[ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ] κατακτηση

  • Δημιουργός θέματος panos124
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
εχω ερευνησει την κατακτηση εχω φτιαξει το αποικιακο το στελνω για να αναλαβει τον ελεγχο τησ πολης μαζι με μοναδες μαχης αλλα κανει την επιθεση και γυριζει πισω. τι κανω λαθος??
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8EA]Σε ποιον κόσμο παίζεις, πόσον καιρό παίζεις, πόσες πόλεις έχεις, τί επίπεδο πολιτισμού έχεις;[/8EA]
 

DeletedUser

Guest
στο κοσμο nu εχω 2 πολεις και παω για τριτη πολη εχω επιπεδο πολιτισμου 4
 

-PNS-

Άρμα
Αφού παίζεις στον Nu, προφανώς και ισχύει το καινούργιο σύστημα κατάκτησης και όχι το παλιό με το οποίο προσπαθείς να κάνεις εσύ κατάκτηση. Για αυτό σου γυρίζουν πίσω. Πρέπει πρώτα να κάνεις επίθεση χωρίς αποικιακό, να κερδίσεις τη μάχη και να βγάλεις την πόλη που θες σε εξέγερση. Τότε, θα αρχίσει το πρώτο 12άωρο και στις κινήσεις θα βλέπεις ένα ρολόι να μετράει αντίστροφα. Όταν τελειώσει το 1ο 12άωρο, αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση για το 2ο. Στο 2ο 12άωρο στέλνεις επίθεση με αποικιακό και αν κερδίσεις και πάλι τη μάχη παίρνεις άμεσα την πόλη, χωρίς να χρειαστεί να περιμένεις πχ 12 ώρες με το αποικιακό σου μέσα στην πόλη του αντιπάλου. Για πιο αναλυτικά διάβασε σχετικά στο wiki του παιχνιδιού. Κάθε κόσμος έχει το δικό του σύστημα κατάκτησης και δεν υπάρχει καμία σχέση ανάμεσα στο Παλαιό Σύστημα Κατάκτησης και το νέο την Εξέγερση...
 
Κορυφή