Γίνε μπουρλοτιέρης και... δεν θα χάσεις !!!

  • Δημιουργός θέματος Publius Scipio Africanus
  • Ημερομηνία έναρξης

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Για να ολοκληρωθεί η κατάκτηση της πόλης πρέπει ο επιτιθέμενος να νικήσει και την Ναυτική μάχη και την μάχη Ξηράς.
Αν δεν νικήσει δεν κατακτά την πόλη.
Ο παραπάνω οδηγός είναι σωστός.


Παρακαλώ όσοι έχουν στοιχεία που δείχνουν κάτι διαφορετικό να μου τα στείλουν στο κέντρο υποστήριξης.
 

DeletedUser

Guest
Για να ολοκληρωθεί η κατάκτηση της πόλης πρέπει ο επιτιθέμενος να νικήσει και την Ναυτική μάχη και την μάχη Ξηράς.
Αν δεν νικήσει δεν κατακτά την πόλη.
Ο παραπάνω οδηγός είναι σωστός.


Παρακαλώ όσοι έχουν στοιχεία που δείχνουν κάτι διαφορετικό να μου τα στείλουν στο κέντρο υποστήριξης.

θα τα στειλω,,,,
 

DeletedUser

Guest
kinder2010-10-12 14:59:08
Η πόλη σας κατακτήθηκε αφού προηγήθηκε μάχη και χάσατε όλα σας τα στρατεύματα. Αυτό επιβεβαιώνετε από τις αναφορές που ήδη έχετε στη διάθεσή σας. Σε περίπτωση που έχετε αναφορές που να δείχνουν ότι το χωριό σας κατακτήθηκε ενώ είχατε ακόμη στρατό μέσα παρακαλώ να μας τις δημοσιοποιήσετε.

----
Παρακαλούμε να μην απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα αν το αίτημα σας έχει απαντηθεί.

Kinder
Διαχειριστής Grepolis


AYTH HTAN H ΑΠΑΝΤΗΣΗ,ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΞΗΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΛΑΣΑ...
 

DeletedUser

Guest
Για να ολοκληρωθεί η κατάκτηση της πόλης πρέπει ο επιτιθέμενος να νικήσει και την Ναυτική μάχη και την μάχη Ξηράς.
Αν δεν νικήσει δεν κατακτά την πόλη.
Ο παραπάνω οδηγός είναι σωστός.


Παρακαλώ όσοι έχουν στοιχεία που δείχνουν κάτι διαφορετικό να μου τα στείλουν στο κέντρο υποστήριξης.

αμα φας μονο τα πλια ι κατακτισι σπαει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Καλησπερα φιλοι και φίλες που ειδατε και συνεχιζετε να βλεπετε αυτο το ποστ.
Συγκεκριμενα εγω δεν παιζω ουτε με διηρεις ουτε με πιρπολικα.
Πρωσοπικη μου γνωμη ειναι πως για την καλητερη αμυνα σε αυτο το παιχνιδι στρατιγικης ειναι ολλες οι πολεις σας με στρατο να εχουν επιθετικο χαρακτιρα κατα 100%, και οι πολεις σας λιμανια να εχουν μονο φαρους η τουλαχιστον τριηρεις, (προτειμω φαρους).
Απο θεμα στρατου οι αμυνες να φτανουν μονο ως τα αρματα και τους οπλιτες.(οχι μονους τους).
Μπορειτε να αμυνθειτε σπαζοντας την κατακτηση του αλλου με επιθετικο στρατο η φαρους.
Σκεφτειτε μονο οτι οι περισσοτερες κατακτησεις γινονται και με επιθετικο στρατο οποτε αμα κανετε επιθεση πανω στην κατακτηση θα εχετε πλεονεκτημα.
Για να γινετε αυτο πιο ευκολα εγω προτειμαω το τοιχος μου στο 0 και οχι πυργο. :p
Ετσι γλυτωνουμε πλυθησμο αρα μεγαλητερο στρατο.
Με αυτο τον τροπο μπορειτε με τον επιθετικο στρατο που θα εχετε μαζεψει να κανετε την επιθεση της αρεσκειας σας ;)
Για αυτο το πλανο χρειαζετε να ειστε διαφορες ωρες και πολλες της μερας μεσα στο παιχνιδι.
Δεν ζηταω να το εφαρμωσει κανεις απλα πιστευω πως ειναι το καλητερο.
Γουστα ειναι αυτα.<<Η καλητερη αμυνα ειναι η επιθεση..
:d :d
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
 

DeletedUser1792

Guest
αμα φας μονο τα πλια ι κατακτισι σπαει

Δεν σου λεει πως θα σπασει..πως θα μπει μεσα στην πολη σου λεει..
και εινα σωστο.για να μπεις μεσα στην πολη πρεπει να νικησεις και καραβια και στρατο ξηρας.
 

DeletedUser

Guest
Δεν σου λεει πως θα σπασει..πως θα μπει μεσα στην πολη σου λεει..
και εινα σωστο.για να μπεις μεσα στην πολη πρεπει να νικησεις και καραβια και στρατο ξηρας.

το εχο κανει 100 φορεσ αμα του φας παραδιγμα τον στρατο . τα πλια γιριζουνε πισο χορις το απικιακο ι αμα φας τα πλια οι στρατιοτεσ γιρνανε πισο
 

DeletedUser1792

Guest

Ελεος
Το ιδιο λεμε..
αμα δεν φας και τα 2..δεν μπαινεις μεσα στην πολη του αλλου.
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα φιλοι και φίλες που ειδατε και συνεχιζετε να βλεπετε αυτο το ποστ.........Γουστα ειναι αυτα.<<Η καλητερη αμυνα ειναι η επιθεση..
:d :d
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Με την προυποθεση ομως να εχεις πολυ μεγαλη βοηθεια απο τους συμμαχους σου οταν εσυ πας για κατακτηση αφου χωρις καμια διηρη και αμυντικο στρατο πως θα υποστηριξεις την καταληψη ???
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΦΑ ΣΕ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΑΜΥΝΘΗΚΕ ΜΕ ΠΥΡΠΟΛΙΚΑ.
ΤΑ ΠΛΟΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΟΔΕΥΑΝ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΝ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ.
ΑΡΑ Η ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΘΗΤΗ.
ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΟΠΟΙΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΥΧΩΝ ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες Publius Scipio Africanus αλλά αν θες να στείλεις άμυνες σε σύμμαχο είναι δύσκολο με πυρπολικά επειδή είναι πολή αργά.
 

DeletedUser

Guest
τα πυρπολικα αν ειναι σε υποστηριξεις ειναι αστα να πανε
δεν συμφερουν
 

DeletedUser

Guest
παιδια και συγγνωμη που το λεω ετσι, αλλα τα πυρπολικα ειναι η μεγαλυτερη χαζομαρα που θα μπορουσε να κανει ενας παιχτης, η μονη χρηση τους στην οποια εχουν πολυ καλο αποτελεσμα ειναι οι μονιμες υποστηριξεις, κατα τα αλλα ουτε κατακτηση μπορουν να κρατησουν , ουτε και να αμυνθουν, στον αλφα κανουμε τωρα πια πολλες νυχτερινες κατακτησεις οπου καλυτερα θα ηταν να υπηρχαν διηρεις παρα πυρπολικα μεσα στη πολη του αμυνομενου
 

DeletedUser

Guest
Ρε παιδιά μα είναι πράγματα που στέκουν αυτά που λέτε ?
Τα πυρπολικά πέφτουνμε διήρεις
Επομένως έχουμε διπλή χρήση των αμυντικών πόλεων θαλασσάς μας .. πλέον γίνονται επιθετικές !!
 

DeletedUser7570

Guest
Το καλό των πυρπολικών είναι ότι πετυχένουν πάντα.Τρειήρεις ρίχνει;
 

DeletedUser

Guest
Ρίχνει και τριήρεις αλλά το τεράστιο μειονέκτημα τους είναι ότι κάνουν τις άχρηστες επιθετικά διήρεις όσο χρήσιμες όσο οι φάροι ή οι τριήρεις .
 
Κορυφή