ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΟΣΜΟΥ ΟΙ ΛΑΠΙΘΕΣ !!!!(μπουχαχαχαχαχα)

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser15389
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser15389

Guest
κοιταχτε βρε παιδια ποιοι κερδισαν κορωνα στον κοσμο ΔΕΛΦΟΙ.
οι ΛΑΠΙΘΕΣ....τεταρτοπεμπτη συμμαχια ηταν....σφαλιαρες απο ολους ετρωγαν και πηραν κορωνες.
η μαλλον για να τα λεμε ολα σωστα .....τους χαρισαν την κορωνα οι αλλες συμαχιες και μαζι με τους 2-3 που αξιζουν....τσιμπησε κορωνιτσα μεχρι και η κουτση μαρια.
ηξερα οτι η ΙΧΩΡ ξεπουλησαν τον κοσμο και εδωσαν το θαυμα τους στους ΛΑΠΙΘΕΣ με ανταλαγμα να παρουν κορωνα οσοι απο τους ΙΧΩΡ δεν ειχαν.
και ξυπνησα προχτες που λετε με ορεξουλες να τα σπασω ολα ετσι για πλακα....να περναει η ωρα βρε αδερφε....οι ΛΑΠΙΘΕΣ ειναι διπλα μου σε ολα τα νησια αρα αυτους θα βαρεσω λεω....να δουμε την πηραν την κορωνα αλλα την αξιζουν???
και ξεκιναω.....καμια 30αρια επιθετικες ....χωρις κατασκοπιες και σαχλαμαρες....βουρ στο ψαχνο κι οποιον παρει ο χαρος..
ειχα χ4 οξυμενες απο παλιοτερο εβεντ....εβαλα και οξυμενες χ2 απο αυτο το εβεντ...και οποιον παρει ο χαρος.!!!!
ας δουμε λοιπον τι εγινε 3 μερες τωρα που χτυπιομαστε με τους "κορωνατους"
ξεκινησαμε καπως ετσι...με πληρη αιφνιδιασμο. (κρυβω ονοματα παικτων και πολεων γιατι δεν θελω να εκθεσω κανεναν)
818530bccdcd4358a91239cfcc82b9b9.png


η δευτερη πετυχε διανα.....τρελλα ποντακια
d59226daf63144b6ae24f6d4f1738b38.png


υγ: καπως ετσι χτυπαγε και ο περαστικος και βγηκε μετα σε αλλο ποστ να εκθειαζει τον εαυτο του αυτος και οι 300 που παιζανε μαζι τον λογαριασμο του....αλλα τελος παντον

και αυτη ηταν καλη επιθεσουλα....λιγες απωλειες πολλα ποντακια
bc4d5c595216406b9014e614aa3c7e86.png


συνεχισαμε ετσι
1f8f9deb68b04e98b3d6de433e865d5b.png


7adc420dc0a74e7fb4a04e9938de6145.png


και οταν ξυπνησαν μεχρι να καταλαβουν τι παθανε αρχισαν να βαρανε μεσα στον πανικο τους με ενα φαρο μονο και μονο για να με γεμισουν σπαθακια.
b5fddee26c51480e816ec5670fdd95b4.png


αλλος βεβαια δεν ξεκινησε τις επιθεσεις αλλα τα βρισιδια (ειχε μαθει να ειναι σε ασφαλη νησια και να το παιζει μαγκας....και να του δινουν πολεις η ΙΧΩΡ και μολις ειδε σπαθακια σαλταρε το παιδι...δεν του αρεσε του εκατσε καπως βαρυ και εστειλε μνμ)
58739dbe9b1648beb539ff918fe87140.png



παει λεω....τελειωσε η τυχη μου...μπηκαν τα παιδια στο παιχνιδι και δεν θα πετυχω αλλον παικτη εκτος να παρω τσαμπα ποντακια....κριμα γιατι ειχα επιθεσεις στο δρομο.....μια απο αυτες τις επιθεσεις ειναι αυτη.!!!
0801e5b7b6c34a549f7d9b75414184bb.png


καλο ε??? η εθνοφρουρα δειχνει οτι ο παικτης ηταν μεσα.....και εβαλε και τρωικη αμυνα σε πολη με τειχος στο μηδεν για να το κανει ενα????????? μιλαμε σοβαρα??????? αφου θα βγεις που θα βγεις σε εξεγερση βγαζεις τα αμυντικα και μετα σηκωνεις τειχος και αμυνεσε χιλιες φορες καλυτερα....δε σας τα εμαθαν αυτα αυτοι που σας χαρισαν την κορωνα??
τσαμπα κορωνα πηρε και αυτος δλδ
το υπολοιπο της μερας με βρηκε χωρις πολλα επιθετικα αλλα με τρελους ποντους
το πρωι βρισκω κατι επιθετικα ξεχασμενα....τα γυρναω στην πολη τους και τα ριχνω στην αντιπαλη πολη οπου θα ερχοταν το αποικιακο....και μπλουμμμμμμμ (ο αλλος μπλουμ οχι εγω)
e7a48713916d45c5a739c33d69f6eff9.png



κοτζαμ κορωνα πηρες ρε κολητε....δε σου ειπαν να μην αφηνεις τα επιθετικα ετσι εκτεθειμενα???
τοσες πολεις ειχατε στο νησι δυσκολο ηταν να τα κρυψεις??? τςτςτςτςτ

το απογευμα αφου ειχα σπασει μεχρι και το τελευταιο επιθετικο μου ειχα απελτπιστει....πως θα μαζεψω ποντους τωρα λεω??? κοντευα να σαλταρω ωσπου ηρθε αλλος ενας κορωνας για να μου δωσει την λυση στο προβλημα μου..
στελνει πρωτα τα ιπταμενα....
55ad0c51230842ee8f6f9efa84c6a965.png

μετα στελνει κι αλλα ιπταμενα....

fdda706f42904086874cb4bf5008e864.png


βλεπει την πολη αδεια και ορμαει με ηθικο χιλιων λεοντων!!!!!!
ff5cc729bd394b938d8dc1af49cd1b29.png


ε και μετα λεει.....αφου δεν περασε αυτη...θα περασει η επομενη !!! (με το ζορι χρυσε μου??)
633d15cf1a0644848290431ade1bc6bd.png


μα ντε και καλα να περασει αυτο το παιδι....τσαμπα κορωνα ε??

ενας αλλος λυσαξε να παρει κατασκοπια απο μια πολη μου....εστελνε εστελνε...(μη σας πω τι επερνε) μεχρι που τον λυπηθηκα και ειπα να το βοηθησω το παλικαρι...
και του εστειλα το εξης μνμ
26735063ba9a481f813d69645db7e150.png


ε και αφου ειδε τι εχει μεσα η σπηλια......πηγε και εφαγε πορτα στις αλλες πολεις μου χαχαχαχαχαχαχχ
ef1f481c59a448e0be541dc5540df75e.png


ουφφφφφ θα μπορουσα να γραφω μεχρι αυριο αλλα δεν θα βαλει κανενας μυαλο εδω μεσα.....
οποτε θελω να ρωτησω την κοινοτητα του γκρεπολις....
ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΝ ΚΟΡΩΝΑ ??????????

υγ: για την ιστορια και απλα για πληροφοριακους λογους....οι ποντοι που μαζεψα (αλλα δεν θα βγω να χειροκροτηθω οπως καποιοι αλλοι) ειναι 390,000
0b5cfc351300444c820bbca6bc626274.png
 

8EAGENHS

Forum Leader
οποτε θελω να ρωτησω την κοινοτητα του γκρεπολις....
ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΝ ΚΟΡΩΝΑ ??????????

Την κορώνα την παίρνουν όσοι χτίζουν γρήγορα, αφού έχτισαν γρήγορα την αξίζουν. Δυστυχώς δεν υπάρχει εμφανές τοις πάσι βραβείο, αντίχστοιχο της κορώνας, που δείχνει πόσο καλός πολεμιστής είσαι. Αφήστε τον κόσμο να χτίσει. :D
 

DeletedUser15389

Guest
α γεια σου ρε θεαγενη
καταρχας εχτισαν παρα πολυ αργα...γιατι ολες οι συμμαχιες το παρατησαν και τους εδωσαν τα θαυματα τους.
και εδω θα πρεπει να γινει μια παρεμβαση απο την ΙΝΝΟ ωστε να μη χανει ενας κοσμος το ενδιαφερον του μολις καποια συμμαχια παρει τα 4 θαυματα και να μην το παρατανε το 80% των παικτων με αποτελεσμα να γινονται καπετανιοι οι μουτσοι που μεχρι χτες βαραγαμε.
εβλεπα πριν λιγο εναν παικτη στον βυζαντιο....
εγω 1300000 ποντους στην καταταξη - αυτος 2500000
εγω 88 πολεις - αυτος 175 πολεις
εγω 1495000 ποντους μαχης - αυτος 634000 ποντους μαχης
αυτος κορωνα - εγω ουτε μπαρμπα στην κορωνη.
οποτε φιλτατε θεαγενη κατι πρεπει να σκεφτει η ΙΝΝΟ ωστε να μη παιρνει κορωνα ο καθενας ετσι ευκολα
θα μπορει να μπει ας πουμε ενα μινιμουν ποντων μαχης των παικτων που μετεχουν στην νικητρια συμμαχια για να μην καθετε καποιος μονο να χτιζει και να παιρνει ευκολα πολεις για να ανοιξουν δικαιωματα οι υπολοιποι αλλα να προσπαθει και να συμμετεχει πραγματικα στο παιχνιδι
τωρα καθονται ολοι μαζευουν υλες και ζητανε πολεις τσαμπατζιδικες

σημ: πριν λιγο στους δελφους εχασα πολη απο τον 4ο στην καταταξη του κοσμου....εμ ειδε το παλικαρι οτι οι αλλοι 3 μερες βαρανε στο γαμο του καραγκιοζη και ειπε να επεμβει !!!!!!
καλο χτισιμο παιδια
 

8EAGENHS

Forum Leader
Είναι γνωστόν πλέον ότι μια κερδοσκοπική επιχείρηση, όταν βγαίνει στην αγορά, ενδιαφέρεται να προωθήσει το προϊόν της σε όσο γίνεται ευρύτερο αγοραστικό κοινό. Η ΙΝΝΟGAMES δεν είναι ούτε Rolls-Royce ούτε Ferrari για να πει ότι στα παιχνίδια μου θα παίζουν μόνον οι καλύτεροι, γιατί θα χρεοκοπήσει. Το κόλπο της βέβαια είναι να δίνει πατήματα και κίνητρα για να μπορούν όλοι να γευθούν την γλύκα της νίκης, όποια νίκη κι αν είναι αυτή, για να μπορέσει να διατηρήσει το αγοραστικό κοινό σε εγρήγορση.
ΣΣ: Μικρά μυστικά που μας κάνουν πιο μεγαλόθυμους και μας βοηθούν στην αυτογνωσία.

 

DeletedUser15389

Guest
Οκ...αυτο ηταν....σταματαω το γκρεπολις.
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ρε παιδια.....με το που μπαινω στον κοσμο ΔΕΛΦΟΙ κανω μιση ωρα να συνελθω απο τα γελια.
ΜΙΛΑΤΕ ΣΟΒΑΡΑ??? ΠΗΡΑΝ ΟΙ ΛΑΠΙΘΕΣ ΚΟΡΩΝΑ??????? το αλλο με τον τοτο το ξερουν???
πφφφφφφ τι μερα και η σημερινη...απο τις 50 πολεις μου οι 49 ειχαν εξεγερση......στρατος ελαχιστος και οτι προλαβαινα να βγαλω απο το εβεντ στα τελειωματα του..βαζω εθνοφρουρα το πρωι σε ολες τις πολεις....βαζω 2-3 επιπεδα τειχους...και μερικα τοξα να γινονται και φευγω για δουλεια...μπαινω κατα τις 2μιση και παθαινω εγκεφαλικο !!!!!!!!!!!
75 αναφορες.....παει λεω εχω χασει καμια 60αρια πολεις και επειδη εχω μονο 50 θα τους χρωσταω κιολας...παιρνω βαθια ανασα και βλεπω αναφορες.....(σορρυ αλλα βαριεμαι να κρυβω ονοματα.....οποιος θιχτει ας θιχτει)

πολη "ακομα να την παρετε" πρωι πρωι ο παικτης με εβγαλε σε εξεγερση...
fad9f723e348437ca8c4bde64d30d499.png


οι αναφορες παρα πολλες.....φαροι ιπταμενα ξηρας κατασκοπιες σεισμοι κεραυνοι....χαμος σας λεω....και φτανω σε μια αναφορα και επαθα το πρωτο εγκεφαλικο.....ΜΠΗΚΕ ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ..
de705f4b16aa4b568abab775093f037e.png


10/02/2017 ΑΠΟΦΡΑΔΑ ΜΕΡΑ για μενα.....ωρα 11,52,51 το πρωι....φτουυυυυυυυ λεω...αλλα μετα βλεπω οτι η πολη ειναι ακομα δικη μου...το επιβεβαιωνει η επιθεση που ηρθε πριν λιγο
f1478d12a7dc48f091d5d4cbe1f89eaf.png


μαζι με την κωρωνα επρεπε να του πει καποιος οτι πρωτα πρεπει να με βγαλει σε εξεγερση και μετα να μπει το αποικιακο χαχαχαχαχαχααχαχαχαχχαχαααχαχ κλαιωωωωωωωωω
οι επιθεσεις συνεχιστηκαν ολη μερα και εγω επαιζα σε αλλο κοσμο γιατι στους δελφους δεν εβγαζα ακρη...βαριομουν κιολας...αλλα μου μπηκε μια ιδεα να τα ριξω ολα σε μια πολη και οτι γινει...ειδα πολλες επιθεσεις στην "ακομα να την παρετε" και εριξα οτι αμυνες ειχα εκει περα...και εφυγα κατα τις 7 για καφεδακι και σαχλαμαριτσες με φιλαρακια...
γυρναω λιγο πριν τις 12 βλεπω παλι ενα χαμο...παει λεω η πολη...την εχασα
και βλεπω αναφορες..

207d790805644ef3aeb96a10f9b42340.png

59a860ddb63d4274815129b9875409fa.png


πολυ καλες επιθεσεις...με αδειασαν....αλλα ειχα στειλει κι αλλα που εμπαιναν μετα.
κοιταχτε τους χρονους...ποσο κοντα ηταν μεταξυ τους...και μεσα να ημουν δε θα μπορουσα να αντιδρασω...ουτε χρονο για ντοτζ δε θα ειχα...
7af59ebde53949aea32d47d387f35705.png


ουπς...εδω βουλιαξαν πολλα
d92038216c3245eeb42309b018a95f10.png


και εδω επισης....και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ονομασε την πολη του ετσι ΠΑΛΙ ΠΟΝΤΟΥΣ....για τους ποντους που μου εδωσε θα το βαλε ε??
2405d857ff4e4464a3a0379a9fa4fda8.png


υποψιν οτι ολη αυτη την ωρα ειμαι για καφε.
439af6c77ad74e01a7c4dcc5347f0189.png

μπλουμμμμμμμμ !!!!!!!!!!!!
ωπα....που πατε??? καθηστε κατω εχει κι αλλο...
ερχετε η πολη ΚΑΛΑΜΑΤΑ (το πιασατε το υπονοουμενο ε??)
6bf63da74e094bcf901a8cd6554b5408.png


και μετα για επιδορπιο τι νομιζετε οτι ερχετε???? ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ βρεεεεεεεεεε (δευτερο)
30eb476fa51e4e58a486aa7bef23af8e.png


χαχαχαχαχαχαχαχαααχαχ ελιωσαααααααααααααααααα
αν δω το πρωι οτι και αυτο που ερχετε μεσα στη μαυρη νυχτα ειναι αποικιακο θα κερασω ολο το μαγαζι ρεεεεεε
8c93a8e89d554ac3b01a2f72639dd90e.png


και ξαναρωταω....ΜΙΛΑΤΕ ΣΟΒΑΡΑ??? ΑΥΤΟΙ ΠΗΡΑΝ ΚΟΡΩΝΑ??? ουτε αγροτικο χωριο δεν τους εχω ικανους να παρουν.
ειλικρινα σπαω το κεφαλι μου να μαντεψω με ποσες προσπαθειες καταφεραν να παρουν το νησι που τους εδωσε η ΙΧΩΡ και ειχε πανω το θαυμα????
ΛΑΠΙΘΕΣ .....σορρυ ρε παιδια αλλα τα αγροτικα χωρια δεν εχουν λιμανι...μη στελνετε εκει αποικιακα !!!!
 

DeletedUser15389

Guest
βαραγε που λετε ο κωρωνας 4 μερες συνεχεια....με καταπελτες...αλοιφη τις εκανε τις 2 πολεις μου στο νησι αλλα δεν τις πηρε....ηθελε να με ταλαιπωρει και να "παιζει" μαζι μου...τα εστελνε απο το ιδιο νησι με καραβια γιατι οι καταπελτες ως γνωστων αργουν πολυ και βιαζοταν το παληκαρι να δει τις αναφορες να τις ποσταρει στο φορουμ και να χαρουν ολοι μαζι...
ε χτες βραδυ τις ειδε κανονικα..
ef34babcef054be5b7f2c5c7c017126c.png


c55cb86baeba4b309d260bfbf6798edf.png


τωρα στελνει καταπελτες απο ξηρα και κανουν μια ωρα χαχαχαχαχα
τουλαχιστον μαθαινουν
 

DeletedUser15389

Guest
ρε τι ειναι αυτα τα παιδια (τα λαπιθιωτικα λεω)
ηρθε και εφαγε πορτα ο παικτης τους ο ευοσμος...και ονομασα την πολη στην οποια εφαγε πορτα ΕΥΟΣΜΟΣ-ΧΟΡΗΓΟΣ
απο τοτε μεχρι σημερα με χτυπανε ανελεητα 13 παικτες (13 προς ενα ε? χαχαχααχχαχ) και ονομαζουν τις πολεις που παιρνουν ΧΟΡΗΓΙΑ ΚΡΑΙΜ χαχχαχαχαχαχχα (οταν λειπω γιατι οταν ειμαι μεσα και προλαβαινω τρωνε φαπες)
24 ωρες το 24ωρο λοιπον αυτοι οι ανελεητοι παικταραδες ριχνουν σεισμους κεραυνους πανουκλες επιθεσεις....απαπαπα εχει τρομαξει το ματι μου...και βγαζουν και γλωσσα για να με πικαρουν !!!! χαχαχαχαχχαχαχχχα
ρε 13 με εναν εισαστε και ο chondros απο τις πολλες φαπες ζαλιστηκε και εστειλε αποικιακο σε πολη χωρις εξεγερση....και θα με πειραξετε με αυτα που κανετε??? χαχαχχαχα
Alexmimi100 CHONDROS123 panikas84
aekara36 freedominion KORNILIOS212121
ghtheon Τρίφων ggeorgeee
Θρακων velodim ευοσμος.2006 ΙΑΣΩΝ**
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ παιδια μου εχετε χαρισει αξεχαστες στιγμες (γελιου) !!!!!!!
 

DeletedUser15389

Guest
αγαπητο μου ημερολογιο.
σημερα 3-3-2017 τα κωρωνοφορεμενα λαπιθακια ξεκινησαν απο νωρις το πρωι μια ομαδικη εναντιον μου ανευ προηγουμενου
ξεκινησαμε καπως ετσι..
4baea60381f7432d82cd6bce1a1d9aeb.png


μετα συνεχισαμε καπως ετσι......(το αποικιακο ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι μπηκε !!!!!! ή ηθελε να αργησει η επιθεση να μη μπει στο μπονους...ή ηταν απο κινητο και πατησε "επιλογη ολων" ή το ειδε που ειναι μεγαλο καραβι και σκεφτηκε οτι θα κανει ζημια...ή δεν ξερω κι εγω τι αλλο να σκεφτω !!!)
1b8ff77f71794067b03686d5a45f086f.png


και ιπταμενα ηρθαν..
6419bbe8b97642aa8e515eeba20c53c1.png


και μικτες επιθετικες...
2a4a91facec84be8ac6d9ccd1f48dc8b.png

e5ddda7f3dc749f88265755745c1f03c.png


49884ccd550e46af9f67708e7a671ab6.png


αλλα μυαλο που λετε δεν εβαλαν αυτα τα παιδια.....νομιζαν οτι ετσι θα περασει ολη η ημερα...να μπαινοβγαινουν τα μεταφορικα τους και να γινονται μαγκακια πανω στην καμπουρα ενος μονο παικτη που ελειπε και στην δουλεια...
ετσι λοιπον αφου μυαλο δεν εβαλαν και μου ερχονταν λες και πανε εκδρομη με το σχολικο....μπηκαν μερικες διηρης μου και αρχισε το πραγματικο παρτακι...!!!!!!
στην υγεια σας παιδια !!!!
460aefa2f6b143ce90d4e91a2fb230a4.png

b3f6a6f368b8479a9785059eb10dffd1.png

αυτος εδω με προβληματιζει αρκετα....δευτερη φορα που ονομαζει την πολη του ετσι "παλι ποντους"
που το ηξερε το ατιμουτσικο οτι θα μου δωσει τσαμπα ποντους??? εεε?? εεε????
192783f82f2c4e39aacac01092c209ec.png


οκ μετα καταλαβαν οτι εβαλα διηρης και οτι δεν φταιει το τριγωνο των βερμουδων που χανονται τα πλοια τους και εστειλαν φαρους....
παρολα αυτα ομως η ωρα ειναι πεντε παρα 20....και η πολη αντεχει ακομα λιγο.....ερχονται αλλες 15-20 επιθεσεις και θα βγω σε εξεγερση σιγουρα....αλλα το χαρηκα απιστευτα.
ειδικα οσο σκεφτομαι οτι μετα απο 70+ επιθεσεις σε παικτη χωρις αλλη στηριξη απο κανεναν θα καθονται στο φορουμ και θα γραφουν "του δειξαμε ποιοι ειμαστε" "να τι του καναμε" "να που τολμησε να βγαλει γλωσσα σε μας" και ολα αυτα τα ωραια που γραφουν παντα οι συμμαχιαρες στα φορουμ τους....ε τοτε ναι με πιανει μια ανατριχιλα...μπρρρρρρ...
αλλα μιας και ανεφερα αυτο το...."του δειξαμε ποιοι ειμαστε".....μεγαλη κουβεντα νομιζω αυτο ε??
ας δουμε λοιπον ποιοι εισαστε !!!!!
ead06faf9ce74c5a9a00fe3a20cc07bb.png

5e7d4cb79b9240008c2d34adbcca5e87.png

2fa182d10b774648b1ed29a082ca9fcb.png


ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ κυριοι νικητες του κοσμου !!!!!






 

DeletedUser16551

Guest
Χαίρομαι που οι συνοδοιπόροι μας στον κόσμο αυτό θεωρούν ότι χώνουμε χρυσό με τη σέσουλα ενώ η χρήση που κάνουμε δεν ξεπερνά το μέσο όρο. Αυτό δείχνει πως ότι κι αν κάνουμε, το κάνουμε καλά. Απλά μετά από τόσα χρόνια στο παιχνίδι (ίσως το avatar λέει κάτι στους παλιούς) και έχοντας απαρνηθεί τις κορώνες των παλιών μας λογαριασμών για να παίξουμε ανώνυμα, έχουμε την απαραίτητη εμπειρία να αποκαταστήσουμε μια πόλη γρήγορα, είτε από κτήρια, είτε από στρατό. Για παράδειγμα με Αριστοτέλη στο 16 και την απαραίτητη μεταφορά υλών από άλλες κοντινές πόλεις, σε 30 λεπτά έχεις κάνει 6 πατήματα των 54 φάρων που θα είναι έτοιμοι σε 48 ώρες. Μετά ο Αριστοτέλης πάει στην επόμενη καμένη φαρούπολη κοκ.

Όσο για τα υπόλοιπα με τις ραδιουργίες και τα πήγαινε-έλα των υπέρ, τα ζήσαμε από πολύ κοντά στην 44, στο πετσί μας. Και αυτός ήταν ο λόγος που αλλάξαμε θάλασσα και δεν κάναμε στρατολογήσεις, από μακρυά κι αγαπημένοι. Ακόμα και από την συγχώνευση που κάναμε, μετά από 20 μέρες είχαμε μείνει σχεδόν οι ίδιοι και τρέχαμε να μαζέψουμε φαντάσματα.

Και για αποκατάσταση της αλήθειας, με τους Ανώνυμους πράγματι δεν είχαμε υπέρ ως Αρμάδα, αλλά είχαμε ως Μαντείο (όταν ανήκαμε εκεί). Απλή συνθήκη είχαμε ως πρώην υπέρ μέχρι που έγινε αυτό με τις άμυνες και γίνανε ο βασικός μας εχθρός, μαζί με κάθε τους σύμμαχο βέβαια.
 

darkwalker97

Ξιφομάχος
Καλησπερα και απο εναν νεο η μαλλον νεο ονομα στο παιχνιδι....
Καταρχας να αναφερω και εγω καποια λιγα πραγματακια απο τη δικη μου προσωπικη σκοπια.
Επιθετικες πολεις που γεμιζουν μεσα σε 2 μερες και πραγματοποιουνται επιθεσεις ξανα απο αυτες στην αντιπαλη συμμαχια δεν νομιζω να φτιαχνονται με καποιους συγκεκριμενους ηρωες στο διαστημα των 48 ωρων με οσες μεταφορες υλων και αν πραγματοποιησεις (μπορει και να κανω καποιο λαθος βεβαιως παντα αλλα νομιζω πως δεν βγαινει το χρονικο διαστημα διχως χρυση χρυσου).

Στις 21/06/16 πραγματοποιειται αποστολη κυκλικου μηνυματος σε ολους τους παικτες του κοσμου αναφεροντας μεσα σε ολο το κειμενο και την εξης προταση "Στο σύνολο περίπου 4.000 διήρεις υποστήριξη από τους υπερσυμμάχους μας.".
Πιστευω η μαλλον απο οσο γνωριζα σε οσες συμμαχιες ειχα ποτε συμμετασχει μικρες μεγαλες να αναφεραμε υπερσυμμαχους μελη συνθηκων της υπερ και οχι απλων συνθηκων.Ισως να ειμαι και εγω λανθασμενος βεβαια.Για αυτο και ευχαριστω το συνοδοιπορο παικτη του κοσμου που το αναφερει πιο πανω μετα απο τοσους μηνες ωστε να αποκατασταθουν καποια πραγματα.

Στη συγχωνευση που θυμαμαι εγω της πειρατικης αρμαδας νομιζω ηταν με τους ασυμβιβαστους τοτε στο διαστημα 20 ημερων νομιζω ειχατε μεινει τα μελη και των δυο συμμαχιων.

Αυτα τα ολιγα απο εμενα...καλο μας ξημερωμα...
 

HawkLord

Ξιφομάχος
Επιθετικες πολεις που γεμιζουν μεσα σε 2 μερες και πραγματοποιουνται επιθεσεις ξανα απο αυτες στην αντιπαλη συμμαχια δεν νομιζω να φτιαχνονται με καποιους συγκεκριμενους ηρωες στο διαστημα των 48 ωρων με οσες μεταφορες υλων και αν πραγματοποιησεις (μπορει και να κανω καποιο λαθος βεβαιως παντα αλλα νομιζω πως δεν βγαινει το χρονικο διαστημα διχως χρυση χρυσου).

Με Φερκυών στο 20 και αύξηση, θέλει λιγότερο από 48 ώρες...
 

DeletedUser16551

Guest
Άντε να τα πει και κανένας άλλος να μη γινόμαστε και γραφικοί ;)
 

DeletedUser15400

Guest
Για παράδειγμα με Αριστοτέλη στο 16 και την απαραίτητη μεταφορά υλών από άλλες κοντινές πόλεις, σε 30 λεπτά έχεις κάνει 6 πατήματα των 54 φάρων που θα είναι έτοιμοι σε 48 ώρες.
Δηλαδη αφου σε 48 ωρες φτιαχνεις 6 επι 54 = 324 φαρους , για να να φτιαξεις τους 5.226 που εχασε σημερα ο συμμαχος σου zoumpadeiro στη πολη που πήρατε , θα θελεις 774 ωρες ? Δηλαδη περιπου 32 ημερες ? Για να δουμε....
Επισης να δουμε πότε θα αναπληρωσετε τους 940 μαντιχωρες ή τους 2917 καταπελτες (απο ολους τους επιτιθεμενους) , θα μας κρατησετε πολυ σε αγωνια ?.....εφοσον φυσικα δεν ξεπερναμε το μεσο ορο χρησης...
 

DeletedUser16551

Guest
Λαϊκίζεις τώρα. Αν περίμενα να φτιαχτεί η φαρούπολη και μετά από 48 ώρες να στείλω τον Αριστοτέλη στην επόμενη, ναι θα έκανα 32 μέρες να τις φτιάξω. Αλλά δεν περιμένω 48 ώρες. Σε 30 λεπτάκια το πολύ ταξιδεύει για την επόμενη. Σε 6 ώρες με Αριστοτέλη και Παρίφαιστο εναλλάξ κάνεις τα πατήματα για 10 πάνω-κάτω φαρουπόλεις και περιμένεις υπομονετικά να φτιαχτούν.

Επίσης οι 50 καταπέλτες φτιάχνονται σε 15 ώρες περίπου με μωρό. Και 40 πόλεις να κάψω (που λέει ο λόγος, δεν γίνεται, είναι αδύνατον λόγω ελλείψεως τόσων μωρών), οι καταπέλτες θα είναι έτοιμοι στο 15ωρο. Αλήθεια αναρωτήθηκε ποτέ κανείς για ποιο λόγο βαράμε την πόλη με καταπέλτες και καταιγισμό αφού βγάλουμε την εξέγερση, με αποτέλεσμα πολλές φορές από 15.000 πόντους να την φτάνουμε 4.000;

Όσο για τους μαντίχωρες που αναφέρεις θεωρώ αδαή όποιον πιστεύει ότι φτιάχνονται με χρυσό. Εύνοια χρειάζονται και ύλες, τα οποία δεν τα αγοράζεις με χρυσό. Αλλά το που βρίσκεις την εύνοια δεν θα σου το πω, θα σ' αφήσω να το σκεφτείς μόνος/η σου. Το μόνο που θα σου πω είναι πως 7 μαντίχωρες φτιάχνονται σε 10 και κάτι ψιλά ώρες χωρίς μωρό και ο παίκτης που αναφέρεις είναι σε θέση να παράγει 1 μαντίχωρα την ώρα από εύνοια. Είδε κι απόειδε ότι τζάμπα τα έχει τα πηγασάκια και τα γύρισε σε μαντίχωρες.

Αλήθεια πόσο χρυσό ξοδεύεις για να πας το τείχος από 12 στο 25 σε μία ώρα; Απ' όσο ξέρω στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί.
 

darkwalker97

Ξιφομάχος
Ηρακλη αγορι μου σταματα να "Λαϊκιζεις" (το λενε πολυ τελευταια στη τηλεοραση και σας εμεινε).
Αληθεια εγω ακομα αναρωτιεμαι 10 επιθεσεις (που εχω δει και 30 απο εσας) στα ιδια δευτερολπτα απο τον ιδιο παικτη....;;;;
Πως να γινεται αραγε...;;;
Α να μην συζητησω το πως οι επιθεσεις σε μια πολη αυξανονται με ρυθμους 5 επιθεσεων ανα 20 δευτερολεπτα απο τον ιδιο παικτη...
Βρεθηκε ο Flash στη πραγματικοτητα τι Marvel τωρα να λεμε τη ξεπερασαμε...
Και ουτε χρηση μεταφορικου για να αλλαξει λιγο ο χρονος απλα καθαροι φαροι...δυστυχως σε εμας το συστημα θα μας βγαλει δευτερολεπτα διαφορα απο την επιλογη μας...τι να κανουμε θα ειμαστε οι ελαχιστοι που το παθαινουμε...
Το να φτασεις 3 μυρια ποντους γινεται παντα καθαρα εντελως...διχως καμια χρηση χρυσου...η μαλλον τη μεση χρυση χρυσου...
Ηρακλη ειδες που σου ειπα βαλε προσφορες να σε γεμισω χρυσακια και ο Βαγγελης να δεις πως θα τους πειραξει....;;;;
Οσον αναφορα το χρυσο που τον βρηκα δεν θα μπω στη συζητηση να το διαλευκανω το θεμα το αφηνω στη φαντασια σας...
smiley_emoticons_irre.gif
 

HawkLord

Ξιφομάχος
HawkLord οσον αναφορα το αποφθεγμα σου θα σου απαντησω το εξης...
Σιγουρα θα σου διεφυγαν καποια κεφαλαια αρχαιας ελληνικης ιστοριας...
Να σου δωσω ενα μικρο παραδειγματακι οι Περσικοι Πολεμοι...
Ναι καπου εκει σε μια μαχη εχασαν 300 Σπαρτιατες με το βασιλια τους Λεωνιδα και 700 Θεσπιεις βαση της Ιστοριας που μαθαινουμε τα παιδια μας (μη περιλαμβανομενων Θηβαιων στρατιωτων και Περιοικους Λακαιδεμονιους και ειλωτες)...
Εκανα μια ιστορικη αναδρομη σε ενα κομματι της ιστοριας μας για να σου δειξω πως υπαρχει παντα και η "ηθικη" νικη.

Τωρα οσον αναφορα ολο το αποφθεγμα σου σου αναφερω τη Μαχη του Μαραθωνα , Ναυμαχια Σαλαμινας...δεν νομιζω να ειμασταν εμεις οι ισχυροι τοτε...

Δεν αναφερω καν το Μεγα Αλεξανδρο και τη κατατκτηση της Περσικης Αυτοκρατοριας απο μια χουφτα στρατιωτες μπροστα στους αριθμους των Περσων...

Για αυτο θα σου δωσω ενα πιο συγχρονο αποφθεγμα για ενα πιο συγχρονο πολεμο...(πρωτη νικη των συμμαχικων δυναμεων εναντια των δυναμεων του αξονα)

Στο εξής δεν θα λέμε ότι οι Έλληνες πολεμούν σαν ήρωες, αλλά ότι οι ήρωες πολεμούν σαν Έλληνες
Ουίνστον Τσώρτσιλ 1940

*Όσοι ξεγελασμένοι από την ισχύ τους ύψωσαν αναιδώς το ανάστημα, εχθρικό προς τον καλύτερό τους, αυτοί πλήρωσαν την αστοχία τους με το χαμό τους*

~Ιεροί Λόγοι Ορφέως

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να απαντήσω. Απλά πρέπει να ξαναδιαβάσεις τι γράφει.
 

DeletedUser15400

Guest
Θα λαικισω αλλο λιγο λοιπον για να πω οτι δικαιώνεται ο Crime Element που εφτιαξε το ποστ! Πως δινουν σε εμας τους ασχετους κορωνα ? Ιδεα δεν εχουμε ! Παλι καλα που μας λενε τα μυστικα του παιχνιδιου οι αντιπαλες συμμαχιες...
Ιδιαιτερα εκει στον Καππα παρεα με τον φιλο Τασο HawkLord, μας τις μοιραζανε τζαμπα...
 

DeletedUser16551

Guest
Δεν κατορθώνουν να πιστέψουν οι Έλληνες ότι ένας άνθρωπος που σκέπτεται διαφορετικά από αυτούς μπορεί να είναι πολύ άξιος, πολύ έντιμος, πολύ χρήσιμος άνθρωπος. Άξιοι, έντιμοι, χρήσιμοι είναι μονάχα αυτοί που συμφωνούν μαζί μας. Οι άλλοι όλοι: φωτιά και τσεκούρι!

Γεώργιος Θεοτοκάς, 1905-1966

Τα σέβη μου
 

darkwalker97

Ξιφομάχος
Ας αναφερω αυτο το κατι τελευταιο για οσους ακομα προσπαθουν να αποδειξουν τις "ηθικες τους αξιες" (το σεβασμο που εχουν στα μελη των αντιπαλων συμμαχιων) που απο τον Ιουνιο εχουν "χτυπησει" σε κυκλικα μηνυματα σε ολο το κοσμο...
Δεν ειναι κειμενο...αλλα οπως λενε μια εικονα 1000 λεξεις...απολαυστε...
016634fa25c24c0db4e9ddf5859e1cba.png

Αυτο απο τη συμμαχια που τον Ιουνιο ελεγε κατι για το μελλον των παιδιων μας και τη πολιτικη ψηφο καποιων σε ενα ψηφιακο κοσμο διασκεδασης...(ανεφερε και κατι για ηθικο αναστημα πολυ ηθικο να εχεις τετοιο ονομα και να χτυπας αντιπαλους σου....δεν νομιζετε; )
Για να καταλαβουν ολοι για ποιο λογο ποναει να λες την αληθεια και να παιζεις καποιους στα ισια και με τα ιδια μεσα τον καθε κατακτητη ανενεργων...


Υ.Γ.
Ακομα οι αποριες παραμενουν στο φορουμ για τη τοσο γρηγορη πραγματοποιηση επιθεσων απο εναν μεσο ανθρωπο και σε συγκεκριμενο βαθμο αναπτυξης τους...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή