[ΕΡΩΤΗΣΗ] ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser11307
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser11307

Guest
ΚΥΡΙΟΙ, ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ INNOGAMES,

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΕΝΟΣ ΚΟΣΜΟΥ(TON CHI ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ), ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.

ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ, ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΒΑΛΕΙ ΤΟΝ ΧΡΥΣΟ ΜΑΣ(ΑΛΛΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ)ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ. ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΘΕΛΕΤΕ? ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΤΑ ΕΚΔΟΣΗ, ΑΛΛΑ ΕΝΕΡΓΟΤΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΘΑΥΜΑΤΑ!!!
ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΤΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΛΟΓΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ. ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.

ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ "ΑΠΕΙΛΕΣ", ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ, "ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΑΩ" κ.λ.π. ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΑΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΟΥ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
 

DeletedUser

Guest
Και λίγα λέει ο φίλος Δημήτρης απο πάνω. Οι αλλαγές εκτός απο απαράδεκτες και χρυσοθηρικές (ΚΑΙ ΜΟΝΟ) μας χαλάνε το παιχνίδι σε ένα κόσμο που είναι ανοικτός 200 μέρες και πριν τα θαύματα. Εγώ προσωπικά , αν δεν αλλάξει κάτι , μαζί με αρκετούς δυσαρεστημένους, θα απέχουμε από το παιχνίδι σας, που απέχει πολύ απο το grepolis που γνώρισα πριν 3-4 χρόνια στον Εψιλον και στον Κάππα.
Κρίμα και πάλι κρίμα....
 

DeletedUser

Guest
Γιατί όλη αυτή η γκρίνια παίδες?
Το παιχνίδι είναι πολεμικό, εάν δεν κάνω λάθος και σαν πολεμικό παιχνίδι θα πρέπει να αναπροσαρμόζεται για να αναπροσαρμόζονται και οι στρατηγικές. Με άλλα όπλα πολεμούσαν στο Α' παγκόσμιο, με άλλα στον Β' παγκόσμιο και με άλλα τώρα.
Τι σημαίνει
ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ
και
που απέχει πολύ απο το grepolis που γνώρισα πριν 3-4 χρόνια στον Εψιλον και στον Κάππα.
?
Το παιχνίδι είχε καταντήσει ένας τυφλοσούρτης, είχαμε μάθει ένα συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού με συγκεκριμένες μονάδες, σπάγαμε και αρκετό χρυσό και αυτό ήταν!!!!!
Αλλαγές δεν θέλαμε? ορίστε ήρθαν, προσαρμόστε την στρατηγική σας Κύριοι Στρατηγοί και Αρχιστράτηγοι ή παίξτε με τον παλιό τρόπο σπάζοντας πάλι πολλή χρυσό. Όχι ότι κάποιοι δεν θα εξακολουθούν να σπάνε, οι paysafe θα καταναλώνονται σαν τα γαριδάκια, ειδικά από κάποιους που έχουν στηρίξει το παιχνίδι τους στο χρυσό και μόνο χωρίς να εφαρμόζουν καμία στρατηγική.
Γκρινιάξτε για τα bot και όχι για αυτές τις αλλαγές, στην τελική ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΣΤΗΝ ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
 

DeletedUser11307

Guest
ΝΑΙ ΦΙΛΕ GIANNH, Ο ΚΑΛΟΣ Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΟ ΣΤΗ ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ ΦΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΘΕΛΑΜΕ/ΑΝΕ.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ. ΕΙΠΑΜΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΒΕΤΑ ΚΟΣΜΟΥΣ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΤΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΘΕΛΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΟΔΕΨΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser4673

Guest
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ djzues kai bonsai.
ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΜΕ.
ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΙΩΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΝΟΙΑ ΣΤΙΣ ΜΥΘΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Ή ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΑΝ Ή ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΛΙΓΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.
ΜΕ ΘΥΜΩΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ.ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ.
2014-11-26_1646.png

ΜΕΙΩΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΓΑ 25+25 ΑΛΛΑ 380 ΧΡΥΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΛΗΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ.ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΜΙΛΙΣΕΙ ΣΚΑΙΠ ΑΠΟ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ.ΑΥΤΑ Κοι ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΤΗΣ INNOGAMES.
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΣΑΤΕ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Είπαμε πολεμικό παιχνίδι είναι. Ήδη στους beta έχουν δοκιμαστεί εδώ και καιρό.
Το 1941 μπήκαν οι ΗΠΑ στον 2ο παγκόσμιο πόλεμο, έπρεπε ο άξονας να φωνάξει " δεν παίζουμε πάνω που πάμε να κάνουμε το θαύμα, βάζετε στο παιχνίδι άλλον ένας παίκτη" αντ' αυτού οι Ιάπωνες εφάρμοσαν την τακτική με τους καμιζάκι, έπρεπε οι Αμερικάνοι να φωνάξουν " δεν παίζουμε πάνω που έχουμε το πάνω χέρι αλλάζετε τον τρόπο των επιθέσεων σας" αντ' αυτού ανακάλυψαν την ατομική βόμβα.
Βρείτε και εσείς την δική σας ατομική βόμβα, προσαρμόστε την στρατηγική σας και κατατροπώστε τον αντίπαλο.
Τώρα όσον αφορά τον χρυσό....εάν θέλεις να παίξεις σε επαγγελματικό επίπεδο, θα πληρώσεις, όσα περισσότερα πληρώνεις (ακριβές μεταγραφές δηλαδή) έχεις περισσότερες πιθανότητες να πάρεις το πρωτάθλημα, διαφορετικά παίζεις σε ποιο χαμηλό επίπεδο.
Όλοι σκούζουν ότι μπαίνουν στο παιχνίδι για την παρέα και δεν τους ενδιαφέρουν τα θαύματα και όλοι αυτοί που σκούζουν είναι αυτοί που χώνουν τα περισσότερα και αυτοί που ξεκινούν πρώτοι τα θαύματα. Εάν το δεις το παιχνίδι σαν μαραθώνιο και όχι σαν 100αρη, δεν χρειάζεται να χώνεις χρυσό.
 

DeletedUser

Guest
Γιάννη, εδώ δεν είναι ούτε Α' ούτε Β' παγκόσμιος πόλεμος.... Παίζεις για να περνάς την ώρα σου ευχάριστα.
Αλλά με κάθε αλλαγή στο παιχνίδι - και συγκεκριμένα η τελευταία περισσότερο απ'όλες - απαιτούν απο τον παίκτη περισσότερο χρυσό.
Και ταυτόχρονα, σου μειώνουν τα χρυσά που αγοράζεις με το εκάστοτε αντίτιμο.

Αυτή την τακτική δεν την είχε η Innogames τα προηγούμενα χρόνια. Τώρα απότι φαίνεται πάει να κλείσει το Ελληνικό μαγαζάκι της.
Όλα τα άλλα που λές συνονόματε, είναι λόγια του αέρα....
 

DeletedUser

Guest
ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ djzues kai bonsai.
ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΜΕ.
ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΙΩΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΝΟΙΑ ΣΤΙΣ ΜΥΘΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ Ή ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΗΚΑΝ Ή ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΛΙΓΟ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ.
ΜΕ ΘΥΜΩΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ.ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ.
2014-11-26_1646.png

ΜΕΙΩΣΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΗΜΙΣΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΓΑ 25+25 ΑΛΛΑ 380 ΧΡΥΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΛΗΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ.ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΜΙΛΙΣΕΙ ΣΚΑΙΠ ΑΠΟ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ.ΑΥΤΑ Κοι ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΤΗΣ INNOGAMES.
ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕΓΑΛΟΥΡΓΗΣΑΤΕ.
τελικά μήπως όλοι αυτοί που μίλησες στο skype έχουν μάθει να παίζουν μόνο με χρυσό και bot? εάν η απάντηση είναι ΝΑΙ, τότε το παιχνίδι είναι απαγορευτικό γιατί πλέον το παιχνίδι είναι παιχνίδι στρατηγικής και μαραθώνιος και όχι παιχνίδι ταχύτητας και ποιος θα χώσει τα περισσότερα.
Σε παλαιότερη μου ανάρτηση είχα πει ότι κάποιοι παίκτες χωρίς τον χρυσό και το bot θα ήταν απλά παικτάκια....επιβεβαιώνομαι μάλλον.
 

