Οι καλύτερες συμμαχίες του Beta κόσμου

  • Δημιουργός θέματος Teo-Turtle
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
-----------------------------------------------------------------------------
1 Oi απαράδεκτοι
2 ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ
3 ΤΙΤΑΝΕΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
4 ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ
5 CRYPTEIA
6 5ηΛΕΓΕΩΝΑ-S.B.C.-SODOMA
7 ΝΕΜΕΣΙΣ

-----------------------------------------------------------------------------

Τι γνωμη εχετε για τις παραπανω συμμαχιες ?

ευχαριστω εκ των προτερων.
 

DeletedUser

Guest
Εγώ είμαι στους "Oi απαράδεκτοι" και πιστεύω πως κάνει πολλή καλή δουλειά.(και δεν λέω πως είμαστε οι καλύτεροι γιατί δεν είμαι και ψωνάρας!)
Για την πειραϊκή έχω να πω συγχαρητήρια γιατί είναι ενεργοί και συμμετέχουν όλοι σε επιθέσεις
ΤΙΤΑΝΕΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ & ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ δεν γνωρίζω για την πορεία τους.
CRYPTEIA:Δεν θέλω να τους θίξω αλλά πιστεύω πως είναι όλο απειλές (προσωπική γνώμη και δεν έχω κρατήσει συνομιλίες για να το αποδείξω)
5ηΛΕΓΕΩΝΑ-S.B.C.-SODOMA είναι τελείως ουδέτερη για μένα (εννοώ δεν γνωρίζω τίποτα)
ΝΕΜΕΣΙΣ Ισχυρή αλλά μπορεί και καλύτερα πιστεύω...

Αν εννοείς αυτήν την γνώμη διάβασε το παραπάνω.

Υ.Γ. Προσωπική γνώμη.Δεν προκαλώ, δεν θίγω και δεν θέλω να μπουν στον κόπο να μου φέρουν αντίριση γιατί πολύ απλά όπως είπα Η ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ
:):):)
 

DeletedUser

Guest
Γεια σου φιλε μου. Εγω ειμαι στην 5ηΛΕΓΕΩΝΑ-S.B.C.-SODOMA. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
χαχαχαχα . καλο καλο. Σε παραδεχομε φιλε μου *_*

xixixixi *_*
 

DeletedUser1792

Guest
Καλησπέρα..
Με την σειρά μου να πω..
Συγχαρητήρια στις πρώτες 4 συμμαχίες...που κρατάνε ενδιαφέρον τον βητα κόσμο και γίνεται πιο ευχάριστο το παιχνίδι..
(αυτήν είναι και η ουσία του άλλωστε)
Το ποιος είναι καλύτερος και το ποιος θα βγει νικητής...θα τα δούμε στο μέλλον όλοι μαζί..οπότε καλές μάχες σε όλους...
Αυτά από εμενα...:d
 

DeletedUser

Guest
χμμμμμ δεν την καταλαβαινω πολυ την λογικη αυτη...
τι παει να πει καλυτερη συμμαχια??
η καταταξη θα το αποφασισει αυτο??
μαλλον φανταχτερη θελετε να πειτε, ομως πολλες φορες, το φανταχτερο δεν προσφερει καποια ουσιωδη δυναμη...
ποια συμμαχια θα κερδιζε σε εναν πολεμο χωρις εμπλοκες αλλων??
οι κουρσαροι νουμπακια (θεση 9) ή η ιερα συμμαχια μακεδονων (θεση 8)??
με διαφορα 700000 ποντων
η λερναια υδρα (θεση 11) ή οι ουλτρας-ελληνες (θεση 10)??
με διαφορα 300000 :d:d;)

τωρα ακουστε τα δικα μου σχολια για τις συμμαχιες, ολα με σεβασμο παντα!


1 Oi απαράδεκτοι -->δεν πρεπει να επαναπαυονται!!
2 ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ -->μαχιμη και ενεργη σε ικανοποιητικοτατο βαθμο!
ωστοσο στυριζετε στο πληθος -δυνατων βεβαια- παικτων και οχι στον συντονισμο
3 ΤΙΤΑΝΕΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ -->δεν εφαπτομαστε σε πολλα σημεια μαζι τους, οποτε δεν εχω αποψη
4 ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ -->απο οσο ξερω μιλαμε για μετριοτητα
5 CRYPTEIA --> ανοργανωτοι (με το συμπαθιο)... ανοιξτε στο φορουμ καμια "βιβλιοθηκη" για τους αρχαριους και ορεξατους ρε παιδια, δεν γινεται να δεχομαι επιθεσεις με μπονους νυχτας, αν ειναι να κανουμε μαχες ας τις κανουμε σωστα... (επισης μεγαλος αριθμος ημιενεργων χτιστων)
6 5ηΛΕΓΕΩΝΑ-S.B.C.-SODOMA --> υπαρχει συνεργασια απο οσο προσεξα αλλα και εδω αρκετοι ημιενεργοι, αν και νωρις για περαιτερω σχολια
7 ΝΕΜΕΣΙΣ --> λιγοι πολεμοι, πολυ φιλειρινικοι!!

