[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] ποντοι πολιτισμου-πληθυσμος

  • Δημιουργός θέματος tampakos89
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
καλησπερα παιδια...αντιμετωπιζω καποια προβληματακια και προσπαθησα διαβαζωντας το φορουμ να βρω απαντησεις αλλα προτιμω να μου απαντησει και καποιος!
λοιπον...αρχικα εχω φτασει την πολη μου στους 10.000+ ποντους, πλεον ομως δεν εχει μεινει ελευθερος πληθυσμος για να κτισω και να φτιαξω στρατο! επισης δεν εχω ποντους πολιτισμου (1/3) για να αποικησω ή να καταλαβω πολη αν και προσπαθω να αποκτησω ειτε μεσω παρελασεων,γιορτων και σια.
Τελος, εαν γκρεμισω την βιβλιοθηκη πρεπει να εχω αφησει ελευθερους ποντους ερευνας ή απλα κατεδαφιζεται και γυρναει ο δεσμευμενος πλυθησμος?
 

DeletedUser

Guest
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΑΡΜΑ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΛΥΘΗΣΜΟ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΑΡΑ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΦΑΡΜΑΣ.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ 30 ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΗΣ Η ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ. ΕΠΕΙΣΗΣ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΑΤΡΟ.
 

DeletedUser

Guest
τα ξερω ολα αυτα που λες, με τους ποντους πολιτισμου θα την βρω την λυση! το προβλημα ειναι με τον πλυθησμο, η φαρμα ειναι στο μεγιστο επιπεδο επεκτασης (40) και παρολα αυτα εχω 0 ελευθερο πλυθησμο αρα δεν φτιαχνω τπτ ,ουτε στρατο ουτε οσα κτιρια εχου μεινει!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Κάνε επιτέλους καμιά μάχη, για να σκοτωθεί στρατός και να απελευθερωθεί πληθυσμός.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
Αυτο προσπαθω να κανω τις τελευταιες μερες. Νομιζα οτι πλυθησμος που δεσμευεται απο τα κτιρια επιστρεφει ξανα πισω. Απο οτι καταλαβα δλδ η καθε πολη θα ειναι περιορισμενων δυνατοτητων γτ στην αρχη νομιζα οτι ο πλυθησμος θα αναπτυσεται!
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Για παραπάνω πληθυσμό ανακαλύπτουμε το άροτρο στην Ακαδημία και χτίζουμε Θερμά Λουτρά. Αλλά κι αυτό έχει κάποιο όριο.
Με φάρμα στο επίπεδο 40, έρευνα αρότρου και Θερμά λουτρά έχουμε 3.500 πληθυσμό τον οποίον και χρησιμοποιούμε όπως θέλουμε. Είτε τιγκάρουμε την πόλη μας με κτήρια και την τερματίζουμε σε πόντους και την χάνουμε την επόμενη μέρα, γιατί πολλοί είναι αυτοί που θέλουν μια έτοιμη στρουμπουλή πόλη, είτε κάνουμε τα απολύτως απαραίτητα κτήρια και την τιγκάρουμε στρατό και δείχνουμε τα δόντια μας.[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
ωραια...καταλαβα! μια τελευταια ερωτηση μονο, χτιζοντας το λιμανι,στρατωνα και ναο στα μεγαλυτερα τους επιπεδα απλα κατασκευαζονται πιο γρηγορα τα πλοια,στρατιωτες και ευνοια αντιστοιχα?? ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε παιδια...
 

8EAGENHS

Forum Leader
ωραια...καταλαβα! μια τελευταια ερωτηση μονο, χτιζοντας το λιμανι,στρατωνα και ναο στα μεγαλυτερα τους επιπεδα απλα κατασκευαζονται πιο γρηγορα τα πλοια,στρατιωτες και ευνοια αντιστοιχα?? ευχαριστω για τον χρονο που διαθεσατε παιδια...
[8EA]Θετικόν!!![/8EA]
 
Κορυφή