ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ

  • Δημιουργός θέματος sofoklis7
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Χωρις πλακα gstam οταν βρισκομουν στην 53 η 1 και μοναδικη πολη που εχασα απο τους ΕΛ ηταν μια στην μεση της 53, η οποια την εχαμε γεφυρα οστε να κατεβουμε στην 54 που ηταν ο πυρηνας της Σαρισσας.Ημουν ο τελευταιος και την εδωσα χωρις μαχη.


Τεσπα παμε σε μια ιστορια απο τον σταυρο 42-43-52-53....
Εκεινη την εποχη υπηρχε ενας παικτης ο οποιος ειχε πανω 30 πολεις οταν εμεις με τα βιας ειχαμε 15-20 πολεις ο καθενας.
Σχεδιαζαμε πως θα του κανουμε ομαδικη για να του παρουμε οσες πολεις μπορουσαμε και αφου ειχαμε κανονισει τα παντα, ωρες-πολεις που θα κτυπουσε ο καθενας ,την μερα που θα κτυπαγε γινετε η "μεγαλη υπερσυμμαχια του γαμμα" και ακυρωθηκε καθε επιθεση.

Περασε ο καιρος η υπερ διαληθηκε αλλα με συγκεκριμενο παικτη ειχαμε καποιες καλες σχεσεις οποτε και δεν τον πειραζαμε.
Μετα απο καιρο περναμε πολεις ενος παικτη και δεν ειχαμε πλεον δικαιωματα και του ζητησαμε να παει να παρει καποιες πολεις......


-Καλησπερα μπορεις να πας να παρεις καποιες πολεις που θα σου πω?
-Ναι πες που θες να παω

του λεω που να παει και μετα απο 1 μερα μου ερχετε 1 μνμ.

Ρε συ πως θα παω να παρω την πολη, ειναι πρωτη φορα που κτυπαω εχθρικη πολη

σημ. ειχε φτασει τις 60 πολεις.
 

DeletedUser2573

Guest
ελα ρε πετρακο.τα εχω διαβασει.πες μου τωρα τι να του πω ?
μετα μας λεει χτιστες.

εχει μια αναφορα με αυτα τα καραβακια μεσα και την κραταει να την δειχνει.
φιλε σκυλε ουτε που κραταω αναφορες.δεν βρισκω τον λογο.δεν εχουν περασει 3-4 μερες που κατεβασα 5000 διηρεις ετσι στο χαλαρο.δλδ τι να κανω? να κανω ποστ ???

τωρα για τα καραβακια (γρηγορα) που ειναι και τα ποιο δυσκολα μπορω να του πω οτι εχω κατεβασει (μονος μου) παραπανω και με τειχος 25.οχι 20 που με ενα σεισμο μπορει να παει και 17.

σκυλακο ΜΟΝΟ με τους μαντιχωρες μου κατεβαζω 2 φορες αυτα που εχει μεσα η αναφορα σου.το ποτε θα τους ξαναφιαξω ειναι δικο μου θεμα.να ναι καλα ο διας που τρεχει με 155 ;) (ολοι οι αλλοι θεοι πανω απο 110 )

πετρακο εχθες σου ειπα οτι τον βαρεθηκα.δεν εχει να πει τιποτα.παιχτηκα δεν ξερει και να πει.
αποφασισα να σταματησω να του απανταω.ειναι κριμα και αδικο αυτο που του κανω.

τελος βασιλη.απο εδω και περα θα απανταω μονο σε κατι που πρεπει.σε κατι που εχει ουσια.
εχεις την πρωτη συμμαχια.δεν μπορω να κανω κατι αλλο.θα μπορουσα να βαλω αναλογια παιχτων που εχεις με ποντους αλλα δεν θα το καταλαβεις.

σου κανω δωρο και την τελευταια κουβεντα.ετσι για να ικανοποιησεις και το ΕΓΩ ΣΟΥ.γραψε οτι θες.δικιο εχεις.στο λεω απο τωρα
χαχαχαχαχχα

να σε καλα φιλαρακι και ολα να σου πανε οπως τα θες.
φιλακια.

Υ.Γ ζαρκαδογιαννε σε εχω δει οτι διαβαζεις οσα γραφω.δεν πειραζει να σε καλα (ξερεις εσυ.μονο εγω δεν ξερω το γιατι). ο αστραπογιαννος με ρωταγε για σενα αλλα του ειπα οτι εχεις δουλειες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Υ.Γ ζαρκαδογιαννε σε εχω δει οτι διαβαζεις οσα γραφω.δεν πειραζει να σε καλα


Δλδ τι θες να απανταω σε οτι γραφει ο σκυλος,
Μικε εσυ τον γνωρισες πριν απο λιγο καιρο αλλα εγω τον ξερω ποιο παλια απο εσενα και δεν βρισκω κανενα νοημα να απαντησω σε ολα αυτα που γραφει.
Μου ειναι παγερα αδιαφορος ο τυπος
 

DeletedUser9087

Guest
ρε τεμπελιδες καμια ιστορια να πουμε απο τα παλια........ειπε το παλικαρι και το ριξατε παλι στο σπαμ....παμε μια που την γνωριζουνε λιγοι........

τοτε επαιζα ακομα τον takhs33 εκει στην 56.......και ειχα αρχισει να βαριεμαι....ρε γρηγορη , δεν μου δινεις κανα λογαριαμο κατα τους μαπες, να δω τι γινεται????? εχω της ελλης μου λεει , παω ο κοπανος το βραδυ και μιλουσα με πανος -πανος ...αντε ρε του λεω δεν βαρεθηκες εδω παμε λιγο μαπες να παιξουμε ..... αμε μου λεει, και πηγα μονος μου ως συνηθως.........;)..........μπαινω στο ακκαουντ της ελλης , το χανε διαλυσει οι μαπες........ειχε κανα 2 δεκαχιλιαρες πολεις , κουτσα στραβα εβγαλα κατι πεζικα και ορμαω σε ενα γειτονα.......
δεν ητανε μεσα , το χε σιγουρο.........δεν ξερω τι ειχε του μασαω ενα χωριουδακι του βγαζω και κανα 6 σε εξεγερση .....αποικιακα δεν ειχα αλλα , και αρχισα τισ φανφαρες στο σκυπε........ρε αμπαλοι , ρε μπηξες δηξες......δουλεμα κανονικο...τοτε ητανε και ο κρουξ αφεντικο τους......με ολη την σημασια της λεξης....και αρχιζουνε την τριτη μερα τα μηνυματα.........
ρε φιλε δωσε μου την πολη πισω θα χω προβληματα με τη συμμαχια θα με πεταξουνε εξω κλπ.κλπ.κλπ....
τους χαλαγε τα στατιστικα βλεπεις.......
τον αφησα κανα 2 μερες να ψηνεται , εστελνε μηνυματα γ, δ, ε, και σε οσους κοσμους εμπαινε η ελλη , τπτ εγω,.......να ρθεις ρε να την παρεις να παλεψουμε..........του απαντουσα κατα διαστηματα...........
στο τελος τονε λυπηθηκα και του εδωσα αλλες 3 μπονους...........;):d:d
ητανε καπου στην 42.........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser9087

Guest
παμε αλλη μια και καληνυχτα......
μιλαω παλι χαραματα σκυπε , πανος -πανος , γνωστος ξενυχτης και μεγαλος αντιπαλος και μπαινει και ο σκανια ,μιχαλη-σκαλο διορθωστε με εαν κανω λαθος το ονομα ,εαν θυμαμαι καλα ο νταλικερης ......
μπλα , μπλα πινει ο φορτηγατζης καμια 10 ουσκια , του χω μια σε εξεγερση και την ημερα αυτη ειχαμε μια ομαδικη
ως 3 λαλλουν .... ρε θα ρθω το πρωι να στην παρω την πολη , φυλα την .....
αντε ρε .....ο μητσαρας.....
σκνιπα ο μητσαρας απο το ουισκι..........δεν ξυπναει το πρωι , εγω εβαλα ξυπνητιρι του μασαω το χωριο.......
πωπωπωπω.....ονειρο ζω μη με ξυπνατε........
ξυπναει κατα τα απογευμα ο μητσαρας βλεπει το χωριο να χει φτερουγισει.......
το χει παρει χαμπαρι και ο πανος , και πλακωνονται στα βρισιδια.......τις ποπης εγινε ........
περιτο να πω οτι ο μητσαρας δεν μου ξαναμιλησε.......:eek::p:mad:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest


σου κανω δωρο και την τελευταια κουβεντα.ετσι για να ικανοποιησεις και το ΕΓΩ ΣΟΥ.γραψε οτι θες.δικιο εχεις.στο λεω απο τωρα
χαχαχαχαχχα

Το ραγισμένο δοχείο

sZM9tDX.png

Μια γριά γυναίκα, Κινέζα
Κουβαλούσε νερό με δύο μεγάλα δοχεία
Κρεμασμένα από τους ώμους της.
Το ένα δοχείο ήταν άψογο
Και μετέφερε πάντα
Όλη την ποσότητα νερού που έπαιρνε.
Το άλλο είχε μια ρωγμή
Και στο τέλος της μακριάς διαδρομής
Από το ρυάκι στο σπίτι έφθανε μισοάδειο.
Έτσι για δύο ολόκληρα χρόνια
Η γριά κουβαλούσε καθημερινά
Μόνο ενάμισι δοχείο νερό στο σπίτι της.
Φυσικά το τέλειο δοχείο ένοιωθε υπερήφανο που εκπλήρωνε απόλυτα και τέλεια
Το σκοπό για τον οποίο είχε κατασκευαστεί.
Το ραγισμένο δοχείο ήταν δυστυχισμένο, που μόλις και μετά βίας
Μετέφερε τα μισά από αυτά που έπρεπε, ένοιωθε ντροπή για την ατέλεια του.
Ύστερα από δύο χρόνια δεν άντεχε πια την κατάσταση αυτή και αποφάσισε να μιλήσει στη γριά.
-Ντρέπομαι τόσο για τον εαυτό μου και θέλω να σου ζητήσω συγγνώμη!
-Μα γιατί; ρώτησε η γριά.
-Για ποιο λόγο νιώθεις ντροπή;
-Ε, να!
-Δύο χρόνια τώρα μεταφέρω μόνο το μισό νερό λόγω της ρωγμής μου
Και εξαιτίας μου κοπιάζεις άδικα κι εσύ!
Η γριά χαμογέλασε:
-Παρατήρησες ότι στο μονοπάτι υπάρχουν λουλούδια μόνο στη δική σου πλευρά
Και όχι στη μεριά του άλλου δοχείου;
Πρόσεξα την ατέλειά σου και την εκμεταλλεύτηκα.
Φύτεψα σπόρους στην πλευρά σου και εσύ τους πότιζες.
Δύο χρόνια τώρα μαζεύω τα άνθη και στολίζω το τραπέζι μου.
Αν δεν ήσουν εσύ αυτή η ομορφιά δε θα λάμπρυνε το σπίτι μου!

Βέβαια δεν ήταν η ατέλεια του δοχείου που το έκανε ξεχωριστό
Αλλά η ιδιαίτερη ικανότητα της γυναίκας εκείνης
Να διακρίνει και να χρησιμοποιήσει την αδυναμία του.
Ο καθένας μας έχει τις «ρωγμές» του και τις «αδυναμίες» του
Που μπορούν ακόμη κι αυτές να γίνουν χρήσιμες και να ομορφύνουν τη ζωή μας.
Κάθε «ρωγμή» μπορεί να κάνει τη ζωή μας πιο πλούσια και πιο ενδιαφέρουσα
Αρκεί να βρει κάποιος την ομορφιά που μπορεί να δώσει η ατέλειά μας.

«Ραγισμένοι» φίλοι, μην ξεχνάτε να σταματάτε στην άκρη του δρόμου
Και να απολαμβάνετε το άρωμα των λουλουδιών που φυτρώνουν στη μεριά σας.
Αν ο καθένας μας μετέτρεπε τις ατέλειες του διπλανού του σε κάτι χρήσιμο και όμορφο..
Σίγουρα ο κόσμος μας θα ήταν καλύτερος!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Γατούλη..
Σου αφιερώνω την παραπάνω ιστορία!
Εάν την διαβάσεις προσεχτικά.. θα καταλάβεις πολλά!

Γριούλες σαν την παραπάνω.. στον κόσμο γάμα υπάρξανε πολύ λίγες.. μετρημένες στα δάχτυλα!
Με το που το παρατήσανε.. χαθήκανε ολόκληρες συμμαχίες!

Το συμπέρασμα είναι λοιπόν ότι τα δοχεία.. ραγισμένα ή τέλεια.. από μόνα τους δεν πάνε στην βρύση για νερό.
Πάντα χρειάζεται και μια γριούλα!

Την επόμενη λοιπόν φορά που θα απαντάμε σε κάποιο πόστ που εμείς οι ίδιοι δημιουργήσαμε για να προσβάλουμε την πρώτη και την νικήτρια συμμαχία του Σέρβερ.
Καλό είναι να κάνουμε πρώτα την αυτοκριτική μας..

Ναι ρε φίλε..
Κερδίσανε οι –ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ-
ΟΧΙ γιατί ήτανε καλύτεροι από εσένα..
Αλλά επειδή εκμεταλλευτήκανε τα πάντα μέσα στην συμμαχία τους.. από ραγισμένα δοχεία μέχρι και τρύπιους κουβάδες!
Ακόμα και τους κουραμπιέδες όπως λες.

Η οπτική μας είναι διαφορετική..
Εκεί που εσύ φουσκώνεις από περηφάνια… εμείς βλέπουμε ένα άδειο μπαλόνι!
Εκεί που εσύ βλέπεις ένα δέντρο.. εμείς βλέπουμε ένα δάσος!
Εκεί που εσύ βλέπεις μια Ηττα.. εμείς βλέπουμε μια Νικη!

Βλέπουμε το παιχνίδι από διαφορετική σκοπιά!
Γιαυτό και εμείς ανήκουμε στους νικητές ενώ εσύ όχι!

Κυνηγάς την προσωπική επιβράβευση όπως και το τέλειο δοχείο της ιστορίας!
Δυστυχώς την ιστορία την ορίζει η γριά και όχι το δοχείο!
 

DeletedUser

Guest
ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΑΧΝΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ,ΑΦΗΣΤΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΛΗΜΕΝΟΙ ΕΔΩ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΜΕ. ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.
θελεις μια ιστοριουλα για να πας για νανακια μετα?καλα μια φορα και εναν καιρο καποιοι ξεκινησαν ενα παιχνιδι για να περνα η ωρα και με τα πολλλα εφτασαν να καθονται μπροστα σε εναν η/υ 25 ωρες συνεχομενα για να μην χασουν πολη.....αλλοι μιλουσαν μεταξυ τους αλλοι εκαναν φιλους ,αλλα οι περισσοτεροι εβγαλαν μαχαιρια και βαρουσαν ακομα και τους υποτιθεμενους φιλους.....τι ομορφα....δεν εβλεπαν τιποτα αλλο παρα μονο πως θα παρουν μια πολη και ενα βραβειο...βεβαια εμεις μειναμε ακομα παιδακια και παιζουμε φαρμα γιατι τουλαχιστον εκει δεν τρως μαχαιρι στην πλατη....φιλε σοφοκλη εαν ειχες την καλοσυνη να δεις το αποτελεσμα του παιχνιδιου τωρα θα γελαγες με ολα αυτα
 

DeletedUser

Guest
Το ραγισμένο δοχείο

sZM9tDX.png

Μια γριά γυναίκα, Κινέζα
Κουβαλούσε νερό με δύο μεγάλα δοχεία
Κρεμασμένα από τους ώμους της.
Το ένα δοχείο ήταν άψογο
Και μετέφερε πάντα
Όλη την ποσότητα νερού που έπαιρνε.
Το άλλο είχε μια ρωγμή
Και στο τέλος της μακριάς διαδρομής
Από το ρυάκι στο σπίτι έφθανε μισοάδειο.
Έτσι για δύο ολόκληρα χρόνια
Η γριά κουβαλούσε καθημερινά
Μόνο ενάμισι δοχείο νερό στο σπίτι της.
Φυσικά το τέλειο δοχείο ένοιωθε υπερήφανο που εκπλήρωνε απόλυτα και τέλεια
Το σκοπό για τον οποίο είχε κατασκευαστεί.
Το ραγισμένο δοχείο ήταν δυστυχισμένο, που μόλις και μετά βίας
Μετέφερε τα μισά από αυτά που έπρεπε, ένοιωθε ντροπή για την ατέλεια του.
Ύστερα από δύο χρόνια δεν άντεχε πια την κατάσταση αυτή και αποφάσισε να μιλήσει στη γριά.
-Ντρέπομαι τόσο για τον εαυτό μου και θέλω να σου ζητήσω συγγνώμη!
-Μα γιατί; ρώτησε η γριά.
-Για ποιο λόγο νιώθεις ντροπή;
-Ε, να!
-Δύο χρόνια τώρα μεταφέρω μόνο το μισό νερό λόγω της ρωγμής μου
Και εξαιτίας μου κοπιάζεις άδικα κι εσύ!
Η γριά χαμογέλασε:
-Παρατήρησες ότι στο μονοπάτι υπάρχουν λουλούδια μόνο στη δική σου πλευρά
Και όχι στη μεριά του άλλου δοχείου;
Πρόσεξα την ατέλειά σου και την εκμεταλλεύτηκα.
Φύτεψα σπόρους στην πλευρά σου και εσύ τους πότιζες.
Δύο χρόνια τώρα μαζεύω τα άνθη και στολίζω το τραπέζι μου.
Αν δεν ήσουν εσύ αυτή η ομορφιά δε θα λάμπρυνε το σπίτι μου!

Βέβαια δεν ήταν η ατέλεια του δοχείου που το έκανε ξεχωριστό
Αλλά η ιδιαίτερη ικανότητα της γυναίκας εκείνης
Να διακρίνει και να χρησιμοποιήσει την αδυναμία του.
Ο καθένας μας έχει τις «ρωγμές» του και τις «αδυναμίες» του
Που μπορούν ακόμη κι αυτές να γίνουν χρήσιμες και να ομορφύνουν τη ζωή μας.
Κάθε «ρωγμή» μπορεί να κάνει τη ζωή μας πιο πλούσια και πιο ενδιαφέρουσα
Αρκεί να βρει κάποιος την ομορφιά που μπορεί να δώσει η ατέλειά μας.

«Ραγισμένοι» φίλοι, μην ξεχνάτε να σταματάτε στην άκρη του δρόμου
Και να απολαμβάνετε το άρωμα των λουλουδιών που φυτρώνουν στη μεριά σας.
Αν ο καθένας μας μετέτρεπε τις ατέλειες του διπλανού του σε κάτι χρήσιμο και όμορφο..
Σίγουρα ο κόσμος μας θα ήταν καλύτερος!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Γατούλη..
Σου αφιερώνω την παραπάνω ιστορία!
Εάν την διαβάσεις προσεχτικά.. θα καταλάβεις πολλά!

Γριούλες σαν την παραπάνω.. στον κόσμο γάμα υπάρξανε πολύ λίγες.. μετρημένες στα δάχτυλα!
Με το που το παρατήσανε.. χαθήκανε ολόκληρες συμμαχίες!

Το συμπέρασμα είναι λοιπόν ότι τα δοχεία.. ραγισμένα ή τέλεια.. από μόνα τους δεν πάνε στην βρύση για νερό.
Πάντα χρειάζεται και μια γριούλα!

Την επόμενη λοιπόν φορά που θα απαντάμε σε κάποιο πόστ που εμείς οι ίδιοι δημιουργήσαμε για να προσβάλουμε την πρώτη και την νικήτρια συμμαχία του Σέρβερ.
Καλό είναι να κάνουμε πρώτα την αυτοκριτική μας..

Ναι ρε φίλε..
Κερδίσανε οι –ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ-
ΟΧΙ γιατί ήτανε καλύτεροι από εσένα..
Αλλά επειδή εκμεταλλευτήκανε τα πάντα μέσα στην συμμαχία τους.. από ραγισμένα δοχεία μέχρι και τρύπιους κουβάδες!
Ακόμα και τους κουραμπιέδες όπως λες.

Η οπτική μας είναι διαφορετική..
Εκεί που εσύ φουσκώνεις από περηφάνια… εμείς βλέπουμε ένα άδειο μπαλόνι!
Εκεί που εσύ βλέπεις ένα δέντρο.. εμείς βλέπουμε ένα δάσος!
Εκεί που εσύ βλέπεις μια Ηττα.. εμείς βλέπουμε μια Νικη!

Βλέπουμε το παιχνίδι από διαφορετική σκοπιά!
Γιαυτό και εμείς ανήκουμε στους νικητές ενώ εσύ όχι!

Κυνηγάς την προσωπική επιβράβευση όπως και το τέλειο δοχείο της ιστορίας!
Δυστυχώς την ιστορία την ορίζει η γριά και όχι το δοχείο!

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΝΝΗ , ΚΟΥΚΙΑ ΣΠΕΡΝΩ. ΒΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΑΛΑΣ?
 

DeletedUser

Guest
ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΝΝΗ , ΚΟΥΚΙΑ ΣΠΕΡΝΩ. ΒΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΑΛΑΣ?


Ποιο θέμα ρε Σοφοκλή;
Αυτό που άνοιξες εσύ και από την εισήγηση σου μόνο και μόνο ξεκίνησες την ειρωνεία κατά τον ΕΛΕΥΣΙΣ.
Για αυτό το θέμα μου μιλάς;
Όχι φιλαράκι.. το θέμα πάει ακριβώς εκεί που το πηγές!

Όσο αφορά το πρέπει.. ποιο είναι το πρέπει;
Τώρα που δεν μας συμφέρει η κουβέντα και θέλουμε να αλλάξουμε την ροή της;
Όχι φιλαράκι..
Το πρέπει το δικό σου είναι ενάντια στο δικό μου θέλω!
Τι δεν καταλαβαίνεις;

Ο άνθρωπας μου έκανα δώρο την τελευταία κουβέντα
Εσύ τι θέλεις και πετάγεσαι σαν τσουτσού;
Ρε Γατούλη;
Μήπως είσαι το ίδιο άτομο και μπερδεύεις τους λογαριασμούς..
Είπες δεν θα μου ξανά απαντήσεις..
Από τον δικό σου εννοούσες;
Μου γράφεις από τον λογαριασμό του πρώτου επιτιθέμενου χτίστη με τις 15 χαμένες πόλεις με το καλημέρα;
Αααααααα
Ξέχασα ότι τον έπαιζε άλλος τον λογαριασμό τότε.. μετά τον πήρες εσύ!
Τώρα κατάλαβα!

Είναι ο λογαριασμός που σπάει τα φαντάσματα που κατακτάς..
Έτσι των έκανες πρώτο επιτιθέμενο..
Και αδειάζεις τα φαντασματάκια… Και σου μένουνε οι ύλες στον δικό σου για να κάνεις τις γιορτούλες σου και να ξεκλειδώσεις δικαιωματάκια!

Πονηρούλη!

Υ.Γ.1. Ρένοοοοοοοοοοοοοο... Που είσαι βρε ψυχή!

Y.Γ. 2. Σοφοκληηηηηηηηη!
f802ad3814e74ca0869549b.png



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
θελεις μια ιστοριουλα για να πας για νανακια μετα?καλα μια φορα και εναν καιρο καποιοι ξεκινησαν ενα παιχνιδι για να περνα η ωρα και με τα πολλλα εφτασαν να καθονται μπροστα σε εναν η/υ 25 ωρες συνεχομενα για να μην χασουν πολη.....αλλοι μιλουσαν μεταξυ τους αλλοι εκαναν φιλους ,αλλα οι περισσοτεροι εβγαλαν μαχαιρια και βαρουσαν ακομα και τους υποτιθεμενους φιλους.....τι ομορφα....δεν εβλεπαν τιποτα αλλο παρα μονο πως θα παρουν μια πολη και ενα βραβειο...βεβαια εμεις μειναμε ακομα παιδακια και παιζουμε φαρμα γιατι τουλαχιστον εκει δεν τρως μαχαιρι στην πλατη....φιλε σοφοκλη εαν ειχες την καλοσυνη να δεις το αποτελεσμα του παιχνιδιου τωρα θα γελαγες με ολα αυτα
ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΜΕΙΣ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ, ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΙΛΟΥΣ . ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΑΝ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΜΕ ΠΕΡΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ. ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΒΡΑΒΕΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΛΙΓΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑΜΕ ΠΟΤΕ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΣΥ ΕΠΕΣΕΣ ΣΕ ΛΑΚΟ ΜΕ ΦΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ.
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ (ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ).
ΠΑΜΕ.

ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΤΟ 1Ο ΘΑΥΜΑ ΤΩΝ ΚΡΙ-ΚΡΙ(ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΠΑΣΑΜΕ). ΠΕΤΡΟΣ-ΜΙΧΑΛΗΣ-ΗΛΙΑΣ-ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ-ΛΕΟ-ΜΗΤΣΟΣ-ΜΙΤΑΚΟΣ-ΠΛΑΤΩΝΑΣ- ΒΑΣΙΛΗΣ-ΓΙΑΝΝΗΣ- ΘΑΝΟΣ.... ΧΑΒΑΛΕΔΙΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ SKYPE( ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΑΚΩΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟ ΣΚ). ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ Ο ΛΕΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ ΤΩΝ ΚΡΙ-ΚΡΙ ΕΧΕΙ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ΕΝΑ ΚΡΙ-ΚΡΙ ΠΟΥ ΜΙΑ ΜΠΕΝΕΙ 4 ΔΕΝ ΜΠΕΝΕΙ. ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ) ΝΑ ΠΑΜΕ. ΑΣΤΟ ΡΕ ΛΕΟ..... ΓΙΟΡΤΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ. ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΚΕΙ. ΠΕΡΝΑΝΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΡΙ-ΚΡΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ. Ο ΚΟΥΒΕΡΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ ΚΑΙ ΒΟΥΡΡΡΡΡΡ ΔΙΚΗ ΜΑΣ Η ΠΟΛΗ. ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΜΕ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΣΠΑΣΑΜΕ?? ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ? ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΥΛΙΚΑ..... ΣΤΕΙΛΕ ΣΤΕΙΛΕ ΣΤΕΙΛΕ... ΠΕΣΑΜΕ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΤΗΣ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ...
ΜΕ ΕΚΕΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑΝ ΤΑ ΕΛΕΥΣΙΣ. ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΖΕΜΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΖΕΔΟΠΩΛΕΙΟ (ΜΕΡΙΚΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ) ΝΑ ΠΛΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΚΡΑΣΟΚΡΕΑΤΙΚΑ.

ΥΓ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΙΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΗΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.
ΥΓ2. ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΑΖΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ Χ ΔΙΗΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΑΜΕ? ΟΧΙ.
ΥΓ3. ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΠΟΥ ΒΡΑΒΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ? ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΑΕΤΩΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΕΙ. ΚΟΚΚΙΝΟ- ΛΕΥΚΟ-ΤΣΙΠΟΥΡΑΚΙ -ΡΑΚΟΜΕΛΟ..... ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΑΝ ΤΑ ΒΡΑΒΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΛΩΔΙΑΣ.


ΥΓ4. ΣΤΟ ΓΑΒ-ΓΑΒ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΩ ΕΔΩ. ΑΥΤΟΣ ΔΕΝΕΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙ.ΟΤΙ ΤΟΥ ΦΑΝΕΙ ΤΟΥ ΛΟΛΟΣΤΕΦΑΝΗ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ.
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ (ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ).
ΠΑΜΕ.

ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΗΝΕΣ ΤΟ 1Ο ΘΑΥΜΑ ΤΩΝ ΚΡΙ-ΚΡΙ(ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΠΑΣΑΜΕ).


Μην μου το θυμίζεις μην μου το θυμίζεις σας έπιασε η φαγούρα αφού είχαμε πει όχι ακόμα δεν ήμασταν έτοιμοι αλλά το άλλο το ιπποποταμάκι ο σκάλο μαζί με το άλλο ελέφαντα τον Μιχάλη το ξέχασαν όποιος πίνει αυτά παθαίνει αχαχαχαχχαχαα
 

DeletedUser9087

Guest
skylos.jpeg...ιστορια αγαπης....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
paok04---->μετα τις απανωτες σφαλιαρες πατησε διακοπες(αιτια->αρωστησε νοσοκομειο,,,π.χ angel diam(οχι πολυ καιρο πριν μετα απο την 99 πυξιδα αρωστησε-->νοσοκομειο.και ταυτοχρονα βαρουσε)
pelekanos1--->απο φαπα σε φαπα.πατησε διακοπες(αιτια-->πηγε να δει τον paok04)
tseftelidis--->δεν το σκεφτηκε καν --->τρεχοντας διακοπες
tsesnirion--->με αυτα που ειδε ο ανθρωπος πατησε διακοπες.(ο μονος που ξερει οτι ο παοκ αρωστισε επιτιδες.γι αυτο και δεν πηγε στο νοσοκομειο)
paschalisk--->αλλες φαπες πεσανε εδω ειδε τα χιλιαρια+ μεταφορικα να πεφτουνε απο την μια του στην αλλη.(αιτια -->επροκειτο να αρωστησει)
enter--->κλειδωμα.μπαν?αδικο μπαν?δικαιο μπαν?για δες ποσες πολεις εχασε εφοσον ηταν μεσα και για ποσες μερες.παταριες ετρωγε για μια εβδομαδα(α!πηγε και στα φιλαρακια για να τους στραγιξει απο αμυνες.η οχι λαθος κανουμε ολοι πηγε γτ γνωριζε ενα απο τα παιδια απο τα φιλαρακια και πηγε να δει τι κανουν)-----αλλη μια συμαχια που ειναι αποκλειστικη εκμεταλευση ελ.
adikopolis--->εμεινε ο παιχταρας-λεφτας πισω.3000 γρηγορα μεσα απο 0 στο 25.(αυτο δεν ειναι παραλογο-->παραολογο ειναι η συγλητος μα καλα 15 χαχαχαχα?πολλα λεφτα μαγκες εχουμε και κριση.μα καλα ουτε κριο ?χαχαχαχαχ.γελαει και το παρδαλο κατσικι.

gstam--->καλη αναρωση στον παοκ.βγαλε και ενα κυκλικο να φτιαξουν τις ακαδημιες.βασικα οχι να τις χτισουν εαν δεν καταλαβες καλα.το περιεχομενο τους να διορθοσουν.

καλο κουραγιο ελαφακια.φαπες μεχρι το τελος των ημερων σας.
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα φίλε μου γράψε σε παρακαλώ με το όνομα που παίζεις σε αυτόν τον κόσμο για να μπορούμε να μιλάμε το ότι πετάχτηκες και έγραψες με αυτό το όνομα κάνει μπαμ ότι είσαι διπλολογαριασμίτης προφανώς και από τον τούρκικο σερβερ έφεραν οι ελλ-ελλ παίκτες να παίξουν τώρα που αυτοί οι παίκτες είναι σε διακοπές μήπως πάρουν καμία πόλη εκεί τριγύρω και χαρούν γιατί όταν ήταν ενεργοί κάτι άλλο έπαιρναν.
Και μην ασχολήσε με αυτών τον κόσμο παίξε εκεί που παίζεις γιατί τελείωσε όλοι βαρέθηκαν κάποιοι βεβαία παίζουν ακόμα για δικούς τους λόγους και είναι απόλυτα σεβαστό αν δεν έχεις καταλάβει πλέον κάποιοι δεν έχουν λεφτά ούτε για ιντερνετ γυρίζουν σπίτι τους μετά από 8 ώρες που ψάχνουν για δουλειά και δεν έχουν διάθεση ούτε να ανοίξουν τον υπολογιστή για εμένα όλοι είναι νικητές και το αποτέλεσμα από τα τρία χρόνια που παίζω δεν είναι οι 280 πόλεις αλλά οι 280 φίλοι που έκανα αυτοί θα μου μείνουν μετά το τέλος και όχι οι πόλεις και τα βραβεία.

Ο κάθε άνθρωπος στη διάρκεια της ζωής του θέτει ένα στόχο και προσπαθεί να τον κατακτήσει. Ξεκινώντας λοιπόν για την κατάκτηση του στόχου του είναι σαν να ξεκινά ένα ταξίδι. `Ετσι, στην πορεία αυτή ο άνθρωπος αποκτά πείρα και πολλές γνώσεις, που τελικά αποδεικνύονται πιο ουσιαστικές και σημαντικές από τον ίδιο το στόχο. Αυτό που τελικά έχει σημασία είναι το ίδιο το ταξίδι κι όχι το φτάσιμο στο σκοπό, ο δρόμος κι όχι το τέρμα, ο αγώνας κι όχι η Ιθάκη.
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα φίλε μου γράψε σε παρακαλώ με το όνομα που παίζεις σε αυτόν τον κόσμο για να μπορούμε να μιλάμε το ότι πετάχτηκες και έγραψες με αυτό το όνομα κάνει μπαμ ότι είσαι διπλολογαριασμίτης προφανώς και από τον τούρκικο σερβερ έφεραν οι ελλ-ελλ παίκτες να παίξουν τώρα που αυτοί οι παίκτες είναι σε διακοπές μήπως πάρουν καμία πόλη εκεί τριγύρω και χαρούν γιατί όταν ήταν ενεργοί κάτι άλλο έπαιρναν.
Και μην ασχολήσε με αυτών τον κόσμο παίξε εκεί που παίζεις γιατί τελείωσε όλοι βαρέθηκαν κάποιοι βεβαία παίζουν ακόμα για δικούς τους λόγους και είναι απόλυτα σεβαστό αν δεν έχεις καταλάβει πλέον κάποιοι δεν έχουν λεφτά ούτε για ιντερνετ γυρίζουν σπίτι τους μετά από 8 ώρες που ψάχνουν για δουλειά και δεν έχουν διάθεση ούτε να ανοίξουν τον υπολογιστή για εμένα όλοι είναι νικητές και το αποτέλεσμα από τα τρία χρόνια που παίζω δεν είναι οι 280 πόλεις αλλά οι 280 φίλοι που έκανα αυτοί θα μου μείνουν μετά το τέλος και όχι οι πόλεις και τα βραβεία.

Ο κάθε άνθρωπος στη διάρκεια της ζωής του θέτει ένα στόχο και προσπαθεί να τον κατακτήσει. Ξεκινώντας λοιπόν για την κατάκτηση του στόχου του είναι σαν να ξεκινά ένα ταξίδι. `Ετσι, στην πορεία αυτή ο άνθρωπος αποκτά πείρα και πολλές γνώσεις, που τελικά αποδεικνύονται πιο ουσιαστικές και σημαντικές από τον ίδιο το στόχο. Αυτό που τελικά έχει σημασία είναι το ίδιο το ταξίδι κι όχι το φτάσιμο στο σκοπό, ο δρόμος κι όχι το τέρμα, ο αγώνας κι όχι η Ιθάκη.



Έτσι είναι..
εισήγαμε πολύ πράγμα..
όχι μόνο Τούρκους..
αλλά και Ινδιάνους
WmaI6Al.png
, Ιάπωνες
kiYK7sG.png
, Ζουλού
y0Jj1XC.png



Γότθους
03EFYwW.png
, Βησιγότθους
c47f987b1bf245bab273b44.png
, Βίκινγκς
gCEiPyn.png


Αρχαίους Έλληνες
q27Pz9L.png
, Ρωμαίους
8c5df6a86e6b4eb585a6afd.png

Και όχι μόνο..
Φέραμε τον σπορτ Μπίλη
cb9ea61c072a4b97b5367b1.png
,
Τον αστεριξ
eJ70OrV.png
, Τον τεν τεν
vTFtLiY.png


Τον σούπερμαν , τον μπάτμαν και την παρέα του
32b44e4b649f4bcf8f8393c.png

Τον πούλμαν
VS4GS3Q.png
, Τον λουκι λουκ
aa2279d7f7204c2c9a36cb0.png


Και τόσους άλλους που δυστυχώς δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή..

Υπογράψαμε συνθήκη
l9qnbk3.png
με τον διάβολο
TpXDTA4.png



Εξαγοράσαμε..
RRyWR41.png
την δικαιοσύνη..
aaf5d66c3c3d4e74b859a07.png


We rock the world
48dfe0d517f145c0af3cb76.png


Βάλαμε αγγελίες.. στο εξωτερικό..
QADJxTM.png


θυσιάσαμε τα παπούτσια της τζοκόντα στο βωμό που πολέμου!

VOV5Du2.png

Συνεργαστήκαμε με τους Αμερικάνους!
UQR6lwQ.png


Και μετά Ξύπνησες!
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα σας
εχετε πλακα αρκετοι απο σας
με αρεσει ο τροπος που παρουσιαζετε καποια πραγματα
μητσο κατι αναφεριες λαθος στην ιστορια που παρεθεσες αλλα δε πειραζει εισαι καλο παληκαρι

θα μπορουσα να ρωτησω αρκετους απο αυτους που εγραψαν στο θεμα καποια πραγματα αλλα δε ξερω αν θα εχει ουσια πλεον
 

DeletedUser

Guest
Φίλε μου Παναγιώτη σίγουρα κάποιοι έχουν πλάκα αρκετοί από εμάς με αυτά που γράφουν για να καταλάβεις ο φίλος μου ο πεκινουά από όλα τα παραπάνω δες τι σχολίασε αν είναι δυνατόν ο ελληναράς μάλλον μένει στην Κηφισιά και δουλεύει διευθύνοντας σύμβουλος σε πετρελαϊκή εταιρεία θα μου πεις τώρα ιδρυτής σε συμμαχία είναι και κοιτάζει τα δικά του πάντως καλά να είναι ο άνθρωπος που μας κάνει και γελάμε .
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα σας
εχετε πλακα αρκετοι απο σας
με αρεσει ο τροπος που παρουσιαζετε καποια πραγματα
μητσο κατι αναφεριες λαθος στην ιστορια που παρεθεσες αλλα δε πειραζει εισαι καλο παληκαρι

θα μπορουσα να ρωτησω αρκετους απο αυτους που εγραψαν στο θεμα καποια πραγματα αλλα δε ξερω αν θα εχει ουσια πλεον

ΠΕΣ ΚΑΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΡΕΛΟΚΡΗΤΙΚΕ.........

ΥΓ. ΤΟ ΓΑΒ-ΓΑΒ ΤΩΝ ΕΛΕΥΣΙΣ ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΤΟ.
 
Κορυφή