ΑΤΛΑΝΤΕΣ vs The mapa reloaded

  • Δημιουργός θέματος firewind
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Μα δεν σας κατηγόρησα για τίποτα. Ξέρεις καλά πως σαν αρχηγός των Σπαρτιατών ουδέποτε 'απαγόρεψα' σε κάποιον παίκτη μας να πάει σε άλλη φιλική συμμαχία, ειδικά όταν επρόκειται για την ασφάλεια τους. Το να μείνει κάποιο φιλαράκι στο παιχνίδι (γιατί αυτό είμαστε στους Σπαρτιάτες) έχει προτεραιότητα για μένα από το να έχουμε υψηλά στατιστικά ή να κάνουμε τους αριθμολόγους. Με δυο λόγια, και εσύ και τα υπόλοιπα παιδιά που αναφέρεις αποχώρησαν με τις ευλογίες των Σπαρτιατών. Από την στιγμή που δεν ειχαμε ισχυρή παρουσία σε εκείνες τις θάλασσες και δεν μπορούσαμε να σας υποστηρίξουμε, το καλύτερο ήταν αυτό. Η βαθμολογική 'απώλεια' των Σπαρτιάτων από την αποχώρηση σας ποτέ δεν θεωρήθηκε απώλεια, αλλά θα θεωρούσαμε απώλεια να μην υπάρχετε πια στο παιχνίδι αν σας έπαιρναν τις πόλεις οι αντίπαλοι.

Αυτό που έλεγα προηγουμένως είναι ότι μπορεί να είστε ενδεχομένως λίγα άτομα αλλά με την ένωση σας αποκτήσατε μαζεμένα σαν νέα συμμαχία περίπου 700 πόλεις. Και αυτό σας καθιστά αυτόματα τους πιο ισχυρούς στην θάλασσα σας, σε χρόνο μηδέν. Σας εύχομαι να έχετε μεγάλη επιτυχία και πολλές κατακτήσεις, αλλά επειδή ακριβώς δεν ξεκινάτε από το 0 αλλά από το 10, θεωρώ σαν πιο σωστό να διατηρήσετε ένα χαμηλό προφίλ (όλα βέβαια είναι σχετικά).

Όσο αφορά τα χρονικά, θα έπρεπε να είχα γράψει πολλά ονόματα Σπαρτιατών αλλά θα στο τέλος θα έβγαινε μυθιστόρημα. Κράτησα λοιπόν τα βασικά γεγονότα και... η ιστορία συνεχίζεται!
 

DeletedUser

Guest
Συμφωνώ αλλά έχω άλλη αντίληψη για το χαμηλό προφιλ.Και μια ερώτηση ο 2001 σας κύρηξε πόλεμο και σας έκοψε την καλημέρα γιατί πήρατε 3-4 παίχτες από αυτούς λόγω ότι συνεργαζόντουσαν καλύτερα με σας και ήταν απομακρυσμένοι από την φυλή τους.. οι ελ με την ίδια λογική τι πρέπει να κάνουν όταν οι μάπα τους πήραν μέχρι και τον διπλωμάτη και αφήσαν την καθαρήστρια μόνο να σκουπίσει τους άδειους διαδρόμους της συμμαχίας?
Κι όμως μετά από αυτήν την δύσκολη στιγμή οι ελ βρήκαν τον σωστό τον δρόμο κι ενώ αρχίζαν να ψηφίζουν για νέο αρχηγό τελικά το πήραν απόφαση η πρώην ακαδημία τους (ΕΔΩ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΛ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Γ ΠΟΥ ΟΙ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥς ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΗ ΠΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑΝ ΙΔΡΥΤΗ ΤΟΥς ΝΑ ΤΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΛΟΥΗΣ....) να ενωθεί μαζί τους.:h:cool
 

DeletedUser

Guest
Οσο για τους σάρισσα ο ρυθμός αναπτυξή μας μακριά από τις φτερούγες τους σε σχέση με πριν φένεται από τις πρώτες 2 εβδομάδες χωρίς να θέλω να πω κάτι αρνητικό για τα παιδιά ίσα ίσα όλοι βοηθάγαν όπως τους βοηθούσαμε και εμείς! όλοι μας βάλαμε το χεράκι μας για την ιστορία της καθε συμμαχίας που αναφέρεις .

Κριμα γιατι αποχωρησατε χωρις καποιον λογο ιδιατερο απο εμας ενω εσπαγα το κεφαλι μου πως να σας ενισχυσω στην θαλλασα σας και πως να σας δωσω χαρτες να αναπτυχθειτε σε αλλες θαλλασες που ηταν χρησιμο για την υπερσυμμαχια μας και εν μερει την συμμαχια μας...
Ενω ειχα καιρο της πληροφοριες οτι ειχατε βαλει σε πλανο την ''φυγη'' σας απο εμας το αγνοησα και δουλεψα με οτι μπορουσα να βοηθησω τα μελη της ''οικογενειας μας'' οπου καποιοι παιχτες επειτα απο συμφωνια με τους συμμαχους μας και την τοτε συνθηκη με ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ ειχαμε κανει μια συμφωνια μεταβασεις παιχτων απο την μια συμμαχια στην αλλη.
Τελικα ενα βραδυ χωρις να εχετε καποιο παραπονο απο την σταση της διοικησης αποχωρησατε και το σεβομαστε ασχετος που καποιος απο ολους σας δεν με ενημερωσε τους λογους της φυγης σας...
Και το αρχικο το κριμα ειναι οτι θυγεις μια συμμαχια που ηρθες περασες και εφυγες και την κατηγορεις οτι χαρη σε εμας ειχατε χαμηλους ρυθμους αναπτηξης ενω 2 εβδομαδες μετα γινατε μηχανες κατακτησεων...

Το τελευταιο κριμα ειναι οτι με εφερες σε αυτη την κατασταση να τοποθετηθω για την πολυ ασχημη φραση και κατηγορω που δηλωνεις απροκλητα στο φορουμ εδω με την κατηγορια οτι σας αργοπορησαμε στην αναπτυξη ενω τωρα μπορειτε να κυρηξετε και πολεμο ανετα.....

Σας ευχαριστουμε για οτι προσφερατε και εσεις και οσοι αλλοι εχουν αποχωρησει αλλα μην ξεχνατε οτι ολοι μας εχουμε παρει πολλα απο αυτη την σημαια της sarissa και δεν εχουμε δωσει [οχι ολοι] τα απαιτουμενος αναλογα που αντιστοιχουν....

Καλη συνεχεια στην νεα αυτονομη συμμαχια που δημιουργησατε!!!!
Ευχομαι να συνεχισω να απεχω απο το κεντρικο φορουμ και να μην μου δινετε πατηματα για απαντησεις...
 

DeletedUser

Guest
Ρε φιλάρα, που μας κήρυξες τον πόλεμο στα χαρτιά (δίκιο έχει ο Νίκος). Μας σέβεσαι ή δε μας σέβεσαι τελικά, αν και δεν με ενδιαφέρει. Όταν δω επίθεση από εσάς, θα κανω κορνίζα την αναφορά μάχης και θα σου στείλω λουλούδια και γλυκά για συγχαρητήρια.
Άντε, γράψε λίγο στο φόρουμ, γιατί αν γνωρίζεις τόσο το παιχνίδι ώστε να κάνεις επιθέσεις από την 63 στην 43 ή την 44, τότε καλύτερα στο φόρουμ.
Η the mapa reloaded, μπες στα στατιστικά και δες πόσους πόντους επίθεσης έχουν μαζέψει μέσα σε 3 μήνες. Και πως έχουν ξεπεράσει φυλές που παίζουν από τον Μάιο και έχουν και παραπάνω μέλη. Θέλεις να σου δώσω 10 πόλεις στην 44 να δεις αν έχουμε καλούς παίχτες;;;
Αν τις κρατήσεις πάνω από 1 μήνα θα παρατήσω το παιχνίδι.
Πάει το στοίχημα;;
 

DeletedUser

Guest
mike ξέρεις ότι προσπάθησα όσο μπορούσα στην σάρισσα όπως πολύ από εμάς.. και βοήθησα τους πάντες εκεί μέχρι και άτομα στην 34 έστελνα πήγασους μπας και προλάβω τπτ ...

τεσπά το θέμα είναι ότι η παρέα είχε διαφορετικές αντιλήψεις για τον τρόπο παιξίματος οι περισσότεροι εξήγησαν τον λόγο φυγής άλλη δεν προλάβανε γιατί τους πετάξαν έξω..

Φίλε gogos33 σου μιλάω ήρεμα το αν ξέρω το παιχνίδι άσε άλλους να το κρίνουν οπότε άραξε λίγω μην αρπάζεσαι ..τώρα για το τι πολέμοι υπάρχουν τράβα ψάξε στους ξένους σέρβερ να μαθαίνεις ..αν σας σέβομαι ναι σέβομαι τα άτομα που βγαίνουν και μιλάνε ήρεμα χωρίς την υπεροψία του μαο ταο ...!!!
 

DeletedUser

Guest
παιδια δεν χρειαζετε να τρολαρουμε

και δεν προκειται να διαβασω τα παντα soz

απλα να αναρωτιουντε καποιοι γιατι κανουμε ενα πολεμο εστω και ατυπα?

ας πω οτι φταιω εγω που κυρηξα των πολεμο και ειμαι ασχετος με το παιχνιδι αν και ξερω την αποσταση μεταξυ των θαλασσων που χωριζουν μαπα-ατλαντες και ναι ειναι ατυπος.

Εγω λοιπον οπως προειπα ειμαι ασχετος και κομπλεξικος εσεις λοιπον μαπα που εισαστε σχετικοι με ποια λογικη ριχνετε σεισμους και κεραυνους απο 2 θαλασσες μακρυα?

απο την αλλη πλευρα ποτε δεν ειπαμε πως ειμαστε παιχταραδες και μαμαω-ταο του παιχνιδιου.
απλα ο firewind παραιθεσε τις τελευταιες κατακτησεις πολεων το οτι εμεις ειμαστε πρωτοι σε κατακτησεις αυτο το χρονικο διαστημα δεν μας κανει παιχταραδες απλα μας κανει μαπα οπως ηταν η αρχικη τους συσταση.

δλδ λιγοι παιχτες 100% ενεργοι και επιθετικοι.
αυτο ειμαστε
οσο για τους σαρισσα τους παγκρητιους και απαραδεκτους και ολες τις αλλες φυλες εμεις ως συμμαχια εχουμε ουδετερα δεδομενα.
Δεν ειμαστε εριστικοι με κανενα στο σημειο που μας σεβονται.
Και για να γυρισω πισω στο αρχικο θεμα πρωτοι εσεις ριξατε σεισμους και κεραυνους χωρις λογο...οποτε να ψαξετε να βρειτε εσεις τον λογο προσωπικο ειτε οχι ...εγω ως υπευθυνος διπλωματιας οφειλω να ειμαι αμειλικτος σε οποιοδηποτε νουμερο (και αναφερομαι στο νουμερο βαθμολογιας της καταταξης) εχει προβλημα εκτος παιχνιδιου εχει προβλημα και ξεσπαει μεσα στο παιχνιδι...και συγκεκριμενα στους παιχτες της συμμαχιας μας.....να σας αναφερω πως υπηρξε αντιπαλη συμμαχια που στο παρελθον εγραφε σε κυκλικο μηνυμα προς τα μελη της συμμαχιας τους "οποιος εχει νευρα σημερα και θελει να ξεσπασει ριξτε σεισμο στον σατα....στη και χιτλ...ικο vinusdelasatan"(ο vinus ειναι μελος μας για την ιστορια)

ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ φτανει το απιστευτο επιπεδο ωριμοτητας σας και οφειλω να σας ζητησω συγνωμη εγω ο ανωριμος.

Ειναι τα καταλοιπα της τελειας δημοκρατιας που σας χαρακτηριζει ακομα και στο παιχνιδι


καλη συνεχεια σε ολους
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Λοιπόν, επειδή γελάω από όταν μου αναφέρανε το ποστ στο κεντρικό, ήθελα να το δω με τα ματάκια μου, για να γελάσω πιο δυνατά.
1ον) Είμαστε μια παρέα στον κόσμο γαμμα, που δεν γουστάραμε τους φασίστες και τους χτυπούσαμε. Αν είναι μακριά μας του ρίχναμε και τους ρίχνουμε από καναν κεραυνό, για να εκτονώνουμε τις ορμές μας
Εισε ο ενας και μοναδικος που εχω συναντηση σε τετοιου ειδους παιχνιδια με αυτο το πνευμα,αυτο βεβαια δεν ενδιαφερη κανεναν ουτε και εσενα,αλλα θελω να μου πεις για την κολοτουμπα με τουσ ελ τουσ οποιους δεν ηθελες να τους βλεπεις (λογω του ονοματος,σου θυμηζαν ακροδεξια κατασταση)και τωρα ειστε συμμαχοι,μιλαω για την περιοδο που ησουν στους ερυθρους ταδε,αλλαξοπιστησες????αν θελεις απαντας,αλλιως αστο να περαση
 

DeletedUser

Guest
Εισε ο ενας και μοναδικος που εχω συναντηση σε τετοιου ειδους παιχνιδια με αυτο το πνευμα,αυτο βεβαια δεν ενδιαφερη κανεναν ουτε και εσενα,αλλα θελω να μου πεις για την κολοτουμπα με τουσ ελ τουσ οποιους δεν ηθελες να τους βλεπεις (λογω του ονοματος,σου θυμηζαν ακροδεξια κατασταση)και τωρα ειστε συμμαχοι,μιλαω για την περιοδο που ησουν στους ερυθρους ταδε,αλλαξοπιστησες????αν θελεις απαντας,αλλιως αστο να περαση
Η τιμή είναι όλη δική σου, για τον ένα και μοναδικό που γνώρισες. Δυστυχώς, αυτή τη συμμαχία δεν την έκλεισα εγώ. Δεν την ήθελα είναι η αλήθεια. Γενικώς δεν τα πάω καλά με τις συμμαχίες και τις συνθήκες ειρήνης και το ξέρουν όλοι.
Εφόσον όμως, όταν ανέλαβα εγώ αυτή τη συμμαχία, είχε ήδη υπάρξει ένα διάστημα συνεργασίας με τους ΕΛ, και τα μέλη μας είχαν αρχίσει να αποκτούν δεσμούς δεν θα τους πουλούσα, δεν ήμουνα κωλοτούμπας ποτέ.
Στο παιχνίδι καλώς ή κακώς, εμείς σαν ερυθροί χμερ, είχαμ πολιτική ταυτότητα. Οι ερυθροί χμερ δεν υπάρχουν και μαζί με αυτούς, χάθηκε και η εμμονή μου σε τέτοια ζητήματα. Παρόλα αυτά, οι εναπομείναντες χμερ, όταν βλέπουμε σβαστιγκες βγάζουμε σπυριά. Και μπορεί τον φίλο παραπάνω να μην τον ενοχλεί που έχει τον οπαδό του χίτλερ στη συμμαχία του, αλλά εμένα χαλάει την αισθητική μου και προσβάλλει την προσωπικότητά μου και την ιστορία της πατρίδας μου να βλέπω τέτοια σύμβολα.. Επομένως, αν μου περισσεύει εύνοια του ρίχνω κανά σεισμό για να με αισθάνεται κοντά του. Ελπίζω να σε κάλυψα, αν και δε σε γνωρίζω.
 

DeletedUser

Guest
ΑΤΛΑΝΤΕΣ

καλησπέρα κι απο εμένα. δεν θα μιλίσω για τους mapa γιατι ότι και να λέμε αυτή τι στιγμή δεν βγαίνει κάτι, λόγω το οτι είμαστε μακριά. όταν και αν έρθει η ώρα να χτυπηθούμε τότε θα δούμε ποιος φοβάται και ποιος πρεπει να σέβεται.
φίλε ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ το αν αλλάξαμε συμαχία πρώτον είναι δικαίωμά μας και δεύτερον έτσι για την ιστορία οι συμαχίες που αλλάξαμε αν θυμάσαι είτανε σε υπερσυμαχία και η μετακίνισή μας έγινε σε συνενόηση με τους αρχηγούς για λόγους στρατιγικής. όλοι έχουμε καταλάβει ότι έχεις πρόβλημα με συγκεκριμένα άτομα που αναφέρεις πιο πάνο για το λόγο ότι είμασταν στιν παγκρείτια είμασταν λίγοι και κάναμε πανιγύρι, φτάσαμε εδώ που φτάσαμε και τώρα είναι αργα για εσας. έχετε γενικά πρόβλημα με την ΠΑΓΚΡΕΙΤΙΑ γιατι πάντα σας έκανε πλάκα. τώρα έχετε και με τους ΣΑΡΙΣΣΑ γιατι ενώ παλιά είσασταν σύμαχοι ξαφνικά γίνατε εχθροί και σας κάνουνε και αυτοί πλάκα.
μέσα σε αυτήν την πλάκα λοιπόν που σας κάνουνε τόσο καιρό εγώ και οι υπόλοιποι είμασταν μέσα και βοηθείσαμε με όποιον τρόπο μπορούσαμε.
αυτό είναι το πρόβλημα.
και τώρα η πλάκα συνεχίζετε με τους ΑΤΛΑΝΤΕΣ.
ευχαριστώ λοιπόν τις 2 συμαχίες που με βοηθείσανε και τις βοήθεισα τόσο καιρο, αλλα πιο πολύ εσάς που με τις παρελάσεις σας και τις πόλεις που σας έχω πάρει κατα καιρούς έφθασα μεχρι εδώ.
τώρα εσύ δεν ξέρω για ποιο λόγο παίρνεις θέση για επιθέσεις και κατακτήσεις?
δεν σε έχουμε δει να κάνεις καμια επίθεση ποτε
τι παίχτης είσαι αμυντικός, επιθετικός ή γραμματέας για το forum?
(την απάντησή σου την ξέρω είσαι παλιός παίχτης κ.τ.λ.)
συγχαριτήρια παλιέ παίχτη. τώρα όμως τι γίνετε?????????????
 

DeletedUser

Guest
για μια ακομα φορα βλεπω τον επαμεινωνδα να αναφερει αλογιστα καποια στοιχεια με λαθος χρονικη σειρα

κατα αρχην να σε συγχαρω που παραδεχεσε πως εστελνες κυκλικα στην συμμαχια σου για να ριχνουν κατα συρροην σεισμους και κεραυνους στο μελος της συμμαχιας μας vinusdelsatan (επειδη ειχατε νευρα στην καθημερινοτητα σας οπως εγραφες και επειδη απλα εχει τα δικα του πιστευω) και χρονικα ειχατε αρχισει εσεις να ριχνετε σεισμους και κεραυνους.

Μετεπειτα εμεις ριξαμε σε εσενα και το ειχα θεσει εγω προσωπικα ως διαγωνισμο

"ποιος θα πετυχει την ακαδημια"

απο οτι θυμαμαι ειχε κερδισει η aggelikh85 και δεν ηθελε το επαθλο

εμεις δεν γκρινιαξαμε επειδη οι μαπα μας εριξαν σεισμους και κεραυνους απλα αντιδρασαμε που ειναι και δικαιωμα μας κυρητωντας πολεμο

εσεις τρολαρετε το φορουμ ζητωντας τον λογο της αναγγελιας του πολεμου
εμεις για καθε δραση εχουμε παντα ετοιμη και μια αντιδραση

καταλαβαινω επαμεινωνδα πως ποναει για ενα χτιστη mason (στην αγγλικη) nνα τον ριχνουν σεισμους και κεραυνους εμεις βλεπεις ριχνουμε μωρακια για να κανουμε επιθεσεις και εσυ πατας premioum για να χτισεις γρηγορα το τοιχος.

και τελος εμεις παραδεχομαστε οτι εχουμε απωλειες αλλα δυστηχως για εσενα εχουμε κερδισει παρα πολλες πολεις στις 2 τελευταιες συμμαχικες επιδρομες.

Οσο για το δεδομενο της σημαιας το εχουμε τιμησει ΥΠΕΡ του δεοντος και αν θυμαμαι οταν εμενα με χτυπουσαν οι παγκρητιοι δεν ειχατε στειλει ουτε μια υποστηριξη (οι ΕΛ) και με ειχες παρει τηλεφωνο να ρωτησεις τι αμυνες ειχα μεσα απο τοτε καταλαβα τι παρτακιας εισαι και τα στατιστικα σου τα λενε ολα

Για αυτο λοιπον μην μας κανεις μαθημα ηθικης και ηρωισμου και αν δεν θυμασαι καλα βιταμινη c για την μνημη

για οποιοδηποτε εχει καποιες αποριες εχω σκαιπ και ειμαι ανοιχτος σε καθε συζητηση εκτος και αν δεν αντεχετε τον διαλογο.

τελος sandeman δεν ξερω αν αναφερεσε σε εμενα δεν ειμαι ουτε αριστερος ουτε δεξιος ουτε κεντρωος αλλα ειμαι ανθρωπος.

Με ενδιαφερουν οι φιλοι μου η οικογενεια μου ακομα και ο σκυλος μου αφηνω σε εσας τις διαμαχες (πολιτικες και μη) μα πανω απο ολα ο πατερας μου μου εμαθε να σεβομαι ολα τα ατομα απο καθε πολιτικη και πολιτιστικη πλευρα οποτε θες το συζηταμε μεσω σκαιπ.

καλη συνεχεια σε ολους

διπλωματης των ατλαντων
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
καλησπέρα κι απο εμένα. δεν θα μιλίσω για τους mapa γιατι ότι και να λέμε αυτή τι στιγμή δεν βγαίνει κάτι, λόγω το οτι είμαστε μακριά. όταν και αν έρθει η ώρα να χτυπηθούμε τότε θα δούμε ποιος φοβάται και ποιος πρεπει να σέβεται.

Τώρα μιλάς σωστά. Το εκλαμβάνω σαν επίσημη τοποθέτηση, όπως και αυτά που έγραψε πιο πάνω ο διπλωμάτης σας. Δεν υφίσταται πόλεμος, εμείς σας έχουμε σε καφετί απόχρωση, μιας και έχουμε πλεονασμό από κόκκινο και ούτως ή αλλος τα δικά σας κόκκινα δεν τα βλέπουμε παρά μόνο με κυάλια. Δικαίωμά σας να μας κάνετε κόκκινους, άστοχοι η κίνηση να ανακοινώσετε στο κεντρικό έναν πόλεμο, που ίσως γίνει σε κανά τρίμηνο, αν επιλέξουμε και εμείς και εσείς να μπούμε στην 54, άλλος δρόμος δεν υπάρχει. Καλύφθηκα επί του θέματος, θα ξαναγράψω μόνο αν δω κάτι υποτιμητικό για τη φυλή μου, ή αν εκφραστεί κάποια απορία..
 

DeletedUser

Guest
Λοιπόν, επειδή γελάω από όταν μου αναφέρανε το ποστ στο κεντρικό, ήθελα να το δω με τα ματάκια μου, για να γελάσω πιο δυνατά.
1ον) Είμαστε μια παρέα στον κόσμο γαμμα, που δεν γουστάραμε τους φασίστες και τους χτυπούσαμε. Αν είναι μακριά μας του ρίχναμε και τους ρίχνουμε από καναν κεραυνό, για να εκτονώνουμε τις ορμές μας
Εισε ο ενας και μοναδικος που εχω συναντηση σε τετοιου ειδους παιχνιδια με αυτο το πνευμα,αυτο βεβαια δεν ενδιαφερη κανεναν ουτε και εσενα,αλλα θελω να μου πεις για την κολοτουμπα με τουσ ελ τουσ οποιους δεν ηθελες να τους βλεπεις (λογω του ονοματος,σου θυμηζαν ακροδεξια κατασταση)και τωρα ειστε συμμαχοι,μιλαω για την περιοδο που ησουν στους ερυθρους ταδε,αλλαξοπιστησες????αν θελεις απαντας,αλλιως αστο να περαση

ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΙΧΤΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΕΙΚΕΣ ΣΕ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΣΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ ΣΑΝ ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΦΑΡΜΑΣ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΦΙΛ ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΡΑΤΗΓΗΚΗΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΞΟΦΥΛΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΥΛΗΤΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΥΤΕ ΕΚΕΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΙΦΟΔΕΛΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.
ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΦΙΛ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΜΕ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΟΤΟΦ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ?.
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ VinusDelSatan
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΨΙΦΟΔΕΛΤΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

Σε ποια ψηφοδέλτια υπάρχει;;; Μήπως θα μας τρελάνεις... Ευτυχώς, στην ελλάδα που μαρτύρησε από την κατοχή τον ΝΑΖΙ (αν διαβάζεις καθόλου από ιστορία) δεν τόλμησε κανένας να χρησιμοποιήσει σε ψηφοδέλτιο τέτοιο σήμα.

Κι όσο για τους χτίστες, σου παραθέτω σε αντιδιαστολή τους πόντους επίθεσης που έχω εγώ κι εσύ, για να δεις ποιος χτίζει:

17 Gogos33 The mapa reloaded 332094
469 vinusdelsatan ΑΤΛΑΝΤΕΣ 54143
 

DeletedUser

Guest
απάντηση

Για άλλη μια φορά δείχνεις οτι δεν ξέρεις τι σου γίνετε, γιατί όπως είπες και μόνος σου παίζεις σε άλλο κόσμο. Αλλα τελικά δεν είναι οτι παίζεις σε άλλο κόσμο απλός εισαι στο κόσμο σου.
Και κυκλικό στάλθεικε μέσα στι συμαχία σας για σειμούς και το μήνυμα που σου έστειλα εγώ είτανε απάντηση στα μηνύματα που έστελνες σε συμάχους μας απειλώντας τους οτι αν δεν έρθουνε μαζί σας θα τους πάρετε τις πόλεις.
λες και μπορούσατε να τις πάρετε...
όσο για τιν συνθήκη που λες με την παγκρείτια δεν είχατε ποτέ.
μας χτυπούσανε οι δικοί σου αλλά τα λιμάνια μας είτανε πολύ βαθειά.
Εσύ βέβαια δεν έκανες ποτέ επίθεση όπως δεν κάνεις και τώρα γιατί είσαι χτίστης και γραμματέας.
Όσο για τον πρώτο και τον κουρίτα μπορείς να συνεχίζεις να τους γλύφεις να μην σας χτυπήσουνε. Αλλα και γι αυτούς είναι αργά.
Τέλος πάντων δεν βγάζουμε άκρη.
Θα σου πάρουμε τις πόλεις να για να τελειώνουμε.
 

DeletedUser

Guest
Σε ποια ψηφοδέλτια υπάρχει;;; Μήπως θα μας τρελάνεις... Ευτυχώς, στην ελλάδα που μαρτύρησε από την κατοχή τον ΝΑΖΙ (αν διαβάζεις καθόλου από ιστορία) δεν τόλμησε κανένας να χρησιμοποιήσει σε ψηφοδέλτιο τέτοιο σήμα.

Κι όσο για τους χτίστες, σου παραθέτω σε αντιδιαστολή τους πόντους επίθεσης που έχω εγώ κι εσύ, για να δεις ποιος χτίζει:

17 Gogos33 The mapa reloaded 332094
469 vinusdelsatan ΑΤΛΑΝΤΕΣ 54143

ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ. ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΣΤΗΣ ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ. ΤΟ ΕΜΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. ΚΑΙ ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΑ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ ΣΤΟ ΨΙΦΟΔΕΛΤΙΟ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ. ΤΟ ΕΜΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝΙΣΤΗΣ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΣΕΝΑ ΤΟ ΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΒΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ, Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ, Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ κ.α. ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΑΒΡΑΑΜ ΚΑΙ Η ΣΑΡΑ ΚΑΙ Ο ΙΑΚΟΒ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΣΕΒΑΣΤΗ ΚΑΙ ΠΤΟΧΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ. ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. "ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ" ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΚΤΗ. ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ ΤΙΣ ΚΕΝΕΣ ΜΟΥ ΩΡΕΣ ΟΧΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΩ ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΘΑ ΕΓΡΑΦΑ ΣΕ BLOCK ΑΝ ΗΤΑΝ.
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ
 

DeletedUser

Guest
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝΕ Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ, Ο ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ, Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ κ.α. ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΑΒΡΑΑΜ ΚΑΙ Η ΣΑΡΑ ΚΑΙ Ο ΙΑΚΟΒ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η ΣΕΒΑΣΤΗ ΚΑΙ ΠΤΟΧΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΑΣ. ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.

Δεν έχεις πρόβλημα, αλλά μας φλόμωσες με άσχετα θέματα, ιδεολογικούς χαρακτήρα. Τι σου φταίει ο αβρααμης κι ο ισαακης και οι δικοί μας αρχαίοι πρόγονοι και τους ανέφερες δεν μπορώ να καταλάβω. Λες και σου ανέφερα εγώ ότι είμαι χριστιανός ορθόδοξος, καθολικός ή κόπτης. Αν είναι δυνατόν... Εμένα λέγατε ότι ξεφεύγω από το παιχνίδι αλλά εσύ απογειώθηκες. ΣΒΑΣΤΙΓΓΑ επαναλαμβάνω, δεν έχει κανένα κόμμα και ψηφοδέλτιο ως σήμα. Από τότε που κοίταζα τα ψηφοδέλτια της μάνας μου και θυμάμαι δεν είχε τέτοια πράματα.
Επίσης, το σήμα σας είναι η ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ αν δεν κάνω λάθος. Για ποιανού το σήμα είναι ο ΜΕΑΝΔΡΟΣ;;; Για κοίτα λίγο καλύτερα στις πόλεις σου..
Ελληνιστής δεν είμαι, είμαι έλληνας, όχι παγανιστής, αλλά έλληνας...
 

DeletedUser

Guest
ΠΕΣ ΤΑ ΦΙΛΕ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟΝ ΓΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟΥΣ ΕΛ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ Ο ΤΣΟΥΚ ΣΕ ΜΑΣ. ΑΚΟΥΣ ΓΑΤΕ?
 

DeletedUser

Guest
ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΡΑΝΙΔΟΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ 5, ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΣΥΜΜΑΧΙΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΣΑΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΛΥΦΕΙ ΤΟΝ ΚΟΥΡΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ...ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ...ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗ -SARISSA- ΑΠΟ ΤΗΝ 63 ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΤΛΑΝΤΕΣ. KAI ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ.
iannisv
firewind
*Falco 21*
fjr1300
vinusdelsatan

ΜΑ ΤΙ ΕΚΠΛΗΞΗ! ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΕΝΝΑΙΟΥΣ ΤΗΣ 63, ΠΙΣΤΟΣ ΣΤΟ ΛΑΒΑΡΟ ΠΟΥ ΦΕΡΕΙΣ...ΧΑ,ΧΑ,ΧΑ

ΥΓ: MONO AΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΤΕ ΣΥΝΘΗΚΗ ΕΙΡΗΝΗΣ ΜΕΤΑΞΥ -ΕΛ- ΚΑΙ ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.

Οι Ατλαντες είναι συμμαχία που δημιουργήσαμε η παρέα που παίζει από την αρχή της 63 μαζί.Το να χτυπάς τις εναλλαγες συμμαχίας δεν έχει νόημα να στηρίζεσαι πάνω σε αυτό δεν μας καθηστά υποδεέστερη συμμαχία όλοι οι πρωηγούμενοι αρχηγοί δεν έχουν πρόβλημα μαζί μας .. εσείς είχατε και εσείς θα έχετε!!! πόσες επιθέσεις στείλατε τότε που ήμουν μόνος σπαρτιάτης στον ωκαιανό για να μου πάρετε
τις πόλεις και είχα μόνο 6 κ πάλι δεν πήρατε τπτ αλλά δεν πειράζει σας ευχαριστώ για τις πόλεις που έχω τώρα!!

Και κάτι τελευταίο η φράση πιστός στην συμμαχία δεν λέει κάτι όταν δεν είσασταν ποτέ πιστοί στις συνθήκες ειρήνης που είχατε σαν συμμαχία ..;)

Επαμεινώνδα το μόνο επιθετικό που έχεις κάνει προς εμάς είναι οι αποικήσεις που έκανες σε νησί πρώην δικό σας και όπου είχα μία πόλη εγώ και μία ο γιάννης!ήρθες δίπλα αλλά σπαθάκια ακόμα δεν είδα ..τι περιμένετε έχουμε πόλεμο ξεκινήστε!!!
 

DeletedUser6084

Guest
Καλημερα σε ολους,ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω μεσα κ μονος λογος

που με παροτρυνε σε αυτο ειναι οτι παρατηρησα εναν σχολια-

σμο του πολυ φιλου κ μεντορα Γκουτι.

Γεια σου Μιχ,ελπιζω να σαι καλα φιλε.

"Οσο για τα θεματα της θαλασσας 63 κ γενικοτερα της συμμαχιας ΑΤΛΑΝΤΕΣ"

καλες μαχες να χουμε παιδια κ καλη διασκεδαση πανω απο ολα.
 
Κορυφή