Συμμαχίες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser18028
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Frobler

Οπλίτης
Είναι αστείο πως σε μια παράγραφο κάνεις όλα όσα κατακρίνω στο παραπάνω κείμενο. Αυτό υποδεικνύει ότι μιλάμε διαφορετική γλώσσα, δεν πειράζει. Εύχομαι στην πραγματική ζωή να είστε λιγότερο υπερόπτες και να μην αντιμετωπίζετε καταστάσεις με πλάγιους τρόπους. Παρόλα αυτά συνήθως όσοι το παίζουν μάγκες σε ένα εικονικό περιβάλλον ξέρουμε πολύ καλά ότι συμπληρώνουν τα κενά της πραγματικής προσωπικότητας τους. Αλλά ας μην πλατιάσω, χάνετε το νόημα με τα πολλά λόγια οπότε θα μιλήσω πιο λιανά να με καταλάβετε.

Επαναλαμβάνω, η αξία της νίκης βασίζεται στην αξία του ηττημένου. Μου λες στον Πάρο πήγατε κόντρα σε 400 άτομα. Μπράβο σας. Ήταν αυτοί οι 400 ικανοί και γνώστες έστω στο ελάχιστο όσο οι αντιπάλοι σας στα Φάρσαλα ; ή αυτοί που νικήσατε στον Απολλώνια ; Νομίζω έχετε μόνοι σας την απάντηση σας. Θα βρείτε πάλι κάτι διαφορετικό να πείτε, δεν πειράζει.

Είναι σαν να μου λες ότι η Γιουβέντους (τυχαίο παράδειγμα) είναι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο γιατί την χρονιά που την έριξαν κατηγορία και έπαιξε με τα χωριά πήρε το πρωτάθλημα της Β' εθνικής άνετη. Μπράβο της αλλά ποιο το νόημα ; Ένας ακόμα τίτλος σαν τίτλος ναι. Ανέβηκε η παικτική αξία της ; Όχι. Ακριβώς αυτό ήταν ο κόσμος Πάρος που αναφέρεις. Η Γιουβέντους είναι γνωστή για την κατάκτηση πρωταθληματων και κυπέλλου που ήταν αντάξιοι αντίπαλοι οι άλλες ομάδες. Ελπίζω να το έκανα λιανά.

Λες μπήκαμε ένα φεγγάρι σε μια υπέρ και νιώσαμε κάποιοι, οκ έστω το δέχομαι. Με αυτήν την λογική ισχύει και για τους παίκτες σας που "προέρχονται" από Ghost Riders και Τιτάνες. Χαχα παίξανε έναν κόσμο μαζί τους 3-4 άτομα και προέρχονται από εκεί. Μπαλαρίνες δεκτό αλλά ασχολίαστο για προφανείς λόγους.

Σκέψου αυτό το τελευταίο που λες διαφορετικά. Γιατί να πρέπει να μπει κάποιος εκεί που μπήκαν οι ανορθόγραφοι και όχι οι ανορθόγραφοι κάπου που μπήκε κάποιος με ικανή συμμαχία ; Τροφή για σκέψη.
 

TiMazZ

Εκσφενδονιστής
Βασικα εισαι delusional δεν θα μπω στην διαδικασια να ασχοληθω παραπανω.
Συνοπτικα, πως θα παιξω απεναντι σε ghost? Ειμαι μελος τους, και ιδρυτης των ανορθογραφων. Πως θα λειτουργησει αυτο?
Οπως και να εχει αναποδα τα λες..
Δεν ειναι οτι δε μπηκαμε εμεις ποτε οταν μπηκε καλη συμμαχια απεναντι. Δε μπηκε καλη συμμαχια απεναντι οταν μπηκαμε εμεις.
Τροφη για σκεψη
 

pantzos29

Τοξότης
1.οτι πιο ακυρο αυτα περι πραγματικης ζωης, μην με κανεις καν να ξεκινησω για το οτι γραφεις στο φορουμ με διπλο, θα εχεις τους λογους σου οπως ειπα και το αφηνουμε εκει.
2. με καποιους απο αυτους που ''νικησαμε'' στον απολλωνια παιζουνε τωρα πολλα παιδια στον αγγλικο και σε ενημερωνω οτι μια χαρα το ξερουνε το παιχνιδι.
3. ναι 3-4 ατομα ειπαμε προερχονται απο αυτες τις συμμαχιες οχι οτι ολοι μας παιζαμε εκει ουτε οτι εχουμε υπερ σε καθε κοσμο που παιζουμε μαζι τους.
4. τι θεωρεις ικανη συμμαχια εσυ;
επισης βλεπω μιλαμε ωραια. θα ηταν καλο να ξεραμε με ποιον μιλαμε :)
Υ.Σ. δεν καθομαστε να κανουμε scouting για το ποιες συμμαχιες θα μπουνε αν θελουμε να παιξουμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Frobler

Οπλίτης
Αντί να πεις delusional θα μπορούσες να πεις παραληρητικός αν εννοείς αυτό. Χαίρομαι πάντως που ομιλείτε και την αγγλική δεν θα δυσκολευτείτε να κυριαρχήσετε και σε εκείνους τους κόσμους.

Όταν έχετε επαφή με οποιουδήποτε είδους εικονική πλατφόρμα ή πραγματικότητα είναι αναμενόμενο το ότι κάποιοι χρησιμοποιούν την ανωνυμότητα του διαδικτύου προς ώφελος τους. Έχει πλάκα γενικά και ταυτόχρονα αίρεται και η μονοτονία του ελληνικού φόρουμ που έχει πιάσει αράχνες.

Ικανή συμμαχία θεωρείται οποιαδήποτε έχει σαν βασικό κορμό της μια ομάδα που παίζει συντονισμένα για σημαντικό χρονικό διάστημα και έχει μια άλφα ποιότητας πορεία σε προηγούμενο κόσμο.

Ναι ναι πολύ σαδ ίσως χρειαστώ μερικά αντικαταθλιπτικά από την προφίλ σου "φίλε".

Επαναλαμβάνω γιατί μπορεί στο χιούμορ πάνω να παρανοείτε τα λεγόμενα μου. Σας θεωρώ πολύ καλά καταρτισμένους παίκτες κάποιους περισσότερο κάποιους λιγότερο. Αυτό που θεωρώ επίσης ορθό είναι ότι το ύφος, η ηθική και η ταπεινότητα πρέπει να συνοδεύουν έναν παίκτη που έχει ικανότητες ώστε να αντλεί πλήρως τον σεβασμό των γύρω του. Συμπέρασμα ; Λιγότερη καυχησιολογία, κομπορρημοσύνη, μεγαλαυχία όπως θέλετε πείτε το και περισσότερα αποικιακά σε κόκκινους.

Καλό σας βράδυ.
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Διόρθωση δεν κλαίω, απλά σας μυκτηρίζω, εσείς δίνετε δικαιώματα με το ύφος με το οποίο αντιμετωπίζετε ορισμένες καταστάσεις. Αν ήσασταν ταπεινοί εκτός από καλοί παίκτες, δεν θα έλεγε κανείς κουβέντα για σας στα πλαίσια εμπαιγμού.

Ότι και να πεις εσύ ή ο οποιοσδήποτε αναφορικά με το ελληνικό γκρέπολις δεν αλλάζει κάτι την δεδομένη στιγμή. Στους ελληνικούς κόσμους πολιορκίας τα ονόματα που κυριαρχούν είναι οι Ghost Riders πρωτίστως και οι Τιτάνες με τους Άμπαλους/Καρέ στην συνέχεια από πλευρά επιτυχίας σε κόσμους. Την αξία της νίκης την καθορίζει η αξία του ηττημένου. Έχεις αντιμετωπίσει με επιτυχία κάποιον από αυτούς ; Όχι είναι η απάντηση. Άρα ο ανταγωνισμός σας ακόμα δεν τελειώσε για να θεωρηθείς αδιαμφισβήτητα ο καλύτερος. Δεκτό απολύτως ότι το παικτικό σας επίπεδο είναι πολύ καλό και είστε συμμαχία που έχει ασχοληθεί αρκετά, συμφώνω πολύ με τα τελευταία σου λόγια για το ότι αν δεν κάτσεις να μάθεις δεν γίνεσαι καλύτερος. Όμως αυτό δεν αναιρεί ότι υπάρχουν και καλύτεροι. Στο εξωτερικό το Γκρέπολις είναι εξίσου απολαυστικό όταν είσαι με την παρέα σου και συμφωνώ ότι όλοι πρέπει να παίξουν και αλλού να δουν διαφορετικές νοοτροπίες. Αυτά περί σεβασμού να τα δεις εσύ και ο όποιος εσύ διαβάλλει άλλους παίκτες απλά για να το κάνει και να νιώσει ότι ικανοποιεί τις ματαιοδοξίες που δεν μπορεί στην πραγματική ζωή του. Το μόνο ελαφρυντικό της στάσης σας είναι το θράσος λόγω νεανικής ηλικίας καθώς ο μέσος όρος σας είναι γύρω στα 23-25 και μπορεί να σας ανεβάζω και όλας.

Δεν μιλάω για την εξέγερση γιατί είναι εντελώς διαφορετικό το παιχνίδι εκεί, μην αρχίσουμε να λέμε πάλι τα ίδια. Και ναι την έβγαλα και μια χαρά βλέπω δυνατά ονόματα να το απολαμβάνουν.

Εν κατακλείδι, απορώ πως θα μπορέσετε να φύγετε από τους ελληνικούς κόσμους χωρίς να παίξετε αντιμέτωποι με την ανερχόμενη υπερδύναμη των 7 θαλασσών και 100 ωκεανών, τους Σφετεριστές, την συμμαχία των αιώνων που δημιουργείται μέρα με τη μέρα λεπτό προς λεπτό! Οι οποίοι πέρα από τραγικά είρωνες και επιδειξίες έχουν κερδίσει και τον κόσμο εε, άκυρο δεν έχουν κερδίσει ακόμα κόσμο αλλά θεωρούνται οι κορυφαίοι και αυτοί!!!
Τελείωσα πάω να διαβάσω πως λειτουργεί ο συντονιστής μπας και καταφέρω μια μέρα να γίνω ο steve g ο δεύτερος.
Ως ενας απο τν ηγεσια των σφετεριστων... πες μου σε ποιον κοσμο ακριβως ειρωνευτήκαμε και το παίξαμε αλανια τρελα? Πρεπει να ξεχωρίζεις το αστειο από το σοβαρό


Και σε ποιον κοσμο ακριβώς μας ειχες κοκκινους??? Ο πρωτος ειμαι που ειμαι επιφυλακτικός σε καθε νεο κοσμο οταν μπαίνουμε ειδικα στην αρχη... το οτι μαζευόμαστε μια παρεα παικτων Σιγουρα δεν θεωρώ δεδομενη την νικη

Ο καθε κοσμος ειναι διαφορετικος και πρεπει να τον διαχειριστής αναλογα με σωστη τακτική
Και σιγουρα οι περισσοτερες συμμαχιες ειναι διαφορετικες με εξίσου διαφορετικες αντοχες

Πουθενα φιλε μου δεν το παιξαμε αλανια τρελα... την τιμιότητα και την ορθότητα του παιχνιδιου προσπαθω να περασω στους συμμαχους μου και τιποτα παραπανω!!!
Καθως εχει χαθει σε αρκετους κοσμους… η δολοπλοκια και η ρουφιανια επαιξαν καθωριστικο κρικο για την νικη μιας συμμαχιας σε παλαιοτέρους κοσμους… (εδώ στον rizinia η ιδια μου ηγεσία με πούλησε.. τι να λεμε τωρα…)



Τον idalion ως σφετεριστες τον χασαμε και παλυ ο πρωτος που εδωσε respect για την νικη των αντιπαλων... αυτος ημουν εγω

Μην ξεχναμε οτι ειναι ενα παιχνιδι και τα κομπλεξ του καθε ενος μας δεν χωρανε εδω μεσα...

