Θάλασσα 65 - Σαν Συμμαχία

  • Δημιουργός θέματος arxilamogio
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Ψιτ, μάστορα...για να αναπτυχθείς, θες ύλες...4 πόλεις σε 4 νησιά σημαίνει ότι μπορείς να φαρμάρεις από 32 χωριά...4 πόλεις με τις 3 σε ένα νησί, σημαίνει ότι φαρμάρεις από 16...αν εσυ θεωρείς ότι έτσι θα αναπτυχθείς, οκ...τι να πω...είσαι φοβερός συμβουλάτορας...

Επίσης, με 250 φάρους ο καθένας τους από τη Σαν Συμμαχία, τι ακριβώς να προστατεύσεις; Εκτός κι αν το θεωρείς εσύ παιχνίδι να κάτσει ένας με 3 πόλεις σε ένα νησί, να τις μπετονάρει χωρίς μεταφορικά και να κάθεται να περιμένει τις γιορτές πόλης για να κάνει αποικίες...έτσι, οκ...φοβερό παιχνίδι...

είσαι σκέτη απόλαυση...

και δεν κλαψούρισα...είναι η πρώτη φορά που το βλέπω αυτό το πράγμα σε κόσμο του grepolis...συμμετοχή μηδέν...δεν υπάρχει κανένας...τουλάχιστον στα μέρη μου...αν εκεί που είσαι εσύ, παίζουνε, τότε τι να σου πω...είσαι ένας τυχερός άνθρωπος...
 

DeletedUser1540

Guest
Επίσης, με 250 φάρους ο καθένας τους από τη Σαν Συμμαχία, τι ακριβώς να προστατεύσεις;

Εστω οτι εχω τρεις πολεις στο ιδιο νησι. 1 διηρουπολη και 2 αμυντικες μονο στρατο. Μαζευω χαλαρα 5000 ατομα σε μια πολη και 330 διηρεις; Αν τα συγχρωνισω καλα μπορω να σπασω χαλαρα ενα αποικιακο; Επισης αν ειναι στο ιδιο νησι για καθε μοναδα υπαρχει διαφορετικος χρονος. Στελνεις πρωτα τους οπλιτες μετα τα ξιφη και μετα τα τοξα. 3 διαφορετικοι χρονοι για να τους συγχρονισεις οσο πιο κοντα γινεται στο αποικιακο. Τριπλασιαζεις τις πιθανοτητες να τα κολησεις στο δευτερολεπτο.. Αν εχεις πολη σε διαφορετικα νησια θα βγαλεις το πολυ γρηγορα και αργα μεταφορικα. Τα αργα μεταφορικα το πιο πιθανο ειναι να μην προλαβουν καν να ερθουν στην πολη σου για να σε βοηθησουν. Ακομα να καταλαβεις γιατι ειναι καλο να ξεκινησεις με 3 πολεις στο ιδιο νησι;
 

DeletedUser

Guest
@SzeregowieC

Ειρωνικό ήταν...στο ξεφτέρι πες τα που έχει 3 απ'τις 4 πόλεις του στο ίδιο νησί...έλεος...

@Ξεφτέρι

Σπίρτο αναμμένο...άμα είναι να 'χω 4 πόλεις και οι 3 πόλεις να είναι οι 2 αμυντικές και η μια διηράδικο (κι αυτή αμυντική, δηλαδή), τότε καλύτερα να το γυρίσω σε farmerama, simcity ή δεν ξερω κι εγώ τι άλλο...

Διαφορετικό νησί δε σημαίνει ότι το ένα θα κοιτάει τον κάμπο και το άλλο τον Αη-Λια...κοντινά προφανώς...και το πρόβλημα δεν είναι τα κολλήματα, αλλά η ποσότητα και η διάρκεια...θα κολλήσεις 1,2,3,5,10...αλλά έτσι τους σπας μόνο μια επίθεση...την επόμενη μέρα πάλι εκεί θα 'ναι...εδώ,τις προάλλες, έριξε ό,τι είχε ο τύπος σε μια πόλη, αλλά δεν πέρασε το αποικιακό...το βράδυ ξαναρθε και την πήρε αέρα...

Το πρόβλημα με αυτούς δε λύνεται με το πώς θα αμυνθούμε, αλλά με έναν τρόπο να τους επιτεθούμε...και επίθεση χωρίς ανάπτυξη δε γίνεται...γκεγκε ή να ποστάρω και τον Πετρόχειλο;
 

DeletedUser1540

Guest
Εδω θα ειμαι και θα τις δω τις πολεις που θα χασεις. Εγω δεν προκειται να κερδισω τιποτα ουτε και να χασω. Αντε φτιαξτε τις πολεις σου οπως θες παρακαλα για βοηθεια και θα σε δουμε σε κανα μηνα με την πυξιδα αγκαλια. Ο μονος λογος που δεν σου απανταει καινεις ειναι επειδη δεν σε παιρνουν στα σοβαρα. Αντε να σε δουμε. Κατακτητη εσυ. Τελειωσα με τα νουμερα.


Οπως λεει και στο αγαπημενο μου τραγουδι.
"Οταν εκφραζεις αποψη πρωτα να τα ζυγιζεις. Να μην μιλας για αυτα που ουτε στο τοσο δεν αγγιζεις. Γλυφεις θαβεις, θαβεις γλυφεις και γι' αυτο γροθιες αξιζεις. Στο τσιρκο με τα νουμερα μην μας υπολογιζεις."

Καλη επιτυχια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Τι να δεις ρε ξουράφι; Ούτε καν το account μου δεν ξέρεις...φτιάχνε εσύ 100 πόλεις σε ένα νησί, παίρνε και το βραβείο του νησιού και κάνε μας τη χάρη...από εξυπνάδες πρώτος είσαι...

Όπως λέει και η αγαπημένη μου μαντινάδα:

http://www.stixoi.info/stixoi.php?info=Lyrics&act=details&song_id=23175


"Εσύ κατά όπως φαίνεται
τέσσερα έχεις πόδια
Κι εσένα αγοράσανε
γία ένα ζευγαρι βόδια"

Εεεεεεεεεεεεε
 

DeletedUser

Guest
αυτη ειναι η τακτικη μου ετσι παιζω..ξεκινησα με 3 πολεις σε ενα νησι για να τις εχω προστατευμενες και πλεον αρχιζω να εξαπλωνωμαι..οσον αφορα το φαρμινγκ συμφωνω,παιρνω λιγοτερες υλες και γιαυτο το λογο εχω ορυχεια λατομεια κλπ σχεδον τερμα..και αποικιες δν κανω..αν θες δες τους ποντους μαχης μου(σχεδον ολοι επιθετικοι).και μην ξεχνας πως στον ιοτα καποια στιγμη ξεκιναν τα θαυματα του κοσμου..και αφου μας το παιζεις και καλος γιατι δν μας λες το ονομα που εχεις στο παιχνιδι να σε καμαρωσουμε?και εχω παιξει και σε αλλους κοσμους απλα με αλλο ονομα(αν και δν εχει καμια σχεση με το θεμα)

ααα.και ξεχασα..το ρεζιλι δν το ειπα για κακο..στο λεω γιατι εχω δει πολλους να γελανε με αυτο το θεμα..(φιλους μου εννοω)και οπως βλεπεις ανταποκριση σν υπαρχει..περιμενω να ακουσω το ονομα του λογαριασμου σου
 

DeletedUser

Guest
Xaxaxaxaxa diavasa to thema kai apla thelw na kserete eseis oi duo pou apantate sto arxilamogio oti ...


http://www.google.gr/imgres?q=you+just+been+trolled&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=_FqQ_drU_f9KjM:&imgrefurl=http://www.blazblue.com/forum/viewtopic.php%253Ff%253D5%2526t%253D1403%2526start%253D6570%2526st%253D0%2526sk%253Dt%2526sd%253Da&docid=cp0ygw_AbI4iUM&w=304&h=287&ei=0JwxTr65N8besgbOypzpBg&zoom=1&iact=hc&vpx=405&vpy=89&dur=1061&hovh=218&hovw=231&tx=137&ty=82&page=1&tbnh=154&tbnw=164&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:0&biw=1366&bih=625


Einai o typos pou exei tis 9 poleis me to onoma pygs xaxaaxa , ekei pou egrapse enas apo esas oti to vlepoume kai gelame me tin parea mou , den anteksa kai eipa na sas ti pw gia na min gineste rezili .... kali sunexeia paides ... troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll

[slo]Προειδοποίηση για Greeklish.
SLonE[/slo]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Xaxaxaxaxa diavasa to thema kai apla thelw na kserete eseis oi duo pou apantate sto arxilamogio oti ...


http://www.google.gr/imgres?q=you+just+been+trolled&um=1&hl=el&sa=N&tbm=isch&tbnid=_FqQ_drU_f9KjM:&imgrefurl=http://www.blazblue.com/forum/viewtopic.php%253Ff%253D5%2526t%253D1403%2526start%253D6570%2526st%253D0%2526sk%253Dt%2526sd%253Da&docid=cp0ygw_AbI4iUM&w=304&h=287&ei=0JwxTr65N8besgbOypzpBg&zoom=1&iact=hc&vpx=405&vpy=89&dur=1061&hovh=218&hovw=231&tx=137&ty=82&page=1&tbnh=154&tbnw=164&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:0&biw=1366&bih=625


Einai o typos pou exei tis 9 poleis me to onoma pygs xaxaaxa , ekei pou egrapse enas apo esas oti to vlepoume kai gelame me tin parea mou , den anteksa kai eipa na sas ti pw gia na min gineste rezili .... kali sunexeia paides ... troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll troll

και επειδη ειναι αυτός; πρέπει να με φοβίζει αυτο;

καλο παιχνιδι
 

DeletedUser

Guest
Υπάρχει στη Θ65 μια συμμαχία με 4 άτομα που λέγεται Σαν Συμμαχία. Παίρνουν πόλεις συνέχεια, τους χτυπάμε και δεν καταφέρνουμε τίποτα. Τι θα γίνει επιτέλους με αυτούς;

Ενδιαφέρεται να βοηθήσει κανένας;


ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 66 ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΞΙΦΟΜΑΧΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΜΑΙ Ο PALOMBELLA ROSSA ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
 

DeletedUser

Guest
τεσπα είναι αργά αλλα θα ήθελα να κρίνω ίγο τηντακτική νησί. εγώ έχω 7 πόλεις σε ένα νησι....
1 αμυντική, 1 πηγασούπολη,1 διηρούπολη, 1 φαρούπολη και 3 επιθετικές....
τώρα όποιος θέλει ας έρθει να πάρει πόλη(διόλου απίθανο αλλα θα τα φτύσει αφού οι πόλεις είναι στρατού κι όχι πόντων οι 3 από αυτες) 388 διήρεις βγάζω απο την μία και όποιος θέλει στον Ε το δείχνω
 

DeletedUser

Guest
τεσπα είναι αργά αλλα θα ήθελα να κρίνω ίγο τηντακτική νησί. εγώ έχω 7 πόλεις σε ένα νησι....
1 αμυντική, 1 πηγασούπολη,1 διηρούπολη, 1 φαρούπολη και 3 επιθετικές....
τώρα όποιος θέλει ας έρθει να πάρει πόλη(διόλου απίθανο αλλα θα τα φτύσει αφού οι πόλεις είναι στρατού κι όχι πόντων οι 3 από αυτες) 388 διήρεις βγάζω απο την μία και όποιος θέλει στον Ε το δείχνω

Πολύ γέλιο σε αυτο το topic. Ψυχαγωγείτε το φορουμ. Πλακα εχετε. :) .. Μπραβο παιδια. Τωρα μαθετε το game, και αφήστε τα σάλια (μαρκο) και Have fun.. Τα ιδια ακουγα ολο τον καιρο στις φυλετικες στους Nap.. Pfff....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
φιλε μο το game πιστευω το ξερω αρκετα καλα μετα απο 1 χρονο..(δεν ειμαι ο καλυτερος που εχεις δει αλλα εγω πιστευω οτι μπορω να δυσκολεψω λιγο τον οποιοδηποτε. τωρα εδω σχολιασα μια τακτικη την οποια θεωρησες σαλια.
 
Κορυφή