[ΕΡΩΤΗΣΗ] ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser11307
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser13883

Guest
Το αναζητάμε το βρισίδι ή μήπως εσείς είστε νουμπάδες και οι γονείς σας δεν σας έχουν μάθει τρόπους;Κανονικά εμείς θα έπρεπε να χτυπάμε το κεφάλι μας στον τείχο με εσάς και όχι να λες ότι μας αξίζει. Είσαι κατά των διπλών λογαριασμών και δεν μπαίνεις καν στον κόπο να διώξεις τα άτομα αυτά.Επίσης αν πιστεύεις ότι διαλυθήκαμε χωρίς κανέναν σημαντικό λόγο τότε δεν ξέρεις γιατί παίζεις!Αν είσαι αρκετά έξυπνος θα μπορέσεις να αντιληφθείς ποίος είναι Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ που διαλυθήκαμε.Για τον αν μπορείτε να μας κερδίσετε ή εμείς το αντίθετο ξέρουμε και οι δυο πολύ καλά ποιοι θα είναι οι νικητές.Μερικοί από εσάς δεν παίρνουν καν θέση καθώς ξέρουνε ποιοι είναι οι σωστοί απλά δεν θέλουν να ΄΄προδώσουν΄΄ μια συμμαχία που η ίδια η ηγεσία της είναι αλληγορική και άδικη.Έχουν δεχθεί μπαν πάνω από 10 άτομα πως θα συνεχίσει η συμμαχία αν δεν έχει άτομα να βασιστεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14703

Guest
Ειμαι νουμπας,το ειχω παραδεχθει και στο σκυπε οταν μιλουσαμε,ξερω περισσοτερα απο οσα νομιζεις,δεν εχω ιδεα για τους διπλους λογαριασμους,απλως βλεπω την κατασταση,βλεπω συμμαχους μου να μην μπορουν να κρατησουν μια πολη,εχω λογο που παιζω,ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΣ ΣΥΜΠΑΙΚΤΗ ΣΟΥ,μπορει και να μην χρειαστηκε,εγω προσπαθω να σταθω οσο καλυτερα μπορω,δεν με νοιαζει η γνωμη ΠΛΕΟΝ,ειχαμε συνφωνησει διαφορα μεσω σκυπε,ναι ημουν μαζι σας,αλλα καταπατησαμε-καταπατησατε την συνφωνια,πλεον υπαρχει πολεμος,πες τους αλλους οποιος θελει να με διαγραψει απο το σκυπε αλλα και απο το facebook,(μερικοι το εχουν κανει καιρος ειναι να το κανεις και εσυ,,,)


Ο ΜΟΝΟΣ ΝΟΥΜΠΑΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΣΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ,ΕΔΩ ΚΑΙ Ο ΣΥΜΠΑΙΚΤΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ,ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΟΙΤΟΥΣΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΝΑΙ,ΕΙΜΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ ΜΟΥ ΛΕΣ:ΜΑ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΜΟΥ,ΑΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13883

Guest
Προσωπικά δεν καταπάτησα καμία συμφωνία και αν κοιτάξουμε τις αναφορές ΕΣΥ πρώτος μας χτύπησες.Αν ήσουν μαζί μας θα ερχόσουν, με αυτήν σου την πράξη δείχνεις ότι συμφωνείς με τις απόψεις και ιδεολογίες της συμμαχίας σου.Όσο για τον αν με έχεις δει να βοηθώ σύμμαχο δεν μπορείς να ξέρεις αν τους βοηθάω.Επίσης άσχετα με τον αν σπάνε οι κατακτήσεις σας έχω στείλει φάρους που απλά έτυχε να βρεθούν κατόπιν εορτής.Τα μπαζώματα ποιος τα κάνει;Σε δική σου πόλη τα μισά στρατεύματα ήταν δικά μου.Είσαι παίκτης 99 πόλεων και ζήτημα να έχεις 9 πόλεις με πτηνά!Γιαυτό άσε τα περί ηθικής καθώς εσύ καταπάτησες την συμφωνία μας και περί δύναμης και ικανότητας.Μάθε πρώτα για τους διπλούς λογαριασμούς και για τις άχρηστες συνθήκες ειρήνης και μετά χαρακτήρισε την δική μας συμμαχία που χάνετε από συμμαχία 15 μελών ενώ εσείς είστε δεν ξέρω 50 και βάλε.Πάραυτα, επειδή εδώ δεν είναι το κατάλληλο νήμα για τέτοιες συζητήσεις θα έλεγα να μιλάγαμε ΔΗΜΚΡΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΑ μέσω skype να λυθούν οι λανθασμένες σου απόψεις για εμάς.Αυτό θα το δείξει η ιστορία.Οι πόλεις δείχνουν την δύναμη και οι πόντοι την δύναμη των πόλεων προσωπικά μετρώ και τα δυο.Εγώ δεν έφαγα ποτέ μπαν για υβριστικό λεξιλόγιο σε αντίθεση με παίκτες της δική σου συμμαχίας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14703

Guest
Δεν θα το ελεγα,μπορεις να μου θυμησεις ποιος ηταν ο στοχος οταν αποχωρησατε και πως τον παρουσιασατε σε εμενα;Εχθροι με παραβατες και στρουγκα,τελος παντων,ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ,ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ
 

DeletedUser13883

Guest
Και με εσάς αν μας ακουμπάγατε εσείς που το κάνατε.Ας λήξει εδώ ας τα πούμε μέσω προσωπικών μηνυμάτων.
 

DeletedUser6846

Guest
Η ασχετοσύνη σας, σας κάνει να βλέπετε παντού φαντάσματα. Μάθετε το παιχνίδι σε όλες του τις διαστάσεις και όλα τα παράξενα θα εξηγηθούν.

Συγχαρητηρια για το τροπο με τον οποιο εκφραζεσαι και για το ηθος που εκπεμπεις ως Υπευθυνος του Φορουμ με αυτες τις απαντησεις. Βεβαια επειδη δεν θα ηθελα να νιωθεις ως το "μαυρο προβατο", θα μπορουσαν να επιβεβαιωσουν εκατονταδες αλλοι παικτες, πως εχουν δει παρομοιες συμπεριφορες και απο αλλα μελη της ΟΔ. Δεν το συνανταμε για πρωτη φορα. Δυστυχως (ή ευτυχως?) για εσας ομως, οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν εγκαταλειψει το παιχνιδι.



Και σε αυτο το σημειο θα ηθελα να σε διαφωτισω στο θεμα, γιατι εχεις την εντυπωση (που κακως την εχεις) πως απευθυνεσαι σε νοητικα καθυστερημενους! Ακου Θεαγενη, το παιχνιδι δεν περιμενουμε να το μαθουμε ούτε απο εσενα, ούτε απο ενα κειμενο, ούτε χρειαζεται να διαβασουμε τους κανονες. Αυτα τα καναμε οταν πρωτομπηκαμε πριν καποια χρονια...
Τις δυνατοτητες του παιχνιδιου τις εχουμε μαθει στην πραξη παιζοντας εκατονταδες, για να μην πω χιλιαδες ωρες! Το τι ειναι εφικτο να γινει και το τι οχι, θα μου το πει η δικη μου εμπειρια και αυτη των συμμαχων που εχουν σπαταλησει αλλες τοσες χιλιαδες ωρες σε πολλους και διαφορετικους κοσμους. Και οχι ενας τυπος πισω απο μια οθονη που προσπαθει ματαια να καλυψει τις οποιες αυθαιρεσιες γινονται.
Κατανοητο?




Υ.Γ. Άν γνωρίζαμε το παιχνίδι σε "όλες του τις διαστάσεις" όπως εσύ, τότε όντως θα μπορούσαμε να εξηγήσουμε και όλα τα "παράξενα"...



Με εκτιμηση
Panostroub
Αρχηγος μιας εκ των συμμαχιων, που εγκατελειψαν το παιχνιδι απο δικη σας υπαιτιοτητα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Ο τρόπος μου είναι εξαιρετικός, βραχύς και σαφής λόγος που κινεί την σκέψη.
Βεβαια επειδη δεν θα ηθελα να νιωθεις ως το "μαυρο προβατο", θα μπορουσαν να επιβεβαιωσουν εκατονταδες αλλοι παικτες, πως εχουν δει παρομοιες συμπεριφορες και απο αλλα μελη της ΟΔ. Δεν το συνανταμε για πρωτη φορα. Δυστυχως (ή ευτυχως?) για εσας ομως, οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν εγκαταλειψει το παιχνιδι.
Μόνον σαν μαύρος λύκος μπορώ να νιώσω. Δεν ξέρω αν το έχετε ξαναδεί να το λέμε, αλλά στην εταιρεία αρέσουμε, γι' αυτό και ορισμένοι έχουμε βγάλει ρίζες.
Και σε αυτο το σημειο θα ηθελα να σε διαφωτισω στο θεμα, γιατι εχεις την εντυπωση (που κακως την εχεις) πως απευθυνεσαι σε νοητικα καθυστερημενους!
Δεν απεκάλεσα κανέναν ούτε βλάκα, ούτε καθυστερημένο, το "άσχετος", το "ανίδεος" και όλα τα συναφή είναι πραγματικότητα.
Ακου Θεαγενη, το παιχνιδι δεν περιμενουμε να το μαθουμε ούτε απο εσενα,
Τουλάχιστον μία φορά σου φάνηκα χρήσιμος, δεν μπορείς να το παραβλέψεις αν και δεν χρειάζεται να το εκτιμήσεις και να ευχαριστήσεις, η δουλειά μου είναι. ( βλέπε εδώ)
Τις δυνατοτητες του παιχνιδιου τις εχουμε μαθει
Βάλε κι ένα "νομίζουμε πως".
Και οχι ενας τυπος πισω απο μια οθονη που προσπαθει ματαια να καλυψει τις οποιες αυθαιρεσιες γινονται.
Γίνονται αυθαιρεσίες από τους διαχειριστές κι η εταιρεία κάνει τα στραβά μάτια, χάνει λεφτά και χαμογελάει πονηρά κι ευχαριστημένη, εντάξει.
Άν γνωρίζαμε το παιχνίδι σε "όλες του τις διαστάσεις" όπως εσύ, τότε όντως θα μπορούσαμε να εξηγήσουμε και όλα τα "παράξενα"...
Αυτό προσπαθώ να πω και κάνω μεγάλη προσπάθεια για να γίνω πιστευτός.



[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3204

Guest
Θεαγένη είσαι ωραίος σε πάω με έκανες και γέλασα. Καλά τα λες αλλά ποίος σε ακούει!
 

DeletedUser13883

Guest
Τι να σας πω εγώ τώρα παιδιά.Το θέμα θεωρώ ότι είχε τελειώσει και τουλάχιστον από εμένα.Εγώ εξέφρασα ένα παράπονο και φάνηκε ότι κατά 90% δεν έχει γίνει,αυτός είναι και ο λόγος που δεν το συνέχισα.Τώρα από τον 8EAGENHS δεν αισθάνθηκα καθόλου προσβλητικά ίσα ίσα που μέσα από τον λόγο του προφανώς να εκδηλώνεται και το πόσο σίγουρος είναι για κάτι.Παρόλα αυτά θα διαφωνήσω σε ένα πράγμα με εσένα Πάνο.Δεν ξέρουμε τα πάντα και αυτό είναι σχετικό.Προσωπικά πιστεύω ότι όσο ζούμε μαθαίνουμε.Για τους κανόνες ακόμα και τώρα τους διαβάζω και μετά από ποινή που δέχτηκα αναγκάστηκα να ρωτήσω και πολλές φορές την Διαχείριση για το αν μια πράξη μου θα με ξανά οδηγήσει σε ποινή!Τέλος κλείνω με το ότι πόσταρα κάτι που να ήταν ίσως βλακεία ίσως να ήταν μια αλληγορία προσωπικά καλύφτηκα από προσωπικό μήνυμα και δεν θεωρώ ότι έπρεπε να συνεχιστεί,απλά να ξέρεις στο αν προσπάθησες να με υπερασπιστείς ότι δεν χρειάζομαι κανέναν δικηγόρο αν πάλι ήθελες να έρθεις σε μια κόντρα με τον θεαγένη δεν με απασχολεί καθόλου.ΕΝΑ πολύ σπουδαίο επιχείρημα με επηρέασε του θεαγένη ότι η ΟΔ αρέσει στην InnoGames και γιαυτό προφανώς και παραμένει η ίδια.


