Θάλασσα 65 - Σαν Συμμαχία

  • Δημιουργός θέματος arxilamogio
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Υπάρχει στη Θ65 μια συμμαχία με 4 άτομα που λέγεται Σαν Συμμαχία. Παίρνουν πόλεις συνέχεια, τους χτυπάμε και δεν καταφέρνουμε τίποτα. Τι θα γίνει επιτέλους με αυτούς;

Ενδιαφέρεται να βοηθήσει κανένας;
 

DeletedUser

Guest
Καλά, κατάλαβα...εγώ σήμερα τους χτυπάω πάντως...όποιος ενδιαφέρεται ας απαντήσει...
 

DeletedUser6835

Guest
φιλε απο το κεντρικο φορυμ δεν οργανωνεις ομαδικες επιθεσεις
 

DeletedUser

Guest
Σ'όσους έχω στείλει μήνυμα στο παιχνίδι ή δεν το ανοίγουν ή δε μου απαντάνε ή μου λένε "θα δούμε". Κάτι πρέπει να κάνω. Αν είναι να τις τρώω συνέχεια από αυτούς, καλύτερα να πατήσω επανεκκίνηση.

Ο PYGS μόλις πήρε κι άλλη πόλη! Καλά κρασιά...
 

DeletedUser6835

Guest
φιλε και παλι δεν θα πετυχεις τιποτα εδω γιατι ειναι φορυμ
 

DeletedUser

Guest
πετυχει δεν πετυχει οι τυπο ειναι 4 και ο PYGS εχει 9 πολεις και μονο 1 βραβειο,δεν παιζει να μην εχει γινει κατι περιεργο...
 

DeletedUser

Guest
Προφανώς και κάτι περίεργο συμβαίνει...δε γίνεται να έχουν οι 4 τους όσα καράβια έχουμε όλοι μαζί...

Ίσως θα πρέπει να αρχίσουν και κάποιοι παίκτες με πολλές πόλεις στην περιοχή να τους χτυπάνε...
 

DeletedUser

Guest
Αντί να σπαμάρεις, δε βοηθάς λίγο την κατάσταση, που έχεις και τόσες πόλεις;

Εν τω μεταξύ, μου είπε κάποιος ότι τους βρήκε σε άλλο κόσμο με άλλα ονόματα και ότι έχουν κι εκεί πολλές πόλεις κι όλο χτυπάνε...

Τι να πω...αν δε γίνει κάτι, μας βλέπω όλους εκεί να φτιάχνουμε μόνο άμυνες και να κάνουμε αποικίες μακριά τους...
 

DeletedUser

Guest
Ποιο είναι το κουφό; Ότι μας έχουν σκίσει 4 άτομα; Ή ότι έχουν περισσότερο στρατό και στόλο από εμάς; Ή ότι κάθε μέρα έχουν σε εξέγερση κι έναν μας; Ή ότι όποτε θέλουν παίρνουν πόλη; Ή ότι κανένας δεν ενδιαφέρεται να βοηθήσει κι όποιος το 'χει κάνει, έχει φάει τα μούτρα του και ξενερώνει;
 

DeletedUser

Guest
Ποιο είναι το κουφό; Ότι μας έχουν σκίσει 4 άτομα; Ή ότι έχουν περισσότερο στρατό και στόλο από εμάς; Ή ότι κάθε μέρα έχουν σε εξέγερση κι έναν μας; Ή ότι όποτε θέλουν παίρνουν πόλη; Ή ότι κανένας δεν ενδιαφέρεται να βοηθήσει κι όποιος το 'χει κάνει, έχει φάει τα μούτρα του και ξενερώνει;

το κουφο ειναι οτι εχεις βαλει θεμα στο κεντρικο ενω δν εχι καμια σχεση..και δν ειναι κατι παραλογοπου εχουν πολυ στρατο και στολο αφου στο συνολο εχουν 21 πολεις..εξεγερση μπορουν να κανουν καθε μερα γιατι μαζευουν χιλιαδες ποντους μαχης απο τις αποτυχημενες επιθεσεις-εκστρατειες που τους κανετε..εαν θες βοηθεια να το ζητησεις απο τη συμμαχια σου και οχι απο εδω..δλδ και που το γραφεις εδω περιμενεις να ξεσηκωθει ολος ο ιοτα εναντιον τους?ισα ισα που το μονο που καταφερνεις ειναι να γινεσε ρεζιλι
 

DeletedUser

Guest
Ρεζίλι γίνεσαι εσύ που βγαίνεις και κάνεις τον έξυπνο, ενώ έχεις 4 πόλεις και οι 3 είναι στο ίδιο νησί...δηλαδή, ΕΛΕΟΣ! Πρέπει να κάνεις φοβερό farming...ό,τι πρέπει είσαι για να γράψεις τον κατάλληλο οδηγό για το grepolis 2.0

Επίσης, τι σχέση έχουν οι πόντοι μάχης που έχει κάποιος με το αν θα σε βγάλει σε εξέγερση;;;;

Είμαι απλά απογοητευμένος από όλους τους συμμάχους γύρω μου και προσπαθώ να βγάλω κάτι...ακόμα και το πιο μικρό...προφανώς και το έχω πει αμέτρητες φορές στη συμμαχία μου...μήπως να αρχίσω να στέλνω ομαδικά σε όλες τις συμμαχίες;

Κι επειδή έξω απ'το χορό, πολλά τραγούδια λέμε...αμα θες, να κάνουμε ανταλλαγή πόλεων, να σε δούμε κι εσένα...
 

DeletedUser3506

Guest
1)Τι σχέση έχουν οι πόλεις με το αν κάποιος ρεζιλεύεται?
2)Θες πόντους για να κατακτήσης
3)Ηρέμισε θα στείλουμε τον μυθικό στρατό:dΚαλά ρε φίλε εμείς εδώ τι θες να κάνουμε?Να φτιάξουμε λογαριασμους κοντά τους και να τους κάνουμε επιθέσεις?
 

DeletedUser

Guest
1) Αυτός άρχισε τους χαρακτηρισμούς...επεστράφη και με αιτιολόγηση...αν θέλει να κάνει παικτικές υποδείξεις, ας έχει και το υπόβαθρο...

2) Άλλο εξέγερση και άλλο κατάκτηση...helloooooo...δεν έγραψα ότι παίρνουν πολλές πόλεις κάθε μέρα...ότι βάζουν πολλές πόλεις σε εξέγερση...το να βάλεις μια πόλη σε εξέγερση, δε σημαίνει ότι έχεις και τους πόντους για να την κατακτήσεις...άλλος εξυπνάκιας από 'δω...

3) Αν ενεργοποιηθεί έστω κι ένας από αυτό το θέμα για να γίνει κάτι με δαύτους, κέρδος θα 'ναι...σε σχέση με το απόλυτο 0 που γίνεται τώρα...

edit: Δεν ξέρω γιατί, αλλά ενώ τα είχα γράψει, δε μου τα εμφάνιζε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1540

Guest
Επειδη στον Ιοτα εχει 4 πολεις δεν σημαινει πως αλλου δεν εχει περισσοτερες. Κοιταξε τα grepostats του μαρκου και μετα ανοιξε το στοματακι σου.

Ναι φιλαρακι ρεζιλευεσαι. Γιατι βγαινεις σαν βρεγμενη γατα και κλαψουριζεις στο φορουμ. Αμα σε δουν εκεινοι τι νομιζεις πως θα πουν; " Ωχ αυτοι ετοιμαζουν οργανωμενη επιθεση την κατσαμε!" ή "Καταφεραμε ολον τον Ιοτα να μας φοβηθει. ΜΠΡΑΒΩ ΜΑΣ!".

Μαθε να κανεις κρυφες κινησεις με εμπιστα ατομα της συμμαχιας σου. Ασε τους αλλους παικτες να παιξουν οπως θελουνε.
 

DeletedUser

Guest
Και πού ξέρεις εγώ πόσες πόλεις έχω σε άλλους κόσμους;;; Και δεν είπα για το ότι έχει 4 πόλεις...αλλά για το ότι από τις 4 πόλεις που έχει, οι 3 είναι στο ίδιο νησί! Πολύ έξυπνη τακτική για το σύστημα farming του grepolis 2.0...πραγματικά πολύ έξυπνη...(διάβαζε λίγο καλύτερα πριν απαντήσεις την εξυπνάδα σου, δεν κάνει κακό)

Έλα εκεί που είμαι, στείλε 300 μηνύματα όπως εγώ, σε πολλές συμμαχίες, κάτσε φάε το ξύλο που τρώω και μετά μίλα...αλλά τι λέω, δεν έχεις καν πόλη στον Ι...απ'το πληκτρολόγιο, όλοι μάγκες είμαστε...

Τι με νοιάζει αν το δουν; Γιατί, δε θα βλέπουν τα forum μας, νομίζεις; Αυτό εδώ σε πείραξε;;;
 

DeletedUser1540

Guest
Προτιμω να φαινομαι χαζος παρα κλαψιαρης.

Οσο για τις τρεις πολεις στο ιδιο νησι μια χαρα τακτικη ειναι. Με την μια θα φαρμαρει τα μισα χωρια και με την αλλη τα αλλα μισα. Δεν εχει χρονικους περιορισμους μιας και οι υλες μεταφερονται αυτοματα. Και ασε που ετσι θα τις προστατευει και τις τρεις πολυ γρηγορα και χωρις να δεσμευει μεταφορικα. Τι να το κανεις το επιτυχημενο φαρμινγκ αν σε χτυπαν συνεχεια; Τι να το κανεις το φαρμινγκ αμα χασεις τις πολεις σου; Χιλιες φορες να παιρνω λιγοτερες υλες και ας εχω τρεις πολεις στο ιδιο νησι παρα να τις εχω διασπαρτα και να κλαψουριζω απο εδω κι απο εκει. Την ειδαμε και την δικια σου την μαγκια. Συμβουλη σου δινουμε ολοι και εσυ δεν λες να το καταλαβεις. Αστους λοιπον να σε χτυπανε αλλα τι πειραζει. Εχεις καλο φαρμινγκ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή