Ιδανική επιθετική πόλη

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser2397
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser2397

Guest
Λοιπόν με άροτρο και λουτρά η θέσης που μένουν 2356 για στρατό..

Λοιπόν κάνεις 700 εκσφεντονηστές νόστιμους
και 100 ιππείς=100 θεσεις μένουν 1500

Κάνεις και 100 άρματα 400 θέσεις 1500-400=1100

Στόλος

60 πλοία φάροι 1100-600=500

40 μεταφορικά=500-280=220 + αποικιακό 176 θέσεις

44 κενές θέσεις πάνε σε μυθικές μονάδες αν και μικρό ελπίζω να βοήθεισα

ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2397

Guest
Να θυμίσω ότι δεν είναι αναγκάστικο αποικίακο και να πας τέρμα τα κτήρια
 

8EAGENHS

Forum Leader
Επίσης ήθελα να τονίσω στους νέους παίκτες που θα διαβάσουν αυτό το θέμα, ότι το "ιδανική επιθετική πόλη" είναι καθαρά προσωπική άποψη και πρόταση ενός παίκτη και τίποτε περισσότερο.
Ο καθένας παίζοντας θα βρει δεκάδες φόρμουλες για ιδανικές επιθετικές πόλεις.
 

DeletedUser

Guest
,,,,,

Λοιπόν με άροτρο και λουτρά η θέσης που μένουν 2356 για στρατό..

Λοιπόν κάνεις 700 εκσφεντονηστές νόστιμους
και 100 ιππείς=100 θεσεις μένουν 1500


Κάπου δέν "βγαίνουν" τα νούμερα πατριώτη....
Γιά ξανακάντα....
 

DeletedUser

Guest
Μένουν 1356 θέσεις););)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Μένουν 1356 θέσεις););)

Kalispera se olous! poli kali i doulia sas......
Gia katapeltes den exo akousi -diabasi- kati! aftoi os epithetiki monada ti lene???
aksizoun ta ''lefta'' tous?

Την επόμενη φορά φρόντισε να αποφύγεις τη γραφή με greeklish στο φόρουμ. Σαν πρώτη φορά δεν λαμβάνεις πόντους ποινής. Με την ευκαιρία διάβασε και όλους τους κανόνες για τη λειτουργία του φόρουμ, κάνει καλό.
8EAGENHS
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
καταστρέφουν επίπεδα του τείχους αρκεί να τους στείλεις με στρατό.μη τους χασεις τζάμπα. ;)
 

DeletedUser

Guest
MOSID άνοιγε κάνα μύνημα στο game...
8EAGENHS πρώτη φορά κάνω spam.Δεν θέλω τιμωρίες...:Ρ
 

DeletedUser

Guest
καταστρέφουν επίπεδα του τείχους αρκεί να τους στείλεις με στρατό.μη τους χασεις τζάμπα. ;)


αν πας για κακακτηση δεν ειναι καλο να στειλεις καταπελτη γιατι 1) θα παρεις πολη με πεσμενο τειχος! :d και 2) πιανουν πολυ χωρο στα πλοια!! εγω δεν τους εχω ερευνησει καν! :d :eek:
 

DeletedUser

Guest
οι καταπελτες δεν ειναι χρησιμοι μονο σε αυτους που ειναι απειροι και δε ξερουν να τους χρησιμοποιουν δε χρησιμευουν.αν ο αλλος εχει μεσα πολυ στρατο και εχει μεγαλο επιπεδο τειχους με καστρο πως θα την παρεις?κανεις τον εξυπνο,αλλα δεν εισαι..,:eek::eek::eek:
 

DeletedUser

Guest
8α ηταν παρεις αν εχεις πολυ στρατο! αν πας για κατακτηση θα θες να εχεις πολη με επιπεδο 5???
 

DeletedUser

Guest
και 15 πολεις να ειχες η απειρια στο παιχνιδι φαινεται..;););)Υ.Γ=ΠΑΙΖΩ ΑΠΟ ΑΠΡΙΛΙΟ!
 

DeletedUser

Guest
Εγώ ποτέ δεν χρησιμοποιώ καταπέλτες και είναι αργοί και κοστίζουν πολλές ύλες και πιανουν πολύ χώρο στην φάρμα Συνήθος χρησιμοποιώ τον ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ για να ρίξω το τοιχος (κάντονας ζημια 1-3 επίπεδα);)
 

8EAGENHS

Forum Leader
20-30 καταπέλτες πρέπει να υπάρχουν, σε ένα χωριό, κατά την ταπεινή μου άποψη κι ας είναι αχρείαστοι.
Πρώτον είναι απαγορευτικό για τον αμυνόμενο να σου κάνει dodge, γιατί θα του κάνεις το τείχος τάφρο και μετά θα του πάρεις παραμάζωμα το στρατό με μισή εκκαθαριστική (που λέει ο λόγος).
Δεύτερον, 2-3 επίπεδα να ρίξουν από 25άρι τείχος σε συνδυασμό με κανένα σεισμό, γίνεται η δουλειά σου πιο εύκολα.
Όσο για την ταχύτητά τους, ουδείς νοήμων θα τους έστελνε πεζή παρά μόνο φορτωμένους σε μεταφορικά πλοία.
Τα υλικά που θα σώσεις για την αναπλήρωση του λιγότερου στρατού που θα χάσεις, συγκρινόμενα με τα υλικά ανακατασκευής του τείχους έρχονται σχεδόν μία η άλλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
είναι αλήθεια πως κάνουν δουλειά και στην αμηνα??????
αν είναι ετσι πρεπει να αρχήσω να το σκεύτομαι.........
 
Κορυφή