Ο νέος θεός έφτασε!

DeletedUser14545

Guest
[kni]
Ναι παίδες, μια χαρά είναι και ο δεινοσαυράκιας. Τι να πει τώρα ο Άρης μπροστά στον t-rex κ στους ράπτορες. Ίσα ίσα αυτά κιόλας τα όντα όντως υπήρξαν.
[/kni]

μην ξεπουλας την ιστορια σου...δεν θα τα αλλαξουμε αυτα τωρα λογω δυνατων τερατων...ο τυφωνας θα μπορουσε να ειναι ακομα δυνατοτερος απο τον δεινοσαυρακια...το μουγκριτο του ηταν τοσο δυνατο σαν να βρυχωνται 1000 λεοντες μαζι εγραφε ο ησιοδος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser15426

Guest
[kom]Εγώ παιδιά προτείνω τον Πλούτωνα, Θεό του πλούτου και να δίνει μόνο ΧΡΥΣΑ νομίσματα....!!!!![/kom]
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
σε λιγο καιρο θα δουμε και τον θεο (SUPERMAN, Batman, Spiderman) και αλλους θεους απο τους φιλους μας <<ευρωπαιους>> που παραμενουν φραγκοι.....
Κριμα τοσοι θεοι απο το αρχαιο πανθεον και αυτοι φερνουν δεινοσαυρους.... τι να πεις και τι να σκεφτεις!!!!!
smiley_emoticons_thumbs-down_new.gif
[kni]
Γιατί όχι, στο πηγάδι κατούρησαν αυτοί; Βέβαια δε ξέρω κατά πόσο θα μπορούσαν να μπουν κ οι 3, διότι οι 2 πρώτοι είναι της DC κ ίσως ξινίσει η Marvel κ ο Captain America.

[/kni]


μην ξεπουλας την ιστορια σου...δεν θα τα αλλαξουμε αυτα τωρα λογω δυνατων τερατων...ο τυφωνας θα μπορουσε να ειναι ακομα δυνατοτερος απο τον δεινοσαυρακια...το μουγκριτο του ηταν τοσο δυνατο σαν να βρυχωνται 1000 λεοντες μαζι εγραφε ο ησιοδος
[kni]
Μπροστά στον T-Rex δε πιάνουν μία. Jurassic Park δες και θα καταλάβεις.
[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser14615

Guest
[kni]
Googlαρε το, νομίζω ο Ηρόδοτος στο βιβλίο του Ιστορίαι τόμος Ι, αναφέρεται σ' έναν τέτοιο Θεό. Αν δε το βρειτε, στείλτε μου μήνυμα να σας στείλω το κομμάτι.


[/kni]

το μονο γνωστο ειναι το παρακατω οσο αφορα το ονομα...
<<Τα άλογα του Διομήδη ήταν τέσσερα και ανθρωποφάγα με τα ονόματα: Πόδαγρος, Λάμπων, Ξάνθος και Δεινός. Ο Διομήδης, βασιλιάς των Βιστόνων, λαού της Θράκης, τα είχε δεμένα με αλυσίδες κι όποιος ξένος πλησίαζε τον σκότωνε και τον έριχνε στα άλογα. Ο Ηρακλής με διάφορους συντρόφους κατόρθωσε να κλέψει τα άλογα. Όταν το έμαθε ο Διομήδης, έστειλε τους Βίστονες να τον κυνηγήσουν.>>
 

DeletedUser14545

Guest
[kom]Εγώ παιδιά προτείνω τον Πλούτωνα, Θεό του πλούτου και να δίνει μόνο ΧΡΥΣΑ νομίσματα....!!!!![/kom]

πλουτωνας λεγοταν ο γνησιος αδης...Αδης λεγοταν ο κοσμος των νεκρων.....και αυτο ιστορικη αλλοιωση
 

DeletedUser11555

Guest
[kom]Εγώ παιδιά προτείνω τον Πλούτωνα, Θεό του πλούτου και να δίνει μόνο ΧΡΥΣΑ νομίσματα....!!!!![/kom]

[zer]Αυτόν τον κάναμε πλανήτη, δεν μας κάνει. Να πρωτοτυπήσουμε και λίγο[/zer]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14545

Guest
ρε σεις θα με τρελανετε? σοβαρα τωρα τα 3 αδερφια ηταν
ΔΙΑΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ
οι ξενοι αλλαξαν το ονομα του πλουτωνα σε Αδη...
Αδης αναφερεται ο κατω κοσμος
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
ΟΚ ας παραβλέψουμε τον Πλούτωνα, που θα δίνει και χρυσά.... δηλαδή δίνει χρυσά και το προσπερνάμε, τεσπα

Ας μείνουμε στον δεινοσαυράκια, μια χαρά θεούλης είναι, δεινόσαυρους έχει, μετεωρίτες έχει, αρχαίος επίσης είναι, τι άλλο θέλετε.
[/kni]
 

DeletedUser14545

Guest
δεν υπηρξε στην ελληνικη μυθολογια!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser11555

Guest
[zer]Μισό μισό. Ο Δίας, ο Ποσειδώνας και ο Πλούτωνας (Άδης) ήταν αδέρφια και τους έχουμε και τους τρεις μέσα στο παιχνίδι; Οικογενειακή υπόθεση το κάναμε δηλαδή[/zer]
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Googlαρετε το, ακόμα και η εικόνα που έχουμε στην αρχική σελίδα είναι από κάποιο τύμβο που βρέθηκε πριν λίγους μήνες στην Τίρυνθα. Όχι έτσι ακριβώς όπως το βλέπεις, απλά το έχουν κάνει ποιο comic φάση.
[/kni]

[zer]Μισό μισό. Ο Δίας, ο Ποσειδώνας και ο Πλούτωνας (Άδης) ήταν αδέρφια και τους έχουμε και τους τρεις μέσα στο παιχνίδι; Οικογενειακή υπόθεση το κάναμε δηλαδή[/zer]
[kni]
Εδώ έχει τα παιδιά του στο δωδεκάθεο. Ούτε το σημερινό δημόσιο έτσι.
[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser15426

Guest
ρε σεις θα με τρελανετε? σοβαρα τωρα τα 3 αδερφια ηταν
ΔΙΑΣ
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ
ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ
οι ξενοι αλλαξαν το ονομα του πλουτωνα σε Αδη...
Αδης αναφερεται ο κατω κοσμος

[kom]knightmaregr... Αλλάζουμε τον Άδη σε Πλούτωνα και θα δίνει 100 χρυσά τη μέρα. Έχει απόλυτο δίκιο ο συμπαίκτης μας.[/kom]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Πάντως για τα να ξέρετε και μερικά πράγματα, ο Άρης δε μπορεί να μπει στο παιχνίδι. Ιστορικά πάντα, ο Άρης με την Αθηνά ήταν ανέκαθεν στα μαχαίρια και όταν αποφάσισαν να βάλουν την Αθηνά στο παιχνίδι, ο Άρης έκανε μουτράκια και από τότε δεν έχουμε καλές σχέσεις. Γι αυτό και ο δεινοσαυράκιας. Εξηγούμαστε για να μη παρεξηγούμαστε.

[/kni]
 

DeletedUser14545

Guest
[kni]
Πάντως για τα να ξέρετε και μερικά πράγματα, ο Άρης δε μπορεί να μπει στο παιχνίδι. Ιστορικά πάντα, ο Άρης με την Αθηνά ήταν ανέκαθεν στα μαχαίρια και όταν αποφάσισαν να βάλουν την Αθηνά στο παιχνίδι, ο Άρης έκανε μουτράκια και από τότε δεν έχουμε καλές σχέσεις. Γι αυτό και ο δεινοσαυράκιας. Εξηγούμαστε για να μη παρεξηγούμαστε.

[/kni]

μια ειναι η λυση
κιμ πατα το κουμπι να τελειωνουμε!!!!!
θεε ριξε τις 10 πληγες να απαλλαγουμε απο ορισμενους :)
 

DeletedUser

Guest
για 4 ξορκι να σου δινει 1.000 χρυσο!!!
καλο μηνα.
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
μια ειναι η λυση
κιμ πατα το κουμπι να τελειωνουμε!!!!!
θεε ριξε τις 10 πληγες να απαλλαγουμε απο ορισμενους :)
[kni]
Και εγώ θα στείλω πρώτα έναν μετεωρίτη, μετά μια πρωτόγονη κραυγή, έπειτα μια αγέλη από ράπτορες και τέλος τον άγνωστο x.

[/kni]
 

DeletedUser7569

Guest
Εμένα πάλι γιατί μου μυρίζει 1απριλιάτικο αστείο;;;
χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Από την στιγμή που μειώθηκαν οι εύνοιες κυρίως για μαντ κι ερινύες
να βγει τώρα μυθικό με 500 εύνοια κι εκτός ελληνικής μυθολογίας
το κόβω εντελώς άκυρο....
χαχαχαχαχααχαχα
 
Κορυφή