[ΕΡΩΤΗΣΗ] ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser11307
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser11307

Guest
ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ. ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ "ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ". ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΡΤΗΣΑΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΟΥΝΤΕ ΟΙ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΜΑΣ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ?
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ/ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΠΟΥ , ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΟΒΑΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3204

Guest
Εδώ που πόσταρες για αυτό το λόγο είναι. Τι θες να ρωτήσεις πάλι? Εκτός και αν πόσταρες αλλού και σου έκαναν το θέμα μεταφορά τότε πάω πάσο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11307

Guest
ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΔ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΕΡΒΕΡ, ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΟΙ ΕΛΕΓΧΟΥ, ΤΟΥ ΠΕΡΙΦΗΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ.

ΤΙ ΕΝΝΟΩ.
ΕΙΑΝΙ ΤΟΥΛΑΙΣΤΟΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΕΤΕΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

BEsSKQy.png


ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΕΝΑΣ/ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΠΟΙΝΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΣΕ ΚΑΘΕ "ΣΤΡΑΒΟΠΑΤΗΜΑ" ΜΑΣ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3204

Guest
Σιγά μην σου πούνε πως δουλεύει το μηχάνημα τους για να πάει κάποιος μάγκας να ρυθμίζει τα σκριπτακια ώστε να μην τα πιάνει. Μέσα στο φόρουμ πάντως είναι ο Zaitsev που δεν νομίζω να αφιερώσει χρόνο να απαντήσει σε τέτοιου τύπου ερωτήσεις.

Οι κανόνες είναι στο wiki διάβασε τους. Εμένα με μπάναραν πριν κάτι μήνες στο σίγμα διότι παρανόμησα σε άλλους κόσμους με μια απάντηση "διότι εκεί με πονάει" όχι ακριβώς έτσι αλλά αυτό ευνοούσαν και μου λες τώρα εσύ βλακείες? Παίζεις ένα παιχνίδι με πολλούς απλούς κανόνες που αν τους ακολουθείς η αν είσαι αρκετά έξυπνος μπορείς να είσαι και παράνομος αλλά στα χαρτιά νόμιμος.

Το μόνο που με απασχολεί με αυτό το σύστημα που έχουν και μπανάρει κόσμο και καλά κάνει είναι ότι έχει μπανάρει και κάτι φιλαράκια μου όπου μου ορκίζονται ότι δεν έχουν μποτ. Εκεί έχω μια υποψία ότι κάνει που και που ένα λάθος αλλά λόγω ότι δεν έχω φάει εγώ ποτέ μου μπαν χωρίς να φταίω δεν είμαι και σίγουρος.

Αυτά στα λέω σαν φίλος αλλά δεν νομίζω κανείς από την ΟΔ να σου πει αυτά που θες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11307

Guest
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΟΜΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ , ΧΡΗΜΑ(βλ ΧΡΥΣΟΣ) ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΔ. ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ ΚΑΙ ΤΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

ΤΟ ΤΙ ΕΙΚΑΖΕΙΣ Η ΕΡΜΗΝΕΥΕΙΣ ΕΣΥ, ΕΓΩ Η Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΜΑΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ . ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΣΑΦΕΣΤΑΤΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΑΧΝΙΔΙΟΥ, ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΣΗ ΕΒΛΑΒΕΙΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΕ/ΣΤΕ, ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΑΣΑΦΕΙΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.
ΟΥΤΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΩΝ Η.Π.Α. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΑΣΑΦΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΟΝΟΜΕΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ/ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.

ΖΗΤΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΛΕΓΚΟ....ΣΑΝ ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ, ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ. ΣΑΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ΠΑΝΤΑ.
ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΤΟ ΠΑΙΓΝΙΟ, ΜΕ DONATIONS ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3204

Guest
Δεν τους νοιάζει και πολύ αυτά που λες εσύ. Η εταιρία έχει βρει μερικούς ανθρώπους τους έχει δώσει κάποιες οδηγίες σε αντάλλαγμα χρυσό εκτός από τον zaitsev που αν δεν κάνω λάθος είναι και ο μόνος που πληρώνεται. Ότι τους λένε σου λένε. Αν δεν σου αρέσει η απάντηση τους τότε στέλνεις και ένα μήνυμα στη Γερμανία όπου δεν θα βγάλεις και άκρη στα περισσότερα σου ερωτήματα. Εγώ να σου πω την αλήθεια μια φορά με κάλυψε η εταιρία όπου δεν πήρα απάντηση από την ΟΔ.
 

DeletedUser

Guest
Το μόνο που με απασχολεί με αυτό το σύστημα που έχουν και μπανάρει κόσμο και καλά κάνει είναι ότι έχει μπανάρει και κάτι φιλαράκια μου όπου μου ορκίζονται ότι δεν έχουν μποτ. Εκεί έχω μια υποψία ότι κάνει που και που ένα λάθος αλλά λόγω ότι δεν έχω φάει εγώ ποτέ μου μπαν χωρίς να φταίω δεν είμαι και σίγουρος.
μου ειχε συμβει αυτο στον σιγμα σε εμενα και σε εναν αλλο συμμαχο χωρις να χρησιμοποιουμε μποτ,μου ειπε οτι ποτε δεν ειχε βαλει παρανομο προγραμμα και ουτε θα εβαζε και δεν ειχε και κανενα λογο να μου πει ψεματα
οι διαχειριστες μας ειχαν πει τα γνωστα, οτι ειναι αυτοματο το συστημα και δεν κανει λαθη
τωρα πριν λιγο καιρο ο ιδιος συμμαχος εφαγε μονιμο ανοιχτο μπαν προφανως παλι χωρις να εχει μποτ
αυτος ο παικτης επαιζε 2 χρονια σε αυτον τον κοσμο,ειχε βαλει χρυσο,ειχε πανω απο 200 πολεις και τα εχασε ολα επειδη εκανε λαθος το προγραμμα
οχι μονο δεν το διορθωνουν αλλα ουτε καν το παραδεχονται
για να εχει συμβει σε τοσους παικτες δεν το βγαζουμε απο το μυαλο μας
 

DeletedUser13883

Guest
Προσωπικά έχω δεχθεί μπαν για διπλό λογαριασμό,καλά έκαναν οι διαχειριστές δεν λέω.Αυτό που πραγματικά με έκανε σχεδόν να το παρατήσω είναι ότι το premium μου λειτουργούσε κανονικά.ΑΝΕΠΊΤΡΕΠΤΟ δηλαδή πληρώσαμε το παιχνίδι και ενώ εγώ ήμουν κλειδωμένος το premium δηλαδή ο διαχειριστής,η αρχιέρεια,καπετάνιος,Στρατηγός και έμπορας εξακολουθούσαν να λήγουν την ίδια μέρα.Ένα ακόμα παράπονο που δεν πίστευα ότι ίσχυε και ακόμα δεν θέλω να το πιστεύω στον κόσμο achilles που παίζω είναι το λεγόμενο Bot ή ότι άλλο υπάρχει που δεν έχουν οι κοινοί παίκτες.Ο παίκτης Taniman από την συμμαχία ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ μου έκανε σεισμό και κεραυνό κάθε 1 ώρα στην ίδια πόλη από ότι επιτρέπουν οι ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ.Για αυτό το λόγο και η συμμαχία *ANGELS AND DEMONS* διαλύθηκαν ως ένδειξη διαμαρτυρίας γιατί η συμμαχία ΑΘΑΝΑΤΕ ΓΕΩΡΓΗ είχε απεριόριστα ξόρκια και εύνοια.Μια ακόμα ανάξια κίνηση της InnoGames είναι ότι κλείνει κόσμους για λόγο συντήρησης όταν τα άτομα φτάσουν το κατώτερο όριο 300ων παικτώ.Εγώ δηλαδή που έχω κάτσει έως τις 4 το πρωί στον iota πάνε και τον κλείνουν!Τέλος θα κλείσω αυτήν την παράγραφο λέγοντας ότι έχω κάνει 5 φορές καταγγελία για εξύβριση μέσω Π.Μ. και τίποτα δεν έχει συμβεί.Οι κανόνες είναι λίγο ασαφέστατοι.Έχω κάτσει αρκετές φόρες να τους μελετήσω και σχεδόν ποτέ και κατάφερα,δεν νομίζω ότι όσα άτομα δεν κατανοούν τους κανόνες είναι άνθρωποι μικρής νοημοσύνης και αυτό το λέω από την συμπεριφορά της ΟΔ αν μου ζητηθεί θα φέρω και ένα παράδειγμα ίσως θα έπρεπε να κάνετε τους κανόνες πιο προσιτούς σε ΟΛΟΥΣ ώστε να μην μπορεί ο καθένας να τους χρησιμοποιεί προς όφελος του.
 

8EAGENHS

Forum Leader
Ο παίκτης Taniman από την συμμαχία ΠΑΡΑΒΑΤΕΣ μου έκανε σεισμό και κεραυνό κάθε 1 ώρα στην ίδια πόλη από ότι επιτρέπουν οι ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ.Για αυτό το λόγο και η συμμαχία *ANGELS AND DEMONS* διαλύθηκαν ως ένδειξη διαμαρτυρίας γιατί η συμμαχία ΑΘΑΝΑΤΕ ΓΕΩΡΓΗ είχε απεριόριστα ξόρκια και εύνοια.

Η ασχετοσύνη σας, σας κάνει να βλέπετε παντού φαντάσματα. Μάθετε το παιχνίδι σε όλες του τις διαστάσεις και όλα τα παράξενα θα εξηγηθούν.
 

DeletedUser13883

Guest
Τι να μάθω το παιχνίδι,μάθετε το μου εσείς .Γίνεται να πραγματοποιούνται αρνητικά ξόρκια σε μία πόλη κάθε μια ώρα;
 

DeletedUser13883

Guest
Η ταχύτητα κόσμου είναι 2 επομένως αφού στην ταχύτητα κόσμου 1 τα αρνητικά ξόρκια μπορούνε να πραγματοποιούνται κάθε 4 ώρες στην ταχύτητα κόσμου 2 είναι 2.

[8ea]Προειδοποίηση: Το διπλοποστάρισμα δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Εφόσον μας δίνεται η δυνατότητα, κάνουμε επεξεργασία το προηγούμενό μας ποστ για να συμπληρώσουμε αυτό που ξεχάσαμε και δεν γεμίζουμε το φόρουμ για να αυξήσουμε τον αριθμό των αναρτήσεών μας.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
Τι να μάθω το παιχνίδι,μάθετε το μου εσείς .Γίνεται να πραγματοποιούνται αρνητικά ξόρκια σε μία πόλη κάθε μια ώρα;

[8ea]Το πρώτο πράγμα λοιπόν που πρέπει να κάνετε, είναι να μάθετε να διαβάζετε τις αναφορές. Κατόπιν, όταν μάθετε να διαβάζετε τις αναφορές και είστε σίγουροι ότι υπάρχει παράβαση, να κάνετε καταγγελία για να γίνεται έλεγχος. [/8ea]
 

DeletedUser13883

Guest
Υπαινίσσεστε λοιπόν ότι δεν έχω την διανοητική ικανότητα να διαβάζω τις αναφορές!Καλό!
Παρόλα αυτά έχετε απόλυτο δίκιο ότι έπραξα λάθος έπρεπε να κάνω καταγγελία.
Αλλά γνωρίζοντας ότι στην συμμαχία υπάρχουν 3 άτομα που βρίσκονται στην ΟΔ είπα και να κάνω δεν θα αλλάξει τίποτα.Την επόμενη φορά θα φωτογραφήσω και τις αποδείξεις και θα τις στείλω στην Γερμανία.Τέλος κατάλαβα τι κανόνα παραβίασα και δεν θα ξανά επαναληφθεί.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝ Ο ΤΟΝΟΣ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΕΧΘΩ ΜΠΑΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Ή ΕΔΩ;Νομίζω ότι απλά ανταλλάζουμε λόγια και απόψεις.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Το μόνο που δεν υπαινίσσομαι αλλά το λέω καθαρά, είναι ότι δεν γνωρίζετε το παιχνίδι όσο πρέπει, αλλά αυτό δεν σας δίνει το δικαίωμα να βλέπετε φαντάσματα παντού.
Ένα από τα βασικά πράγματα που δεν ξέρετε, κοντά στα τόσα άλλα, είναι ότι το παιχνίδι δεν είναι τσιφλίκι κανενός διαχειριστή και ως εκ τούτου ουδείς διαχειριστής μπορεί να σφετεριστεί την ιδιότητά του, μιας και όλα τα μέλη της ΟΔ ελέγχονται πιο πολύ από κάθε άλλον παίκτη, από ανώτατα κλιμάκια της εταιρείας.
Τέλος, πάντα χαιρόμαστε όταν μας κάνουν καταγγελία στα κεντρικά, γιατί αυτό ενισχύει την θέση μας στην ομάδα και παίρνουμε πόντους, τόσο για την καθαρότητά μας σαν διαχειριστές, όσο και για τις γνώσεις μας και τις ικανότητές μας σαν παίκτες στο παιχνίδι.[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser13883

