Ντροπη

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser4816
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser4816

Guest
Χτες το βραδυ εγινε και αυτο μπαν για δηθεν μποτ....να χαιρεστε τους διαχηρηστες αυτου του κοσμου που μπαναρουν ανεξελενκτα χωρις καμια ενδηξη χωρις καμια αποδειξη....

Περιμενουμε απαντηση εδω και 20 ωρες και ο υπευθυνος αφαντος να διωρθωσει το λαθος των αμαθων διαχειρηστων και ο λογαριασμος εκτεθημενος σε ανοιχτο μπαν ενα 24ωρο ας αναλαβει καπιος τις ευθυνες του και να συνεχιστει ο σερβερ ομαλα...

Πρωτογονοι κατεδαφιστες
 

DeletedUser15179

Guest
Για το μπάν οι διαχειριστές ήξεραν να πάρουν την απόφαση ελάχιστα λέπτα αφού έγινε η κατάκτηση της πόλης και η καταγγελία.
Τώρα που περιμένουν τρείς συμμαχίες μια απάντηση να αποφασίσουν πως θα κινηθούν ... άκρα του τάφου σιωπή. Περιμένουμε λέει τον πρόεδρο να επανεξετάσει το αίτημα. Πρόεδρε, το μπαν είναι ανοιχτό για τρεις ημέρες, η πρώτη πέρασε.
Δώστε μας επιτέλους μια απάντηση για το πόσο αξιοκρατικό είναι το παιχνίδι που παίζουμε να ξέρουμε κι εμείς τι θα κάνουμε.
Το αν έπαιζε με μπότ ή οχι ο παιχτης που τιμωρήθηκε είναι σε όλους μας γνωστό, παίζουμε μια 5ετία μαζί του. Το ερώτημα ειναι το κατα πόσο το παιχνίδι είναι αξιοκρατικό. Εν αναμονή της απάντησής σας.........
 

DeletedUser15180

Guest
θεωρω οτι δεν θα επρεπε εξαιτιας καποιας τυχαιας καταγγελιας να τιμωρειται ενας παιχτης ο οποιος ειναι εμπειρος και παλιος στο παιχνιδι ετσι "αβασανιστα" .Περιμενουμε καποιοιυ ειδους δικαιωση ωστε να συνεχισουμε να παιζουμε σε ενα παιχνιδι ακεραο και ουσιαστικο ωστε να μην πανε στραφι οι ωρες που σπαταλησαμε εδω
Με ολο το σεβασμο στην ομαδα διαχειρισης,οπως περιμενω και τον αναλογο σεβασμο προς εμας τους ενεργους παιχτες που ακομα περιμενουμε να λυθει το θεμα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Μερικές γρήγορες και σαφείς απαντήσεις κι αν θέλετε να καταλάβετε, είστε ελεύθεροι να καταλάβετε.
να χαιρεστε τους διαχηρηστες αυτου του κοσμου που μπαναρουν ανεξελενκτα χωρις καμια ενδηξη χωρις καμια αποδειξη....
Οι ποινές δίνονται κατόπιν ενδείξεων του συστήματος ελέγχου το οποίο κατασκεύασαν οι τεχνικοί της εταιρείας και διαβεβαιώνουν ότι λειτουργεί αλάνθαστα. Αποδείξεις δεν δίνονται, γιατί την απόδειξη την κρατά στα χέρια του ο παραβάτης, μιας και γνωρίζει τι παράβαση έκανε.
Για το μπάν οι διαχειριστές ήξεραν να πάρουν την απόφαση ελάχιστα λέπτα
Αφού ληφθούν οι ενδείξεις του συστήματος και αξιολογηθούν απ' το ίδιο το σύστημα, με όλες της ανοχές λάθους που μπορεί να περιέχουν οι ενδείξεις, δεν χρειάζεται πολύς χρόνος για να πατηθεί το κουμπί αποκλεισμού.
Τώρα που περιμένουν τρείς συμμαχίες μια απάντηση
Ανώτατος χρόνος αναμονής για απάντηση, ορίζεται από την εταιρεία το 48ωρο.
δεν θα επρεπε εξαιτιας καποιας τυχαιας καταγγελιας να τιμωρειται ενας παιχτης
Αν οι ποινές δινόταν μόνον βάσει καταγελίας, τώρα θα έπαιζα μόνος μου, γιατί θα σας είχα καταγγείλει όλους.

Αν έχετε κάποιες άλλες ερωτήσεις, αν και έχουν απαντηθεί όλα τα ερωτήματα περί ποινών κατά καιρούς, μπορείτε να τις παραθέσετε για να απαντηθούν αφού αξιολογηθούν.


[/8ea]
 

DeletedUser11808

Guest
απλα περιμενω να μου αποδειξετε το λογο που εχω φαει μπαν...οπως λες και εσυ ο ιδιος ξερω πολυ καλα οτι δεν υπαρχει καμια απολυτως παραβαση στο παιχνιδι απο μερια μου...
 

DeletedUser15181

Guest
Κανενα συστημα δεν ειναι αλανθαστο 8EAGENHS
 

DeletedUser4816

Guest
εχω εγω μια ερωτηση να κανω λεω αν το αλανθαστο συστημα κανει λαθος η ο διαχηρηστης δεν ειναι τοσο δικαιος οσο μας λες καταλαβενε σε τι κατασταση μας εχετε φερει ολους???
Λεω Αν Αν δεν ειμαστε τρελοι και λεμε απλα την αληθεια καταλαβενετε σε τι κατασταση φερνετε τα νευρα μας???
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Κάνετε ερωτήσεις, αλλά διαβάστε πρώτα προσεκτικά όλα όσα έγραψα, δεν γίνεται να επαναλαμβανόμαστε γιατί έχουμε κι άλλες ασχολίες.
απλα περιμενω να μου αποδειξετε το λογο που εχω φαει μπαν
Αυτό μόνον οι τεχνικοί μπορούν να το κάνουν και ίσως το κάνουν όταν φτάσει η ένσταση σ' αυτούς.
Κανενα συστημα δεν ειναι αλανθαστο 8EAGENHS
Όπως είπα και πιο πάνω, οι τεχνικοί διαβεβαιώνουν ότι λειτουργεί σωστά κι οι διαχειριστές είναι υποχρεωμένοι να ακολουθούν την γνώμη των τεχνικών κι όχι των παικτών.
η ο διαχηρηστης δεν ειναι τοσο δικαιος οσο μας λες
Θέμα αξιοπιστίας διαχειριστού δεν υφίσταται για πολλούς και διαφόρους λόγους. Να μην τους αναγράψω όλους τώρα γιατί το έχω κάνει 10άδες φορές τόσα χρόνια, θα αναφέρω μόνον τον φόβο του σύρσιμου στα γερμανικά δικαστήρια για απιστία, που έχει κάθε διαχειριστής που θα προσπαθήσει να ενεργήσει αντίθετα με τις εντολές της εταιρείας.


[/8ea]
 

DeletedUser4816

Guest
δεν μου απαντας αν εχουμε δικιο καταλαβενεις σε τι κατασταση ειμαστε???? δεν μπορειτε να ελενξετε ενα λογαριασμο αν παιζει με μποτ η οχι?? σας εδωσε μια ενδηξη το συστημα ελενχος δεν γινετε στην ενδειξη??
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Το εργαλειάκι αυτό, το αντι-bot, συλλέγει δεδομένα, τα αξιολογεί, έχοντας μάλιστα ενεργοποιημένο φίλτρο ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό λάθους κι όταν κάτι πάει στραβά "ντιν ντιν" βαράει το καμπανάκι κι ο διαχειριστής πατάει το κουμπί αποκλεισμού. Το τι βλέπει και με τι μάτια βλέπει τα σημάδια παράβασης ουδείς γνωρίζει ή μη μόνον οι τεχνικοί. Είναι μια σχέση όπως ο υπολογιστής μου κι εγώ, ξέρω δηλαδή να κάνω μερικά πράγματα μ' αυτόν (να παίζω, να γράφω κτλ) αλλά για το πώς γίνονται δεν έχω ιδέα.[/8ea]
 

DeletedUser15179

Guest
-αν έχετε και αλλες ασχολίες ειναι θέμα που αφορα εσας και τους εργοδότες σας

- γιατι μας λένε οτι θα επανεξεταστεί αφου το σύστημα λειτουργεί σωστά? η δεν ειναι και τοσο σίγουροι γ αυτό ή μας δουλεύουν

-τι θα γίνει εαν η ενσταση φθασει σε αυτούς όταν η τιμωρία έχει λήξη αλλα ο λογαριασμός έχει καταστραφει και τα νευρα μας εχουν γίνει κουρέλια?

-οι διαχειρηστές ειναι αξιόπιστοι τα μηχανήματα επίσης και οι αδικίες εδω μέσα ειναι κοινό μυστικό. το ξερεις κι εσυ κατα βάθος και ας μη σου επιτρέπει η θεση σου να το παραδεχτείς......

- ουτε τρελοί ήμαστε, ουτε τον χρόνο μας θέλουμε να σπαταλάμε ουτε τον δικό σας, το θέμα δεν θα ειχε ανοιχτεί καν έαν είχαμε μια στοιχιώδη ενημέρωση


[/8ea][/QUOTE]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser11587

Guest
καλησπερα και απο εμενα
ουδεις αλανθαστος ολοι κανουμε λαθη και τα μηχανηματα και τα παντα.... απο ανθρωπους φτιαγμενα ολα, οπως τα φτιαξεις ετσι δουλευουν και αυτα. ειναι πολυ απλα τα πραγματα και γνωριμα....
 

Dark Throne

Μινώταυρος
Λοιπόν , σαν προγραμματιστής από το 1994...έχω δει κι εξακριβώσει ότι το παιχνίδι είναι γεμάτο bugs ...είναι άλλο ένα πρόγραμμα που "καταλαβαίνει" μόνο 0 και 1 . Πόσες φορές δεν έχουμε δει να μας "πετάει" μπρος ή πίσω 10-20-25 δευτερόλεπτα ? Είναι ΟΚ αυτό όταν συμβαίνει και ΔΕΝ είναι σωστό όταν - τυχαία όπως έχω προσωπικά εξακριβώσει - κολλάνε στις 20 επιθέσεις μας οι 10 στο δευτερόλεπτο ?

Πολύ θα ήθελα να ίσχυε το ίδιο αμερόληπτα το σύστημα του παιχνιδιού πριν λίγο καιρό, όταν υπήρχαν οι *3 Μινιονς Λαλουν* , εκεί που κολλούσαν - μποτάκι ? εσείς θα μας πείτε - ανά δευτερόλεπτο τις επιθέσεις τους ...τότε δεν μπαναρίζαμε κανέναν τους ...ούτε γάτα ούτε ζημιά .

Τελειώνοντας , ξαναλέω ότι δεν υπάρχει πρόγραμμα χωρίς bugs - ακόμη και τα λειτουργικά έχουν, η Microsoft ανά τακτά διαστήματα έχει updates για δικά της bugs - και το grepolis έχει αρκετά δυστυχώς (μέχρι και ορθογραφικά έχω δει) .

Καλοπροαίρετα και προς ενημέρωση .
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Έχουμε υποχρέωση να ακολουθούμε τις οδηγίες της εταιρείας και τις υποδείξεις του συστήματος. Αυτή είναι η εθελοντική δουλειά μας. Εάν αυτό για τους υπόλοιπους παίκτες είναι άδικο, ντροπή ή οτιδήποτε άλλο, λυπάμαι αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι. Απευθυνθείτε στην εταιρεία και προτείνετε τρόπους να βελτιωθεί.
Επιπλέον, δεν αναφέρθηκε κάπου στην ένσταση ότι θα γίνει επανεξέταση. Ο παίκτης ζήτησε τον εκπρόσωπο της εταιρείας και ο Community Manager απάντησε στην ένσταση του συμπαίκτη σας, αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει ο ίδιος ο παίκτης.

Αν ο αποκλεισμός είναι λάθος, εγώ ο ίδιος θα βγω πρώτος και θα το παραδεχτώ, θα ζητήσω δημόσια συγγνώμη και θα παραιτηθώ την ίδια στιγμή, επειδή δε μπορώ να ακολουθώ υποδείξεις ενός λάθους συστήματος. Αλλά λάθος δεν υπάρχει.

Και επειδή γενικά δε μ αρέσει να γράφονται ανακρίβειες ή αφήνονται διάφορες υπόνοιες. Το παιχνίδι είναι ένα λογισμικό και όπως όλα τα λογισμικά έχει προβλήματα, όπως αναφέρουν και οι γενικοί όροι συναλλαγών. Γι αυτό το λόγο, όλοι παρατηρείτε κάθε 2 βδομάδες περίπου να γίνονται ενημερώσεις. Το παιχνίδι πετάει από -10 έως +10, αυτό είναι δεδομένο και εξακριβωμένο. Και μπορείτε να στείλετε όποτε θέλετε αίτηση στο κέντρο υποστήριξης να σας πούμε και πόσο σας πέταξε για να το επιβεβαιώσετε κι εσείς. Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με το θέμα του αποκλεισμού και το θέμα μας γενικότερα

Γιατί δε ρωτάτε όλες τις αντίπαλες συμμαχίες σας αν τιμωρούνται οι παίκτες τους; Χωρίς να παραβαίνω κάποιο προσωπικό δεδομένο, σας λέω ξεκάθαρα πως τιμωρούνται. Θα βγει ποτέ να το παραδεχτεί κανένας τους; Μπορεί και όχι.
Το λυπηρό της υπόθεσης είναι, ότι όταν πρόκειται για αποκλεισμό συμμάχου είναι άδικο, στου αντιπάλου όμως είναι πάντοτε δίκαιο. Αυτή τη λογική αδυνατώ να την αντιληφθώ.

[/kni]
 

DeletedUser

Guest
Τελειώνοντας , ξαναλέω ότι δεν υπάρχει πρόγραμμα χωρίς bugs - ακόμη και τα λειτουργικά έχουν, η Microsoft ανά τακτά διαστήματα έχει updates για δικά της bugs - και το grepolis έχει αρκετά δυστυχώς (μέχρι και ορθογραφικά έχω δει) .
Επίτρεψε μου , να διαφωνήσω. Ένα τέτοιο εργαλείο το αναφέρουμε και σαν "Bug Free tool " (είμαι σίγουρος οτι γνωρίζεις τον όρο μιας και είσαι του επαγγέλματος ) για έναν απλούστατο λόγο... Δεν δουλεύει αυτοβούλως. Με λίγα λόγια , ξέρει τι είναι το μποτ , ξέρει να το διαβάζει και να τιμωρεί τον παραβάτη. Ας πούμε απλά ότι είναι το "Genius Bot." Κατ' εμε είναι τόσο αλάνθαστο σχεδόν που άνθρωπινος παράγοντας δεν θα το φτάσει.
Επίσης , οι ανορθογραφίες και οι ασυνταξίες στα κείμενα, δεν είναι θέμα bug, αλλά κακής μετάφρασης.
Η κακή μετάφραση φίλτατε συνάδελφε , δεν είναι bug. Εσύ ειδικά θα έπρεπε να το γνωρίζεις. Τα Bug αναφέρονται στον source code του παιχνιδιού. H μετάφραση ουδεμία σχέση έχει με source code. Αρα τα ορθογραφικά και οι ασυνταξίες , ουδεμία σχέση έχουν με τα bug. Ορίστε και μια απλή και λυμένη εξίσωση.
Αυτά και από εμένα.
 

DeletedUser4816

Guest
Καλημερα εχει καταντησει σαν το λυκο με το Βοσκο...μπαναραν τον παιχτη μας για χρηση μποτ σε φαρμαρισμα υλικων...μπορει το φοβερο σας συστημα να δει ποσους μηνες εχει ο παιχτης να παρει υλικα απο τα χωρια??? οχι απλα δεν τραβαγε τα χωρια το μποτ αλλα τα χωρια δεν εδιναν καθολου υλες για μηνες....ειναι απλα τραγικο....δεν μπορειτε να ελενξετε αν ενα account εχει μποτ η οχι???

Οσο για την επανεξεταση Κυριε Knightmare ειδου απο που το βγαλαμε και οχι απο το μυαλο μας....
pjwvWGc.png


Κανατε λαθος και καταστρεψατε το παιχνιδι 100 ατομων και πολυ γρηγορα θα κλεισετε και αυτον τον σερβερ απο δικο σας λαθος....
Δεν ειμαστε τρελοι μας πνιγει το δικιο
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Εφόσον εσείς έχετε επιλέξει να είστε ο εκπρόσωπος του συμπαίκτη σας, να το συνεχίσουμε. Ένα παράνομο πρόγραμμα δεν εκτελεί μόνο φαρμάρισμα. Γιατί εσκεμμένα επικεντρώνεστε μόνο σ΄αυτό όταν ο Community Manager σας ανέφερε κι άλλη λειτουργία; Και εκτός των άλλων δεν σας είπε ότι έκανε τις συγκεκριμένες λειτουργίες ο συμπαίκτης σας. Σας απάντησε στο τι εκτελούν τα παράνομα προγράμματα. Τώρα εάν εσείς πιαστήκατε μόνο στο συγκεκριμένο, διότι έτσι σας συμφέρει να λέτε, είναι άλλο θέμα.

Έπειτα, την απάντηση σας την έδωσε ο Supporter - Forum Leader της ομάδας, άρα δεν είναι διαχειριστής του παιχνιδιού, που ασχολείται καθαρά με τους αποκλεισμούς. Εγώ αναφέρθηκα καθαρά στη δική μου απάντηση, μην μπερδεύετε τα λεγόμενα μου. Δε μπορεί να έχει εικόνα για το τι γίνεται στις ενστάσεις των παικτών. Η γενική γραμμή στους υπόλοιπους αποκλεισμούς είναι αυτή να γίνονται επανεξετάσεις όταν γίνεται υπόδειξη του συστήματος. Οι αποκλεισμοί για παράνομα προγράμματα δίνεται αυτόματα .

Αν όλοι οι server έκλειναν εξαιτίας της ομάδας διαχείρισης τα τελευταία χρόνια, δε θα ήμασταν εδώ, θα μας είχαν ξηλώσει, λογικά δείτε το. Μη λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Υ.Γ. Μιας και ανεβάσατε και το μήνυμα του Supporter της ομάδας, άρα μπορούμε να αναφερθούμε ελεύθερα. Έχετε εναντιωθεί για έναν μόνον παίκτη, οι υπόλοιποι τιμωρήθηκαν δίκαια και δεν έχετε αναφερθεί καθόλου;

[/kni]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser4816

Guest
Το τι ειναι ο καθενας σας που μου απανταει στην ιεραρχεια σε τι πρεπει να μας απασχολει αν δεν ηταν αρμοδιος ας μην μου απαντουσε...
Μπορω να σας πεισω οτι κολαμε τις επιθεσεις με το χερι και οχι με μποτ???? το μποτ κανει αλλες 10 λειτουργειες γιατι δεν τις αναφερατε αφου μιλουσατε γενικα?3 ανθρωποι κολουσαμε επιθεσεις και παιζουμε μαζι 5 χρονια τωρα απο τον βετα σερβερ για τον angeldemons γνωριζω 10000% οτι δεν επαιζε με μποτ σε αυτον αναφερομαι δεν ειμαι δικιγορος της συμμαχιας μου θελετε να σας λεω αυθερετα λογια του αερα και για τους 2?

Και αν θες να μου πεις οτι η τιμωρια ηταν για το κολημα των επιθεσεων επρεπε να μπαναριστουμε και οι 3 οχι μονο ο ενας...και σε προκαλω ανοιχτα αν θες να ξανακολησουμε τις ιδιες επιθεσεις με το ΧΕΡΙ και να μας παρακολουθειτε....

Αν οι Γερμανοι ηξεραν τι γινετε στη διαχειρηση και ποσο προκλητικοι ειστε με τους πελατες τους θα σας ειχαν ξυλωσει ηδη....
 

8EAGENHS

Forum Leader
Οσο για την επανεξεταση Κυριε Knightmare ειδου απο που το βγαλαμε και οχι απο το μυαλο μας....
pjwvWGc.png

[8ea]Ακόμη ένας για ακόμη μια φορά, αποδεικνύει ότι οι περισσότεροι κινείστε στους χώρους του παιχνιδιού και δεν έχετε μπει στον ελάχιστο κόπο να διαβάσετε τους κανόνες τους. Ούτε τους κανόνες του παιχνιδιού γνωρίζετε, ούτε του φόρουμ κι όμως θέλετε να σας σέβονται και να σας μεταχειρίζονται σαν αγίους. Παρεμπιπτόντως, ούτε θα αφαιρεθεί η εικόνα από την συνομιλία με το ΚΥ ούτε θα επιβληθεί η σχετική ποινή, όχι από φόβο μην μας κακολογήσετε, αλλά για να παραμείνει σαν απόδειξη ότι δεν ξέρετε πού πατάτε και το χειρότερο ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ. [/8ea]
 

DeletedUser4816

Guest
χαιρομαι για ενα μονο πραγμα μπορει εδω καθε νοημων ανθρωπος να βγαλει τα συμπερασματα του.....τιμωρηστε με κυριε θεαγενη γιατι εβγαλα τα αδιτα του κρατους στην φορα....κοιτατε το δεντρο και χασατε το δασος.....

Κανεις δεν ειδα να πει ρε παιδια μηπως κανουμε λαθος και αυτοι οι ανθρωποι δεν ειναι τρελοι δεν ειμαστε εχθροι σας ειστε εκπρωσοποι της εταιριας και ο τροπος σας ειναι εριστικοτατος.....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή