Γκαφες!!

  • Δημιουργός θέματος Ploutwnas
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ενας αντιπαλος παιρνει πολη-φαντασμα σε ενα απο τα νησια μου. Μετα απο ενα 3ημερο επιθεσεων μου αρχιζει ο διαλογος (Ε= εγω, Α= αντιπαλος):
"Α= Τι εγινε και μου κανεις συνεχεια πολεμο; Σε ενοχλω καθολου;
Ε= Οχι, αλλα ποιος σου ειπε να ανεβεις πανω σε νησι που ειμαι και εγω; Πηρες αδεια;
Α= Τοσο πολυ σε ενοχλει;;;; Πες μου!
Ε= Τα νησια μου θελω να τα βλεπω μπλε, εχω προβλημα με το κοκκινο...
Α= Τοσο προβλημα για το χρωμα τι να πω καλα ποσο χρονων εισαι και ασχολεισε με το χρωμα;;;;
Ε= Δεν ειναι θεμα ηλικιας, η δουλεια μου ειναι χρωματοπωλης και οπως και να το κανεις, ενα κουσουρι μου το εχει αφησει..."
αχαχαχ:d:d:d
 

DeletedUser4282

Guest
ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΑΠΟ ΑΔΕΛΦΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ 3 ΠΟΛΕΙΣ ΔΙΗΡΕΙΣ.. Ε Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ (342) ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΣΗ.. ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ ΕΦΑΓΑ ΣΤΟ ΣΚΑΪΠ..
 

DeletedUser

Guest
σταματα αγορι μου να γλυφεις θα παθεις τιποτα σε καθε ποστ που κανει ο Crux του γλυφεις τα πα...πουτσια
Ασυρματιστη, τραβα παραπερα ρε κομπλεξικε! Εδω μπηκαμε να γραψουμε για τις γκαφες μας και οχι να κρινουμε την καμπουρα του αλλου...Κοιτα τα μουτρα σου πρωτα που εχεις στεγνωσει απο σαλιο και μετα κρινε τον καθε εναν...Αντε με τον καθε λακαμα που εχει και αποψη!
Μιχαλη, συνεχισε το γλυψιμο αγορι μου εσυ, μην σε πτοει τιποτα...:d:d:d
Α, και που 'σαι ασυρματιστη: Αυτος ο διαλογος ειναι με μελος της φυλης(?) σας ρε! Τραβα παρτου κανενα παμπερς και ξαναελα...
 

DeletedUser

Guest
ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ 3 ΠΟΛΕΙΣ ΔΙΗΡΕΙΣ.. Ε Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ (342) ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΣΗ
Αυτο το εχω κανει και εγω...παιχτης μου δεχεται επιθεση και του στελνω 200 αρματα με μεταφορικα τα οποια εκαναν 8,5 ωρες να φτασουν. Μετα απο 30 λεπτα μου στελνει μηνυμα: "αρχηγε, γιατι μου επιτηθεσαι και εσυ;" Δεν μπορουσα να ακυρωσω και δεν μπορουσε να αδειασει το λιμανι απο τις υποστηριξεις για να μην χασω τα αρματα...νομιζω ηταν το πρωτο μου εγκεφαλικο:d
Ασε που το Ε.Σ.Ρ. δεν επιτρεπει να πω τι ακουσα μετα στο skype :d:d
 

DeletedUser

Guest
Ασυρματιστη, τραβα παραπερα ρε κομπλεξικε! Εδω μπηκαμε να γραψουμε για τις γκαφες μας και οχι να κρινουμε την καμπουρα του αλλου...Κοιτα τα μουτρα σου πρωτα που εχεις στεγνωσει απο σαλιο και μετα κρινε τον καθε εναν...Αντε με τον καθε λακαμα που εχει και αποψη!
Μιχαλη, συνεχισε το γλυψιμο αγορι μου εσυ, μην σε πτοει τιποτα...:d:d:d
Α, και που 'σαι ασυρματιστη: Αυτος ο διαλογος ειναι με μελος της φυλης(?) σας ρε! Τραβα παρτου κανενα παμπερς και ξαναελα...
πες τα!τι μπράτσα είναι αυτά...ωπ!δεν μου είπες πως έχεις και τρίτο πόδι...:d
 

DeletedUser3491

Guest
πες τα!τι μπράτσα είναι αυτά...ωπ!δεν μου είπες πως έχεις και τρίτο πόδι...:d

Αμάν με αυτό το σπαμ ρε αδερφάκι μου...

Έχει καμία σχέση το πόστ σου με τον τίτλο του θέματος? Καλή η πλάκα, καλά τα γέλια μεταξύ σας, αλλά αν είναι να γελάσετε γελάστε με κάτι που έχει σχέση με το θέμα...

Τα σχόλια περί γλυψίματος να σταματήσουν παρακαλώ. Υπάρχουν και τα ΠΜ για τους τσακωμούς σας εκτός θέματος... Σεβαστείτε το θέμα επιτέλους.

Δεν πίστευα ότι θα το ζήταγα αυτό ποτέ, αλλά - μην απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα με παράθεση ή οτιδήποτε. Αποτελεί προειδοποίηση και όχι αντικείμενο προς συζήτηση, τουλάχιστον όχι στο κεντρικό.

Ευχαριστώ.
 

DeletedUser

Guest
γυρνάω στο θέμα,γιατί κάτι μου λέει οτι θα φάω μπαν.Λοιπόν,εγω μια φορά που έτρωγα 7 επιθέσεις την ημέρα(ήθελαν την πόλη μου) πήγα να στείλω υποστηριξη απο την άλλη πόλη μου,αλλά καταλάθος έστειλα επίθεση:dτελικά η πόλη μου έμεινε στα χέρια μου
 

DeletedUser

Guest
Γκαφα αλλου που με περιειχε!! στο παιχνιδι υπαρχουν ο Ploutwnas των Mapa και ο Ploytwnas τον -ΕΛ-, οποτε για δυο μηνες περιπου λαμβανα τα κυκλικα των -ΕΛ- και τα εκανα προωθηση στους δικους μας.

Προχτες λοιπον που ελαβα αλλο ενα (στο περιπου γιατι ειμαι σε διακοπες και δεν μπορω να δω το μνμ) του ειπα οτι εχει κανει λαθος κ μου ειπε οτι ηταν η πρωτη συνομιλια του με Mapa και περιμενε οτι θα ειμασταν ανθρωποφαγοι, αλλα τελικα ημουν πολυ ευγενικη!! :d
 

DeletedUser

Guest
δεχομουν επιθεσεις απο τους αγαπημενους μου παγκρητιους..οποτε στελνω οτι στρατο ειχα μαζι με αποικιακο σε μια μικρη πολη ενος ανενεργου παιχτη για να μη τα χασω και πεφτω για υπνο...το πρωι ημουν ο καινουργιος ιδιοκτητης μιας πολης 220 ποντων.....ειχε γινει πολη φαντασμα την ωρα που εστελνα το αποικιακο και την κατεκτησα...


ακομα παρακαλαω τους παγκρητιους να την παρουν πισω αλλα δεν την θελουν...
 

DeletedUser

Guest
Μια φορα αντι να ριξω ξυλο στον εαυτο μου (με τον ποσειδωνα οχι κανονικο) μου εριξα σεισμο...ε μετα δε χρειαζομουν αλλο ξυλο...χρησιμοποιησα την πετρα και το ασημι που ειχα να διορθωσω το τειχος μου...

αντι να στειλω σε ενα ατομο της συμμαχιας μου πορους...τα εστειλα στο διπλανο χωριο...ευτυχως ηταν και εκεινο ατομο της συμμαχιας και τα προωθησε στον σωστο παικτη.

Σε επιθεση για κατακτηση πολης... μου βγηκε η μια επιθεση μου μετα το αποικιακο...αργησα να το παρω χαμπαρι...ευτυχως ομως προλαβα και εστειλα και αλλη μπροστα...πηρα την πολη...και η επιθεση που ακολουθουσε μετα το αποικιακο...απλα εκανε βολτα για κουλουρακια και τσαι...

ε και το κλασικο...αντι να στειλω για αυξηση ισχυος 2-3 φορες εστειλα επιθεσεις...και με 75 ξιφη η 75 σφεντονες πχ...αντι για πορους επαιρνα...αχμ αχμ... και μετα επεφτε και η διαθεση κτλ αντε να φαρμαρεις...

αυτα θυμαμαι προς το παρον... :d
 

DeletedUser

Guest
Είναι ένα φεγγάρι που πρίζω την Oldwoman να βγάζει καλές προσφορές στα παζάρια για να καβατζώνομαι πέτρα και να δίνω ξυλαράκια. Έχω πάνω από 10 πόλεις που έχουν ανάγκη και μόνο μία φαρούπολη (την οποία λόγω απειρίας είχα φτιάξει σε νησί με πλεόνασμα πέτρας) μπορούσε να μου τροφοδοτήσει τις άλλες. Έ, με μηχανικές κινήσεις, μπαίνω να δω αν έχει ανεβάσει προσφορές και βλέπω μία, ίσα ίσα χώραγε να την μεταφέρουν οι έμποροι. Αμέσως κάνω κλικ για να μην την προλάβει κανάς άλλος και συνειδητοποιώ πως είμαι στην φαρούπολη με τις αποθήκες σχεδόν φίσκα στην πέτρα και δεν έχω τρόπο να τη χρησιμοποιήσω.... Τελικά έπιασε κόκκινο, πήγε χαμένη.

Άλλη φορά, ετοιμάζομαι για επίθεση στους αγαπημένους μου εχθρούς και ανά 2 λεπτά επί ώρες, κοιτάζω το χρόνο των επιθέσεων, έχω κάνει και σημειώσεις σε χαρτί για να μη χάσω τη σειρά, έχω στείλει το αποικιακό το οποίο ήταν σε μακρινή πόλη... Κι επειδή έχω σκυλοβαρεθεί, πατάω στο youtube βίντεος με τα χελωνονιτζάκια...

Τελικά δεν έστειλα ούτε τις μισές επιθέσεις :d
 

DeletedUser

Guest
Μια φορα ειχα στειλει υποστιριξη(περιλάμβανε μυθική μονάδα) σε εναν που ηταν 60 ωρες μακρυα αλλα ειχα ξεχασει να τον ρωτησω(βασικα δεν ηξερα οτι ειναι ετσι αλλα δεν το λεμε) τι θεο εχει στην πολη του και ειχαμε διαφορετικο!!Ετσι τα μεταφορικα κανανε τσαμπα 120 ωρες ταξίδι!!:d:d:)
 

DeletedUser

Guest
Είχα κάνει μια επίθεση για φαρμάρισμα και από συνήθεια πάτησα επιλογή όλων των μονάδων και τις έστειλα σε μια πόλη φάντασμα. Μέσα στην επίθεση ήταν και καταπέλτες. Πήρα αναφορά πως τα στρατεύματά μου θάφτηκαν κάτω από τα ερείπια (ή πόλη πιο πριν ήταν φίσκα), δεν έμεινε ούτε μεταφορικό, ούτε φάρος ζωντανός και πήρα και το βραβείο "υδάτινος τάφος"...

Μάλλον έφταιγαν οι καταπέλτες...
 

DeletedUser

Guest
Βρεεεεεεεεε, οι υπολοιποι δεν εχετε κανει γκαφες?? μονο εμεις ειμαστε??? :confused:
 

DeletedUser

Guest
ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΑΙΔΙΑ. :cool:ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΙ...:d
 

DeletedUser

Guest
αν καποιοι δε βγαλουν τα απλυτα τους στη φορα συντομα θα τους τα βγαλουμε εμεις :p
 

DeletedUser

Guest
Πηγαίνω σε μια πόλη να ελέγξω τι έγινε με μια υποστηρικτική επίθεση που είχα κάνει, βλέπω το στρατό και θυμάμαι ότι είχα και πήγασους στη πόλη...

Που είναι οι πήγασοι, που είναι οι πήγασοι....; Πατάω τις αναφορές και βλέπω ότι είχα πατήσει επιλογή όλων των μονάδων. :confused:

Πάααααανεεεεεεε οι πήγασοι!!!!!!!!!! :d
 
Κορυφή