SOS ΧΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΠΟ BUG

  • Δημιουργός θέματος poliths
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
[BUG] ΑΠΟΙΚΙΑΚΟ VS ΠΥΡΠΟΛΙΚΑ/ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

Καλησπέρα.

Σήμερα δέχτηκα 8 επιθέσεις στην πόλη μου "Impel Down" στον Κόσμο my, τις οποίες απέκρουσα επιτυχώς.
Στην τελευταία επίθεση με το αποικιακό είχα 100 πυρπολικά και 16 μεταφορικά. Μου έκαναν επίθεση με αποικιακό, 29 φάρους και κάμποσο στρατό. Τους έφαγα τους φάρους και μου έμειναν 71 πυρπολικά και 16 μεταφορικά. Από τη στιγμή που έχω μέσα πλοία το αποικιακό πως μπήκε? Μου κάνουν κατάκτηση. Απαιτώ να διορθωθεί άμεσα και να τους βγάλετε από την πόλη μου.

Αν παρόλαυτά δεν είναι bug το παραπάνω και τα πυρπολικά και τα μεταφορικά είναι σαν να μην υπάρχουν, νιώθω αηδιασμένος από τους κανόνες... Γιατί να υπάρχει τέτια ανισορροπία? Έλεος...

ΥΓ: Σορρυ για τον τίτλο, πήγα να τον αλλάξω αλλά δεν με αφήνει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

phoenix12

Πρώην Game Admin
Τα πυρπολικά είναι για άμυνα ενάντια στους φάρους-διήρεις- τριήρεις κοκ δεν παρέχουν άμυνα σε μεταφορικά και αποικιακό.
Αυτό είναι κάτι που το ξέρουν όλοι οι παίχτες και έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές στο φόρουμ.
Οι κανόνες δεν έχουν καμία σχέση με τι άμυνα προσφέρουν τα πυρπολικά, έτσι έχουν φτιαχτεί ώστε να δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο.
Αν δεν σας αρέσουν μπορείτε να χρησιμοποιείτε διήρεις η οποίες παρέχουν άμυνα σε όλες τις ναυτικές μονάδες.
 

DeletedUser

Guest
Τα πυρπολικά είναι για άμυνα ενάντια στους φάρους-διήρεις- τριήρεις κοκ δεν παρέχουν άμυνα σε μεταφορικά και αποικιακό.
Αυτό είναι κάτι που το ξέρουν όλοι οι παίχτες και έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές στο φόρουμ.
Οι κανόνες δεν έχουν καμία σχέση με τι άμυνα προσφέρουν τα πυρπολικά, έτσι έχουν φτιαχτεί ώστε να δουλεύουν με αυτόν τον τρόπο.
Αν δεν σας αρέσουν μπορείτε να χρησιμοποιείτε διήρεις η οποίες παρέχουν άμυνα σε όλες τις ναυτικές μονάδες.

Ναι αλλά από τη στιγμή που η πόλη δεν είναι άδεια, πώς μένει μέσα το αποικιακό?
 

phoenix12

Πρώην Game Admin
Η μόνη περίπτωση για να μην μπει στην πόλη το αποικιακό είναι να βυθιστεί στο λιμάνι ή να χαθεί όλος ο στρατός που συνοδεύει το αποικιακό κατά τη μάχη.
Εφόσον τα πυρπολικά δεν φέρνουν καμία αντίσταση στα μεταφορικά και το αποικιακό, η επίθεση του αποικιακού κέρδισε τη μάχη και μπήκε στην πόλη.
Έτσι έχει φτιαχτεί το παιχνίδι, δεν είναι ούτε δυσλειτουργία ούτε κάτι άλλο.
 

DeletedUser

Guest
Η μόνη περίπτωση για να μην μπει στην πόλη το αποικιακό είναι να βυθιστεί στο λιμάνι ή να χαθεί όλος ο στρατός που συνοδεύει το αποικιακό κατά τη μάχη.
Εφόσον τα πυρπολικά δεν φέρνουν καμία αντίσταση στα μεταφορικά και το αποικιακό, η επίθεση του αποικιακού κέρδισε τη μάχη και μπήκε στην πόλη.
Έτσι έχει φτιαχτεί το παιχνίδι, δεν είναι ούτε δυσλειτουργία ούτε κάτι άλλο.

Αρκετά άδικο ακούγεται... Δηλαδή εγώ που έφτιαξα πυρπολικά μ**** είμαι? Δεν βλέπω να ξεκαθαρίζετε πουθενά στις οδηγίες τι γίνεται στην περίπτωση μου...
 

πανοραμα

Ξιφομάχος
στο πα και στο φορουμ της ελιτε στον μυ τα πυρπολικα μενουν αμυνα και μπενει το αποαιακο
 

DeletedUser9087

Guest
αυτο το θεμα με τα πυρπολικα , ειναι παλια ιστορια.....παικτες με αρκετο καιρο στο παιχνιδι και δεν το γνωριζουνε οτι δν αποκρουουν
μεταφορικα......ειναι παρατηρηση σωστη για να διορθωθουνε οι οδηγιες , και να μην δημιουργουνται εντυπωσεις......
επισης , τα πυρπολικα αντιμετωπιζονται φτηνοτερα με διηρεις , δεν χρειαζεσε φαρους να τα καταστρεψεις.......
 
Κορυφή