Συζήτηση για τον κόσμο Psi

DeletedUser7858

Guest
καλησπερα και από έμενα!!όσο άφορα την συμμαχία μου και των κόσμο όμικρον δεν θα μπούμε κανείς σε αυτό πράγμα που λέγετε Psi!
στους νέους κόσμους και χρυσό ακομα και στα παζάρια!!!!!αν ειναι δυνατών πια!!πόσο πιο χαμηλά θα παει η εταιρία ακομα!!πόσο!!

5 χρονιά από των άλφα κάθε χρόνο χαλάνε και το παιχνίδι πιο πολύ!!θέλετε καλοπληρωτές βρείτε τους άλλου!!αρκετά πληρώσαμε έως τώρα

ζητήσαμε ταχύτητα 3 και εξέγερση !μας έγραψαν κανονικά!δικαίωμα τους!!

μας ζητήσατε την γνώμη μας !είναι αυτή! κάνεις μας δεν θα μπει εκεί!!και μακάρι να ακολουθούσουν πολύ το παράδειγμα μας !τότε και μόνο τότε θα καταλάβουν οτι εμείς είμαστε το παιχνιδη και όχι αυτή! χωρείς εμάς είναι ένα τίποτα!ένα παιχνιδη χωρείς παίχτες είναι άχρηστο!!

tomagic
ιδρυτής-αρχηγος
ετα-ελιτ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13311

Guest
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ [player]ΕΥΡΙΣ[/player]

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΩΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ 2
 

DeletedUser13552

Guest
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ tomagic ΔΕΝ ΠΡΟΚΥΤΑΙ ΝΑ ΜΠΩ
 

DeletedUser5463

Guest
Συμφωνώ με τον tomagic.
Δεν θα μπω σε κόσμο με ταχύτητα μικρότερη από 3.
Ας ψάξουν οι Γερμανοί αλλού για κορόιδα .
Λυπάμαι που διαχειριστής θεωρεί μέτρια την ταχύτητα 2, μετά από ότι έχουμε δει στην Ελλάδα, όταν παίζαμε και με 4.
Ακριβώς αυτή η τοποθέτηση διαχειριστή με κάνει να πιστεύω, ότι η ΟΔ, για τους δικούς της λόγους, δεν μεταφέρει στην σωστή τους διάσταση τα αιτήματά μας στην εταιρεία και τις συνέπειες που ελπίζω ότι θα ακολουθήσουν (βλ. αποχώρηση παικτών).
 

DeletedUser4951

Guest
δ υπαρχει κινητρο για τον ψι δ αξιζει οποτε στον ομικρον χαλαρα κ χωρισ χρυσο.ετσι οπως παει θα ανοιγετε κοσμουσ κ σε κανα χρονο θα τουσ κλεινετε
 

DeletedUser11640

Guest
Αντε καλά..τώρα δεν βλέπω να ανοίγει ο κόσμος...δεν μπορω να κρατήσω τα μάτια ανοιχτά..άντε καληνύχτα και καλό κουράγιο σε όσουν το ξενυχτίσουν..
 

DeletedUser

Guest
απογοητευση η ταχύτητα 2
οταν σαν επιχειριση δίνει αποκλειστικά βάση στο κέρδος και όχι στους παίχτες δεν υπάρχει λύση απο το να κάνεις πίσω, για μένα οριστικά από τους νεους κόσμους
και εσεις οι διαχειριστες κρυβεστε απο το δαχτυλο σας...να δούμε λοιπόν τι θα γίνει όταν """"""μεταφερετε τα παράπονά μας""""""...στη θέση σας θα είχα παραιτηθει
 

DeletedUser13572

Guest
Παιδιά πολύ το ψάχνουμε το θέμα. Πρέπει να συνειδητοποιήσουμε όλοι ότι στην ακμή του το παιχνίδι αυτό είχε μία εξαιρετική Ο.Δ που ενδιαφερόταν και θα πω και ονόματα: Μελωδία και Kinder. Δύο εξαιρετικοί διαχειριστές. Και δυστυχώς τώρα φαίνεται η απουσία και του phoenix12... Πλέον η διαχειριστική ομάδα είναι κινούμενα στρατιωτάκια. Δεν τους νοιάζει να εκφέρουν άποψη. Mπορούν, αλλά δε θέλουν. Δεν ξέρω αν φοβούνται τα κεντρικά της Innogames, πάντως κάνουν επακριβώς ό,τι τους λένε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13572

Guest
[zer]Όπως μας έχουν ήδη ανακοινώσει, η μέγιστη ταχύτητα που θα δούμε σε ελληνικό κόσμο προς το παρον είναι 3. Κατ' εμέ λοιπόν, η ταχύτητα 2 δεν μπορεί να χαρακτηριστεί αργή, αλλά μέτρια.
Δεν πρέπει επίσης να ξεχνάμε ότι ο κόσμος Psi θα είναι ο πρώτος ελληνικός κόσμος που θα έχει ορισμένα από τα χαρακτηριστικά των κόσμων των ηρώων. Είναι λοιπόν για μένα ένας πειραματικός κόσμος και θέλουν να δουν πώς θα ανταποκριθεί ο κόσμος σ' αυτα τα νέα χαρακτηριστικά που εισάγωνται. Δεν γίνεται λοιπόν να εισάγεις για πρώτη φορά κάποια χαρακτηριστικά σε έναν καινούργιο κόσμο και να τον "κάνεις τούμπανο", βάζεις την ταχύτητα του κόσμου σε μέτρια επίπεδα και έχεις περισσοτερο χρόνο και μεγαλύτερη άνεση να τον παρακολουθήσεις και να τον μελετήσεις.[/zer]
Όχι φίλε. Όταν στη Φινλανδία και στη Γαλλία παίζουν με ταχύτητες 4, η ταχύτητα 2 είναι απλά ΑΡΓΗ. Και αν θέλουν οι γερμανοί να κάνουν πειράματα, να τα κάνουν σε Beta Servers. Εμείς δεν είμαστε πειραματόζωα κανενός.
 

DeletedUser

Guest
[kni]
Έχετε ακόμη χρόνο να αντιδράσετε όλοι με ήπιο τόνο.

[/kni]

ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΤΕ ΣΤΑ ΟΣΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ (ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΣΑΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ 3 ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΣΑΡΕΤΕ ΠΑΛΙ ΔΙΑΡΗ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΦΑΝΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΑΝ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΡΙΣΗ, Η ΚΟΡΟΪΔΙΑ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ.
 

DeletedUser13572

Guest
ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΧΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΤΕ ΣΤΑ ΟΣΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ (ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΣΑΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑΝ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ 3 ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΣΑΡΕΤΕ ΠΑΛΙ ΔΙΑΡΗ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΦΑΝΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΑΝ ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΡΙΣΗ, Η ΚΟΡΟΪΔΙΑ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ.
Συμφωνώ και επαυξάνω.
 

DeletedUser11555

Guest
Όχι φίλε. Όταν στη Φινλανδία και στη Γαλλία παίζουν με ταχύτητες 4, η ταχύτητα 2 είναι απλά ΑΡΓΗ. Και αν θέλουν οι γερμανοί να κάνουν πειράματα, να τα κάνουν σε Beta Servers. Εμείς δεν είμαστε πειραματόζωα κανενός.

[zer]Δεν γνωρίζω τι συμβαίνει σε άλλες χώρες, οπότε δεν μπορώ να απαντήσω επί του θέματος. Εγώ ξέρω ότι εδώ πέρα μας έχουν ανακοινώσει ότι η μέγιστη ταχύτητα που θα υπάρξει ειναι 3. Με μέγιστο λοιπόν το 3, κάνω την εξής διαβάθμιση στο μυαλό μου:
1: αργό
2: μέτριο
3: γρήγορο
Αν τώρα μου βάλεις στο παιχνίδι ταχύτητα 4 ή 5, ναι, το 2 είναι αργό. Πάντα εξαρτάται από το τι έχεις ως σημείο αναφοράς.

Τέλος, επειδή βλέπω ότι πολλοί παρεξηγήσαν τα όσα είπα, να κάνω μερικές διευκρινίσεις. Είμαι και παίκτης σ' αυτό το παιχνίδι, εκτός από μέλος της ΟΔ και μάλιστα χαμηλόβαθμo. Όσα λοιπόν γράφω, αφορουν τις προσωπικές μου ανησυχίες/απόψεις για το παιχνίδι και το πώς το βλέπω σαν παίκτης. Όποια επαφή έχετε εσείς με τους ανθρώπους στον βορρά, έχω κι εγώ. Μακάρι να μπορούσα να αφαιρέσω την εικόνα "Game Admin" δίπλα από το όνομα μου κάθε φορά που γράφω στο φόρουμ, αλλά καταλαβαίνετε ότι αυτό είναι αδύνατον.[/zer]
 

DeletedUser14092

Guest
Προσέξτε πως μιλάτε γιατί σας βλέπω αποκλεισμένους. Αυτό ξέρει να το κάνει πολυ καλά η ΟΔ. Θα συμφωνήσω και εγώ σε ένα πράγμα ότι η ελληνικη ΟΔ είναι η χειρότερη σε όλους τους σερβερ. Και εχω παίξει σε όλους Ευρώπης και Αμερικής. Αυτά που συμβαίνουν στην Ελλάδα δεν συμβαίνουν πουθενά. Μη κατηγορείτε τους Γερμανους όλα ξεκινάνε από τους ελληνικούς εγκέφαλους που το μονο που τους νοιάζει είναι η αρπαχτή.
 

DeletedUser11104

Guest
δεν μπορεί ένας ενεργός παίκτης να παίξει με ταχύτητα 2 απλά πράματα.
 

DeletedUser

Guest
ρε παιδια εχω διαβασει ολες τις απαντησεις και ο τοση ωρα τσακωνεστε για ενα πραγμα που δεν μπορει να αλλαξει....υπαρχει περιπτωση με τις διαμαρτυριες σας εδω να αλλαξει η innogames την αποφαση της;;;
...ναι εγω προσωπικα δεν θα παιξω στον καινουργιο κοσμο(ή και αν παιξω θα παιξω με τα φιλαρακια μου)
 

DeletedUser

Guest
Δεν πρόκειται να μπω στον Κόσμο Psi όπως και σε κανέναν άλλον κόσμο αν δεν γίνει γρήγορος με ταχύτητα 3. αν ενδιαφέρεστε μόνο για τον χρυσό πείτε το μας να μην ασχολούμαστε άλλο.
 

DeletedUser14018

Guest
Εγώ ξέρω σε μία χώρα που υποφέρει από τόσα κακά το παιχνιδάκι αυτό είναι και μία διέξοδο καθημερινά. Να συναντιόμαστε με φίλους, να κάνουμε χαβαλέ, να τα λέμε καθημερινά. Διέξοδος Κύριοι διαχειριστές από την καθημερινή μας μιζέρια!

Το να μας πλασάρετε έναν κόσμο με εξέγερση (που προσωπικά τον περίμενα πως και πως) σε ταχύτητα 2 είναι απαράδεκτο. Η εξέγερση χρειάζεται στρατό πολύ. Άντε τώρα παίκτες που δεν έχουν την οικονομική ευχέρεια να φτιάξουν μία φαρούπολη!
Εκτός αν νομίζετε ότι τα φράγκα τρέχουν από τα πατζάκια μας οπότε πάω πάσο!

Με ποιανού μέρος είστε; Δεν έχετε φωνή; Ή σας έχουν μόνο για να μπανάρετε κόσμο στο φόρουμ επειδή σας λένε τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ;;;; Τείνω να καταλάβω πως δεν είστε με το μέρος μας...

Είστε επιεικώς απαράδεκτοι...
 

DeletedUser13859

Guest
Όπως το είπα και πριν, και συνεχίζετε να το αγνοείτε, υπάρχουν πολύ πιο σοβαρά πράγματα για να διαμαρτυρηθήτε παρά ένα απλό παιχνίδι. Εδώ όπως είπε και ο Cerverius, (αλλά μετά το άλλαξε), είμαστε εδώ για το χαβαλέ. Παίξτε το παιχνίδι, που είναι πολύ ωραίο και μην διαμαρτύρεστε για το παραμικρό. "Σε άλλες χώρες γίνεται αυτό, γίνεται εκείνο" ε, και; Εμάς τι μας νοιάζει αυτό;

Οι διαχειριστές μας ξημεροβραδιάζονται στο παιχνίδι, ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ, για να βεβαιωθούν πως δεν θα σας λείψει τίποτα. Επαναλαμβάνω, είναι ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ! Αν μπορούσαν να αλλάξουν όλο το παιχνίδι, τότε ένας διαχειριστής που δεν είχε όρεξη, θα μπορούσε να το έχει καταστρέψει.

Πραγματικά, αν δεν σας αρέσει έτσι το grepolis, φύγετε. Δεν είναι ανάγκη να αλλάξει όλο το παιχνίδι για εσάς που δεν έχετε τι να κάνετε οπότε διαμαρτύρεστε.
 

DeletedUser14097

Guest
Είναι προφανές ότι οι διαχειριστές ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ή είναι ΑΠΛΟΙ ΔΙΕΚΠΑΙΡΕΩΤΕΣ ή η ίδια η ΕΤΑΙΡΕΙΑ δεν ενδιαφέρεται τι ακριβώς θέλουν οι ΕΛΛΗΝΕΣ παίκτες.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥΣ.
Αν οι έλληνες διαχειριστές δεν μεταφέρουν σωστά τα αιτήματα ή αν η εταιρεία μας γράφει εκεί που δεν παίρνει μελάνι και τους παίκτες και τους διαχειριστές τότε είναι χοντρή κοροίδία να ζητάει από εμάς feed back ή να κάνει ΨΗΦΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΣΜΟΙ.

Είμαστε ένα κράτος σε κρίση και οπουδήποτε αλλού στον κόσμο η εταιρεία ικανοποιεί τις επιλογές των παικτών όπως π.χ. στην Γαλλία για όσους δεν ξέρουν γαλλικά αυτό είναι ταχύτητα 4 με ταχύτητα κοσμου και χωρίς ηθικό... Εκεί στην Γαλλία ο μέσος μισθός είναι 2.500€ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ 30% ΑΝΕΡΓΙΑ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΣΟΒΑΡΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΩΝΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΑΠΟ 2 ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΧΩΝΕΤΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΙΦΡΩΝΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΛΑΨΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΑΓΙΑΔΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΣΟΥΜΕ
http://wiki.fr.grepolis.com/wiki/Lapithos
pvs3xlr.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή