ΧΩΡΙΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗ = ΤΙΜΩΡΙΑ

  • Δημιουργός θέματος Archangel Michael
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Μπήκα στον Ύψιλον και πάτησα το "Χωρίς εκμάθηση" γιατί εννοείται ότι το μάθαμε το παιχνίδι σε προηγούμενους κόσμους! Αλλά τι το ΄θελα. Άντε περίμενε χωρίς καμιά αμοιβή να γεμίσεις ύλες για να κτίσεις ή να ανέβει η εύνοια στην Ήρα με μόλις 3 την ώρα! Με την εκμάθηση θα είχα φτάσει τους 1.000 το πολύ σε 2 ώρες. Χωρίς εκμάθηση θέλεις 2 ημέρες!!! Υποτίθεται ότι ήταν για διευκόλυνση και αποδείχτηκε το λιγότερο ΤΙΜΩΡΙΑ αν όχι ΒΛΑΚΕΙΑ!

Επίσης απαράδεκτο να σου δίνεται το μπόνους ενεργοποιημένο από το πρώτο δευτερόλεπτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι να τους κάνουμε τους premium βοηθούς από την αρχή, όταν η πόλη δεν έχει τίποτα ακόμη από υποδομές; Τον Διοικητή και τον Καπετάνιο στη διάρκεια προστασίας ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ??? Το σωστό θα ήταν να τους έχουμε στη διάθεσή μας και να τους ενεργοποιήσουμε όποτε θέλουμε. Τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ λέμε τώρα...

Επίσης τα 100 χρυσό ως bonus ; Τα χάνουμε κι αυτά; Τι να συζητάμε τώρα. Όποιος το σκέφτηκε αυτό το "ΧΩΡΙΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗ", σαν σκέψη είναι καλή, αλλά η μεθόδευση είναι για τα μπάζα κι όποιος αποφάσισε την υλοποίηση είναι για πολλές φάπες... (το λιγότερο ;) )

Τέσπα. Μήπως μπορούν οι υπεύθυνοι να συμμορφώσουν λίγο την κατάσταση; Γιατί θα λήξει η προστασία και δεν θα έχουμε φτάσει ούτε τους 1300 πόντους!!! Πάω να κάνω επανεκκίνηση λογαριασμού και να ξεκινήσω από την αρχή το παιχνίδι κανονικά με την εκμάθηση και μου λέει να περιμένω να τελειώσει η Προστασία Αρχαρίων!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!

-Μιχάλης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser12529

Guest
δεν μπορείς να κάνεις επανεκκίνηση ενόσω προστατεύεσαι ως αρχάριος.
 

DeletedUser

Guest
Γιατί να συμβαίνει αυτό; Δεν καταλαβαίνω; Πρέπει να περιμένω 5 μέρες για να ξεκινήσω από την αρχή; Αν είναι δυνατόν; Δεν φτάνει που χάνω την όποια προσπάθεια κατέβαλα στην αρχική μου πόλη, θα πρέπει για να ξαναξεκινήσω από την αρχή να περιμένω 5 μέρες; Δυσανάλογη η ποινή με το "έγκλημα"!!!! Η λογική χωλαίνει... υπάρχει χοντρή βλακεία εδώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΚΟΣΜΟΥ ΥΨΙΛΟΝ

Όσο για το αντάλλαγμα.... εκεί είναι να τραβάς τα μαλλιά σου!!! Χάνεις όλα τα μπόνους σε ύλες, εύνοια, στρατό, χρυσό, με τι αντάλλαγμα λέτε; 14 ημέρες αύξηση 50 % στη βασική παραγωγή υλών!!! Τη στιγμή που με μόλις 80 εύνοια στην Ήρα μπορείς να απολαμβάνεις αύξηση παραγωγής κατά 100% για 6 ώρες!!!! Μέχρι να τελειώσει ο χρόνος ξαναγέμισες 80άρα εύνοια. Πιστεύω ότι κανονικά θα πρέπει να διαμαρτυρυθούμε ΟΛΟΙ όσοι επιλέξαμε την "ΧΩΡΙΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗ" εκκίνηση του παιχνιδιού και να αιτηθούμε την επανεκκίνηση του κόσμου με τις ΙΔΙΕΣ προϋποθέσεις για όλους. ΤΩΡΑ που είναι ακόμη νωρίς....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο

Εδώ και 3 ώρες κάνω farming ανά 5λεπτο! Παρόλα αυτά είμαι με μόλις 1 φάρμα και με εύνοια για κλάματα... Αν είχα επιλέξει την έναρξη με εκμάθηση ήδη θα είχα 5 φάρμες και τουλάχιστο 1500 πόντους!!!

doaj.png


[8ea]Προειδοποίηση: Το διπλοποστάρισμα δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ. Από την στιγμή που έχετε δυνατότητα επεξεργασίας, όταν θέλετε να συμπληρώσετε κάτι, θα κάνετε επεξεργασία στο τελευταίο μήνυμά σας, αν στο μεταξύ δεν έχει ποστάρει άλλος χρήστης.
8EAGENHS[/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Ρε φίλε δική σου επιλογή ήταν να πατήσεις "Χωρίς Εκμάθηση". Τι απαράδεκτο και μπαρούφες είναι αυτά που λες? Η Ο.Δ. σου φταίει, η Inno ή οι προγραμματιστές? Ο καθένας με τον πόνο του εδώ πέρα. Για άλλους μπορεί να είναι αρεστό αυτό. Αναλαμβάνουμε τις συνέπειες των πράξεών μας.
 

DeletedUser

Guest
Δεν αρνήθηκα ότι ήταν δική μου επιλογή το "Χωρίς Εκμάθηση"!!! Σκεπτόμενος όμως λογικά, περίμενα απλά να μην έχω τις αποστολές εκμάθησης, αυτά δλδ που εμφανίζονται στην αριστερή πλευρά. Όχι όμως να στερούμαι τα bonus όταν κατορθώνω κάποια επίπεδα οικοδόμησης. Γιατί τότε μιλάμε για άνιση μεταχείριση. Για του λόγου το αληθές λοιπόν, σήμερα 2η μέρα με συνεχές 5λεπτο φάρμιγκ, εκτός από ένα 4ωρο ύπνου, ακούστε τα "κατορθώματά μου": η πόλη μου S A L O N I C A παρόλη την premium "βοήθεια" είναι μόλις 703 π.!!! με μόλις 1 φάρμα!!!! με καθόλου στρατεύματα!!!! με παραγωγή εύνοιας στο 3.5!!!! και επίπεδα κτιρίων τα περισσότερα στο μηδέν!!!! Δείτε φώτο παρακάτω.... Υπό κανονικές συνθήκες με αυτό το farming θα είχα σήμερα περίπου 1800 - 2000 π. και τα επίπεδα κτιρίων μου 3-4 φορές επάνω!!! Χωρίς καμία υπερβολή.

Αυτές οι ********* είναι αποκλειστικά ελληνική πατέντα!!! Και το λέω αυτό μετά λόγου γνώσης, γιατί δεν τα συνάντησα πουθενά σε ξένους σέρβερ, μια και ήδη παίζω ταυτόχρονα σε διαφορετικούς σέρβερ: σε 2 ελληνικούς, 2 αμερικάνικους, 1 αγγλικό και 1 τούρκικο, σύνολο 4 σέρβερ και 6 κόσμους!! Εκτός από τους ελληνικούς SIGMA και Ύψιλον, παίζω στους αμερικάνικους Upsilon και Phi, στον αγγλικό σέρβερ παίζω στον καινούριο "Eubea" και στον τούρκικο στον κόσμο Eta. Τέτοια όμως ****** δεν την έκανε κανένας άλλος έξω, παρά μόνο κάποιος "έξυπνος" Έλληνας... Ας δοκιμάσει λοιπόν ο εξυπνάκιας που στο σκέφτηκε να μπει στον Ύψιλον χωρίς εκμάθηση, να δει τη γλύκα ο ******.

Από την πολλή μας εξυπνάδα τραβάμε ό,τι τραβάμε και με τα μνημόνια... Κι όταν ξυπνήσουμε, θα μας έχουν πάρει όχι μόνο τα σπίτια αλλά και τα σώβρακα οι τροϊκανοί... κι εμείς ακόμα ονειρευόμαστε ότι κάποιοι που υποτίθεται ότι μας κυβερνάνε έχουν σκοπό να μας σώσουν!!!! Ναι ξέφυγα, αλλά δεν είναι άσχετο. Όξινη βροχή στην Αγγλία, ***** στην Ελλάδα...

g1gq.png

http://prntscr.com/2blaty

5y67.png

http://prntscr.com/2blfrb

---------
ΥΓ> Όσο για την καραμέλα των επιλογών μας και της απολαβής των συνεπειών τους... ΔΕΝ είναι καθόλου έτσι! Την τροϊκανόδουλη χουντοκυβέρνηση ΔΕΝ την ψήφισα ΟΥΤΕ εγώ ΟΥΤΕ η πλειονότητα του ελληνικού λαού, τις συνέπειες όμως της *****των ψηφοφόρων της τις υφιστάμεθα οι περισσότεροι αν όχι ΟΛΟΙ!!! Τέσπα....

[8ea]Προσοχή στο λεξιλόγιο, 10 πόντοι ποινής. Αφαιρέθηκαν απρεπείς λέξεις.
8EAGENHS [/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Σκεπτόμενος όμως λογικά, περίμενα απλά να μην έχω τις αποστολές εκμάθησης, αυτά δλδ που εμφανίζονται στην αριστερή πλευρά. Όχι όμως να στερούμαι τα bonus όταν κατορθώνω κάποια επίπεδα οικοδόμησης.

Αν διάβαζες προσεκτικά τι έγραφε, θα το ήξερες. Αλλά τα κάνουμε όλα στα γρήγορα και αδιαφορούμε για τις συνέπειες. Ήθελές τα κι έπαθές τα. Και ετοιμάσου γιατί σε λίγο όλο και κάποιος από την ομάδα διαχείρισης θα κάνει την βόλτα του και θα σε "τακτοποιήσει". Σε κανένα μήνα ξανά (αν δεν είναι μόνιμο το μπαν).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Να φτάσει το μαχαίρι στο κόκαλο.Ασε μας ρε φίλε..Επιλογή σου ήταν ,να την λουστείς τωρα.Βγαίνεις και κλαίγεσαι.Και πίσω θα μείνεις στον κοσμο και να σου φάνε και την πόλη.Μπου!
 

DeletedUser

Guest
Επειδη κι εγω φιλε μου εκανα αναλογη βλακεια,εχω να σου πω οτι δε φταιει κανεις αλλος πλην εμου...το ελεγε ξεκαθαρα πριν πατησεις την επιλογη και σου ξαναζητουσε επιβεβαιωση μαλιστα λεγοντας σου τι σου δινει....Αν εμεις απο την απειρη εμπιστοσυνη που εχουμε στις ικανοτητες μας(!) δεν καναμε αντιπαραθεση του τι κερδιζαμε με την εκμαθηση ειναι ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΛΑΘΟΣ!! οτι εγινε εγινε τωρα,κοιτα να φτιαχτεις οπως μπορεις,γιατι αυριο φευγει και η προστασια....αυτα και καλες μαχες να χουμε!
 

DeletedUser

Guest
Μμ... μάλιστα, μάλιστα!

Αντί απάντησης επί της ουσίας του προβλήματος που αφορά την πολύ κακή υλοποίηση μιας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗΣ ΙΔΕΑΣ, τι ακούσαμε; Τα γνωστά των χαιρέκακων μικρονοϊκών παρτάκηδων... :p ήτοι «τα κάνουμε όλα στα γρήγορα και αδιαφορούμε», «ήθελες και τα 'παθες», «ήταν επιλογή σου και να την λουστείς», αλλά και απειλές για «τακτοποίηση» και «μπανάρισμα» που η απύθμενη μοχθηρία κάποιων πολύ θα το ήθελε να είναι μόνιμο! Όλη η καλή.... πλέμπα έσπευσε να δώσει.... λύση στο πρόβλημα!!!!

Για να το λιανίσω λοιπόν στο μυαλουδάκι σας..******** για το αν θα μου πάρουνε την πόλη, ή θα χάσω το πουλέν στον Ύψιλον. Το πρόβλημα είναι ότι ξεκινάει ένας νεός κόσμος με μια νέα ιδέα στην αφετηρία του και ΑΥΤΗ Η ΙΔΕΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ κατά την άποψή μου. Όμως είναι ΚΑΚΙΣΤΗ η υλοποίησή της. Αν δεν υπάρχει η δυνατότητα επανόρθωσης - προφανώς από τους προγραμματιστές - ας το ξαναδούνε το θεματάκι είτε για να βελτιώσουν την υλοποίηση στον επόμενο κόσμο είτε για να ακυρώσουν εντελώς την ιδέα. Πώς όμως θα γίνουν καλύτεροι αν κανείς δεν τους υποδεικνύει τις ******** τους; Απλά ο συνηθισμένος ανθρωπολογικός τύπος του νεοέλληνα κάφρου έχει μάθει να γλείφει τα πάντα και τους πάντες και να μη διαμαρτύρεται όταν πατάνε τον κάλο του άλλου, εφόσον δεν πατάνε τον δικό του... κι ο νοών νοείτω.

Ευχαριστώ πάντως τον χρήστη mariadion, που αν και δεν συμφωνώ μαζί του, επέδειξε επίπεδο.

[8ea]Προσοχή στο λεξιλόγιο, 10 πόντοι ποινής. Αφαιρέθηκαν απρεπείς λέξεις.
8EAGENHS [/8ea]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Και εγω σου δείχνω επίπεδο.Εισαι άμπαλος.Και κλαψιάρης.Και αει τράβα παραπέρα μουαχαχαχαχα!
 

DeletedUser3333

Guest
Ρε Ντερβισι μου τζαμπα παιδευεσε
εγω στην θεση σου θα εφτιαχνα εναν νεο λογαριασμο στον κοσμο αντι να καθομαι 2 μερες να κανω ανα 5 λεπτα φαρμινγκ (νεο nickname οχι επανεκκινηση)
Τωρα σωστα αυτα που λες αλλα εν μερη ειναι λαθος ...ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ εαν δεν σου αρεσει το συμβαν μην παιζεις εαν δεν σου αρεσει η τροικα πανε και ζησε σε ενα δασος μια σπηλια ενα ερημο νησι...μην απαιτεις το ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ (οπου προσαρμοζεσε γιατι σου προσφερει χαρα και ευχαριστηση) να ειναι στα μετρα σου γιατι πολυ απλα ποτε δεν θα ειναι

μην χανεις χρονο νεο λογαριασμο και απο την αρχη σε 1 ωρα θα εισαι εκει που δεν εχεις φτασει 2 μερες
την καλησπερα μου και την καληνυχτα μου
 

DeletedUser

Guest
Και εγω σου δείχνω επίπεδο.Εισαι άμπαλος.Και κλαψιάρης.Και αει τράβα παραπέρα μουαχαχαχαχα!
Μήπως καταπάτησα την ιδιοκτησία σου και με στέλνεις... παραπέρα; :confused:
Θεογονία, αν οι θεοί σου παίρνανε από το σπόρο σου, θα καταστρέφανε τον κόσμο την επόμενη κιόλας μέρα!! :d

@ stratos.dio
Φίλε μου, η φυγή δεν είναι πάντα η πλέον ενδεδειγμένη λύση σε κάθε μας πρόβλημα. Ειδικά όταν δεν διακατέχεσαι από μιζέρια και ο σκοπός σου είναι να διορθώσεις μια προβληματική κατάσταση κι όχι απλά να... την γλυτώσεις! Προφανώς μιλάω άλλη "γλώσσα"....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser3333

Guest
@ stratos.dio
Φίλε μου, η φυγή δεν είναι πάντα η πλέον ενδεδειγμένη λύση σε κάθε μας πρόβλημα. Ειδικά όταν δεν διακατέχεσαι από μιζέρια και ο σκοπός σου είναι να διορθώσεις μια προβληματική κατάσταση κι όχι απλά να... την γλυτώσεις! Προφανώς μιλάω άλλη "γλώσσα"....

Μιλας αλλη γλωσσα γιατι εισαι εθισμενος σ`αυτο που προσπαθεις να διορθωσεις ,ειναι ξενο φιλε δεν σου ανοικει το μοιραζονται μοναχα για προσωπικο ΤΟΥΣ κερδος ...οπως ισως προσωπικο σου κερδος ειναι να το θες διαφορετικο .

οπως και να χει ξεφεβγουμε απο το θεμα...την λυση στο προβλημα σου νομιζω οτι σου την εδωσα ειναι ξεροκεφαλια να συνεχισεις να παιδευεσε με 5 λεπτα φαρμινγκ οπως επισεις ειναι ξεροκεφαλια να θες ν`αλλαξουν οι κανονες σ`ενα παιχνιδι που σε καθηλωνει στην καρεκλα απ`το ν`αλλαξεις 5 -10 πραγματα που σ`ενοχλουν στην εξω ζωη...και μιας και γω μιλαω σε αλλη γλωσσα απλα να θυμασε πως το φτυσιμο δεν ειναι φυγη
 

DeletedUser

Guest
Όπως είπες και στην αρχή φίλε ξέρεις το παιχνίδι καλά άρα και δεν χρειαζόσουν τις αποστολές.
Αμα το ήξερες καλά θ ξερες πως δεν λαμβάνεις ανταμοιβές με αυτή την επιλογή.
 

DeletedUser

Guest
Πυξίδα γίνεται να ρίξουμε σε κάποιον εδώ στο φόρουμ ??? η μόνο στο παιχνίδι ???? :eek: :):h:p

[art]***********************************
Προειδοποίηση !
To spamming δεν επιτρέπεται στο κεντρικό φόρουμ.
Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες του κεντρικού φόρουμ .
Παρακαλώ μεταβείτε στον παρακάτω σύνδεσμο :
Κανόνες κεντρικού φόρουμ
*ΑΡΤΕΜΙΔΑ*[/art]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή