[ΕΡΩΤΗΣΗ] περσικη κατακτηση

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser14090
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser10153

Guest
ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΜΙΑ [ΠΟΛΗ ΤΗΣ....


2mx3f49.jpg
εχεις δικιο ειδα την αναφορα..

lA9bvHO.png


τι ειναι αυτοι ρε?
 

-PNS-

Άρμα
Δυστυχώς όμως αγαπητοί συμπαίκτες, οι Γερμανοί δεν είναι χαζοί. Βρίσκουν και τα κάνουν. Τρέλα στον κόσμο που παίζω (Αχιλλέας) για τις πόλεις της Αρτεμισίας. Φουλ οι κρατήσεις. Τι να πει κανείς. Μάλλον μας ψεκάζουν για τα καλά φαίνεται...

Και ψάχνω να δω από περιέργεια να δω που είναι αυτές οι πόλεις και βλέπω ότι όλες είναι σε ξερονήσια και μόνο 7539 πόντους. Και στην δική μου θάλασσα, η οποία δεν έχει ανοίξει όλη, αποκομμένη από όλο τον κόσμο. Και να θες να ασχοληθείς δηλαδή, θα χαλάσεις της Παναγιάς τα μάτια για να κατακτήσεις μια άσχετη ξέρα που μετά θα κάνουν... χρόνια να φτάσουν και με το παζάρι οι ύλες για να αναπτυχθεί. Εκτός του ότι δεν εξυπηρετεί και τίποτα στρατηγικά. Βέβαια, σε άλλους ωκεανούς έχει βγει ακριβώς δίπλα σε πολλούς παίκτες. Απλά, μέσα σε όλα τα άλλα, αναφέρω ένα ακόμα λάθος του σχεδιασμού...

Χαλάστε λοιπόν 30000-40000 φάρους και δεν ξέρω και εγώ πόσο στρατό για ξέρες. Για να γίνουν πιο πλούσιοι οι Γερμανοί. Άντε λοιπόν, τι κάθεστε; Οργανωθείτε. Φουλ ομαδικές από τώρα μέχρι να λήξει το event. Θα πάρετε και βραβείο...
 

DeletedUser

Guest
πολυς κοπος και χρημα για το τιποτα.θελει πολυ σπασιμο και αναπληρωση πολλων μερων μετα.οποιος φυσικα εχει τη διαθεση,την υπομονη και το χρημα ας το κανει.αποτυχια αυτο το event κατα τη γνωμη μου
 

-PNS-

Άρμα
Μακράν το χειρότερο event στην ιστορία του Grepolis, τουλάχιστον από τον κόσμο Iota και έπειτα που παίζω το παιχνίδι. Είπαμε. Η περσική κατάκτηση, για όσους ξέρουν λίγο τα στοιχειώδη, βοήθησε τρομερά τους παίκτες, χωρίς καν να βάλουν χρυσό. Όσοι έριξαν μάλιστα και χρυσό εκεί έγιναν μάγκες. Ότι λοιπόν κερδήθηκε στην προηγούμενη εκδήλωση ουσιαστικά προσπαθεί να το πάρει πίσω η εταιρεία και με... τόκο. Έτσι τουλάχιστον το βλέπω εγώ. Τα... κορόιδα ας αρχίσουν, ή καλύτερα να συνεχίσουν, τις ομαδικές στην Αρτεμισία. Και όταν δεν θα έχουν στρατό και θα χάνουν τις πόλεις τους από σοβαρούς παίκτες να δω τι θα τους φταίει μετά...
 

DeletedUser14092

Guest
Εγώ θέλω να ρωτήσω ποια συμμαχία θα είναι πρώτη και αυτή που θα πάρει τα βραβεία αυτή που θα κατακτήσει πρώτη μια οποιαδήποτε πόλη της Αρτεμισίας σε όλες τις θάλασσες? Και αν κατακτήσει 2 πόλεις σε 2 θάλασσες τι κερδίζει? κερδίζει 2 φορές τα έπαθλα?
 

-PNS-

Άρμα
Τελικά, όσο παίζει κανείς αυτό το παιχνίδι καταλαβαίνει ότι το κάψιμο δεν έχει όριο. Τελικά οι υπεύθυνοι marketing των Γερμανών είναι μεγάλες γάτες. Βρίσκουν και τα κάνουν. Ήδη στον Αχιλλέα η Αρτεμισία έχει φτάσει 737000 αμυντικούς πόντους, αφού έπεσαν όλοι με τα μούτρα. Υπάρχει και σχέδιο ακόμα και για ιδρύσεις στα νησιά που είναι οι πόλεις της!

