ολοκληρωμενη προταση για καταργηση κακοπροαιρετης ανταλλαγης πολεων

  • Δημιουργός θέματος zafireniaaa
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
καλημερα συμπαικτες.το γκρεπολις ειναι παιχνιδι κι οχι πραγματικος πολεμος οπου ολα επιτρεπονται!σε καθε παιχνιδι τιθονται ορια οροι κανονισμοι εμεις οι παικτες με την παροδο του χρονου αρχιζουμε κι ανακαλυπτουμε τις αδυναμιες του συστηματος ωστε να επιφερει τα επιθυμητα αποτελεσματα για εμας.σημασια εχει να ειναι ισονομο για ολους.απο τη στιγμη που ολοι εχουμε τη δυνατοτητα να το πραξουμε τι γκρινιαζουμε?καποιοι ειμαστε διατεθειμμενοι καποιοι αλλοι οχι.καποιους τους ενδιαφερει το παιχνιδι και καποιους το αποτελεσμα(σεβαστα και τα 2)δηλαδη τι να γινει?να κοπει η εξεγερση απο συμμαχο?ουτε αυτο θα αρεσει(τους ανενεργους γιατι να τους παιρνουν οι αντιπαλοι?)εν πασι περιπτωσει εφοσον δε διασκεδαζετε βρειτε αλλο κοσμο.μπειτε και στην πολιορκια!!!πολυ διασκεδαστικος παρα μονο που χρειαζεται να εισαι φουλ ενεργος για να μπορεσεις να ανταπεξελθεις.συγνωμη εγραψα πολλα...
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ?ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ ΛΕΣ ΣΥΜΜΑΧΕ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΠΟΛΙΟΡΚΙΑ?ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ?ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙ ΑΠΑΤΗΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΜΕ?ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΟΥΤΕ ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΣΑΦΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΥΣΤΑΘΕΙ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 40 ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΜΕ ΕΔΩ ΠΑΡΑΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ.
 

DeletedUser9717

Guest
συγνωμη για την πρωην αστεια απαντηση μου συμπαικτη.προσπαθησα να σε εκμεταλλευτω και να σε παρασυρω στα αδυτα της κατακτησης!δεν ζουμε σε ομορφο κοσμο αγγελικα πλασμενο και παρα πολλοι παικτες χρησιμοποιουν καθε δυνατο μεσο και τροπο οπως καταφερουν να κερδισουν και να ειναι πρωτοι των πρωτων!στην ουσια τωρα.δεν ειναι αδυναμια του παιχνιδιου απλως ετσι παιζεται αυτο το συστημα.καλως η κακως καποιος εξυπνος το σκεφτηκε και το εκανε πραξη.πονηρο μεν αλλα εξυπνο!προσπαθηστε να σκεφτειτε κατι καλυτερο αντι να γκρινιαζετε!ξερετε τι μου ερχεται στο νου?επειδη ο αντιπαλος σας φερνει πολλες εξαρες θα πρεπει να τις καταργησουμε απο το ταβλι!!!ειναι αυτο δυνατον?εκτος φυσικα κι αν ολες οι συμμαχιες (υπογραψετε)συμφωνια κυριων!εν πασει περιπτωσει και παλι συγνωμη που εγραψα πολλα κι εδω που τα λεμε τι καθομαι κι ασχολουμε?αφου δεν παιζω σε εξεγερση!!!ευχαριστω και συγνωμη.
 

DeletedUser

Guest
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΟΛΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΙΡΩΝΙΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ.ΚΟΚΑΛΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙΣ.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ ΣΕ ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΑΠΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
 

DeletedUser

Guest
θελω να χανω πολη αν δεχτω σοβαρες ομαδικες , οχι καθε πρωι να κανω εξεγερσεις σε συμμαχο και να ΠΑΙΖΩ ΧΩΡΙς ΚΙΝΔΥΝΟ . ΘΕΛΩ ΑΝ ΜΙΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΩ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΟΜΑΔΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ . γενικα η ομορφια του παιχνιδιου ειναι να χασεις και να κατακτησεις πολη με στρατο,πλοια . αν εγω στελνω 100 000 φαρους και 200 000 επιθετικα και η πολη στοχος λειτουργει με 24εξεγερση ποιος ο λογος-σκοπος υπαρξης μου σε αυτο το παιχνιδι αφου εχω πιθανοτητα επιτυχιας 0 % . ο αμυνομενος εχει πολλα δικαιωματα που του προσφερει το ηθικο,διηροσφηνες,στρατοσφηνες κτλ , αλλα το να μπαινει καθε μερα 20 δευτερα το πρωι και 20 δευτερα μετα 9 ωρες και να μην χανει πολη ε αυτο ειναι ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ οχι αμυντικη επιλογη . η εταιρια εχει να χασει πολλα μελη,χρυσο οταν αυτο το σφαλμα επεχταθει . στον κοσμο ν εγινε μια φορα , εδω γινεται συστηματικα , σε λιγους μηνες οι παιχτες θα βαρεθουν και θα αναζητησουν αλλο site . νικητες η οχι ολοι καταλαβαινεται πως η ανταλλαγη ( 24ωρη αυτοεξεγερση ) ειναι ενα συστημα που δεν υπαρχει περιπτωση να σπασει . αυτος ειναι ο λογος που προτεινα νεο κανονα . ελπιζω να ακουστω σε ιδιοκτητες αλλιως αυτοι θα χασουν ... περιμενετε να γινουν τα θαυματα και θα δειτε φαντασματα παντου επειδη δεν θα μπορει κανενας να σπασει θαυμα .
 

DeletedUser12568

Guest
Φανταστική πρόταση, συμφωνώ απόλυτα, αρκεί να συνδυαστεί με τα εξής:

1) Μέγιστος αριθμός μελών σε μια συμμαχία: 20
2) Απαγόρευση των συνθηκών.
3) Απαγόρευση υποστήριξης από μη συμμαχική πόλη.
4) Απαγόρευση επιθέσεων όταν ο αντίπαλος δεν είναι online.
5) Όριο χρήσης χρυσού σε ιδρύσεις, ώστε να μη φτάνουν 5000 πόντους σε 6 ώρες.

ΥΓ. http://www.youtube.com/watch?v=06awXT5cjqs
 

DeletedUser

Guest
χαιρομαι που συμφωνεις συμπαιχτα , με χαρα το φορουμ καλοσοριζει την θετικη σου γνωμη για καταργηση των αυτοεξεγερσεων . γνωριζω πως η συμμαχια σου εχει ανταλλαξει περιπου 300 πολεις σε αυτο το κοσμο . οποτε πραγματικα χαιρομαι για το θετικο σχολειο το οποιο κανεις . μια ακομα προταση θα μπορουσε να ειναι Η ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΣΥΜΜΑΧΙΚΩΝ ΕΞΕΓΕΡΣΕΩΝ . αν θελουμε να κατακτησουμε ανενεργο συμμαχο , πρωτα τον πεταμε εκτος συμμαχιας και μετα του ορμαμε . οπως ηδη καταλαβες το ποστ δεν το εκανα για την συμμαχια σου , το εκανα διοτι οταν ολοκληρωθουν τα θαυματα ο κοσμος δεν θα εχει ενδιαφερον κανενα . παρακαλω την συμμαχια των αδιορθωτων να ακολουθησει το λαμπρο παραδειγμα του atavistis και να συμφωνησει στην καταργηση των συμμαχικων ανταλλαγων ωστε να αρχισει το συνεχες ξυλο
 

DeletedUser9991

Guest
Φανταστική πρόταση, συμφωνώ απόλυτα, αρκεί να συνδυαστεί με τα εξής:

1) Μέγιστος αριθμός μελών σε μια συμμαχία: 20
2) Απαγόρευση των συνθηκών.
3) Απαγόρευση υποστήριξης από μη συμμαχική πόλη.
4) Απαγόρευση επιθέσεων όταν ο αντίπαλος δεν είναι online.
5) Όριο χρήσης χρυσού σε ιδρύσεις, ώστε να μη φτάνουν 5000 πόντους σε 6 ώρες.

ΥΓ. http://www.youtube.com/watch?v=06awXT5cjqs

Παρολο που δεν συμφωνω με την αρχικη προταση περι καταργησης παραλληλων εξεγερσεων, τη βρισκω πολυ χαλια, οι προτασεις του atavistis ειναι πολυ πιο μελετημενες και ολοκληρωμενες.

Ζαρειρενια, ηδη βρηκα τροπο να υπερπηδηξω τη σκεψη σου... Βγαινω απο τη συμμαχια, τραβαω μια εξεγερση και ξαναμπαινω.
La katastasion tres apelpistik.
Η μονη λυση στο προβλημα σου, ειναι αποικιακα στο 12ωρο. Αυταααααα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Παρολο που δεν συμφωνω με την αρχικη προταση περι καταργησης παραλληλων εξεγερσεων, τη βρισκω πολυ χαλια, οι προτασεις του atavistis ειναι πολυ πιο μελετημενες και ολοκληρωμενες.

Ζαρειρενια, ηδη βρηκα τροπο να υπερπηδηξω τη σκεψη σου... Βγαινω απο τη συμμαχια, τραβαω μια εξεγερση και ξαναμπαινω.
La katastasion tres apelpistik.
Η μονη λυση στο προβλημα σου, ειναι αποικιακα στο 12ωρο. Αυταααααα....
βλεπω πως ηδη περιπου 50 ατομα ενδιαφερθηκαν , καλο θα ηταν να προτεινουμε ολοι μας ολοκληρωμενες προτασεις οπως ο παραπανω φιλος περι λυσης αυτου του υπαρχτου πλεον επιβεβαιωμενου προβληματος , ωστε η εταιρια να τα βγαλει προς ψηφοφορια . ειναι θεωρω προς το συμφερον μας αυτη η διορθωση . να μην ξεχναμε τι μας διδαξε η λαιδη μας . ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣ , οποτε ακουω προτασεις , εχω ηδη δωσει 2 .
 

DeletedUser12731

Guest
Φανταστική πρόταση, συμφωνώ απόλυτα, αρκεί να συνδυαστεί με τα εξής:

1) Μέγιστος αριθμός μελών σε μια συμμαχία: 20
2) Απαγόρευση των συνθηκών.
3) Απαγόρευση υποστήριξης από μη συμμαχική πόλη.
4) Απαγόρευση επιθέσεων όταν ο αντίπαλος δεν είναι online.
5) Όριο χρήσης χρυσού σε ιδρύσεις, ώστε να μη φτάνουν 5000 πόντους σε 6 ώρες.

ΥΓ. http://www.youtube.com/watch?v=06awXT5cjqs

συμφνωνω μαζι σου, αλλα το 4ο το βρισκω λιγο υπερβολικο...δηλαδη ενας ανενεργος δεν θα μπορει να δεχεται επιθεσεις απο αντιπαλους???
και ο μεγιστος αριθμος μελων σε μια συμμαχια να ειναι γυρω στα 30 ή και παραπανω ατομα(δε νομιζω να ειναι καλο τοσο λιγο)
 

DeletedUser11130

Guest
καλημερα συμπαικτες.το γκρεπολις ειναι παιχνιδι κι οχι πραγματικος πολεμος οπου ολα επιτρεπονται!σε καθε παιχνιδι τιθονται ορια οροι κανονισμοι εμεις οι παικτες με την παροδο του χρονου αρχιζουμε κι ανακαλυπτουμε τις αδυναμιες του συστηματος ωστε να επιφερει τα επιθυμητα αποτελεσματα για εμας.σημασια εχει να ειναι ισονομο για ολους.απο τη στιγμη που ολοι εχουμε τη δυνατοτητα να το πραξουμε τι γκρινιαζουμε?καποιοι ειμαστε διατεθειμμενοι καποιοι αλλοι οχι.καποιους τους ενδιαφερει το παιχνιδι και καποιους το αποτελεσμα(σεβαστα και τα 2)δηλαδη τι να γινει?να κοπει η εξεγερση απο συμμαχο?ουτε αυτο θα αρεσει(τους ανενεργους γιατι να τους παιρνουν οι αντιπαλοι?)εν πασι περιπτωσει εφοσον δε διασκεδαζετε βρειτε αλλο κοσμο.μπειτε και στην πολιορκια!!!πολυ διασκεδαστικος παρα μονο που χρειαζεται να εισαι φουλ ενεργος για να μπορεσεις να ανταπεξελθεις.συγνωμη εγραψα πολλα...

συμφωνώ απόλυτα , ακόμα και να γινότανε κάτι τέτοιο θα έβγαινε ο παίκτης για λίγο από την συμμαχία για να μπορέσει να δώσει πόλη ....

---------------------------------------------------------------------------------
Η εξέγερση έτσι είναι , Για να γίνει μία ανταλλαγή θα πρέπει ό σύμμαχος να έχει αποικιακό - να έχει δικαίωμα και να βάλει το αποικιακό πρην από τον αντίπαλο άρα θέλει κόπο και τρόπο .
κόπος + τρόπος = Στρατηγική .

Από αυτά που κατάλαβα διαβάζοντας τις αναρτήσεις μάλλον μιλάς για έναν κόσμο που έχετε φτάσει στα θαύματα και αναφέρεις ότι μετά την κατασκευή των θαυμάτων ο κόσμος θα γεμίσει φαντάσματα ΄γιατί δεν θα μπορείτε να σπάσετε θαύμα .
καλύτερα να σπάσετε θαύμα πρην ολοκληρώσει μια συμμαχία όλα τα θαύματα , μετά και να τα σπάτε ο Νικητής του κόσμου έχει βγεί .

Κάποια πράγματα υπάρχουν και είναι νόμιμα , θα πρέπει να τα βλέπουμε εάν είναι ηθικά . Παραδείγματα 2

α) πρην λίγο καιρό έκραξα μια ολόκληρη συμμαχία στο φόρουμ για τον εξής λόγο :
Η αντίπαλη συμμαχία είναι 3η η δικιά μου 38η με βαράγανε 6 παίκτες πολύ μεγαλύτεροι από εμένα για να μου πάρουν μία πόλη 2500 πόντων και στην συνέχεια πόλη 1400 πόντων .
έστειλα μήνυμα και είπα το εξής , δεν με νοιάζει να μου πάρετε πόλη αλλά αφήστε ένα διάστημα να αναπτυχθούμε για να δούμε ωραίες μάχες είστε 3η είμαστε 38η παίρνετε μικρές πόλεις ενώ μπορείτε να πάτε για μεγαλύτερες . Αποτέλεσμα - να με λένε κλάψα ....
Σου φέρνω αυτό το παράδειγμα γιατί ; Είναι απόλυτα σωστό και νόμιμο αυτό που κάνανε εγώ το έβλεπα λάθος και μή ηθικό ( δεν θέλω να παρεξηγηθώ με το μή ηθικό δεν θέλω να κρίνω κανέναν ως ανήθικο για τον τρόπο παιχνιδιού του απλά δεν έβρισκα άλλη λέξη να βάλω ) . Άρα τι πρέπει να ζητήσω από την εταιρεία να μην βαράνε μεγάλοι παίκτες τους μικρότερους , και δεν ισχύει το ότι έχει το μπόνους ανάλογα το ηθικό που βαράς εάν έναν μικρό τον βαράνε 6 μεγάλοι το ηθικό πάει για πέταμα ακόμα και να τον βαράνε χαμηλά .

παράδειγμα β ) κόσμος νυ φτιάχναμε τα θαύματα με την συμμαχία μου , ξαφνικά ένα πρωί 10 συμμαχίες που οι περισσότερες ήταν εχθρικές μεταξύ τους γίνονται φίλοι και βαράνε εμάς για να σπάσουν θαύμα , αρχίζουν και μπαίνουν ό ένας στην συμμαχία του άλλου για να στέλνουν ύλες στα δικά τους θαύματα με σκοπό άλλη συμμαχία να τα φτιάξει ποιο γρήγορα ...... έχουμε γεμίσει με άμυνες τις πόλεις στα θαύματα και αμυνόμαστε , κάποια στιγμή κάνουμε τράμπα μία πόλη για να μην την πάρουν οι αντίπαλοι και σπάσουν το θαύμα , το θεωρείς λάθος και μπορεί να έχεις δίκιο αλλά πές μου .
1000 παίκτες εναντίων 100 να σε βαράνε επί 10 μέρες πώς το θεωρείς ; ακόμα και στον κανονικό κόσμο ο αμυνόμενος στον πόλεμο είναι 1 προς 7 όχι 1 προς 10 . εάν ήσουν στην θέση μας τί θα έκανες ; θα άφηνες να χαθεί η πόλη στην οποία μετά θα στέλνανε 10 συμμαχίες άμυνες ;


Τέλος για να φτάσει μια συμμαχία να διεκδικεί σοβαρά την Νίκη του κόσμου μέσα από τα θαύματα , έχουν προηγηθεί πολλά και όχι το σώσιμο της πόλης μέσω τράμπας . Δυστυχώς όταν σε έναν κόσμο υπάρχει νικητής μετά ο κόσμος φθείρεται γίνεται κόσμος φαντασμάτων και οι συμμαχίες ghost busters να κυνηγούν τα φάντασμά τά τους .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Αγαπητε iraklis1924 . ειμαι ο zafirisk του κοσμου ν . μεσα σε 8 μηνες δεχτηκα 3 ομαδικες επιθεσεις απο 3 διαφορετικες συμμαχιες . 400 επιθεσεις - 600 επιθεσεις - 800 επιθεσεις . δεν ανταλλαξα πολη , ουτε και εχασα ....... επειτα επι ενα μηνα και καθημερινα,βραδυ δεχομουν περιπου 200 επιθεσεις/μερα ανταλλαγη δεν εκανα . οταν αποφασισα να εγκαταληψω λογο δουλειας εμαθα πως θα κανατε ομαδικη εναντιον 25 πολεων μου και ενω ειχα δωσει τον κωδικο μου εμεινα να χαρω την ομαδικη σας . την πεμπτη αρχισατε με 800 επιθεσεις 02 00 00 να σκανε 08 00 00 το πρωι . παρασκευη ειδα 1000 σπαθακια , το σαββατο ειδα 4500 περιπου σπαθακια να ερχονται στις πολεις στοχους . δεν εκανα ανταλλαγη πολης , ουτε αυτοεξεγερση , ουτε εχασα πολη καμια . σαββατο 05 00 00 εστειλα τον κωδικο μου και πηγα στη δουλεια . ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ( ΠΡΟ 2ΕΤΙΑς ) ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΩς Η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΠΟΛΕΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ , ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΥΜΦΕΡΟΝ , ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ανταγωνιστικο . σε περιπτωση που η εταιρια δεν ακουσει την προταση μου τοτε σαν ζαφειρης δεν επιθυμω να παιζω πλεον αυτο το game . αν μια συμμαχια κανει 09 00 00 αυτοεξεγερσεις σε πολεις θαυματος δεν κινδυνευει να χασει πολη . αυτο εγω δεν το ανεχομαι πλεον σαν παιχτης . υπαρχουν πολλες γνωμες αλλα οταν ενα συστημα δεν μπορει να σπασει δεν ειναι παιχνιδι για εμενα . ειχα γραψει σε ηγεσια της συμμαχιας σου ωραια τελειωσαν τα θαυματα τωρα να καταργησουμε αυτο το συστημα ωστε να γινει ενδιαφερον . ολοι οι κουκοι πρεπει να συμφωνησουν με αυτο που λεω διοτι ο επομενος κοσμος θα ειναι χειροτερος απο αυτον . αν δεν κινδυνευεει να σπασει θαυμα το παιχνιδι αφορα μονο τον χρυσο που βαζετε . η εταιρια δεν το καταργει για συμφερον της ιδιας και καλα κανει , οι παιχτες ομως δεν εχουν συμφερον κανενα απο ολο αυτο !
 

DeletedUser11130

Guest
τώρα θυμήθηκα ποιος είσαι και χαίρομαι που είσαι καλά .
Αυτήν την ομαδική που γράφεις δεν την θυμάμαι και μου φαίνεται και δύσκολη να έχει γίνει γιατί από την συμμαχία μου εγώ κατά κύριο λόγο είχα πόλεις στην 63 και άλλοι 6 -7 παίκτες με κάποιες ελάχιστες στην 64 και 63 , εσύ εάν θυμάμαι καλά είχες πόλεις στην 63 σύνορα με 73 και πόλεις στα σύνορα 64 με 63 και με 74 . Δηλαδή για να γίνει μία τόσο μεγάλη ομαδική από εμάς ήταν κομματάκι δύσκολο λόγο απόστασης , δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω μπορεί να ήταν ομαδική Διόσκουροι με κάποιους συμμάχους μου που χτυπιόσασταν εκεί . Μπορώ να ομολογήσω ότι προσπάθησα πολλές φορές να σου πάρω πόλη αλλά δεν μπόρεσα .
Τέλος πάντων αυτή την συζήτηση για την πόλη τράμπα την κάναμε και στον νυ κάποια στιγμή και είχαμε βρεθεί σε αδιέξοδο απόψεων .
όπως τότε έτσι και τώρα δεν μου απαντάς ξεκάθαρα , όταν μια συμμαχία την βαράνε 10 συμμαχίες σε ένα νησί με θαύματα γιατί να μην κάνει πόλη τράμπα ;
Στόχος του παιχνιδιού είναι να κάνεις 4 και 7 θαύματα σαν συμμαχία για να κερδίσεις και να γίνεις κυρίαρχος του κόσμου . όταν το καταφέρει μία συμμαχία αυτό από εκεί και πέρα ότι και να γίνει από τους άλλους είναι δευτερεύον . ( και το ξαναγράφω ) Για να φτάσει μία συμμαχία να διεκδικεί σοβαρά την Νίκη - Κυριαρχία σε εναν κόσμο με την κατασκευή των θαυμάτων έχουν προηγηθεί πάρα πολλά και δεν κρίνετε η Νίκη σε τράμπα πόλη .....
 

DeletedUser

Guest
πατουσα σε 8 θαλασσες , ειχα φτασει 4 ωρες απο τα θαυματα σας . ενας παιχτης μπορει ειτε να χασει πολη ειτε να κατακτησει πολη . δεν ειναι ντροπη να χασεις πολη ουτε ειναι και σπουδαιο κατορθωμα να κατακτησεις πολη . αν εγω σαν επιτεθομενος επιθυμω να συνεργαστω με 10 συμμαχιες ωστε να σου σπασω θαυμα τοτε δειχνω αδυναμια να ερθω μονος μου και ουσιαστικα σε αναγνωριζω σαν αξιολογο αντιπαλο . αν εσυ σαν αμυνομενος ανταλλαξεις πολη τοτε δειχνεις αδυναμια να αμυνθεις οποτε δεν ανηκεις το βραβειο του νικητη . οσο αφορα αυτο που λες για αξια να νικησει μια συμμαχια ειναι πλανη . δεν επαιξα ποτε μου με χρυσο , ουτε και δεχτηκα μετταγραφη για να παρω βραβεια . η νικητρια συμμαχια δεν ειναι αυτη που εχει αξιολογη πορεια , ειναι αυτη που παιζει το πιο πολυ χρυσο . η τραμπα πολεων ειναι αδυναμια του συστηματος η οποια υπαρχει για να βαζετε χρυσο χρυσο χρυσο , οι παιχτες πρεπει να παιζουν το παιχνιδι οχι το παιχνιδι να παιζει τους παιχτες . οι ανταλλαγες πολεων πρεπει να καταργηθουν ωστε να υπαρχουν διαρκως ανατροπες , σε διαφορετικη περιπτωση στον επομενο κοσμο οι πλουσιοι θα κανουν μια συμμαχια - θα νικανε - θα παιρνουν το βραβειο και μετα καποιους κοσμους δεν θα χει καμια πλεον αξια .
 

DeletedUser11130

Guest
" H Αλεπού και τα σταφύλια"


Μια αλεπού πεινασμένη είδε πάνω σ' ένα δέντρο πλεγμένη μια
κληματαριά γεμάτη χοντρόρωγα, κατακίτρινα σταφύλια. Τα ζήλεψε και
πολύ επιθυμούσε να τα δοκιμάσει, μα πώς ν' ανεβεί. Οι αλεπούδες δεν είναι
γατιά, να πιάνουνται με τα νύχια τους και ν' ανεβαίνουν όπου τους γουστάρει.
Ωστόσο, δοκίμασε κάμποσες φορές.

Πιάστηκε από δω, πιάστηκε από κει, τίποτα δεν κατάφερνε. Καθότανε μόνο κάτω,
σήκωνε τα μάτια της στα σταφύλια, τα κοίταζε καλά καλά κι ο καημός τους την
έτρωγε. Στα κατατελευταία απελπισμένη, για να παρηγορηθεί, κορόιδεψε η ίδια τον
εαυτό της:


- Δε βαριέσαι, δεν πειράζει, ας πάμε παρακάτω... Εξάλλου αυτά δεν τρώγουνται.
Αγίνωτα είναι ακόμη...


Τα σταφύλια, ακούγοντάς τη, μοιάζανε να την ειρωνεύονται· να την περιγελούν.

- Ακούς εκεί... Είμαστε, λέει, αγίνωτα!... Εμείς, κυρα-αλεπού, αγίνωτα δεν είμαστε.
Γλυκά σαν το μέλι είμαστε. Μα αφού δε μας φτάνεις, τι να πεις... μας λες αγίνωτα,
για να ξεγελάσεις την ανημποριά σου!...
 

DeletedUser

Guest
δεχτεικα προταση να μπω σε προφεσσορες και την αρνηθηκα , δεχτεικα προταση να μπω σε ακαδημια προφεσσορων και αρνηθηκα . δεχτεικα προταση να μπω σε πλουλλαριστες ωστε να παρω βραβειο ολοκληρωσης θαυματος και αρνηθηκα . ο ζαφιρισκ ειχε μια στοιβα βραβεια και ομως μπηκα με νεο ονομα εδω . σε λυπαμαι φιλε ηρακλη για αυτην την αναρτηση που κανεις αλλα το θεμα μου δεν ειναι η προσωπικη μου καταξιωση ουτε να αποδειξω πως ειστε κακοι παιχτες . το θεμα μου ειναι η καταργηση ανταλλαγης πολεων επι 24ωρου και τιποτα αλλο .
 

DeletedUser11130

Guest
δεχτεικα προταση να μπω σε προφεσσορες και την αρνηθηκα , δεχτεικα προταση να μπω σε ακαδημια προφεσσορων και αρνηθηκα . δεχτεικα προταση να μπω σε πλουλλαριστες ωστε να παρω βραβειο ολοκληρωσης θαυματος και αρνηθηκα . ο ζαφιρισκ ειχε μια στοιβα βραβεια και ομως μπηκα με νεο ονομα εδω . σε λυπαμαι φιλε ηρακλη για αυτην την αναρτηση που κανεις αλλα το θεμα μου δεν ειναι η προσωπικη μου καταξιωση ουτε να αποδειξω πως ειστε κακοι παιχτες . το θεμα μου ειναι η καταργηση ανταλλαγης πολεων επι 24ωρου και τιποτα αλλο .


Ευχαριστώ για την λύπηση σου ..... και ειλικρινά σου γράφω , ότι εύχομαι να μην έρθεις στην θέση μου να νιώσεις τον οίκτο που νιώθω για σένα .
ά Ακαδημία δεν είχαν οι προφέσορες . Το βλέπω ότι το θέμα σου δεν είναι το Θαύμα , αλλά από εδώ το πας ,από εκεί το πάς στο θαύμα καταλήγεις .
Μην στεναχωριέσαι θα μαζέψουμε υπογραφές στον επόμενο κόσμο κανένας να μην κάνει σκάτζα πόλη και θα σε βοηθήσουμε όλοι να φτιάξεις τα θαύματα !!!!! Κράτα γερά !!!!
 

DeletedUser10505

Guest
δεν ειναι ομορφο να βαρας να βαρας και οταν την αδειασεις να την περνει αλλο μελος της συμμαχιας που βαρας αυτο ειναι ανταλλαγη για να μην χανονται οι πολεις ποτε οπου και να βρισκονται. συμφωνω με την καταργηση που λετε αν και δεν βλεπω να την περνανε ποτε στο παιχνιδι
 
Κορυφή