ολοκληρωμενη προταση για καταργηση κακοπροαιρετης ανταλλαγης πολεων

  • Δημιουργός θέματος zafireniaaa
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
ΟΧΙ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΓΩ ΔΙΑΦΩΝΩ ! ΑΦΟΥ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ, ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΔΙΔΑΞΟΥΜΕ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ, ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΦΡΟΥΜ ΑΛΛΩΝ ΧΩΡΩΝ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΤΑ 100.000.000 ΠΑΙΚΤΕΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΕΙΜΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ, ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΤΑ BUGS. ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΛΑΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΓΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΑΠΛΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΠΑΙΚΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ, ΤΑ BOTS ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ, ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΟ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ. ΕΛΕΟΣ!!!
 

DeletedUser

Guest
Θα συμφωνήσω κι εγώ. Αλλιώς δεν έχει νόημα το παιχνίδι.
 

DeletedUser

Guest
συμφωνω να καταργηθουν οι ανταλλαγες πολεων!!
 

DeletedUser12728

Guest
αντιμετωπισα ενα θεμα στον κοσμο ν . εστειλα επιθεση 3 000 φαρους και περιπου 20 επιθετικες πολεις με εντολη εξεγερσης εναντιον μιας πολης σε θαυμα . εκανα την εξεγερση και οταν ξαναεστειλα 5 αποικιακα στο στοχο , η πολη απλως ανταλλαχθηκε μιση ωρα πριν ληξει το πρωτο 12ωρο μου ( καταργηθηκε ετσι η εξεγερση μου ) - ..................2 χρονια μετα , στο σημερα , συμμαχοι μου χτυπανε καθημερινα εχθρικες πολεις και οι αντιπαλοι απλα μπαινουν στο παιχνιδι 1 ωρα και σωζουν τις πολεις με ανταλλαγες καταργοντας ολες αυτες τις εξεγερσεις .............πλεον οι περισσοτερες πολεις στα νερα που βρισκομαι ανταλλασουν πολεις καταντωντας το παιχνιδι αυτο απλα ... βαρετο . ........... ..... ..... για τα παιδια που δεν καταλαβαν ακολουθει το σχεδιο που ακολουθειται κατα βαση . Καθε πρωι 10 00 00 κανουν συμμαχικες εξεγερσεις με 2 μαντιχωρες ο μακης στον τακη , ο τακης στον λακη , ο λακης στον μακη . αν δεχτει μια πολη εξεγερση απλα στελνουν ο ενας στον αλλον αποικιακο που ακολουθειται απο νεα συμμαχικη εξεγερση εκ νεου .......................( *το συστημα αυτο δεν μπορει να σπασει και εφοσων ενα συστημα δεν σπαει παυει ενα παιχνιδι να ειναι πολεμικο , απλα ειναι φαρμα που σπερνουν καθε πρωι καροτα που αν τα χτυπησει αρωστεια τα ψεκαζουν ........................... Η προταση τωρα για να καταργηθει πλεον αυτη η ανοησια εχει ως εξεις . σε περιπτωση που μια πολη εχει συμμαχικη εξεγερση και δεχτει μετα μια εχθρικη εξεγερση , η συμμαχικη να ΚΑΤΑΡΓΗΤΕ αυτοματα . ( με αυτο τον τροπο μπορει μια συμμαχια πχ να μπαζωσει εναν ανενεργο συμμαχο και να τον κατακτησει με στρατηγικο χτυπημα και πλεον να καταργηθει η προληπτικη ανταλλαγη-εξεγερση πολεων με σκοπο καθαρα να μην χαθει πολη ποτε . Παρακαλω οσους συμφωνουν με αυτο τον νεο προτινωμενο κανονα να το πουν ωστε να το διορθωσει η εταιρια

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΥΤΗ....ΟΙ ΑΝΤΑΛΑΓΕΣ ΠΟΛΕΩΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΜΑΧΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ....ΧΑΖΟ...!!! ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ...... ΚΑΙ ΑΝ ΓΕΝΙΚΕΥΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΜΑΧΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.....
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΘΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΜΕΣΑ....
 

DeletedUser12731

Guest
αντιμετωπισα ενα θεμα στον κοσμο ν . εστειλα επιθεση 3 000 φαρους και περιπου 20 επιθετικες πολεις με εντολη εξεγερσης εναντιον μιας πολης σε θαυμα . εκανα την εξεγερση και οταν ξαναεστειλα 5 αποικιακα στο στοχο , η πολη απλως ανταλλαχθηκε μιση ωρα πριν ληξει το πρωτο 12ωρο μου ( καταργηθηκε ετσι η εξεγερση μου ) - ..................2 χρονια μετα , στο σημερα , συμμαχοι μου χτυπανε καθημερινα εχθρικες πολεις και οι αντιπαλοι απλα μπαινουν στο παιχνιδι 1 ωρα και σωζουν τις πολεις με ανταλλαγες καταργοντας ολες αυτες τις εξεγερσεις .............πλεον οι περισσοτερες πολεις στα νερα που βρισκομαι ανταλλασουν πολεις καταντωντας το παιχνιδι αυτο απλα ... βαρετο . ........... ..... ..... για τα παιδια που δεν καταλαβαν ακολουθει το σχεδιο που ακολουθειται κατα βαση . Καθε πρωι 10 00 00 κανουν συμμαχικες εξεγερσεις με 2 μαντιχωρες ο μακης στον τακη , ο τακης στον λακη , ο λακης στον μακη . αν δεχτει μια πολη εξεγερση απλα στελνουν ο ενας στον αλλον αποικιακο που ακολουθειται απο νεα συμμαχικη εξεγερση εκ νεου .......................( *το συστημα αυτο δεν μπορει να σπασει και εφοσων ενα συστημα δεν σπαει παυει ενα παιχνιδι να ειναι πολεμικο , απλα ειναι φαρμα που σπερνουν καθε πρωι καροτα που αν τα χτυπησει αρωστεια τα ψεκαζουν ........................... Η προταση τωρα για να καταργηθει πλεον αυτη η ανοησια εχει ως εξεις . σε περιπτωση που μια πολη εχει συμμαχικη εξεγερση και δεχτει μετα μια εχθρικη εξεγερση , η συμμαχικη να ΚΑΤΑΡΓΗΤΕ αυτοματα . ( με αυτο τον τροπο μπορει μια συμμαχια πχ να μπαζωσει εναν ανενεργο συμμαχο και να τον κατακτησει με στρατηγικο χτυπημα και πλεον να καταργηθει η προληπτικη ανταλλαγη-εξεγερση πολεων με σκοπο καθαρα να μην χαθει πολη ποτε . Παρακαλω οσους συμφωνουν με αυτο τον νεο προτινωμενο κανονα να το πουν ωστε να το διορθωσει η εταιρια

συμφωνω απολυτα!! με τις αλληλοεξεγερσεις το παιχνιδι γινεται βαρετο....δεν ειναι πολεμικο, οπως το ευχαριστιωμασταν τοσο καιρο
 

DeletedUser12737

Guest
εγω παιδια συμφωνο με το θεμα λογο το οτι ετσι δεν προκειται να κατακηθει καμια αντιπαλη πολη .....και χωρις ανταγωνισμο ειναι ανουσιο ενα τετοιου ειδους παιχνιδι ....ελπιζω να γινει κατι περι αυτου του θεματους αλλιως η αιτερια θα χασει κοσμο ....
 

DeletedUser12739

Guest
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΦΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΗΜΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Η ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΚΑΜΙΑΣ ΠΟΛΗΣ ΑΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΤΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΟΥΜΕ.ΠΑΙΖΩ ΣΕ ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΥΣ ΜΕ ΕΞΕΡΓΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΤΑΙ ΜΕ ΑΦΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗΣ !!!ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΦΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΝ ΑΛΛΑΞΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΑΦΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΧΑΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΤΕΡΕΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗΣ.
 

DeletedUser

Guest
Συμγωνω με το να καταργηθουν οι ανταλαγες δεν ειναι ωραιο ετσι το παιχνιδι
 

DeletedUser

Guest
διαβασα με προσοχη ολα τα νηματα....
το παιχνιδι δεν ειναι μονο μαχες αλλα και στρατηγικη.
οποτε ο καθε ενας βρισκει τροπους να ειναι οκ.
 

DeletedUser

Guest
επρεπε να εχει γινει καιρο τωρα συμφωνω κ εγω
 

DeletedUser9717

Guest
καλημερα συμπαικτες.το γκρεπολις ειναι παιχνιδι κι οχι πραγματικος πολεμος οπου ολα επιτρεπονται!σε καθε παιχνιδι τιθονται ορια οροι κανονισμοι εμεις οι παικτες με την παροδο του χρονου αρχιζουμε κι ανακαλυπτουμε τις αδυναμιες του συστηματος ωστε να επιφερει τα επιθυμητα αποτελεσματα για εμας.σημασια εχει να ειναι ισονομο για ολους.απο τη στιγμη που ολοι εχουμε τη δυνατοτητα να το πραξουμε τι γκρινιαζουμε?καποιοι ειμαστε διατεθειμμενοι καποιοι αλλοι οχι.καποιους τους ενδιαφερει το παιχνιδι και καποιους το αποτελεσμα(σεβαστα και τα 2)δηλαδη τι να γινει?να κοπει η εξεγερση απο συμμαχο?ουτε αυτο θα αρεσει(τους ανενεργους γιατι να τους παιρνουν οι αντιπαλοι?)εν πασι περιπτωσει εφοσον δε διασκεδαζετε βρειτε αλλο κοσμο.μπειτε και στην πολιορκια!!!πολυ διασκεδαστικος παρα μονο που χρειαζεται να εισαι φουλ ενεργος για να μπορεσεις να ανταπεξελθεις.συγνωμη εγραψα πολλα...
 

DeletedUser11752

Guest
καλημερα συμπαικτες.το γκρεπολις ειναι παιχνιδι κι οχι πραγματικος πολεμος οπου ολα επιτρεπονται!σε καθε παιχνιδι τιθονται ορια οροι κανονισμοι εμεις οι παικτες με την παροδο του χρονου αρχιζουμε κι ανακαλυπτουμε τις αδυναμιες του συστηματος ωστε να επιφερει τα επιθυμητα αποτελεσματα για εμας.σημασια εχει να ειναι ισονομο για ολους.απο τη στιγμη που ολοι εχουμε τη δυνατοτητα να το πραξουμε τι γκρινιαζουμε?καποιοι ειμαστε διατεθειμμενοι καποιοι αλλοι οχι.καποιους τους ενδιαφερει το παιχνιδι και καποιους το αποτελεσμα(σεβαστα και τα 2)δηλαδη τι να γινει?να κοπει η εξεγερση απο συμμαχο?ουτε αυτο θα αρεσει(τους ανενεργους γιατι να τους παιρνουν οι αντιπαλοι?)εν πασι περιπτωσει εφοσον δε διασκεδαζετε βρειτε αλλο κοσμο.μπειτε και στην πολιορκια!!!πολυ διασκεδαστικος παρα μονο που χρειαζεται να εισαι φουλ ενεργος για να μπορεσεις να ανταπεξελθεις.συγνωμη εγραψα πολλα...
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ...ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΞΕΓΕΡΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΜΑΧΙΚΗ ΕΞΕΓΕΡΣΗ,Η ΠΟΛΙΟΡΚΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΓΕΡΣΗ..ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΚΕΙ
 

DeletedUser

Guest
Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, αντί να βρούμε μία λύση για αυτή την αδυναμία, που όλοι λίγο-πολύ παραδεχόμαστε πως υπάρχει, να την εκμεταλλευτούμε και να κάνουμε το ίδιο ή απλά να αλλάξουμε παιχνίδι. Ενδιαφέρον!
 

DeletedUser12713

Guest
εχει δικιο η zafireneia, ετσι το παιχνιδι με συστημα κατακτησης την εξεγερση ειναι ακυρο, γιατι απλα ποτε δεν προκειται με αυτο τον τροπο να παρεις πολη με εξεγερση, και ειναι αδικο οταν λιωνεις 24/7 και εχεις φτασει σε επιπεδο να εχεις 30+πολεις να μην μπορεις να κανει το αυτονοητο, δηλ. να μπορεις να παρεις μονος σου με επιθεσεις-εξεγερσεις μονο και μονο απο τις πολεις σου εστω και μια πολη των 175 ποντων (που λεει ο λογος)... πρεπει να αλλαξει το συστημα παιδια, παρτε το χαμπαρι, ειναι BUG του παιχνιδιου αυτο το πραγμα...εκτος αν καταργηθει το συστημα εξεγερσης και παιζουμε μονο με το παλιο συστημα κατακτησης, δηλ. ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ!!!!!!!
 
Κορυφή