αποικηση πολης

  • Δημιουργός θέματος anemos22
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
εχω λιμανι 20,ακαδημια 22,εβγαλα αποικιακο πλοιο και παω πανω σε ενα σημαιακι να αποικησω και μαζι με το αποικιακο βαζω ωσ συνοδεια και 4 μεταφορικα με στρατο 80 και οταν παταω την αποκηση μου γραφει ενα μηνυμα :..δεν υπαρχουν αρκετεσ μοναδεσ στην πολη...
τι εννοει???!!
 

DeletedUser

Guest
σφυρακι?!..πανω σε ενα σημαιακι πατησα..
 

8EAGENHS

Forum Leader
δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να μεταφέρεις στρατό σε αποικία πριν αυτή ιδρυθεί. σίγουρα μπορείς να στείλεις όμως μετά την ίδρυσή της στρατιωτική υποστήριξη, αν και δεν υπάρχει λόγος.
 

DeletedUser

Guest
μου ζηταει μαζι με αποικιακο να εχω και μοναδεσ ξηρασ..και οταν παταω μου λεει βαλτεσ στα μεταφορικα..και μετα εχοντα κανει και αυτο μου πεταει το μην ..δεν υπαρχουν αρκετεσ μοναδεσ στην πολη...τι μοναδεσ εννοει?..μηπωσ πολιτισμου?....μα δεν λεει καπου οτι την πρωτη πολη εχουμε μοναδεσ να την παρουμε?
 

DeletedUser

Guest
πλάκα μας κάνεις....

μήπως βιάζεσε λίγο για την 2η πόλη σου??? γιατί βλέπω παίκτες με 7.500 πόντους με μία και μόνο πόλη και εσύ από τους 3.000 πόντους θες και να "Κατακτήσεις" τη δεύτερη πόλη σου... :mad:
 

DeletedUser

Guest
μπορεις να δημιουργησεις 2η πολη και με 4000p.ψαξε λιγο καλυτερα...:)
 

DeletedUser

Guest
παιδιά βρέθηκε καμία λύση?
γιατί το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.
να επισημάνω κάτι ακόμα ενώ έχω βγάλει 2 φορές αποικιακό πλοίο δεν μου το εμφανίζει πουθενά
 

DeletedUser

Guest
...

εφοσον δεν εχεις ανακαλυψει την κατακτηση πολης στην ακαδημια σου
δεν μπορεις να προχωρησεις σε ιδρυση ή σε κατακτηση πολης.;)
 

DeletedUser

Guest
Από όσο γνωρίζω μιας και είμαστε και γείτονες (o anemos)η πόλη που έχτισε η δεύτερη είναι ήδη 900 πόντους, και διπλα ακριβώς τελειώνει την ίδρυση η δικια μου πόλη (no2).
Aρα δεν κατάλαβα που είναι το πρόβλημα εγώ κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισα:eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
παιδιά βρέθηκε καμία λύση?
γιατί το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.
να επισημάνω κάτι ακόμα ενώ έχω βγάλει 2 φορές αποικιακό πλοίο δεν μου το εμφανίζει πουθενά
και εγω εχω το ιδιο προβλημα , αρα ασ ενδιαφερθει καποιοσ που γνωριζει να μασ εξηγησει , παρακαλω θελουμε απαντηση στο προβλημα και οχι συμβουλεσ παικτικεσ - ευχαριστω πολυ
αγαπητοι φιλοι συμμαχοι , εχω κανει ακαδημια 22 -λιμανι 20 - ερευνα στο αποικιακο σκαφος - , παω στην αποικια που θελω να κανω , παταω ιδρυση αποικιας , βαζω στα 6 μεταφορικα μου καποιες μοναδες στρατου (120 μοναδες με βαση τα 6 μεταφορικα) και μου βγαζει μυνημα που λεει "ο στρατος ειναι λιγος " η κατι τετοιο , τι δεν κανω καλα ;
 

DeletedUser

Guest
μαλλον αυτο που λεει ο μαριος..πρεπει να εχεις 170 ελευθερο πληθυσμο...για τσεκαρε το...
 

8EAGENHS

Forum Leader
Επίτηδες χαράμισα μια θέση πόλης σε ξένο σέρβερ που παίζω, μόνο και μόνο για να δω τι παίζεται. Έστειλα λοιπόν αυτά που φαίνονται στη φωτογραφία και η αποίκηση μετράει αντίστροφα κανονικότατα :

foundation.jpg
 

DeletedUser

Guest
νομίζω πως ο zaitsev είχε βγάλει ανακοίνωση και έλεγε πως για κατάκτηση, εκτός του αποικιακού χρειάζεται τουλάχιστον 1 μαχητικό πλοίο και 80 μονάδες ξηράς να σταλούν.
 

DeletedUser

Guest
νομίζω πως ο zaitsev είχε βγάλει ανακοίνωση και έλεγε πως για κατάκτηση, εκτός του αποικιακού χρειάζεται τουλάχιστον 1 μαχητικό πλοίο και 80 μονάδες ξηράς να σταλούν.

Στον αγγλικό server δεν χρειάστηκε να στείλω επιθετικό στρατό καθόλου. Έστειλα το Αποικιακό πλοίο μαζί με αμυντικό στρατό για προστασία και η κατάκτηση ξεκίνησε. Κανένα πρόβλημα.
 

DeletedUser

Guest
Θέλεις και 170 πληθυσμό, δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος, για δες. :eek:

Δες ακόμα και 5 πλοία(μαχητικά) μαζί,
Πριν δεν χρειαζόταν συνοδεία. Είναι καινούργιο φρούτο.

Δες και αν έχεις αρκετό πολιτισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
βρε παιδια μπορει να δωσει καποιος μια απαντηση τεκμηριομενη και οχι ο καθενας τι πιστευει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! φιλε 8EAGENHS αυτα τα εστειλες στην τυχη η πειραματιστηκες μεχρι να σου δεχτει αυτες τις μοναδες ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Πριν από δυο μέρες έκανα την πρώτη μου αποικία.Μαζί με το αποικιακό έστειλα 4 μεταφορικά σκάφη με 80 τοξότες και μια διήρης.Όταν έφτασαν μου έβγαλε μήνυμα ότι ξεκινάω την ίδρυση μιας πόλης και μετά απο 24 ώρες ήταν έτοιμη
 
Κορυφή