Συζήτηση για τον κόσμο Psi

DeletedUser

Guest
μας είπατε κύριοι από την διαχείριση, ότι με ταχύτητα 3 θα υπήρχαν κολλήματα στον σέρβερ, σε ξένους σέρβερ γιατί δεν συμβαίνει αυτό;
και τα κολλήματα που γίνονται τώρα στον σέρβερ με ταχύτητα 2 γιατί γίνονται; μήπως είναι σκόπιμα;
 

DeletedUser13948

Guest
Kostas.Tz
Ο χρήστης Kostas.Tz δεν είναι συνδεδεμένος Junior Member Array

Εγγραφή
Jun 2014
Μηνύματα
4

Προεπιλογή

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΕΞΕΓΕΡΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗΣ????????






φίλε έχω παιξει και τα δυο!απο των αλφα ακομα!στην εξεγερση κανεις δεν μπορεί να σου βαλει αποικιακό απο διπλά και μετα να τραβιέσε να το σπάσεις!όταν σε βγάλουν εξεγερση εχεις 12 ωρες να αμυνθης πριν και αν σου στείλουν αποικιακό!και πολλά ακομα που θα τα δεις στην πορεία!δεν σε θελει πανό απο ένα ps ολη την ώρα!και δεν χρειαζετε να βγαζεις χρονους και για επιθεσεις αλλα και για αμυνες!!μονο επιθέσεις!αλλα ειναι και θεμα τι σου αρέσει εσενα!!εγω κατάκτηση δεν θα παίξω ποτε ξανά μονο εξεγερση!



ευχαριστω φιλε για τις πληροφοριες
 

DeletedUser13859

Guest
Διάβασα όλα τα ποστ και συμφωνώ απόλυτα με όλους.
Κάπου διάβασα από κάποιον, να σταματήσουμε να παίζουμε σε Ελληνικούς σέρβερς και να μεταφερθούμε σε ξένους σέρβερς. Σαν ιδέα είναι καλή, αλλά για να κάνω και τον συνήγορο του διαβόλου, μήπως αυτό επιζητεί η εταιρεία? και εξηγώ τι εννοώ.
Όλοι γνωρίζουμε ότι οι Έλληνες παίκτες σε όποιον κόσμο και εάν έχουν παίξει χρησιμοποιούν χρυσό και μάλιστα περισσότερο από τους ξένους.
Χωρίς να γνωρίζω τι ακριβώς γίνεται, απλά υπόθεση κάνω, η φορολόγηση της Ελληνικής κοινότητας γίνεται με βάση την Ελληνική νομοθεσία ή όχι; Εάν γίνεται με βάση την Ελληνική νομοθεσία, μήπως πλέον είναι ασύμφορη η ύπαρξη της και με αυτόν τον τρόπο προσπαθούν οι Γερμανοί να μεταφέρουν τους Έλληνες παίκτες σε ξένους σέρβερς που ενδεχομένως έχουν καλύτερη φορολογική αντιμετώπιση;
Σας είπα δεν γνωρίζω τι ισχύει, απλά υποθέσεις κάνω.

Καλησπέρα φίλε μου. Καταρχήν έχεις δίκιο, η εταιρεία μπορεί να επιζητεί αυτό. Ομως πέρα από αυτό, θα είναι δύσκολο να μεταφερθούμε και σε ξένο server γιατί πρώτον δεν ξέρουν όλοι ξένες γλώσσες και δεύτερον θα χάσουμε το πιο βασικό πράγμα που θέλουμε, τους φίλους μας για να περάσουμε καλά. Για αυτό δεν ήρθαμε εδώ (οι περισσότεροι); Για να γνωρίσουμε κόσμο και να περάσουμε καλά.

Μόλις οι ξένοι δούνε πως Ελληνες πήγαν στο server τους, θα θέλουν να μας διαλύσουν και θα το κάνουν, γιατί παίζουν πιο πολύ καιρό grepolis από ότι εμείς που θα πάμε εκεί σαν πρωτάρηδες και θα δούμε πολύ διαφορετικά πράγματα από αυτά που βλέπουμε στο ελληνικό grepolis, και πολλοί απ'τους φίλους μας είτε θα κατακτηθούν εκεί, είτε δεν θα έχουν έρθει στο ξένο server εξαρχής. Οπότε θα χάσουμε επαφή.

Δεν ξέρω αν αξίζει. Θα πάω και σε ξένο και θα το δοκιμάσω για να σου πω σύντομα. Πάντως σίγουρα εκεί θα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα από ότι είναι εδώ. Θα σε ενημερώσω σε λίγο καιρό, θα εγγραφώ σήμερα και μόλις αναπτυχθώ λίγο, θα σου πω εντυπώσεις. Καλή συνέχεια και καλές μάχες.
 

DeletedUser14090

Guest
θωμακο οποτε θες μπες skype, αν ακουσεις καποιο ξενο σερβερ να ανοιγει με καλα χαρακτηριστικα μπας και μαζευτουμε, θα ηθελα να παιξω καπου που θα με σεβονται σαν πελατη και πολλοι θα ακολουθησουν. Ο ψι εχει πλακα ετσι οπως παει θα ειναι ο πρωτυος σερβερ που καποιοι θα μπορουν να κατακτησουν οντως ολες τις θαλασσες
 

DeletedUser7858

Guest
θωμακο οποτε θες μπες skype, αν ακουσεις καποιο ξενο σερβερ να ανοιγει με καλα χαρακτηριστικα μπας και μαζευτουμε, θα ηθελα να παιξω καπου που θα με σεβονται σαν πελατη και πολλοι θα ακολουθησουν. Ο ψι εχει πλακα ετσι οπως παει θα ειναι ο πρωτυος σερβερ που καποιοι θα μπορουν να κατακτησουν οντως ολες τις θαλασσες


ναι φιλε μου θα τα πουμε σκαιπ!και φυσικα αν μαθω για νεο σερβερ καλο θα σου πω αμεσα!
 

DeletedUser9974

Guest
Θα εκφράσω κι εγώ με την σειρά μου την απογοήτευση για την ταχύτητα του νέου κόσμου.
Είναι αλήθεια ότι περιμέναμε πως και πως εναν νέο κόσμο με εξέγερση και ταχύτητα 3 όπου θα μπαίναν πάρα πολλοί και καλοί παίκτες.
Σε τέτοιο κόσμο δεν υπάρχει περίπτωση να πάρουμε μέρος ξανά.

Διάβασα κάπου ότι οι διαχειριστές απλά προτείνουν και δεν επιβάλλουν την άποψή τους στην εταιρεία μιας και αυτή είναι που αποφασίζει.
Υπάρχει όμως και πιο δραστικός τρόπος ώστε να "ακουστείτε" (διαχειριστές) όπως για παράδειγμα την μαζική αποχώρησή σας αφού είστε η φωνή μας και βλέπετε ότι δε μας αρμόζουν τέτοιες ταχύητητες με αποτέλεσμα να γίνεστε και αποδέχτες των παραπόνων μας.
 

DeletedUser

Guest
Πρότεινέ μας κάτι λοιπόν!!!

Φιλε μου, η καλυτερη προταση ειναι μια ... ΑΠΟΧΗ απο τον συγκεκριμενο κοσμο ..... και καταθεση στο φορουμ των προδιαγραφων για την συμμετοχη .... Εαν η αποχη φτασει το 30 ο/ο ,,, Ελα να μου πεις μετα αν θα ακουνε οι Γερμανοι τους παικτες.... Φιλε τα παντα ειναι χρημα και στο εμποριο τα παντα ειναι δουναι και λαβειν ....
 
Κορυφή