Γκαφες!!

  • Δημιουργός θέματος Ploutwnas
  • Ημερομηνία έναρξης

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
[zai]
Συγχαρητήρια για το θέμα παιδιά, έχω λιώσει στα γέλια και ακόμα δεν κατάφερα να τα διαβάσω όλα

[/zai]
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ και επ αυξάνω.Μακράν το καλύτερο θέμα που έχετε ανοίξει.
Ειδικά το περιστατικό με τον "χρωματοπώλη" του crux οτι καλύτερο.

Συγχαρητήρια!
 

DeletedUser

Guest
Διάλογος εμού και του κολητού μου (και αυτός στους -ΕΛ-) για μία επίθεση που κάναμε μαζί (είχαμε κάνει εξέγερση και θα έστελνε αποικιακό να πάρει την πόλη).

Ο διάλογος στο τηλέφωνο την επόμενη ημέρα το πρωί για να δω τι κάναμε (δεν ήμουν μέσα στο παιχνίδι).

Ε: εγώ
Α: αυτός

Ε: έλα ρε, όλα καλά, την πήρες την πόλη;
Α: εεεε όχι...
Ε: γιατί; στα έκαψε όλα; χάσαμε τα πάντα;
Α: βασικά μπαίνω μέσα και βλέπω το αποικιακό και τις μονάδες να γυρνάνε πίσω..
Ε: πως έγινε αυτό; τι έκανες;;;;
Α: θα στο πω αλλά μη τα πάρεις..
Ε: λέγε ρε, όχι, εννοείται...
Α: έστειλα το αποικιακό από την πόλη Χ, το είδα να γυρνάει πίσω, μπήκα να δω στην πόλη τι παίζει και είδα ότι δεν είχα κάνει την έρευνα για την κατάκτηση....
Ε: ^(*$%#*$&#!@%$)#!*(%^#!%$!^#(&*%^#)*(%^

Το όνομα του κολλητού μου για ευνόητους λόγους δεν αναφέρεται!!!! :d
 

DeletedUser

Guest
Πολυ καλα ολα αυτα που ειπατε αλλα υπαρχουν πιστευω και χειροτερα...!
Λοιπον να σας πω και εγω την δικη μου γκαφα με την σειρα μου..
Οταν με εκαναν επιθεσεις οι μαπες στην 43 πηγα νε ριξω σε μια επιθεση που μου ερχοταν οργη του δια..
Τα αποτελεσματα μιας και μιλαμε για γκαφες πιστευω να καταλαβατε πιο ειναι...
Να ριξω ουριο ανεμο..:d
Επισης οταν πηγα να κανω την πρωτη μου κατακτηση ξεκινησα με τον παλιο τροπο κατακτησης και εστειλα το αποικιακο χωρις να κανω εξεγερση.:d:d
Αυτα για την ωρα εαν θυμηθω κατι αλλο θα σας το πω...
 

DeletedUser3350

Guest
ειχε γραψει ενας συμμαχος οτι δεχοταν επιθεση στην πολη χχχ απο την πολη χχχ!Εγω σαν καλος συμμαχος πηγα να του στειλω αρματα με Δια!τελικα ο αντιπαλος πηρε 10 αρματα δωρο.
 

DeletedUser3350

Guest
Θυμηθηκα αλλη μια.Μου ειχε ζητηθει απο εναν γειτονα να του στειλω υλες με Ηρα και αντι να πατησω το ξορκι του Γαμου πατησα το ακριβως διπλα που ειναι ο σεισμος!3 επιπεδα κατω το τειχος!
 

DeletedUser1792

Guest
Διάλογος εμού και του κολητού μου (και αυτός στους -ΕΛ-) για μία επίθεση που κάναμε μαζί (είχαμε κάνει εξέγερση και θα έστελνε αποικιακό να πάρει την πόλη).

Ο διάλογος στο τηλέφωνο την επόμενη ημέρα το πρωί για να δω τι κάναμε (δεν ήμουν μέσα στο παιχνίδι).

Ε: εγώ
Α: αυτός

Ε: έλα ρε, όλα καλά, την πήρες την πόλη;
Α: εεεε όχι...
Ε: γιατί; στα έκαψε όλα; χάσαμε τα πάντα;
Α: βασικά μπαίνω μέσα και βλέπω το αποικιακό και τις μονάδες να γυρνάνε πίσω..
Ε: πως έγινε αυτό; τι έκανες;;;;
Α: θα στο πω αλλά μη τα πάρεις..
Ε: λέγε ρε, όχι, εννοείται...
Α: έστειλα το αποικιακό από την πόλη Χ, το είδα να γυρνάει πίσω, μπήκα να δω στην πόλη τι παίζει και είδα ότι δεν είχα κάνει την έρευνα για την κατάκτηση....
Ε: ^(*$%#*$&#!@%$)#!*(%^#!%$!^#(&*%^#)*(%^

Το όνομα του κολλητού μου για ευνόητους λόγους δεν αναφέρεται!!!! :d
Νομιζω οτι αμα δεν εχεις ερευνήσει την κατάκτηση και πας δεν αφήνει να φύγει το αποικιακό και σε ενημερώνει οτι δεν εχεις κάνει την ερευνα..
αυτο που λες ειναι ΜΟΝΟ οταν δεν εχεις πόντους πολιτισμού και γυρνάει πισω.
 

DeletedUser

Guest
Νομιζω οτι αμα δεν εχεις ερευνήσει την κατάκτηση και πας δεν αφήνει να φύγει το αποικιακό και σε ενημερώνει οτι δεν εχεις κάνει την ερευνα..
αυτο που λες ειναι ΜΟΝΟ οταν δεν εχεις πόντους πολιτισμού και γυρνάει πισω.

οχι, γιατι εχω στειλει αποικιακο και ερευνησα την κατακτηση οσο ηταν στο δρομο :d
 

DeletedUser1792

Guest
μα εμενα αλλιως μου τα ειπε..διαβασε το απο κατω και θα δεις... οκ :d

Να πω και εγώ την δικιά μου γκάφα..
Ήταν μια μέρα που προσπαθούσαμε να παρουμε μια πολη απο φοινικα τοτε..
πολυ καλος παιχτης στην αμυνα γιατι εβαζε ακομα και στα 2 δευτερολεπτα αμυνα..

Τελικα αποφασίζω να ριξω αποικιακο απο μια πιο κοντινη μου πολη...
Ηταν ολα ετοιμα μιλουσαμε και σκυπε ποση ωρα για αυτο και ποσες επιθεσεις να ριξουμε..οποτε φτανει η ωρα που παω να ριξω το αποικιακο για να σκαει στα δευτερολεπτα που θελουμε..
παω να πατησω το κουμπι..και μου λεει οτι δεν μπορει να παει γιατι δεν εχεις ερευνησει την κατακτηση....
Παραταω εγω τον υπολογιστει και εκοβα βολτες μεσα στο σπιτι απο τα νευρα..
οποτε ακουγετε μια φωνη απο σκυπε και λεει
-ελα ρε τι εγινε??το εστειλες?ποτε σκαει??

μετα ακολουθησε το βρισιμο απο τους συμμαχους..
βέβαια μετα την πηραμε την πολη..

χαχα το θυμόμαστε και πεθαίνουμε στα γέλια..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Διαλογοι απο τα παλια...(κοσμος alpha, προς τα τελη Γεναρη). Μελος μας ποσταρει την παρακατω απορια στο φορουμ και του απαντω (Ε: ερωτηση Α: απαντηση):
Ε: Ρε παιδια, πως φωναζουμε πισω το στρατο που στειλαμε βοηθεια;
Α: Ανεβαινεις πανω στο τειχος, κανεις τα χερια σου χωνι και φωναζεις με ολη σου την δυναμη: "φτανει τοσο μαγκες, γυριστε!"

Επισης κοσμος alpha, ιδια περιπου περιοδος, εχω βαλει στο ματι μια φυλη, τους MINOAN WARRIORS, οποτε ξεκιναω επιθεσεις στα κοντινα μου μελη τους για να λαβω μηνυμα απο τον αρχηγο τους τον Highpriest (E: εγω, Η: Highpriest)
Η: Φιλαρα, συμβαινει τιποτα με τα μελη μου;
Ε: Δεν ειμαι ορθοπεδικος και δεν μπορω να σου απαντησω αλλα αν σε πονανε να τα κοιταξεις!
 

DeletedUser3643

Guest
MIA KAI KALH...
ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΗΣΟΥΜΕ ΕΧΘΡΟΥΣ ΣΤΗΝ 5 ΚΑΙ ΞΕΙΝΑΜΕ....
ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΚΑΛΟς ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟ ΕΠΙΘΕΣΕΙς ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΦΑΡΟΥς ΚΑΙ ΕΙΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ...
ΣΤΕΛΝΟ 3-4 ΕΠΙΘΕΣΕΙς ΜΕ 5-5 ΦΑΡΟΥς ΓΙΑ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥς ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 5Η ΕΠΙΘΕΣΕΙ ΣΤΕΛΝΩ 50 ΦΑΡΟΥΣ .... ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟ ΛΙΜΑΝΗ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΓΩ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ....ΧΩΡΙς ΦΑΡΟΥς ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΤΑΝ ΣΚΑΕΙ Η ΕΠΙΘΕΣΕΙ ΠΑΩ ΜΕ ΧΑΡΑ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟΥς ΕΣΦΑΞΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΣΕΙ(ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ)ΜΟΝΟ 14ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ -14
ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΗ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΗ ΕΙΧΕ ΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΓΑ ΤΟ ΚΕΦΛΗΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΕΠΙ ΜΙΣΙ ΩΡΑ!!!! :d:d:d
 

DeletedUser

Guest
κορυφαια γκαφα μου ειναι...:
δεχοταν συμμαχος επιθεση και εγω αντι να στηλω επιθεση σε αυτον που του εκανε επιθεση και υποστηρηξεις στον συμμαχο...εριξα σεισμο και μετα κεραυνο και εστηλα και τις επιθεσεις στο συμμαχο και στον αλλο τις υποστηρηξεις..εεε μετα αφου ηξερε ο αντιπαλος τι στρατο εχω στο περιπου μου σηκωσε δυο εξεγερσεις...:confused:
καλο πηγα να κανω και τα εκανα....
 

DeletedUser

Guest
Σημερινο!!

εχω κανονισει με συμμαχο να παρει μια πολη κ για μενα σε ενα ντου που εκαναν γιατι ημουν σε διακοπες. επιστρεφω λοιπον κ παω να την παρω. κανω την εξεγερση κανονικα, στελνω αποικιακο κ παω για υπνο.

ξυπναω κ πριν καν ανοιξω το παιχνιδι βλεπω ενα συγγνωμη.. κοιταω κ το αποικιακο επεστρεφε γιατι ειχε ξεχασει στρατο μεσα (ευτυχως δεν το εκανε μπλουμ). τωρα φταιω εγω που λεω οτι δεν ξαναπαω??? κανιβαλισμος στρατου!!!

........ παραδεξου το, ποντους μαχης εψαχνες!!! :p:p:p:p
 

DeletedUser4067

Guest
κορυφαια .... χθεσινη...πηγα να κανω φρεσκια κατασκοπεια σε εναν που του ειχα ηδη αδειασει τι σπηλια...και παταω την πολη που ειχα 20.000 να τα κανω ολα κατασκοπεια και εκανα καταλαθος απο αλλη πολη που ειχε 200.000

το καταλαβα μετα απο πολυ ωρα γιατι η πολη ηταν κοντα και δεν μπορουσα να καταλαβω γιατι αργουσε

αργγγγγγγγγγγ ΕΛΕΟΣ
 

DeletedUser

Guest
Έβαλα ένα φίλο να δει αν είχα πάρει μια πόλη, αν πέρασε το αποικιακό μου. Στη μάχη κερδισα τη θάλασσα και έχασα στην ξηρά οπότε επέστρεφε ο στόλος, φάροι μεταφορικά και αποικιακό. Βλέποντας ο φίλος μου το σηματάκι, και μη έχοντας ιδιαίτερη γνώση του παιχνιδιού, μου λέει ρε συ, αυτός σου κάνει επίθεση τι να κάνω. Του λέω, ρίξε καταιγίδα. Και ρίχνει την καταιγίδα στο αποικιακό που γύριζε (ευτυχώς βούλιαξε μόνο κάτι φάρους).


ΥΓ Το περιστατικό έχει συμβεί σε σύμμαχο και φίλο και όχι σε μένα.
 

DeletedUser

Guest
Χθεσινο.....ειχα στηλει διηρεις σε μια πολη φαντασμα (η πολη ειχε γυρο στις 10 διηρεις απο μονη της) για να μην την παρει κανας αλλος γτ ειχα κανονησει να την καθαρισω και να την φυλαξω μεχρι το πρωι για εναν συμμαχο......ξυπναω λοιπον το πρωι και παω για να την καθαρισω στελνω τους φαρους μου ωραιος και με χαρα που θα αποκτουσα νεο συμμαχο στο νησι.....οταν τελειωνει η επιθεση περνω αναφορα οτι χτυπησα τα στρατευματα μου (ειχα ξεχασει να αποσυρω τις διηρεις μου ο κεφτες πριν την επιθεση:d).....παλι καλα ειχα στηλει και εγω μονο 15 φαρους γτ νομιζα οτι θα αντιμετωπιζα μονο τις 10 διηρεις της πολης και δεν ειχα σημαντικες απωλειες.

Κεραυνο σημερα......θα μου πειτε σιγα εχει συμβει σε πολλους.....αλλα να ειμαι τοσο γκαντεμης που να χτυπησει ακαδημια-που την ειχα 28 λβλ-και φτου να καθομαι να ξαναμαζευω 16000 χιλιριακα ασημι για να ξαναερευνησω κατακτηση.:mad:
 

DeletedUser

Guest
ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΕΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΣΗΚΩΝΩ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ. ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΛΕΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΜΙΑ 50 ΔΙΕΙΡΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΥΤΗ...

ΣΤΕΛΝΩ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΚΟΠΕΙΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΜΕΣΑ 50 ΔΙΕΙΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΛΕΩ: :eek: ΚΟΙΤΑ ΤΟ Μ.... ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ, ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ!!!!
 

DeletedUser

Guest
Αυτα που 9α αναφερω δυστυχως δεν καταφερα να τα κανω εγω, αλλα 2 διαφορετικοι παικτες(τους οποιους δε 9α κατονομασω για ευνοητους λογους) και οι δυο την ιδια ημερα.
1ον) ενας παικτης μ εστειλε 18 επι9εσεις σε μια πολη, απροσδοκητα οι 2 απο αυτες ειχαν αποικιακο... το παραξενο ειναι οτι πολυ απλα δεν ειχε κανει καν εστω μια εξεγερση...
2ον) την ιδια ημερα δεχτηκα μια επι9εση 14 ωρων και 15 λεπτων μακρια απο εναν παικτη και εκει π λεω ''ωχ για να τη στελνει απο τοσο μακρια 9α ειναι καμια τεραστια επι9εση ξερω γω'' και ενω ειμαι μεσα στην αγωνια και φτανει η επι9εση αυτη, τι βλεπω... 64 φαροι με ΗΡΩΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ παρακαλω...
 
Κορυφή