Εκφέρουμε άποψη για τα χαρακτηριστικά του Byzantium

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser13572
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser7858

Guest
δεχτό για τους δέκα ποντους λάθος μου!άλλα μαλών υπερβολικό !δεν πάμε να ξεσκίσουμε κανεναν φιλτάτη διαχειριστές του γρεπολις!

ειπαμε με ωραίο τρόπο να γράψουμε την γνώμη μας! εσείς βγαίνετε και γράφετε διάφορα και δημιουργείτε πόλωση!γιατί παρακαλώ?

πιος εγραψε κατι και πιος πήγε να ξεσκίσει διαχειριστεί??μας το κανενε λίγο μια λιανά σας παρακαλώ θερμά!
 

DeletedUser11890

Guest
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα. Κατ'αρχάς, να ευχηθώ σε όλους καλό μήνα και καλό καλοκαίρι. Όπως γίνεται ευκόλως αντιληπτό μέσω του τίτλου του νήματος, θα εκφέρω την άποψή μου για τον επερχόμενο κόσμο Byzantium. Είναι γεγονός πως φαίνεται η επιθυμία των Ελλήνων παικτών για ταχύτερους κόσμους να έχει εν μέρει εισακουσθεί. Οι δύο τελευταίοι κόσμοι ήταν ταχύτητας 3, ικανοποιώντας έτσι το αίτημα πολλών παικτών. Τα συστήματα κατάκτησης ήταν εξέγερση για τον Omega και πολιορκία για τον Athena. Παρ'όλα αυτά, αν και αρκετοί έχουν ικανοποιηθεί, έρχεται κάπου εδώ στην εξίσωση και το λαϊκό απόφθεγμα ''τρώγοντας ανοίγει η όρεξη''. Έτσι, θαρρώ πως θα ήταν ένα μεγάλο πισωγύρισμα για όλη την κοινότητα ακόμη ένας κόσμος με ταχύτητα 2 ή ακόμη και 1 μες στο καλοκαίρι. Ούτως ή άλλως, το καλοκαίρι το Grepolis περνά δικαιολογημένα σε δεύτερη μοίρα, οπότε μία αργή ταχύτητα θα επιδείνωνε περαιτέρω την ήδη βεβαρημένη κατάσταση. Οπότε, θεωρώ θεμιτό όσοι αντιτάσσονται στο να είναι ο Byzantium κόσμος με ταχύτητα 1 ή 2 να μπουν σε αυτό το νήμα και να εκφράσουν την άποψή τους! Όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο. Επίσης, πιστεύω πως θα αποτελούσε διευκόλυνση αν εκφράζαμε όλοι την προσωπική μας επιθυμία για τα χαρακτηριστικά του κόσμου, ιδιαιτέρως σε ό,τι σχετίζεται με την ταχύτητα και το σύστημα κατάκτησης. Κατ'αυτόν τον τρόπο, λύνουμε αυτομάτως τα δικά μας χέρια, αλλά και αυτά της Ομάδος Διαχείρισης, αφού θα τους προσθέσουμε ένα σημαντικό όπλο στην φαρέτρα τους για την επικείμενη διαπραγμάτευσή με την Innogames για την επίτευξή του στόχου μας. Ξεκινώ πρώτος να εκφέρω την άποψή μου για τα χαρακτηριστικά του Byzantium θεωρώντας πως θα ήταν ιδανικός αν είχε τα παρακάτω χαρακτηριστικά:
Ταχύτητα κόσμου:3
Ταχύτητα μονάδων:3
Σύστημα κατάκτησης:Εξέγερση
Όριο μελών:100
Μπόνους νύχτας:Ναι
Ηθικό:Ναι(Αναγκαίο κακό)...

Παρακαλώ να το τοποθετηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη, προκειμένου το αίτημά μας να αντηχήσει πιο ηχηρά στα αυτιά της ιδιοκτήτριας εταιρείας.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΒΙΤΖΙΟΖΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΝΥΧΤΑΣ...ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΥΝΦΩΝΩ..!!!
 

DeletedUser

Guest
Αν θεωρήσουμε ότι καινούριος κόσμος ανοίγει κάθε 3 μήνες, ο επόμενος θα βγει αρχές Ιουλίου.
Όσο για τα χαρακτηριστικά συμφωνώ 100%,ίδια με τον sigma που κατά την γνώμη μου ήταν ο τελευταίος πραγματικά καλός κόσμος.
 

DeletedUser

Guest
[kni]
Μια παράκληση και επισήμανση μαζί. Πριν σχολιάσετε τη δημοσίευση κάποιου, διαβάστε όλες τις προηγούμενες τοποθετήσεις
και κατανοήστε αυτό που γράφει. Μερικοί δυστυχώς συμπεριφέρεστε σαν όρνεα, μόλις γράψει κάποιο μέλος απ την οδ το οτιδήποτε, ακόμα και σωστή όταν είναι η τοποθέτησή του, πάτε να τον ξεσκίσετε.
[/kni]

Επειδη ημουν ενα απο τα 2 ατομα που σχολιασαν το ποστ του θεαγενη ...λυπαμαι αλλα δεν θα αποδεχτω το χαρακτηρισμο <<ορνιο>>
ουτε οτι αυτα που εγραψα ηταν <<ξεσκισμα>>.Γενικως θεωρω αρκετα προσβλητικες και τις 2 αυτες λεξεις στην προκειμενη περιπτωση.....

Εξεφρασα την αντιθεση μου σε ενα συγκεκριμενο ποστ χωρις χαρακτηρισμους και με αρκετη ευγενεια πιστευω..
Ισως θα επρεπε να γινετε και εσεις λιγο φειδωλοι στους χαρακτηρισμους σας....παρτε το ως παρακληση και επισήμανση .
Ευχαριστω !!!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Επικεντρωθείτε στις προτάσεις σας και τα σχόλια για τον μελλοντικό κόσμο, για να δείξετε την δύναμή σας, γιατί στο τέλος η αναφορά στατιστικών του νήματος θα προκαλέσει μόνον μειδιάματα στους ιθύνοντες.[/8ea]
 

DeletedUser11752

Guest
ΓΤ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΞΑΝΑ ΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΜΑΣ ΣΕ ΚΟΣΜΟ;;;ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΝΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ!
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Δε μπορεί να βγει για το λόγο ότι δεν έχουμε καν ενημέρωση για το εάν βγει σύντομα κάποιος κόσμος. Αν είχαμε τη πληροφορία αυτή ενδεχομένως θα είχαμε βγάλει. Ακόμα και με τη ψηφοφορία, πρέπει να ρωτήσουμε την εταιρεία πρώτα.
[/kni]
 

DeletedUser13572

Guest
[kni]
Δε μπορεί να βγει για το λόγο ότι δεν έχουμε καν ενημέρωση για το εάν βγει σύντομα κάποιος κόσμος. Αν είχαμε τη πληροφορία αυτή ενδεχομένως θα είχαμε βγάλει. Ακόμα και με τη ψηφοφορία, πρέπει να ρωτήσουμε την εταιρεία πρώτα.
[/kni]

Τότε θα ήταν καλό όταν ο κόσμος θα είναι προ των πυλών, να κάνετε αυτό που αναφέρθηκε. Τώρα, σχετικά με τον όχι και τόσο μεγάλο αριθμό συμμετοχών σε αυτό το νήμα, μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι ΟΛΟΙ θέλουν ταχύτητες τουλάχιστον 3, απλά δεν μπαίνουν στον κόπο να γράψουν στο κεντρικό. Ασφαλώς, για το γεγονός πως το κεντρικό φόρουμ φαίνεται τόσο ανιαρό στη συντριπτική πλεινότητα των παικτών είναι υπαίτιοι κάποιοι ή... κάποιος...
 

DeletedUser13695

Guest
Ταχύτητα κόσμου:3
Ταχύτητα μονάδων:4
Σύστημα κατάκτησης:Πολιορκία
Όριο μελών:60
Μπόνους νύχτας:Ναι
Ηθικό:Όχι
 

DeletedUser13572

Guest
Να πούμε και δυο σοβαρές κουβέντες τώρα. Είναι προφανές πως είναι αδύνατον να ξεκινήσει μια τέτοια προσπάθεια από απλούς παίκτες. Η Ο.Δ έχει λόγο ύπαρξης, ένας εξ αυτών μάλιστα είναι να φροντίζει να μεταβιβάζονται οι επιθυμίες των εκάστοτε παικτών στα ανώτερα κλιμάκια της εταιρίας. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να τους δώσουμε ένα μικρό έναυσμα για να ξεκινήσουν την αποστολή του αιτήματός μας. Από εκεί και πέρα, αν θέλετε στα αλήθεια να μας βοηθήσετε, θα κάνετε ένα δημοψήφισμα για να διαβεβαιωθείτε για το πως θέλουμε να είναι ο επόμενος κόσμος. Τώρα από εκεί και πέρα, θα μου επιτρέψετε να πω πως η διαχείριση για κάποιους αδιευκρίνιστους λόγους μας πολεμά, ειδικά στο συγκεκριμένο νήμα. Κατ'αρχάς, βγαίνει ξαφνικά ο Κάιζερ 8EAGENHS και προκαλεί εντυπώσεις από το πουθενά. Να τονιστεί πως αυτό έλαβε χώρα σε ένα νήμα στο οποίο δεν υπήρχε ούτε ένας διαπληκτισμός, όλοι μιλούσαν με απόλυτη ευγένεια και δημοκρατικότατα. Αλλά βλέπετε, αυτό μάλλον ενοχλεί τον μέγιστο και παντοτινό ηγέτη του ελληνικού φόρουμ, ο οποίος έχει στιγματίσει με την... αέρινη, λεπτεπίλεπτη και πάνω από όλα διακριτική παρουσία του την σκηνή του Grepolis εδώ και μία εξαετία. Σε ευχαριστούμε που μιλάς για όλους μας με τόσο σεβασμό! Όσο για το σχόλιο του knightmaregr, απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και κατακριτέο. Αλλά βέβαια, επειδή είστε απόλυτα αξιοκρατικοί, αν έλεγε κάποιος για εσάς ότι συμπεριφέρεστε σαν όρνεα, θα τον μπανάρατε με συνοπτικές διαδικασίες... Είναι προφανές πως για κάποιο λόγο αισθάνεστε αποστροφή για τους Έλληνες παίκτες... αλλά μάλλον, κρίνοντας από ένα όχι και τόσο μικρό δείγμα παικτών, τα αισθήματα είναι αμοιβαία. Για τον knightmaregr θα μπορούσα με επιφύλαξη να πω πως με αιφνιδίασε και συνάμα με απογοήτευσε. Ελπίζω να ήταν απλά ένα άστοχο σχόλιο, γιατί το να αποκαλείς κάποιον όρνεο είναι έκφραση καφενειακού περιεχομένου.

Και κάτι προς τον Κάιζερ: Ειλικρινά δε σου κρατάω κακία και ούτε σε συμμερίζομαι, γνωρίζοντας πως τρέφεις πολύ μίσος μέσα σου. Για πάμπολλα άτομα. Μάλιστα, ζεις από τα αρνητικά σχόλια, σου δίνουν δύναμη να συνεχίζεις και να γίνεσαι όλο και πιο αντιπαθητικός για όλους. Όλα αυτά βέβαια, πίσω από το άσυλο που σου έχει προσφέρει το Internet. Συνέχισε έτσι! Θα δεις πολλά στην προσωπική σου ζωή!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
[kni]
Αυτή τη στιγμή είμαστε εκτός θέματος, είναι η τελευταία μου δημοσίευση, γι αυτό το θέμα, και όσοι έχουν πρόβλημα μ αυτό, μπορούν να μου στείλουν προσωπικό μήνυμα στο forum.
Το σχόλιο μου ήταν μια επισήμανση για όλους όσους έχουν τη τάση να πολεμούν την ομάδα διαχείρισης για σχόλια. Δεν πρόκειται να ζητήσω συγγνώμη επειδή είπα την άποψη μου. Αυτό που είπα το βλέπω εδώ και χρόνια και δε θέλω να επαναλαμβάνεται και εδώ. Πολύ σωστά δημιουργήσατε ένα νήμα για να μαζευτείτε όλο και περισσότεροι για να ανοίξει ένας κόσμος με κάποια χαρακτηριστικά, μείνετε όμως σ αυτό. Δεν πρόκειται εγώ προσωπικά να φιμώσω κάποιον επειδή λέει την άποψη του, έχουν πει χειρότερα σχόλια πολλοί παίκτες και δεν έχει πει κουβέντα κανένας (δεν εννοώ στο συγκεκριμένο νήμα). Δυστυχώς όμως βλέπω ότι συνεχίζεται να επιβεβαιώνεται το σχόλιο μου.

Στο θέμα μας τώρα, θα επαναλάβω πως ακόμα και στο δημοψήφισμα πρέπει να πάρουμε άδεια απ την εταιρεία. Δεν μπορούμε να ανοίξουμε ένα τέτοιο νήμα, όταν δεν έχουμε λάβει κάποια ενημέρωση απ την εταιρεία πως θα ανοίξει κόσμος. Ο κοσμός μπορεί να ανοίξει σ ένα μήνα, δεν υπάρχει νόημα να δημιουργηθεί από τώρα.
[/kni]
 

DeletedUser13948

Guest
μήπως έμαθε κανείς πότε περίπου θα ανοίξει ο καινούριος κόσμος byzantium???
 
Κορυφή