Εκφέρουμε άποψη για τα χαρακτηριστικά του Byzantium

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser13572
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser13572

Guest
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα. Κατ'αρχάς, να ευχηθώ σε όλους καλό μήνα και καλό καλοκαίρι. Όπως γίνεται ευκόλως αντιληπτό μέσω του τίτλου του νήματος, θα εκφέρω την άποψή μου για τον επερχόμενο κόσμο Byzantium. Είναι γεγονός πως φαίνεται η επιθυμία των Ελλήνων παικτών για ταχύτερους κόσμους να έχει εν μέρει εισακουσθεί. Οι δύο τελευταίοι κόσμοι ήταν ταχύτητας 3, ικανοποιώντας έτσι το αίτημα πολλών παικτών. Τα συστήματα κατάκτησης ήταν εξέγερση για τον Omega και πολιορκία για τον Athena. Παρ'όλα αυτά, αν και αρκετοί έχουν ικανοποιηθεί, έρχεται κάπου εδώ στην εξίσωση και το λαϊκό απόφθεγμα ''τρώγοντας ανοίγει η όρεξη''. Έτσι, θαρρώ πως θα ήταν ένα μεγάλο πισωγύρισμα για όλη την κοινότητα ακόμη ένας κόσμος με ταχύτητα 2 ή ακόμη και 1 μες στο καλοκαίρι. Ούτως ή άλλως, το καλοκαίρι το Grepolis περνά δικαιολογημένα σε δεύτερη μοίρα, οπότε μία αργή ταχύτητα θα επιδείνωνε περαιτέρω την ήδη βεβαρημένη κατάσταση. Οπότε, θεωρώ θεμιτό όσοι αντιτάσσονται στο να είναι ο Byzantium κόσμος με ταχύτητα 1 ή 2 να μπουν σε αυτό το νήμα και να εκφράσουν την άποψή τους! Όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο. Επίσης, πιστεύω πως θα αποτελούσε διευκόλυνση αν εκφράζαμε όλοι την προσωπική μας επιθυμία για τα χαρακτηριστικά του κόσμου, ιδιαιτέρως σε ό,τι σχετίζεται με την ταχύτητα και το σύστημα κατάκτησης. Κατ'αυτόν τον τρόπο, λύνουμε αυτομάτως τα δικά μας χέρια, αλλά και αυτά της Ομάδος Διαχείρισης, αφού θα τους προσθέσουμε ένα σημαντικό όπλο στην φαρέτρα τους για την επικείμενη διαπραγμάτευσή με την Innogames για την επίτευξή του στόχου μας. Ξεκινώ πρώτος να εκφέρω την άποψή μου για τα χαρακτηριστικά του Byzantium θεωρώντας πως θα ήταν ιδανικός αν είχε τα παρακάτω χαρακτηριστικά:
Ταχύτητα κόσμου:3
Ταχύτητα μονάδων:3
Σύστημα κατάκτησης:Εξέγερση
Όριο μελών:100
Μπόνους νύχτας:Ναι
Ηθικό:Ναι(Αναγκαίο κακό)...

Παρακαλώ να το τοποθετηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη, προκειμένου το αίτημά μας να αντηχήσει πιο ηχηρά στα αυτιά της ιδιοκτήτριας εταιρείας.
 

DeletedUser13343

Guest
ΣΥΜΦΩΝΩ
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser13883

Guest
Έχω μια απορία θα βγει νέος κόσμος;Πολύ ωραία τοποθέτηση άσε που αν είναι έτσι θα έχει πολύ φάση.Διαφωνώ μόνο στο σύστημα κατάκτησης θα ήταν καλύτερα να είναι:

Ταχύτητα κόσμου:3
Ταχύτητα μονάδων:3
Σύστημα κατάκτησης:Πολιορκία
Όριο μελών:100
Μπόνους νύχτας:Ναι
Ηθικό:Όχι


Και αυτό μόνο και μόνο γιατί έχουμε ήδη τον omega με 3 τα πάντα και εξέγερση.Αν έχουμε κι έναν με πολιορκία φτιάχνετε αυτομάτως ένας κόσμος μόνο για επιθετικούς.ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΞΗΛΟ
smiley_emoticons_smilenew.gif
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

BobaFett34

Μινώταυρος
Θα συμφωνήσω απολύτως ότι ταχύτητα κάτω από τρια σε όλα τα επίπεδα είναι απαράδεκτη.
 

πανοραμα

Ξιφομάχος
Εγώ συμφωνώ με τα παρακάτω!
Ταχύτητα κόσμου:3
Ταχύτητα μονάδων:3
Σύστημα κατάκτησης:Εξέγερση
Όριο μελών:100
Μπόνους νύχτας:Ναι
Ηθικό:Ναι

Ηθικό πρέπει πάντοτε να υπάρχει για να είναι και λίγο δίκαιο το παιχνίδι!
Ταχύτητα 1,2 μακρία από εμένα παίζω στον Phi και δεν βολεύει καθόλου!

 

DeletedUser13883

Guest

Ηθικό πρέπει πάντοτε να υπάρχει για να είναι και λίγο δίκαιο το παιχνίδι!


Στον beta δεν έχει ηθικό και είναι τέλειος κόσμος!


Θα συμφωνήσω απολύτως ότι ταχύτητα κάτω από τρια σε όλα τα επίπεδα είναι απαράδεκτη.

Για ταχύτητα 3 ευνοεί το επιθετικό παίκτη και όχι τον αμυνόμενο.Φαντάσου να κάνει ένα ΑΣ 40 λεπτά και όχι 60.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ταχυτητα κοσμου μοναδων 3 -εξεγερση

και αν ελειπε το ηθικο δεν θα με χαλαγε καθολου το ομολογω.....το αναφερω αν και ξερω οτι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση...
αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια... :p:p:p:p:p:p

μια ερωτηση επανω σ'αυτο
Για ταχύτητα 3 ευνοεί το επιθετικό παίκτη και όχι τον αμυνόμενο

οι αμυνες πηγαινουν με μικροτερη ταχυτητα απ΄'οτι οι επιθεσεις και λες οτι ευνοειται ο επιτιθεμενος??
και μην ξεχνας κατι...οτι επιθεση και να στειλει καποιος συνηθως συνοδευεται απο φαρους
οποτε ακομα και γρηγορα μεταφορικα να εχει καποιος επιθετικος η επιθεση θα παει με την ταχυτητα των φαρων
οι διηρεις και τα γρηγορα μεταφορικα που θα χρησιμοποιησει ενδεχομένως ο αμυνομενος και οι συμμαχοι του σιγουρα θα φτασουν γρηγοροτερα...οποτε σε ποιο σημειο ειναι υπερ του επιτιθεμενου??
το παιχνιδι φιλε μου ειναι υπερ του αμυνομενου σε πολλα σημεια..και αυτο δεν το αλλαζει η ταχυτητα...
προσωπικη αποψη φυσικα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13883

Guest
Απλά με την εξέγερση και με 3 καταστρέφει τελείως τον αμυνόμενο.Πες ότι με πολιορκία αν και σου βάζει ΑΣ κάνεις dogde και το σπας.
 

DeletedUser13572

Guest
Απλά με την εξέγερση και με 3 καταστρέφει τελείως τον αμυνόμενο.Πες ότι με πολιορκία αν και σου βάζει ΑΣ κάνεις dogde και το σπας.

Η πολιορκία απαιτεί να είναι κάποιος πάρα πολλές ώρες μέσα στο παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13883

Guest
Λάθος!Απαιτεί ένα κινητό αφής,που να μην κολλάει και να μην βγάζει "Η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται" και η εγκατάσταση του Grepolis,η ενεργοποίηση των γνωστοποιήσεων Push για επιθέσεις.Δίπλα στο κρεβάτι σου το βράδυ με ανοικτό Wi-Fi και είσαι έτοιμος.Άσχετα αν εγώ το ακούω και για να μην χάσω τον ύπνο μου το κλείνω ;)
smiley_emoticons_irre4.gif
.
 

DeletedUser13572

Guest
Λάθος!Απαιτεί ένα κινητό αφής,που να μην κολλάει και να μην βγάζει "Η εφαρμογή δεν ανταποκρίνεται" και η εγκατάσταση του Grepolis,η ενεργοποίηση των γνωστοποιήσεων Push για επιθέσεις.Δίπλα στο κρεβάτι σου το βράδυ με ανοικτό Wi-Fi και είσαι έτοιμος.Άσχετα αν εγώ το ακούω και για να μην χάσω τον ύπνο μου το κλείνω ;)
smiley_emoticons_irre4.gif
.
Αναλογίσου όμως πως μια μεγάλη μερίδα παικτών δε διαθέτει τέτοιου είδους κινητό.
 

πανοραμα

Ξιφομάχος
Παιδιά δεν είναι δυνατόν να είσαι μέρα νύχτα στην τσίτα άμα σου την πέσουν!Γι αυτό διαλέγω εξέγερση + οτι για εμένα είναι και λίγο πιο ενδιαφέρον
 

DeletedUser

Guest
Ταχυτητα 3
Εξεγερση
100 μελη
Μπονους Νυχτας ναι
Ηθικο ναι

Τιποτα λιγοτερο απο αυτα που απαιτουμε!
 

DeletedUser13883

Guest
Πράγματι κάποιοι δεν διαθέτουν τέτοια κινητά αλλά δεν είναι η μερίδα μεγάλη αλλά μικρή,αν σκεφτούμε ότι σχεδόν όλοι στον πλανήτη έχουν αφής.

Υ.Γ.:Δεν το λέω εγώ αλλά η έρευνα.

Αν δεν γίνεται ούτε και αυτό υπάρχει και το Grepolis Report Converter Revolution(το οποίο χάλασε νομίζω γιατί δεν λειτουργεί ας μας πει κάποιος και από την ΟΔ ή από μέλος είναι λίγο άσχετο βέβαια) που βγάζει ήχο όταν σου κάνουν επίθεση ΑΛΛΆ απαιτεί ανοικτό Η/Υ,Wi-Fi και ηχεία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

vourliotis

Οπλίτης
Εγώ συμφωνώ με τα παρακάτω!
Ταχύτητα κόσμου:3
Ταχύτητα μονάδων:3
Σύστημα κατάκτησης:Εξέγερση
Όριο μελών:100
Μπόνους νύχτας:Ναι
Ηθικό:Ναι
 

DeletedUser

Guest
Απλά με την εξέγερση και με 3 καταστρέφει τελείως τον αμυνόμενο.Πες ότι με πολιορκία αν και σου βάζει ΑΣ κάνεις dogde και το σπας.


κατα τη γνωμη μου εχοντας παιξει και με τους 2 τροπους δεν υπαρχουν παααααρα πολλες διαφορες...
το βασικοτερο για μενα ειναι οτι στην πολιορκια δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα μονος σου...πρεπει να βασιζεσαι στους συμμαχους σου και οι συμμαχοι σου σε σενα..
αν μπει αποικιακο στην πολιορκια η πολη θεωρειται χαμενη αν δεν εχεις συμμαχους να βασιστεις...
στην εξεγερση μπορεις και να σπασεις το αποικιακο ακομα και με 10 διηρεις πολλες φορες τοποθετημενες στον καταλληλο χρονο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser13883

Guest
Τι να σας πω.Εγώ θα ήθελα να υπάρχει ένας κόσμος σαν τον κόσμο snadbox 2 στον server Beta.
 
Κορυφή