ΑΝΤΑΛΑΓΕΣ ΠΟΛΕΩΝ - ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΧΑΘΕΙ ΠΟΛΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ

  • Δημιουργός θέματος KIONIA
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Επιθυμω να κανω μια προταση για εναν νεο κανονα , ο οποιος θα κανει την εμπειρια των μαχων - την δραση - τις συνεχες ανατροπες - την δυνατοτητα του δυνατου να υπερισχυει . η αποφαση μου αφορα τις ανταλλαγες πολεων μεταξυ συμμαχων . υπαρχουν 2 ειδων ανταλλαγες . α) ανενεργου συμμαχου και β) κακοπροαιρετης ανταλλαγης πολης . ( αν εγω κανω μια εξεγερση σε μια συμμαχικη πολη στις 08 00 00 , αν ενας αντιπαλος επιτεθει στην ιδια πολη με εξεγερση στις 13 00 00 , τοτε εγω θα στειλω σε αυτη τη πολη αποικιακο στις 12 59 00 και ενας τριτος συμμαχος κολλητη εξεγερση στις 12 59 01 . η πολη ειναι αδυνατον να κατακτηθει . ) . σε αυτο το σημειο προτεινω το εξεις .... αν υπαρχει μια συμμαχικη εξεγερση και γινει και μια εχθεικη , τοτε η εχθρικη αυτοματα να καταργει την συμμαχικη σαν να μην υπηρξε ποτε . με αυτον τον τροπο θα μπορουν συμμαχοι να αφωμειωνουν τις καλοπροεραιτες πολεις μεσω μπαζωματος στρατου , ενω θα τιμωρει την κακοβουλη χρηση της ανταλλαγης πολεων με σκοπο να μην χαθει ποτε πολη .


jJe16Zl.png
 

DeletedUser

Guest
Επιθυμω να κανω μια προταση για εναν νεο κανονα , ο οποιος θα κανει την εμπειρια των μαχων - την δραση - τις συνεχες ανατροπες - την δυνατοτητα του δυνατου να υπερισχυει . η αποφαση μου αφορα τις ανταλλαγες πολεων μεταξυ συμμαχων . υπαρχουν 2 ειδων ανταλλαγες . α) ανενεργου συμμαχου και β) κακοπροαιρετης ανταλλαγης πολης . ( αν εγω κανω μια εξεγερση σε μια συμμαχικη πολη στις 08 00 00 , αν ενας αντιπαλος επιτεθει στην ιδια πολη με εξεγερση στις 13 00 00 , τοτε εγω θα στειλω σε αυτη τη πολη αποικιακο στις 12 59 00 και ενας τριτος συμμαχος κολλητη εξεγερση στις 12 59 01 . η πολη ειναι αδυνατον να κατακτηθει . ) . σε αυτο το σημειο προτεινω το εξεις .... αν υπαρχει μια συμμαχικη εξεγερση και γινει και μια εχθεικη , τοτε η εχθρικη αυτοματα να καταργει την συμμαχικη σαν να μην υπηρξε ποτε . με αυτον τον τροπο θα μπορουν συμμαχοι να αφωμειωνουν τις καλοπροεραιτες πολεις μεσω μπαζωματος στρατου , ενω θα τιμωρει την κακοβουλη χρηση της ανταλλαγης πολεων με σκοπο να μην χαθει ποτε πολη .


jJe16Zl.png
ο νεος κανονας ειναι δικαιος . ειναι σωστο αν υπαρχουν 2 εξεγερσεις σε μια πολη να καταργητε η συμμαχικη εξεγερση και να υπερισχυει η εχθρικη . ψηφιζω υπερ
 

DeletedUser

Guest
Εγώ δν το κατάλαβα αυτό ρρ παίδες,βασικά έχω βγει από όλους τους κόσμους που έχουν το σύστημα της εξέγερσης αλλά από όσο θυμάμαι όποιος έκανε πρώτος τν εξέγερση έπαιρνε και τν πόλη....
Εκτος αν τν μπαζωναν οι αντιπαλοι αφου τν ειχαν βγαλει κι αυτοι,τελειωνε η α εξεγερση και πηγαιναν σαν κυριοι και τν παιρναν μετα αυτοι...
 

DeletedUser5531

Guest
ψηφίζω και εγώ υπέρ της σχετικής πρότασης τον συμπαικτών ! :confused:
 

DeletedUser

Guest
Εμένα αυτή η λαμπρή "ιδέα" με βρίσκει κάθετο όπως ανέφερα στο προηγούμενο θέμα. Έτσι όπως το θέτετε δεν είναι grepolis αλλά farmerama. Δηλαδή ΔΕΝ θα υπάρχουν κανονικές κατακτήσεις;; Ωραία ιδέα θα ήταν μόνο εάν σήμερα ήταν 1η Απριλίου. :confused:
Και πολύ ορθά σας απάντησαν στο κέντρο υποστήριξης.

KAI όπως ήταν φυσικό ο παίκτης τους έψησε να πουν "τι καταπληκτική ιδέα". Σύμμαχοι όλοι μαζί από τον sigma;
http://gr.grepostats.com/world/gr20/alliance/137/members *και να μην ξεχάσω και την ακαδημία...
:eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ f1 button ???

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΑΧΙΑ *ΟΙ ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΙ* ???
 

DeletedUser

Guest
Εμένα αυτή η λαμπρή "ιδέα" με βρίσκει κάθετο όπως ανέφερα στο προηγούμενο θέμα. Έτσι όπως το θέτετε δεν είναι grepolis αλλά farmerama. Δηλαδή ΔΕΝ θα υπάρχουν κανονικές κατακτήσεις;; Ωραία ιδέα θα ήταν μόνο εάν σήμερα ήταν 1η Απριλίου. :confused:
Και πολύ ορθά σας απάντησαν στο κέντρο υποστήριξης.

KAI όπως ήταν φυσικό ο παίκτης τους έψησε να πουν "τι καταπληκτική ιδέα". Σύμμαχοι όλοι μαζί από τον sigma;
http://gr.grepostats.com/world/gr20/alliance/137/members *και να μην ξεχάσω και την ακαδημία...
:eek:

ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΟΣΕΚΤιΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ μικροΜΕΓΑΛΕ F1 button.μιλαμε για ανταλλαγεσ πολεων μεταξυ συμμαχων,και οχι για μη νομιμεσ κατακτησεισ μεταξυ αντιπαλων.αν εχεισ τοποθετηθει ηδη μια φορα δεν γενναται λογοσ να το ξανακανεισ(διακρινω μεγαλο καψιμο η κανω λαθος?)..θα παει εκει που θα παει και θα απαντηθει οπωσ απαντηθει.το ποιοι ειμαστε και σε ποιουσ ανφερομεστε το ξερουν οι περισσοτεροι.εσυ κοιταξε τη δουλεια σου και ασχολησου με τισ κατακτησεις σου εκει οπου παιζεις.
 

DeletedUser

Guest
ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΟΣΕΚΤιΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ μικροΜΕΓΑΛΕ F1 button.
Το διάβασα και δεν βρίσω καν λόγο ύπαρξης...

Δεν ασχολούμαι άλλο με αυτό, πείτε ότι θέλετε αλλά να ξέρετε ότι η ιδέα αυτή είναι και θα παραμείνει ιδέα.
 

DeletedUser

Guest
ψηφίζω και εγώ υπέρ της σχετικής πρότασης τον συμπαικτών !
 

DeletedUser

Guest
Το διάβασα και δεν βρίσω καν λόγο ύπαρξης...

Δεν ασχολούμαι άλλο με αυτό, πείτε ότι θέλετε αλλά να ξέρετε ότι η ιδέα αυτή είναι και θα παραμείνει ιδέα.



ΠΑΜΕ ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΟΜΙΜΟ. ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ GREPOLIS ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ. ΩΡΑΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ (( ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ POST f1 button)
 

8EAGENHS

Forum Leader
(( ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ POST f1 button)

[8ea]Δεν χρειάζεται κάποιος χρήστης να έχει ιδιαίτερη ιδιότητα για να απαντάει σε ένα νήμα, αν αυτό το κάνει κόσμια. Οι ιδέες είναι για να συζητιούνται.[/8ea]
 

DeletedUser

Guest
Εμένα αυτή η λαμπρή "ιδέα" με βρίσκει κάθετο όπως ανέφερα στο προηγούμενο θέμα. Έτσι όπως το θέτετε δεν είναι grepolis αλλά farmerama. Δηλαδή ΔΕΝ θα υπάρχουν κανονικές κατακτήσεις;; Ωραία ιδέα θα ήταν μόνο εάν σήμερα ήταν 1η Απριλίου. :confused:
Και πολύ ορθά σας απάντησαν στο κέντρο υποστήριξης.

KAI όπως ήταν φυσικό ο παίκτης τους έψησε να πουν "τι καταπληκτική ιδέα". Σύμμαχοι όλοι μαζί από τον sigma;
http://gr.grepostats.com/world/gr20/alliance/137/members *και να μην ξεχάσω και την ακαδημία...
:eek:
Μάλλον δεν κατάλαβες τη πρόταση του συμπαίκτη μας ή ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα. «Κανονικές κατακτήσεις» δεν μπορούν να γίνουν εξαιτίας αυτής της κατάστασης. Εκτός αν «κανονικές κατακτήσεις» είναι η συστηματική ανταλλαγή πόλεων μεταξύ συμμάχων με μοναδικό σκοπό τη διακοπή μιας εξέγερσης ενός αντιπάλου. Κατ' αρχάς συμφωνείς ότι αυτό είναι ένα πρόβλημα; Αν ναι τι έχεις να προτείνεις ως λύση, αν όχι εξήγησε μας γιατί διαφωνείς.
Όσο για το 2ο κομμάτι φυσικά και είμαστε σύμμαχοι στον sigma. Δεν το κρύψαμε από κανέναν και δεν καταλαβαίνω ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα και τι σημασία έχει; Εντοπίσαμε ένα πρόβλημα με μία συγκεκριμένη συμμαχία και προσπαθούμε να βρούμε μία λύση.

Η πρόταση του KIONIA με βρίσκει φυσικά σύμφωνο.
 

DeletedUser5531

Guest
Εμένα αυτή η λαμπρή "ιδέα" με βρίσκει κάθετο όπως ανέφερα στο προηγούμενο θέμα. Έτσι όπως το θέτετε δεν είναι grepolis αλλά farmerama. Δηλαδή ΔΕΝ θα υπάρχουν κανονικές κατακτήσεις;; Ωραία ιδέα θα ήταν μόνο εάν σήμερα ήταν 1η Απριλίου. :confused:
Και πολύ ορθά σας απάντησαν στο κέντρο υποστήριξης.

KAI όπως ήταν φυσικό ο παίκτης τους έψησε να πουν "τι καταπληκτική ιδέα". Σύμμαχοι όλοι μαζί από τον sigma;
http://gr.grepostats.com/world/gr20/alliance/137/members *και να μην ξεχάσω και την ακαδημία...
:eek:

αλλα λόγια να αγαπιόμαστε φιλε μου , μάλλον δεν εχεις καταλάβει τι λεμε και ποια ειναι η πρόταση της συμμαχίας μας (ναι ειμαστε σύμμαχοι δεν το κρύψαμε απο κανέναν) !!
 

DeletedUser11184

Guest
ειμαι κατα της προτασεις...

η τραμπα πολης για να γινει πρεπει να εισαι ενεργος στο παιχνιδι ωστε να ενημερωσεις τον συμμαχο σου να σε βγαλει εξεγερση πριν τον αντιπαλο γιατο αν σε βγαλει μετα δεν εχει νοημα αφου ο αντιπαλος μπορει να βαλει αποικιακο στη ληξη...

ακομα και να γινει μπορει η καθε συμμαχια να χωριστει σε δυο συμμαχιες με κοινο φορουμ και να συνεχιζονται κανονικα οι τραμπες..
 

DeletedUser

Guest
ειμαι κατα της προτασεις...

η τραμπα πολης για να γινει πρεπει να εισαι ενεργος στο παιχνιδι ωστε να ενημερωσεις τον συμμαχο σου να σε βγαλει εξεγερση πριν τον αντιπαλο γιατο αν σε βγαλει μετα δεν εχει νοημα αφου ο αντιπαλος μπορει να βαλει αποικιακο στη ληξη...

ακομα και να γινει μπορει η καθε συμμαχια να χωριστει σε δυο συμμαχιες με κοινο φορουμ και να συνεχιζονται κανονικα οι τραμπες..
εχεις λαθος συμμαχε , αν ενας συμμαχος μου στειλει εξεγερση σε 10 πολεις μου στις 08 00 00 , τοτε θα εχω 10 συμμαχικες εξεγερσεις , ο συμπαιχτης μου το μονο που θα χρειαστει να κανει ειναι να μπει κατα τις 18 00 00 για ενα λεπτο . βρε και ολο το grepolis να μου εχει κανει εξεγερσεις στις 10 πολεις , στελνει 10 αποοικιακα και κολλητα εκ νεου 10 εξεγερσεις τριτος συμμαχος και πολη δεν χανετε . φαντασου και μονο την ιδεα εσυ να ξενυχτας επι 20 ωρες να κολλας εξεγερσεις-επιθεσεις-υλες και ο αντιπαλος σου να μην εχει σε 10 πολεις υλες , στρατο , διηρης και να μην χανει πολη ενω εχει αφιερωσει σε καιρο εξεγερσεων 10 δευτερολεπτα απο το χρονο του ισα ισα να στειλει αποικιακα . η τραμπα πολης ειναι απαταιωνια και δεν μπορει να σπασει απο τιποτα . ειναι παιχνιδι στρατηγικης αυτο ? και αν ειναι πως μπορει να σπασει αυτη η αμυνα . σε αυτη την ερωτηση μπορει και η διαχειριση να απαντησει . μαλιστα την προκαλω να μου απαντησει . ξερω πως κι αυτοι ειναι οπως εμεις αλλα επειδη αγαπαω αυτο το παιχνιδι προσδοκω την επιλυση αυτης της απατης . περιμενω ανοιχτη απαντηση απο οποιον μπορει να σπασει τραμπα πολης
 

DeletedUser11184

Guest
εχεις λαθος συμμαχε , αν ενας συμμαχος μου στειλει εξεγερση σε 10 πολεις μου στις 08 00 00 , τοτε θα εχω 10 συμμαχικες εξεγερσεις , ο συμπαιχτης μου το μονο που θα χρειαστει να κανει ειναι να μπει κατα τις 18 00 00 για ενα λεπτο . βρε και ολο το grepolis να μου εχει κανει εξεγερσεις στις 10 πολεις , στελνει 10 αποοικιακα και κολλητα εκ νεου 10 εξεγερσεις τριτος συμμαχος και πολη δεν χανετε . φαντασου και μονο την ιδεα εσυ να ξενυχτας επι 20 ωρες να κολλας εξεγερσεις-επιθεσεις-υλες και ο αντιπαλος σου να μην εχει σε 10 πολεις υλες , στρατο , διηρης και να μην χανει πολη ενω εχει αφιερωσει σε καιρο εξεγερσεων 10 δευτερολεπτα απο το χρονο του ισα ισα να στειλει αποικιακα . η τραμπα πολης ειναι απαταιωνια και δεν μπορει να σπασει απο τιποτα . ειναι παιχνιδι στρατηγικης αυτο ? και αν ειναι πως μπορει να σπασει αυτη η αμυνα . σε αυτη την ερωτηση μπορει και η διαχειριση να απαντησει . μαλιστα την προκαλω να μου απαντησει . ξερω πως κι αυτοι ειναι οπως εμεις αλλα επειδη αγαπαω αυτο το παιχνιδι προσδοκω την επιλυση αυτης της απατης . περιμενω ανοιχτη απαντηση απο οποιον μπορει να σπασει τραμπα πολης

πως μπορει να γινει κατι τετοιο??? τι εννοεις δεν καταλαβα! ο συμμαχος να σε βγαζει εξεγερσεις χωρις να δεχεσαι επιθεσεις?? γιατι αν δεχεσαι πρεπει ο συμμαχος να προλαβει να σε βγαλει πρωτος αυτος...και για να γινει πρεπει να ενημερωσεις και να τον βρεις και μεσα και να ειναι και ποιο κοντα...αλλιως τραμπα δεν μπορει να γινει..
 
Κορυφή