οσο αναφορα για τον theva ...τον κερδιζουμε

για τον νεο κοσμο ειναι αγνωστο για το τι θα ακολουθήσει ...
Δεν το ξερω το μελλον αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι εστω δεν θα παιξω για τον χαρουμε τον κοσμο ….κερδισουμε χασουμε...(ακομη και καλοκαιριατικα)


Κρατα τα λογια μου αν θες



Aλεξης gim
 

Cheque7

Ξιφομάχος
Να πω και εγω την αποψη μου ως ενας παικτης που παιζει μαζι με τα παιδια των ανορθογραφων(παρος-απολλωνια) αλλα παιζει και στον πολυσχολιασμενο 6αρη εξεγερση και παει λεγοντας ουσιαστικα με ατομα απο τους 3 λαλλουν(στην αρχη λογου χρυσου μετα λογο ταχυτητας)

οι ανορθωγραφοι ειναι η καλυτερη συμμαχια σε πολιορκια που παιζει το παιχνιδι τα τελευταια χρονια,ενα παιχνιδι που εχει αλλαξει πολυ τα τελευταια χρονια.,Η οργανωση και η ομαδικοτητα ειναι κατι που την εχει φερει στην θεση που ειναι και ειναι ακλονητη. Στον Παρος οπου ημασταν 35 με 400 στην κυριολεξια φανηκε οτι αυτα που ανεφερα προηγουμενως εκαναν την διαφορα και μας εδωσαν την νικη..Ουτε απειρος χρυσος ουτε τιποτα..Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οι JACKALS,οπου μπηκαν στον απολλωνια με αερα νικητη επειδη εκοβαν τα παντα το πρωτο 15ημερο και νομιζαν πως ειχαν παρει το κοσμο...Θυμαμαι καποιον να αναφερει οτι ο χρυσος θα σου δωσει το προβαδισμα τις πρωτες μερες,την νικη θα στα φερουν αλλα πραγματα,κατι που αποδειχθηκε αληθες,αφου ουτε μετα απο 1 μηνα η 55 ηταν φαντασματα,οπως και σχεδον καθε κοκκινη συμμαχια.

Να αναφερθω και στο παραδειγμα της Γιουβεντους που εδωσες για την Β κατηγορια..Οι ανορθωγραφοι ειναι ακριβως η γιουβεντους του ελληνικου γρεπολις οτι δηλαδη και η ομαδα που αυτη την στιγμη στην ιταλια εχει 8 σερι πρωταθληματα και ξερεις τον νικητη πριν καν ξεκινησει το πρωταθλημα/κοσμος.

Οσο για κατι κοσμους σαν τον ΙΝΤΑΛΙΟΝ (εδω γελαμε,2αρης κοσμος) καλη τυχη και καλη υπομονη σε οποιον θελει να σκοτωσει την ωρα του περιμενοντας 10 ωρες για να ανεβει η φαρμα..Να συγκρινεις τους παικτες που εχουν παρει 6ρηδες 4ρηδες ακομα και 3ρηδες κοσμους με αυτον και τους αλλους παρομοιους κοσμους.
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Να πω και εγω την αποψη μου ως ενας παικτης που παιζει μαζι με τα παιδια των ανορθογραφων(παρος-απολλωνια) αλλα παιζει και στον πολυσχολιασμενο 6αρη εξεγερση και παει λεγοντας ουσιαστικα με ατομα απο τους 3 λαλλουν(στην αρχη λογου χρυσου μετα λογο ταχυτητας)

οι ανορθωγραφοι ειναι η καλυτερη συμμαχια σε πολιορκια που παιζει το παιχνιδι τα τελευταια χρονια,ενα παιχνιδι που εχει αλλαξει πολυ τα τελευταια χρονια.,Η οργανωση και η ομαδικοτητα ειναι κατι που την εχει φερει στην θεση που ειναι και ειναι ακλονητη. Στον Παρος οπου ημασταν 35 με 400 στην κυριολεξια φανηκε οτι αυτα που ανεφερα προηγουμενως εκαναν την διαφορα και μας εδωσαν την νικη..Ουτε απειρος χρυσος ουτε τιποτα..Χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οι JACKALS,οπου μπηκαν στον απολλωνια με αερα νικητη επειδη εκοβαν τα παντα το πρωτο 15ημερο και νομιζαν πως ειχαν παρει το κοσμο...Θυμαμαι καποιον να αναφερει οτι ο χρυσος θα σου δωσει το προβαδισμα τις πρωτες μερες,την νικη θα στα φερουν αλλα πραγματα,κατι που αποδειχθηκε αληθες,αφου ουτε μετα απο 1 μηνα η 55 ηταν φαντασματα,οπως και σχεδον καθε κοκκινη συμμαχια.

Να αναφερθω και στο παραδειγμα της Γιουβεντους που εδωσες για την Β κατηγορια..Οι ανορθωγραφοι ειναι ακριβως η γιουβεντους του ελληνικου γρεπολις οτι δηλαδη και η ομαδα που αυτη την στιγμη στην ιταλια εχει 8 σερι πρωταθληματα και ξερεις τον νικητη πριν καν ξεκινησει το πρωταθλημα/κοσμος.

Οσο για κατι κοσμους σαν τον ΙΝΤΑΛΙΟΝ (εδω γελαμε,2αρης κοσμος) καλη τυχη και καλη υπομονη σε οποιον θελει να σκοτωσει την ωρα του περιμενοντας 10 ωρες για να ανεβει η φαρμα..Να συγκρινεις τους παικτες που εχουν παρει 6ρηδες 4ρηδες ακομα και 3ρηδες κοσμους με αυτον και τους αλλους παρομοιους κοσμους.


Συγκρινε κανεις συμμαχιες η κοσμους??? Στα λογια μου ημουν πολυ προσεκτικος
ο καθε κοσμος εχει την χαρη του οπως και η καθε ταχυτητα αντιστοιχα
ο καθε ενας παιζει αναλογα με τον χρονο που διαθετει
η υπομονη ειναι αρετη
το να μπαινεις σε κοσμο και να τελειωνει μεσα σε 2-3 μηνες και να δεχομαι αποικιακο στα 5 λεπτα... προσωπικα δεν μου αρεσει για να ειμαι ειλικρινής!!!
εχω παιξει και σε ασσο κοσμο αν το κανει καλυτερο :p κατα βαση εχω παιξει σε ολες τις ταχυτητες
πλεον προτιμω τους 2αρηδες και τους 3αρηδες

Υ.σ δεν μπορεις να εκμηδενίζεις τον κοπο των υπολοιπων παικτων επειδη επαιξαν σε μια χαμηλοτερη ταχυτητα
μαγκια σου που επαιξες σε 6αρη κτλ η 4αρη
και μακγια σου και αν επαιξες και μετωπο... (αν και δεν το θυμαμαι αυτο)

Οπως μαγκια και των υπολοιπων παικτων που επαιξαν σε Ασσο δυαρη τριαρη και ποσο μαλλον αν επαιξαν τημια

Γιατι οπως ειπα ποιο πανω... η δολοπλοκια και η ρουφιανια επαιξαν καθορτισικο ρολο για μια νικη σε παλαιοτερους κοσμους

μπορει να λεω και χαζομαρες

δεν ειμαι παικτης 10 χρονων αλλα κατα βαση 3 χρονια παιζω σοβαρα

Αυτα απο εμενα
 

Frobler

Οπλίτης
Αλέξη gim ξέρεις πολύ καλά τα πιστεύω του συνιδρυτή σου αναφορικά με την συμμαχία σας. Είναι αστείο και καθόλου σοβαρό όπως λες και εσύ να παρομοιάζει κάποιος την συμμαχία του με τους Ghost Riders και να χλευάζει τα επιτεύγματα τέτοιων ομάδων. Όπως λέει και o jimmy ας μην αναπτύξουμε περί επιπέδου παικτών σε κόσμους όπως ο Ιδάλιον και ο Θήβα. Στον δεύτερο μάλιστα είναι όλος ο σέρβερ μια ωραία μεγάλη υπέρ από την αρχή, αν αυτό σημαίνει γκρέπολις για ορισμένους μάλλον έχουν παρερμηνεύσει κάποια πράγματα.

Τουλάχιστον οι ανορθόγραφοι τους οποίους κατακρίνω παραπάνω για το ύφος υπεροψίας που επιδεικνύουν όταν παίζουν πάνε κόντρα με όλους και δεν χρησιμοποιούν πισώπλατα τερτίπια όπως κάτι άλλοι ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε.

Αν νομίζεις ότι η δολοπλοκία έπαιξε ρόλο μόνο σε έναν κόσμο που αναφέρεις μάλλον είσαι βαθιά νυχτωμένος. Οι περισσότεροι κόσμοι έτσι καταλήγουν άσχετα αν είσαι πρόσφατος παίκτης με αποτέλεσμα να μην γνωρίζεις τι έχει συμβεί στο παρελθόν όπως και πόσα βαριά ονόματα συμμαχιών δεν έχεις πετύχει ακόμα ώστε να καταλαβείς πως οι σφετεριστές για να θεωρηθούν ξεχωριστοί και ανάμεσα στα ονόματα αυτά έχουν ακόμα πολύ πάρα πολύ μέλλον. Η αξία της νίκης καθορίζεται από την αξία του ηττημένου ξαναλέω.

Jimmy είπες την μαγική φράση. " των τελευταίων χρόνων " έτσι και μόνο ναι το δέχομαι. Γιατί γενικά μιλώντας στον πίνακα δόξας (που πρέπει να μελετήσει ο Αλέξης gim κάποια στιγμή) οι ανορθόγραφοι αναφέρονται μία φορά για την ώρα και δεύτερη οσονούπω ενώ άλλες συμμαχίες ακόμα περισσότερες φορές. Αλλά άσχετα με αυτό δεν υποτιμώ την αξία σας παικτικά, κατακρίνω την επιδεικτική στάση αν ακόμα δεν έχω γίνει κατανοητός.
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Στους ανορθογραφους εχω μεσα 20 γνωστους και 5 φιλους ενημερωτικά
Ξερω την τακτικη τους και την ποιοτητα των παικτων τους

Στον θηβα οπως λες πλεον τον καναμε δικο μας.... αν ειχες ασχοληθει απο την αρχη του κοσμου θα ηξερες οτι εμεις μπηκαμε διασκορπισμενοι για χαβαλε στην αρχη... κατοπιν στηθήκαμε και καναμε ενωση με τους pongo... ειχαμε 10-15 συμμαχιες κοκκινες χωρις να εχουμε πυρηνες...
Σε μια φαση οι pongo εφυγαν απο εμας για τους προσωπικους τους λογους... και οτι νησια ειχαμε μπλε εγιναν κοκκινα
με αλλες 10 συμμαχιες κοκκινες + τους παικτες που αποχωρησαν... τους παλεψαμε και τα νησια μας τα ξανα καναμε μπλε πολυ γρηγορα

ναι μεν καναμε μια υπερ με προικοθηρες
το θεμα ειναι οτι οταν εγινε η υπερ υπηρχαν 10-15 συμμαχιες (υπερ)εναντιων μας χωρις να εχουμε πυρηνες
Βγαλαμε σχεδια και πλανα για το που θα παιξει η καθε συμμαχια με τακτικη και στο που θα στιθουν οι παικτες μας
τελικα τους κερδισαμε στα ισα και η μια συμμαχια μετα την αλλην ειτε παταγε κουμπι ειτε γενικα σταματαγαν (χωρις σπαστικα, χωρις δυπλπους τριπλους λογαριασμους χωρις ρουφιανους)

Στο φαινεσται αν μπει καποιος τωρα στο σερβερ θα θεωρει πως τα καναμε ολα πρασινα και μπλε απο την αρχη του κοσμου... Αν κοιταξει ομως λιγο τα στατιστικα θα καταλαβει πως αυτα που λεω ισχυουν.. τον κοσμο τον καναμε ετσι τωρα μετα απο πολη μαχη και στρατιγικη και οι πόντοι μαχης της συμμαχιας μας και γενικα των μαχητων μας το αποδεικνύουν εξαλλου ...


Ξανα λεω ιδρυτης δεν ειναι μονο ο σουφ και πολλα απο αυτα που λεει τα λεει για χαβαλε

Ως Αλεξης δεν εκμηδενίζω των κόπο κανενός... ειτε λογο ταχυτητας κοσμου ειτε λογο συμμαχιας κλπ κλπ
ο καθε κοσμος ειναι διαφορετικος οπως και οι αρκετες συμμαχιες + παικτες

Ως Σφετεριστες ειμαστε νεο (αιμα) στο παιχνιδι και θεωρω υποσχομενη συμμαχια

γενικα οι περισσοτεροι απο εμας(της παλιας ομαδας) δεν παιζουμε πανω απο 3-5 χρονια το παιχνιδι

Δεν ειπα πως θελω να γινω (ανορθογραφοι)

Αλλο τα παιδια αλλο εμεις

Αυτο που θελω ειναι
Την ταπινοφροσινη και την τιμιοτητα να περασω πρωτα στους συμμαχους μου και μετα στους αντιπαλους


οσο αναφορα τους ανορθογραφους... Εχουν πολλους καλους παικτες μεσα αναμφισβήτητα και μετωπικους!!! ΑΛΛΑ θα παιξουν και με τροπο για τα δικα μου γουστα (αθέμιτο) σε καποιες καταστασεις...

Και οσο αναφορα των απολλωνια εκαναν υπερ με χλωμα προσωπα για να πιασουν το ποσοστο με μεγάλη ευκολία( και καλα εκαναν δηλαδη)

καλοκακρι ερχεται ποιος θα καθίσει να καεί σε μια οθόνη?


υ.σ ΜΗΝ με βαζετε στο τριπακι να συγκρινω συμμαχιες

τελος για την δολοπλοκια οπου αναφερθηκα... δεν ειπα οτι επαιξε συμαντικο παραγοντα μονο σε ενα κοσμο αλλα στους περισσοτερους κοσμους που περασαν
 
Τελευταία επεξεργασία:

Frobler

Οπλίτης
Δεν ξέρεις πόσο αστείο ακούγεται αυτό το "είχαμε 10-15 συμμαχίες" κόκκινες. Συμμαχίες με έναν ή δύο γνώστες του παιχνιδιού που κατέχουν το 1/10 του όγκου σας κόκκινες ή μη δεν είναι καν άξιες αναφοράς. Θα μου πεις ότι κάνω πολλές αναφορές στο παρελθόν, ναι γιατί τότε το παιχνίδι ήταν 10 φορές πιο ζωντανό από τώρα. Αν έπαιζες στους αρχικούς κόσμους δεύτερης γενιάς (Athena, Corinth, Ephesus, Herakleion, Juchtas, Pella, Lamia) που μπήκαν πολλά νέα στοιχεία στο παιχνίδι και έβλεπες πόσες συμμαχίες με έμπειρους παίκτες έπαιζαν αν είχες τόσες 10 κόκκινες όπως άλλοι παίκτες σε εκείνους τους κόσμους τότε το δέχομαι. Όμως πλέον δεν αξίζει καν να κοιτάξεις την κατάταξη συμμαχιών κάτω από την θέση 5-6. Να δω τι ; Μελλοντικά φαντάσματα και ανίδεους παίκτες ; Αν νιώθεις περήφανος αναφέρεις και αυτά σαν κόκκινα σου τι να πω δικαίωμα σου.

Μην ακούω για στατιστικά μαχητών. Η κατάταξη των μαχητών έπαψε να έχει νόημα από τότε που μπήκαν στο παιχνίδι οι οξυμένες και πόσο μάλλον οι χρυσές οξυμένες. Οι πραγματικοί μαχητές χάνονται πλέον στις κατατάξεις, αυτοί με την πιο σωστή χρήση των χρυσών που έχουν πίσω τους μεγαλύτερο όγκο να τους υποστηρίζει φαίνονται μπροστά. Και μπράβο τους γιατί παίζουν έξυπνα αλλά δεν αναγνωρίζεται καμια μαχητική αξία από εκεί. Ο μαχητής πλέον φαίνεται μόνο από το πόσες πόλεις καταφέρνει να πάρει στο πιο απαιτητικό μέτωπο του σέρβερ.

Αν όντως προσπαθείς να μεταδώσεις αυτές τις αξίες στους συμμάχους σου, μπράβο σου σε τιμά αυτό που λες. Όμως από τα υπερφόρουμ σας μπορεί κανείς εύκολα αντιληφθεί την έπαρση του νικητή να κυκλοφορεί στον αέρα. Όσα για χαβαλέ και αν τα λέει ένας τρίτος που βλέπει αντιλαμβάνεται τα πράγματα αλλιώς. Δεν είπα ποτέ ότι θέλεις να γίνεις σαν τους ανορθόγραφους. Σαν άλλους είπα ότι θες να γίνεις και έχεις ακόμα πολύ μέλλον για να συγκριθείς μαζί τους αλλά δεν πειράζει προχωράμε.

Για τους ανορθόγραφους που λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις από μένα για τα θεμιτά ή αθέμιτα μέσα που λες. Αν θέλουν διευκρινίσεις εδώ διαβάζουν τι λέμε μπορούν να πάρουν θέση και πάλι.

Η απάντηση στο ερώτημα σου στο ποιος θέλει να καεί καλοκαίρι είναι ο ίδιος σου ο εαυτός. Εσύ με την ομάδα σου δεν μπήκες σε φρέσκο κόσμο πριν λίγες ημέρες ; Νομίζω έχετε καλούς αντιπάλους για να χρειαστεί να μην καείς ωε ιδρυτής που αυτοαποκαλείσαι. Συνεπώς πρέπει να είσαι μαζοχιστής λέγοντας ότι κανείς δεν θέλει να καίγεται καλοκαίρι αλλά να είσαι ο πρώτος που μπαίνει στο τρυπάκι αυτό την δεδομένη στιγμή. Αλλιώς αν δεν θες να καείς γιατί μπήκες ; Για εύκολη νίκη με γρήγορη υπέρ να πανηγυρίζετε από τώρα ;

Υ.Γ. Όταν θες να προσθέσεις υστερόγραφο καλό είναι να περιέχει μια κουβέντα άσχετη με το υπόλοιπο κείμενο αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το αποκαλείς έτσι. Συν του ότι το υστερόγραφο δεν προηγείται του επιλόγου. Το αναφέρω για την οικονομία της συζήτησης.
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
ρε φιλε ποιος εισαι?? χωρις πλακα θελω να μαθω
Δεν σε γνωριζω

ο καθε κοσμος ειναι διαφορετικος

στον θηβα μπηκαν παικτες απο τον κοσμο Α π.χ και μου ελεγαν πως θα μας πανε τρενο απο τις αντιπαλες συμμαχιες...
που ειναι τωρα αυτοι οι παικτες??? και γιατι το πας επι προσωπικου???
το τι κανω εγω αφορα μονο εμενα
μπορει να θελω να πεταξω χαρταετο μπορει να εχω χρονο να παιξω ποιο μετα μπορει να εχω χρονο να παιξω και τωρα???
ο μεσος ορος ανθρωπων διχνουν πως το καλοκαιρι δεν πολυ παιζουν grepolis...
εγω μπορει να εχω χρονο. Μπορει να θελω να καω μπορει πολλα....

εσενα τι σε ενδιαφερει?

και η λεξη μαζοχισμος ειναι βαρια κουβεντα που δεν συνάδει με ενα παιχνιδι


Εγω μιλαω για τα τρεχων δεδομενα του grepolis με τις τρεχων συμμαχιες που μπαινουν

μπορει καποτε να υπηρχαν ποιο δυνατες συμμαχιες... και η νικη τους να ηταν ποιο (ζουμερη) οπως λες...αλλα πλεον δεν παιζουν πολλοι παικτες απο παλιες δυνατες συμμαχιες και οσοι παιζουν κανουν ενα teem oλοι μαζι για να χτυπανε κοσμους με μεγαλυτερη ευκολια


Στον λογο μου βλεπεις στοιχεια επαρσης? οχι πες μου... γιατι το πας πολυ επι προσωπικου ..

οσο αναφορα τους ανορθογραφους για τους (αθεμιτους) τροπους που ειπα χωρις να αναλυσω σιγουρα δεν παιζουν ολοι μονο αθεμιτα και για οσους αναφερουμε ( συκεκριμενους παικτες) Ξερουν και ξερω οσοι χρειαζονται ...
Δεν ανερω οπως την παικτικη τους δυνατοτητα !!!

και παλυ δικαιωμα τους που μπορουν να παιξουν και ετσι

Οπως ειπα εχουν αναμφισβήτητα αρκετούς κάλους παικτες αλλα σε καποια στοιχεια πανω στο παικτικο τους τομεα δεν συμφωνώ απλα τα πραγματα οπως και εκεινοι μπορει να μην συμφωνουν στο παιχνιδι που κανω...

Το να κατσω να τους κακολογησω δημοσια στο κεντρικο φορμ δεν αποσκοπει καπου ιδιαιτερα
Οτι θελω και χρειαστει θα το πω σε εκεινους αν ποτε χρειαστεί δηλαδη
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser17614

Guest
Καλησπέρα
Για να δούμε ενα ενα τα θεματάκια
Αναφέρετε ο πίνακας της δόξας
Μμμμμ!!
Πρωτοι μαχητές που βγήκαν απο καψίματα, συμμαχίες που οι παίκτες τους δεν έπαιξαν ποτε αλλα ειναι στους πίνακες, θέλετε κι άλλα?
Ο φίλος που ασκεί κριτικη μας μιλα για πίνακες δόξας και γκοστ ραιντερς κσι ανορθόγραφους και δε συμαζευετε
Γνωρίζεις εσύ ρε δεινοσαυρε, γιατι μαλλον δεινόσαυρος είσαι, την αποψη μου για τις υπόλοιπες συμμαχίες?
Το τι λεω εγω στην συμμαχία μου δε σε αφορά
Εδω εχουμε ενα παιχνιδι στρατηγικής, μεσα στη στρατηγική ειναι και η πολιτικη αλλα και η εμψύχωση των παικτών, τους παίκτες μου τους υελω στην τσίτα, τους ντοπαρω
Παμε παρακατω
Στον πρωτο σέρβερ που μπήκαμε τον λιώσαμε στο ξύλο αλλα τον χασαμε γιατι οι αντίπαλοι ειχαν στρατολογήσει τα πάντα
Ετσι αποφάσισα να μην ξαναγίνει αυτο
Μπενοντας θηβα καναμε υπερ με προικοθηρες 60+60= 120
Πόσους είχε ο σέρβερ?
600+
Ποσοστό παικτών στην υπέρ?
Περιπου το 20% του σέρβερ ισως λιγότερο
Τωρα στο τελος ειμαστε 60-70 συνολο
Τωρα δεν φταιω ουτε εγω ούτε οι προικοθηρες αν οι ιδρυτές των αντιπάλων πετάνε αετό, γιατι παίκτες είχανε
Πάμε Δυμη(Δυμη λέγετε ο κοσμος αγράμματοι)
Στρατολογισαμε 90 παίκτες και μια συνθήκη με μουνλαιτ στην πλατη μας αλλοι 30
Συνολο πάλι 120
Σιγουρα πολυ θα θέλατε να μην τα κανω αυτα αλλα δεν το τρώτε
Η συμμαχία αυτη θα μπενει να πηγεβει για νικη απο την αρχη σε σέρβερ, την παρει δεν την πάρει
Παμε στις άλλες συμμαχίες που αναφέρθηκαν
Ανορθογραφοι
Εχουν τον σεβασμο μου ως συμμαχία
Γιατι ειναι οι μονοι που παιζουν ξυλο
Και γιατι οι αρχηγοί τους ξερουν τι τους γίνετε απο άποψη στρατηγικής
Το οτι εχουν παίκτες που σε προσωπικό επιπεδο τους θεωρώ βδέλλες, οτι δηλαδη πηγαν σε μια συμμαχία, κανουν τα κοκκορακια, αλλα οποτε μπενουν μονοι τους τρωνε σαλάμι αυτο δινει αξια στους αρχηγούς της συμμαχίας αυτης
Περνούν εναν μπαγλαμά και τον κανουν παίκτη
Ετσι γίνετε
Γκοστ ραιντερς
Δεν εχω δει αφίσα τους τελευταία
Σε ποιό μαγαζι τραγουδάνε?
Πολυ καλοι
Αλλα που είναι?
ΑΣΕ να ξαναμπούν σε κόσμο, νσ επιβεβαιώσουν την φήμη τους
Γιατι το γκρεπολις αλλαζει
Και οταν εγω ακουω
"Παίζω απο τον κοσμο αλφα με πιανει πονοκέφαλος "
Δεινόσαυροι που οταν παίζανε στον αλφα οι υπολογιστές είχαν ασπρόμαυρη οθονη
Εν κατακλείδι
Να σας δωσω και το αρχικό σκεπτικό του Δυμη
Εαν μελετήσει κάποιος το συστημα των ναων θα καταλάβει οτι χρειάζετε όγκος
Εχουμε να κάνουμε με κτίρια (ναοι) που εχουν μεσα ουδέτερο στρατο για φάγωμα, οποτε θελουμε παίκτες που θα ασχοληθούν πέραν των μαχών του μετώπου
Συν τις ενδεχόμενες μάχες στους νέους υπο κατάληψη
Συν τον Όλυμπο που υα τον κοπανάει όλος ο σέρβερ
Καλα θα θέλατε πολυ να μην οργανωθεί η συμμαχία απο την αρχη
Αλλα δεν το τρώτε
Εμενα, για να τελειώνω με ενδιαφέρει οι παίκτες μου να γουστάρουν να πσιζουν και η συμμαχία μου να κερδίζει
Σας φιλω στον αφαλό

Ο γητευτης του ηλιου
Ο γιος των μεγάλων θεών
Ο καβαλάρης του βορείου σέλας
Η μάστιγα της ανατολής
Ο ολεθρος του σύμπαντος
ΣΟΥΦ77

Γατουληδες
 

DeletedUser17614

Guest
ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ
Αυτος ο φρομπερ πρεπει να είναι μεγάλη περίπτωση
Αλεξη
Τραβα για καφε μην ασχολησε με δεινόσαυρους
Οταν μπει να παίξει γκρεπολις τα συζητάμε
 

ALEXISGIM12345

Εκσφενδονιστής
Και να το παμε με κατηγοριες ομαδων.. αν και δεν ασχσολουμε καθολου ομως...
ο καθε ενας στην κατηγορία του χωρις να το παιζει τρανος και μεγαλος

αφηστε ολοι τις πραξεις του καθε ενος μας να μιλησουν για εμας

πολυ φλυαρήσαμε

Flober δεν σε γνωριζω ως παικτη
ισως φταει οτι και εγω δεν ειμαι παικτης του κοσμου Α-Β-Γ κλπ κλπ

Πως ειναι το μικρο σου?? και φιλική συμβουλη
μεσα απο μια οθονη μην κανεις επιθεση στον συνομιλητή σου χωρις να τον γνωριζεις. Δεν αποσκοπεί καπου
και πριν του προσαψεις κατηγοριες η επιθετικούς προσδιορισμούς, να τους εχεις αναλύσει πρωτα αρκετα καλα λαμβάνοντας υποψην σου ολους τους παραγοντες
 

DeletedUser17614

Guest
ΔΕΥΤΕΡΟ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ
Ο παντζος έχει δίκιο
Πες μας ποιος είσαι βρε, μη φοβάστε, εντάξει δεν θα ξαναπαιξεις γκρεπολις με το ακαουντ σου, δεν πειραζει θα αλλάξεις ονομα σιγα
Μουχαχαχα!!!!
 

DeletedUser17614

Guest
ΤΡΙΤΟ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ
Αφου σαι αινωχλι οι σινταξει ιμε συγουρως ωτη σαι αινοχλι κε υ ωρθωγραφεια
Αιτση τω αιγραψα γηα να σου αναιβασο το ζαχαρω
 

Frobler

Οπλίτης
Αλέξη gim σε προσωπικό επίπεδο αναφέρθηκα σε εσένα μόνο για το κάψιμο εν μέσω καλοκαιριού. Αυτό γιατί πήγες με την ερώτηση που έκανες να δείξεις ανώτερος και ότι έχεις πιο σημαντικά πράγματα να κάνεις το καλοκαίρι σου. Που από όσο καταλαβαίνω νέο παιδί είσαι μάλλον θα έχεις αλλά ναι δικαίωμα σου να σπαταλήσεις τον χρόνο σου όπως ποθείς. Μπορεί να παρανόησα την ρητορική σου αυτή ερώτηση.

Δεν είμαι επιθετικός απλά αναφέρομαι σε κάποια πράγματα που σας ταράζουν για αυτό το βλέπεις σαν επίθεση. Εγώ απλά συμμετέχω σε έναν διάλογο ανταλλαγής απόψεων με σκοπό την επιμόρφωση συνομιλητών και αναγνώστων σχετικά με διάφορους τομείς του παιχνιδιού (σημαντική λέξη) με το οποίο ασχολούμαστε.

Προς τον γητευτή των θεών, βουνών, θαλασσών ή όπως αυτοαποκαλείσαι. Φαίνεται ότι έχεις μελετήσει το παιχνίδι πράγμα που σέβομαι. Ο πίνακας δόξας δεν αναφέρθηκε για τους μαχητές που περιλαμβάνει. Αλλά για τα ονόματα συμμαχιών που έχουν κερδίσει κόσμους στο παρελθόν. Το όνομα Σφετεριστές δεν υπάρχει ακόμα καν και συγκρίνεστε με γίγαντες του παιχνιδιού. Εκεί εστιάζω.

Ωραία όλα αυτά που λες με αναφορά σε ποσοστά και καλά κάνεις είναι τεκμήρια για να αποδείξεις την ορθότητα της άποψης σου. Αλλά αυτό δεν αλλάζει ότι βαράς παίκτες ανίδεους με μηδαμινές ικανότητες σε γενικό επίπεδο (κόσμος Θήβα). Για τον κόσμο Δύμη που χαίρομαι που αναφέρεις στα Ελληνικά, θα έχεις να αντιμετωπίσεις δυσκολότερους και πολύ ικανούς αντιπάλους και αναμένω να δω την εξέλιξη της μάχης.

Γνωρίζουμε καλά πως αν δεις Ανορθόγραφους, Ghost Riders ή Τιτάνες δεν θα εμφανιστείς σε ακτίνα 10 θαλασσών, δεν σε παίρνει. Μακάρι να με διαψεύσεις με τις πράξεις σου. Τραγούδησαν στον κόσμο Λίνδο όχι και πολύ καιρό πίσω πάντως οι Ghost Riders. Ήσουν στο παιχνίδι ενεργός δεν ήταν πριν την άφιξη του Μεσσία σουφ αυτό, έπρεπε να είχες μπει να δεις αν τραγουδάνε καλά τουλάχιστον να σου λυθεί η απορία.

Γελάω και εγώ μαζί σου με τους δεινόσαυρους του κόσμου Άλφα και λοιπές σαχλαμπούρδες. Δεν είσαι μόνος.

Όσο για το ποιος σου μιλάει, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα η πηγή των λόγων αλλά το περιεχόμενο τους το οποίο θεωρώ στηρίζεται σε βάσιμα επιχειρήματα για κάθε αναφορά είτε συμφωνείτε είτε όχι. Αναλογίζεστε ποιος μπορεί να ξεσηκώνει έτσι το φόρουμ που έχει μικρή σημασία μεν αλλά θέλετε να έχετε πληροφορίες από το παρασκήνιο του πομπού ώστε να μπορέσετε να μυκτηρίσετε με την σειρά σας τα δικά του πεπραγμένα. Δεν θα σας δώσω αυτήν την χαρά, αν δεν θέλετε να περιτριγυρίζεστε από ανωνυμία να μην εμπλέκεστε σε εικονικές πλατφόρμες. Άλλωστε και εγώ ένα σουφ77 βλέπω και τίποτα παραπάνω.

Αλέξη gim, δεν σε λέω έτσι επειδή σε αποκαλώ με το μικρό σου για να μάθεις και εσύ το δικό μου. Σε αποκαλώ έτσι γιατί έτσι υπέγραψες, που ξέρω εγώ άμα σε λένε αλέξη, δημήτρη, ιωάννη ή ότι άλλο. Αν υπέγραφες μπάμπης ο σουγιάς ή γητευτής των θεών και προστάτης των ανθρώπων όπως είπε ο σουφ77 έτσι θα σε έλεγα. Δεν σου επιτέθηκα, έκανα κριτική στον λόγο σου όπως και εσύ στον δικό μου. Ελευθερία λόγου. Αν και μάλλον είσαι λίγο παραληρητικός, το λέει και άλλος κόσμος ότι βλέπεις φωτιές μέσα σε λίμνη γαλήνια.

Υ.Γ. Δεν μου ανέβασε το ζάχαρο, μου ανέβασε τους παλμούς και το αίμα στο κεφάλι αλλά τι να κάνουμε δεν διατηρούν όλοι ενιαίο ύφος σε μια κουβέντα. Επίσης, μάλλον δεν έχεις διαβάσει καλά τον κανόνα του διπλοποσταρίσματος στο κεντρικό φόρουμ αλλά δεν του δίνει κανένας διαχειριστής πλέον την απαιτούμενη προσοχή έτσι και αλλιώς.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή