Χρόνια Πολλά με παράπονα

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Όπως ενημερωθήκαμε από την εταιρεία το Grepolis γιορτάζει τα 6α του γενέθλια. Είδαμε και τα δώρα που μοίρασε σε όλους τους κόσμους.
Μείωση στις γιορτές, αύξηση στις ύλες κλπ κλπ...

ΟΜΩΣ πριν κάποιες μέρες έληξε η εκδήλωση "Σπαρτιάτες Εκτελεστές" όπου κάθε κόσμος όταν εκπλήρωνε κάποιους στόχους έπαιρνε bonus σε ύλες, κατασκευές στρατολογήσεις, εύνοια. Τα bonus αυτά δόθηκαν με αρκετά μεγάλη διάρκεια.

Και πλέον φτάσαμε στα σημερινά γενέθλια όπου τα σημερινά bonus προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα bonus της προηγούμενης εκδήλωσης. Αυτό δείχνει ότι δεν υπήρξε κανένας σχεδιασμός ή οργάνωση πάνω στις εκδηλώσεις της εταιρείας.
Τα πετάμε όλα μαζί και μετά τι;;; Οι παίκτες θα περιμένουν την επόμενη εκδήλωση για να κερδίσουν κάποια bonus...
Δεν είναι λογική αυτή.

Χρόνια πολλά Grepolis!
 

knightmaregr

Team Leader
Η ομάδα του Grepolis
Δυστυχώς όμως βλέπω ακόμα να μην έχει αντιδράσει κανένας με αυτή την απόφαση.
 

BASKETBOY

Άρμα
Τα γενέθλια δίνουν μπόνους στρατολόγησης 20%. Οι Σπαρτιάτες εκτελεστές έδιναν 60%. Για να προστίθεται το 20% στο 60% αμφιβάλω. Απεναντίας, παρατηρήσαμε στην συμμαχία μου πως το 20% υπερίσχυσε του 60%. Αυτό θεωρείται δώρο γενεθλίων ή "τιμωρία"?
 

DeletedUser14973

Guest
Μέγα λάθος και αμέλεια από μέρους σας να μην υπολογίσετε τα bonus από το προηγούμενο event! Ουσιαστικά αυτήν την στιγμή ωφέλιμη είναι παρά μόνο η "Γιορτή γενεθλίων", στα υπόλοιπα είμαστε μείον! Ήταν που θα είχαμε και bonus με τα γενέθλια του grepolis, αλλά απ'ότι φαίνεται πήγαμε για μαλλί και βγήκαμε κουρεμένοι!
 

BASKETBOY

Άρμα
Απ ότι φαίνεται κανένας δε διάβασε τι έγραψε ο zarcos.
Διαβάσαμε και πάρα πολύ καλά. Ο zarcos αναφέρει πως προστέθηκαν τα μπόνους 2 event, τα οποία, από κακό σχεδιασμό της εταιρείας, συνέπεσαν. Και πως μετά, για μεγάλο διάστημα θα μείνουμε χωρίς μπόνους από κάποιο event. Εμείς το πήγαμε και ένα βήμα παραπέρα και λέμε πως τα μπόνους του 2ου event (γενέθλια) αναιρούν κάποια μπόνους του 1ου (Σπαρτιάτες) που ήταν αναμφισβήτητα καλύτερα. Τι δεν καταλάβαμε?
 

Zarcos

Head Admin
Η ομάδα του Grepolis
Δηλαδή θες να μου πεις ότι θα ήσουν ικανοποιημένος από την τωρινή κατάσταση αν όλα τα bonus λειτουργούσαν σωστά;
Αυτό είναι καθαρά θέμα λειτουργικότητας του παιχνιδού. Εγώ αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο σε θέματα οργάνωσης που αν ήταν σωστή, τα bonus δεν θα συνέπεφταν και συνεπώς δεν θα υπήρχαν προβλήματα λειτουργικότητας, και όλοι θα είχαμε κάποια bonus για κάποιες μέρες ακόμα.
 

stapet

Οπλίτης
Πιθανον να μην ειχαν συνειδητοποιησει πως πλησιαζει η επετειος τους παιχνιδιου για αυτο και εβαλαν ενα τοσο βιαστικο δωρο.
Οσον αφορα την λειτουργικοτητα του παιχνιδιου ισως ηταν καλυτερο αυτο που συνεβη καθως στον athena μειωθηκε ο χρονος για τα θαυματα απο 1 μηνα σε 1-2 εβδομαδες αν θυμαμαι καλα οποτε αν ειχαν συνεχιστει τα μπονους για λιγο περισσοτερο θα μας εβλεπα να στελναμε υλες απο αυριο ή μεθαυριο.
 

BASKETBOY

Άρμα
Δηλαδή θες να μου πεις ότι θα ήσουν ικανοποιημένος από την τωρινή κατάσταση αν όλα τα bonus λειτουργούσαν σωστά;
Αυτό είναι καθαρά θέμα λειτουργικότητας του παιχνιδού. Εγώ αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο σε θέματα οργάνωσης που αν ήταν σωστή, τα bonus δεν θα συνέπεφταν και συνεπώς δεν θα υπήρχαν προβλήματα λειτουργικότητας, και όλοι θα είχαμε κάποια bonus για κάποιες μέρες ακόμα.
Σαφέστατα και δεν θα ήμουν ικανοποιημένη ακόμη ΚΑΙ ΑΝ λειτουργούσαν σωστά τα μπόνους. Ποιος δεν θα ήθελε να έχει τα μπόνους για μεγαλύτερη χρονική διάρκεια? Και αυτό θα γινόταν μόνο ΑΝ δεν συνέπεφταν τα event. Από κάκιστη οργάνωση όμως συνέπεσαν. Και σαν να μην έφτανε αυτό το τεράστιο λάθος, έρχεται και η κακή λειτουργία και διαλύει τα πάντα. Πόσο χειρότερα θα μπορούσαν να είναι τα πράγματα? Και λυπάμαι, αλλά εγώ δεν μπορώ να ευχηθώ χρόνια πολλά στο Grepolis καθώς λέω κάθε πέρσι και καλύτερα, κάθε του χρόνου και χειρότερα....
 

DeletedUser7727

Guest
αμα θελετε μπονους βαλτε χρημα..
σκοτιστηκε η εταιρεια για τα μπονους σας
 
Κορυφή