Στου... κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα. Συνεχίστε καμένοι. Η νίκη και το βραβείο είναι κοντά. Φουλ χρυσό τώρα για να νικηθούν οι πόλεις της Αρτεμισίας και φουλ χρυσό μετά για να αναπληρώσετε αυτά που χάσατε. Εύγε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser13572

Guest
2.201.603 πόντους άμυνας έλαβε σε μία μέρα η Αρτεμισία. Με διαφορά το πιο αποτυχημένο event στην έως τώρα ιστορία του Grepolis. Οι Γερμανοί όπως λέει και ο φίλος ο -PNS- αποδεικύονται όχι απλά γάτες, αλλά γατόνια. Σήμερα μόνο πρέπει να έχουν πέσει τόνοι χρυσού. Εγώ με τη σειρά μου θα πω ένα τεράστιο μπράβο σε όλη την ελληνική κοινότητα του Grepolis γιατί αποδεικνύουν την αιώνια πίστη τους σε όλες τις ιδέες των Γερμανών. Με τόσο χρυσό που ρίχνετε σε ανούσια event οι επόμενοι κόσμοι θα βγουν με ταχύτητα -3. Όπου το τέταρτο επίπεδο εργοταξίου θα θέλει έναν αιώνα περίπου για να χτιστεί... Μετά ας μην παραπονιόμαστε για αργούς κόσμους... ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ! Ήθελες τα κι έπαθές τα.
 

DeletedUser11752

Guest
Τελικά, όσο παίζει κανείς αυτό το παιχνίδι καταλαβαίνει ότι το κάψιμο δεν έχει όριο. Τελικά οι υπεύθυνοι marketing των Γερμανών είναι μεγάλες γάτες. Βρίσκουν και τα κάνουν. Ήδη στον Αχιλλέα η Αρτεμισία έχει φτάσει 737000 αμυντικούς πόντους, αφού έπεσαν όλοι με τα μούτρα. Υπάρχει και σχέδιο ακόμα και για ιδρύσεις στα νησιά που είναι οι πόλεις της!

Στου... κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα. Συνεχίστε καμένοι. Η νίκη και το βραβείο είναι κοντά. Φουλ χρυσό τώρα για να νικηθούν οι πόλεις της Αρτεμισίας και φουλ χρυσό μετά για να αναπληρώσετε αυτά που χάσατε. Εύγε...
ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ...ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΣΥΛΗΠΤΕΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙ ΤΟΥ EVENT...ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧ
ΕΙΜΑΣΤΑΝ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΡΕ ΦΙΛΕ...ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΨΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΧΡΥΣΟ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ,ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΝΑ ΤΑΧΑ ΜΟΥ EVENT ΚΑΙ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΟΣΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ....

ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ ΣΙΓΜΑ:
WJyYq8o.png



ΑΠΟ ΚΟΣΜΟ ΑΧΙΛΛΕΑ:
Z4stC9a.png




ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
λειπον !ομικρον κόσμος η πρωτη πολη αδιασε για πλακα!!χωρεις χρυσο χωρεις τιποτα!!! θελεις 150 φαραδικα 200 επιθεσεις με στρατο καταπέλτες!και εβγαλες εξεγερση!
σε κοσμους που ενας παιχτεις εχει μονος του 300 πολεις δεν ειναι τιποτα!!αν η συμμαχια ειναι δυνατή!!και ενεργή!!

να πω δυο λογια!!
αναφορες περνεις κανονικα απο επιθεσεις! και ποντους πολυ καλους [εχει και επιθετικα μεσα πολλα]!

κατασκοπιες οχι μην κανετε εχει ανοσια τσαπα το ασημι!! [παει κατασκοπια ετσι αλλα δεν αδιαζει ποτε]

τοιχος παει κανονικα στο 0 στο τελος!!

οταν αδιαση η πολη πανε υποστιρηξεις!!

η θεικες δύναμης μετράνε κανονικά στην επίθεση σου!και ο διοικητής καπετάνιος αν εχεις

τωρα οσο αφορα το δωρο εχουν δικιο όσοι φωνασουν!! το κανανε ξανα για το χρυσο μην τους κανετε την χαρη!!δεν χρειαζετε ουτε ενα ευρο να χαλασετε η πολη αδιαση αν βαρεση ολη η συμμαχια σωστα για πλακα!!

φυσικα ειναι ξεφτίλα οχι να δωσουν χρυσο που γιορτάζουν θελουν να παρουν κιολας!!μην τους κανετε την χαρη παρτε τα βραβια χωρεις ενα ευρο!!αυτο θα τους πόνεση!!

οσο για αυτο που ειπε καπιος οτι θα σπασετε των στρατο σας και θα ερθουν η καλη παιχτες να σας παρουν της πολεις ειναι για γέλια!!επιθετικά σπας οχι τα αμυντικά σου!!σαν να έκανες μια ομαδικοί σε αντίπαλο σου είναι και τίποτε άλλο!!έλεος μην παραπλανάτε των κόσμο!

κυρ. 8EAGENHS βγιαλτε σας παρακαλω το απαντήθηκε πληροφορίες θέλουν η παίχτες!αν δεν ξέρετε άλλο αφήστε αυτούς να γράφουν που τα βρίσκουν παίζοντας!

tomagic
αρχηγός -ιδρυτής

ετα ελιτ ομικρον

αυτα εφαγα εγω με 2 επιθςσεις στρατου 4 φαραδικα απο 270 φαρους!!δεν προλαβα αλλα τα φαγανε η συμμαχοι μου!!

zdxMdJt.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14092

Guest
" το φόρουμ δεν είναι για να ποστάρουμε όπου βρεθούμε κι όπου σταθούμε ό,τι θέλουμε"

Aν θεωρείς ότι οι ερωτήσεις μου για την Περσική εισβολή έναι ανάλογες του υφους της απάντησής σου τότε καλό θα ήταν να μας αφήσεις γιατι δεν κάνεις για την θέση που είσαι. Κάνεις πολύ κακό στην εταιρία.
 

8EAGENHS

Forum Leader
" το φόρουμ δεν είναι για να ποστάρουμε όπου βρεθούμε κι όπου σταθούμε ό,τι θέλουμε"

Aν θεωρείς ότι οι ερωτήσεις μου για την Περσική εισβολή έναι ανάλογες του υφους της απάντησής σου τότε καλό θα ήταν να μας αφήσεις γιατι δεν κάνεις για την θέση που είσαι. Κάνεις πολύ κακό στην εταιρία.
[8ea]Υπάρχει ανοιχτό θέμα για την εκδήλωση, οπότε δεν υφίσταται λόγος ν' ανοίγει ο καθένας κι από ένα νέο νήμα.
Το αν κάνω κακό στην εταιρεία κι η ίδια η εταιρεία δεν το διαπίστωσε εδώ και 4+ έτη, τότε πρέπει να βρεθεί κάποιος να ανοίξει τα μάτια των υπευθύνων.
Συνεχίστε επί του θέματος και μόνον για το θέμα, εδώ και μόνον εδώ . [/8ea]
 

DeletedUser7858

Guest
η πρωτη πολη κατακτήθηκε ουτε σε 24 ώρες!χωρείς ενα ευρο χρυσό!!αλλα δεν χρειάζεται όλη αυτή η καταστροφολογία ! μην είμαστε παντα κλασικοί Έλληνες που σχολιάζουμε τα παντα αρνητικά χωρείς καν να ξέρουμε !

cvgzNnt.png


ετα-ελιτ ομικρον!
 

DeletedUser13572

Guest
η πρωτη πολη κατακτήθηκε ουτε σε 24 ώρες!χωρείς ενα ευρο χρυσό!!αλλα δεν χρειάζεται όλη αυτή η καταστροφολογία ! μην είμαστε παντα κλασικοί Έλληνες που σχολιάζουμε τα παντα αρνητικά χωρείς καν να ξέρουμε !

cvgzNnt.png


ετα-ελιτ ομικρον!

Θωμά καλημέρα. Είχαμε ξαναμιλήσει ξανά παλαιότερα για την ταχύτητα του Psi και μας είπες ορθώς να αποχωρήσουμε. Εγώ και η συμμαχία μου το κάναμε εδώ και 1 μήνα κοντά. Τώρα, σε ό,τι έχει να κάνει με την Αρτεμισία, είναι η πιο βλακώδης εκδήλωση όσο εγώ παίζω Grepolis, από τον Alpha δηλαδή. Εσείς στον Omicron που έχετε 300+ πόλεις ο καθένας δε θα βάλετε χρυσό, εξυπακούεται. Αν και πάλι θα βάλουν για αναπλήρωση μερικοί, αλλά πες η πλειοψηφία δε θα βάλει. Σε κόσμους όμως νεότερους όπως ο Psi, ο Phi, ο Chi κλπ θα μπει πάρα πολύς χρυσός. Οπότε καταλαβαίνεις ότι ξανά πιανόμαστε κορόιδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser14092

Guest
Έχει κάποιες μέρες που έχουμε διατυπώσει κάποιες ερωτήσεις. Σίγουρα εσείς δεν έχετε ιδέα αλλά να ρωτήσω οι απαντήσεις με τι μέσον έρχονται απο Γερμανία με Χελώνα?

Στον κόσμο Ο κατακτήθηκε η πόλη της Αρτεμισίας στη 44 από τη συμμαχία μου και πήραμε τα μπονους. Αν πάμε να κατακτήσουμε την πόλη της Αρτεμισίας στη 54 θα έχουμε ξανά τα μπονους?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
οποιοι εχουν κοινη συνδεση μπορουν να στελνουν επιθεσεις μιας και ειναι event και οχι καποιος αντιπαλος ?
 

DeletedUser7858

Guest
Θωμά καλημέρα. Είχαμε ξαναμιλήσει ξανά παλαιότερα για την ταχύτητα του Psi και μας είπες ορθώς να αποχωρήσουμε. Εγώ και η συμμαχία μου το κάναμε εδώ και 1 μήνα κοντά. Τώρα, σε ό,τι έχει να κάνει με την Αρτεμισία, είναι η πιο βλακώδης εκδήλωση όσο εγώ παίζω Grepolis, από τον Alpha δηλαδή. Εσείς στον Omicron που έχετε 300+ πόλεις ο καθένας δε θα βάλετε χρυσό, εξυπακούεται. Αν και πάλι θα βάλουν για αναπλήρωση μερικοί, αλλά πες η πλειοψηφία δε θα βάλει. Σε κόσμους όμως νεότερους όπως ο Psi, ο Phi, ο Chi κλπ θα μπει πάρα πολύς χρυσός. Οπότε καταλαβαίνεις ότι ξανά πιανόμαστε κορόιδα.


καλε μου φιλε χαίρομε που σε ακουο ξανα!!πρεπει να πω οτι εχεις δικιο λιγο!! γιατι σε κοσμους που ειναι σκετικα νεει ο αριθμος των στρατευματον ειναι πολυ πιο μικρος που εχουν η πολεις μεσα!![σε γαλλικο που μπεικα και εχω 6 πολεις μονο εχει απο 1000 1000 1500 απο καθε μοναδα στο λιμανι μονο χ 4 ταχύτητα χωρεις ηθικό ξυπνάτε Έλληνες] και στον κοσμο ο πρωτος εχει 50 πολεις ετσι!!εγω τωρα μπεικα

αλλα αυτο που μετραει ειναι η ομαδικοι δουλεια!οχι ο χρυσος!!φυσικα θα ειναι και αυτη που δεν ξερουν και θα βαλουν χρυσο!!αλλα δεν χρειαζετε πουθενα!!αν εχεις σωστη συμμαχια και κανεις ομαδικοι δουλεια τοτε κανεις δεν σε πιανει κορόιδο καλε μου φιλε!!αντίθετος περνεις τι αντάμειβες τσαπα!!πιος ειναι το κορόιδο μετα!!!και με το μπονους κανεις μπαμ μπαμ το στρατο σου ξανα!οταν εχεις λιγες πολεις!!9χ ύλες 4 ευδομαδες 9 χ επιταχ.στρατολογήσεων για 4 ευδομαδες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
παρακαλω οση εχετε αποριες για το θεμα ρωτηστε εδω!θα απαντήσω να βοηθήσω!οσο μπορώ!


και παρακαλω την διαχείριση αν ξερει να μας πει αν παρουμε δευτερη πολη θα εχει μπονους ξανα!!ρωτησε ο φιλος gk21 πολυ σωστα!ουτε εγω το ξερω ακομα αυτο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Η απάντηση δόθηκε από την αρχή, στο ποστ #4, πέραν της ανακοίνωσης ουδεμία άλλη πληροφορία έγινε γνωστή. Όλες οι πληροφορίες θα γίνουν γνωστές αφού τις ανακαλύψουν οι παίκτες παίζοντας και τις διαδώσουν, όπως άλλωστε γίνεται χρόνια τώρα με ολόκληρο το παιχνίδι.
Αν και δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο η εκδήλωση, εν τούτοις έχω πάρει σβάρνα όλα τα φόρουμ διαφόρων χωρών και δεν βρήκα επίσημες πληροφορίες, παρά μόνον αυτές που οι παίκτες μετά την επίτευξη του στόχου περιγράφουν, όπως γίνεται και στο δικό μας το φόρουμ άλλωστε.[/8ea]
 

DeletedUser7858

Guest
[8ea]Η απάντηση δόθηκε από την αρχή, στο ποστ #4, πέραν της ανακοίνωσης ουδεμία άλλη πληροφορία έγινε γνωστή. Όλες οι πληροφορίες θα γίνουν γνωστές αφού τις ανακαλύψουν οι παίκτες παίζοντας και τις διαδώσουν, όπως άλλωστε γίνεται χρόνια τώρα με ολόκληρο το παιχνίδι.
Αν και δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο η εκδήλωση, εν τούτοις έχω πάρει σβάρνα όλα τα φόρουμ διαφόρων χωρών και δεν βρήκα επίσημες πληροφορίες, παρά μόνον αυτές που οι παίκτες μετά την επίτευξη του στόχου περιγράφουν, όπως γίνεται και στο δικό μας το φόρουμ άλλωστε.[/8ea]


κάλος ευχαριστούμε!!

αυτό λίγο άστοχο για διαχειριστεί ! άλλα ειλικρινείς!

<Αν και δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο η εκδήλωση>
 
Κορυφή