Guest
Μάλιστα προς το παρόν ότι λέω είναι αέρινα λόγια μέχρι να αποδειχθεί το άκρως αντίθεο.Εγώ είδα ξεκάθαρα αυτό που προανέφερα.Το αν γνωρίζω το παιχνίδι έχει πολλές διαστάσεις.Σίγουρα έχω ακόμα πολλά να μάθω αλλά δεν νομίζω ότι είμαι τόσο ηλίθιος(Ας σημειωθεί ότι το ηλίθιος προέρχεται από την αρχαία λέξη ήλιθα που σημαίνει μάταια επομένως δεν χαρακτηρίζεται ως βρισιά) για να αντιληφθώ κάτι τέτοιο.Όσο ζούμε μαθαίνουμε.Δηλαδή υποθετικά ας πούμε ότι κάνω καταγγελία για κάτι τέτοιο,μπορείτε να με διαβεβαιώσετε ότι ο παίκτης θα αποκλειστεί;Είπα και στην αρχική μου αναφορά ότι δεν θέλω να πιστεύω ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και στηρίζω αυτό το πράγμα λέγοντας την γνωστή παροιμία ΄΄Από όσα ακούς μην πιστεύεις τίποτα και από όσα βλέπεις τα μισά!Επίσης ας μην ξεχνάμε από που προήλθα με και εσείς ήσασταν σε αυτή την θέση κάποτε!
 

8EAGENHS

Forum Leader
Δηλαδή υποθετικά ας πούμε ότι κάνω καταγγελία για κάτι τέτοιο,μπορείτε να με διαβεβαιώσετε ότι ο παίκτης θα αποκλειστεί;
[8ea]Για το συγκεκριμένο φανταστικό γεγονός το οποίο είναι αδύνατον να συμβεί, ουδεμία ποινή μπορεί να υπάρξει. Αν βεβαίως υπάρξει κάποια άλλη, οποιαδήποτε βεβαιωμένη παράβαση, κανέναν δεν μπορούν να σώσουν οι γνωριμίες. Εκτός αυτού, ο πρώτος που θα περιφρονήσει κάποιον σύμμαχο ή "φίλο" που υπέπεσε σε παράβαση, θα είμαι εγώ. [/8ea]
 

DeletedUser3204

Guest
Δεν γίνετε να κάνεις αρνητικά ξόρκια κάθε μια ώρα στο συγκεκριμένο κόσμο και ούτε υπάρχει πρόγραμμα- script όπου να το βάλεις και να σε αφήνει να κάνεις όπως λες κεραυνούς κάθε μια ώρα σε κόσμο με ταχύτητα 2. Μπορεί να ήταν τότε με την αλλαγή ώρας και να έγινε κάτι και να είδες μέσα σε μια ώρα 2 ξόρκια όπου στην ουσία δεν ήταν σε μια ώρα αλλά 2.
 

8EAGENHS

Forum Leader
Μπορεί να ήταν τότε με την αλλαγή ώρας και να έγινε κάτι και να είδες μέσα σε μια ώρα 2 ξόρκια όπου στην ουσία δεν ήταν σε μια ώρα αλλά 2.
Όχι, δεν ήταν με την αλλαγή της ώρας. Όλες οι επιθετικές και αμυντικές μας δραστηριότητες δημοσιεύονται στο φόρουμ της συμμαχίας, όλες όμως.
Ξέρω ανά πάσα ώρα και στιγμή τι κάνει και πού κινείται ο καθένας από τους ευάριθμους συμμάχους μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή