία, αλλά δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω, το πρόβλημά μας θα έπρεπε να είναι η ίδια η εταιρεία και όχι οι διαχειριστές. Αν η εταιρεία λέει και ξελέει, αλλάζει ότι γουστάρει όταν γουστάρει χωρίς να ρωτήσει κανένα, θα πρέπει αυτή να είναι στην πυρά και όχι οι διαχειριστές. Γενικότερα, νομίζω ότι σε πολλά ανάλογα ζητήματα βλέπουμε το δέντρο (διαχειριστές) και χάνουμε το δάσος που προφανώς είναι η ίδια η εταιρεία...
 
Κορυφή