αυριο 50% μπονους ξανα μονο στους αμυνομενους!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser7858
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser7858

Guest
καλησπερα!!

σαν ιδρυτης-αρχηγος της συμμαχιας ετα-ελιτ στον όμικρον κόσμο εχω να μεταφέρω μια διαμαρτυρία που έχει όλη η συμμαχία μου!!και πιστεύω όχι μόνο!

άφορα το μπόνους 50% αύριο ξανά μόνο στον αμυνόμενο!!πραγματικά έχουμε αγανάκτηση πια με αυτό που γίνετε ολα μόνο για των αμυνόμενο!είναι απαράδεκτο πια το παιχνιδη άδικοι κατά κράτος της συμμαχίες που παίζουν επιθετικά!!

γιατί αυτό??πιως ειναι αυτός που κανει το παιχνιδη ενδιαφέρων?αυτός που κάθετε και μόνο αμύνεται!θα υπήρχε αν όλη κάναμε το ίδιο?φυσικά όχι!είναι στην ουσία παθητική παίχτες![λέω για αυτούς που το έχουν κάνει σύστημα πια ετσι και δεν έχουν μια μονάδα επιθετικά!και είναι όλη μέρα μέσα!]

τα πλεονεκτήματα του αμυνόμενου κατά του επιτιθέμενου είναι πλέων συντριπτικά!μετά από 4 χρονιά γρεπολις που παίζω απο την άρχει κάθε χρόνο αυτό γίνετε όλα για των αμυνόμενο!!

και τι κάνετε κύριοι και εσείς το επιβραβεύετε αύριο ξανά!!ζητώ επίσημα εδώ να αποκαταστήσετε αυτή την αδικία!
 

DeletedUser

Guest
Πραγματικά έχω σκάσει πια και εγώ. Ο αμυνόμενος συνέχεια κερδίζει. Σε κάθε εκδήλωση που κάνει η InnoGames, -που δεν είναι με ημερολόγια, τάΪσμα κότας κτλπ- ο αμυνόμενος έχει το πάνω χέρι. Επίσης, η αμυντικές μονάδες είναι πιο φθηνές και βγαίνουν πιο γρήγορα από τις επιθετικές. Μερικά παραδείγματα:
Κάθε μέρα μπορείς να βγάλεις 34 διηρείς και φάρους μόνο 21.
Οι Ερινύες μπορούν να βγουν μία μία ενώ οι κέρβεροι δύο δύο.
Ο Ιππέας κάνει αρκετές ώρες να βγει. Όλα τα αμυντικά (εκτός από μερικά μυθικά) βγένουν εξαιρετικά γρήγορα.

Συμπεράσματα δικά σας.
 

8EAGENHS

Forum Leader
[8ea]Να μην σκάτε, απλά να καταλάβετε 2 πράγματα: 1) Το μπόνους αφορά την ποσότητα πόντων μάχης κι όχι την αύξηση αμυντικής ισχύος (οπότε αν δεν θέλετε να κάνετε δώρο πόντους μάχης, μια μέρα μην κάνετε επιθέσεις) και 2) είναι φυσιολογικότατο να ευνοείται ο αμυνόμενος, μιας και έτσι συμβαίνει στην πραγματικότητα, αλλά και είναι συμφέρον να υπάρχουν δυνατές και πεισματικές μάχες ούτως ώστε ο χάρτης ν' αλλάζει με δυσκολία και να τα παρατάνε δυσκολότερα οι αδύναμοι παίκτες. Μην ξεχνάτε επίσης πως σε άλλες εκδηλώσεις (εορτή αεροπορίας, εορτή του πατέρα κλπ) υπάρχουν μπόνους που ευνοούν αμφοτέρους, επιθετικούς και αμυντικούς παίκτες. [/8ea]
 

DeletedUser7858

Guest
δεν μας καληπτει καθόλου

[8ea]Να μην σκάτε, απλά να καταλάβετε 2 πράγματα: 1) Το μπόνους αφορά την ποσότητα πόντων μάχης κι όχι την αύξηση αμυντικής ισχύος (οπότε αν δεν θέλετε να κάνετε δώρο πόντους μάχης, μια μέρα μην κάνετε επιθέσεις) και 2) είναι φυσιολογικότατο να ευνοείται ο αμυνόμενος, μιας και έτσι συμβαίνει στην πραγματικότητα, αλλά και είναι συμφέρον να υπάρχουν δυνατές και πεισματικές μάχες ούτως ώστε ο χάρτης ν' αλλάζει με δυσκολία και να τα παρατάνε δυσκολότερα οι αδύναμοι παίκτες. Μην ξεχνάτε επίσης πως σε άλλες εκδηλώσεις (εορτή αεροπορίας, εορτή του πατέρα κλπ) υπάρχουν μπόνους που ευνοούν αμφοτέρους, επιθετικούς και αμυντικούς παίκτες. [/8ea]


αυτο το ξερουμε!! 1) Το μπόνους αφορά την ποσότητα πόντων μάχης κι όχι την αύξηση αμυντικής ισχύος

αλλα η απάντηση σου δεν μας καληπτει καθόλου!!δεν το κατάλαβα ? τι ειναι κατά εσάς ο αδύναμος παιχτεις?αυτός που έχει 200 πόλεις και 200 αμυντικές?
εγώ ένα ξέρω!!ότι σε ένα πολεμικό παιχνιδη μπαινουν όση θέλουν!!αλλα μένουν οση μπορούν!!εδώ τους δίνετε δεκανίκια για αυτό όλο και περισσότερα!και το δικό σου φιλέ διαχειριστή!!<είναι φυσιολογικότατο να ευνοείται ο αμυνόμενος, μιας και έτσι συμβαίνει στην πραγματικότητα>!!μαλών απο αλλων πλανήτη μας ήρθες χαχαχ[πλάκα αυτο δεν θελω να προσβάλω!] πες οτι η εταιρία δεν θέλει να χάνει τα παιχτες της όσο ασχετη και ανενεργή να είναι ![ξέρουμε πολύ καλά πως βλέπει η εταιρία των όρο ενεργό παιχτει] για εμάς τους ιδρυτές είναι για γέλια αυτό!!
αλλα ας κάτσει με αυτούς να δούμε μετά κατά πόσο θα έχει άνοδο πια το παιχνιδη τους!το έχουν ξεφτιλίσει πια με των αμυνόμενο και το ξέρεις άλλο που δεν μπορείτε να το παραδεχτείτε!
η διαμαρτυρία μας μας περνάει ντούκου σε εσάς!!οκ!!δεν πειραζει!!παιχτε με τους αμυντικούς σας να κάνετε γιορτές και να χτίζετε πολεις!σαν σε ενα ομώνυμο παιχνιδη που δεν αρμόζει να το κατανομασο εδώ!
 

8EAGENHS

Forum Leader
πες οτι η εταιρία δεν θέλει να χάνει τα παιχτες της

[8ea]Αυτό ακριβώς είπα, γι' αυτό τόνισα το "καταλάβετε". Διαβάζετε ΟΛΕΣ τις λέξεις ενός κειμένου, αυτό θα σας βοηθά να καταλαβαίνετε το νόημα των γραφομένων:
ούτως ώστε ο χάρτης ν' αλλάζει με δυσκολία και να τα παρατάνε δυσκολότερα οι αδύναμοι παίκτες.
'Οπου "αδύναμοι" βάλε εσύ όποιον χαρακτηρισμό θέλεις απ' αυτούς που παρέθεσες, αλλά εγώ δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τέτοιους χαρακτηρισμούς γιατί δεν έχουν όλοι οι παίκτες ούτε τον ίδιο διαθέσιμο χρόνο ούτε την ίδια ευκολία να παίζουν με άνεση το παιχνίδι ούτε την ίδια διάθεση πάντα κι η εταιρεία τους χρειάζεται ΟΛΟΥΣ.

ΣΣ: Δεν απάντησα για να καλύψω κανέναν, απλά έγραψα την παγιωμένη άποψη που έχω αποκρυσταλλώσει εδώ και 4 και πλέον έτη για την φιλοσοφία του παιχνιδιού.

[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3204

Guest
καλησπερα!!

σαν ιδρυτης-αρχηγος της συμμαχιας ετα-ελιτ στον όμικρον κόσμο εχω να μεταφέρω μια διαμαρτυρία που έχει όλη η συμμαχία μου!!και πιστεύω όχι μόνο!

άφορα το μπόνους 50% αύριο ξανά μόνο στον αμυνόμενο!!πραγματικά έχουμε αγανάκτηση πια με αυτό που γίνετε ολα μόνο για των αμυνόμενο!είναι απαράδεκτο πια το παιχνιδη άδικοι κατά κράτος της συμμαχίες που παίζουν επιθετικά!!

γιατί αυτό??πιως ειναι αυτός που κανει το παιχνιδη ενδιαφέρων?αυτός που κάθετε και μόνο αμύνεται!θα υπήρχε αν όλη κάναμε το ίδιο?φυσικά όχι!είναι στην ουσία παθητική παίχτες![λέω για αυτούς που το έχουν κάνει σύστημα πια ετσι και δεν έχουν μια μονάδα επιθετικά!και είναι όλη μέρα μέσα!]

τα πλεονεκτήματα του αμυνόμενου κατά του επιτιθέμενου είναι πλέων συντριπτικά!μετά από 4 χρονιά γρεπολις που παίζω απο την άρχει κάθε χρόνο αυτό γίνετε όλα για των αμυνόμενο!!

και τι κάνετε κύριοι και εσείς το επιβραβεύετε αύριο ξανά!!ζητώ επίσημα εδώ να αποκαταστήσετε αυτή την αδικία!


Μην χαλιέστε. Αν ο αμυνόμενος δεν είχε κάποιο μπόνους τότε θα ήταν πολύ γελοίο το παιχνίδι θα παίρναμε πόλεις για πλάκα.Εδώ τώρα όπως είναι με όλα αυτά τα μπόνους καθημερινά χάνονται πολλές πόλεις. Σιγά το 50% στους αμυντικούς πόντους..... Δεν θέλει μυαλό απλό είναι δεν χτυπάτε μια μέρα αναπληρώνεται και χτυπάτε την επόμενη η μπορείτε να τα σπάσετε αναμεταξύ σας να βάλετε και οξυμένες και να ανοίξετε ένα κάρο δικαιώματα όπου θα σας χρησιμεύσουν για να πάρετε μετά τις πόλεις των αντιπάλων. Όσο δίνει η εταιρία τέτοια μπόνους είναι καλά τα αρνητικά μπόνους είναι αυτά που ανεβάζουν την αύξηση αμυντικής ισχύος όπου σε αυτά ο αμυνόμενος έχει τεράστιο πλεονέκτημα σε σχέση με τον επιτιθέμενο. Πχ εγώ χτυπούσα κάποιον πριν από 7 μέρες και είχε αποθηκευμένη + 30 βελτιωμένη άμυνα. Πες πως είχα και εγώ αποθηκευμένη +30 βελτιωμένη επίθεση εμένα στην ουσία θα ήταν για μια πόλη μου ενώ ο αμυνόμενος το +30 θα το είχε για όλες τις επιθέσεις μου. Κάτι παρόμοιο γίνετε τώρα με τους ήρωες όπου και αυτός είναι ένας λόγος που ξενέρωσα και εγώ.Πάλι καλά δεν έχουν μπει στους άλλους κόσμους ακόμα οι ήρωες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser7858

Guest
αυτο λεω

Μην χαλιέστε. Αν ο αμυνόμενος δεν είχε κάποιο μπόνους τότε θα ήταν πολύ γελοίο το παιχνίδι θα παίρναμε πόλεις για πλάκα.Εδώ τώρα όπως είναι με όλα αυτά τα μπόνους καθημερινά χάνονται πολλές πόλεις. Σιγά το 50% στους αμυντικούς πόντους..... Δεν θέλει μυαλό απλό είναι δεν χτυπάτε μια μέρα αναπληρώνεται και χτυπάτε την επόμενη η μπορείτε να τα σπάσετε αναμεταξύ σας να βάλετε και οξυμένες και να ανοίξετε ένα κάρο δικαιώματα όπου θα σας χρησιμεύσουν για να πάρετε μετά τις πόλεις των αντιπάλων. Όσο δίνει η εταιρία τέτοια μπόνους είναι καλά τα αρνητικά μπόνους είναι αυτά που ανεβάζουν την αύξηση αμυντικής ισχύος όπου σε αυτά ο αμυνόμενος έχει τεράστιο πλεονέκτημα σε σχέση με τον επιτιθέμενο. Πχ εγώ χτυπούσα κάποιον πριν από 7 μέρες και είχε αποθηκευμένη + 30 βελτιωμένη άμυνα. Πες πως είχα και εγώ αποθηκευμένη +30 βελτιωμένη επίθεση εμένα στην ουσία θα ήταν για μια πόλη μου ενώ ο αμυνόμενος το +30 θα το είχε για όλες τις επιθέσεις μου. Κάτι παρόμοιο γίνετε τώρα με τους ήρωες όπου και αυτός είναι ένας λόγος που ξενέρωσα και εγώ.Πάλι καλά δεν έχουν μπει στους άλλους κόσμους ακόμα οι ήρωες.

φίλε αυτο λέω!!σκασίλα μας για το μπόνους 50% η αφορμή ήταν στην ουσία!!

το θεμα ειναι οτι πραγματικά έχει ξεφτιλιστεί η εταιρία με τους αμυνόμενους!!κάθε νέο ειναι για τους αμυνόμενους καθαρά!![το είπες τώρα ήρωες] εμεις που δεν μας αρεση αυτο δεν έχουμε δικαίωμα να λέμε την γνώμη μας που στην ουσία και να το κανουμε μας γράφουν κανονικά!!
4 χρονιά παίζω απο αυτα 3 παντα ιδρυτής απο πολύ δυνατές συμμαχιες που κέρδισαν κόσμους!παιχνίδι 60% επίθεση 40% άμυνα!πόλη δεν κατάφερε κάνεις πότε να μου πάρει ούτε μια!σε ομαδικές με εκατοντάδες επιθέσεις!

τωρα η εταιρία μας ξενέρωσε και πάμε σπίτια μας που λέμε!!ας παιξει με τους χτίστες να δούμε πόσο χρυσό θα παρει!ούτε διαχειρηστη δεν έχουν! δεν ξερουν καν τι κάνει !!
 
Κορυφή