ΧΡΟΝΟΙ

  • Δημιουργός θέματος brat
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Βρε παιδιά υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με τους χρόνους του παιχνιδιού ή θα κάνουμε τάμα κάθε φορά για να μπούνε σε σωστή σειρά τα στρατεύματά μας ?
Άλλα δείχνει το χρονόμετρο ... με άλλη σειρά ξεκινάνε ... με άλλη σειρά επιστρέφουν ... κατά τη διάρκεια της πορείας αλλάζουν σειρά οι επιθέσεις/άμυνες και μετά τούμπαλιν ... τι γίνεται επιτέλους ???
Έχουν γίνει μέχρι στιγμή τόσες αναβαθμίσεις και δεν έχει λυθεί ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ που ασχολούνται με το παιχνίδι ...

Υπάρχει κάποια επίσημη θέση γι αυτό ???

Αντιμετωπίζουμε καταστάσεις τραγελαφικές ... χάνουμε επί της ουσίας τόσο χρόνο και φαιά ουσία έτσι ώστε να οργανώσουμε ένα σωστό πλάνο, το οποίο καταρέει για ένα λόγο που δεν ευθυνόμαστε εμείς ...
Και εκτός αυτού έχουμε και περιπτώσεις παικτών που σαφέστατα γνωρίζουν να το κάνουν ... έχουμε μάθει πλέον να ξεχωρίζουμε με ποιον παίζουμε απένταντί μας, μιας και σίγουρα πολλές φορές δεν είναι ο πραγματικός κάτοχος της πόλης που επιτιθέμεθα ή που μας επιτιθεται ... γιατί δε γίνεται πάντα να σκάνε στο +-1 δευτερόλεπτο ...

Για να μην παρεξηγηθώ θέλω να πώ πως δεν έχω κάτι με αυτούς που το κάνουν ... σαφέστατα η εμπειρία και οι έρευνές τους, τους οδήγησαν στο να το γνωρίζουν ... τα έχω όμως με αυτόν που το επιτρέπει "έμμεσα" να το πώ ... "εν αγνοία του" να το πώ ... και δεν έχει κάνει κάτι έτσι ώστε να παίζουν όλοι γνωρίζοντας τα αυτονόητα ... γιατί δε μιλάμε για lag 5 και 10 δευτερολέπτων ... αλλά για 30, 40 και βάλε ...

Ευχαριστώ
 

DeletedUser

Guest
Βρε παιδιά υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με τους χρόνους του παιχνιδιού ή θα κάνουμε τάμα κάθε φορά για να μπούνε σε σωστή σειρά τα στρατεύματά μας ?
Άλλα δείχνει το χρονόμετρο ... με άλλη σειρά ξεκινάνε ... με άλλη σειρά επιστρέφουν ... κατά τη διάρκεια της πορείας αλλάζουν σειρά οι επιθέσεις/άμυνες και μετά τούμπαλιν ... τι γίνεται επιτέλους ???
Έχουν γίνει μέχρι στιγμή τόσες αναβαθμίσεις και δεν έχει λυθεί ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ που ασχολούνται με το παιχνίδι ...

Υπάρχει κάποια επίσημη θέση γι αυτό ???

Αντιμετωπίζουμε καταστάσεις τραγελαφικές ... χάνουμε επί της ουσίας τόσο χρόνο και φαιά ουσία έτσι ώστε να οργανώσουμε ένα σωστό πλάνο, το οποίο καταρέει για ένα λόγο που δεν ευθυνόμαστε εμείς ...
Και εκτός αυτού έχουμε και περιπτώσεις παικτών που σαφέστατα γνωρίζουν να το κάνουν ... έχουμε μάθει πλέον να ξεχωρίζουμε με ποιον παίζουμε απένταντί μας, μιας και σίγουρα πολλές φορές δεν είναι ο πραγματικός κάτοχος της πόλης που επιτιθέμεθα ή που μας επιτιθεται ... γιατί δε γίνεται πάντα να σκάνε στο +-1 δευτερόλεπτο ...

Για να μην παρεξηγηθώ θέλω να πώ πως δεν έχω κάτι με αυτούς που το κάνουν ... σαφέστατα η εμπειρία και οι έρευνές τους, τους οδήγησαν στο να το γνωρίζουν ... τα έχω όμως με αυτόν που το επιτρέπει "έμμεσα" να το πώ ... "εν αγνοία του" να το πώ ... και δεν έχει κάνει κάτι έτσι ώστε να παίζουν όλοι γνωρίζοντας τα αυτονόητα ... γιατί δε μιλάμε για lag 5 και 10 δευτερολέπτων ... αλλά για 30, 40 και βάλε ...

Ευχαριστώ

...............
 

DeletedUser

Guest
ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ???
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ ???
 

DeletedUser

Guest
ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΗ ΚΑΛΟΣΥΝΗ Ο COMMUNITY MANAGER ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ???????????????? Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 18/06 ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!
 

DeletedUser

Guest
Το μόνο που μου έρχετε τώρα στο μυαλό είναι το παρακάτω:

Συνδέσου στο παιχνίδι και πήγαινε στις ρυθμίσεις. Εκεί υπάρχει μια Χρονική ζώνη. ΒΕΒΒΑΙΩΣΟΥ πως ΟΛΟΙ οι παίχτες σου χρησιμοποιούν το ίδιο και συγκεκριμένα το Athens,Cario,Cape Town,Finland, Greece ...
 

DeletedUser

Guest
Πράτα απ όλα να σε ευχαριστήσω για την απάντησή σου και ζητώ συγνώμη για την παράλειψη στην ερώτησή μου ...

Ο χρόνος συστήματος από τις ρυθμίσεις χρήστη είναι σεταρισμένος μια χαρά ...
 

Zaitsev

Community Manager
Η ομάδα του Grepolis
Το πρόβλημα είναι γνωστό και έχει ενημερωθεί η εταιρεία εδώ και καιρό.
Ακόμα και εγώ περιμένω κάποια ενημέρωση πάνω σε αυτό
 

DeletedUser

Guest
Ευχαριστώ για την απάντησή σου Νίκο,
σήμερα μπήκε και η καινούργια αναβάθμιση και πάλι έχουμε το ίδιο θέμα ...

Μήπως εκεί στην Ινο πρεπει να το δουνε λιγο πιο σοβαρά ... ΚΑΛΑ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ... είναι έμμεσο αβανταρισμα παικτών αυτό που συμβαίνει ... δεν ξέρω αν το αντιλαμβάνονται αυτό ...
Μάλιστα απορώ που κανείς δεν το έχει αναφέρει ξανά ... εδώ μιλάμε για σχεδόν 95% αποτυχία στο χρονισμό των επιθέσεων ... και το κυριοτερο, αρκετες φορές αλλάζουν σειρά κατά την πορεία !!!

Μήπως να πιέζαμε λιγο πρός την επίλυσή του ???
 

DeletedUser

Guest
και το χειροτερο ειναι οτι καποιοι παικτες εχουν τον "μυστικο" τροπο να συγχρονιζουν τις επιθεσεις τους με ακριβεια δευτερολεπτου.
οταν ρωτησα εναν απο αυτους μου απαντησε οτι αυτος που του εξηγησε πως γινεται του ζητησε να μην το πει σε κανεναν. (κοινο το μυστικο)
μαλιστα για να μας αποδειξει οτι ελεγε αληθεια μας ποσταρε στο φορουμ τις εντολες που ηταν στο δρομο. μονο που δεν μας ειπε πως γινεται.
 

DeletedUser

Guest
Από τη στιγμή που το πρόβλημα αναφέρθηκε, περιμένουμε !!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή