Οι καλύτερες συμμαχίες του Beta κόσμου

  • Δημιουργός θέματος Teo-Turtle
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
asxetos

Η συμμαχια μου ειναι η ΜΙΡΜΗΔΟΝΕΣ ACEDEMY:eek::το ξερω οτι ειναι χαλια
ομως μου φτανει που ειμαστε δυνατοι:d
 

DeletedUser

Guest
mmmmmm!!

η συμμαχιες αυτες η συμμαχιες ειναι πολη δυνατες η δικη μου συμμαχια ειναι
η ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ ACEDEMY
 

DeletedUser4389

Guest
ego eimai peiraiki kai ais8anomai tixeros giafto...oso gia tous titanes einai aderfia mas

[cho]+5 πόντοι για Greeklish.
Διαβάστε τους κανόνες του φόρουμ για να μην δεχθείτε επιπλέον πόντους.
...CholericFade...[/cho]​
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
1 ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
3 ΤΙΤΑΝΕΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
4 ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ
5 CRYPTEIA
6 ΕΛΙΤ
7 Ιερά Συμμαχία Μακεδόνων
8 ΝΕΜΕΣΙΣ

καταρχιν οι 7 απο τις 8 πρωτες συμμαχιες ειναι ολες συμμαχικες μεταξυ τους , δηλαδη 95.200.000 ποντοι 2.100 παιχτες 11.720 πολεις φαινεται πως μετα την υπερσυμμαχια απαραδεκτοι - phoenix warriors και academy - GND - ΛΕΡΝΑΙΑ ΥΔΡΑ, εχουμε μια καινουργια υπερσυμμαχια ανεπισιμη βαιβαια αλλα στο χαρτη αυτο υσχυει

περα απο αυτο ολες οι φυλες που εχουν 100- 200-300-500 παιχτες η πλειοψηφια απο αυτους ειναι εντελως ασχετοι ζητημα να ξερουν τα βασικα του παιχνιδιου, γενικα στον κοσμο beta απο οτι βλεπω το 90% των παιχτων εχουν επειβιωσει επειδη ειναι μελη μεγαλων φυλων και λογο της διπλωματιας απο skill ομως 0
 

DeletedUser1792

Guest
Soylios και εσυ στην συμμαχια ΚΟΥΡΣΑΡΟΙ NOOBAKIA εισαι..
αρα φιλικες με τιτανες και πειραικη..
Επισης να πω οτι η Υπερσυμμαχια ειναι Τιτανες και ακαδημια τους και Πειραικη
Ολες η αλλες απλα θελουν και βαράν απαράδεκτους...
Και φυσικα αυτες η συμμαχιες που εχουν πολλα ατομα ζητημα ειναι να ξερουν το παιχνιδι 50 ατομα απο αυτους...
ετσι ειναι...αλλα δες μερικες συμμαχιες οπως η δικια σου εκανε το καλυτερο και το πιο ευκολο που μπορει να γινει..πηρε 20 ατομα σε μια θαλασσα και βαρανε....
Τωρα για τα skill 0 δεν καταλαβαίνω τι εννοείς....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
το οτι εχουμε συμμαχεια με με τιτανες και πειραικη δεν σημαινει οτι πρεπει να μας βαζεις στο ιδιο τσουβαλι με τους υπολοιπους δεν εχουμε καμια σχεση εγω μιλησα καθαρα οτι οι 7 απο τις 8 πρωτες φυλες ειστε συμμαχοι ολοι μεταξυ σας

εγω ειπα ανεπισιμα οτι ειστε υπερσυμμαχεια ολοι εσεις μεταξυ σας αν εσεις εχετε μονο την πειραηκη και την ακαδημια σας σαν υπερσυμμαχια και τους αλλους απλα συμμαχους δεν αλλαζει κατι στο χαρτη, 7 φυλες 95.200.000 ποντοι 2.100 παιχτες 11.720 πολεις στο χαρτη εισται ολοι πρασινοι μεταξυ σας

τωρα εκτος απο τους τιτανες και τη πειραεικη για τις αλλες φυλες που λες γουσταρουν να βαρανε απαραδεκτους επειδη τους βαραει ολος ο beta , πολλοι απο αυτους ειναι μεσα σε πυρηνες σας ειναι με την μερια σας καθαρα για το συμφερον θελουν να ειναι με τους περισσοτερους και γουσταρουν να παιζουν συντιριτικα με ολο τα χαρτη πρασινο

οσο για τη φυλη που ειμαι σχεδον ολοι αναπτυχθηκαμε μονοι μας και οχι με ξενες πλατες, δεν ηταν κανενας σε καμια μεγαλη φυλη 300 ατομων αναπτυχθημε και μετα καναμε φυλη , 7-8 ατομα ηταν οι noobs kai αλλοι τοσοι οι κουρσαροι εγινε η ενωση και εγιναν και 3 στραρτολογισεις , επεισεις δεν ειμαστε και οι 20 σε μια θαλλασα εγω προσωπικα και ενας συμαπαιχτης μου παιζουμε μονοι μας στη 44

τωρα αν εσυ αυτα τα θεωρεις ευκολα οπως λες , φανατζομαι οτι θα ειναι πολυ δυσκολο να αναπτυσεσαι σε φυλη με 250 ατομα + μια ακαδημια 400 + 7-8 φυλες της πρωτης 12ας συμμαχους :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Για μισό λεπτό!Οι απαράδεκτοι δεν είναι σακιά για να βαράνε.Αγωνίζονται εναντίον όλου του server (σχεδόν).Για να δούμε λίγο την τελευταία επίθεση στην 45 που είδα (και σας έτσουξε πειραϊκή χωρίς παρεξήγηση) ήταν η πόλη 18 *** (δεν θυμάμε :p:p:p).40.000 πόντοι μάχης είδα ότι πήρε ο παίκτης.Υποστηρίξεις στην πόλη;Γύρω στις 2000 από κάθε μονάδα!Έβλεπα φάρους, πεζικά, θεϊκές να πέφτουν συνεχώς.Να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους.Νομίζω ότι είδατε πως αξίζουμε τον τελευταίο καιρό.Και μπράβο δηλαδή εγώ έχω χάσει 3 πόλεις από πειραϊκή και τιτάνες.Μπράβο ειλικρινά.Όμως η 55 είχε καταρρεύσει!Τέλος πάντων, άσχετα της φυλής που βρίσκομαι συγχαρητήρια σε όλες τι συμμαχίες που κατάφεραν να είναι μέσα στους 10 πρώτους και στα παιδιά που αγωνίζονται πραγματικά.Αυτά, διορθώστε με!
 

DeletedUser1792

Guest
@SOYLIOS
οσο για τη φυλη που ειμαι σχεδον ολοι αναπτυχθηκαμε μονοι μας και οχι με ξενες πλατες


Ε ενταξει...και εγω αμα κανω με 18 ατομα(βγαζω 2 γιατι ειστε σε αλλη θαλασσα εσεις)μια συμμαχια..και κανω ειρηνη με αυτους που εχω στον πηρυνα μου ωστε να βαραω ολους τους αλλους..και αναπτυσομε χαλαρα και δεν με πειραζει κανενας και μετα φτανω 30 πολης ετσι..φυσικο ειναι να γινεται αυτο.

@SOYLIOS
τωρα αν εσυ αυτα τα θεωρεις ευκολα οπως λες , φανατζομαι οτι θα ειναι πολυ δυσκολο να αναπτυσεσαι σε φυλη με 250 ατομα + μια ακαδημια 400 + 7-8 φυλες της πρωτης 12ας συμμαχους


Ρε φιλε αμα λεμε εγω και ο καθε εγω παρουμε 18 ατομα στην 45 και μιλαμε με σκυπε και εχουμε ο καθενας 25 πολης...λες να μας πειραξει καποιος?...ή να χανουμε πολης?..
Ή μαγκια ειναι να κουμανταρεις συμμαχια ολοκληρη και να προσπαθεις να την κανεις να βαραει ολη.ξερω οτι αυτο ειναι απιθανο..αλλα δοκιμαζουν..

τελος για να σου πω την αποψη μου προς της συμμαχιες που ειναι 20 ατομα με 25 πολης και βαρανε ..ειναι πολυ ευκολο να το κανεις αυτο..και με πολυ μεγαλοι επιτυχια..
το οτι καθονται η μεγαλες συμμαχιες(με τα πολλα ατομα)και βαρανε με 250-350 ατομα ειναι δυσκολο..να συγχρονιστούν ολοι..
Παντα φιλικα και ΠΑΝΤΑ η προσωπική μου αποψη επανω σε αυτο το θεμα.
 

DeletedUser

Guest
σπεραααααααα
πρωτα απο ολα, για αυτους που δεν το εχουν σκεφτει, η αναλογια της ανεπισημης υπερσυμμαχιας (οπως την αναφερει ο SOYLIOS) προς τους αντιπαλους τους, ειναι 5 μελη προς 1 :eek:
τι παει να πει αυτο??
οτι πιθανοτατα μονο παραπονα δεν μπορουν να γινουν απο την μερια των πολυπληθων ομαδων, οι οποιες περιεχουν 250-350 μελη για συγχρονισμο, εφοσον οι περισσοτεροι απο αυτους ειναι ενεργοι!:rolleyes:

τωρα, το πως μαζευτηκαν αυτα τα ενεργα μελη ειναι αλλο θεμα το οποιο δεν θα ηθελα να θιξω γιατι νοιωθω και λιγο αηδια...

SLonE, αληθεια πιστευεις αυτα που λες??
πως δεν ειναι μαγκια να πολεμας με 17 αξιους??
τοτε τι ειναι μαγκια, να κουβαλας ενα τσουρμο πρασινους απο πισω οι οποιοι σε τρεμουν??:d:d
 

DeletedUser1792

Guest
SLonE, αληθεια πιστευεις αυτα που λες??
πως δεν ειναι μαγκια να πολεμας με 17 αξιους??
τοτε τι ειναι μαγκια, να κουβαλας ενα τσουρμο πρασινους απο πισω οι οποιοι σε τρεμουν??:d:d

Και φυσικό τα πιστευω για αυτο και τα λεω...
Εινα μαγκια...αλλα για εμενα ειναι ευκολοτερο να εχεις 20 μελη απο το να εχεις 250 μελη και να μπορεις να τους συγχρονίσεις...απο την πλευρα του ιδρυτη αυτο και της οργάνωσης.
Για να σε τρεμουν κατι τους εκανες..Οποτε δεν βλεπω κατι το κακο επανω σε αυτο.
Εξαλλου για να καταφερεις τους στοχους σου πρεπει να επικεντρωθείς σε ενα σημειο..
Ας μην ξεχναμε και εσας οπως και τους απαραδεκτους που τοτε πηραν τους φοινικες και ηθελαν και την πειραικη ωστε να παρουν τον κοσμο...
αλλα δεν τους βγηκε...
αρα ας κοιταμε πρωτα τον εαυτο μας.
Αλλα εσυ για τι τα λες αυτα?..οπως αυτες η συμμαχιες εχουν ειρηνη με τιτανες και πειραικη..ετσι και εσυ εχεις με τους απαραδεκτους για να γλυτωσεις..και παλι ομως δεν το βρισκω κακο αυτο..διπλωματία λέγεται.Και ειναι φυσικο σε τετοια παιχνιδια.
Και το τελευταιο και σε μια συμμαχια 300 ατομων..και εκει τα 17 ατομα ειναι αξια...και καλα...
 

DeletedUser

Guest
η υδρα φιλε SLonE ιδρυθηκε μετα τους απαραδεκτους...
για λογους στρατηγικης λοιπον οπως ανεφερες, προσπαθησε να βρει μια συμμαχια "προστατη"
τελικα τα καταφερε και βρηκε τους GND ωστε να μπορεσει να μεγαλωσει και να κεδισει χρονο!
και τελικα σε 2-3 μηνες ειχε φθασει σε σπουδαιο σημειο, με αποτελεσμα να αποτελει εναν απο τους εφιαλτες διαφορων αντιπαλων συμμαχιων, μια εκ των οποιων ηταν και οι ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ!
απο αυτο βγαινουν και οι δηλωσεις πολλων αντιπαλων οτι ειμαστε μια απο τις εκλεκτες συμμαχιες οι οποιες πρεπει να εξολοθρευτουν
τωρα, η συμμαχια με τους απαραδεκτους εγινε πολυ αργοτερα και οχι με την υδρα να ειναι υποτελη, αλλα με ορους ισοτητας!;)
μην ξεχνας αλλωστε, πως ουτε οι ιδιοι δεν θα δεχοντουσαν συμμαχια σε τοσο πρωιμο σταδιο, χωρις να τους εχει προκαλεσει αυτη η συμμαχια δεινα ή χωρις να εχει αποδειξει την αξια της!:cool:
 

DeletedUser1792

Guest
Από την μεριά του ο καθένας τα βλέπει όπως θέλει.:rolleyes:
Οπότε Καλή συνέχεια.
 

DeletedUser

Guest
!

Παιδιά καλησπέρα σε όλους!! Είμαι από Ελίτ και είμαι νέος στο φόρουμ.
Διάβασα όλα αυτά που λέγατε και ένα έχω να πω.
Σημασία δεν έχει με ποιόν είσαι! Σημασία δεν έχει το ποιός είναι δίπλα σου(αν είναι δυνατός ή όχι)!
Αλλά έχει σημασία ότι αυτό που το κάνεις το κάνεις γιατί σου αρέσει εσένα και το απολαμβάνεις. ;)
 

DeletedUser

Guest
...

στο ποια ειναι καλυτερη συμμαχια δεν θ απαντησω γιατι ισως να μην ειμαι αντικειμενικος...
αλλα σ ενα γενικο πλαισιο καλυτερη συμμαχια ειναι αυτη που βοηθαει ολα τα μελη,οχι μονο τους "μπροσταρηδες"...
απλα ηθελα να θιξω το "με 300 μελη ειναι ευκολα" που γραφτηκε αρκετα...
οπως κι εμεις(Πειραικη) ετσι και αλλες συμαμχιες δεν ξεκινησαμε με 300 μελη με 30 πολεις ο καθενας αλλα στην αρχη ημασταν 10 ατομα που απλα ειπαμε να κανουμε τον χαβαλε μας αλλα τελικα το κυνηγησαμε και οδηγηθηκαμε εκει που ειμαστε.
οποτε ναι,δεν ηταν καθολου ευκολα.
 

DeletedUser1792

Guest
στο ποια ειναι καλυτερη συμμαχια δεν θ απαντησω γιατι ισως να μην ειμαι αντικειμενικος...
αλλα σ ενα γενικο πλαισιο καλυτερη συμμαχια ειναι αυτη που βοηθαει ολα τα μελη,οχι μονο τους "μπροσταρηδες"...
απλα ηθελα να θιξω το "με 300 μελη ειναι ευκολα" που γραφτηκε αρκετα...
οπως κι εμεις(Πειραικη) ετσι και αλλες συμαμχιες δεν ξεκινησαμε με 300 μελη με 30 πολεις ο καθενας αλλα στην αρχη ημασταν 10 ατομα που απλα ειπαμε να κανουμε τον χαβαλε μας αλλα τελικα το κυνηγησαμε και οδηγηθηκαμε εκει που ειμαστε.
οποτε ναι,δεν ηταν καθολου ευκολα.
Έτσι έτσι συμφωνώ..:d
 

DeletedUser

Guest
MERIKOI PISTEYETE OTI AMA IPARXOUN 300 ATOMA POU O KATHENAS NA EXEI PERIPOU 10 POLEIS,MILAME GIA TI KALITERI SIMMAXIA,ALLA DEN EINAI ETSI,...AMA DEN EINAI KAMIA 5aria ATOMA NA KANOUN TI VROMIKI DOULEIA,POU ESTW KAI ME LOGIA NA ENTHARINOUN TOUS IPOLOIPOUS ,AYTI I SIMMAXIA THA DIALITHEI STIS PRWTES 5 MERES

THEAGENI EYXARISTW GIA TOUS 5 PONTOUS

[8EA]5 πόντοι ποινής για γραφή με greeklish, πράγμα που δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ[/8EA]
8EAGENHS
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1792

Guest
Ε ναι ρε φίλε..
εννοείτε αυτό..
πάντα υπάρχουν 2-3 άτομα για να το κάνουν αυτό..
 

DeletedUser

Guest
Τελικά.......... ποσότητα ή ποιότητα; Ασυνεννοησία ή μια γροθιά; Ανοργανωσιά ή οργάνωση; Καλές οι πολυπληθείς συμμαχίες αλλά πολλές φορές φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα το πλήθος....
 

DeletedUser

Guest
δεν μπορώ να έχω και πολύ τεκμηριωμένη άποψη για τις συμμαχίες του ΒΕΤΑ , γιατί παίζω στον alpha , αλλά θα απαντήσω σε ένα σχόλιο ενός παιδιού πιο πάνω(που έλεγε πως η καλή συμμαχία δεν φαίνεται απο τους πόντους).Θα συμφωνήσω εν μέρη.Κατα τη γνώμη μου καλύτερη συμμαχία και γενικότερα καλός παίχτης είναι αυτός που έχει τους περισσότερους ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ πόντους μάχης.Βέβαια αν ο άλλος του ρίχνει 10 πόλεις δεν σημαίνει πως δεν έχει καμία σημασία επειδή ο άλλος ξέρει να χτυπάει καλύτερα..Είναι σαν να είσαι μόνος σου απέναντι σε 2 άτομα.μπόρει και να τους έχεις αν παίξετε μπουνιές , αλλά αν έχεις 30 δεν υπάρχει περίπτωση :) All in all ναι μεν έχει σημασία το πόσο ξέρεις να παίζεις αλλά σχεδόν εξίσου ίδια σημασία έχει και το πόσες πόλεις έχεις..ΠΡΟΣΟΧΗ.ΟΧΙ ΠΟΝΤΟΥΣ , ΠΟΛΕΙΣ.γιατί αν έχεις μια πόλη των 12000 πόντων και ο άλλος έχει μια των 7000 και μια των 5000 έχεις χάσει από χέρι.ΑΥΤΑ.ΦΙΛΙΚΑ ,Πάνος ^_^
 

DeletedUser

Guest
Λογω του οτι δεν παιζω στον κοσμο beta και δε γνωριζω προσωπα και καταστασεις δε 9α ασχλολη9ω με συγκεκριμενες συμμαχιεσ και ονοματα ομως με βαση οσα αναφερ9ηκαν 9α μιλησω με βαση την εμπειρια π απεκτησα για το συγκεκριμενο παιχνιδι εδω και 7 μηνες. Κατ αρχας δεν υπαρχει καμια ενιαια αλη9εια, μια φορμουλα π να δειχνει ποια συμμαχια ειναι ''καλυτερη''. Μπορει να ειναι σε πολλους τομεις και δεν γινεται να αποσαφηνιστει η πρωτη σε ολα. Δευτερον οσον αφορα τις mass recruit συμμαχιες πιστευω οτι πλεον ειναι ενα συστημα ξεπερασμενο και μπορει απλα να φτασει σε ενα σημειο μετριο και απο εκει και περα το τιποτα. Πχ σκεφτειτε οτι εχω μια συμμαχια 350 ατομων μεσα σε 7 9αλασσες. Μεσος οροσ 50 μελη ανα 9αλασσα. Κανεις ομως δε μ λεει οτι αυτα τα 50 μελη ειναι και σοβαροι παικτες και επιπλεον υπαρχει και το 9εμα που αφορα το ''απροσωπο'' αναμεσα στους συμμαχους. Εαν δε γνωριζω καποιον γτ να του στειλω αμυνες, μπορει να πει ευκολα καποιος. Αλλωστε η επικοινωνια παιζει ισως το σημαντικοτερο λογο στο παιχνιδι αυτο. Αντι9ετως σκεφτειτε μια συμμαχια με 15(το πολυ) μελη ολα σε μια 9αλασσα και γνωστες του παιχνιδιου, δυνατους παικτες. Εκει η οργανωση διαδραματιζει τεραστιο ρολο και ειναι απλη μιασ και ευκολα συνεννοεισαι μεσω skype και γρηγορα ενημερωνεις τους παντες. Επιπλεον δεν υπαρχει πλεον το απροσωπο με αποτελεσμα ολοι να σκιζονται να βοη9ησουν οταν παραστει αναγκη. Ειναι σημαντικοτερο να εισαι σε μικρη συμμαχια με γνωστες του παιχνιδιου και διαπροσωπικες σχεσεις μεταξυ των μελων παρα σε μεγαλες συμμαχιες οπου τα πραγματα ειναι πιο flew και δεν εισαι ποτε σιγουρος για τπτ. Στον Gamma εχουν αρχισει να το βλεπουν ολο και περισσοτερα παιδια, στον beta δε γνωριζω τι συμβαινει ομως εκει 9α επρεπε να προσανατολιζομαστε ολοι πιστευω.
 
Κορυφή