τωρα ενα τελευταιο σχολιο για καποιες συμμαχιες μικροτερης σημασιας, οι οποιες βρισκονται στον πηρυνα της υπερσυμμαχιας των τιτανων μακεδονων και των πειραιωτων...πραγματικα πιστευω πως η σταση του να βρισκεστε κατω απο την στρατιωτικη "κηδεμονια" των παραπανω συμμαχιων με κινιτρο των φοβο, σας στερει την ανεξαρτησια και ουσιαστικα σας προσφερει ψευδαισθησεις!



Ο ΕΞΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ...
Ο ΠΟΝΗΡΟΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ...
ΚΑΙ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ!
 

DeletedUser

Guest
Καλι εροτισι αλα δεν μπορισ να βασιστισ μονο στα στατιστικα για να βγαλισ καπιον νικιτι στιν κατιγορια τισ καλιτερισ φιλισ... Θα ιχε πιο πολι νοιμα να μιλαγαμε για καλιτερι φιλι σε καπιεσ βασικεσ ιποκατιγοριεσ, πχ ι καλιτερι φιλι στιν επιθεσι ι στιν αμινα...

19th Century British Prime Minister Benjamin Disraeli (1804–1881): "There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics."

Αλα αυτο δεν σιμενι οτι δεν μπορουμε να βγαλουμε καπια σιμπερασματα/παρατιρισισ με τιν χρισι τον στατιστικον οσ προσ το τι σιντελι στιν καλιτερι φιλι σε ενα σερβερ...

Πιεσ ινε λιπον αυτεσ ι παραμετροι?

Κατα τιν γνομι μου ι βασικοι παραμετρι ινε:

- ΠΟΛΕΜΟΙ (τιν ιστορια ενδεχομενοσ λανθασμενα μεν αλα παντα τιν γραφουν ι νικιτεσ... )
- Activity πεκτον
- Teamwork
- Stats (cities conquered, cities lost, stats on attack, stats on defense etc...)
 

DeletedUser

Guest
αυτο ακριβως ενωω φιλε μου! (μαλλον αν παιρνεις βοηθεια απο google translate παραποιησε αυτο την μεταφραση)
προσωπικα, θα εδινα και μεγαλη βαση στην εμπειρια...
προχτες, μιλαγα με εναν παικτη της CRYPTEIA με 60000 ποντους (εναν σεβαστο αριθμο) και οπως ανεφερα και πριν, εκανε επιθεσεις με νυχτερινο μπονους!
σε τετοια παιχνιδια, μετραν πολυ οι γνωσεις (πολλες απο τις οποιες προσφερει η οποιαδηποτα συμμαχια αν εχει οργανωση) και η εμπειρια του παικτη (αντιδρασεις κτλ)
 

DeletedUser

Guest
Οι επιθεσισ με νιχτερινο bonus δεν ινε σονι κ καλα λανθασμενεσ... Μπορι να φανουν πολι χρισιμεσ ιδικα οταν ολι ι ιπολιπι μεθοδοι κατακτισισ ενοσ χοργιου "deem to fail". Αλα καταλαbενο τι θελισ να πισ... Ακομα κ μετα απο 3 ι κ παραπανο χρονια πεχνιδιου σε πεχνιδια σαν το tribalwars/kingsage/travian ιπαρχουν τοπ φιλεσ κ πεκτεσ που ακομα κανουν απιστευτεσ πατατεσ(λολ... τιν αναφορα αυτιν τιν εχο ιδι κανι αρκετεσ φορεσ εδο στο φορουμ...). Ποσο μαλον σε ενα game σαν το grepolis που ινε αρκετα πιο complicated απο τουσ "predecessors" του κ που ακομα οι σερβερσ του ινε σε εμβριικο σταδιο, πχ ο Βετα σερβερ τρεχι μολισ 6-7 μινεσ...

Σε γενικεσ γραμμεσ ανα πασα χρονικι στιγμι σε τετια games δεν ιπαρχουν πανο απο 100 καλι/δινατι/εμπιρι κ αρκετα ενεργοι πεκτεσ ανα κοσμο... Τορα ποσ ινε δινατον να ιπαρχουν κ να σιντιρουντε σε καθε ελινικο σερβερ περισοτερεσ απο 20 φιλεσ με πανο απο 200-300 μελι ι καθεμια its beyond me...

Τεσπα παντοσ πιστευο οτι μπορουμε να φτιακσουμε ενα μετρο σιγκρισισ για φιλεσ ι μια φορμουλα που να μασ δινι μια σιλογικι ικονα για το ποσο δινατι ινε μια φιλι...

πχ. (Το effect ton stats για το 75% τον τοπ πεκτον τισ καθε φιλισ) Χ (ενα σιντελεστι ενεργιτικοτιτασ για αυτο το 75% τον πεκτον) Χ (ενα σιντελεστι ομαδικοτιτασ για αυτουσ τουσ πεκτεσ)+Το effect τισ φιλισ απο τουσ ΠΟΛΕΜΟΥΣ (πχ σιχνοτιτα, αποτελεσματικοτιτα, νικεσ, ιτεσ, # αντιπαλον, ανθεκτικοτιτα etc...) = 100%

Ιπιρχε ενα tool στο tribalwar που εδιχνε αναλιτικα τιν activity του καθε πεκτι αλα κ εδο μπορι να χρισιμοπιιθι απο τα grepostats ι προσοπικι καρτελα αναπτικσισ του καθε πεκτι εστο κ του τελευτεου μινα...
Αλα απο τιν αλι ο σιντελεστισ ομαδικοτιτασ ινε κατι που δισκολα μπορι να προσδιοριοσι καπιοσ με ακριβια...
Και φισικα μπορουν να αναλιθουν ι να προστεθουν κ αλι παραμετρι...

Οποσ κ να εχι ακομα κ ι κσεχοριστι αναλισι τετιου ιδουσ παραμετρον θα μασ εδινε μια αρκετα καλι ικονα διναμικοτιτασ διαφορον φιλον...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser2241

Guest
ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ??????

Καταρχάς καλησπερα σε όλους.Εγω παιδια διαφωνώ καθετα με την λογική ποιες ειναι καλύτερες συμμαχιες στον βετα και να μοστράρετε την καταταξη.
Για να κρινεις μια συμμαχια πρεπει να ξερεις
1.το ποτε ιδρύθηκε και ΣΕ ποσο χρονο αναπτυχθείκαι σε ολες της θάλασσες.
2.της θαλασσες που κυριαρχεί.
Υπάρχουν συμμαχιες που ιδρύθηκαν πολυ αργοτερα απο τους 6 πρωτους και οχι μονο εχουν ανεβει στην βαθμολογια αλλα ειναι στους 10 πρωτους.
Οταν οι αλλες συμμαχιες κυριαρχουσαν στο βετα και ειχαν ειδή παρα πολλα μελη αυτες οι συμμαχιες δεν υπήρχαν.Αρα αυτες οι συμμαχιες μεσα σε λιγο διάστημα και με δουλεια καταφεραν να σταθουν και να επιβιώσουν.
Φανταστείτε μια θαλασσα να κυριαρχουν οι απαραδεκτοι με 200 μελη και να υπαρχουν μονο 5 μελη απο την ΙΕΡΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ????
Μπορουν αυτα τα μελη να επιβιωσουν???
Ναι υπαρχουν θαλασσες που οι πρωτες συμμαχιες στην βαθμολογια κυριαρχουν και για να λεμε το σωστο ειναι σε αρκετες.Αλλα υπαρχουν και θαλασσες που ειναι άφαντοι.
Οσο για το ποιες συμμαχιες ειναι το Χαιρεφώνο των Τιτανων και της Πειραικης καλύτερα αυτος που το ειπε να κοιταξει την δικια του συμμαχία και ποιους ακολουθεί σαν σκυλάκι.
Γιατι χωρις αυτους δεν θα υπηρχαν σήμερα.
Οσο για την βαθμολογια σας ενημερωνω οτι εχει αλλαξει εδω και μερες.
 

DeletedUser

Guest
κουταβια??

Καλησπερα!!

αγαπητε φιλε emperador (δεν ξερω ονομα, θα ημουν χαρουμενος να ξερω ενα) πρωτα απο ολα, η υποκειμενικοτητα σου στα κριτιρια που θετεις ειναι ξεκαθαρη, προκειμενου να υπερασπιστεις -θεωρητικα τουλαχιστον- την συμμαχια σου...
τα κριτιρια που παραθετεις, ειναι ασυναρτητα στην καλυτερη των περιπτοσεων!
δηλαδη αν μια συμμαχια ειναι "διοικητρια" δυο θαλασσων, θεωρειται δυνατοτερη καποιας η οποια κυβερνα σε μια θαλασσα??
ο χρονος ιδρυσης απο την αλλη, εννοειται πως επισης δεν αποτελει αντικειμενικο κριτιριο, την στιγμη που ξεκινωντας αργοτερα μπορει να εχει ισα-ισα ευνοηθει απο αλλους παραγοντες, οπως ο διχασμος που μπορει να επικρατει εκεινη την περιοδο (διαλυσεις μεγαλων συμμαχιων, ανακαταταξεις στον σερβερ, φθορα στο ενδιαφερον των παικτων των παλαιωτερων συμμαχιων για το παιχνιδι κτλ) ή ακομα και απο τυχη...!!:cool:
τωρα, το αλλο θεμα που αφορα τα σκυλακια... δεν ειναι αξιαγαπητα??
δυστυχως ομως -για σενα- εχεις μπερδεψει την εννοια του κουταβιου...
αυτο βλεπεις, οσο ειναι μικρο και μεγαλωνει , στο παιζει φιλος και κανει συνθηκες με ολο τον κοσμο, σε σημειο να θεωρειται χτιστης!
οταν ομως το κουταβι μεγαλωσει, λυνει τις συνθηκες και δαγκωνει!!
ευτυχως για εμας εχουμε τον μπογια, που μαζευει κατι τετοια πονηρα και ανανδρα κουταβακια, τα οποια δεν εχουν μαθει να δαγκωνουν καλα
τωρα, αν το να συνυπαρχεις σε μια θαλασσα με συμμαχους θεωρειται κουταβισιο τι να πω... μαλλον προσπαθεις απελπισμενα να ανταποδωσεις πυρα... αν και πραγματικα, βλεπω πως πιστευεις αυτα που λες, αλλιως δεν θα τους φοβοσασταν τοσο τους απαραδεκτους!! (μιλαμε ομως πως βλεπουν καρδουλα και αλλαζουν δρομο, ενω βλεπουν φιδι και νομιζουν οτι πανε για καφε αν και τελικα δεν πανε!) :d:p
μια απορια εχω, τις συνθηκες τις ελυσε απο μονη της η ιερα συμμαχια μακεδονων ή χρειαστηκε και παρακινησει εξωτερικων παραγοντων?
;)
 

DeletedUser

Guest
αν και τωρα που το σκεφτομαι εσυ εισαι και στην 55...
πολυ διαφορετικα εκει... επρεπε να ησουν στην 44
 

DeletedUser1792

Guest
Φυσικό ειναι φιλε μου στην 55 να μην κουνιέται τίποτα...
αλλα και η 55 δεν ηταν ετσι...ειχαμε και τους φοίνικες αμα τους θυμάσαι...
που καταφέραμε να τους διαλύσουμε..
αλλα οσο εσεις δεν μπορείτε 55 και το παλεύεται..τοσο εμείς είμαστε και στην 44...άρα...τα ιδιο ειναι..το θεμα ειναι ποιος θα καταφέρει να μπει..
οπότε θα το δουμε στο μελλον...:)
 

DeletedUser

Guest
τωρα που το λες, θυμαμαι που βρηκα στο φορουμ ενα θεμα απο ιουνιο που ελεγε οτι ψαχνανε τους τιτανες στην 55 :d:d:d
εγινε καποια ανατροπη εκει...
 

DeletedUser2241

Guest
LAKEDAIMONIOS21

ΦΙΛΕ ΜΟΥ LAKEDAIMONIOS21 ΜΕ ΛΕΝΕ ΣΤΑΥΡΟ.ΧΑΡΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Υποκειμενικός ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΕΣΥ ΕΧΕΙς ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ Η ΙΕΡΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΩΝ ΔΕΝ ΠΙΈΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΘΉΚΗ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΟΥΤΕ ΠΙΈΖΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ.ΟΤΑΝ ΜΊΛΗΣΑ ΓΙΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΜΊΛΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΟΠΩΣ Η ΙΕΡΑ ΦΑΛΑΓΓΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΉΡΧΑΝ.Η ΚΑΘΕ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΔΙΑΛΈΓΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ.ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΠΕΙΡΑΙΚΗ.ΤΕΛΟΣ ΣΟΥ ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΓΩ ΚΟΥΤΑΒΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΝ ΜΠΟΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΜΙΑ-ΔΥΟ-ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.
 
Κορυφή