ΥΓ:Βλάκας μπορεί να είναι αυτός που δεν καταλαβαίνει κάτι που του το εξηγούν αλλά ο Βλάκας των εποχών είναι αυτός που δεν καταλαβαίνει το λάθος του και επιμένει να υποστηρίζει κάτι ίσως ανούσιο.
 

DeletedUser6846

Guest
αφου εσυ το διαλεξες

[8ea]
Ο τρόπος μου είναι εξαιρετικός, βραχύς και σαφής λόγος που κινεί την σκέψη. [/8ea]

Ασε να το κρινουν αυτοι που σε διαβαζουν. Ειδαλλως εξηγησε μας με σαφηνεια πως βολευεσαι επανω στο καλαμι τοσο εξαιρετικα.

[8ea]Μόνον σαν μαύρος λύκος μπορώ να νιώσω. [/8ea]

Αυτο να το κοιταξεις.

[8ea]Δεν ξέρω αν το έχετε ξαναδεί να το λέμε, αλλά στην εταιρεία αρέσουμε... [/8ea]

Το συζητας?? Ο κοσμος το'χει τουμπανο και εσεις κρυφο καμαρι!!

[8ea]...γι' αυτό και ορισμένοι έχουμε βγάλει ρίζες. [/8ea]

Τοτε σου ευχομαι μετα απο 20 χρονια, να εισαι ακομα εδω..

[8ea]Δεν απεκάλεσα κανέναν ούτε βλάκα, ούτε καθυστερημένο, το "άσχετος", το "ανίδεος" και όλα τα συναφή είναι πραγματικότητα.[/8ea]

Πραγματικοτητα ειναι αυτη που αντικριζεις μολις κλεινεις το pc και βγαινεις καμια βολτα.


[8ea]Τουλάχιστον μία φορά σου φάνηκα χρήσιμος, δεν μπορείς να το παραβλέψεις αν και δεν χρειάζεται να το εκτιμήσεις και να ευχαριστήσεις, η δουλειά μου είναι.[/8ea]

Και οχι μονο μια! Μου δινεις σημαντικα στοιχεια για την μελετη της ανθρωπινης συμπεριφορας. Το εκτιμω αφανταστα γιατι και εμενα η δουλεια μου αυτη ειναι.

[8ea]Βάλε κι ένα "νομίζουμε πως".[/8ea]

"...νομιζουμε πως...". Γιουπιιιιιι!!

[8ea]Γίνονται αυθαιρεσίες από τους διαχειριστές κι η εταιρεία κάνει τα στραβά μάτια, χάνει λεφτά και χαμογελάει πονηρά κι ευχαριστημένη, εντάξει.[/8ea]

Το μονο που την ενδιαφερει ειναι να παραγει χρημα στηριζομενη σε συμβουλες ψυχολογων, αφου το προιον της βασιζεται κατα βαση στην ψυχολογια του ατομου. Και αυτο που εξεταζουν πολυ σοβαρα ειναι η συμπεριφορα των ανθρωπων που δουλευουν για παρτυ της... Δεν κανει τα στραβα ματια, καθε αλλο. Κανει πολυ σωστα την δουλεια της, οπως ακριβως την κανει δηλαδη και η ΟΔ!
Τι θες τωρα, να μεινεις μετεξεταστεος για Σεπτεμβρη?


[8ea]Αυτό προσπαθώ να πω και κάνω μεγάλη προσπάθεια για να γίνω πιστευτός.[/8ea]
[8ea]Αυτό προσπαθώ να πω και κάνω μεγάλη προσπάθεια για να γίνω πιστευτός.[/8ea]
[8ea]Αυτό προσπαθώ να πω και κάνω μεγάλη προσπάθεια για να γίνω πιστευτός.[/8ea]


Με την τριτη πιανει.
 

DeletedUser6846

Guest
Chris007463 καμια διαθεση δεν υπηρξε απο πλευρας μου για να σε υποστηριξω. Απλα εξοργιζομαι με υπεροπτικες συμπεριφορες οι οποιες δεν δικαιολογουνται. Και ποσο μαλιστα οταν γνωριζουν "ολες τις διαστασεις του παιχνιδιου". Αν εξαιρεσω αυτου του ειδους τις συμπεριφορες, δεν μου φταιει κανενα μελος της διαχειρησης. Υπαλληλοι ειναι που κανουν αυτο που τους λενε να κανουν και λενε αυτα που τους εχουν μαθει να λενε. Για αυτο και αρεσουν στην Innogames αλλωστε!

Την στρατηγικη του παιχνιδιου την καθοριζει η μαμα εταιρεια. Αυτη οριζει τους κανονες του παιχνιδιου ειτε μας αρεσει ειτε οχι...
Την δυνατοτητα συμμετοχης ενος μελους ΟΔ με απεριοριστη κατοχη χρυσου.
Το αν υπαρχει ποινολογιο.
Την παραβιαση των προσωπικων δεδομενων.
Το αν την βολευει να υπαρχουν μποτακια.
Σε ποιον θα επιβαλει ποινες και σε ποιον οχι.

Και για να κλεισει το θεμα, η συζητηση αυτη δεν μπορει να εχει ενα τελος. Αποφασιζει ο καθε ενας μονος του το τι θελει και το τι δεν θελει.

Υ.Γ. Αποθηκευσε το μηνυμα σου, και ανοιξε το ξανα μετα απο 2 χρονια. Πιστευω πως θα βγαλεις χρησιμα συμπερασματα.

Φιλικα
 

DeletedUser14106

Guest
Ασε να το κρινουν αυτοι που σε διαβαζουν. Ειδαλλως εξηγησε μας με σαφηνεια πως βολευεσαι επανω στο καλαμι τοσο εξαιρετικα.



Αυτο να το κοιταξεις.



Το συζητας?? Ο κοσμος το'χει τουμπανο και εσεις κρυφο καμαρι!!



Τοτε σου ευχομαι μετα απο 20 χρονια, να εισαι ακομα εδω..



Πραγματικοτητα ειναι αυτη που αντικριζεις μολις κλεινεις το pc και βγαινεις καμια βολτα.




Και οχι μονο μια! Μου δινεις σημαντικα στοιχεια για την μελετη της ανθρωπινης συμπεριφορας. Το εκτιμω αφανταστα γιατι και εμενα η δουλεια μου αυτη ειναι.



"...νομιζουμε πως...". Γιουπιιιιιι!!



Το μονο που την ενδιαφερει ειναι να παραγει χρημα στηριζομενη σε συμβουλες ψυχολογων, αφου το προιον της βασιζεται κατα βαση στην ψυχολογια του ατομου. Και αυτο που εξεταζουν πολυ σοβαρα ειναι η συμπεριφορα των ανθρωπων που δουλευουν για παρτυ της... Δεν κανει τα στραβα ματια, καθε αλλο. Κανει πολυ σωστα την δουλεια της, οπως ακριβως την κανει δηλαδη και η ΟΔ!
Τι θες τωρα, να μεινεις μετεξεταστεος για Σεπτεμβρη?







Με την τριτη πιανει.



φιλε μου προσκυνω..
 
Κορυφή