DeletedUser

Guest
Γιάννη, εδώ δεν είναι ούτε Α' ούτε Β' παγκόσμιος πόλεμος.... Παίζεις για να περνάς την ώρα σου ευχάριστα.
Αλλά με κάθε αλλαγή στο παιχνίδι - και συγκεκριμένα η τελευταία περισσότερο απ'όλες - απαιτούν απο τον παίκτη περισσότερο χρυσό.
Και ταυτόχρονα, σου μειώνουν τα χρυσά που αγοράζεις με το εκάστοτε αντίτιμο.

Αυτή την τακτική δεν την είχε η Innogames τα προηγούμενα χρόνια. Τώρα απότι φαίνεται πάει να κλείσει το Ελληνικό μαγαζάκι της.
Όλα τα άλλα που λές συνονόματε, είναι λόγια του αέρα....
Δεν ξέρω εάν πάει να κλείσει το Ελληνικό μαγαζάκι...αυτό που ξέρω είναι ότι τους Έλληνες παίκτες τους θέλει γιατί είναι οι μοναδικοί παγκοσμίως που χαλάνε πολύ χρυσό σε όποιο σέρβερ παίζουν, είτε Ελληνικό, είτε παγκόσμιο, ακόμη και στο beta.
Τώρα όσον αφορά την INNOGAMES είναι μια πολυεθνική εταιρεία που πουλάει ένα προϊόν, όπως είναι η coca cola, και εάν θέλεις το αγοράζεις, δεν σε υποχρεώνει κανείς να πιεις coca cola.
 

DeletedUser4673

Guest
ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ Κε ΙΩΑΝΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΟΔΕΥΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΤΟΥΣ.
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΧΩΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΡΥΣΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ,ΚΑΜΜΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΟΥΝ.ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥΣ ΕΥΝΟΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΒΟΥΝ ΧΡΥΣΟ.
ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΜΙΛΑΩ.
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΒΙΑΣΤΗΚΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΣΑΙ.
 

DeletedUser

Guest
τότε προς τι το κόψιμο για την αύξηση του χρυσού? Κυρία Σταυρίνα που σε λένε Νεφέλη.
 

DeletedUser14352

Guest
εγω παλι εξεταζοντας το θεμα αυστηρα απο την οικονομικη του διασταση και χωρις να εχω την τρομερη εμπειρια απο προηγουμενους κοσμους, εχω να παρατηρησω τα εξης:

α) το παιχνιδι δεν αλλαζει καθολου για οποιον δεν χρησιμοποιει χρυσο (αυτονοητο),
β) αλλαζει πολυ σε οσους χρησιμοποιουν χρυσο σε λογικα πλαισια (δηλαδη ενα ποσο τυπου 20-30 ευρω τον μηνα) στους οποιους ανηκω κι εγω και οι οποιοι πιστευω θα σταματησουν να χρησιμοποιουν χρυσο για οτιδηποτε αλλο εκτος απο την αγορα των διαχειριστων και
γ) αυτους που χρησιμοποιουν πολυ πολυ χρυσο οι οποιοι και θα ειναι οι μονοι που θα ωφεληθουν διπλα. και θα φτιαχνουν οσο στρατο θελουν στο λεπτο και θα εχουν ακομα πιο αδυνατους αντιπαλους λογω της σταδιακης αποδυναμωσης των παικτων που ανηκουν στην μεσαια κατηγορια.

θα ηθελα να επισημανω επισης οτι νομιζω οτι με το νεο συστημα το παιχνιδι μας "κλεβει" ακομα πιο πολυ διοτι οταν για παραδειγμα σε μια πολη που βγαζει φαρους με λιμανι 30 και ολα τα καλα, η αρχικη εντολη για 21 φαρους με καλεσμα χρειαζοταν 7 ωρες και 29 λεπτα , ακομα και σε μεγαλη αναγκη με 100 χρυσα θα τους εφτιαχνα σε 28 λεπτα...θελετε μεγαλυτερη αναγκη, με 125 χρυσα σε 14 λεπτα....ακομα πιο μεγαλη αναγκη??? 150 χρυσα σε 7 λεπτα......ε τωρα πια αυτο στοιχιζει 190 κ τους εχεις ετοιμους....μεγαλη κοροιδια....ουτε τις υλες δν θα προλαβαινει κανεις να μαζεψει στο λεπτο.

επομενως αν θελει η εταιρεια να ικανοποιησει οσους το ειχαν αναγκη κ το απαιτουσαν αν θελετε (δικαιωμα τους αλλωστε αφου ειναι και οι καλοι πελατες) θα μπορουσε να προσφερει την δυνατοτητα της αμεσης αγορας ως μια επιπλεον δυνατοτητα , χωρις την καταργηση του παλιου συστηματος μειωσης χρονου στρατολογησης κλπ κλπ.

παρεπιπτοντως αυτο συμπιπτει με την αυξηση στην τιμη αγορας του χρυσου.


ισως παλι ολο αυτο να ειναι μια καλη ευκαιρια για ολους μας να πινουμε ενα καφε η ενα ποτακι παραπανω παρεα με real φιλους !!!
και να μιλαμε πιο χαλαρα στο σκαιπ χωρις να αγχωνομαστε ποτε θα φτιαχτει το αποικιακο κλπ....
smiley_emoticons_saufen.gif
 

DeletedUser12529

Guest
θα εχουν ακομα πιο αδυνατους αντιπαλους λογω της σταδιακης αποδυναμωσης των παικτων που ανηκουν στην μεσαια κατηγορια.

smiley_emoticons_saufen.gif

εγώ πάλι θα ήθελα να τονίσω στον αγαπητώ κύριο costisan1 που τον λένε Κωστή ότι οι αντίπαλοι θα είναι πιο αδύναμοι και όχι αδύνατοι, όπως ονειρεύεται για τον εαυτό του....
 

DeletedUser14352

Guest
εγώ πάλι θα ήθελα να τονίσω στον αγαπητώ κύριο costisan1 που τον λένε Κωστή ότι οι αντίπαλοι θα είναι πιο αδύναμοι και όχι αδύνατοι, όπως ονειρεύεται για τον εαυτό του....

ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται....χαχαχχαχ

smiley_emoticons_flucht2.gif
 

DeletedUser4673

Guest
ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΝΤΥΠΑ ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ;ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 1 ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ.25 ΧΡΥΣΑ ΘΑ ΤΑ ΧΑΛΟΥΣΑ ΣΕ 1 ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,380 ΟΧΙ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΕΦΕΛΗ.ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ;
 

DeletedUser

Guest
ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΝΤΥΠΑ ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ;ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 1 ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ.25 ΧΡΥΣΑ ΘΑ ΤΑ ΧΑΛΟΥΣΑ ΣΕ 1 ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,380 ΟΧΙ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΕΦΕΛΗ.ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ;
όχι δεν έχω πρόβλημα, ίσα ίσα που θα έπρεπε να είσαι υπερήφανη για το ωραίο αρχαιοελληνικό σου όνομα.
μην χαλάσεις 380, δεν σου είπε κάποιος να τα χαλάσεις, μην τα χαλάσεις λοιπόν και πάρε το απόφαση ότι τέρμα πλέον οι πρώτες θέσεις στην κατάταξη, εξάλλου όπως διατυμπανίζεις παίζεις για την παρέα και για να περνά η ώρα σου, εεεεε αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρίς χρυσό, δεν χρειάζεται να είσαι και στην κορυφή, εκτός πια και εάν μας χαλάσει το image, το επίπλαστο των καλών παικτών.
 

DeletedUser11307

Guest
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΑΝ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ....

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΧΡΥΣΕΣ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ. ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΑΙ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΜΑΘΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΕΝΟΣ ΠΑΙΧΤΗ 1 ΜΗΝΑ 2 ΜΗΝΕΑ 3 ΜΗΝΕΣ κ.ο.κ. ΟΧΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΕΝΕΡΓΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΘΑΥΜΑΤΑ. ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ "ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΤΑΝ". ΚΑΝΕΙΣ!!!
 

DeletedUser13211

Guest
Γιαννη που σε λενε ioannis... εχεις θεματα! το καταλαβαμε προς το που γερνει το κορμι σου! μη μας το τονιζεις τοσες φορες! η innοgame υπαρχει γιατι τις ακουμπαμε τα λεφτα μας... η θα παιξει με τους ορους μας η θα παρουμε τις paysafe μας και θα παμε σε αλλη παραλια! υπαρχει προβλημα με αυτο?
 

DeletedUser14352

Guest
όχι δεν έχω πρόβλημα, ίσα ίσα που θα έπρεπε να είσαι υπερήφανη για το ωραίο αρχαιοελληνικό σου όνομα.
μην χαλάσεις 380, δεν σου είπε κάποιος να τα χαλάσεις, μην τα χαλάσεις λοιπόν και πάρε το απόφαση ότι τέρμα πλέον οι πρώτες θέσεις στην κατάταξη, εξάλλου όπως διατυμπανίζεις παίζεις για την παρέα και για να περνά η ώρα σου, εεεεε αυτό μπορείς να το κάνεις και χωρίς χρυσό, δεν χρειάζεται να είσαι και στην κορυφή, εκτός πια και εάν μας χαλάσει το image, το επίπλαστο των καλών παικτών.

μα σοβαρα τωρα...μπορει κανεις με 25 χρυσα οταν και οποτε να ειναι στην κορυφη???
μηπως δημαγωγεις λιγακι αγαπητε που δν σε γνωριζω και δεν με γνωριζεις???

αλλο λεμε , αλλο λεει η Νεφελη ( την οποια γνωριζω πλεον) και αλλα λες εσυ.
 

DeletedUser13060

Guest
Οι αλλαγεσ στισ μοναδες ειναι αψογες και χρειαζονταν για να αποκτησει το παιχνιδι περισσοτερη ποικιλια και να μην ειναι μονοτονη η κατασκευη ολων των πολεων με καρμπον.
οσον αφορα το χρυσο η αλλαγη ειναι εντελως μα εντελως υπερ αυτων που παιζουν με λιγο χρυσο και ειμαι σιγουρος οτι αυτο θα αποδειχθει στην πραξη και οτι θα το επαναφερουν στο προηγουμενο καθεστως διοτι θα χασουν εισπραξεις.
και για να στο δικαιολογησω Γιαννη θα σου δωσω 2 παραδειγματα
1. κανεις μια αποικια σε αυτες τις περιπτωσεις οσοι χρησιμοποιουν χρυσο και ξερουν να παιζουν εστελναν υλεσ ανεβαζαν την συγκλητο στο 25 κοβωντας μετα το επιπεδο 6 με χρυσο μια η 2 φορεσ σε μιαμιση μερα η συγκλητος ηταν 25 και εχτιζεσ μετα μια χαρα την πολη χωρισ χρυσο γρηγορα. τωρα σορρυ αλλα δε ξανακανω αποικια διοτι αν πρεπει να πληρωνω ενα σκασμο χρυσαφι για να φτιαξω τη συγκλητο λυπαμαι αλλα δε θα παρω.
2. ηθελεσ μια φαρουπολη να την ξαναφτιαξεισ γρηγορα γιατι την χρησιμοποιεισ συνεχεια. εστελνεσ υλεσ 7 κατασκευεσ απο 211 φαρουσ τουσ εκοβεσ ολουσ στο μισο σε 2 μερεσ το πολυ ετοιμη η φαρουπολη (σε κοσμο 3αρι). τωρα ξεχνα το αστη να βγει κανονικα δε συμφερει.
εγω Γιαννη προβλεπω οτι θα τη μαζεψουν πολυ γρηγορα αυτη την αλλαγη γιατι θα χασουν εισπραξεις. επειδη ξερεις τη δουλεια κανω και τι εμπειρια επαγγελματικη εχω ειδικα σε πωλησεις σου λεω απλα οτι αυτοι που το αποφασισαν αυτο ειναι manager του κ... ειναι accountants που νομιζουν οτι οι πωλησεις ειναι στον αυτοματο πιλοτο. οταν θελεισ να αυξησεις τισ πωλησεις σου 2 τροποι υπαρχουν
α. κανεις το προιον σου καλυτερο και νομιζω οτι αυτο με τισ αλλαγες που εκαναν θα το πετυχουν
β. το κανεις πιο προσιτο στις πλατιεσ μαζες. και η αλλαγη στα κοψιματα ειναι εντελωσ στην αναποδη απο αυτη κατευθυνση.
 
Κορυφή