Αρένα του διαγωνισμού "Τι το θες το έρμο; "

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Ρίξτε μια ματιά στις απαντήσεις σας μετά την ανακοίνωση των φράσεων και δείτε ποιος άρχισε να "ψειρίζει" τις απαντήσεις των παικτών, ΟΧΙ εγώ πάντως.
Οι κανόνες, όσο πτωχοί κι αν θεωρούνται, έχουν την ίδια ισχύ για όλους, σε κανέναν δεν ψιθύρισα επιπλέον κανόνες και κόλπα.
Υπήρξαν κι άλλοι που είχαν περισσότερες σωστές απαντήσεις αλλά αποκλείστηκαν γιατί επεξεργάστηκαν την απάντησή τους. Θα μπορούσαμε να πούμε εντάξει και τι έγινε; μια απάντηση επεξεργάστηκαν, την ακυρώνουμε και μένουν με 34 σωστές.

Οι διαγωνισμοί όλοι, χρόνια τώρα, γίνονται καλή τη πίστη για να διασκεδάσουμε όλοι. Όσοι δεν έχουν εμπιστοσύνη στον διοργανωτή και του προσάπτουν κατηγορίες για μαγειρέματα, μεροληψίες κι άλλα τέτοια, καλύτερα να μένουν σε απόσταση για να μην βασανίζονται.

Ο Forum leader είναι υπεύθυνος για την διοργάνωση των διαγωνισμών και ο τελικός διαιτητής.


[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Τέλος πάντων, νομίζω ότι έχουμε απομακρυνθεί πάρα πολύ από το σκοπό του διαγωνισμού, ο οποίος ήταν να περάσουμε καλά και βέβαια πιστεύω πως σε κάποια μέλη, ιδίως νεαρά, κάποιες από αυτές τις φράσεις θα τους μείνουν. Από τη στιγμή που ο διαγωνισμός μετατράπηκε σε ανταγωνισμό, χάνουμε και όλο το νόημα του παιχνιδιού. Ίσως το έπαθλο να οδηγεί κάποιος περισσότερο, κάποιους άλλους λιγότερο, στη φιλονικία. Καλή συνέχεια σε όλους σας και ελπίζω να βρεθούμε ξανά σε άλλους διαγωνισμούς.
 

-PNS-

Άρμα
ΘΕΑΓΕΝΗ για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα γράφεις ότι θέλεις. Το ότι απαγορεύεται η επεξεργασία είναι γνωστό σε όλους και ισχύει σε όλους τους διαγωνισμούς. Το ότι το χρησιμοποιείς ως μέρος της απάντησής σου για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα είναι απόδειξη της αδυναμίας της θέσης σου.

Επίσης, όταν κάποιος κάνει επεξεργασία, από που προκύπτει ότι αλλάζει μόνο μία απάντηση; Είναι άλλο φρούτο αυτό; Μπορεί να αλλάξει ότι θέλει. Δεν μπορείς να το ξέρεις, εκτός αν φαίνεται κάτι τέτοιο στο background του συστήματος... (Οπότε αν ισχύει κάτι τέτοιο - δυνατότητα του να φαίνεται τι επεξεργάστηκε - πάω πάσο εδώ...)

Όπως απόδειξη αδυναμίας είναι και το γεγονός ότι χωρίς να ονομάζεις, ουσιαστικά λες ότι επειδή εγώ ανακίνησα το όλο θέμα τιμωρούμαι και αντί να κερδίσω θέση, όπως είναι το σωστό, χάνω κιόλας και μένω και τελείως εκτός νικητών.

Το ότι ήδη ο πρώτος νικητής μου δίνει ουσιαστικά δίκαιο, είναι η καλύτερη επιβράβευση...

Το ότι ξεκίνησες την καταμέτρηση με τον σωστό τρόπο, υπολογισμό σωστών φράσεων, και μετά το άλλαξες με τα μπακαλίστικα, είναι επίσης απόδειξη της αδυναμίας σου.

Πουθενά δεν υπάρχει διαφορετικός τρόπος υπολογισμού στην πρώτη διαλογή και στην 2η διαλογή να βάζουμε άλλον...

Περιμένω ακόμα να απαντήσεις πειστικά και με επιχειρήματα γιατί το διπλό τ στην Ιουλιέτα και το μικρό κ στον Κύριος δεν θεωρούνται λάθος, αφού ακόμα και έτσι με τον δικό σου μπακαλίστικο τρόπο είμαι στους νικητές...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Παιδιά όντως το πράγμα ξέφυγε του διαγωνιστικού νοήματος που είχε και της διασκέδασης. Συγχαριτήρια από τώρα σε όσους κριθούν νικητές ... κάποιοι πρέπει να είναι τελικά, χωρίς να τα βάζουμε με αυτόν που πρέπει να κρίνει.

Προσωπικά σε όλες τις αναρτήσεις εξέφρασα προσωπική άποψη και γνώμη μιας και υποθέταμε τα λάθη που έχουμε κάνει εμεις και οι αντίπαλοι.

Ελπίζω να τα πούμε σε άλλο διαγωνισμο
 

-PNS-

Άρμα
Τελικά, βλέπω την... Σολομώντειο λύση στην 3η θέση, με ισοβαθμία και με το όνομά μου μέσα. Επειδή σε προηγούμενους διαγωνισμούς τα χρυσά είχαν πιστωθεί πολύ πιο γρήγορα, μήπως ξέρουμε πότε θα μπούνε αυτή τη φορά για να κλείσει και τυπικά το ζήτημα;
 
Κορυφή